|j De Liturgie der Kerk|J R.K. VOLKSBOND KERKNIEUWS ZATERDAG 18 MAART 1939 OF. I.EWTVHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 R.K. DIOC. VROUWENBOND AFD. LEIDEN OFFICIEELE MEDE DEELINGEN. De nieuwe Gemeenschap. Donderdagavond werd in onze stad een comité opgericht, dat de actie voor de nieuwe gemeenschap bij ons zal leiden. Ook afgevaardigden van den R. K. Vrou wenbond waren aanwezig en beloofden daar namens U haar medewerking. Concrete actieplannen werden vanzelf sprekend nog niet gemaakt, wel is echter al gebleken, dat tijd noch moeite gespaard mogen worden, wil dit grootsche ideaal be naderd kunnen worden. Wij vragen echter reeds nu uw aller belangstelling: wilt allen medewerken voor een gelukkiger, een nieuwe gemeenschap onder de menschen. De belangstelling en de medewerking van de katholieke vrouwen zal mede beslissend zijn voor het resultaat. Liduina-processie naar Schiedam. Deze processie zal dit jaar gehouden wor den op Maandag 17 April. De leden wor den opgewekt zich achter het bestuur te scharen en allen mede naar Schiedam op te trekken. In de volgende rubriek, welke op 1 April verschijnt, zullen alle bijzonderheden over deze processie bekend gemaakt worden. Neemt echter voor alles thans reeds het besluit mede te gaan en houdt dus den datum van 17 April vrij. Verslag van het Rustfonds. Het Rustfonds afd. Leiden telt 16 leden. Eén lid ywerd in het afgeloopen jaar, door bemiddeling van het fonds, eenigeri tijd in 'n Rusthuis verpleegd. Zr. G. M. Peperzak. Rubriek. De rubriek zal een geheele vernieuwing ondergaan. De volgende rubriek zal reeds in dit teeken staar, en van een nieuwen geest doordrongen zijn. Meerderë dames hebben zich hiervoor thans beschikbaar ge steld. Verzuimt ook niet uwe bijdragen er voor te leveren. Gij steunt hiermede de redactie en deze zal U daarvoor zeer dank baar zijn. De volgende rubriek verschijnt 1 April. IN TERPAROCHIE ELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN ST. JOSEPH. Zondag 19 Maart, feestdag van St. Jo seph, Patroon van onze vereeniging. Om 8 uur wordt er in de St. Lodewijk een H. Mis ORgedragen voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze leden. De leden worden verzocht zooveel mogelijk deze H. Mis bij te wonen en tot de H. Tafel te naderen. VERGADERING AFDEELING GEZELLEN. Dinsdag vergadert onze afdeeling Gezel len. Het is een zeer gewichtige bijeenkomst, de jaarlijksche bestuursverkiezing heeft dan plaats. Alle leden zijn dus op deze be langrijke bijeenkomst aanwezig. Candidatenlijsten kunnen nog worden in gezonden bij den v.-Praeses. Aftredend zijn: C. v. d. Meel, J. Bentveld, J. Compier, W. Boogers, T. v. Dijk, P. Reize- voort en J. Kriek. Allen stellen zich herkies baar, uitgezonderd T. v. Dijk. KEMPERMANFONDS. Op blz. 8 van ons werkprogram van dit jaar kunt gij het volgende lezen: Kemper- manfonds bestaat nog wel, maarheeft ook betere dagen gekend. Dit jaar moet ook deze onderafdeeling weer gaan beantwoorden aan haar doel: zorg te dragen voor ons eigen huis. Rente en aflossing bedragen een groot kapitaal, het Kempermanfonds kan in deze onze zorgen verlichten. Geeft u op als lid van het Kempermanfonds. Door een van de commissarissen zal u in de komende weken een circulaire worden aangeboden. Als allen ons een kleine maandelijksche bijdrage schenken kunnen wij een groot deel van rente en aflossing, hypotheek en schuld betalen. Momenteel bedraagt dit een bedrag van 670. R.K. GEZELLEN SCHAAKCLUB „DE RAADSHEER1' Dinsdagavond 1.1. speelde de R.K. Ge zellen Schaakclub „De Raadsheer' een vriendschappelijken wedstrijd tegen de R.K. Schaakclub „De 2 Koningen". De uit slag was wel een beetje slecht, nl. 91 voor „D 2 Kon.". Deze meerderheid hebben de „De 2 Kon." spelers dan ook terdege verdiend. Er waren een paar spannende wedstrijden bij. Maar we mogen niet pessimistisch wor den door deze cijfers. Want