STADS NIEUWS Laatste berichten MARKTBERICHTEN VRIJDAG 17 MAART 1939 DE 1.EW1SCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP. Een goedgeslaagde en druk bezochte vergadering. Op de vergadering van Katholiek Neder land, op 30 November 1938 te Amsterdam gehouden, werd aan de orde gesteld een drie-jarige actie voor de hervoring van het maatschappelijk leven in christelijken zin, welke actie gevoerd onder de leuze: Naar de Nieuwe Gemeenschap" zal uitgaan van de katholieke organisaties in Nederland. Een Algemeen Comité voor de Actie naai de Nieuwe Gemeenschap werd als uitvloei sel van bovengenoemde vergadering ge vormd, onder voorzitterschap van Prof. Mr. P. J. M. Aalberse, Minister van Staat, bestaande uit vertegenwoordigers van de voornaamste organisaties. Om plaatselijk met succes de actie te kunnen voeren en de gemeenschapsgedach te allereerst onder alle kringen van de katholieke Leidsche bevolking te kunnen doen doordringen, werd gisteravond, op initiatief der afdeeling Leiden van den Ned. R. K. Volksbond, in het St. Antonius Ciubhuis, Mare, een vergadering gehouden, welke ten doel had, te komen tot de sa menstelling van een Plaatselijk Comité, hetwelk de actie te Leiden ter hand zal nemen. Te half negen opende de heer J. H. Nij- huis de druk bezochte bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, allen hartelijk welkoni toeroepend namens het Volksbondbestuur en dankzeggend voor de spontane wijze, waarop zij aan de uitnoodiging gevolg heb ben gegeven, waaruit spr. meente te mo gen concludeeren, dat er in breede kringen der Leidsche katholieke bevolking groote belangstelling bestaat voor de 3-jarige actie ter hervorming van het maatschappelijk leven. Vervolgens schetste spr. op duidelijke wijze het waarom en hoe deze actie diende gevoerd te worden. Hierna verkreeg de geestelijk adviseur kap. F. A. M. Bernefeld het woord. Deze sprak eveneens zijn voldoening uit over het groot aantal aanwezigen en bracht hen dank voor hun medeleven. Daarna stippel de zijneerw. uit, welke taak ieder in zijn staat en stand heeft te vervullen om de gemeenschapsgedachte ingang te doen vin den en de actie succesvol te doen verloo- pen. Doel van de actie is: de toepassing van de encycliek Quadragesimo Anno; het rijp maken van de geesten voor deze toepas sing. De adviseur stelde de vergadering ver volgens voor over te gaan tot de samen stelling van het Plaatselijk Comité. Een persoon, om het voorzitterschap waar te nemen, zal alsnog worden gevraagd. Na eenige gedachtenwisseling over de samenstelling van het Algemeen Comité werden de volgende organisaties verzocht een vertegenwoordiger aan te wijzen: R. K. Vrouwenbond, De Graal, De Hanze, Stud. Vereen. „St. Augustinus", Vereeniging „Ka tholiek Leiden", R. K. Onder wij zersveree- nigeing „St. Augustinus", R. K. Werkge- versvereeniging, „Geloof en Wetenschap", St. Vincentius-Vereeniging, Bond van Ge zinshoofden, St. Joseph Gezellen Vereeni ging, K. J. M. V., K. J. C., R. K. Sportcen- trale, R. K. Propagandaclubs en R. K. Volksbond. Voor de godsdienstige vereeni- gingen zal een der eerw. heeren geestelij ken in het Comité zitting nemen. De vergadering betuigde haar instem ming met deze samenstelling van het Co mité. De genoemde