hidzb KOOPT UITSLUITEND IN MIDZA-ZAKEN FAILLISSEMENTEN Wilt U iets weien? MEER DAN OOIT IS THANS HET PAROOL: PREMIES, Dat is voor U het middel om beslag te leggen op een of meer der enorme hoeveelheid MIDZA welke dit voorjaar aan onze klanten zullen uitgereikt worden Ziehier 100 gelukkige prijswinnaars van deze week DINSDAG 7 MAART 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 VOORSCHOTEN OUD BURGEMEESTER E. VE^NèDE f De edelachtbare heer E. Vernède, oud burgemeester en oud-secretaris dezer ge meente, is hedenmorgen in zijn woning flat Groenendaal aan de Alkemadelaan te 's-Gravenhage, overleden in den ouderdom van ruim 74 jaar. De overledene is ruim 40 jaar burge meester dezer gemeente geweest en heeft zijn ontslag aangevraagd en verkregen, 1 Maart 1936, waarna hij zich te 's-Graven hage gevestigd heeft. Onder zijn beheer is alhier het gas-, electr.- ej waterleidingbedrijf gesticht, eveneens de Voorschotensche Woningbouw- vereeniging. In Aug. 1935 heeft oud-burge meester Vernède alhier zijn 40-jarig ambts jubileum gevierd. VOORHOUT SLUITING TAFELTENNIS-LUSTRUM- TOURNOOI „WELGESLAAGD EINDE" Na vele weken van zorgelijk voorberei dend werken, is het gebleken waar te zijn, dat men „Door Eendracht Sterk" wezen kan. De tafeltennisclub DES heeft haar tournooi.dat met zooveel geestdrift eenige weken geleden werd begonnen, op een alleszins waardige wijze gesloten. Voor een buiten verwachting bezochte zaal opende de vice-praeses kapelaan G. J. M. ten Have, met den Jongerengroet, sprak zijn voldoening uit over de aanwe zigheid van den bijna voltalligen raad van bestuur, alsmede van de Winfriedspelers uit Haarlem. De groeiende belangstelling voor deze onderafdeeling beteekent een winnen de belangstelling voor het Gezellenwerk in zijn geheel zoowel als voor het geheele mannelijke jeugdwerk in deze parochie. Vervolgens deed spr. voorlezing van een schrijven van de Landelijke Contact commissie waarin de afdeeling Voorhout nog veel voorspoedige jaren werden toe- gewenscht. Ook de Haarlemsche zuster organisatie „Winfried" liet zich dezen avond niet onbetuigd, en deed haar geluk- wenschen bij monde van den vice-voor- zitter de heer Jos de Ridder vergezeld gaan van een fraaie bouquet bloemen. Vervol gens gaven de heer W. H. J. Schuhmacher uit Haarlem en het bestuur van de Leid- sche zustervereeniging „Van Nispen" door hun tegenwoordigheid een blijk van mede leven met het voor DES zoo heugelijk ge beuren. Hierna werd dan een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma. Voorop stond de strijd om het kampioen schap van Voorhout en om den eere-titel „eerste-prijswinner van het geheele tour- nooi". In het strijdperk traden dan Henk van der Plas en Piet van Kampen, van wie de eerste speler in 4 sets de zege heeft weten te behalen. Ter afwisseling volgde thans een wed strijd DES Winfried te spelen door Nic. v. d. Meij en Jos. de Ridder. Er werd vrij rustig gespeeld, al scheen het bloed zoo nu en dan te willen bruisen. Daarna volgde het spel om den eere-titel in de tweede klasse van het tournooi. Wim Kortekaas en