M GE VIN G MAANDAG 6 MAART 1939 DE LEIOSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM 40-Jarig- Jubilea Zaterdag was het 40 jaar geleden, dat de bloemistarbeiders G. F. Koppert en P. Staats in dienst traden bij de firma Wiedemeijer Jzn. alhier. Nadat beiden met hunne echtgenooten des mor gens dank aan God hadden gebracht in de Parochiekerk van St. Martinus, werden zij respectievelijk aan hun woonhuizen Loosterweg II en Mariastraat gecompli menteerd. Daartoe kwamen de beide patroons, de heeren H. en F. Wiedemeijer met hun dames. De oudste firmant bracht naast zijn gelukwenschen ook dank voor alles wat zij als plichtgetrouwe harde werkers voor de zaak hadden gedaan, waarbij hij een en ander uit de vervlogen 40 jaren de revue liet passeeren. De gebrui kelijke enveloppe met inhoud beklemtoon de het gesprokene en bewees, hoezeer deze patroons met him personeel meeleven. Ook aan de echtgenooten der Jubilarissen werd een souvenir aangeboden. Het per soneel bood naast gelukwenschen een rijke bloemenhulde. Aanbesteding. Door den architect W. Kuitems werd aanbesteed het bouwen van een bloembollenschuur met kantoor en bij komende werken voor rekening der fa. J. H. van Dijk en Zn. aan den Stationsweg, ingeschreven werd door 5 aannemers: hoogste 9569, laagste 8190. Aan den laagsten inschrijver Daudey en Co. te Lisse is het werk opgedragen. R.K. Wandelsport. Naar aanleiding van het Diamanten Jubileum der afd. Hille- gom van Bloembollen cultuur heeft de R.K. Wandelsportvereeniging „St. Christopho- rus" het plan opgevat in den a.s. bloemen- tijd een Jubileum-Bloembollenmarsch uit te schrijven. Hiervoor is een eere-comité samengesteld. KATWIJK NOG VóóR HET TROUWEN OP STRAAT GEZET! Bovenwoningen niet gewenscht. De huizen aan de Parklaan mogen volgens gemeentelijk voorschrift niet ir> tweeën worden bewoond Veronder stellend, dat dit niet zoo'n vaa~' zou loopen gingen Mej. V. en de heer H. hun toekomstige bovenwoning in ge noemde laan al vast in gereedheid brengen om na hun trouwen er hun in trek te nemen. Doch dat ging niet. De Burgemeester, Majoor Ruwhof, re chercheurs Jonker en Brandsma en twee agenten kwamen de inboedel op laden en naar de Gemeentewerf ver voeren. Het had veel bekkijks. 't Was ook iets nieuws. Raadszetel. Naar we vernemen zal de heer M. van 't Wout S.D.A.P. zich niet meeh herkiesbaar stellen tot lid van den Raad dezer gemeente. Stemmen. Een 200-tal kiezers hebben gebruik gemaakt van de bevoegdheid om bij volmacht te stemmen, waarvan een 100-tal reeds hun gemachtigde hebben aan gewezen. Er werd tot heden nog nimmer zoo'n gruot gebruik van gemaakt. Veilig strand. In de commissie, die is samengesteld om de veiligheid aan het sirand meer te vergrooten, hebben zitting: Voorzittèr de Burgemeester. Voor de Katw. Reddingsbrigade de heeren G. Ver- does en G. van der Voort; voor V. V. V. de heeren B. G. Lammens en B. Arnoldus; voor de strandexploilanten: J. Harteveld cn Willy Lange; voor de badinrichtingen de heer J. van Duyn. Verder de Inspecteur van Politie Mr. Warmoltz en de Recher cheur C. Jonker. Voetbalclub voor 'gemeenteambtenaren. De nieuwe voetbalclub is opgericht. Naar we vernemen kunnen alleen gemeen te-ambtenaren lid zijn. De vereeniging heet (S)portieve (G)em. (A)mbtenaren. Voorzitter is de heer de Graaf, Secretaris de heer W. Vermeulen, beide ambtenaren ter secretarie en penningmeester Mr. War moltz, Inspecteur van Politie. Geslaagd. Voor de aanvangscursus E. H. B. O., waardoor zij het eenheids-diploma verwierven, slaagden de dames C. Parle- vliet, L. Parlevliet, C. Bauw, N. Parlevliet, C de Best, T. Kruk, N. Haasnoot. A. den