RIJNSTREEK ZATERDAG 4 MAART 1939 UE LE50SCHE COURANT v 1WEE0E BLAD - PAG. 7 SASSENHE1M Stille Omgang. Druk bezocht was de vergadering van de plaatselijke afdeeling van het Genootschap van den Stillen Om gang niet,toen de heer P. van Dijk deze Vrijdagavond opende met o.m. een dank woord aan de deelenemers van verleden jaar voor het nauwkeurig nakomen der aanwijzingen. Na lezing der notulen deelde de voorzit ter mede. dat de reiskosten dit jaar met 10 cent verminderd zijn en gaf daarna het woord aan de deelnemers ven verleden Booms O.F.M. van de „Hartebrugkerk" te Leiden. In een enthtousiaste redevoering toonde de Eerw spreker het schoone van deze be devaart aan, trachtend enthousiasme on der de aanwezigen er voor te wekken, waarin hij zeer zeker geslaagd is, blijkens het applaus hetgeen na beëindiging weer klonk. De aftredende bestuursleden P. van Dijk en W. Noordermeer werden zonder stem ming herkozen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Th. Langelaan vernam men, dat het ledental gelijk bleef en er in het be stuur geen verandering plaats vonden. De regeling van de Bedevaart werd daarna voorgelezen: Zaterdagavond 11 Maart 10 uur korte godsdienstoefening in de Parochiekerk, daarna loopend naar sta tion Noordwijkerhout, niet rooken tot aan de plaats van ontnuchtering. Verdere bij zonderheden vinden de deelnemers in het hen uitgereikte of uit te reiken pro gramma. De heer van Ovost uit Leiden, voorzitter van de afdeeling Leiden, sprak eenige waardeerende woorden over de Sassen- heimsche afdeeling, en gaf nog eenige practische wenken, waarna de voorzitter deze vergadering sloot. Hu-va-to. Zondagmiddag 12 uur pre cies zal de Hu-va-to, tentoonstelling voor tehuis gebroeide bolgewassen door den Burgemeester geopend worden. Buiten de resultaten van huisbroei zal de firma W. J. Eldering Zoon ter op luistering een stel gebroeide bolgewassen inzenden. Voor he theoretisch gedeelte zal gezorgd worden door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningën en de Rijkstuin- bouwschcolte Lisse, die beide een gedeel te van hun materiaal naar Sassenheim zonden. Dat het bezoek, ook als het weer tot wandelen lokt, tevredenstellend mag zijn. De laatste loodjesMaandag a.s. speelt SDV I (Sassenheimsche Damver- eeniging) haar laatste competitiewedstrijd tegen L.D.V. III uit Leiden in Concordia. Wnt zij deze wedstrijd dan is zij kam pioen van de 2de klasse L.D.B.B. Het volgende tiental zal als hare krach ten ter bereiking van deze eer inzetten: Y. de Jong, J. W. de Rooy, A. Kort, G. Groeneveld. J Dannijs, K. v. d. Sluis, H. Dannijs, J. D. v. d. Sluis, C. v. d. Zwart en P. Alblas. Arbeidsbemiddeling. Men verstrekte ons de navolgende gegevens, tusschen haakjes de cijfers voor. 1938. Per 28-2-'39 ingeschreven als werkzoe kend: 317 (248) personen. Uitbetaald aan steun in de week van 2025 Febr. '39 ƒ2276 09 (ƒ1855.48). Aantaal steuntrek kers per 25 Febr. 199 (166). Uitbetaald over het tijdvak 1 Januari25 Febr. 1939 totaal ƒ14.623.09 14.964.37). Gemiddeld aan tal gesteunden per week in de periode 1 Jan.25 Febr. 237 (191). Erg aanmoedigend zijn deze cijfers niet. VOORSCHOTEN K.J.M.V.-nieuws. Woensdagavond 1 Maart sprak een der K.J.M.V.