organisaties werden vervolgens verzocht aan het secretariaat van den R. K. Volksbond, Verlengde Bloe mistenlaan 45, vóór 31 Maart a.s. te willen berichten, welke vertegenwoordiger door hen wordt aangewezen, met naam, beroep en volledig adres. Daarna zal voor het sa mengestelde Comité een vergadering wor den uitgeschreven en een Werkcomité, met propaganda-leider en propagandisten worden benoemd. Nadat den aanwezigen nog een woord van dank was gebracht voor de prettige besprekingen, volgde sluiting van deze uit stekend geslaagde bijeenkomst. DE LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Het hoofd van den Luchtbeschermings- Geneeskundigen Dienst deelt ons mede, dat de derde cursus voor reddingsploegen, welke onder leiding zal staan van dr. Lahr, a.s. Donderdagavond aanvangt. De deelne mers zijn bereids aangewezen. De aandacht zij er nog op gevestigd, dat de deelneming voor werkloozen geheel kosteloos is. HET EEUWFEEST VAN DE NED. SPOORWEGEN. Er heeft zich op het station alhier onder voorzitteischap van den stationschef, den heer Slebos, een commissie gevormd om met het a.s. eeuwfeest der Ned. Spoorwe gen in September a.s. het station en de perrons op bijzondere wijze te versieren. Behalve de stationschef, de heer Slebos, en de onder-stationschef, de heer Kuyk, hebben de heeren Kluver, chef bureau plaatskaartenbureau en Hulsebosch, chef bureau station S.S., Wittepoort, in deze commissie zitting genomen. Zaterdag a.s. zal geen spreekuur van den Wethouders van Fabricage kunnen worden gehouden. GOUDEN DIENSTJUBILEUM. Op 22 Maart a.s. hoopt de heer W. de Graaf alhier, den dag te herdenken, waar op hij voor vijftig jaar in dienst trad bij de fa. Gebrs. Palm alhier. -isf«SP» UITREIKING ZILVEREN MEDAILLE 24 JAAR TROUWE DIENST. Gisterenmiddag is voor het front van het 6e Regiment veldartillerie op de binnen plaats van de Doelenkazerne, de zilveren medaille uitgereikt aan den Wachtmeester der le klasse A. van Waard. Nadat de Ma joor-hoofdinstructeur P. C. Taconis, het re giment, dat onder commando stond van den Kapitein J. van der Meulen, had geïnspec teerd, las de waarnemend Luitenant-adju dant H. Heins de desbetreffende beschik king voor, waarna door den Majoor Taco nis de medaille op de borst van den jubi laris werd gespeld. Majoor Taconis' sprak daarna eenige woorden van waardeering tot den jubilaris en wees er in het bijzonder op, dat hij als jongeling van 16 jaar bij de Instructie batterij in dienst kwam en reeds in 1918 den rang van Wachtmeester behaalde. Spreker vervolgde, dat de jubilaris steeds tot volle tevredenheid van al zijn chefs heeft ge werkt en stelde hem ten voorbeeld van het regiment. Hierna werden de Officieren en Onder officieren in de gelegenheid gesteld den jubilaris geluk te wenschen. Vervolgens werd door het regiment voor hem gedefi- ieerd. Na afloop van deze officieele plechtig heid verzamelden de Onderofficieren zich in de cantine voor de viering in eigen kring. De Adjudant-Onderofficier Van Maarle sprak hartelijke woorden van kameraad schap en wenschte hem en zijn gezin na overreiking van een stoffelijke huldeblijk van harte geluk. Spreker hoopte, dat hij vele prettige herinneringen aan dezen dag moge hebben. Mevr. van Waard werd even eens toegesproken en mocht een bouquet bloemen in ontvangst nemen'. De jubilaris dankte op zijn beurt alle aanwezigen (w.o. bestuursleden van diverse burger ruitervereenigingen, waarvan jubi laris instructeur is) voor de hem betoonde belangstelling en voor de aanbieding van het stoffelijk huldeblijk. