RIJNSTREEK VRIJDAG 17 MAAKi iyjy DE LEH)SCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 SASSENHEIM Aanrijding-. Donderdagmiddag onge veer 5 uur is het zoontje van den heer O., dat uit de Kruisvaart kwam, bij het over steken van de Hoofdstraat ter hoogte van de Gouverneurlaan door een auto aange reden. Het jongetje werd door den aanrijden- den automobilist naar dokter Hueber over gebracht en daarna naar St. Bernardus. Mottiger polder. In hotel „Het Bruine Paard'' had Donderdag de Ingelandenver gadering plaats. Voorzitter de heer J. C. Verdegaal. Bij de opening waren aanwezig Ingelanden, die in totaal konden uitbren gen 15 stemmen, terwijl hoogstens kun nen worden uitgebracht 54 stemmen. De Tekening over 1938 werd na eenige toelichting en bespreking van verschillen de posten als volgt vastgesteld: aan in komsten op 1852.49 en aan uitgaven op 1862.97, zoodat het nadeelig saldo be draagt 10.48, terwijl nog te vorderen is wegens polderlasten over 1938 een bedrag van 217.21. Van 1937 en voorgaande ja ren waren alle polderlasten betaald zoo dat van geen achterstand kan worden ge sproken. Een feit dat voldoening geeft en waarvan niet overal kan worden getuigd. De polderlasten bedroegen over 1938 10 per H.A., terwijl de omslagplichtige groot te van den polder is 89.97.46 H.A. Aan stroom was verbruikt 1033 K.W.U. tegen in 1937 1326 K.W.U. resp. voor 271.56 en 292.25. Aan rente was betaald 96.82 voor het restant van de geldleening ad 2100.welke in 1938 was geconver- teerd van een 4 y, pet. in een 3J4 pet. lee ning. De jaarlijksche aflossing van de leening (oorspronkelijk 3500.ten be hoeve van de electrische bemaling, be draagt 175.De commissie voor on derzoek van de rekening over 1938 bracht een gunstig rapport uit (de heeren J. Nijs- sen, W. v. d. Vlugt, en C. W. Prins Czn.). Dezelfde heeren werden weder benoemd voor onderzoek van de rekening over 1939 terwijl tot plaatsvervangende leden wer den benoemd de heeren L. P. Zonneveld, J. A. Verdegaal en E. F. Knoppert. De be grooting voor 1939 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op f 2122.96, in begrepen het batig saldo ad 34.20. De omslag werd ook voor 1939 geraamd op 10.per H.A. Bij de behandeling van de begrooting werd de noodzakelijkheid besproken van het grondig herstellen van de vijzel en de kuip. Voor dezen post werd 200.uitgetrokken. De uitvoering van dit werk zal worden opgedragen aan de machinefabriek Spaans te Hoofddorp. Voor stroomverbruik werd begroot 275. Medegedeeld werd, dat de keur of politie verordening van den polder door Gedepu teerde Staten is goedgekeurd. Deze keur werd ter vergadering aan de aanwezige Ingelanden uitgereikt, terwijl ze voor de overige Ingelanden verkrijgbaar is bij den secretaris Beukenlaan 18. Hierna sluiting i door den voorzitter. Geboren: Maria Rixje, d. van W. Boekee en M. Kleverkamp Henrica Jo- sepha, d. van Chr. Verdegaal en C. P. Al kemade. Overleden: A. Dekker 5 j., geh. met E. Franken. Gevestigd: K. van Leeuwen van New-York H. R. M. Wisink van Doe- tinchem J.' B. Steekers van Noordwijk L. van Leeuwen van Enkhuizen. Vertrokken: J. W. Preenen naar H'meer, Abbenes H. J. Olijslagers. naar Wassenaar J. van Winkel en gezin naar Voorschoten J. van Egmond naar Warmond W. Buijn en gezin naar Lei den J. M. D. Rombach naar Gronin gen. VOORHOUT Coop. Boerenleenbank. De Coöp. Boe renleenbank alhier hield een algemeene vergadering in café „Boerhaave" van den heer Jac. Angevaare. De voorzitter, dr. H. A. G. Bots, sprak een openingswoord. De gang van zaken in het afgeloopen jaar was volgens spr. wel eenigszins teleurstellend. Spr. maakt bekend dat