B. Vlasveld waren tot dit doel tegenover elkander opgesteld. Steeds hooger steeg de spanning naarmate het einde van het spel begon te naderen. Zoo wist Vlasveld door taai volhouden na een moeizaam spel de overwinning en daar mede eerste prijswinnaar tweede klasse titel op zijn naam te krijgen. Wederorp gaf Winfried een demonstratie- wedstrijd ter afwisseling, waarvan ook de gast weer winnaar werd. Na dezen strijd werd plaats gemaakt voor den eindwed- strijd van het geheele tournooi; de wed strijd. om het kampioenschap tevens eerste prijswinnaarschap in de derde klasse. Hier voor traden voor het voetlicht Nard de Groot en Dirk Ruygrok. Hier moest waar lijk hard gewerkt worden; het was hun aan te zien, al kon men dadelijk bespeuren, dat deze spelers in technische vaardigheid nog verre achter stonden bij hun „grootere broers" in de speelkunst. Er werd vrij regelmatig gelijk opgaand spel geleverd, zoodat tot aan het ein^e met geen enkele zekerheid kon worden geraamd wie van deze spelers nu met den titel zou gaan strijken. Na veel spanning in de laatste oogenblikken heeft Dirk Pfltiygrok tenslotte de eer op zijn naam verworven. Aan het slot van dezen avond, welke tevens het einde van dit lustrumtournooi vormde reikte de weleerw. vice-praeses kapelaan Ten Have met een toepasselijk woord de gewonnen prijzen uit, welke ge durende het tournooi door de diverse spe lers waren gewonnen, waaraan spreker toe voegde woorden van dank aan het adres van „Winfried" voor hetgeen zij dezen avond hebben te zien en te leeren gegeven, waarvan spr. hoopt dat het voor DES zichtbare resultaten mag opleveren. Ook een dankwoord tot het belangstellend publiek was hier zeker niet misplaatst, waarna spr. de bijeenkomst ophief met den groet der Jongeren. Dit was dan een ware slot-aptheose van het met zooveel energie en vastberadenheid begonnen lus trumtournooi, dat a is een waar succes in de annale van Voorhouts' Gezellenwerk mag worden opgeteekend, opdat na zeer vele Lustra die nog volgen moeten, in dankbare herinnering en met welgevallen op dit tournooi kan worden teruggezien. WASSENAAR DE HEER A. L. ROOYAKKERS. Keert niet terug in den gemeenteraad. Naar wij vernemen zal de heer A. L. Rooyakkers. die 29 jaar onafgebroken in den gemeenteraad zitting had, geen nieu we candidaluur mee: aanvaarden. De heer Rooyakkers is 12 jaar wethou der geweest Nieuwe Gemeenschap-actie. Op initiatief van den R. K. Volksbond had gisteravond in het R. K. Vereenigings- gebouw een vergadering plaats teneinde te komen tot de vorming van een algemeen comité en een werkcomité voor de plaat selijke actie voor de Nieuwe Gemeenschap. Onder de aanwezigen merkten wij op de Zeereerw. Heeren Pastoors Tholenaar en Meijsing, de WeLerw. Heeren kapelaans Sehoots en Kraakman, wethouder Mr. van Moorsel, het raadslid de heer H. G. Hendriks, de heer P. J. W. van Adrichem, hoofd der Pius X-School, alsmede ver tegenwoordigsters en vertegenwoordigers van diverse katholieke organisaties. Na opening met den Chr. groet heette de Weleerw. Heer Kapelaan C. Tijssen, Gees telijk Adviseur