OMGEVING ZATERDAG 4 MAART 1939 DE I.EWSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAO. 6 H1LLEGOM MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN Beentje gebroken. Gisteren werd het ruim 4-jarige doch tertje van den heer S., dat zonder op het verkeer te letten de Burg. Pontstraat over stak, door een auto aangereden. E.H.B.O. en de doktoren v. d. Kaaden en vart Straa- ten verleenden de eerste hulp. Het bleek', dat het rechter bovenbeentje was gebro ken en het hoofd lichte verwondingen had bekomen. Na een voorloopig verband werd het kind naar de Maria-Stiohting overge bracht. Propaganda Bloembollenvelden. Gis teravond had in Hotel Sistermans een ver gadering plaats van de Besturen der Hill. Middenst. Vereenigingen en dat van VVV. De leiding was in handen van den voor zitter van VVV. Deze heette de heeren har telijk welkom, waarna de verschillende plannen werden besproken: genoemd wer den rondvaarten met overdekte boot; uit kijktoren, Polygoon, Ned. Spoorwegen, tramdirecties, reisvereenigingen, winkel- reclame, parkeergelegenheid etc. Al deze mogelijkheden werden ter dege onder de loupe genomen; ook de enorme beplan ting (Diamanten Feest v. Bic.) zal duizen den trekken. Benoemd werden 2 commissies; een werkcomité en een finantieel comité. In het eerste zullen zitting nemen uit elk der 3 Middenstandsvereeniging 1 lid; uit VVV 2; secretaris de heer Sistermans. In de fin. comm. namen zitting de heeren G. B. Kroon, H. Roeland, H. v. d. Hoogt en J. Veelenturf. Er zullen rentelooze aandeelen worden uitgegeven, die zullen worden uit geloot, zoodat men zijn geld niet kwijt is. De voorzitter dankt nu voor de aange name en prettige besprekingen en wenscht een goed succes, waaraan hij niet twijfelt. Hierna sluiting. G e b o r e n: z, van E. M. A. Wijers-van der Dussen z. van L. P. Kalkers-van Echteld; z. van B. Lammers-Korsse d. van M. Q. E. Rusman-Pennings. Ondertrouwd: W. ten Hoope en H. Eilst J. de Rooy en J. M. van Biezen. G e t r o u w d: K. de Groot en W. Kühl L. M. van der Putten en A. M. Bender. Overleden: Th. H. Pijpers, 24 j. W. H. M. Jonkman, 16 j. Wed. J. Bou- man-Meyneke, 79 jaar. HAARLEMMERMEER E.H.B.O. Te Nieuw-Vennep is vorige jaar een cursus voor E.H.B.O. opgericht en gaven zich 51 cursisten op, nu op het eind examen zijn er 22 overgebleven die het einddiploma meemaakten. Geslaagd zijn de dames J. Bruijnis, N. Groene woud, L. Bos, A. Kastelein, N. Clement, L. Clement, M. de Vlieger, A. Kinkel, Heeren: C. Wijn, W. Bouterse, B. v. Diemmen, J. Monster, G. Eijk, J. Kaufmann, G. Kroon, H. de Rui ter, H. Malipaard. 5 niet geslaagd. KATWIJK V. V. V. Onder leiding van den vogr- zitter, den heer B. G. Lammens, hield V. V. V. haar jaarvergadering in „Casa Cara" In zijn openingswoord wees de voorz. op hetgeen bereikt was ten opzichte der waterwinningsplannen en het behoud der Zuidduinen. Ook de kwestie der grootst mogelijke veiligheid op het strand had de volle aandacht van het bestuur. Aan het verslag van den tweeden secretaris, dr. L. Hueting, ontleenen we het volgende: het totaal aantal ingeschreven badgasten was in 1938 geweest 14503. De massa was ge weest in de maand Augustus. De pen- eionprijzen waren, voornamelijk als ge volg van een tekort aan organisatie in deze aangelegenheid, te laag geweest. Door het informatiebureau van V'. V. V. waren verstrekt 1879 schriftelijke en 1030 mondelinge inlichtingen. Ruim 2000 gid sen en evenzoo velen folders waren ver zonden geworden. In 1938 werden 126 nieuwe leden ingeschreven, terwijl een 60- tal leden hadden bedankt. De feestweek had een uitgave vereischt van 870.69. Een poging om gedaan te krijgen, dat van gemeentewege een propagandacommissie werd ingesteld, mislukte. Wat betreft de kwestie Duinwater-Mij. is er gegronde verwachting, dat een voor Katwijk gun stige oplossing te wachten is. Dan deed de penningmeester, de heer P. Bloot, ver slag. De inkomsten hadden bedragen 2674.21, de uitgaven 2699.11, nadeelig saldo over 1938 24.90. De kascommissie verklaarde alles in orde. De penningmees ter werd gedechargeerd. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Arnoldus, P. Bloot en D. Schoonenberg, werden met bijna alg. st. herkozen. Ir. Philips van de Prov. Waterstaat gaf vervolgens eenige speciale Katwijksche films, waarvoor hij den dank van het bestuur en de verga dering inoogstte. Na rondvraag sluiting. Vleeschkcuringswet. De politie verba liseerde V. als overtreden van de Vleesch- keuringswet omdat hij een doode geit op het strand had geworpen! Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons: IJd.lheid der IJdelheden!... IJdelheid is het de vergankelijke rijkdommen na te jagen en daarop zijn hoop te stellenijdelheid is het een lang leven wenschen en zich om een godvruchtig leven niet beKommeren. Hinder. Op een desbetreffe- ver zoek aan den minister om de brug over de Zuidelijke Ringvaart in de Haarlemmer meer meer geopend te hebben, heeft Z. Exc. geantwoord, dat hij geen aanleiding heeft kunnen vinaen om dit verzoek in te willigen. Voor de doorvaart van de Kat wijksche loggers van IJmuiden naar Kat wijk v.v. be teekent dit een blijvende er gernis, daar met de huidige regeling, als die gehandhaafd blijft, groote vertraging bij deze brug wordt ondervonden. Geboren: Simon Pieter z. van A. C. Hofkes en G. Burgerhout Arie z. van N. de Vreugd en A. Varkevisser Catha- rina Maria d. van A. de Haas en A. F. Zeekhorst Martina d. van G. van Duyn en J. Vlieland Maarten z. van D. van Beelen en H. J. Guyt. Neeltje Cornelia d van L. Schaap en H ,J. van Duyn Arie z. van G. van Duyn en I. de Vrelgd Jan z. van P. van der Bent en M. van der Plas Arie z. van H. de Bruyi. en W. van Duyvenvoorde Gerda d. van M. Schoneevld en G. van der Meij. Overleden: Jacob Durieux 21 j. z. v. J. Durieux en A. D. Haasnoot. LISSE STEUN AAN KLEINE TUINBOUWERS. Door de commissie tot „Steun aan klei ne Tuinbouwers'' was gisteravond in de Veilingzaal van de Coöp. Veilingvereeni- ging van het H.B.G. een vergadering bij eengeroepen van kleine tuinbouwers uit Lisse, Hillegom, Sassenheim en Haarlem mermeer. De opkomst was goed. De ver gadering stond onder leiding van den voorzitter der plaatselijke commissie, den heer P. Warmerdam. Deze heette allen welkom, in 't bijzender den Rijkstumbouw- consulent, den heer K. Volkersz en zijn as sistent, den heer P. G. Balkenende. Hij zette het doel dezer vergadering uiteen en gaf hierna het woord aan den heer Vol kersz. Deze zeide tot nog toe weinig con tact te hebben gehad met de meesten uit deze vergadering, alhoewel spreker toch al jaren in Lisse gevestigd is. Daar is mis schien tot heden weinig behoefte aan ge voeld. Spreker deed uitkomen, dat we elkaar moeten zoeken, omdat we van elkaar moeten leeren. Daar zullen in uw bedrijf wel moeilijkheden zijn, welke ge zelf niet zult kunnen oplossen en waarbij wij u kunnen heipen De tijd is nu een maal zoos dat we zoo goedkoop mogelijk moeten zien te produceeren. Vooral het vraagstuk inzake kunstmest is van ac tueel belang en vereischt een duidelijke toelichting. Hierbij doet zich de vraag voor, hoe men aan de benoodigde gelden moet ko men; welnu, ook dit vraagstuk kan aan de orde worden gesteld en zelf kunt ge wen schen ter tafel brengen en dan kan daar cp een volgende bijeenkomst over worden gesproken. Wat op 't oogenblik het meest urgent is, daarmee moeten we dezen avond rekening