als alle leden Donderdagsavonds op de clubavonden blij ven komen en zich terdege blijven oefenen, dan hopen we toch ook eenmaal als over winnaar uit den strijd te komen. De leden van de afdeeling gehuwden worden er nogmaals aan herinnerd, dat de schaakclub ook voor hen toegankelijk is. Dus alle schaakliefhebbers, gehuwde of ongehuwde gezellen, worden uitgenoodigd om op a.s. Donderdagavond kennis te ko men maken. Het Bestuur: „De Raadsheer". KOLPING OVER HUWELIJK EN HUISGEZIN Konden wij bereiken, dat de nieuwe huis gezinnen zouden gesticht en gegrondvest worden gelijk het behoort; konden wij erin slagen, dat de leden der reeds bestaande huisgezinnen tot een geheei samengroeiden, waar men met en voor elkander werkt, dat zij door een echt krachtige liefde werden geheiligd en door een kiesch eergevoel wer den beschermd; in één woord: konden wij hel huisgezin weer maken zóóals God het heeft gedacht dan ja, dan hadden wij in hoofdzaak het menschdom, de maatschap pij gered, dan hadden wij duizenden en wel de pijnlijkste wederwaardigheden uit de wereld verbannen, tallooze klaagliederen doen verstommen en voorkomen, stroomen van tranen gedroogd of onmogelijk ge maakt en onmeetbaar veel geluk gesticht voor dit en het andere leven. Was het huis- selijk leven wat het wezen moest, dan kre- we weer flinke menschen, waarmee iets te beginnen valt. Bloeide overal een echt goed en degelijk familieleven, dan konden de vriende van recht, vrede, orde, welvaart victorie zingen. Zoolang echter het huiselijk leven niet deugt, zoolang niet alle krachten worden ingespannen dat het kan deugen, zoolang ook is alle aan de zieke maatschap pij bestede moeite voor de helft verloren. Preek en doe aan de enkeling, zooveel ge wilt: als het huisgezin het goed zaad niet beschermt, verloopt al uw moeite als 't wa ter in een zandgrond. Breek u het hoofd over de beste regee- ringsmachine, denk wetten uit, die in haar genialen opzet aan de vroegere rechtskun de den loef afsteken zoolang niet het huiselijk leven aan de maatschappij hou vast en aanzien geeft, zoolang niet een de gelijk leven een degelijken burgergeest en een degelijke burgerdeugd aankweekt en dien geest, welke de wetten tot meer dan een doode letter maken, zoolang hebt gij niet meer gedaan dan water verzamelen in een zeef. Ja, ik weet niet of men wel op den bloei van waren godsdienstzin mag rekenen, zoo deze niét binnen de muren van degelijke huisgezinnen wordt gekweekt en beschut. Van zooveel belang is het huiselijk leven. Wij weten heel goed, dat wij niet alleen de diep ingekankerde ziekte van de maat schappij kunnen 'genezen. Maar wel kun nen wij in onze omgeving er op werken, dat onze mannen, die als huisvaders aan het hoofd staan van de gezinnen, ideaal chris telijke huisgezinnen hebben; en ook, dat onze katholieke jongens ideaal christen gezinnen stichten. Als dat ons succes is met de hulp van God, dan is dat een zeer groot succes. Een volgende maal zullen wij daarom schrijven over de waarde en het doel van het huisgezin. NEOERLANOSCHE AFDEELING LEIDEN PLAATSELIJKECENTft R.K. ARBEIDERSBEWEGING SOC. RECOLLECTIE. De Recollectie welke aanvankelijk was vastgesteld op Vrijdag 24 Febr. en wegens de Vastenmeditatie in de St. Josephkerk. werd uitgesteld, heeft op Donderdag 9 Maart doorgang gevohden. Velen hadden aan den oproep gehoor gegeven^ maar toch, het kan beter. Wel waren de verschillende besturen der resp. Vakafdeelingen door een aantal bestuursleden vertegenwoordigd, voor welker aanwezigheid een woord van dank hier op zijn plaats is, maar de bedoe ling van de Soc. Recollectie: alle bestuurs leden op zoo'n avond aanwezig te zien!" is nog niet verwezenlijkt! Daarom oringen wij er op aan, toch vooral er voor te zorgen, dat geen enkel bestuurslid op de eerst vol gende Recollectie ontbreke. Deze wordt ge houden op Donderdag 30 Maart a.s., des nam. te 