-ers over: „Wat aan radio voorafging" en hield te vens een beknopte inleiding over de te legraaf en de telefoon. Na dank aan spr. volgde sluiting. Dinsdag 7 Mrt. Mariacongregatie 7.30 u. Woensdag 8 Mrt. om 7.30 u.. verplichte oriëntatie-cursus voor hen," die in aanmer- kin komen voor de installatie. Gelieve goede notitie te nemen van het aanvangs- uur. Om circa 8 uur voor alle leden: vrij on derwerp met lichtbeelden door den mode- rator. Óns maanddevies is dit keer: Breng er een mee, naar de K.J.M.V. VOORHOUT Stille Omgang. Het Voorhoutsch Ge nootschap van den Stillen Omgang kwam gisteravond onder voorzitterschap van den heer H. J. Vester in huishoudelijke verga dering bijeen in de groote zaal van het Pa rochiehuis, ter bespreking van de op 11 Maart a.s. te houden Stillen Omgang. De heer H. J. Vester heette alle aanwe zigen, circa 70 in getal, hartelijk welkom, meer in het bijzonder den spreker van dezen avond, Pater Salvator Booms, gees telijk directeur van het genootschap, die met het hoofdbestuurslid, de heer van Ovost, deze bijeenkomst bijwoonde. Vervolgens bracht spr. de verontschuldi ging van „Arti Religioni" over, die we gens de heerschende griep-epidemie dezen avond niet kon zingen. Het woord was thans aan den heer P. L. van der Hulst, tot het uitbrengen van zijn notulen en jaarverslag over het afgeloopen jaar. Wegens periodieke aftreding komt thans aan de orde de verkiezing van een voor zitter in de vacature H. J. Vester, die bij acclamatie wederom werd herkozen. Hier na was het woord aar Pater Booms O.F.M., die in een enthousiaste rede de aanwezigen opwekte met den Christus Eucharisticus op te trekken ter H. Slede. Thans wordt de regeling van den Omgang zelf aan een nadere bespreking onderwor pen. De voorzitter drukt de aanwezigen ALPHEN AAN DEN RIJN TWEE KINDEREN MET MOEITE GERED Uit een brandend huis. Tengevolge van het in brand raken van een z.g. pethroleumvergasser is gister middag brand ontstaan in de woning van den heer Schouten aan de Hoofdstraat te Alphen aan den Rijn. Het apparaat, dat in de badkamer stond, ontwikkelde een ge weldige rook, die zich over de geheele ver dieping verspreidde, zoodat twee kinde ren ,resp. drie jaar en eenige maanden oud, die elk in een afzonderlijk vertrek sJiepen, weldra in levensgevaar verkeer den. Eenige malen begaven buren en per soneel van den heer Schouten zich naar boven om te trachten de kinderen te red den, maar door den verstikkenden rook kon men niets meer onderscheiden en bo vendien heerschte er een verzengende hitte, welke het onmogelijk maakte lang in de kamers te vertoeven. Ten laatste slaagde een van de hulpverleenenden er in he oudste meisje te vinden. Zij wierp het kind, dat in een kamer aan de straatzijde sliep, door het gesloten raam naar buiten, waar het gelukkig door een van de buren werd opgevangen. Het meisje werd door de glasscherven ernstig aan 't hoofd ge wond. Intusschen was het anderen gelukt ook het jongste kind, dat reeds door den rook bedwelmd bleek te zijn, te vinden en in veiligheid te brengen. Dank zij de hulp van een vrijwel onmiddellijk aanwe zigen medicus, kon het meisje spoedig weer tot bewustzijn worden gebracht. Nog voor de komst van de brandweer slaagde men er in het vuur met eigen mid delen te blusschen, zoodat de brand tot de verdieping beperkt bleef. Begrafenis P. Janzen Onder veel belangstelling van de zijde van autoriteiten der P. T. T., vele vrien den en kennissen had gistermiddag op de algemeene begraafplaats te Maassluis de begrafenis plaats van den heer P. Janzen, in leven directeur van het P.T.T.-kantoor alhoer. Aan het graf werd gesproken door den inspecteur der P.T.T., den heer Prick, en door den heer Boer, hoofd van het tele foonkantoor te Den Haag, die beiden ge tuigden van een zeer prettige samenwer king. Namens het personeel van het P.T.T.