de afd. Voorhout thans 154 leden telt (v.j. 153). Hierna worden, door den secretaris, den heer J. v. d. Berghe, de notulen voorgelezen. De heer Jac. Knoppert K.Jzn. brengt ver slag uit namens de financieele commissie. Volgde nu vaststelling rekening en balans over het jaar 1938. Na een toelichting van den kassier, den heer P. N. Vester, onllee- nen wij hieraan het volgende: De rekening sloot met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 1.121.544.78, waarvan een bedrag van 1970.01 is ge bracht op de 'reserve. De balans sloot met een bedrag aan ink. en uitg. vanj 394.562.41. De winst van dit jaar bedroeg 2562,33. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het bestuur is overgegaan tot vaststelling van de volgende rentepercentages. Voor 1939 zal dit voor spaargelden zijn: van f 500—- 5000.. 2.75% (v.j. 3%). van 5000 t/m 10.000 2.25% (v.j. 2.75%), van 10.000 en boven, 1%. Voor spaargeld van niet- leden 1/8%, voor depositie-gelden 2% en het rentepercentage voor debetgelden zal verlaagd worden van .41/2% op 4%. Nu volgende bestuursverkiezing van twee bestuursleden door periodieke aftreding van de heeren L. v. d. Geer en B. P. Schul- te. Beiden werden met alg. st. herkozen. Als lid van den Raad van Toezicht werd eveneens herkozen de heer J. v. d. Berghe. Volgde benoeming financieel commissie voor het jaar 1939. Het bestuur stelde vóór de heeren P. v. Werkhoven, H. J. Oost- dam en G. J. v. Reenen Jr., welke door de aanwezigen werden benoemd. Hierna verd de vergadering een gratis consumptie aangeboden, uit voldoening over het feit, dat de vereeniging thans haar 7de lustrum viert, hetwelk door de ver gadering in dank wordt aanvaard. In de rondvraag houdt de heer J. v. d. Berghe een korte causerie over het boek „Groeizaam geld" van Mr. J. J. v. Balen, waarin het ontstaan wordt get eekend van het Raifeisen-bankwezen. Hierna brengt de heer G. K. Spierenburg een woord van hul de en dank aan het bestuur en den kassier, den heer P. N. Vester, voor den arbeid in het afgeloopen jaar, waarna sluiting. VOORSCHOTEN Staatspartij- Onder leiding van den heer G. Niersman vergaderde de R. K. Staatspartij in het R. K. Vereenigingsge- bouw alhier. Na opening deelde de voor zitter mede, dat de rekening van den pen ningmeester door de kascommissic is na gezien en in orde is bevonden. Van huize Bijdorp was bericht ingekomen dat voor- neomde stichting hare bijdrage voor de kiesvereeniging met f 15 vrijwillig ver hoogde, wat dankbaar werd aanvaard. De heer W. G. Duinisveld stelde voor met het oog op de verkiezingen over te gaan tot een tijdelijke contributieverhooging. Be sloten werd aan de leden te verzoeken tot een vrijwillige contributieverhooging of extra bijdrage te besluiten. Vele aanwe zige leden hebben reeds gevolg gegeven aan dezen wensch en het bestuur hoopt, dat nog velen, die niet ter vergadering aanwezig waren, zullen besluiten dit voor beeld te volgen. Tot leden der kascom- missie weiden benoemd, de heeren: P. J. H. Peeters Jac. Smit en P. v. d. Krogt Az. De penningmeester bracht verslag uit over 1938. De inkomsten hadden bedragen 206.79, de uitgaven 150,97, aldus een batig saldo van 55.82 y. -f in kas van 1937 34.32 }i, zoodat het totaal batig sal do bedroeg de som van 90.14 ]A. Tot be stuurslid werd gekozen de heer Jac. Smit. Vervolgens werd aan de orde gesteld het vaststellen der voorloopige groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Op de voorloopige groslijst werden geplaatst: C. L. M. Bancken, Th. v. d. Berg, A. Q. Does- wijk, Th. Does, J. v. d. Hulst, E. Kerkhof, A. J. Lindeman, J. A. Mens, P. J. H. Pee- tars, G-. Schrama, B. Stikvoort, C. van