9.15 uur, in de St. Lode wij kskerk aan de Steenschuur. Onze Geestelijk Advi seur, Kapelaan F. A. M. Bernefeld, stelt al ler aanwezigheid op hoogen prijs en ver zoekt ons daarom nog eens speciaal de aan dacht der resp. bestuursleden er op te ves tigen van hoe groot belang de ingevoerde Soc. Recollectie voor de bestuursleden, dus voor hen, die leiding moeten geven, is. We spreken dus af, dat op Donderdag 30 Maart a.s. het aantal bezoekers van de Recollectie wederom grooter moge zijn dan de vorige maal. In den vervolge zal, aanvangende in de maand April, de Soc. Recollectie wederom gehouden worden cp den laatsten Vrijdag van de maand op hetzelfde uur en plaats! Men houde daar rekening mede met het vaststellen van vergaderingen. PLAATSELIJK COMITé „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Dit comité hield Dinsdag 7 Maart in het Bondsgebouw een bijeenkomst, waartoe uitgenoodigd waren de Dag. Besturen der resp. Vakafdeelingen, waaraan slechts de helft dier afdeelingen gevolg had gegeven. Op die vergadering was tevens aanwezig de secretaris van het Hoofdbestuur van „Herwonnen Levenskracht", de heer Haver. Deze vergadering was belegd, om de volle medewerking te verzoeken van de ver- verschillende besturen inzake de Stuiver- vrijwilligers. Gezien de groote aanwas daar van, voortgekomen uit de in 1938 gevoer de propaganda, is gebleken dat meerdere controle op alles wat de Stuiversvry willi- gers betreft noodzakelijk is geworden, dit om meer overzichtelijk een kijk te krijgen op het aantal en de bijdragen. Daarvoor zijn vanwege het Hoofdbestuur maandstaten verstrekt, waardoor met volle medewer king der resp. besturen, het beoogde doel ten volle kan bereikt worden. De heer Haver gaf een zakelijke uiteenzetting over een en ander, en zy, ter vergadering aan wezig, zegden hun volle medewerking toe. Voor hen, die om de een of andere reden, het onmogelijk was de bedoelde vergade ring te bezoeken, stelt de penningmeester van het plaatselijk-Comité-zich gaarne ter beschikking om over de bedoelde maand staten en de strekking daarvan, de noodige inlichtingen te verstrekken. Indien de op die vergadering afwezigen, daarom den penningmeester van het plaatselijke Comité verzoeken, is het doei waarvoor de bijeen komst was belegd, toch bereikt! En daar aan willen allen, overtuigd zijnde van het goede doel dat „Herwonnen Levenskracht" nastreefd, medewerken! Daar wordt dus op gerekend! Een onjuistheid in onze vorige bericht geving over het wat U kunt verkrijgen op uw kaart met opgeplakte zegels. Dit ter rectificatie: Voor 52 opgeplakte zegels kan men het „Zonneboek" bekomen; voor 66 op geplakte zegels een jaar lang het maand schrift „Zonnebloemen". Kaarten inleveren vóór 1 Jan. of 1 Juli bij het plaatselijk Comité. Het maandbericht over Februari maakt melding, dat er 13 personen geheel of ge deeltelijk voor rekening van Herwonnen Levenskracht werden uitgezonden naar het sanatorium Berg en Bosch te Bilthoven, één naar Dekkerswald, twee naar Maria Auxiliatrix en één naar Hornerheide. Op 28 Februari waren in verpleging 85 mannen, 56 vrouwen en 155 kinderen en 22 patiënten in de nazorg. ONTWIKKELINGSAVOND WERKLOOZEN. Deze werd gehouden op Woensdag 8 Maart 1.1. en mag in alle opzichten als goed geslaagd heeten. Het aantal aanwezigen was bevredigend te noemen en wat wij van andere ontwikkelingsavonden nog niet heb ben kunnen zeggen: „Het was een bijeen komst met een waardig slot". Nadat eenige ontspanning was geboden, welke zeer in den smaak viel, trad als spreker op Pater van Kempen van het Retraitehuis „St. Cle mens" te Noord wij kerhout. In een kern achtig betoog schetste de eerw. spreker doel en nut van een retraite. In deze tyden, vol moeilijkheden voor allen, maar in het bij zonder voor hen, die met werkloosheid te kampen hebben, w«irby de stoffelijke be langen alles dreigen te verstikken en