DINSDAG 14 MAART 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ALKEMADE Geboren: Leo Willem Jozef, z. van L. Olijerhoek en J. M. de Jong Maartje, d. van J. Staal en M. Staring Jozef Ludwig Anna, z. van C. J. J. Stockmann en M. P. A. van der Kamp Wilhelmina Theodora d. van J. E. Spierenburg en J. C. Huigsloot. Overleden: Kornelia Hoogenboom, oud 77 jaar wed. van J. van Beek 'Wil helmus Antonius Johannes Schouten oud 5 dagen Cornelia Hoogenboor oud 68 jaar echtgen. van J. van der Meer. BODEGRAVEN Wit-Gele Kruis. In een der zalen van ons parochiehuis vergaderden gisteravond de leden van de vereeniging te half acht. Deze jaarlijksche ledenvergadering werd door den voorzitter met den chr. groet ge opend, waarna hij allen van harte welkom heette, in het bijzonder onzen pastoor en de heeren M. H. van der Poll en H. L. van Bunningen, resp. wethouder en raadslid van de gemeente Zwammerdam. Hierna sprak de heer L. de Vos zijn dank uit voor het vertrouwen dat de leden in hem gesteld hadden, om hem het vorige jaar tot voor zitter te benoemen. Spr. vroeg in de eer ste plaats de steun van alle leden. Voorts werden door mevr. Aengenent, secretares se, de keurig verzorgde notulen en het jaar verslag voorgelezen, welke beiden zonder op- of aanmerkingen werden goedge keurd. Uit het verslag, dat de penningmeester, de heer W. van Es, ten gehoor e bracht, bleek, dat er een batig saldo aanwezig was. De voorzitter dankte den penningmeester voor het accurate beheer en de financieele commissie voor de moeiten, die zij zich bij het nazien der boeken en bescheiden ge troost hadden. De begrooting 1937, die hierna aan de orde was, ging reeds spoedig onder den hamer door. Volgens het reglement zijn van het be stuur aftredend de heeren W. van Es en W. Roos en mej. K. de Koning, die met al- gemeene stemmen werden herkozen. De financieele commissie wordt voor dit jaar tezamen gesteld uit de heeren M. H. van der Poll, H. L. van Bunningen en J. V eelenturf. In de rondvraag spreekt onze pastoor nog enkele geanimeerde woorden tot be stuur en leden, waarna deze prettige ver gadering op de gebruikelijke wijze wordt gesloten. BOSKOOP Vervroegde Postbestelling. De waarn. directeur van het Postkantoor maakt be kend, dat met ingang van Woensdag 15 dezer, eenige wijzigingen in de uitvoering van de postdienst alhier zullen worden in gevoerd en wel als volgt: De ochtendbestelling zal voor geheel Boskoop te ongeveer 7 uur uitgaan, waar bij eventueele postquitantien welke aan wezig zijn op de' terug-route zullen worden aangeboden. De middagbestelling wordt uitgebreid aan de Goudsche Rijweg vanaf Reineveld tot aan No 170. De avondbestelling wordt uitgebloeid als volgt: geheel Laag-Boskoop tot aan de Berkenweg. Tevens zullen met ingang van denzelf den datum bovendien de brievenbus sen, staande aan Reyerskoop, Zuidkade en Zijde 's avonds tusschen 18.30 en «J9.25 uur worden gelicht, zoodat eventueel zich daarin bevindende correspondentie (behal ve op Zaterdag) aansluiting heeft op de n ach t post trein en DE MEIJE Stille Omgang. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat men vanuit onze parochie per autobus naar de Amstelstad wil gaan. De onkosten bedragen bij min stens 10 personen ƒ1.25 bij 16 deelnemers één gulden. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag, 15 Maart a.s., des voormiddags 10 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel tot het aangaan van een geldleening, gioot 46.500.3. Voorstel tot het aan gaan van een kasgeldleening. 