Duik, R. v. d. Laan, D. Volbeda, J. Kuyt, M. Schippers, C. Gouw en R. Planje. En de heeren: L. Lagemaat, D. Haasbroek, G. Schippers, H. P. Bloot, E. Barnard, N. Schuiemaker, H. Maitimo, D. v. d. Plas, N. Hogenes, L. L. van Rijn, J. v. d. Perk, T. de la Rie, K. de la Rie, A. van Duyven- bode, Dr. W. Hueting nam het examen af. Werkloosheid. Stand der werkloos heid: Mannen 749, jongens 40, meisjes 12, Totaal 801. Stand 4 Maart 1938: 679, waar van 625 van 18 jaar en ouder. LISSE Kapelaansbenoeming In plaats van den weleerw. heer H. Brans, is tot kapelaan van de kerk der H.H. Engelbewaarders benoemd de wel eerw. heer A. A. M. C. Rietveld, thans ka pelaan te Beemster. Kapelaan Rietveld werd geboren in 1888 en priester gewijd in 1924. Na eenige jaren de zielzorg te hebben uitgeoefend in Frankrijk werd Z. E. kapelaan te Sassenheim en daarna kapelaan aan de Mariastichting te Haar lem. LEIDSCHENDAM Geboren: Cornelis Johannes, zoon van H. Overdevest en A. M. Verhagen Huibrecht, zoon van H. de Ruijter en M. den Haan Leonard us Anthonius Sergius Maria, zoon van L. A. M. van Lochem en A. H. Groenewegen Gerarda Johanna, dochter van F. G. van Rijn en M. J. Lelie- veld Louisa Sophia, dochter van G. van Leeuwen en L. Roos. NOORDWIJKERHOUT H.B.G. In hotel Gouwenberg hield de afdeeling Noordwijkerhout van H B.G. haar jaarvergadering, welke tamelijk was be zocht. Met een kort woord werd de ver gadering door den voorzitter, M. C. J. Braun, geopend, waarin hij er op wees, dat het precies een jaar geleden is dat een ver gadering werd belegd. Aangezien de toe stand in het bollenvak zoo precair was in het afgeloopen jaar, had het geen zin méér te vergaderen, aldus de voorzitter. 1938 im mers, vervolgde hij, is voor de bloembol len kweekers een groote teleurstelling ge weest, en daarom heeft men de belangen van de kweekers geheel aan de activiteit van het Hoofdbestuur toevertrouwd, plaat selijke vergaderingen waren dus niet noo- dig. Hierna herdacht de heer Braun het overleden lid D. Warmendam, die vanaf de oprichting in 1904 tot 1936 lid is geweest en tijdens de oprichting bestuurslid was. Hierna bracht de heer J. R. Zonneveld een verslag uit' van de algemeene verga dering welke te Haarlem is gehouden. Ver volgens gaf de heer P. Reijneveld rekening en verantwoording over het vorig jaar. De inkomsten bedroegen 21.86, zoodat met het batig slot van het voorafgaande jaar erthans een batig slot is van ƒ62.19. De con trolecommissie keurde de rekening goed, waarna een sigaar en een consumptie werd aangeboden. Daarna las de secretaris, de heer W. v. d. Wejjden, een jaarverslag voor. Hieruit bleek, dat de afdeeling 80 leden telt. In het verslag kwam uit dat het werk van de plaatselijke afdeeling tot het mi nimum beperkt is gebleven. Dit moet ech ter geen aanleiding voor de leden zijn hun lidmaatschap op te zeggen, daar juist in dezen tijd het genootschap veel trouwe leden achter zich moet hebben, want als 't vak, 'twelk zoozeer aan noodmaatregelen ligt, weer normaal moet worden, dan moet er veel gewerkt worden en daarvoor is eendracht noodig. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de 59e algemeene vergadering, welke op 13 Maart a.s. te Haarlem zal worden gehou den, behandeld, waarin voornamelijk van belang is het voorstel der afdeeling Haren- karspel en Langendijk. Dit voorstel wil de zware heffing op de late tulpen verlichten, door er bij de regeering op aan te dringen 4.per Are voor de late tulpen welke zijn ingeleverd, uit te betalen. Het ant woord van het Hoofdbestuur is, dat er reeds stappen dienaangaande waren ge daan, doch het antwoord van den minister is afwijzend, Hiertegen moet iets worden gedaan. Het goede gewas van vorig jaar biedt immers geen enkele compensatie voor den lagen prijs der late tulpen. Het hoofd bestuur met de plaatselijke afdeelingen zullen zich niet tevreden stellen met het af wijzend antwoord van den minister. Er werd een deputatie gezonden naar het mi nisterie, de kans echter dat het verzoek om vergoeding zal worden ingewilligd is nog zeer gering. Antwoord van den Mi nister is er evenwel nog niet, zoodat er nog eenige hoop op vergoeding gekoesterd wordt. Besloten werd dat de afgevaardigden naar de algemeene vergadering het voorstel Harenkarspel en Langendijk krachtig moe ten ondersteunen. Tot de afgevaardigden werden gekozen de heeren C. van Paridon en J. R. Zonneveld. Hierna werden candidaten gesteld voor de verkiezing van een lid van het hoofd bestuur in de vacature van den heer C. Preijde, secretaris. Drie candidaten waren naar voren gebracht, de heeren D. v. Eg- mond, uit Hillegom,- de Wild uit Heem stede en J. W. Slats uit Noordwijk. Bij dit punt las de voorzitter een schrijven van de afdeeling Noordwijk voor, waarin de aandacht werd gevestigd op de bijzondere eigenschappen van den heer Slats, waarna stemming volgde, ,voor welke candidaat de vergadering voorkeur had. De uitslag was •dat de heer Slats 35 en de heer van Eg- mond 5 stemmen kreeg, zoodat de afge vaardigden naar de algemeene vergadering hun stem moeten uitbrengen op den heer Slats. Bij de bestuursverkiezing welke nu volg de werden herkozen de heeren N. Hoger- vorst en A. Immerzeel. Een breedvoerige discussie volgde thans over den nieuw te stichten bloembollen- raad, waarna de rondvraag aan de orde kwam. Het lid P. P. Verdegaal vroeg of het H.B.G. geen stappen kon doen, dat de bloembollen, welke de kweekers als sur plus moesten inleveren, niet door de ex porteurs voor de minimumprijzen konden worden gekocht. De exporteurs behoefden dan niet meer naar de veiling om te koo- pen. De voorzitter stelde voor, om in de algemeene vergadering een voorstel in te dienen, dat de exporteurs voor de surplus bollen 5% boven de minimumprijs moeten betalen, dit zou niets meer dan billijk zijn. De vergadering ging met dit voorstel ac- coord. Het lid C. van Stein het woord verkrij gend, sprak er over dat het snijveifood zoo'n paskwil is en het-contract hiervan zeer on billijk. De heer C. v. Paridon, bestuurs lid van de vereeniging „de Narcis", ver klaarde zich ook tegen het bewuste snij ver bod, tevergeefs heeft hij getracht om op heffing ervan te verkrijgen. De eenige ma nier, zeide de heer van Paridon, is, collec tieve opzegging van het contract. Een voor stel tot opheffing van het verbod werd met instemming van de geheele vergadering aan de afgevaardigden opgedragen voor de a.s. algemeene vergadering. Hierna slui ting. ZILK Personalia. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R. K. Lagere School is aangesteld mej. van Krieken, Haarlem. Aangereden. Het 4-jarig dochtertje van den heer K. is bij het uitgaan der be waarschool toen zij den weg overstak door een fietser aangereden en tegen den grond gesiagen. Met een lichte hersenschudding werd het opgenomen en naar huis ge bracht. OEGSTGEEST Bond voor Groote Gezinnen. In „St. Willibrord" hield genoemde bond een al gemeene vergadering,, die goed werd be zocht. De waarn. voorzitter, de heer C. Puardekooper, drukte bij de opening zijn spijt uit, dat de voorzitter de heer A. J. Vester, was verhinderd deze vergadering te leiden. Vervolgens heette spreker wel- kem Pastoor Looijaard, geestelijk adviseur der afdeeling en Pater