houden. Daar de heer Vol kersz niet langer kon blijven, bracht de voorzitter hem een woord van dank, waar bij spreker zeide, dat de heer Volkersz iemand is, die steeds zijn best doet voor de betrokkenen, hetgeen van de hoogere instanties niet altijd kan gezegd worden. Hierna werd het woord verleend aan den heer P. G. Balkenende, die een cau serie hield over „Overbemesting". Spreker zeide, dat dit geen mooi woord is en hij zou het liever noemen „Voorjaarsbemes ting". Door spreker werd dit op zeer leer zame wijze uiteengezet, waarom het bij de bemesting gaat. Veel te veel wordt er in de bollenstreek te e e n zij d i g bemest. Na deze inleiding werd gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen betref fende de steunverleening aan kleine kwee kers. Hiervan werd een ruim gebruik ge maakt. zooals te voorzien was. In de ant woorden deed spreker uitkomen, dat op vele plaatsen, die door hem worden be zocht de tuinders en kleine kweekers zeer dankbaar zijn voor de steun, welke van Regeeringswege wordt verstrekt; echter in de bollenstreek en vooral in Haarlem is men lang niet tevreden, om niet te zeg gen ondankbaar. Dit vond misschien zijn oorzaak hierin, dat men in de bollenstreek, waar de norm hooger staat dan langs de overige duinstreek, het wat luxueus ge woon is. De voorzitter dankte den heer Balkenende voor zijn inleiding en niet minder voor zijn antwoorden; hij meende gerust te kunnen zeggen, dat deze verga dering een nuttig effect heeft. Wel meen de de voorzitter het aanbevelingswaardig, dat voor een volgende vergadering de be langhebbenden de te- stellen vragen schrif telijk inzenden, omdat enkele zeer inge wikkeld zijn en daardoor van te voren moeten worden onderzocht om er een af doend antwoord op te kunnen geven. Met een woord van dank werd de vergadering gesloten. LEIDSCHENDAM K.J.M.V. Maandag 6 Maart: „Zwit serland in alle tijden", filmavond door de Nederlandsche reisbureaux Lissone-Linde- man. Causseur Alb. Cüppers. Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie. Vrijdag: Societeitsavond. Afdeeling jonge L.T. zelfde program. St. Josephsgezellen. Zondag 5 Maart na de H. Mis van 7 uur algemeene H. Com munie en te half 12 en na het Lof bijeen komst. Maandag 6 Maart te 7.30 uur tooneel- club „Adolf Kolping". Dinsdag 7 Maart te 7.30 uur Maria-Con gregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 9 Maart te 8 uur Ontwikke lingsavond. Zaterdag 11 Maart na het Lof bijeen komst. T.B.C.-bestrijding onder rupdvee. On der voorzitterschap van den heer C. J. van Bohemen hield de vereeniging tot bestrij ding T.B.C. onder het rundvee „Verbete ring zij ons streven" een vergadering in café ,Het Wapen van Veur". Na opening door den voorzitter en goed keuring der notulen van de oprichtings vergadering, komt aan de orde het con cept-reglement, dat met alg. st. wordt goedgekeurd. In de commissie tot nazien der reke ning en verantwoording 19381939 wor den benoemd de heeren J. Salm en C. Hoogendam. Tot afgevaardigde voor de Prov. vergadering wordt gekozen de heer C. J. v. Bohemen. Na enkele mededeelingen verkrijgt de heer Lugtigheid uit Delft het woord ter behandeling van he onderwerp „Wat kun nen wij van de ordeningsuitvoering voor 1939 verwachten?" Spreker zegt, dat bij zijn lezing beter past het onderwerp „het geschokte rechtsgevoel en de ordenings gedachte". Hij zet uitvoerig uiteen de toe stand, waarin men is gekomen. Wil men een behoorlijke ordening scheppen, dan dienen door de organisaties commissies te worden samengesteld, hetgeen voor ons ze kerheid geeft, dat onze belangen zullen worden behartigd. Gezamenlijk moeten wij de hinderpalen wegnemen om tot een be tere samenleving te