4. Voorstel to* het vaststellen van de voorschotten aan de bijzondere scholen over 1939. 5. Voor stel tot het verleenen var een premie voor de verbetering van de woning, C 120. 6. Voorstel tot wijziging van het Ambtenaren reglement. 7. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit betreffende de garantie dezer gemeente in betrekking tot het ten toonstellingsgebouw te Boskoop. 8. Ver zoek om vermindering van hondenbelas ting wegens vertrek uit de gemeente. 9. Vaststelling van enkele pensioengrondsla gen. 10. Voorstel tot wijziging van 't ambts gebed. 11. Bespreking restauratie Dorpsto ren. 12. Voorstel tot wijziging van de be grooting, dienst 1938. Geboren: Teunis, zoon van A. L. Vos kuil en M. Wensveen Johanna Alberta, dochter van W. L. v. d. Meer en C. P. Overdevest Cornelis Michael Jozef, zoon van J. Bos en A. J. v. d. Maat Jan Cor- nelus, zoon van F. J. van Kuilenburg en L. van Diggele Gijsbert, zoon van A. van Dorp en G. Koetsier Antonius Fran- ciscus, zoon van A. J. Kooter en A. M. van Leeuwen. Overleden: Leonardus Bakker, 81 jaar, weduwnaar var K. Kints. Ondertrouwd: J. L. Bleijenberg 29 jaar en J. Staring 28 jaar A. van Els- wijk 27 jaar en W. A van Vliet, 20 jaar. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP De Raad kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester K. Brug. Alle leden waren aan wezig. De voorzitter deelt den Raad mede, dat de tennisbanen voor 4 jaar zijn verhuurd aan de tennisclub, het jaar 1939 voor 575 en de andere jaren voor 600 per tennisseizoen, komende het onderhoud van het clubgebouwtje voor rekening van de tennisclub. Hierna komt aan de orde het voorstel tot verkoop van een strookje grond. De voorzitter zet uiteen, dat dit een strookje grond betreft, dat tusschen de voormalige los- en laadplaats en het trottoir gelegen, niet bij den verkoop van het terrein van de los- en laadplaats begrepen was, of schoon dit wel de bedoeling was. B. en W. stellen voor, dit strookje alsnog te ver- koopen aan den heer N. Mol. Alzoo beslo ten. met alg. stemmen. Daarna komt in behandeling het voor stel tot de wijziging van de alg. verkoop voorwaarden van gemeentelijke bouwter reinen, welke wijziging beoogt tegemoet te komen aan de wenschen van notarieele zijde geuit om bij de overdracht van vroe gere tererinen de oude voorwaarden te mogen vervangen door de nieuwe bepa lingen. Eveneens met alg. stemmen besloten. De voorzitter stelt verder voor de nieu we exploitatie-voorschriften voor bouw terreinen vast te stellen overeenkomstig het concept-besluit. De heer Snel stelt voor de beslissing hierover te verdagen en in een andere vergadering hierover te be slissen. Dit laatste voorstel wordt ge steund door den heer Van der Wal, waar na het in stemming komt, het wordt even wel verworpen met 4 tegen 3 stemmen. De voorzitter gaat daarna over tot voorlezing van de voorschriften en nadere uiteenzet ting hiervan en na uitvoerige behandeling wordt het voorstel van B. en W. met al- gemeene stemmen aangenomen. Achtereenvolgens worden eveneens met algemeene stemmen aangenomen: het voorstel tot vaststelling van een nieuw ambtenaren-reglement; het voorstel tot vaststelling van het reglement op de rechtstoestand van den gemeente-secreta ris en de ambtenaren van den Burgerlij ken Stand; het voorstel tot vaststelling van de pensioensgrondslagen; het voorstel tot opheffing van de zekerheid van den gem.