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. AANBESTEDING. Door den Regiments-commandant van het 6e Regiment-veldartillerie is een openbare aanbesteding gehouden voor de levering van hooi, stroo en turfstrooisel ovèr het tijdvak van 1 Mei t.m. 31 Juli 1939. De benoodigde vermoedelijke hoeveelhe den zijn: 6600 K.G. hooi, 11000 K.G. stroo en 13000 K.G. turfstrooisel. Er waren 8 inschrijvingen, te weten: N.V. Mij. v. d. Griendt, S. Griendsveen, turfstrooisel 0.124; F. Arkema, Rotterdam 0.121; N.V. Turfstrooisel kantoor Rittordes 0.125; Coop, turfstrooiseifabriek, Groningen 0,124; Gebr. Blonk, Leiden, Stroo 0.203; J. Th. Wismeyer, Rotterdam 0,198; M. Romijn Voorschoten 0,200; Firma A. P. Taselaar, Rotterdam hooi 0,449; J. Th. Wismeyer, Rotterdam 0,448; M. Romijn, Voorschoten 0,390. Alles per 10 K.G. De levering is gegund van hooi: M. Ro mijn, Voorschoten; van stroo: J. Th. Wis meyer, Rotterdam; van turfstrooisel: F. Ar kema, Rotterdam. MELKBAKFIETS TE WATER. Hedenmiddag om 12 uur was een knecht van den melkhandelaar V. op de Lam mermarkt alhier bezig een klant te bedie nen op de Heerengracht, zender dat hij de remmen op zijn bakfiets had vastgezet. De bakfiets kwam in beweging en reed de Heerengracht in. Met behulp van een aantal omwonenden werd de bakfiets weer op het droge ge bracht. De melk ging verloren. Hedenmorgen te 10 uur is de politie- brandweer uitgerukt voor een brandje in de drogisterij der fa. v Dorp, Haarlemmer straat 5. In de werkplaats waren knech ten wrijf was aan het bereiden geweest, waarbij de vlam van een gascomfoor in de pan was geslagen. Met een schuimblus- scher wist hij het vuur echter te dooven, zoodat de brandweer geen dienst behoef de te doen. (Reeds opgenomen in een gedeelte onzet vorige oplage). R. K. VEREENIGING VOOR GEZINSVOOGDIJ. Te dezer stede is een R. K. Vereeniging voor Gezinsvoogdij opgericht, welke zich ten doel stelt, het bijeen brengen en samen houden van Katholieken, die zich bereid verklaren tot gezinsvoogd te worden be noemd, het uitoefenen van toezicht door haar leden over de daartoe aangewezen minderjarigen en overigens zooveel moge lijk werkzaam te zijn ten behoeve van be dreigde of misdadige kinderen, wier om standigheden geregeld toezicht vorderen. Het bestuur heeft zich als volgt gefor meerd: kap. P. Vebhoofstad, voorzitter en geestelijk adviseur, A. H. J. v. d. Horst, se cretaris, J. v. Heeteren en H. Meyer, terwijl mr. H. F. A. Geise aan het bestuur is toe gevoegd als juridisch adviseur. De eerste vergadering zal gehouden wor den op Woensdagavond 22 Maart in het Clubhuis aan de Mare, waar de heer J. H. M. Rademaker uit Amsterdam, voorzitter van de Landelijke Vereeniging voor Ka tholieke Gezinsvoogden het werk van de gezinsvoogdij zal bespreken. Het bestuur verzoekt alle Katholieken, die reeds gezinsvoogd zijn en wier namen en adressen niet alle te achterhalen wa ren, op deze bijeenkomst tegenwoordig te willen zijn. „HET RESIDENTIE-ORKEST". Donderdag 23 Maart a.s. zal het 5e Abon- nements Concert van het Residentie Or kest o.l. van Prof. Georg Szell in de Stads gehoorzaal gegever. worden. Soliste is de violiste Guil" Bustabo, die het vioolconcert D dur van Beethoven zal spelen. Vóór de pauze wordt de Symphonie Pa- thétique van Tschaikowsky uitgevoerd. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2748. H. Jansen, Lei den, Kort Rapenburg 14, handel in tabak, sigaren, sigaretten. Overl. E.: H. J. W. Jan sen, d.d. 9 Maart 1939. Wijz. handelsn. in: Wed. H. Jansen. N.E.: Wed. A. H. Jansen- Schippers, Leiden. 546. Firma P. Fontein Zonen, Lei den, Haven 56, handel in bouwmaterialen. Overl, Proc.: L. C. Boezaart, Leiden, d.d. 6 Maart 1939. 888. Leidsche Coöperatieve Keuken. C. A. in liquidatie, Leiden, Rembrandtstr. 27. De liquidatie is dd. 15 October 1938 be ëindigd. Opheffing: 2841. J. van Druten v.h. J Schreuder, Leiden, Vrouwesteeg 12. Han- del in tabak en sigaren. Zij, die zich vanaf heden abonneeren op De Leidsche Courant, ontvangen de nog verschijnende nummers tot 1 April as. gratis. OMGEVING L1SSE Biljarten om kampioenschap. Gister avond werd in het bondsgebouw de beslis singswedstrijd gespeeld om het plaatselijk kampioenschap biljarten van Lisse tus- schen de heeren C. Faas en J. Duivenvoor den, welke na een zeer spannenden wed strijd werd gewonnen door C. Faas, die in 33 brt. 200 car. behaalde tegen J. Duiven voorde 179. Hieronder volgt de algeheële stand: C. Faas 10 55 7.17 J. Duivenvoorde 9 1 43 5.60 Alf. Duivenvoorde 8 1 69 6.09 Cr Degger 7 55 6.31 J. Diederiks 6 39 4.73 C. Th. Duivenvoorde 6 43 4.61 S. v. Rijn 5 27 3.87 C Kortekaas 5 27 3.58 A. Elfering 4 40 3.83 J. Wassenaar 2 25 3.65 G. v. Eek 2 29 3.33 J v. Kampen 1 34 3.17 Kampioen alzoo C. Faas. Hoogst gem. in een partij. C. Degger 16.66. Hoogste serie 69 Alf. Duivenvoorde. Na afloop van dt beslissingspartij werden door den secretaris, den heer Th. van der Ven, de prijzen uitgereikt. Een woord van hulde werd gebracht aan den concierge van het bondsgebouw, den heer C. Th. Duiven voorde, de organisator van dit gehouden tournooi. OEGSTGEEST Zangersavond. Op initiatief van den Koren-bond „St. Willibrordus" werd gis teravond te Oegstgeest een zangersavond georganiseerd. Om 7 uur vereenigden zich de verschillende koren in de parochie kerk, waar door den hoogeerw. heer De ken J. Borsboom met' assistentie van pas toor C. Hesp en kap. H. Schouten een plechtig Lof werd gecelebreerd. Na het Lof kwam men in het vereenigingsgebouw bijeen. De voorzitter van den Korenbond, pas toor C. Tholenaar uit Wassenaar, leidde de bijeenkomst en drukte bij de opening zijn voldoening uit over de goede op komst, alsook over het feit, dat de bond, na een rusttijd van twee jaar, weder is ontwaakt. Vervolgens riep spreker den eere-voor- zitter, Deken Borsboom, een hartelijk woord van welkom toe. De heer J. Lakeman uit Voorschoten, die zijn 25-jarig jubileum als koordirec teur vierde, werd door den voorzitter ge complimenteerd. Met een „Lang zal hij leven'' stemde de vergadering hiermede in. Kapelaan H. Schouten uit Noord wijk bracht een verzorgd jaarverslag uit. Pas toor Meijsing gaf daarna uitleg oVer eenige koorwerken, waarna door de