Columbanus O.Cap. die een lezing zou houden. De heer W. den Dubbelden gaf als pen ningmeester een overzicht van den finan- cieelen toestand der afdeeling. De kascom- missie, bestaande uit de heeren A. C. Som- meling en H. Juffermans, bracht een rap port uit, dat in mineur was gesteld. De boeken en bescheiden waren wel keurig in orde, waarvoor ook den peningmeester werd dank gebracht, doch de finantieele toestand der afdeeling baart volgens de commissie eenige zorg. De inkomsten die nen vergroot te worden. Laten we hopen, dat de opbrengst der loterij meevalt. De periodiek-aftredende bestuursleden de heeren C. Paardekooper en W. den Dub belden, werden herkozen. Voor de vacature, ontstaan door het be danken van den heer W. Spitzen was door het bestuur candidaat gesteld de heer J. v. d. Voort. Volgens het reglement zou deze candidaat bij enkele candidaatstelling zijn gekozen. Vanuit de vergadering werd daartegen Dezwaar gemaakt o. a. bleek de convocatie door den bode niet bij ieder lid tijdig te zijn bezorgd. De verkiezing van een nieuw bestuurslid werd daarom aange houden tot een volgende vergadering. Onder applaus der vergadering ver- Klaarde de heer Spitzen zich bereid het secretariaat tot zoolang te blijven waarne men. Bij de rondvraag werd o.m. aangedron gen om verlaging der tarieven voor de Frö belschool te verkrijgen. Het woord was daarna aan Pater Columbanus, die een le zing hield over het gezin, zijn rechten en plichten. In zijn geestige inleiding zeide spreker te zijn de reizende troubadour van den Bond voor Groote Gezinnen. Sinds eenige maan den is spreker aangesteld als propagandist voor het gansche land. Als oudste zoon uit een kroostrijk gezin, zit bij spreker de liefde voor de groote ge zinnen als 't ware in 't bloed. In een vu rig betoog schetste spreker de blijde en droeve dagen in de gezinnen; de zorgen en moeilijkheden, waarmede men heeft te kampen. In den kinderlast juist ligt de kinderze gen, want omdat er last is, is er zegen. Spreker gaat hierop nader in. Voorts wijst spreker nog op de vele priesters en reli- gieusen geboren uit de groote gezinnen. Vervolgens komt spreker tot het neo-mal- thusianisme, de groote kwaal van de he- dendaagsche maatschappij. Een klip, waar tegen zoo menig huwelijk strandt. Bij mo gelijk binnnenkort te houden conferenties alleen voor gehuwden, hoopt spr. hierop dieper te kunnen ingaan. Spreker spoorde aan de actie tegen den N M. bond aan te binden, door lid te wor den van den bond voor Groote Gezinnen, die thans- ongeveer 20.000 leden telt. De voorzitter dankte Pater Columbanus voor zijn leerzame lezing en hoopte hem spoedig weer eens te Oegstgeest terug te zien. SASSENHEIM UITVAART EN BEGRAFENIS PIET VAN REISEN Gz. Onder buitengewoon groote deelneming had hedenmorgen de uitvaart en begrafe nis plaats van het stoffelijk overschot van den heer Piet A. van Reisen, die, na in den nacht van 14 op 15 Februari in de Vereen. Staten het slachtoffer te zijn geworden van een auto-ongeluk, op den 19 Februari d.a.v. overleed. Het stoffelijk overschot van den jonge man was Zaterdagmorgen aan de Hoek v. Holland aangekomen en vandaar naar het ouderlijk huis vervoerd. Het lijk was ge balsemd. Hedenmorgen had de plechtige uitvaart en begrafenis plaats. De H. Mis van Re quiem werd opgedragen door den pastoor der parochie, den zeereerw. heer Th. de Haan, met assistentie van de kapelaans, de weleerw. heeren J. W. Redeker en Jacq. Schmidt. Leden van de K.J.M.V., met rouw-om- floerst vaandel stonden langs het midden- pand van de kerk „en haie" opgesteld bij het in- en uitdragen van de lijkkist. Onder de deelnemenden waren de bur gemeester, de directeur van het St. Cle- mens-retraitehuis te Noordwijkerhout, rector Huf yan het St. Bernardusgesticht en vele vakgenooten. Een tiental kransen werden in de lijk stoet meegedragen. De absoute en begrafenis werden ver richt door pastoor de Haan met dezelfde assistentie als bij de H. Mis. BLOEMENTENTOONSTELLING HU-VA-TO. Door den burgemeester geopend. De groote zaal van het K.S.A.