Wissen Hz. De heer J. van der Hulst, ter vergade ring aanwezig, wenschte niet voor de gros lijst in aanmerking te komen en trok zich terug. Spieker hield een pleidooi voor de katholieke gemeenteraadsleden en keurde sterk af het steeds uitoefenen van critiek zonder ooit eenige waardeering te geven, wat zeer geestdoodend werkt. De leden, voorkomende op deze groslijst, die niet aanwezig waren, zullen bericht ontvangen van hunne plaatsing en hun zal verzocht worden of zij bereid zijn het te aanvaar den. Tevens bestaat er nog gelegenheid voo! de leden ter plaatsing van candida- ten voor de groslijst, mits onderteekend door vijftien leden en binnen acht dagen in te dienen bij het bestuur. De stemmin gen voor de definitieve groslijst zullen nader worden bekend gemaakt. Op ge bruikelijke wijze sloot de voorzitter de vergadering. Geboren: Klaas Bertus Pie ter, z. van K. Smit en A. J. Regeer Magdalena Jo hanna Theresia. d. van J. W. Zwetsloot en M. J. Jansen Pieter Johannes, z. van P. J. van der Meer en G. J. van Kam pen Cornelia Jacoba Maria, d. van P. G. Niersman en C. E. Oremus Frede- rig Adrian us. z. van J. W. Anker en J. Peet. Gevestigd: H. van Voorst van Lisse j Wed. I. Kluit geb. de Jong van Rotter- j dam H. F. Ammerlaan van Wassenaar j Wed. C. M. M. Rekkers geb. van Gul den van Den Haag W. F. "H. van der Heijden van Den Haag D. van der Stoep van Rotterdam A. Noordzij van Zijpe. Vertrokken: A. Th. van der Wal naar Duitschland Mej. H. van Dragt naar Noordwijk K. Zweegman naar Amsterdam P. J. W. Pranger naar Lei den Mej. J B. F. Koenders naar Voor burg C. A. Segaar naar Leiden. WARMOND Bouwvergunning. Door Burgemees ter en Wethouders is aan den heer mr. E. E. Menten alhier vergunning verleend tot den bouw van een woning op zijn perceel kadastraal bekend gemeente Warmond Sectie D. No. 1561. WASSENAAR MOTOR BOTST TEGEN STILSTAANDE AUTO. Terwijl hij terzijde keek, reed de 35-ja- rige motorrijder P. uit Voorburg, in dienst betrekking in Rijksdorp alhier, op den Lange Kerkdam tegen een stilstaande be stelauto, waarbij hij zoodanige verwondin gen bekwam, dat zijn toestand zeer ern stig moet worden geacht. Na eerste hulp verleening door dr. Hubbeling, is hij over gebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. De zwaar beschadigde motor is door de politie in beslag genomen. Postduivenvereniging „De Gevleugelde Vrienden". In een der bovenvertrek ken van „De Oude Hoeve"' hield opge- melde vereeniging haar 'voorjaarsverga dering onder voorzitterschap van den heer U de Vries. Aan de orde werd gestelci het instituut adspirantleden af te schaffen en voortaan jonge liefhebbers in de gele genheid te stellen als vliegdonateur hun vogels af te richten tegen betaling van de voor de leden vastgestelde verzendkos ten en een jaarlijksche donatie van ƒ1.50. Het zijn van vliegdonateur moet even wel een tijdelijk karakter hebben tenein de jonge liefhebbers in de sport in te wij den, en zoodoende toekomstige leden tc „kweeken". Een vliegdonateur dingt niet mee naar prijzen en punten en heeft ook verder g ,en rechten. Het belangrijkste agendapunt van deze vergadering vormde de vaststelling van het vluchtprogramma. Aangenomen werd werd het programma van den N. A. B. v. P. te volgen met weglating van de terug sprongen ingeval van dubbelvluchten. Begonnen wordt: 3 April Delft, 10 April Zwijndrecht, 17 April Roosendaal en ver der het programma van den Bond. De tra- ditioneele Paaschvlucht zal dit jaar wor den gehouden vanuit Zwijndrecht. Beslo ten werd de door de leden beschikbaa ge stelde eieren aan te koopen bij den heer A. A. de Smit, kruidenier alhier, den le den welbekend wegens zijn geheel belan geloos en kcsteloos voederen der vogels op de tentoonstellingen. Als te winnen kampioenschappen wer den vastgesteld 1ste kampioenschappen voor oude duiven over de korte en de lange afstand, voor jonge duiven en voor de navlucht, zoomede een eerste kam pioenschap over alle vluchten. Evenals vorige jaren zal er wederom een T.B.C.