- kantoor alhier en de daaronder ressortee- rende kantoren, was het de heer v. d. Loop, die den overledene kenschetste als iemand met een prettig karakter, die met zijn personeel geheel als een vader mede leefde. Moest hij zich als chef doen gelden, dan was het met een tactvolle terechtwij zen zonderook maar eenigszins te kren ken. Vandaar dat velen hem nu uit Al phen de laatste eer willen bewijzen. Ruim 30 ambtenaren van hier waren met een autobus naar Maassluis gekomen, omdat men voelt, wat men in dezen humanen chef heeft verloren. Nadat hierna nog had gesproken na mens de vereeniging van hoogere ambte naren bij de P.T.T. de heer de Boer en de heer Stof koper, adj. directeur van het P. T.T. kantoor te Utrecht als vriend, trad nog als spreker op ds. Bosman van Maas sluis, waarna tenslotte de heer v. Rassen namens de familie aan allen dank bracht voor de laatste eer den overledene bewe zen. Geboren: Herman Jan Adriaan z. van C. Penders en G. Meijer Elisabeth Pe- tronella Maria d. van J. J. Moerings en E. P. van Kersbergen Paulus Jan Pie- ter z. van P. Turken en M. J. Smidt. Ondertrouwd: K. Landstra 27 j. en K. Bruinsma 27 j. A. Pennewaard 28 j. en R. J. Groenheiden C. Zijlstra 25 j. en J. H. Sekeris 25 j. Getrouwd: B. Hoogwerff, Bodegraven 25 j. en M. v. Dam 27 j. Vertrokken: naar oBskoop W. Seke ris en gezin naar Woerden: T. Verhoeff naar Wassenaar: A. Van Leeuwen Vlaardingen: C. de Jeu Bodegraven: G. Burggraaf 's Gravenhage: H. Eelsingh Wassenaar: W. Hillebrand Nieuw koop M. van Dam. BOSKOOP Vereen, voor Boskoopsche Culturen Gisteravond had in hotel Klaassen een al gemeene vergadering plaats van de ver eeniging voor Boskoopsche Culturen onder voorzitterschap van den heer A. P. van Nes. In het jaarverslag memoreerde de secr. de economische kwesties en brengt de heer D. Veerman, oud-voorzitter dank voor hetgeen hij in die functie en voor den Sortimentstuin deed. Het financieel ver slag van den penningm., den heer G. Boer Pzn., sloot met een nadeelig saldo van 738.03. Dit bedrag kan uit de reserve worden bestreden. Bij de behandeling van de hierna volgen de begrooting voor 1939 werd een post van 300.van de totale begrooting ad 840.voor het onderhoud van de Sorti mentstuin, door de vergadering goedge keurd. Hierna houdt de heer Zwartendijk een lezing over „de oorzaken, de verschijnselen en de gevolgen van de vorst-schade" waar in hij aan de hand van theoretische oe- schouwingen een leerzaam overzicht gaf van hetgeen bij vorst en vorstschade de betrokkenen moeten doen, en de wijze van voortkweeken bij bevroren planten. Met een woord van dank aan den inleider en de leden, welker opkomst zeer goed was, werd deze vergadering gesloten. Personalia. Te Haarlem slaagde voor Kantoorstenograaf Nederl. (130 lettergr. perminuut) onze plaatsgenoot de heer C. Trimp; opgeleid aan de erkende Pontschool te Alphen aan den Rijn. Verbetering Zuidkade. Naar wij ver nemen zal de Zuidkade, vanaf de over scheping tot het huis van den heer H. J. Boer, onder leiding van de directie van Gemeen te-werken een grondige verbete ring ondergaan. De schuinafhellende weg kant zal gelijk gemaakt worden, terwijl ge tracht zal worden de wel, waardoor de weg voorbij de overscheping steeds met water staat, weg te nemen. Inmiddels is reeds met de werkzaamheden begonnen. De be strating van de overscheping is opgebro ken, terwijl deze van nieuwe klinkers zal worden voorzien. HOOGMADE van 17.of 15.nog te laag is. Ech ter èitten de' tuinders zelf in groote zor gen en kunnen daarom moeilijk een