-gebouw is veranderd in een lusthof. Waar Vrijdag Pater Booms nog zijn enthousiaste rede over het H. Mirakel van Amsterdam hield, waar Zaterdagmorgen vele rappe handen aan he timmeren en zagen waren, is nu een tuin verrezen vol met de schoonste producten van de Bloem bollenstreek. Langs de wanden de resultaten van de pogingen der K.J.C.-ers en St. Jansknapen om bij de kachel de mooiste bloemen te doen komen uit de door diverse firma's verstrekte bollen, in het midden, op den vloer, de geperfectioneerde inzendingen van de vaklieden. De vak-tentoonstellingen in „Bloemlust" hebben een ander doel, de exemplaren zijn schitterender, maar hier was de aanklee ding en indeeling veel gezelliger. Men waant zich in een bloementuin. Zeer zeker was deze tentoonstelling èn wat aantal inzendingen èn wat kwaliteit van het gebroeide betreft een voorbeeld voor anderen. Om even 12 uur Zondagmiddag, nadat de heer P. C. de Zwart, eenige gramofoon- platen had doen hooren, riep Kapelaan Redeker, Directeur van deze afdeeling van Jeugdwerk, de aanwezigen een woord van welkom tce en betoogde o.m., dat het voor den toekomstigen arbeider zeer nuttig was deze tentoonstelling te bezoeken en te be- studeeren daar het niet meer gaat zooals vroeger: de voetstappen drukken van va der, maar dat men moet trachten een ge degen vakkennis te krijgen. De „stands" van de Rijsktuinbouwschool en van den Planteziektenkundigen Dienst geven hiertoe ook een mooie gelegenheid. De eerw. spreker dankte alle medewer kers: middenstand en andere voor hunne hulp en preest de samenwerking met de ouders. Hij hoopte, dat dezen hieiwan de vruchten zouden plukken. De Burgemeester mocht hierna, zooals hij zeide, de tentoonstelling nogmaals ope nen, en begon men te wijzen op de afwe zigheid van de familie van Reisen, die an dere jaren hier steeds aanwezig was. Deze afwezigheid zou hij niet onder de aandacht brengen als de omstandigheden dij deze veroorzaakten niet zoo in-droevig waren. De jonge Piet van Reisen is in Amerika gevallen op het veld van strijd van den bloembollenreiziger. Spr. sprak een kort gebed voor de rust van zijn ziel. Daarna zeide hij verwonderd te zijn over de rede van Kapelaan Redeker, die alleen over den materialistischeh kant van het jeugdwerk ging, hoewel de geestelijken toch steeds stellen: Zoekt eerst Spr. complimenteerde den ijverigen Di recteur met deze tentoonstelling, wees cp de aanwezigheid van een inzending van het Laboratorium en hoopte dat Kapelaan Redeker later, als hij Sassenheim mocht hebben verlaten, met vreugde terug zou kunnen zien op het jeugdwerk, waarvan hij den volijverigen, altijd vriendelijken Directeur is. De genoodigden o.w. Pastoor Th. de Haan, de doktoren Hueber en Zijerveld, wethouder Bader, verschillende kerk- en armmeesters, schoolhoofden, de heer van Rooyen van R.T.S. en de heer 't Sas van den Phytopathologischen Dienst, bezich tigden daarna de tentoonstelling, waarbij de theoretische stands sterk de aandacht trokken. Deze zijn het dan ook volkomen waard. Niet alleen de bisamrat en de Colorado kever (het komende gevaar), maar vooral de diverse praeparaten, waarin de ver schillende ziekten in de voornaamste bolgewassen voorkomend duidelijk gede monstreerd worden, alsmede hun bestrij dingsmiddelen verdienen bij volle de aan dacht vooral van de ouderen onder de K.J.C.