- vlucht worden gehouden met jonge duiven en zullen de wisselbekers top de daarvoor vastgestelde stations worden vervlogen, terwijl voor elke wedvlucht uit de kas een bedrag van 5.aan prijzengeld be schikbaar werd gesteld. Na vaststelling der commissies voor in- korven, klokkenstellen en uitrekenen der vluchten werd nog door enkele leden ge bruik gemaakt van de rondvraag, waarna de voorzitter met dank aan de leden voor hun medewerking tot sluiting der verga dering overging. Ingekomen: J. A. van de Woestijne, N.H.. fröbelonderwijzeres, uit Vlissingen, Eikenlaan 2 K. C. Albrecht, Vreemd, EvL, dienstbode, uit Kassei (Did), Oranje laan 4 G. Bel, geen, dienstbode, uit Lei den, Backershagenlaan 14 D. C. Blanken- stein en vrouw, geen, boekhouder, uit de Bilt, Deylerweg 111 T. J. Boerboom, R. K„" dienstbode, uit Bergh, Storm van 's-Gravesandeweg 67 A. van Breemen, N.H., zonder beroep, uit den Haag, Zijde- weg 11 H. var. Leeuwen geb. Broersma en dochter, N.H., zonder beroep, uit Rotter dam, van Zuylen van Nijeveltstraat 187 A. Drenth, Ger. K., dienstbode, uit 's-Gra- venhage, Houtlaan 6 N. Duinkerken, N.H., dienstbode, uit Hoogeveen, van Cal- carlaan 16' A. van Ek, N.H., dienstbode, 's-Gravenhage, Groot Hoefijzerlaan 39 J. Frackowiak, Vreemd, R.K., dienstbode, uit 's-Gravenhage, van der' Oudermeulen laan 6 H. de Gans, N.H., landarbeider, uit 's-Gravenhage, Katwijkscheweg 37 B. Geerlings, N.H., dienstbode, uit Zand- voort, Beukenhorstlaan 3 A. Goekoop, D., koopman, uit Oegstgeest, St. van 's Gra- vesandeweg 70 H. Hemmings en gezin, Prot., Geoloog, uit Venezuela, Stoeplaan 27 F. J. A. van Herk, R.K., stucadoor, uit 's-Gravenhage, van Zuylen van Nijevelt straat 117 B. H. Kleisma, N.H.. dienst bode, uit Zwolle, Groot Haesebroeksche- weg 27 F. D. van der Knaap, R.K., huis knecht, uit Bergen (N.H.), Stoeplaan 27 K. Kreuzef, Vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 56 M. Kuij- pers, R.K., dienstbode, uit Nieuwenhagen (L.), Park Oud-Wassenaar 1 E. van der Veer geb. van der Kwaak, Ind. Prot. K. zonder beroep, uit 's-Gravenhage, Katwijk- scheweg 11 G. Letterie en gezin, Ger. K., zonder beroep, uit 's-Gravenhage, Gr. Hoefijzerlaan 36 A. M. van Leur, R.K. dienstbode, uit den Haag. Laan van Koot 47 C. J. Krottje geb. Mies, R.K., zonder beroep, uit Waalre, Hoogeweg 4 H. Olijslagers, R.K.. timmerman, uit Sassen- heim. Langstraat 91 P. H. Overdevest en gezin, R.K., melkslijter, uit Voorschoten, Papeweg 23 A. C. Sch uilenburg, N.H.. techn. ambten, bij Gemeentewerken, uit Den Haag, vanZuylen van Nijeveltstraat 65 A. Stawinsky, Vreemd, DEv., uit den Haag, dienstbode, Sophialaan 8 Wed. L. J. G. van Tinteren geb. Trousset, geen, zonder beroep, uit Amsterdam, van Zuylen van Nijeveltstraat 43 I. C. W. Wallaard, N.H., dienstbode, uit den Haag, Wittenbur- gerweg 174 J. A. Westering, R.K., dienst bode, uit Almelo, Buurtweg 14 A. H. Zwart, geen leerl. verpleegster, uit Castri- cum, Rijksstraatweg 290 Vertrokken: B. de Gelder uit Voor burg, Bilderdijkpl. 