daar door de geestelijke belangeii, welke voor ons Katholieken als de voornaamste gelden, naar den achtergrond worden gedrongen, achtte spreker het noodig te wijzen op de kracht, welke, door het medemaken van een retraite, voor ons daar te verwerven valt. Daarna besprak de eerw. spr. de mooie gelegenheid) welke thans door het Comité aan de werkloozen geboden werd, om een retraite mede te maken. Niet ten onrechte schreven wij hierboven van een waardig slot, want nadat de eerw. spr. een gul ap plaus voor het gesprokene was ten deel ge vallen, werd op de vraag: wie of de re traite eind April wilde medemaken, door niet minder dan 57 personen met een vol mondig ja, geantwoord. Zulks stemt ver heugend, en wy zyn met Pater van Kem pen dankbaar voor zooveel toezeggingen van deelname aan deze retraite. We spre ken hier de hoop uit, dat allen daarvan de rijkste vruchten mogen plukken en geeste lijk gesterkt weer in het harde leven en in hun gezin moge terugkeeren. Zoo zij het!! EEN BELANGRIJK CONGRES. Door de Federatie der Dioc. Bonden van Katholieke Coöp. Vereenigingen werd op 15 Jan. j.l. te 's-Hertogenbosch een buiten gewone algemeene vergadering gehouden. Dit congres stond in een groote belangstel ling omdat daar besproken werd de plaats welke de Katholieke Coöperaties in de Ne- derlandsche Coöperatieve beweging heeft in te nemen, terwijl de richtlijnen werden uitgestippeld volgens welke de- Federatie haar werk zal verrichten. In de Februari- aflevering van het maandblad: „De Coöpe ratieve Beweging", ons toegezonden, was de geheele inhoud gewijd aan genoemde vergadering, waarin tevens werd afgedrukt de resolutie welke op deze vergadering werd aangenomen, bestaande uit. 18 pun ten. In deze resolutie wordt duidelijk ge zegd op welke structuur de coöperatieve beweging in Nedeiland berust, en waarom het voor den Katholieken verbruiker van zeer groot nut is lid te zijn van een coöpe ratie van katholieke verbruikers, omdat deze zich van andere coöperaties onder scheidt: a. door de waarde, welke voor de katho lieken gelegen is in de vereeniging met ge- loofsgenooten ter bereiking van een ge meenschappelijk doel; b. door het streven naar dit gemeen schappelijk doel met middelen die de Ka tholieken als zynde overeenkomstig de rechtvaardigheid en in overeenstemming met de liefde aanvaarden; c. doordat andere dan alleen algemeen sociale en economische doelstellingen kun nen worden nagestreefd, als daar zijn ka tholieke charitas, katholieke sociale voor zieningen, enz. Op grond daarvan erkent de Federatie der Dioc. Bonden van Katholieke Coöpera tieve Vereenigingen de noodzakelijkheid van coöperaties met een eigen, niet neu traal karakter. Wie interesse heeft meer over den inhoud van de resolutie van de Federatie te weten, raden wij aan zich te wenden tot de R. K. Coöperatie „Eendrécht" U.A., Oude Hee rengracht 20, welke U gaarne van dienst zal zijn. JAARVERSLAG GEM. SOC. DIENST TE LEIDEN OVER 1937, Een duidelijk en overzichtelijk jaarver slag van den Gemeentelijken Socialen Dienst over 1937 van de gemeente Leiden werd ons toegezonden, waarin tot uitdruk king komt de omvangrijkheid van dezen FEEST VAN ST. JOSEPH. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Prefatie v. d. Vasten. In de missen v. d. dag (in paarse kleur) nooit Gloria, noch Credo. ZONDAG 19 Maart. Vierde Zondag v. d. Vasten. Half-Vasten. Mis: Leatare. Geen Gloria. 