komen. Gevraagd wordt, hoe men onder de methode wegkomt. Wij hebben een C.M.C., die het voor de boeren zou opnemen, maar deze staat onder de A.V.M. Een ander is van oordeel, dat er meer boeren in de C. M.C. moeten zitting hebben. De heer Lug tigheid beantwoordt de sprekers en is van oordeel, dat het gebcuw niet op 'n behoor lijke fundeering is opgetrokken. De com missies hadden uit de breede lagen der or ganisaties benoemd moeten werden. Nadat door de vergadering zeer ernstig de ontevredenheid over de genomen maat regelen was geuit, sloot de voorzitter on der dank de bijeenkomst. NOORDWIJKERHOUT Stille Omgang. In het Patronaat van St. Victor hield de afdeeling Noordwijker- hout van het genootschap van den Stillen Omgang een plechtige bijeenkomst. Het zaaltje was nagenoeg gevuld met leden, toen de voorzitter, d eheer E. Oostdam Jac.zn, de bijeenkomst met den Chr. groet opende en alle aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, in het bijzonder den spre ker van den avond, kapelaan van Egmond, kapelaan van Adrichem en het lid van het Leidsche bestuur, den heer Schouten. De voorzitter deelde mede, dat de Pas toor verhinderd was hedenavond aanwezig te zijn, doch hij heeft toegezegd op den avond van den omgang het Lof te zullen doen en een kort woord te zullen spreken. Hij heeft echter verzocht, vervolgde de voorzitter, om voorin de kerk plaats te nemen. Hierna las de secretaris de notulen voor, waarna de voorzitter een overzicht gaf over het vereenigingleven in het afgeloo- pen jaar. Het ledental bleef stationnair. Aan het fonds voor ophalen gedurende de zomermaanden van het contributie en reis geld wordt nog te weinig deelgenomen, zeide de voorzitter. Dit is zoo'n schoone in stelling, want in den zomer als er wat ver diend wordt, is het gemakkelijker om te betalen dan nu. Hij sprak de hoop uit, dat voortaan meerderen hieraan zullen deel nemen, dan wordt de moeite welke de bode hiervoor doet, beloond. 4 leden zijn in het afgeloopen jaar overleden n.l. J. v. d. Klugt, ons allen wel bekend, A. Kaptein, orde commissaris, die meer dan 20 jaar lid is geweest, deze heeft een ledige plaats ach tergelaten, P. Haddes, de man die zoo een voudig door het leven ging en altijd een trouw lid is geweest en de heer Derksen, inwonend in het St Bavogesticht. De voor zitter verzocht de leden, deze afgestorve nen in hunne gebeden bij den omgang te gedenken. Hierna werd het reisplan besproken. Dringend werd verzocht aan alle deelne mers zich vanaf het begin der bedevaart tot de ontnuchtering na den omgang te onthouden van het rooken. Het is de wensch van het hoofdbestuur met aan het hoofd Deken van Noort; laten we allen dezen wensch eerbiedigen, aldus de voor zitter. Om plm. half 11 wordt het Lof in de St. Victor gehouden. Verzocht werd op tijd voorin de kerk plaats te nemen. De spoorkaartjes kunnen op Zaterdag 4 Maart van 7.308.30 uur in het St. Victorpatro- naat afgehaald wordenn en Zondag 5 Maart van 78.30 uur in café „de Zwaan". Na Zondag kunnen nog kaartjes afgehaald worden bij de bestuursleden Bert Broekhof en Warmenhoven tot Donderdagavond a.s. spaard heben, kunnen tegelijkertijd het lof wordt naar het station gewandeld. De trein vertrekt vanaf hett station om 11.45 het bettreden van de Mozes en Aaronkerk Contributiekaart meebrengen om af te laten stempelen. Degenen, die 1.70 ge spaard hebben, kunnen tegelijkertijd het nieuwe zangboekje gratis in ontvangst nemen, men heeft dan bij de bedevaart geen kerkiboek noodig, alle gebeden staan daarin. Degenen, die niet gespaard hebben moeten voor het boekje 10 cent betalen. Na het Lof wordt naar het station gewandeld. De trein vertrekt vanaf het station om 11.45 uur. Noord