31 K. Heuer naar 's-Gravenhage. Alkemadelaan 147 M. C. Heymans naar 's-Gravenhage. Heerengracht 17 A. de Lijster naar 's-Gravenhage. Loosduinschekade 17 A. Woltman naar Utrecht, Poortstraat 80 K. Hönscheid naar 's-Gravenhage. van Appelstraat 197 W. A. van Osch naai 's-Gravenhage, Wei- marstraat 22a A. M. M. Gantevoort naar 's-Gravenhage, Mariastraat 2a Th. M. Gantevoort naar 's-Gravenhage, Maria straat 2a A. Henze naar Vledder, Frede- rikstraat 171 A. de Vries naar Curasao M. Hogervorst naar 's-Gravenhage, Rijs- wijkscheweg 341 E. Stroet naar 's-Gra venhage, Johan van Oldenbarneveldtlaan 42 H. A. IVilting naar Palembang N.I. M. Feuchter naar Duitschland F. H. Slootweg en gezin naar 's-Gravenhage, Kritzingerstraat 50 K. Mann vertrokken onbekend waarheen F. de Jong en 'vrouw naar Voorschoten, Papelaan 164 T. Zeilstra naar Alphen aan den Rijn, Machineweg 1 H. Schiehsl naar Fietfurt (Did.) J. H. M. Hobé naar Zoelen, Kerk Avez., Landzicht T. de Boer uit Enkhui zen, Wilh. Plantsoen 1 H. J. Blokspoel naar 's-Gravenhage, Weissenbruchstraat 378 M. H, M. Haagmans naar 's-Graven hage, Bavoylaan 8 I. T. Ter Brugge, naar Breda, Burg. de Manlaan 10 H. Smith, naar Rotterdam, Aleidisstraat 21b I. M. J. Jansen naar St. Michielsgestel. Huize Mariënberg M. J. Derksen naar idem C. van den Berg naar Noordwijk, H. Geest- weg 12 G. C. Sterrenburg naar Leid- schendam, Voorburgscheweg 41 C. J. Hesp naar 's-Gravenhage, Weimarstraat 270 K. A. Peters naar Woubrugge, Wijk A 171 W. Kroese naar Nieuwveen, p.a. A. van Poelgeest S. R. Kraak naar 's-Gra venhage (Loosduinen) Trompstraat 44. Geboren: Trijntje, d. van J. van Veen en C. van der Zwan. Gerardus Jacobus ALPHEN AAN DEN RIJN De schorsing van den secretaris van den polder Rijneveld. De beslissing van het Ambtenarengerecht te 's-Gravenhage, waarbij de schorsing door het polderbestuur van den secretaris, den heer D. de Knegt te Alphen aan den Rijn, van den polder Rijneveld. werd gehand haafd, is gistermorgen door den Centralen Raad van Beroep bevestigd. De secretaris had oneenigheid met den nieuw gekozen voorzitter, den heer P. den Ouden, dien hij ervan beschuldigde voor zijn benoeming verzwegen te hebben, dat zijn landerijen in een N.V. waren opge nomen, zoodat deze verkiezing niet wettig zou zijn. Daartegenover had de heer den Ouden bezwaar tegen de wijze, waarop de secretaris zijn functie uitoefende, en toen het op een scherp conflict uitliep, besloot het bestuur den secretaris te schorsen, waarna de vergadering van ingelanden hem ontsloeg. Zoowel tegen de schorsing als tegen het ontslag teekende de secretaris beroep aan, dit beroep is thans, voor zoo ver de schorsing betreft, in zijn nadeel ge ëindigd. De zaak van het ontslag moet nog door het Ambtenarengerecht worden be handeld. AARLANDERVEEN L. T. B. Onder voorzitterschap van den heer S. van Leeuwen hield de plaat selijke afdeeling van den R. .K. Land- en Tuinbouwbond, met zijn bijna voltallig aantal leden, in tegenwoordigheid van den geestelijk adviseur, Deken Z. de Kor te, de algemeene jaarvergadering. Nadat door den voorzitter het gebrui kelijk welkomstwoord lot de aanwezigen, inzonderheid den Deken en den heer Michielse, den spreker van den avond, was gesproken, verkreeg de secr., de heer Jch. C. Vink, gelegenheid tot voorlezen van de notulen, welke met een kleine aantee- kening werden goedgekeurd. De voorzit ter deelde hierna mede, dat het arbeids contract onveranderd is gehandhaafd op 17.50 per week. Uil het breedvoerig jaar verslag bleek, dat in het afgeJocpen ver- eenigingsjaar door den L.T.B. veel is ge presteerd. Het financieele jaaroverzicht sloot met een klein nadeelig saldo. De kascontrole-commissie, bestaande uit de heeren L. Vergeer en Jac. Boeren, had de boeken en bescheiden van den penning meester, den heer Joh. C. Vink, in orde bevonden. Daar door bijzondere