- ontvanger en het voorstel tot vaststelling van de voorschotten op de vergoeding art. 101 L. O. wet 1920 voor de Bijzondere Scholen. Dan komt aan de orde het voorstel tot aanschaffing van nieuwe schoolbanken voor de Openbare School. De voorzitter zegt, dat de schoolbanken in de openb. school in dusdanigen staat verkeeren, dat zij niet meer te repareeren zijn, dan tegen hooge kosten. In overleg met het hoofd der School hebben B. en W. besloten den Raad voor te stellen dit jaar over te gaan tot aanschaffing van 21 banken, bestemd voor een lokaal. Met alg. stemmen wordt dit voorstel goedgekeurd. Vervolgens is aan de beurt van behan deling het voorstel tot vaststelling van de verordening tot aanwijzing stemlokalen. De voorzitter zegt, dat de vermeerdering van het aantal kiezers het noodzakelijk maakt, dat in stemdistrict I het aantal stemhokjes moet worden uitgebreid. Hier door wordt het stemlokaal in het Raad huis te klein, zoodat B. en W. thans voor- stelenl een lokaal der Openb. School daar voor aan te wijzen en de desbetreffende verordening opnieuw vast te stellen. Zon der discussie met alg. stemmen alzoo be sloten. Hierna wordt vastgesteld het presentie geld voor de leden an de stembureaux. Dit wordt bepaald op 4.per persoon. Vervolgens gaat men over tot de benoe ming van de leden van de stembureaux voor de verkiezing van de leden voor de provinciale staten en den Gemeenteraad. Bruggestraat en Hoofdstraat. Het volgend voorstel is: bestrating ge deelte Hoofdstraat en Bruggestraat. B. en W. stellen voor de Bruggestraat en de Hoofdstraat van de Bruggestraat af tot de Kalkbrug van een nieuw klinkerdek te voorzien. Er zal een trottoir aangelegd worden. De kosten worden begroot op 2000. Eenige straters zullen worden uit- genoodigd voor dit werk in te schrijven. Met alg. stemmen wordt ook dit voorstel aangenomen; eveneens het voorstel tot vernieuwing van de brug bij de boerderij „De Boomgaard"' in Achthoven. Deze brug is gelegen in den tertiairen weg. In de kosten van vernieuwing draagt de provin cie bij. Met het reeds geraamd onderhoud voor den geheelen tertiairen weg zal deze vernieuwing van de gemeente voor het loopend dienstjaar een extra uitgaaf vor deren van 674,66. Eén-richting- verkeer. In verband met het voornemen om de bestrating in de Hoofdstraat te veranderen en aanleg van een trottoir aan beide zij den, hebben B. en W., aldus de voorzitter, het wenschelijk geacht, 'n één-richting verkeer te verordenen voor het rij verkeer van den Hoogmadescheweg tot aan de Kalkbrug, in dier voege dat het verkeer naar Leiden wordi omgelegd over de Aca cialaan en Berkenkade, terwijl het ver keer van Leiden recht door gaat; ook het bestaande parkeerverbod zal tot de Kalk brug moeten worden uitgebreid. Van dit verbod kan door B en W. ontheffing wor den verleend. Uitvoerig wordt over dit voorstel gediscussieerd en daarna met alg. stmemen, volgens het voorstel van B. en W., aangenomen. Voorts wordt benoemd tot geneesheer belast met de vaccinatie voor het jaar 1939 dr. J. J. Persant Snoep. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt herkozen de heer J. Rijnsburger. In verband met den verkoop van het terrein van de los- en laadplaats moet ook de verordening op de heffing hiervan worden ingetrokken. Aldus besloten. Eenige reclames tegen plaatselijke be lastingen worden behandeld; overeenkom stig de voorstellen van B. en W. beslist. Een subsidie aan de Chr. Gezondheids- en Vacantiekoloniën afd. Leiden, groot 31,50 wordt verleend. VERBREEDING LAGE RIJNDIJK. Verder worden nog eenige wijzigingen in de begrootingen 1938 en 1939 aange bracht, waarna de rondvraag aan de orde is. De heer De Haas vraagt inlichtingen over het verhuren van de voormalife wo ning van den Hoofdonderwijzer. De heer Snel vraagt hoe het staat met de plannen voor verbetering van den Van der Valk Boumanweg. Om trent deze urgente zaak deelt de voor zitter mede, dat een uitgewerkt plan is gezonden naar Ged. Staten. Deze zijn wel tot medewerken bereid indien de tol over de Leiderdorpsche Brug wordt opgeheven. De voorz. zegt, dat dit laatste punt een kwestie apart is voor de gemeente, die ook verband houdt met den nieuw aan te leggen Rijksweg. De voorzitter spreekt de hoop uit, dat Ged. Staten de gemaak te plannen zullen goedkeuren. Vol gens deze plannen zullen de slooten langs de voortuinen moeten worden gedempt. De rijweg zal 6 meter breed worden met aan weerszijden een rij wielpad van 1.75 M. en aan een zijde een wandelpad. Op een vraag van den heer Van der Wal, inzake de gemeentewoningen in Achthoven deelt de voorzitter mede, dat deze zaak de voortdurende aandacht heeft van B. en W. Waarschijnlijk zullen zij spoedig dien aangaande een voorstel aan den Raad kunnen doen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. LEIDERDORP Moterschuit gezonken. Gisteravond omstreeks acht uur is de met pulp geladen motorschuit van schipper v. d. Kroft uit Zoeterwoude in den Rijn ter hoogte van den Doesbrug vol geloopen en gezonken. De beide opvarenden wisten al zwemmen de den kant te bereiken. De schuit ligt on geveer midden in den Rijn. De balen pulp dreven overal rond. De schuit zal zoo spoedig mogelijk worden gelicht. DE KWAKEL :„St. Chrysanthus". Jaarvergadering van de R.-K. Bloem- en Bollenkweekersver. „St. Chrysanthus". De notulen worden on veranderd goedgekeurd. De penningmees ter bracht verslag uit van zijn geldelijk be heer. Twee leden hadden als bestuurslid bedankt. Voor hen in de plaats werden ge kozen de heeren M. Plasmeyer en W. v. d. Ploeg. Er werd gesproken over een excur sie-reis. Bij genoegzame deelname kan deze ondernomen worden. De voorzitter stelt voor een speciale bloemendag te houden voor de kerk en wel op den laatsten Zondag na October, 't feest van Christus Koningschap. Dit werd met algemeen goedvinden aanvaard. Vol gend voorjaar zou men een bolbloementen toonstelling willen houden, Men kwam wel met eenige bezwaren naar voren, evenwel meende het bestuur, als allen medewerkten de tentoonstelling wel slagen zou. De rond vraag gaf velerlei stof tot prettig praten. Daarna sluiting met den chr. groet. OUDE-WETERING Stille Omgang. Het genootschap van den Stillen Omgang, alhier houdt zijn jaarvergadering Donderdag 16 Maart a.s. in hotel van der Bosch. Door den heer Schrijvers te Leiden zal na afwerking dei- agenda een lezing worden gehouden over „Het H. Sacrament van Mirakel" welke lezing zal worden tjsgelioht met licht beelden. Het bestuur heeft dan ook de ver wachting, dat ieder lid, dat komen kan, dien avond tegenwoordig zal zijn. TER AAR E.H.B.O.-Cursus. In het Parochiehuis werd de eindles gegeven van den H.H.B. O.