-ers en de St. Josephsgezellen; het is volkomen waar wat de Eerw. Directeur in zijn openingswoord zeide, dat men moet studeeren om verder te komen. De jury, bestaande uit de heeren Elde- ring, J. Heemskerk en Joh. Verdegaal, had de volgende prijzen toegekend: Vrije inzendingen: huisbroei: J. Haver Jzn., Gebr. Roelandse, C. v. d. Voort Czn. en W. Sikking. Kasbroei: Gebr. Haver, Nic. Noorder- meer, P. H. Zeestraten en C. Koning Pzn. K.J.C.: G. Haver, L. v. d. Voort Jzn., C. van Dam, R. Haver Jzn., G. Sikking, H. v. d. Slot, J. Braun, P. Geerling, J. Hoog moed, J. Roelandse, J. Kaptey Bzn., G. Hoo:ymans, Guus Jansen, Adr. Roelandse, Mart. Zwaan, G. Jansen, G. van Dorp, Leo van der Voort, Ant. Berg en Ant. v. d. Zwet. St. Jansknapen C. Berg Nzn., A. v. d. Voort Czn., P. Haver, G. Rotteveel Azn., T. Hooymans, Jac. Kapteyn. C. v. d. Vlugt Mzn., R. Haver Gzn., G. Eldering, A. v. d. Zwet, W. Rotteveel, M. v. d. Vlugt, N. van Reisen, G. v. d. Berk, Jacques Kiebêrt, Theo v. d. Horst, A. v. d. Poel, C. Korte- kaas, P. Zeyerveld, J. Herreur, A. Lange- laan, Th. v. d. Voort, Th. Schrama, W. v. d. Zwaan, Th. Elberse, J. van Beek, H. Verdegaal, B. v. Tol, K. Jansen, W. v. Beek, J. Geerlings, C. van Dam, J. v. d. Nouland, L. van Reisen, L. Verdegaal, L. v. d. Lans, P. van Tol, Th. v. d. Hulst, J. van Tol. P. de Ridder, N. Berg, Th. Schra ma, C. Waasdorp, Gijs Schrama, G. Am- merlaan en Jan Hueber. Eenige attracties zullen trachten de kas te versterken. Aanbesteding Provinciale weg. Ged. Stalen der provincie Zuid-Holland hebben heden aanbesteed: het graven van een om legging van de Sassenheimervaart, het maken van oeververdedigingen, het maken van een gedeelte weglichaam en het bag geren van de nieuwe en de bestaande vaart, alsmede het verrichten van bijbe- hoorende en bijkomende werken ten be hoeve van den aanleg van het wegvlak: nieuwe rijksweg Oegstgeest—Haarlemmer meerpolder- Sassenheim in de gemeente Sassenheim. De laagste inschrijving was van J. H. van Berghem Jr., te Noordwijk aan Zee voor VOORHOUT P. VAN REISEN Sr. f In den ouderdom van bijna 86 jaren is gisteren alhier overleden de heer Piet van Reisen Sr. De heer van Reisen was gedurende 30 jaren lid van het kerkbestuur van St. Pan- cratius-parochie te Sassenheim en vele jaren lid van den gemeenteraad van Voor hout. Hij was de oprichter van de destijds nog geconbineerde afdeeling Sassenheim-Voor- hout van de Alg. Vereen, voor Bloembollen cultuur en in vakkringen een vooraan staand figuur. Wegens zyn groote verdiensten in het maatschappelijke leven werd hij begiffigd met het eere-kruis „Pro Ecclesia et Ponti- fice" en met het ridderschap in de Orde can Oranje Naussau. WARMOND Stille Omgang. Onder groote belang stelling hield de Stille Omgang een bij eenkomst in Hotel „de Zon". De verga dering stond onder leiding van den heer A Burcksen, die de aanwezigen een harte lijk welkom toeriep. Speciaal verwelkom de spr. den pastoor, den spreker van dezen avond, kapelaan Burcksen en den heer Bergsma, lid van het Hoofdbestuur. Uit voerig stond spreker stil bij het doel en de strekking van den Stillen Omgang waarvan de intentie voor dit jaar luidt: „Bevordering van de sociale rechtvaardig heid en sociale liefde". Nadat door den pastoor een gebed was gestort voor het overleden lid, den heer A. Sikking, werden door den secretaris de notulen voorgelezen. Bij het punt mededeelingen gaf de voor zitter een overzicht van de regeling van den Stillen