van den R. K. Volksbond, allen welkom, waarna hij in een begees terende rede aantoonde hoezeer de actie voor een nieuwe gemeenschap, waarvan rechtvaardigheid en liefde de pijlers zijn, noodzakelijk is en hoe de katholieken daar op hun stempel( hebben te drukken. Ook van niet-katholieke zijde werd bereids in stemming betuigd met de actie voor de nieuwe gemeenschap, die zich richt tot alle goedwillende Nederlanders. Na een op somming van hetgeen plaatselijk terzake moet geschieden, werd overgegaan tot de vorming van een algemeen comité. Daar in zullen uitgenoodigd worden zitting te nemen de Zeereerw. Heeren Pastoors der drie Parochies, de Burgemeester, de katho lieke Raadsleden, de hoofden der katho lieke scholen, vertegenwoordigers der standsorganisaties, de jeugdvereenigingen, godsdienstige vereenigingen, Bond voor Groote Gezinnen, R. K. Staatspartij, St. Vin- centiusvereenigine, St. Elisabethvereeni- ging, der R. K. Prop. clubs „St. Paulus" en R. K. Garde en de plaatselijke R. K. Pers. In het Werkcomité zal worden zitting ge nomen door een vertegenwoordiger van de Hanze, de R. K. Vrouwenbond, de R. K. Volksbond, de L.T.B., voorts een vertegen woordiger van de Jeugdvereenigingen, één namens het katholiek onderwijs, alsmede een algemeen leider, als hoedanig door de vergadering werd aangewezen de Weleerw. Heer kapelaan C. Tijssen. Na bespreking van een paar detailpunten, sprak de heer S. van Rijn, voorzitter van den R. K. Volksbond, een dankwoord tot kapelaan Tijssen voor diens leiding der bijeenkomst, waarna sluiting volgde met den Chr. groet. Vereen. Huis- en Grondeigenaren. In den Nieuwen Deijl hield de vereeni- ging van Huis- en Grondeigenaren een jaar vergadering. Na een kort openingswoord door den voorzitter, den heer J. de Haan, werd het woord verstrekt aan Mr J. Blom, die in een lezing behandelde het oorlogs- nsico van den huiseigenaar. Zooals de toe standen nu zyn heeft een eigenaar zelf de volle schade door oorlogstuig toegebracht te dragen. Het is volgens spreker niet juist te noemen, dat een bepaalde groep perso ren de dupe wordt. Daarom is het noodig, dat er hier te lande een actie zal moeten worden gevoerd om gezamenlijk bij de regeering aan te dringen in welken vorm maatregelen te treffen om in dergelijke tijdsomstandigheden de eigenaren van panden althans voor een gedeelte der bekomen oorlogsschade ver goed te krijgen. Hiertoe werd zonder hoof delijke stemming besloten. Na een inleiding van den heer J. K. Eazelier en Mr. Blom werd eveneens be sloten tot het oprichten van een fonds tot bestrijding van de kosten bij kwaadaardige huurders of wanbetaling. Aan het bestuur werd opgedragen een en ander verder uit te werken. Hierop nam de jaarvergadering zelve een aanvang. Na het lezen der notuden bracht de secre taris het jaarverslag uit dat tot geen aan merkingen aanleiding gaf. Uit het ver slag van den Penningmeester bleek, dat deze met een saldo ad 35.over 1937 kans had gezien dit saldo op te voeren tot een bedrag van 105.28. De aftredende be stuursleden, J. F. Noordhoorn van der Kruyf (secretaris), J. Radersma en L. van Rooyen werden zonder hoofdelijke stem ming herkozen. Zij namen die herbenoe ming aan. Eveneens werden de heeren van de kascommissie, n.l. de heeren Lap en Korevaer herbenoemd. Hierop volgde slui ting van deze goed bezochte vergadering. Een gobelin gestolen. Ten nadeele van Mej. L. aan de Bornmellaan werd ont vreemd een gobelin, ter waarde van 200. En een fiets. Uit een schuur aan de Rzaphorstlaan is ten nadeele van G. alhier, diens heerenrijwiel ontvreemd. En brandhout. Van een terrein aan de Waalsdorperlaan zijn ten nadeele van V., alhier-, ontvreemd geworden, 22 deelen sparrenhout. Uitgesproken: G. Post, Rotterdam, Maashaven O.Z. 15. Cur.: mr. J. R. Pentermann, Rotterdam. Hermanus van Bommel, vischdobberfa- brikant, Rotterdam, Herman Costerstraat 63a. Cur.: mr. G. J. de Ruyter, Rotterdam. Vraag: Hoe groot is de Vatikaanstad? Hoeveel inwoners? Antwoord: 44 H.A.; 700 inwoners. Uw Midza-bons zijn nimmer waardeloos, want als U niet tot de prijswinnaars behoort, wordt Uw Midza-envelop met bons terugbezorgd en door verdere aankoopen in een der Midza- zaken, zult U spoedig voldoende bons hebben, om tot de prijs winnaars te behooren. PRIJZEN GULDENS-BONS 1ste prijs f. 20. Mevr. C. de K., Straatweg 97, Leldschendam. 2de prijs f. 15. Mevr. G. K., Kortenaerstraat 75, Leiden. 3de prijs f. 10. Mevr. WApotbekersdijk 5, Leiden. 4de prijs f. 10. Mevr. G. M. F., De Sitterlaan 71, Leiden. 5de tot en met 7de prijs Mevr. E. L. K., Boulevard 33 f, Katw, Zee f. Mevr. M. O., Kooipark 13, Leidenf. Mevr. de Wed, J. v. R. v. S~ Watertje D 48, Zoeterwoude f. 8ste tot en met 10de prijs Mevr. E. H. M. W., Rijnsb^ingel 3, Leiden f. Mevr. J. S„ Heerengracht 80a, Leiden f. Mevr. Cl. O., H. Morschweg 23, Leiden f. tide tot en met 17de prijs Mevr. Th. F., Mariënpoelstraat 11, Leiden f. Mevr. B., Langebrug 99, Leidenf. Mevr. J. C., Haarljstraat 147a, Leiden f. Mevr. H„ Steenstraat 37, Leiden f.5. Mevr. C. v. 't R., Oude Singel 234, Leiden f. 5.— Mevr. M. S., Lage Morschweg 91, Leiden f. 5.— Mevr. A B„ Charhonlaan 7, Sassenheim f. 5. 18de tot en met 26ste prijs Mevr. L. de G. P., Langebrug 103, Leiden f. 3.50 Mevr. T. Z., Hansenstraat 12b, Leidén f. 3.50 Mevr, W. F. W., Nic. Beetsstraat 3b, Leiden f. 3.50 Mevr. A W„ Rijndijkstraat 81, Leiden f. 3.50 Mevr. P. J. v. H., Da Costastraat 27, Leiden f. 3.50 Mevr. T. v. d. K., Regentessel. 13, Oegstg. f. 3.50 Mevr. v. T., Nieuwe Rijn 109a, Leiden f. 3.50 Mevr. C. J. H. N„ Maredijk 19, Leiden f. 3.50 Mevr. C. v. d. K„ Oostdorperweg 121, Wass. f. 3.50 27ste tot en met 31ste prijs Mevr. P. v. d. L„ Zoeterw. Singel 51 f. 3. Mevr. de H., Oranjeboomstraat 4, Leiden f.3. Mevr. A. O., Noordeinde 33, Leidenf. 3. Mevr. M., Vondellaan 38, Leiden f. 3. Mevr. L., Lindestraat 16a, Leiden f. 3.— 32ste tot en met 60ste prijs Mevr. K. W., Trompstraat 23, Leiden f. 2.50 Mevr. G. L„ Oude Vest 93, Leidenf. 2.50 Mevr. G. J. K., Noordeinde 39, Leiden f. 2.50 Mevr. A. M„ Prinsenstraat 28, Leidenf. 