hoo- ger loon uitkeeren. Na langdurige bespre kingen wordt ten slotte besloten het voor gestelde loon voor volwassenen contrac tueel vast te leggen. Voor de jongeren zal het loon niet wor den bepaald naar den leeftijd maar naar bekwaamheid. Overeenkomstig dit besluit zal door het bestuur de betrokkene instan ties hiervan in kennis worden gesteld. Een concept-reglement en statuten worden zonder wijziging aangenomen. Hierna sluiting. TER AAR Personalia. Wegens het vertrek van den heer J. Sprey is, tot het verrichten van administratieve werkzaamheden aan de Centrale veiling, benoemd, de heer M. Heyns, alhier. WO^RDrN Politie. Tot agent van politie alhier zijn benoemd de heeren J. Temme uit Heerlen en C. Speyer uit Maassluis. De laatste is gedurende een aantal maan den reeds in tijdelijken dienst geweest. 70ETFRW0UDF Film-avond „Herw. Levenskracht". Maandag 6 Maart a.s. geeft „Herw. Le venskracht" eenn filmavond in het patro naat aan den Schenkelweg; aanvang 7 uur precies. De toegang is vrij voor ieder, die balang stelt in het werk van bovenge noemde vereeniging. Kinderen onder de 18 jaar hebben geen toegang. Zoeterwoudsche Motorclub. Morgen zal de Zoeterwoudsche Motorclub haar voorjaars-puzzlerit verrijden. Start 12 uur v.m. aan café Cronesteyn, Vrouwen- weg, Zoeterwoude. Inschrijven voor le den 35, voor niet leden 50, uiterlijk tot hedenavond bij het bestuur. Er zijn verscheidene mooie prijzen be schikbaar en het heeft er allen schijn naar. dat, ook gezien de weersomstandigheden, deze rit een succes zal worden Geboren: Cornelis Lambertus z. van C. S. Schuur en C. M. de Brabander Cornelia Adriana Alida d. van L. A. v. d. Ham en B. M. Onderwater Jacobus Josephus Maria z. van H. W. v. d. Hoeven en M. J. P. Zwetsloot Wouter z. van W. v. Leeuwen en D. Koert. Wilhelmina Aleida Maria, d. van L. H. v. d. Post en A. M. M. Duijnisveld Maria Helena Hen- drika d. van Th. J. v. Benten en P. M. v. d. Hoeven Johannes Adrianus Leonardus z. van C. M. Verhagen en C. M. Meijer Johannes Anthonius z. van C. P. v. d. Poel en P. A. Dobbe Maria Anthonia Theo dora Jozef a d. van A. W. Lelieveld en J. M. v. Veen Helene Maria Johanna d. van J. P. Lelieveld en M. v. d. Zaan Elisa beth Adriana Maria d. van P. J. A. d. Vrind en M. W. Tijssen Leuntje d. van A. Hulsbos en C. Vonk Leonardus Ja cobus Maria z. Q. H. Onderwater en A. C. v. d. Geest Catharina Cornelia d. van J. C. Moerkerk en C. A. Niersman Ch-isti- aan z. van C. Verra en J. d. Jong Bar bara Agatha d. van P. Overdevest en J. W. Warmerdam Antonius Lambertus Johannes z. van P. J. Brouwer en M. A. v. d. Sanden Petronella Maria d. van F. Zandbergen en C. J. Colijn Cornelia Jacoba d. van L. v. d. Geest en C. Tb. Broxterman Cornelis z. van J. C. d. Vogel en E. v. d. Starren Cornelia Ag nes d. van J. P. v. d. Velde en C. A. Pijn- aker Bernardus Maria z. van C. Turk en M. J. v. Velsen Adrianus Cornelis z. van N. A. van Leeuwen en J. Remmers waal Overleden: Margaretha Jantina Piël 81 jaar Maria, Johanna v. Loon 74 jaar Getrouwd: W. J. de Jong en A. M. Olsthoorn W. P. v. d. Werf en H. M. Klijn. üevestigd: A. v. Leeuwen van Aalsmeer Ca. H. van Kins-Bemelman van Wassenaar J. S. Gitling van Noot dorp H. J. Rijken van Naaldwijk N. H. Stol van Leiden G. J. Rekelhof van Haarlemmermeer K. Frik van Groningeh G. Rijks en gezin van Kampen N. A. M. Rodewijk van Katwijk A. Borst van Wassenaar A. Romijn van Leiden P. J. v. Haastert van Zoetermeer A. Delfos en gezm van Gouda G. Th. C. Wortman van Alkemade C. J. Huisman van Lei den