verschillen de bij den bond aangesloten koren, La- tij nsche gezangen werden uitgevoerd. Vooraf gaf iedere directeur een korte uit leg en verklaring. De uitvoering der gezangen werd be oordeeld door een jury bestaande uit ka pelaan J. Duijves uit den Haag, kapelaan W. Nicolaas uit Lisse en den heer J. Sic king. Deze jury zal een schriftelijke be oordeeling aan de koren toezenden. Bij het einde dankte de vice-voorzitter, pas toor C. Hesp uit Katwijk, pastoor Looyaard voor de ontvangst. Vervolgens compli menteerde spreker nog de heer Alkemade uit Noordwijk met zijn Pauselijke onder scheiding en den heer Jac. Hoogervorst uit Oegstgeest met zijn onlangs gevierde gouden jubileum als organist. Spreker hoopte voorts dat de diverse koren met de door de jury gemaakte opmerkingen hun voordeel zullen doen. Vermelden we nog, dat buiten de reeds genoemde heeren geestelijken aanwezig waren Rector Jongen en pater J. Hillen van de Haagsche Schouw, pastoor C. Wie- mers uit Wassenaar, kap. A. Sanders en twee paters van het St. Wililbrordus-Col- lege te Katwijk. Binnenland GAS VERSTIKKING TE TILBURG. Oude vrouw omgekomen. Op aanwijzing van een buurvrouw, die een sterke gaslucht had waargenomen, for ceerde de politie gistermiddag de woning van de alleen wonende 78-jarige weduwe P. Hamers in de Anna Paulownastraat te Tilburg. In de woning hing een sterke gas lucht. In de huiskamer lag de bewoonster op haar bed. Zij was reeds tengevolge van gasverstikking overleden. Het gaskraantje in de keuken stond open. Men neemt aan, dat dit per ongeluk door de vrouw is open- gestooten. toen zij zich den vorigen avond naar bed wilde begeven. Aan misdrijf wordt niet gedacht. Het lijk is naar het Sint Eli sabeth ziekenhuis overgebracht. SCHUIT MET IJZER GEKANTELD. Dertien ton ijzer te water. In de Kruiswater bij Sneek, is gisteren, als gevolg van de groote deining van het water, een zolderschuit gekanteld, waarop onderdeelen van een hijschmachine der fir ma Hillen en Roosen, aannemers van den aanleg van rijksweg 43, geplaatst waren. De groote machine, die bij de firma Hu- bert en Co. te Sneek gerepareerd moest worden, was gedemonteerd op twee zolder schuiten geladen, die door een sleepboot gesleept werden De grootste der twee schuiten kantelde, zoodat de last van der tien ton ijzer van de schuit gleed. Het vaartuig kwam vervolgens weer in haar normale positie op het water te liggen. De groote stukken ijver liggen slechts even beneden den waterspiegel en leveren voor de scheepvaart gevaar op. Het vaar water is daarom afgezet met roode vlag gen en lantaarns. Op geen der schuiten be vonden zich menschen. zoodat persoonlijke ongelukken niet voorkwamen. Buitenland WARD PRICE INTERVIEWT GOERING. LONDEN, 17 Maait. (A, N. P.). De speciale correspondent van de „Daily Mail" Ward Price, heeft een onderhoud gehad met Goering, waarin deze hem o.a. heeft ge zegd, dat de Tsjechische provincies Bohe- men en Moravië onder Duitsch protectoraat binnen de grenzen van het Duitsche rijk zullen komen. Slowakije zal buiten deze grenzen blijven, doch onder protectoraat van Duitschland Het onderscheid is, dat Slowakije geheel onafhankelijk zal blijven, terwijl de autonomie van de Tsjechische provincies onderworpen is aan de