wij kerhout gaat met trein B, dus de laatste. We komen dan laat in Am sterdam aan, doch dat geeft niets, het woe lige stadsleven is dan reeds geluwd. Bij het betreden van de Mozes en Aaronkerk moet ieder zijn afgestempelde kaart too- nen, anders krijgt men onherroepelijk geen toegang. Intenties kunnen tot Donderdag avond in gesloten enveloppe bij de be stuursleden gebracht worden. De algemeene intentie dit jaar is: „Om de bevordering van de sociale rechtvaardigheid en liefde". Hier na vroeg de voorzitter nog bij den omgang een extra gebed te storten voor den nieu wen Paus. Daarna verkreeg kapelaan van Egmond het woord om te spreken over het onder werp: „Het Alderhoogweerdigste ende Alderheyligste Sacrament van Miraekel te Amstelredam". De eerw. spreker las het bekende verhaal van het H. Mirakel voor en wekte in prachtige woorden de leden op om bij den omgang eerherstel, hulde en dank te brengen aan den God der altaren en goed te bidden voor de algemeene in tentie van dit jaar, daar we in den tegen- woordigen tijd niets anders noodig heb ben dan sociale rechtvaardigheid en liefde. We moeten voldoen, aldus zijneerw., aan de nieuwe gemeenschapsgedachte van Paus Pius XI z.g., neerglegd in Zijn encycliek Quadragesimo Anno. Deze bedetocht is bij uitstek geschikt om voor dit doel, te bidden. Na de rede van den kapelaan dankte de voorzitter voor diens woorden, waarna het zangkoor van St. Victor nog eenige liederen zong, hetgeen ook geschied was bij het begin van de bijeenkomst. Namens het Leidsche Bestuur sprak de heer Schouten nog een opwekkend woord, waarmede de bijeenkomst werd gesloten. L.T.B. Jaarvergadering. In hotel Gou- wenberg hield de L.T.B. Vrijdagavond een jaarvergadering, welke tamelijk was be zocht. De voorzitter opende en heette alle aanwezigen in het bijzonder den geestelijk •adviseur, kapelaan Schretlen en den spre ker van den avond, den heer v. Baaren, secretaris van het hoofdbestuur, hartelijk welkom. Na voorlezing der notulen volgde installatie van den nieuwen geestelijk ad viseur met eenige welgekozen woorden van den voorzitter, waarin hij vooral de hoop uitsprak, dat deze een nog grootere bloei der vereeniging mag meemaken. Vervol gens werd eerst overgegaan tot behande ling van de punten 8 en 9. Punt 8 was be handeling van een ontwerp van statuten en huishoudelijk reglement van den L.T.B. in verband met de oprichting van een bol- lengroep. De heer v. Baaren las het ontwerp voor en na ampele bespreking volgde goed keuring. Bij punt r werd besproken de nieuwe pachtwet, waarover verschillende vragen werden gesteld, welke alle naar ge noegen werden beantwoord. Bij het be spreken van de Vaste laten commissie werd het bezwaar naar voren gebracht dat deze commissies geheel gratis moeten werden. Er is veel werk aan verbonden en daarom zijn er door het hoofdbestuur reeds stap pen bij de regeering gedaan om hierin ver betering te krijgen. Het resultaat zal dus nog moeten worden afgewacht. Bij de bespreking van het onderwerp „Onderwijs ten behoeve van den land- en tuinbouw" nam de geestelijk adviseur het woord waarin hij deed uitkomen, dat niet alleen voor de meisjes in de bestaande huishoudschool te Lisse in dit onderwijs goed wordt voorzien, dooh dat het har.d noodig is dat voor de jongens ook iets ge daan wordt. Hij stelde daarom voor dat in samenwerking met andere standsorga nisaties getracht zal worden in den a.s. win ter een cursus voor voortgezet onderwijs te krijgen. Dit vond instemming bij de ver gadering. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, welke nu volgde, bleek dat de inkomsten in het afgeloopen jaar hadden bedragen 206.11, inbegrepen het batig saldo van het vorig jaar. De uitgaven 199.04. Saldo 7.07. na het opmaken der rekening is echter gebleken dat nog enkele posten betaald moeten worden, zoodat het batig saldo overging in een nadeelig. Bij het behandelen der begrooting werd na een langdurige discussie en een toelichting van den geestelijk adviseur, besloten de con tributie te brengen van 5.op 7.50 per jaar. De begrooting werd vastgesteld tot een gelijk bedrag aar. inkomsten en uitga ven van 307.50. Bij de rondvraag, welke volgde, werd het denkbeeld geopperd om ook hier een beurs te stichten, waardoor het mogelijk wordt iets van de verhoogd* contributie terug te krijgen. Het bestuur zal dit plan nader uitwerken. Als afgevaardigden naar de buitenge wone algemeene vergadering op 11 Maart a.s. te Haarlem werden benoemd E. Hoger- vorst, J. v. d. Berg en C. A. van Paridon. Hierna sluiting. RIJNSBURG Bloemenhandel. De prijzen worden er niet beter op. Integendeel. En de aanvoel', vooral nu het zonnetje zich weer eens heeft laten zien, aanmerkelijk grooter. De noteering was, voor tulpen per dozijn: Bandoeng 3032 et., Cansas 4045, Elisa beth 27—31, de Nobel 30—34, Aviateur 35 16,45, Generaal de Wet 2025, Rorus Rijkers 2022, Couleur de Cardinal 20 24, mr. v. d. Hoeff 1620, Azalea 1316, Castor 1822, Mozart 1619, Farncomble Saiders 1720, Grand due 3035, Will. Pitt 1822, Le Reine 1114, Pr. v. Oos tenrijk 1215, Pelikaan 1619, Rijzende Zon 2024, Electra 1822, Bartigon 19 23, Mac Kinley 1114, Sonja 1417, Witte Valk 1215, Albino 30—34, El Toreador 1114, Rose Copland 2025. Goudvink 16 20, Mr. Tubergen 1216, Gele Prins 12 —15, Will. Pitt 18—22, Cullinan 12—14, Narcissen: Ornatus 47, King Alfred 11 14, Servantes 57, L. Koster 1115, Sion 710, Golden Spur 710, Treserve 1014, Helios 811, Hyacinthen per 100: 1.30—4.40. WASSENAAR Door een auto aangereden. Gisteren avond ruim zes uur is op den Leidsche- straatweg te Den Haag nabij het viaduct de 60-jarige heer C. M. S., toen hij zich per fiets in de richting Wassenaar begaf, door een auto aangereden, waarbij hij eeni ge niet-ernstige verwondingen bekwam. Na in een der ziekenhuizen te Den Haag te zijn verbonden, is de heer S. naar zijn woning alhier overgebracht. NOOTDORP Jaarvergadering „Voorzorg". De ver eeniging voor ziekenhuisverpleging „Voor zorg" kan zich altijd bij haar jaarvergade ring in een groote belangstelling verheu gen, maar het scheen, dat de vermelding van „herdenking van het 12 1/2-jarig be staan" op de agenda een extra-aantal men- schen deed. opkomen. Nadat de voorzitter, de heer Joh. van Leeuwen, allen hartelijk welkom had geheeten, inzonderheid den burgemeester, deed de secretaris, de heer A. P. van de Sande, verslag der werkzaam heden over het afgeloopen jaar. Ook dit jaar was het ledental toegenomen, de ver eeniging telde op 1 Januari 1.1. 1887 leden tegen 1844 op 1 Jan. 1938. Op kosten der vereeniging werden 39 verpleegden opge nomen met een totaal van 659 ligdagen, terwijl in 1937 deze aantallen resp. 52 en 1006 bedroegen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer P 't Hart, stippen wij aan, dat 1938 een maximum contributie van 3094.27 opbracht. Een ver gelijking met 1927, waarin het minste aan contributie geind werd 1220) doet zien hoe de vereeniging zich in ongekenden bloei mag verheugen. Aan verplegingsgelden werden in het af geloopen jaar ƒ2170.50 uitgegeven, terwijl het voordeeligslot, waarmede de vereeni ging in tegenstelling met vorige jaren in 1938 werkte, ƒ635.54 bedroeg. In de commissie, belast met het nazien der rekening, werden de heeren Chr. L. de Koning, D. van Eijk, J. D. J. Steeneveld aangewezen. De secretaris gaf vervolgens een ^over- zicht van het 12 1/2-jarig bestaan. In ver band