OMGEVING VRIJDAG 17 MAART 1939 DE LEIOSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 TUINBOUWVEILINGEN. Stichting van een fonds voor de afzet. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland, afdeeling van den Nederlandschen Tuinbouwraad zal op Donderdag 30 Maart in de groote zaal van „De Doelen" te Rotterdam zijn algemee- ne jaarvergadering houden. Deze vergade ring, die steeds werd bezocht door enkele honderden afgevaardigden uit geheel Ne derland, is, zooals de laatste jaren vooral, een zeer belangrijke. Behalve bestuurs voorstellen zijn er verschillende voorstel len van meerdere veilingen. De belang rijkste noemen we hier. Het bestuur stelt voor, overwegende dat de toestand van den tuinbouw en de afzet van zijn pro ducten zoowel in binnen- als buitenland zich zoodanig hebben ontwikkeld, dat het noodzakelijk geacht moet worden, de mo gelijkheid te scheppen tot het nemen van bijzondere maatregelen ter bevordering van de belangen van den Tuinbouw en de afzet zijner producten en tot het nemen van voor de veilingen bindende besluiten ter uitvoering van bedoelde maatregelen. Daarom wordt voorgesteld over te gaan tot stichting van een fonds ter bestrijding van eventueele kosten, verbonden aan de bedoelde maatregelen, en de bijdragen van de aangesloten veilingen te bepalen voor éénmaal op 1 pet. van den veilingomzet 1938 Na in een zeer uitvoerige toelichting op het voorstel uiteengezet te hebben hoe noodig ingrijpende maatregelen zijn en hoe groot de noodtoestand in den tuin bouw is, wordt gevraagd om gezamenlijk de schouders te zetten onder deze nood zakelijk geworden poging om zich zelf te redden. Doch zonder de daarvoor benoo- digde middelen zal het bestuur zijn taak niet-kunnen uitvoeren en niet de stappen kunnen doen, waaraan financieel risico of geldelijke verplichtingen zijn verbonden. Het bedrag dat het bestuur noodig acht is gesteld op 1 pet. van den omzet van 1938. Doch ook uit de eigen middelen der organisatie dient een voorbeeldstellende bijdrage te worden verleend. Aan den Raad van Advies zal machtiging gevraagd worden uit de reservekas van het Centr. Bureau een bedrag van 100.000 beschik baar te stellen voor dit fonds van den af zet. De veiling Utrecht stelt vcor, dat het Centr. Bureau er bij bevoegde instanties op aandringe, dat zoowel bij de vaststel ling van de minimum- en vergoedingsprij- zen als bij de steunuitkeeringeiv rekening worde gehouden met de van oudsher be staande teelten om de groöte steden. De veilingen Grootebroek, Hoogkarspel, en Warmenhuizen hebben eenzelfde voor stel, n.l.. dat het Centr. Bureau een' actie zal voeren tot afschaffing van de teelthef fing op vroege aardappelen. Deze veilin gen achten het een onrechtvaardige be handeling van de telers van vroege aard appelen, dat deze een heffing moeten op brengen, terwijl een dergelijke heffing voor geen enkel ander tuinbouwproduct betaald behoeft te worden. De veiling „Veur en Omstr." stelt voor, dat het Centr. Bureau bevordere naar zijn vermogen bij de Ned. Gr. en Fruitcentrale, dat de Exporteurswinstregeling 1938 zoo danig worde gewijzigd, dat ook de klei nere veilingen hiervan de voordeelen on dervinden. HILLEGOM V.V.V.-jaarvergadering. Gisteravond hield de Hillegomsche V.V.V. haar jaar vergadering m Hotel Sistermans; de op komst was bevredigend. De voorz., de heer C. Joh. Bakker Jzn., sprak een woord van welkom. Na het jaarverslag van den secretaris, volgde het verslag van den pen- ningm. De rekening sluit met een kassal do, groot ƒ65.33. Tot leden der verificatie commissie van het a.s. boekjaar worden benoemd de heeren C. Carlier, H. Schoon- derbeek en G. W. van Dril. De aftredende bestuursleden, de heeren C. J. Bakker en D. Sistermans, worden met bijna alg. stemmen herkozen. Medegedeeld