2e gebed A Cunctis (om de voor bede van de Heiligen); 3e Omnipotens (voor levenden en dooden). Kleur: Rose of Paars. Het is half-Vasten. De verlossing is in het zicht. Bij voorbaat verheugt zich de H. Kerk reeds daarover. (Introitus). Van deze vreugdestemming is geheel de Litur gie van deze dag doordrongen. Wij zijn geen slaven van Satan, maar, dank zij de kruisdood van Christus, vrije kinderen van God (Epistel). God is onze Vader. Op Hem is onze hoop Hy voedt Zijn kinderen met een alerzuiverste Spijt, een voedzaam Brood, dat een onderpand is van onze toe komstige heerlijkheid. (Evangelie). Voort durend genieten wij Zyn bescherming en mogen vast vertrouwen na dit leven in te gaan in de hemel, waar ware vrede aller overvloedig deel is en wij Gods H. Naam zullen loven. (Tractus; Graduale; Com- munio). Ja. waarlijk, het is passend den Heer te leven, Zijn H. Naam te prijzen, want Hij is goed. (Offertorium). MAANDAG 20 Maart. Feestdag v. d. H. Joseph, Bruidegom van de Allerheiligste Maagd. Mis: Justus. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Wulfram, Bis schop en Belijder. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom); 3e gebed v. d. Maandag (in de 4e week v. d. Vasten). Prefatie v. d. H. Joseph. Laatste Evangelie v. d. Maandag. Kleur: Wit. N.B. de H. Mis v. d. dag (Maandag) is niet geoorloofd. DINSDAG 21 Maart. Mis v. d. H. Bene- dictus, Abt: Os Justi. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Dinsdag. Geen Credo. Kleur: Paars. Of: De H. Mis v. d. Dinsdag: Exaudi. 2e gebed v. d. H. Benedictus. In een tijd van. groote verwarring, waar in alles ten ondergang scheen gedoemd, Dienst en de werkzaamheden in 1937 ver richt. Om hieruit een uittreksel te geven, laat de plaatsruimte niet toe, waarom wij er ons toe bepalen te vermelden, wat van de Steunverleening over 1937 gezegd wordt. Gedurende het jaar 1937 werd in totaal uitgegeven aan steun (in aanmerking ko mende voor subsidie) 1.432.785.59. Hieron der is begrepen een bedrag van 9625.91 van de in dat jaar verstrekte Kerstgave. De brandstoffenverstrekking vorderde een 64.217.87. Aan diverse steunbedragen, t.w. vergoe ding schoeisel, kleeding, reisgelden, subsi die Voorzieningsfor.ds voor Kunstenaars, controle Ned. Heide Mij, afsluiten stad op 3 October, vergoeding controle werkloozen, enz., is uitgegeven een bedrag van 6443.03. Hiervan is terugontvangen 1514.57, zoo dat blijft een uitgave van 4928.46. Voor werkverschaffing en tewerkstelling van hoofdarbeiders is een bedrag van 11.240.53 verstrekt, terwijl de in 1937 ge houden verkeerstelling een bedrag groot 358.57 vorderde. Met een groot aantal statistische gegevens besluit dit zeer verdienstelijk samengestel de jaarverslag. DE K.R.O.-UITZENDING. De uitzending in het kader var „de Nieu we Gemeenschap" wordt Dinsdag 21 Maart a.s., des avonds te 7.15 uur voor de K.R.O.- microfoon voortgezet. Door prof. dr. Gerard Brom zal dan worden besproken „De vol waardige Mensch". In de Nieuwe Gemeen schap kan de mensch tot volle ontplooiing komen (menschen, rechten, vrijheid, ge bondenheid, geen klassenstrijd, cultuur). In de op deze uitzending volgende zal door Mgr. J. C. van Schaik het onderwerp behandeld worden: „Vrede aan den men schen van goeden wil". Deze eerw. spr. doet dan een beroep op de luisteraars om „van goeden wil te zijn" niet alleen, maar deze ook te toonen door belangstelling en sym pathie voor het ideaal der Nieuwe Gemeen schap. NATIONALE PAASCHLOTERIJ 1939. Opnieuw zal dit jaar een Paaschloterij worden gehouden, waarvan de baten komen ten goede aan het Kath. Comité van Actie „Voor God". Het groote succes van een der gelijke loterij, in 1938 gehouden, ligt nog versch in aller geheugen, doch dit succes is toen mogelijk geweest door aller mede werking. Daarop wordt dit jaar wederom ten volle gerekend, waarom verzocht wordt, dat wanneer U op 26 Maart a.s. aan een der parochiekerken te Leiden een gratis lotkaart wordt uitgereikt, deze niet verloren te laten gaan! Het Kath. Comité van Actie „Voor God" zal er u dankbaar voor zijn. KANUNNIK VAN SCHAIKFONDS. Het R. K. Werkliedenverbond deed een beroep op alle afdeelingen van den R. K. Volksbond om rond de Coede Week te or- ganiseeren een prentjesactie ten bate van het Kanunnik van Schaikfonds. Hoe staat het in deze met de medewerking. „Voor allen zonder uitzondering is