uitgayen* in het afgeloopen jaar een "kastekort was ontstaan, werd in deze jaaiwergadering een voorstel gedaan om de contributie over he komende jaar met f 1 per lid te verhoogen, waartoe na eenige gedachten- wisseling wex-d besloten. Tot afgevaardig den voor bijzondere aangelegenheden wer den benoemd de heeren H. v. d. Hulst en G. Straathof. Besloten werd om in Sep tember a.s. deel te nemen aan de proces sie naar Heiloo. Hierna werd het woord verleend aan i den spreker, den heer Michielse, leeraar te Beverwijk. Spreker heeft de nieuwe pacht- wet zeer duidelijk en vlot uiteengezet en de in verband hiermede gestelde vragen tot genoegen van de stellers beantwoord. Hiervoor werd den spreker welverdiend dank gebracht. Bij de rondvraag vroeg de secretaris om voor de landbouwcursisten in de a.s. zo mermaanden een melkcursus te doen hou den. Vervolgens spoorde spreker deze cur sisten aan de lessen tot he einde van den cursus toe actief te volgen en met aan dacht. De voorzitter deelde naar aanleiding hiervan tevens mede, dat er in Alphen aan dén Rijn op initiatief van den L. T. B. stappen worden ondernomen voor de stichting- van een R.K. Huishoudschool. Vervolgens pleit de heer F. Kempen voor een kaas-maak-cursus voer de vrou wen en meisjes. Het bestuur zegt toe bij Theodorus z. van A. C. Hassing en H. M. an Rijn. Henk Lucien, zoon van G. L. Slothouwer en M. Steenkamer. Antonius Cornells Hermanus z. van C. J. L. Coster er. C. A. Reichwein. Willibrorda Lam- berta Maria d. van W. J. M. van Niekerk en A. A. B. van Kuijk. Henrica Allegon- da Maria d. van S. W. van den LJssel en J M. van der Boog. Albert z. van A. Zuy- derduin en E. van Zij 11. Ondertrouwd F. Rader en N. van Ammers. Getrouwd: A. C. Gebhard en If. J. Blokpoel Jhr J. C. Smissaert en P. Laverge. J. van den Berg en E. L. M. Poppe. A. M. Sabee en K. van Zetten. J. M. Roos en M. S. Sparna'aij. H. L. S Adama en J. M. Peters. Overleden Petronella Centijna van Vliet 72 j. wed. van M. C. de Bruijn. ZOETERMEER Geboren: Elisabeth Helena d. van J. W. Overbeeke en W. C. Sebel. Overleden: T. Hoek 79 j., echtg. van J. van Os. Gevest'od: P. Hoekstra van Bleis- wijk W. van Weerdhuizen van Reeu- wijk M. van Eek van Zevenhuizen C. Bloot van Moordrecht C. W. Sebel en gezin van Zoeterwoude Th. A. Stra- ver van Schoonhoven P. C. H. J. de Vree van Bleiswijk M. Koole van Bleis wij k N. Vernède en gezin van Rozen burg. Vertrokken: A. M. Stigter naar 's-Gravenhage P. H. Hogerheide naar Wieringermeer A. Rademaker en ge zin naar Voorburg. de betreffende instanties hierop de aan dacht te zullen vestigen. De heer L. Vergeer brengt de kwestie van de noodslachtplaats ter sprake en vraagt het bestuur stappen te doen om de aanstelling van een onpartijdige keur meester te bewerkstelligen. Het bestuur meent, dat in deze aangelegenheid wel spoedig wijziging zal komen. Hierna slui ting. BODEGRAVEN St. Josephsgezellen en K.J.M.V. In ons parochiehuis vergaderde deze vereeni ging gisteravond. Als spreker trad op een zeereerw. Pater van het Retraitehuis te Noordwijkerhout. Behandeld werd het on derwerp: „De gesloten Retraite", Na deze toespraak werd een club opgericht om te sparen voor een retraite. Verschillende aanwezigen gaven zich op. Bod. Waterdistributie-maatschappij. De jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders is vastgesteld op Dins dag 21 Maart 1939, des middags te half vier in Hotel van Haaften. Aan het jaarverslag over het zevende boekjaar (1938) van de N.V. Bodegraaf - sche Waterdistributie Maatschappij (Bo- wadi) ontleenen we: Het college van com missarissen bestaat nog steeds als bij de oprichting