wordt, dat de Werkcommissie reeds besprekingen voerde met de Algemeene Reisvereeniging en de Christelijke Reisvereeniging, beiden te Den Haag; beiden hebben 100 pet. haar medewerking toegezegd, terwijl van de Katholieke Reisvereeniging, gevestigd te Amsterdam, diezelfde medewerking ver- wachr wordt. Hiervoor werden enkele ver vulbare voorwaarden gesteld, waaraan de volle aandacht zal worden geschonken. Ook met de directie der N.Z.H. Tram maatschappij zijn onderhandelingen in vol len gang, die zeker tot een goed einde zul len worden gebracht. Bij de rondvraag bracht de heer H. Schoonderbeek een woord van dank aan het bestuur, en in het bizonder aan den secretaris voor den veel omvattenden ar beid, die werd verricht. KATWIJK A\N DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT Het aantal principalen gaat nu telkens kleiner worden. Er valt er zoo nu en dan een af zonder dat daar een ander voor in de plaats treed. Maar wanneer het een beetje wil zomeren, zullen er spoedig weer nieuwe aanvoerders, die met Spinazie en radijs van den kouden grónd komen. Zoo hier en daar zien de perceelen spinazie, niettegenstaande het nogal koude weer van den laatsten tijd met nachtvorsten, reeds groen. Engele malsche dagen en het pro duct is er. Radijs zal nog even langer duren voor het bij den aanvoer hoort maar ook dit producct staat er goed voor. De grond is in goede conditie, mooi droog, en in goeden staat om te bewerken. Er is volop drukte in de bedrijveni mesten, spitten, zaaien, enz. Het zaaien van peen behoort wel tot de vroegste werkzaamheden Er is al veel uitgezaaid dezer dagen. Dan volgt het planten van de vroege aardap pelen waaraan ook reeds en begin wordt gemaakt. Alles op hoop van zegen. Het artikel waspeen is en zal nog eenigen tijd blijven het voornaamste product van aan voer. Alhoewel er nog wel eenig gebrek is aan groente, gaat de prijs van dit pro duct al bijzonder weinig naar boven. Zelfs eenigen vraag voor erport kan in de prijs zoo goed als geen verandering bren gen. Betaald wordt van 0.95 tot 1.90 per kist van 20 K.G. Grove peen staat iets lager maar een prijs van 0.70 tot 0.85 geeft toch nog voldoende bevrediging. Ook voor kroten blijft de prijs nog vrij goed Meerdere tuinders maakten met dit artikel een goed loonende teelt. Maar er zijn er ook die tengevolge verkeerd zaad slacht offer van dit abuis zijn. Dit neemt niet weg dat verwacht wordt, dat de teelt van kroten en waspeen zich het volgende seizoen nog meer zal uitbreiden. Ze behooren immers nog tot de meest winstgevènden. Roode kool gaat in ongeveer dezelfde prijs van vorige week. Wat nog goed te noemen is brengt van 6.3U tot f 6.80 per 100 K.G. op. Gele kooJ gaat in ongeveer dezelfde prijs als Roode kool. De noteering hiervoor was van 6.10 tot f 6.70 per 100 K.G. in de goede soorten. Uien gingen nog steeds langzaam naar omlaag, dit tegen de ver wachting van telers en handelaren in. De laatste noteeringen varieerden van 4.10 tot 4.60 per 100 K.G. Witlof werd duur betaald. Er was echter maar een kleinen aanvoer. De noteering varieerde naar ge lang van kwaliteit van 18.50 tot 23.75 per 100 K.G. in 1ste soort. Selderieknollen bleven duur en goed gevraagd. De A soort werd betaald met 13.10 tot 15.20 per 100 stuks terwijl de B kwaliteit van 7.20 tot 8.10 per 100 opbracht. Geconstateerd kan dus worden dat de koudegronds pro ducten vanaf de tijd der strenge vorst tot dusverre in het algemeen genomen een be vredigende prijs hebben opgebracht.. De laatste steunuitkering was voor de tuin ders in deze omgeving een teleurstelling. De voornaamste der hier aangevoerde pro- duccten bleven voor de steunuitkeering geheel of bijna geheel buiten beschouwing Mogelijk dat de slotuitkeering nog zal mee vallen. A. R. candidaten. Naar wij vernemen zal de afdeeling Lisse van de A. R. partij voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing uit komen met de navolgende candidaten: 1. J. P. Segers (aftr.); 2. L. Boot (aftr.); 3. A. van Aalst; 4. A. H. Nieuwenhuis; 5. G. Batenburg; 6. J. J. Bos; 7. L. Algera; 8. G. Rietkerk; 9. D. Algera en 10. H. van Voorst. Omtrent het samengaan met de Chr. Hist, is nog geen beslissing genomen. Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie. De vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie van de St Agathaparo- chie hield Donderdagmiddag een tentoon stelling in het K.J.C.-huis van de door de jeugdclubs gemaakte en beoefende wer ken. Nadat het clublied was gezongen, ver welkomde de zeereerw. heer pastoor G. P. A. van Zuylen de ouders der leden en wees op de belangrijkheid van de vorming der jeugd' ook van de vrouwelijke jeugd. Over de prestaties van de vrouwelijke jeugdbeweging voor Kath. Actie was spr. tevreden. Met nadruk wees spr. de leden er op, om steeds in hun werk te blijven volharden, opdat door uw voorbeeld vele ouders doordrongen zullen worden van de noodzakelijkheid dezer jeugdbeweging, te meer daar het ledental voor deze pa rochie zeer belangrijk kan worden uitge breid. De tentoonstelling werd hierop bezich tigd. Men kon hier zien het program van de vrouwelijke jeugdbeweging voor Kath. actie in haar geheel. Men constateerde de voorlichting op huishoudelijk gebied, klei ne handwerken, de kerstmisviering, de lectuur, enz. Speciaal viel onze aandacht op de moreele kant van deze tentoonstel ling. Zoo zag men' b.v. de fouten in de mode en hoe het wel en niet moest. De tentoonstelling droeg een zeer opvoedend karakter Kapelaan Nicolaas, de geestelijk leider van de vrouwelijke jeugdbeweging voor Kath. actie, zette voor de aanwezige ouders het doel van deze tentoonstelling uiteen. Ouders, bewaarheidt het slagwoord: „Wat je doet, doet dat goed" en zendt ook uw meisjes naar de vrouwelijke jeugdbe weging voor-Kath. actie. Dan immers volgt gij den wil van uw geestelijken leider, den Bisschop van Haarlem, die u hiertoe aanspoort. Ziekenhuisverpleging. Gisteravond het ziekenhuisverplegingsfonds „St. Joan de Deo" haar 16e jaarvergadering in het Bondsgebouw onder leiding van haar voor zitter, den heer L. Kapteyn. Na opening en notulen, bracht de secretaris, Je heer J. M. Hoogervorst het jaarverslag uit, waaruit bleek dat de vereeniging weer veel nuttig werk heeft verricht. De penning meester, de heer A. Th. van Kesteren, deed hierna veranwoording van het finan cieel beheer. Hieruit bleek, dat was ont vangen 8758.63 en uitgegeven 8947.33, zoodat het jaar sloot met een tekort van 188.70. Aan bodeloon werd uitgegeven 1046.50. St. Elisabeth ziekenhuis te Lei den 4083.95; Academisch ziekenhuis te Leiden 2007.80; Anna Kliniek te Leiden 175.35; Mariastichting te Haarlem f 818.90 St. Joan de Deo" te Haarlem 30.05; Zie- PENSIOENFONDS VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. Het bestuur van bovengenoemd Fonds deelt ons mede, dat vanaf heden tot 30 April a.s. arbeiders van 2065 jaar, welke in het contractjaar van 1 Maart 193828 Fe bruari 1939 werkzaam waren bij tot het fond saangesloten patroons, in de gele genheid worden gesteld zich bij te doen schijrven voor hun diensttijd. De daarvoor benoodigde registratie-for mulieren zijn verkrijgbaar bij de plaatse lijke besturen van dc Landarbeidsbonden, alsmede op aanvrage bij het fondsbestuur: Zaanenstraat 18, Haarlem. kenhuis te Alkmaar f 63.60; St. Elisabeth Gasthuis te Oudenbosch 200.05; St. Ber- nardus gesticht te Sassenheim 15.10 Auto vervoer 271.50. Beheerkosten 100.en vervolgens nog eenige kleinere posten. De commissie van verificateurs verklaarden de bescheiden in orde te hebben bevonden In 1938 werden verpleegd 135 zieken met 2500 verplegingsdagen; in 1937 was dit 115 zieken met 2425 verplegingsdagen zoodat in het afgeloopen jaar een heel wat gunstiger gemiddelde hadden. Van deze 2500 verplegingsdagen werden in het St. Elizabeth ziekenhuis te Leiden verpleegd 70 zieken met 1309 dagen; Acad. zieken huis 41 met 756 dagen; Mariastichting te Haarlem 14 zieken met 269 dagen; Joannes de Deo 1 zieken met 12 dagen; Anna Kli niek 5 zieken met 50 dagen; Oudenbosch 2 zieken met 80 dagen; Alkmaar 1 zieke met 18 dagen en St. Bernardus te Sassen heim 1 zieken 4 dagen. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1938 2677; ingeschreven werden 232 en afge schreven 126 leden zoodat er een vermeer dering is van 106 leden en het aantal der halve op 31 December 1938 bedroeg 2783. Het aantal niet-betalende leden, kinderen en leden beneden 16 jaar bedroeg per 31 Dec. 1938 het respectabele getal van 1990. Hierna is aan de orde bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van den heer P. van Bezu en de heeren C. Hoogervorst en L. v. d. Reeg; de twee laatsten stelden zich om gezondheidsredenen niet meer her kiesbaar. Voor dezen laatsten waren als candi daten ingediend -de heeren J. H. v. d. Voet J. H. Slobbe, zoodat de aftredenden als mede de candidaten bij enkele candidaat- stelling waren her- en gekozen. De voor zitter wijdde een woord van waardeering aan de scheidenden en een woord van feli citatie aan de nieuw-gekozen bestuurs leden. De voorzitter deelde vervolgens mede dat het aantal verpleegdagen wederom voor een jaar bestendigd werd, behoudens onvoorziene omstandigheden. Mocht net noodig blijkent door buitengewoon veel patiënten, maatregelen te treffen, dan vroeg het bestuur machtiging voorzienin gen te treffen. Te meer klemt dit, daar de specialisten in de ziekenhuizen ook voor nemens koesteren om voor klinische hulp een extra bijdrage te treffen. Daar het te kort niet onrustbarend is, kreeg het bestuur machtiging, zoo noodig, maatregelen te treffen. Na rondvraag volgde sluiting. Geboren: Engelbertha d. van P. S. M. Buschman en E. Berbée. Ondertrouwd: Jan Halbert Kingma 32 j. en Tonia Maria de Geus 25 jaar, te Amsterdam. Overleden: Elisabeth Maria Cathari- na Verheul 79 j. Gevestigd: A. M. Kaptein uit Hille- gom. H. P. van Velzen uit Heemstede. W. A. Philippo en gezin uit Hillegom. H. de Bruin en gezin uit Haarlemmermeer. H. van de Weerd en gezin uit Haarlem mermeer. V ertrokken:P. S. Beemsterboer naar Alkemade. A. M. van der Veek, naar Haarlem. LEIDSCHENDAM Jaarvergadering Jonge L. T. Onder leiding van den heer L. Hendriks kwam gisteravond de Jonge L. T., onderafdee- ling van de K.J.M.V. in jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord wijst de voorzitter er op, dat het afgeloopen sei zoen niet erg bevredigend is geweest, wat betreft het bezoek aan de vaktechnische ontwikkelingsavonden. Hij deelt mede, dat de vereeniging in het volgend seizoen on der den naam jonge L. T. zal gaan wer ken en hij spoort de leden aan nu reeds de noodige propaganda daarvoor te ma ken, ook zal zoo mogelijk bij den aanvang van het volgende winterseizoen wederom een cursus worden georganiseerd. Het jaarverslag van den secretaris wordt on der dank goedgekeurd. Uit het financieel verslag van den penningmeester blijkt, dat er een batig saldo is van 46.04. In dien er voldoende deelname is, zal in Sep tember a.s. een excursie worden georga niseerd naar de agrarische tentoonstelling te Utrecht. Bij de rondvraag spoort de moderator, kap. van Niekerk, ondanks het mooie resultaat, dat dit jaar werd bereikt, alle leden aan als het mogelijk is allen op retraite te gaan. NOORDWIJKERHOUT Het Jagershuis wordt afgebroken. B. en W. hebben aan jhr. J. H. Gevers, al hier, vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis langs den Gooweg op het landgoed Leeuwenhorst. Het bekende ja gershuis zal worden afgebroken. De nieuwe woning komt er voor in de plaats. Kostelooze vaccinatie. Gelegenheid tot kostelooze vaccinatie zal gegeven worden op 28 Maart om 12 uur in de Ned. Herv. school voor de kinderen van het dorp en op 30 Maart a.s. om 12 uur in de R.