controle van Duitschland. In Slowakije zullen alleen Duitsche garnizoenen gelegd worden, wan neer de Slowaaksche regeering dit vraagt. De bijzonderheden van het plan, vol gens hetwelk Duitschland de onafhanke lijkheid van Slowakije zal verdedigen, moe ten rog nader' worden geregeld. Goering verklaarde verder, dat Duitsch land de geheele economische productie van Slowakije zal absorbeeren. Vandaag zal de naam van den rijks-protector bekend worden gemaakt en Goering meent, dat de keus door iedereen zal worden goed gekeurd. Aan de Tsjechen wordt een autonomie verleend, welke veel grooter is, dan die, welke de Sudeten onder de Tsjechen had den. De Tsjechen zullen zich overal in Duitschland kunnen vestigen, Duitschland zal de Tsjechische regeering helpen, so ciale instellingen op te richten naar natio- naal-socialistisch voorbeeld, zooals „Kraft durch Freude". De Tsjechen zullen evenwel niet mogen dienen in het Duitsche leger, hun eenige gewapende macht zal de politie zfjn. Reeds heeft Goering opdracht gegeven maatregelen te nemen tot het snel doen verdwijnen van de werkloosheid, welke thans Bohemen en Moravië teistert. Goering verklaart verder, dat de inlij ving van de Tsjechische provincies naar zijn meening onvermijdelijk is gemaakt door de gebeurtenissen. Er zal geen wijzi ging komen in de bedoelingen van den Fuehrer, dat het Duitsch staatsburgerschap beperkt is tot hen, die van Duitsch ras zijn. Hieruit vloeit voort, dat de wetten van Neurenberg in Bohemen en Moravië slechts vpor Duitschers gelden. Huwelijken tusschen Tsjechen en Jo den zijn derhalve toegestaan. Ten aanzien van de voordeelen, welke de bezetting voor Duitschland afwerpt, zeide Goering. dat Duitschland niet veel heeft aan de Tsjechische vliegtuigen, aan gezien deze van slechter kwaliteit zijn dan de Duitsche. Wel stelt Duitschland belang in enkele goede vliegtuigfabrieken. Ten slotte zeide Goering, dat Duitschland geen langdurige voorbereiding heeft ge maakt voor de bezetting. Goering zelf heeft eerst Zaterdagochtend gehoord, dat de ontwikkeling der zaken ingrijpen van Duitschland noodig maakte. HITLER UIT BRNO VERTROKKEN. BERLIJN, 17 Maart. (A. N. P.). Hit ler is te half drie met onbekende bestem ming uit Brno vertrokken. NOG GEEN DUITSCHE TROEPEN TE BRATISLAVA. BRATISLAVA, 17 Maart. (A.N.P.) De loketten van de banken te Bratislava zijn geopend en de Duitsche troepen zijn de stad nog niet binnengerukt. In de stad is alleskalm en de regeering heeft alle nood zakelijke maatregelen genomen. Uit de Oekraine wordt bericht, dat bij Israwa nog wordt gevochten tusschen Hon garen en Oekrainers. Generaal Prchala heeft 2000 man gemobiliseerd en naar hei front gezonden. STUDENTENBETOOGING TE SOFIA. SOFIA, 17 Maart. (A.N.P.) De studenten van de universiteit van Sofia hebben een betooging georganiseerd om te protesteer- ren tegen de gebeurtenissen in Tsjecho- Slowakije. Verscheidene sprekers gaven uiting aan hun sympathie met het Slavi sche broedervolk, dat onder vreemde heerschappij is gekomen. Toen de studen ten voor de legatie van Tsjecho-Slowakije wilden betoogen, werden zij door de politie verspreid. Gisteravond is de Tsjecho-Slowaaksche legatie overgedragen aan ambtenaren van de Duitsche legatie. De archieven