met de sterk vermeerderde werk zaamheden van den secretaris en den pen ningmeester besloot de vergadering met al gemeene stemmen de hen toegekende ver goedingen met 25.te verhoogen. Daarna sprak de burgemeester een woord van gelukwensch, waarn de bestuursver kiezingen plaats hebben. Aan de beurt van aftreden zijn de heef-en A. P. van de San- de en B. van Schie, die beiden met over- groote meerderheid worden herkozen. Aan de hierop volgende rondvraag wordt deelgenomen door de heeren Sweere, J. Th. Dobbe, Q. de Vreede, B. van Viegen, P. J. van de Sande, Kirpesteijn en van der Sman, die allen, behoudens de laatste twee, bezwaren naar voren brengen omtrent het werk van den ©ontroleerend geneesheer. Er blijkt ontevredenheid te bestaan, om dat naar de meening van de sprekers ver schillende patiënten van dezen geneesheer te vroeg uit het ziekenhuis ontslagen moes ten worden. De voorzitter beantwoordt deze sprekers allen tegelijk, hierbij nog eens de aandacht vestigende op de bepaling, dat de contro leerend geneesheer, de behandelende of de ziekenhuisgeneesheer gehoord, beslist omtrent opneming in of ontslag uit het ziekenhuis. Wanneer geen overeenstem ming bereikt kan worden is de beslissing opgedragen aan een arbitragecommissie, bestaande uit drie geneesheeren, resp. aan gewezen door de vereeniging, door den pa tiënt en een derde, door beide vorige ge zamenlijk. Aan spr. is nu geen enkel geval bekend, dat de controleerend geneesheer verschil van meening bleef behouden met den huisdokter. Na deze geanimeerde gedachtenwisseling wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. OEGSTGEEST Geen strafwerk gemaakt. De Haagsche plitie kreeg op het bureau Duinstraat te Scheveningen gisteren bezoek van een 13-jarigen schooljongen uit Oegst- geest, die mededeelde, dat hij de ouderlijke wonnig was ontloopen, omdat hij zijn straf werk niet gemaakt had en bang was, dat hij daarvoor door zijn vader ter verant woording zou worden geroepen. Hij had op school strafwerk opgekregen en dit niet gemaakt. Het hoofd der school had gezegd, dat hij zijn vader zou waarschuwen. Dit vooruitzicht had den jongen zoodanig ang stig gemaakt, dat hij was weggeloopen. De politie heeft hem naar Oegstgeest terugge bracht. waar hij door de ongeruste ouders met open armen is ontvangen. Of hij het strafwerk nog zal moetèn maken? Geboren: Rorik Ezzo z. van T. Lek- kerkerker en F. C. de Vries Gottlieb Cornelis z. van P. J. Gaillard en J. W. Schouten Wilhelmina Catharina d. van L. Eggink en G. Doorn August Karei Alexander z. van A. K. A. Gijsberti Hoden- pijl en S. G. Offers. Overleden: Alida de Wit 72 j. G. C. Baljet geb. ten Hoonte, 77 j. Gevestifd: J. E. Verstraaten van Leiden C. M. Mechelse van Leiden A. C. de Wit van Leiden W. van de Laar van Vught H. Dik van Assen W. Hekman van Nieuwleusen C. J. Jansen van Leiden A. J. Vredeveld van Antwerpen J. F. P. Maat van Haarlem R. Harmens geb. Harmens van Den Haag T. Harmens van Den Haag M. C. D. J. van Wijk van Renkum M. Brand van Hazerswoude. Vertrokken: G. Vermeer naar Voorschoten N. G. Blonk naar Best (N.-Br.) H. Pastoor naar Leiden J. M. S. Jonkman geb. Saraber naar Ma kassar N. I. A. M. Nouwens naar Zoe- tei-woude Th. P. M. Nouwens naar Made N.-Br. A. J. Bader naar Noord- wijkerhout W. S. Nieuwenhuizen naar Leiden E. C. M. Houben naar Bussum R. Erkenberg naar Bussum B. van der Lelie naar Leiden C. F. de Boer en gezin naar Ned. Indië Adam bin Ibra him naar Ned. Indië Th. J. M. Peek en gezin naar Rijswijk B. Bouwman en vrouw naaf Semarang N. I. A. Apel doorn naar Kaapstad Z.-Afr. S. Lipse naar Wassenaar P. Meijers naar Soera- baia N. t

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6