-K. school te Zilk voor de kinderen uit de Zilk. Het nieuwe veilinggebouw ie v^ouda is Woensdag officieel ge opend Burgemeester James, zittend op de plaats gemerkt No. 5, was kooper van een fruitmand op de eerste veiling NOORDWIJK Hanze. Donderdagavond hield de Han ze in Café „Flora" haar 25e jaarvergade ring. De voorzitter, de heer V. Ph. Braun, hield in verband met de groote agenda een kort openingswoord, waarin hij dankbaar herdacht het werk van den vertrokken oud-Geestel. Advisêur kap. L. Sluis. Spr. heette op deze bijeenkomst bijzonder har telijk welkom den nieuwen Geestel. Advi seur, kap. Haanen. Bericht was ingekomen, dat de heer E. v. d. Werf zich niet meer beschikbaar stelde voor herverkiezing als bestuurslid. In het jaarverslag van den secretaris werd gememoreerd, dat het ledental gestegen is tot 80. De Middenstandsavondschool is een groot succes geworden; met 5 leerkrachten wordt hard gewerkt aan de vorming en scholing der Middenstanders. De secretaris verwierf voor zijn keurig verslag een dank baar applaus. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan inkomsten 1096.33, aan uitgaven 888.32, batig saldo van 208.01. Nadat de begrooting was vastgesteld op 1118.01 en in de kascontrole werden benoemd de heeren H. Buijze. er S. W. Langelaan, werd ook den penningmeester dank gebracht. Hierna verkreeg de Geest. Adviseur het woord, die dankte voor de waardeerende woorden tot hem gesproken. Spr. wilde op deze eerste bijeenkomst wijzen op „Onze verantwoordelijkheid". Door ons voorbeeld kunnen wij veel goed, maar ook ontzettend veel kwaad doen en daarom is onze ver->- antwoordelijkheid zoo groot, niet alleen voor onze naaste omgeving, maar ook daar buiten, ja zelfs voor de geheele mensch- heid. Als katholieken moeten wij verder kijken dan het materialisme en ons niet on ledig houden met leuzen, maar daden stel len. Als katholieken moeten wij daadwer kelijk medewerken aan de Nieuwe Gemeen schap. Wees beter katholiek, om de massa tot de Kerk terug te brengen. Het enthousiaste woord van den G. Ad viseur werd gesierd met enkele mooie ge dichten van de Hollandsche dichteres Hen- riëtte Roland Holst. Een hartelijk applaus beloonde den kapelaan voor zijn kernach tig en leerzaam woord. Alsnu volgde uitloting van 10 aandeelen der Hulpbank; uitgeloot werden de no. 1, 5, 25, 29, 45, 54, 59, 72, 95 en 99; deze aan deelen kunnen in Augustus bij den pen ningmeester worden ingelost. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de heer H. Th. v. Bourgondiën met groote meerderheid werd herkozen, terwijl in de vacature werd gekozen de heer F. Alke made. Bij de rondvraag werd ter sprake ge bracht de uitschakeling van den Midden stand bij de levering van goederen recht streeks door de gemeente aan de consumen ten. Deze kwestie had de volle aandacht van het bestuur en in samenwerking met de Kath. Volksbond en de andere plaatse lijke standsorganisaties is hiertegen gepro testeerd, terwijl het bestuur deze kwestie aanhangig heeft gemaakt bij het Hoofd bestuur der Hanze. Met klem zal men blij ven protesteeren en niet rusten, alvorens de Middenstand is ingeschakeld voor de levering van deze goederen. Het bestuur riep aller medewerking in om deze actie krachtig door te voeren! Nog werd gevraagd naar de mogelijkheid om in Noordwijk te krijgen een R. K. Mulo- school. Het bestuur zal deze vraag in studie nemen en zoo mogelijk op de eerstvolgen de vergadering met gegevens ko;men. Hierna volgde onder dank voor de ge animeerde besprekingen, sluiting dezer zeer vruchtbare vergadering. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer C. Lindhout te Noordwijk aan Zee, vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan de Quarles van Ufford straat no. 21 aldaar en aan den heer J. Klinkenberg te Noordwijk aan Zee, tot het verbouwen van een woonhuis aan de Schoolstraat no. 64. OEGSTGEEST „Buitenlust". In het Patronaatsge bouw vergaderde gisteravond de woning bouwvereniging „Buitenlust". De voor zitter, de heer K. Hollander deelde mede, dat mevrouw Weeshoff aan de vereeniging een portret van wijlen den heer Weeshoff. commissaris der vereeniging, heeft ge schonken, dat dankbaar is aanvaard en een plaats zal vinden in de bestuurskamer. In plaats van den heer Kampenhout werd de heer J. Binsbergen tot 2de penning meester benoemd, terwijl eerstgenoemde werd benoemd tot commissaris. De secretaris, de heer Boom, gaf na een inleiding van den voorzitter een overzicht van de werkzaamheden der vereeniging. Spr. stelde voorop, dat het welzijn van het volk ten nauwste samenhangt met een goede volkshuisvesting. De tijdsomstan digheden zijn wel slecht, maar de verzor ging der volkshuisvesting mag daarom niet worden uitgesteld. Ook Oegstgeest heeft zijn deel van de 70.000 krotten in ons land. Deze kunnen niet vlug genoeg worden opgeruimd. Reeds sinds vele ja ren heeft de vereeniging ook hier ter plaatse op verbetering der woontoestan den aangedrongen. Nadat de krotopruiming in den Raad aan de orde was gekomen, heeft „Buiten lust" in haar bouwplan een aantal wonin gen opgenomen, die geschikt zijn voor de uit de onbewoonbaar verklaarde wonin gen vrijgekomen bewoners. Het vierde bouwplan werd in Juni van het vorige jaar ingediend, vergezeld van een bereid verklaring om nader met B. en W. overleg te plegen. Zonder dat eenige bespreking had plaats gehad verscheen in Januari het praeadvies, waarin het plan werd aanbe volen voor verwerping. Daarnaast werd voorgesteld B. en W. te machtigen 17 ge meentewoningen te exploiteeren. Ook in de gemeenteraad spraken enke len hun verwondering uit. De daar gehoor de waardeerende woorden sterkt het be stuur in zijn streven. Het bleek intus- schen, dat van andere zijde het beleid ten aanzien van de minstdraagkrachtigen in twijfel werd getrokken. Spreker merkte op, dat de vereeniging onder de bewoners van haar complex reeds eenige bewoners uit krotten telt, waaruit wel blijkt, dat zij ongeacht de draagkracht, huisvesting wil verschaffen aan alle lagen der arbeidende bevolking. De gemeenteraad stelde „Buitenlust" in de gelegenheid een nieuw plan te ontwer pen en in overeenstemming met dezen wensch is een ontwerp ingediend. Spr. besprak nog de gevolgen van een slechte huisvesting en in verband hier mede meende spreker, dat de oproep van H. M. de Koningin tot moreele en geeste lijke herbewapening met betrekking tot de moreele en geestelijke opbouw van het gezin, onder slechte woningtoestanden niet tot zijn recht kan komen. Tenslotte werden enkele vragen toege licht, waarna de vergadering bij acclama tie het beleid van het bestuur goedkeurde. RIJNSBURG Tuinbouw. Het gaat nu tijd worden dat er, om wat meer variatie te hebben, wat jonge groente wordt aangevoerd. De aanvoer van winterproducten is thans zeer beperkt, waspeen, uien, kroten en wat gele en roode kool, welke producten zeer goed te verkoopen zijn. Gele en roode kool brengt van 6.10 tot 7.20 per 100 K.G. op. Kroten geaan voor 2.50 tot 3.60 per 100 K.G. Waspeen per 100 K.G. van ƒ4.50 tot 9.30. Uien van 3.80 tot 4.20. Knolselde- rie gaat voor 12.50 tot 14.60 per 100 in de 1ste soort; tweede kwaliteit gaat voor 6.70 tot 7.90 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13