2.50 Mevr. J. G„ P. J. Blokstraat 30, Leiden f. 2.50 Mevr. T. N„ Beestenmarkt 4, Leiden f. 2.50 Mevr. J. Chr. S„ Schenkelweg 63, Zoeterw. f. 2.50 Mevr. C. B., Maraixstraat 12, Leiden f. 2.50 Mevr. M. V., Langestraat 63, Leiden f.2.50 Mevr. J. V., W. Malefijtstr. 24, Katwijk Z. Mevr. T. v. R. v. W., Roodenb.str. 34 Leiden Mevr. A. O., Morschweg 40, Leiden Mevr. P. J. M., Galgewater 9, Leiden Mevr. J. v. d. S., Hondsdijk A35, Koudek. R. Mevr. A. F. v. d. B., Fr. v. Mierisstr. 4 Mevr. A. W. J. B., L. de Colignystr. 3, Leiden Mevr. G. P., Meidoornstraat 15, Leiden Mevr. J. v. d. S„ 3de Groenest. 51, Leiden Mevr. J. V., Oude Singel 248a, Leiden Mevr. M. B., N. Beestenmarkt 11a, Leiden Mevr. H. H., Rapenburg 17, Leiden Mevr. C., Uiterstegracht 129, Leiden Mevr. M. O., Vestestraat 112, Leiden Mevr. E. E., Zijlsingel 57, Leiden Mevr. J. P. B„ Utr. Jaagpad 2b, Leiden Mevr. P. J. W., P. de Ia Courtstr. 42, Leidèn Mevr. J. A. M., Voorstr. 46-48, Voorschoten Mevr. H. B., Zuidsingel 2, Leiden Mevr. J. L., Waardgracht 136, Leiden f. 2.50 f. 2.50 f. 250 f. 2.50 f2.50 f. 2.50 f. 2.50 f. 2.50 f. 2.50 f. 2.50 f. 2.50 f. 2.50 f. 2.50 f. 2.50 f. 2.50 f. 2.50 f. 2.50 f. 2.50 f. 2.50 f. 2.50 PRIJZEN 50 CENTS-BONS lste prijs f. 3.50 Mevr. J. M. de B., Oude Vest 169, Leiden. 2de prijs f. 2.50 Mevr. N. M., Leidscheweg 558, Voorschoten. 3de prijs f. 2.50 Mevr. J. C. H., Hooigracht 74, Leiden. 4de tot en met 7de prijs Mevr. R. L. de B„ Kanaalstraat 34, Leiden f. 2.- Mevr. A. M. J., Oude Singel 20, Leiden f. 2.- Mevr. B„ Langebrug 99, Leidenf. 2.- Mevr. C. K., Havenkade 2, Leiden f. 2.- 8ste tot en met 19de prijs Mevr. G., P. Kerkkoorsteeg 11, Leiden f1.- Mevr. S„ HaarLstraat 2, Leidenf.1.- Mevr. J. T„ Langebrug 17, Leidenf.1.- Mevr. M., Haarl^traat 149, Leiden f.1.- Mevr. D. v. d. L„ Apothekersdijk 1, Leiden f. 1.- Mevr. J. S., Heerengracht 80a, Leidenf. 1. Mevr. C. P., Oranjegracht 151a, Leiden f. 1. Mevr. A. M., Haarl.straat 246a, Leiden f. 1. Mevr. W. J. v. W„ Bloemstraat 23, Leiden f. 1. Mevr. B., Oude Singel 242, Leiden f. 1. Mevr. B. M., Galgewater 9, Leiden f. 1. Mevr. L. de G. P., Langebrug 103, Leiden f. 1.— PRIJZEN 25 CENTS-BONS lste prijs f.3. Mevr. E. H.M. W., Rijnsb. singel 3, Leiden. 2de prijs f. 2.50 Mevr. G. M., Haarlemmerstraat 24Ga, Leiden. 3de prijs f. 2.50 Mevr. Wed. J. B., Leuvenstraat 31, Leiden. 4de en 5de prijs Mevr. V., Duizenddraadsteeg 1, Leiden f. Mevr. J. C., Lammermarkt 33a, Leiden f. 6de tot en met 21ste prijs Mevr. N. M., Leidscheweg 558, Voorschoten Mevr. W. F. M., 3e Binnenv.gr. 22a, Leiden Mevr. S„ Haarl.straat 2, Leiden Mevr. S. J. v. M., Oranjeboomstr. 8, Leiden Mevr. B„ Langebrug 99, Leiden Mevr. J. S„ Hoogewoerd 85, Leiden Mevr. J. F. L. K. V., H. Rijnd. 103a, Leiden Mevr. J. C. H., Hooigracht 74, Leiden Mevr. B, v N., Hugo de Vriesstr. 27, Leiden Mevr. M. O., Vestestraat 112, Leiden Mevr. B. den H., W. de Zw.laan 22, Oegstg. Mevr. V., Haarl.straat 119, Leiden Mevr. A. V.„ Kaasmarkt 2, Leiden Mevr. de V., Haarl.straat 149, Leiden Mevr. T„ N. Beestenmarkt 4, Leiden Mevr. J. S., Heerengracht 80a, Leiden Goede zaken zijn MIDZA-Zaken

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8