-cursus, welke onder auspiciën staat van de plaatselijke vereenigingen en onder lei ding van dr. Post-Uiterweer. Deze slotbij eenkomst was hoofdzakelijk belegd om de cursisten een examen af te nemen, waaruit zou blijken of de dames en heeren al of niet geschikt zijn voor den herhalingscur sus, die aanstonds zal aanvangen. De vol gende dames en heeren legden met goed gevolg het examen af, waarbij dr. Lucar- die uit Zevenhoven, als examinator optrad: M. de Boer, J. Bosland, M. de Boer en M. Fransen, heeren: Jan Hartveld, Jan den Haan, W. v. d. Hoorn, Th. Vroonhof en Cor Hoogervorst. Vermelden wij nog, dat de cursus met twaalf personen is begonnen. ROELOF ARENDSVEEN Stille Omgang. Leden en deelnemers worden er aan herinnerd, dat bij het afha len der reisbiljetten A-contributiekaarten moeten worden meegebracht. Woensdag avond van half acht tot half tien in de St. Pancratiuszaal en tot Vrijdagavond bij den penningmeester den heer L. van Ruiten. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 15 Maart des v.m. 10 uur ten gementehuize. Deze vergadering draagt in verband met punt 6 der agenda, een spoedeischen karak ter. Aan de orde wordt gesteld. 1. Notulen. 2 Ingekomen stukken. 3. Broepschrift ar tikel 7 Woningwet ten aanzien van de bouwvergunning K. den Brave. 4. Vast stelling gewijzigd besluit artikelen 10 en 43 der Drankwet. 5. Vaststelling kohier hondenbelasting 1939. 6. Voorstel tot inlos sing van aandeelen N.V. Maatschappij voor gemeentecrediet en tot deelname in de 3 pet obligatieleening van die maatschappij tot tweemaal de nominale waarde der aandee len. 7. Wijziging ambtenarenreglement i. v. m. wijziging dienstplichtbesluit. 8. Beroep schrift artikel 54, wet op de inkomstenbe lasting 1914. 9. Rondvraag. Een voordeeltje voor de gemeente. Als aandeelhoudster van de N.V. Mij. voor gemeentecrediet, welke blijkens haar me- dedeeling, haar onafhankelijke werkzaam heden staakt, mede in verband met de ac tie van het beleggersfonds, wordt de ge meente in de gelegenheid gesteld deel te nemen in de obligatieleening, uit te geven door de algemeene Friesche levensverz. maatschappij, welke instelling de maat schappij voor gemeentecrediet overneemt. Laastgenoemde mij. heeft echter voor haar aandeelhouders gunstige voorwaarden be dongen. Zoo zullen de A.-aandeelen, vol gestort tot 20 pet., in de obligatieleening tot 100 pet. worden opgenomen, terwijl de B-aandeelen een nominale waarde krijgen van 200 pet. Voor de gemeente, welke B- aandeelen bezit, wil dit niet meer en min der zeggen, dan dat het kapitaalbezit ver dubbeld. Het rendement blijft echter, in verband met den lageren rentestand, ge lijk omdat de obligaties 3 pet. geven en de aandeelen een dividend van pl.m.6 pet. Uitloting a pari zal t.g.t. echter kunnen plaats hebben. De aandeelen van gemeentecrediet, ge steld op 170 tot 200 pet. van de nominale waarde geven tot deze hoogere- deelname in de obligatieleening alleszins aanleiding. B. en W. stellen den Raad dan ook voor tot deze capitulatie te besluiten. Auto-ongeluk. Op den Kerkweg werd de 16-jarige S. de Boer door een uit de richting Hoogmade komende luxe auto aangereden. De chauffeur van de auto, zekere H., die, door het gebruik ,van stadslichten geen behoorlijk uitzicht had op den weg, raak te de geheel rechts van den weg loopende de B., zoodanig, dat zij met een hoofd wonde en kneuzingen aan knie en enkel neerviel. De autobestuurder, die direct stopte vervoerde de patiënte naar het woonhuis van dokter Loth, die de noodige hechtingen maakte. Personalia. Tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie, afdeeling steunverleening, te Aalsmeer, is benoemd de heer E. Stich ter, alhier. De heer S. heeft zijn opleiding