werden op vrachtauto's geladen en naar de Duit sche legatie gevoerd. UITNOODIGING VAN HITLER AAN HORTHY TEGENGESPROKEN. BOEDAPEST, 17 Maart. (A.N.P.) Naar aanleiding van berichten in de buiten- landsche pers over een uitnoodiging van Hitier aan Horthy wordt in bevoegde krin gen verklaard, dat een dergelijke uitnoo diging niet is ontvangen. BELGISCH VLIEGTUIG VERMIST. MARSEILLE, 17 Maart. (A.N.P.) Radio Bizerte bericht, dat het Belgische vliegtuig OOJF, dat gisteren te 12.23 uur is ver trokken naar Ajaccio en Nice, daar niet is aangekomen. Den schepen op de Middel- landsche Zee is verzocht te zoeken. LEIDEN, 17 Maart. Vee. Aanvoer: 12 stieren 210270, schoon gewicht 5458 cent, handel zeer mager; 187 kalf- en melk koeien 180275, en 170 varekoeien 90 180, handel matig; 115 vette koeien 180 310, schoon gewicht 5074, handel vlugger, 18 vette kalveren 65115, schoon gewicht 70100 cent, handel vlugger, 455 fakkalveren 48, handel tamelijk, 150 vette schapen f 1732. schoon gewicht 4250 cent handel iets vlugger; 1254 vette lammeren 1422, schoon gewicht 4854 cent, handel tamelijk vlot; 19 lammeren; 42 zeugen 4065, en 398 mestvarkens 18 —35, handel matig; 497 biggen 8—12, handel tamelijk, 6 paarden en 15 bokken of geiten 410 handel matig. Kaas. Aanvoer 29 partijen, waarvan 25 partijen Goudsche kaas le soort 2425 en 2e soort 2228 en 4 partijen Leidsche kaas 2124 per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 17 Maart. Vee. Aan gevoerd: 40 enterstieren 60160, 65 Twenterstieren 160—330, 405 vette koe ien 120—260, 38—66 ct. per K.G.; 1035 melk- en kalfkoeien 115260, 74 pinken 50160, 13 vette kalveren 1860, 1516 nuchtere kalveren 36, 930 vette scha pen 924, 202 weideschapen 917, 428 vette varkens 45150, 4050 ct. p. K.G.; 32 magere varkens 2245, 92 klei ne biggen 816, 24 bokken en geiten, 82 paarden. Totaal aanvoer 4938 stuks. Zuivel. Sleutelkaas 1517, nagel kaas 522, Goudakaas 30, Edammerkaas 2341. Aanvoer 2178 K.G. Veilingboter 1.301.24, per K.G. Aanvoer 5/6, 1/12 vaten. Commissie 0.81. BOSKOOP, 17 Maart Bloemenveiling. Briarclif 4862, Butterfly 100140, Aug. Noack 80, Azalea 120300, Seringen 50 86, Rodopinkpearl 100, Rodotawpiense 50 90, Malies 3642. Narcissen 7, Viburnum 5070, Forsitia 100170, Andromeda 10 24, Mahonia 912, Cerasus Hisakura 180 350, Prunus Triloba 3558, Clematis p. st. 55, Funkia p. st. 3, Rodo p. st. 66, Azalea p. st 45. AARLANDERVEEN. 16 Maart. Eeiren- veiling. Prijzen kippeneieren 2.90 3.30, eendeneieren f 2.402.60 per 100 stuks; kaas 2226 ct., boter 6577 ct. per pond. NOOTDORP, 16 Maart. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 2.853.55 (aanvoer 5523 stuks), eendeneieren 2.602 90, gan zeneieren 910 en krieleieren 2.30 per 100 stuks, konijnen 0.201.55 per stuk, kaas 2030 cent per pond. ZEVENHOVEN, 15 Maart. Eierenveiling Aantal eieren 2322.-Prijs kippeneieren 2.903.40, kuikeneieren 2.502.90, eendeneieren 2.75 per 100 stuks; bana nen 20 ct. per 5 stuks, sinaasappelen 10 ct. per 3 stuks. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.82 Berlijn 75.55 Parus 4.98"/g Brussel 31.70 Zwitserland 42.64 Kopenhagen 39.321/2 Stockholm 45.371 Oslo 4 4.30 New York L883/s Praag 6.40 nominaal

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3