er geen betere medewerking denkbaar, dan de op leiding te bevorderen van heilige en actie ve priesters, die rechtstreeks geroepen zijn in 's Heeren wijngaard te arbeiden". Welnu talmt dus niet langer en bestelt wekte Gods Voorzienigheid de H. Bene dictus op, die, nog geen twintig jaar, in zijn kloosterstichting in het Italiaansche dal van Subiaco, een brandpunt vestigde van bovennatuurlijke deugd. Na den dood van den Heilige in 543, verspreidde de Be- nedictijnerorde zich bijna over de geheele wereld, waardoor de krachtige geest van de Heilige een heerlijke invloed uitoefen de en aan de christelijke beschaving weer nieuw leven werd ingestort. WOENSDAG 22 Maart. Mis v. d. Woens dag: Cum sanctificatus. 2e gebed A Cunc tis; 3e Omnipotens. Kleur: Paars. DONDERDAG 23 Maart. Mis v. d. Don derdag: Laetetur. 2e gebed A Cunctis; 3e Omnipotens. Kleur: Paars. VRIJDAG 24 Maart. Mis v. d. H. Ga- briël, Aartsengel: Benedicite. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Vrijdag. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Vrijdag: Meditatio. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. H. Aartsengel Gabriël. ZATERDAG 25 Maart. Feestdag v. d. Boodschap des Engels aan Maria. Mis: Vultum. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Zaterdag. Prefatie van Maria (invul len: En U om de Boodschap). Kleur: Wit. N.B. De H. Mis v. d. Zaterdag is niet geoorloofd. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: MAANDAG. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. Z.Z. Joannes van Par ma, Marcus van Monte- Gallo en Hippo- lytus Galantini. Belijders; 3e gebed en laatste Evangelie v. d. Maandag. WOENSDAG. Mis v. d. H. Benvenutus, Bisschop en Belijder: Sacerdotes. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Woens dag. Geen Credo. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Woensdag met 2e gebed v. d. H. Benvenutus. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. nog heden, middels de U toegezonden be- stelkaart, aan het R. K. Werkliedenverbond een aantal plaatjes. DE DAG VAN DEN ARBEID. Deze dag zal dit jaar wederom worden gehouden in de Dekenale kerk aan den Heerensingel en wel op Zondag 17 Mei a.s. ADRESWIJZIGING. Een adreswijziging, vooral van belang voor hen, die aan de Volksbondretraite wenschen deel te nemen, en waarvoor wij een opwekking schreven in onze vorige rubriek, is, dat het secretariaat van de Re traiteclub, onderafd. van den R. K. Volks bond, thans is gevestigd: Constantijn Huij- genslaan 35, Leiden. Men neme hiervan goede nota. LOTERIJ LOURDES-ZIEKENFONDS. De loten, kosten 10 cent per stuk, zijn bij het secretariaat verkarijgbaar. Waar bly ven de afnemers? Een daad:iiet koopen van een lot voor. het doel, dat het Ziekenfonds be oogt, is aan U. Wy wachten. VAN DE REDACTIE. De volgende rubriek verschynt over 14 dagen. Alle correspondentie over en stuk ken bestemd voor deze rubriek, moeten gezonden worden aan het Redactie-adres: Verlengde Bloemistenlaan 45. ST. CLEMENS RETRAITEHUIS te Noordwijkerhout. Dinsdag 2124 Maart gehuwde dames 10.Zaterdag 2528 Maart jonge man nen 6.50; Dinsdag 2831 Maart man nen 6.50; Zaterdag 14 April heeren 15.Woensdag 58 April heeren 15; Zaterdag 811 April mannen (Paschen) 6.50; Dinsdag 1114 April mannen 6.50; Dinsdag 2528 April mannen 6.50; Zaterdag 29 April2 Mei meisjes 6.50. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons Van verre.... volgen In vele dingen volgen wij Katho lieken het heidendom van verre. Wij gebruiken dan niet de abso lute maatstaf van het goede beginsel, maar wij kijken naar de heidenen en doen wat zij doen, wel niet zóc erg, maar een paar graadjes minder Zoo verzetten wij onze bakens naar de hunneMeedoen zoo ver het kan (en verder) met de heidenen en toch willen ^hooren tot Christus' Rijkdroeve tweeslachti gneid.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10