J. P. Hogendijk van Leiden J. T. M. Varhmeijer en gezin van Haarlem L. Harkes en gezin van Boskoop M. Brantenaar van Voorschoten C. S. v. d. Wiel-v. Capel van Noordwijk A. M. Nouwens van Oegstgeest. Vertrokken: C. J. M. Turk naar Voorschoten C. v. d. Blom naar Leiden H. Bauer en gezin naar Leiden J. M. Voordouw naar Wassenaar A. H. Zon- derop naar Hazerswoude M. J. H. Zit man naar Leiderdorp L. P. v. d. Bosch naar Leiaschendam A. Vonk naar Lei den M. Th. Olivier naar Leiden J. Groen naar Leiden J. v. Hoven en gezin naar Leiden P. P. Schrama naar Hazers- woude J. P. Stam en gezin naar Leiden M. Koppers naar Noordwijk J. E. H. v. Woerkom naar Woerden Ph. Frank en gezin naar Amsterdam M. J. v. Leeuwen naar Leiden J. C. Verduin- Zanen en gezm naar Leiderdorp E. A. Vonk en gezin naar Leiderdorp W. Vol- mer naar Naarden A. C. v. d. Hoorn naar 's-Gravenhage M. v. Egmond naar Wassenaar J. W. den Eisen naar Koude kerk aan den Rijn W. J. v. Kampen naar Leiden A. M. Zwetsloot naar Wasse naar C. H. Noort naar Katwijk C. L. G. Jansen en gezin naar Rotterdam J. M. v. Velzen naar Voorschoten H. M. Klijn naar Boskoop M. Grüter en A. Grüter naar Leiderdorp C. J. v. d. Hoe ven naar Noordwijkerhout P. Hogewo- ning naar 's-Gravenhage W. M. v. d. Ploeg naar Kaatsheuvel J. Bakker naar Leiden. eerst op het hart, vooral het rooken te laten tot het moment waarop men zich ont nuchterd heeft, dan voorkomen we daar door dat anderen die de omgang nog ma ken, gehinderd worden. Om 11 uur des avonds wordt het Lof in de kerk al hier gecelebreerd, terwijl de trein om 10 minuten over half twaalf vertrekt. De heeren C. L. van Werkhoven, S. L. Zoet, Alb. Augustinus en Adr. P. van den Berg hebben zich wederom bereid ver klaard als commissarissen van controle te zullen dienstdoen. Hierna feliciteerde het hoofdbestuurslid, de heer Ovost, de vergadering met zulk een voorzitter en den voorzitter met diens her benoeming. Spr drong vervolgens vooral bij de jongeren er op aan, hun Roomsche Blijdschap eenigermate te temperen, om deze te doen plaats ruimen voor gepaste in getogenheid. Aan het einde van de vergadering was het woord aan den zeereerw. heer W. J. Warmenhoven, pastoor, die woorden van waardeering uit aan het adres van het be stuur voor de zorgen en werkzaamheden, welke jaarlijks aan den dag worden gelegd voor de organisatie van den omgang. Spr. zal dit jaar de omgang kunnen meemaken en wenscht allen een stichtende nacht en goede devotie. H.B.G. De afd. van het H.B.G. alhier kwam in jaarvergadering bijeen in café „Boerhaave" van den heer Jac. Angevaare. Voor een zeer groot aantal leden opende de voorzitter, de heer F. L. v. d. Hulst, met een speciaal welkomstwoord. Aan den penningmeester, den heer P. A. v. Werkhoven, was nu het woord ter overlegging van het financieele gedeelte der vereen, in het afgeloopen jaar. De in komsten waren 121.96 (kassaldo van v.j. ad 34.67 inbegrepen); uitgaven 46.50, dus thans een batig saldo van 75.46. Een controle-commissie, bestaande uit de hee ren A. v. d. Vlugt, Jac. Knoppert K.J.zn en G. J. v. Reen en, bevond bij monde van eerstgenoemde de kas in de beste orde. De penningmeester ontving hierop een woord van dank. Volgde nu het jaarverslag van den secre taris, waarna men overging tot de bestuurs verkiezing. De voorzitter, de heer P. L. v. d. Hulst, was dit jaar alleen aftredend. Deze werd herkozen met 38 van de 40 stem men. Als afgevaardigde naar de Alg. Verg. werden nu gekozen de heeren P. L. v. d. Hulst en P. A. v. Werkhoven, met als pl. vervangers