tot deze werkzaamheden ontvangen van den heer Schaminée, secertaris dezer ge meente. ZOETERWOUDE BEDRIJFSVEREENIGING „RIJNSTREEK WEST". Een vergadering van de Bedrijfsvereeni- ging „Rijnstreek West" is een demonstratie van de langzaam oplevende moderne be drijfsvoering onder de landbouwers. Groo- te autobussen brachten zeer vele boeren bijeen naar het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg, die door het offer te bren gen van later naar bed gaan als hunne vaste gewoonte, willen erkennen, dat hun ne bedrijven zich moeten richten naar de meer wetenschappelijke vormen. Gisteravond waren wel niet alle 135 aangeslotenen opgekomen, maar een hon derdtal was op deze jaarvergadering, die buiten het vergader seizoen lag, toch nog aanwezig en werden hartelijk verwelkomd door den voorzitter, de heer A. C. Paarde- kooper. Het college van adviseurs was bij na voltallig, waarover de voorzitter zijn groote waardeering uitsprak. In de openingsrede sprak de voorzitter zijn tevredenheid uit over de gang van za ken in het algemeen, al heeft de bedrijfs voorlichting niet de verhoopte bedrijfsuit- komsten kunnen brengen door de epide mie van het mond- en klauwzeer en de te lage zuivelmarkt. Het staat echter vast, dat in tal van bedrijven economischer is gewerkt. Spr. heeft reden tot dankbaar heid aan het Departement van Landbouw voor de financieele steun, waardoor de be drijfsvoorlichting het bezit van een as sistent zoozeer is bijgestaan, dat met een bijdrage van 15 ets. per H.A. een en an der mogelijk was; zonder deze steun zou de bijdrage minstens 50 ets. moeten zijn. Bijzonder dankbaar is spr. het college van adviseerende leden en ook de assistent, die zijn taak zeer naar tevredenheid heeft vervuld. Na de lezing van de notulen door den secretaris, den heer L. A. Jacobs, wordt het financieel verslag uitgebracht door den pennignmeester, den heer Q. Onder water. Het financieel tekort van het op richtingsjaar, dat gedekt was door voor schotten van de afdeelingen van den L. T.B., is geheel aangezuiverd. De ontvang sten waren ƒ414.45, de uitgaven ƒ400.83, batig saldo 13.57. Het jaarverslag vermeldde een vooruit gang van het ledental van 11 leden met 2399 H.A. op 135 leden met 2697 H.A. Het zeer actieve leven van de vereeniging en het groote nut voor de bedrijven werd met de opsomming van alle feiten in het ver slag duidelijk weergegeven. De begrooting voor 1939 werd vastge steld op 405.en de contributie werd bepaald op ƒ0.15 per H-A. Hierna verkreeg de heer J. Schouten, technisch adviseur, het woord voor het uitbrengen van het technisch verslag. Het is ons niet mogelijk van dit verslag, dat een boekdeel in groot formaat is, goed weer te geven, hoezeer het publiceeren van dit buitengewoon interessante rapport ook nuttig zou zijn. Met groote aandacht werd dit verslag gevolgd, waar het zich niet bepaalde tot een opsomming van de voorlichtingen die op elk terrein van den landbouw waren gegeven, maar ook tot in de kleinste de tails vergezeld gingen van nadere be schouwingen die tot leering konden strek ken en telkens een opwekking inhielden tot toepassing en navolging. Het geheel was als een standaardwerk, waarbij door middel van de op groote bor den gestelde grafieken van de bedrijfs- uitkomsten van het proefbedrijf Wesseling tegenover de controle-vereeniging „Al Be ter" te Hazerswoude, in beeld was gebracht wat er te bereiken is. Zeer practische wen ken werden gegeven o.m. tot he