uit de heeren mr. H. E. La Gro, J. Smit, Bn Batelaan, H. van Duyvendijk en J. H. Ruling. In 1939 is aan de beurt van aftreding de heer Bn. Batelaan. De ge bouwen, machines en toestellen werden in goeden slaat onderhouden. Omtrent het bedrijf als zoodanig zijn geen bijzonderhe den te vermelden. De weg naar het pomp station en rond de gebouwen werd onge veer 25 c.M. opgehoogd. De waterafleve ring over 1938 bedroeg 28.000 M.3 meer, dan over het voorgaande jaar. Sedert de oprichting was de waterafgifte in duizen den M.3 als volgt: 222, 277, 260, 278, 262, 249 en 277. De kwaliteit van het water laat niet te wenschen over; de afpomping der bronnen en de grondwaterstand ge ven geen aanleiding tot opmerkingen. Door grootere waterverkoop waren de fi nancieele resultaten ook gunstiger dan vorig jaar. Niettegenstaande 260.meer is afgeschreven dan vorig jaar blijft er 8461.over als netto winst, dat is 1535 meer dan in 1937. Volgens de statuten gaat er thans 1578.— naar het reservefonds, dat daardoor stijgt tot 7861.zoodat volgend jaar slechts 139.daarbij ge voegd kan worden. Aan aandeelhouders kan thans gelijk wordt voorgesteld worden uitgekeerd een dividend van 7 Tot slot kunnen wij mededeelen, dat de balans en verlies- en winstrekening voor aandeelhouders ter inzage liggen ten hui ze van-den directeur der N.V. op werkda gen van 913 uur. Van de vergadering hopen wij de volgende week een verslag te kunnen publiceeren. KOUDEKERK Geboren Marinus Jan z. van Gerrit Schellingerhout en Maria Vermeer. Ondertrouwd: Johannes Jacobus Doove 26 j. en Clasina Cornelia van Sta veren 25 j. LEIMUIDEN Ziekenhuis verpleging". De vereeniging voor noodzakelijke ziekenhuisverpleging „Draagt elkanders lasten" vergaderde on der voorzitterschap van den heer P. Riet dijk. De heer D. Hakker, secretaris, doet verslag van de werkzaamheden der vereeni ging. Vervolgens geeft de heer C. Beuk, penningmeester der vereeniging, verslag van het geldelijk beheer. Hieruit blijkt, dat bij de vereeniging op 1 Maart 1939 als lid stonden ingeschreven 445 gezinnen met een totaal van 2434 leden, waarvan 1351 als be talende, alzoo een vermeerdering van één gezin met 7 leden; ook de betalingen stegen met 7 leden. Van het in September j.L op gerichte tusschentarief werden 198 gezin nen met een totaal van 957 personen lid. Bij het operatiefonds gaven zich op 27 ge zinnen met 101 leden. 5 Donateurs steunen de vereeniging, met een totaal bedrag van 16. Bij het afsluiten van het boekjaar werden nog vier leden in een ziekenhuis verpleegd. Gedurende het boekjaar werden 40 leden in ziekenhuizen verpleegd. In to taal werden er voor rekening" van de ver eeniging 44 leden in een ziekenhuis opge nomen. Het totaal aantal ligdagen was 858. Twee leden zijn in het ziekenhuis overle den. De ontvangsten bedroegen 2701.75. De uitgaven 2729.82, waaruit blijkt dat een verlies wederom, te boeken was. De be stuursleden, die aftredend waren, de hee ren van der Bregge en Hakker, werden herr kozen. Tot leden der comm. voor het na zien der rekening 1939 werden benoemd de heeren Roos, van der Kamp en van Vel- zen. Bouwver. „Gemeentebelang". De alge meene vergadering van de bouwver. „Ge meentebelang" heeft in haaf vergadering besloten op het terrein liggende aan den Oosterweg alhier een zestal woningen te bouwen voor krotopruiming. Geboren: Adriana Cornelia d. van D. L. de Bock en T. Pulleman. Vertrokken: naar Nieuwer Amstel H. van Eek en gezin. Gevestigd: van Haarlem: A. Wieker en gezin van Uithoorn: J. van Andel van Utrecht: A. W. Feij van Haarlem: C. J. Kiebert.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14