de heeren P. L. Warmerdam en C. J. Zonneveld. Aan de orde is thans de behandeling van de beschrijvingsbrief. Verschillende vragen werden gesteld betreffende de rekening en begrooting van het Hoofdbestuur. Het voorstel Harenkarspel-Langendijk om ver mindering der lasten van 4. per Are voor late tulpen, werd met alg. stemmen aan genomen. Als secretaris-penningmeester propagandist voor de Alg. Vereen, werd door schriftelijke stemming met groote meerderheid gekozen de heer D. v. Eg- mond van Hillegom, eerste candidaat van het H.B. WARMOND St. Josephsgezellen. Morgen hou den de gezellen onder de H. Mis van 8.30 hun maandelijksche algemeene H. Com munie. Maandagavond verplichte bijeenkomst, welke 8 uur precies aanvangt. De vice- praeses zal dien avond zijn lezing houden over „Het leven van Luther", welke de vorige week moest worden afgebroken. BODEC-PAV^N Gemeenteraadsverkiezing op 14 Juni. Onlangs hebben we gepubliceerd, dat de datum der verkiezing is vastgesteld op 7 Juni a.s. B. en W. hebben besloten om de verkiezing acht dagen later te houden n.l. op 14 Juni. Volksbond. Vrijdagavond vergaderden de afdeelingen Bodegraven en Zwammer- dam om half acht in he parochiehuis. De voorzitter, de heer N. v. Schaik, opende met den chr. groet en gaf het woord aan den secretaris, de heer S. Steenbergen, die de keurig verzorgde notulen der vorige vergadering voorlas. Na de ingekomen stukken en mededeelingen werd het woord gegeven aan den heer W. Steinmetz, die het onderwerp behandelde: „De wettelijke regeling van de kinderbijslag". Spi\ be handelde wat Minister Romme met dit wetsontwerp gaat beginnen. Op zeer dui delijke wijze bracht spr. naar veren, wat of de plannen en hoe of de regelingen zul len zijn als de wet is aangenomen. Momen teel wordt er aan gewerkt om dit wets ontwerp in de Tweede Kamer in behan deling te nemen. Naar aanleiding van deze causerie werden nog diverse vragen gesteld, welke door den heer Steinmetz tot voldoening werden beantwoord De voorzitter dankte met welgekozen woorden voor de uiteen zettingen welke de spr. van dezen avond heeft gegeven. Tot lid der kascommissie werden hierna benoemd de heeren ten Brink en Rietveld. Bij de rondvraag werd nog gesproken over de viering van het St. Josephsfeest. Jn de afdeelingen wordt er aan gewerkt om dit feest te vieren; zoo o.m. is men voor nemens om de werklieden met een ge reedschapswerktuig ter kerke te doen la ten komen en deze te laten zegenen. Te vens zal er dan een korte toespraak wor den gehouden over den arbeid. Hierna werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Geboren: Wilhelmus, z. v. G. J. van de Waal en W. de Keijzer Pieter, z. v. P. Speelman en N. Buitelaar. O v e r 1 e d e n: J. de Vries, 79 j. J. H. Wessels, 71 j. Gevestigd: P. van Dijk, van Kame- rik, Weyland 96 W. P. Brunt, van Amers foort, Noordzijde 37 D. Mulder, van Gro ningen, Torenlaan 8 L. Breedijk, van Aalsmeer, Torenlaan 23 J. Kemp, van Ter Aar, Weyland 42 J. Francken, van Zeist, Meije 21 L. G. v. d. Waaij, van Kamerik, Noordzijde 129 J. de Boer, van Landsmeer, Zuidzijde 69' P. E. Kop, van Woerden, Goudscheweg 4. V e r t r o k k e n: D. J. Blijleven naar Den Helder, Bassingracht 106 Wed. J. F. Waltz-C. N. Ruigrok, naar Schiebroek, Adrianslaan 238 S. A. Schouten naar Alphen aan den Rijn, Groeneweg 40 L. G. Kok, naar Wassenaar, Langstraat 16 N. van der Panne naar Zwammerdam Wed. A. Hofman-A. de Jang naar Ga meren, Ridderstraat B 28 II L. van den Heuvel naar Alphen aan den Rijn, Prins Hendrikstraat 69 P. Schouten naar Was senaar, Dwarsweg 3 G. Hoogendoorn, naar Rotterdam, Spartastraat 68 J. van Wensveen, naar Zwammerdam, Goudsche weg 163. HAZERSWOUDE Staatspartij. Op Woensdag 8 Maart a.s. zal voor de R. K. Kiesvereeniging „Alge meen Belang" spreken de heer A. C. A. Deerenberg te Schoonhoven. Personalia. Onze plaatsgenoote, mej. M. J. Bosmans, slaagde gisteren te Amster dam voor het examen van apothekers assistente. LEIDERDORP Ver. voor Ziekenhuisverpleging Leider dorpZoeterwoude (H.