bijhou den van weideschriften. De gedachtenwisseling, die op het rap port volgde, ondervond ook weer een zeer levendige belangstelling en bewijs van een goede naijver. Een contrast met het verleden, toen elke boer zijn uitkomsten angstvallig voor zijn buurman geheim hield en waardoor zooveel achterstand kwam tegenover het trekken van lessen in de nieuwe richting. Na het dankwoord van den voorzitter volgde dan ook een krachtige instemming, als een hulde voor de bekwame bedrijfs voorlichting van den heer Schouten. De welbestede avond werd nu nog meer aangevuld door een inleiding van ir. W. Hurman, Rijkszuivelconsulent, over het onderwerp: Uitbetaling naar het vetgehal te van de melk en over veeverbetering. De melkcontrole is, volgens spr., in Zuid- Holland zeer ten achter bij andere provin cies. Friesland had voor eenige jaren 56 pet. van de bedrijven gecontroleerd, ter wijl Zuid-Holland maar voor 6 pet. gecon troleerd was. Dit groote verschil is o.m. te verklaren uit het feit, dat de fabrieken in Friesland de' melk op gehalte koopen. Van hoeveel belang het is, dat de melk- opbrengst zoowel in hoeveelheid als op vetgehalte enz. gecontroleerd wordt, toont spr. aan door de goede resultaten die in sommige streken bereikt zijn, waar door de uitkomsten van de bedrijven zoo zeer stijgen, hetgeen spr. met cijfers aan toont Het zeer leerrijk betcog wordt betref fende de veeverbetering in de samenhang met de producties meer uitgebreid behan deld door ir. Verhoeven, waardoor de meest belangrijke besprekingen volgden. Op de vraag van den heer Roest of de uitbetaling naar het vetgehalte te ver wachten is, kon de voorzitter uithoofde van zijn functies bij de C.M.C. mededee len, dat dit inderdaad te verwachten is. De boeren dienen zich daar dus in hun veestapel op in te stellen. De rondvraag gaf de mededeeling van den voorzitter, dat dit jaar een kaasdag te Zoeterwoude zal gehouden wc-rden voor Zoeterwoude en Stomp wijk. Betreffende de vraag van den heer Roest wordt mede gedeeld, dat de commissie tot het ontwer pen van de statuten ook zeker de naam van de vereeniging zal herzien, waardoor beter zal moeten uitkomen, dat de ver eeniging het geven van voorlichting aan de bedrijven ten doel heeft. Ook wordt medegedeeld, dat er thermo meters beschikbaar zullen gesteld worden te gebruiken bij het inkuilen van gras. Met een dankwoord van den voorzitter wordt de vergadering hierna gesloten. ZWAMMERDAM Burgemeester. De burgemeester dezer gemeente zal tot en met 22 Maart a.s. met buitenlandsch verlof afwezig zijn. Geduren de dien tijd zal de heer J. A. Hoogendijk als loco-burgemeester optrederi. Geboren: Arie, zoon van J. van Els- wijk en J. van Kuijk Marijtje Lijda, dochter van A. Blanken en M. van Meije- ren. Ondertrouwd Cornelis Verduijn, 28 jaar, veehouder te Lange Ruige Weide en Jannetje Slappendel, 25 jaar te Zwam merdam. Gevestigd: Mej. P. A. van der Beek C 26 van Gorssel Nic. van der Panne, A 131 van Bodegraven. Vertrokken: Adr. Verbeij, C 122, naar Alphen aan den Rijn Corn. J. M. Twaalf hoven, C 122, naar Bodegraven T. van Kooten en gezin, C 111, naar Riet veld Mej. G. Helsloot, B 73, naar Bode graven.. I) NADERT °p punt (roodajrand, geen leekening erin) wil zeg- gen: ,,pasop, gij nader» v>> een voorrangsweg 'n Vierkant op zijn 0 punt (oranje met wit- /p de voorrangswegen, v waar voorts de af- tv, etandspaaltjes oranje (Ff koppen hebben.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8