Omgang. Bij gelegenheid van zijn 12^-jarig jubileum als voorzitter der vereeniging had spreker verleden jaar als geschenk verzocht het rooken te willen nalaten en het had hem een buitengewoon genoegen gedaan, dat hieraan stipt gevolg was gegeven. Nog verzocht spr. bij het af halen van het spoorkaartje de contributie- kaart mede te brengen. Tot veler verras sing kon spr. mededeelen, dat het tarief voor den trein verlaagd was tot 1.20, dank zij het onvermoeide werken van het Hoofdbestuur. Hij verzocht allen aanwezig te willen zijn in het Lof, dat Zondag a.s. wordt gehouden des namiddags om 10 Vi uur. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren W. Weyers en Moerkerk. Nadat het zangkoor eenige mooie liederen ten ge- hoore had gebracht, was het woord aan Kapelaan Burcksen, zoon van den voorzit ter, die als tekst voor zijn lezing had geko zen: „In de stilte zal Ik tot u spreken". In een boeiende rede zette spreker het doel van den Stillen Omgang uiteen. Dit, aldus spreker, is nu een vereeniging waar geen materieel voordeel noch politiek gewin valt te behalen, doch zij stelt zich uitslui tend ten doel eerherstel te brengen aan den Christus Eucharisticus. Het was een prachtige en leerzame rede, die door de aanwezigen onder de grootste stilte werd aangehoord Een hartelijk en dankbaar applaus beloonde spr. voor zijn bezielende woorden. De voorzitter bracht hem dan ook namens de vergadering dank voor zijn gloedvolle rede, waarbij zich ook de Pas toor aansloot, die hoopte, dat wat de heer Burcksen in zijn zoon had weten over te brengen, n.l. een diepe vereering van het H. Sacrament, ten voorbeeld zou strekken aan andere huisvaders. Nadat de heer Bergsma nog een propagandistisch woord had gesproken, werd deze zeer geslaagde bijeenkomst gesloten. Zwanenburger polder Onder voor zitterschap van den heer A. Nederburglh had in hotel de Zon een vergadering plaats van de stemgerechtigde ingelanden van den Zwanenburger Polder. Overgegaan werd tot vaststelling der rekening waarvan de ontvangsten bedriegen 2176196 en da uitgaven 1718.11 zoodat een batig saldo te boeken viel van 458.85. Vastgesteld werd de begrooting voor het jaar 1939; slui tende op een bedrag van 2906.73. De om slag per H.A. was bepaald op 6.welk bedrag het vorige jaar bedroeg 6.50. Tot kasnazieners werden aangewezen de hee ren Jac. van Rijn, G. Bergman en A. P, J. Overes. Medegedeeld werd, dat in ver band met de verbetering van de Zijl, waardoor een groote bochtafsnijding had moeten plaats vinden met als gevolg dat ongeveer 4 H.A. buiten den pol der komen te liggen, Gedeputeerde Staten van Zuidholland een ontwerp be sluit tot wijziging van het bijzonder regle ment hadden vastgesteld, ter vervanging van het bestaande, dateerende van 1861. Als laatste omslag (afkoopsom) zal door de Provincie 198.60 per H.A. worden be taald hetgeen een bedrag zal opbrengen van ongeveer 800.Na eenige bespre king werd besloten dit bedrag t.z.t. te be leggen en hiervoor aan te koopen een in schrijving in het grootboek. Overgegaan werd tot benoeming van. een poldermeester en. werd als zoodanig gekozen de heer C. Heemskerk. Nadat nog eenige agenda punten waren afgehandeld die slechts zaken van huishoudelijken aard betroffen, volgde de rondvraag, welke de gebruikelijke schermutselingen te zien gaf doch overigens geen „kwaadaardig" karakter droeg. Een en ander had echter tot gevolg dat de vergadering eerst vier uur na den aanvang kon worden beëindigd. Van de 98 stemmen welke in totaal kun nen worden uitgebracht waren 66 stemmen vertegenwoordigd. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11