-R.). Genoemde vereeniging hield in „Irene" de jaarverga dering onder voorzitterschap van den heer L C. Snel. Uit het verslag van den penningmeester, den heer v. d. Poel, bleek, dat dat inkomsten over 1938 waren 10831.55 en de uitgaven 10724.93, zoo dat er een voordeelig saldo was van 108.62 Het bezit der vereeniging op 31 Dec. 1938 was 11044.73. Het aantal leden aan het eind van het jaar was 4062. De financieele commissie bracht ver-slag uit bij monde van den heer Van Wijck, Tot nieuw lid van deze commissie werd be noemd de heer D. Koek. iDe aftredende bestuursleden, de hee ren A. Catz, W. Bosman en I. J. Klaver, werden herkozen. Het bestuurslid de heer W. Hoogervorst, had schriftelijk bericht ge zonden, in verband met zijn leeftijd, lie ver niet voor een herkiezing in aanmerking te komen. De voorz. sprak woorden van waardeering voor de wijze waarop de heer Hoogervorst zijn bestuursfunctie steeds had vervuld. In zijn plaats werd gekozen de heer W. Hennipman. Door het bestuur was wederom voorge steld, om enkele weken vrijstelling van contributie te verleenen, indien de kas middelen dit toelaten. Dit vond weer alge meene instemming. De heer v. d. Beek gaf het bestuur in overweging nog eens na te gaan of het mogelijk zou zijn het maximum-aantal verpleegdagen, waarvoor uitkeering wordt verleend, hetwelk thans 60 is, doch vroeger op 100 dagen was gesteld, weer op het oude aantal terug te brengen. Hij meende te weten, dat in sommige gevallen een lan gere verpleegtijd in het ziekenhuis noodig is en zou gaarne zien dat de vereeniging in die gevallen ook voor langeren duur uitkeerde. De voorz. deelde mede, dat dit punt nog wel de aandacht van het bestuur heeft. Hij deelde echter mede, dat de mees te vereenigingen korter uitkeeren dan 60 dagen. Hij noemde nog enkele bezwaren om den uitkeeringstermijn te verlengen. Bij de rondvraag vroeg de heer de Jong of inlichtingen konden worden verstrekt omtrent een uitstaande vordering. De voor zitter antwoordde hierop, dat waarschijn lijk binnenkort het grootste deel dezer vor dering aan de vereeniging zou worden uit betaald. Hierna sluiting. NIEUWVEEN L. T. B. De vakgroep tuinders van den L.T.B. heeft gisteren in café Lok een ledenvergadering gehouden. De voorzit ter doet mededeeling van een schrijven van het hoofdbestuur door hetwelk alle pogingen in 't werk zijn gesteld ter ver krijging van steun. Echter zal moeten af gewacht, wanneet- de ministerieele beslis sing zal afkomen. Hierop volgde een be spreking tot het al of niet aangaan van een looncontract. Na een bespreking met de landarbei dersbonden is in principe overeenstem ming bereikt. Er wordt dan voorgesteld voor volwaardige arbeiders, boven 21 jaar een loon uit te keeren van 17.— per week in den zomet- en 15.in de win termaanden. Bij arbeid per dag zal het loon 2.75 of 3.00 zijn. Voor jongeren wordt een loon voorgesteld naar den leef tijd. Algemeen is men het echter eens dat voor een volwaardig arbeider een loon

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7