Groote fabrieks brand te Zaandam 's Pausen radio boodschap Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 4 MAAKT DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EXCURSIE R.K. CURSUS TOT OPLEIDING VOOR HET MANUFACTURENBREVET. Bovengenoemde cursus, georganiseerd door de afd. Leiden van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden, hield Vrijdagmorgen een ex cursie naar de fabrieken van de bekende wollen dekenfabrikante de firma Zaal berg. Deze excursie, er volgen er nog meer naar andere firma's was bedoeld als aanvulling op het theoretisch onderwijs in de Tëxtielwarenkennis. Immers, wan neer de theoretische kennis getoetst en verstevigd wordt door het zien hoe een en ander in de praktijk geschiedt, komt dit in hooge mate ten goede aan de stu deerenden. 't Was haast vanzelfsprekend, dat de eerste excursie ging naar de firma Zaal berg. Om 9 uur precies verzamelden zich een 30-tal cursisten, dames en heeren, on der leiding van de leerares in Textielwa- renkennis, mej. Klinkenberg, voor de poorten der Zaalbergfabrieken, welke zich openden voor de weetgierige cursis ten. Binnengekomen werd de groep in tweeën gesplitst en toog men onder des kundige leiding door de diverse afdeelin- gen. Met groote belangstelling volgden de cursisten de uiteenzetting: „Van wol tot wollen deken"' en werden de verschillen de machines en afdeeïingen, welke tot dit wordings-proces medewerken, bezichtigd. Na een rondgang van meer dan 2 uur, was een ieder ten zeerste voldaan en vol lof over de gegeven explicatie ende Leidsche wollen deken van Zaalberg. Nadat de dames en heeren door de vriendelijkheid van de directie, heerlijk genoten hadden van een fijne kop koffie en.,., nog wat, sprak de afd.-voorzitter van den H. K. W., de heer F. Kok, een kort woord van dank tot de directie voor de betoonde welwillendheid èn vriende lijke ontvangst. Tevens dankte hij de hee ren, die de twee groepen hadden rondge leid, voor hun duidelijke uiteenzettingen en hij meende, zoo het nog noodig was, dat zoo aanstonds 30 propagandisten voor de Leidsche wollen dekens der firma Zaalberg de fabrieken zouden verlaten. Het was een zeer leerzame Vrijdagoch tend. 10 Maart a.s. wordt deze excursie, met een andere groep leerlingen, herhaald. SCHOONVADER STEEKT ZIJN SCHOONZOON In de Lopsenstraat ontstond gistermid dag te 6 uur een vechtpartij tusschen de 63-jarigen W. J. de K. uit de President- Steynstraat en zijn schoonzoon, de 32-ja- rigen I. V. Deze werd door zijn schoon vader met een mes op hoofd en rug be werkt en moest naar het Acad. Ziekenhuis worden vervoerd. De dader werd naar het politiebureau overgebracht en na verhoor op vrije voeten gesteld. HAND VERBRIJZELD Gistermiddag is de 14-jarige J. S. uit de Medusastraat in de Leidsche Broodfa briek met de linkerhand bekneld geraakt in een electrisdi gedreven amandelwrijf- machine. Het slachtoffer werd door den E. H. D. naar het Aacd. Ziekenhuis ver voerd. ARM GEBROKEN De 14-jarige D. J. C. uit de v. Lennep- straat is gistermiddag tijdens de wed strijden op het R.K. Sportpark aan den Haagweg over een hek geklauterd. Hij bleef daarbij aan het prikkeldraad hangen en viel vervolgens op den linkerarm, die brak. De E.H.D. vervoerde den knaap naar het Acad. Ziekenhuis. GEVEILDE PERCEELEN. Ten overstaan van Notaris P. H. Romijn te Warmond: Het heerenhuis met voor- en achter tuin Mariën Poelstraat 13 in bod: 4950. kooper de heer J. J. G. de Cler q.q. alhier voor 4950. R. K. Zangver. „Puïchri Studio". Volgens advertentie in dit blad geeft bovengenoemde vereeniging op 2den Paaschdag een uitvoering in de Stadsge hoorzaal en wel met „Franchimont de Marskramer", komische opera in drie be drijven. Is dit geen avond van hoogstaan de kunst, dan wordt het toch zeker een hoogst amusante en gezellige avond daar deze opera reeds in vroegere jaren voor uitverkochte zalen is uitgevoerd. De dia loog is mooi en de muziek van M. Schmit opgewekt en frisch. Op den inhoud komen wij later terug. Zondag is er repetitie® in restaurant „Oud-Hortuszicht"; allen present om 4.30 uur. De repetitie is op tijd geëindigd met het oog op de meditatie. T08SGHENRUIMTE Bioscopen. Luxor. VADERTJE LANGBEEN. De belangstelling voor deze aardige, grappige, gevoelige Nederlandsche film was zoo groot, dat de Luxor-directie be sloten heeft haar deze week nog eens te vertoonen. Wij behoorden tot de velen, die de film nog niet hadden gezien. Het is wer kelijk de moeite waard er heen te gaan, en de titel „De beste Nederlandsche film" is wèlverdiend. Voor de pauze diaait een Amerikaansche comedie „Een uit Duizend". Ook deze film is een succes, dank zij Alice Fay, de „croo nende schoonheid", en haar partner, het danswonder George Murphy. Over het al gemeen zijn dergelijke kreunende dans en dansende kreunfilms vrij vervelend. Deze maakt daarop een gelukkige uitzon dering. Rex. DE GEVANGENE VAN HET HAAIENEILAND. Een rijk programma heeft Roxy deze week, rijk aan variatie, rijk aan spanning, rijk aan sensatie, als men wil, en rijk aan humor. Een programma dat iedereen bevre digen moet. De hoofdfilm is „De gevangene van het haaieneiland", een buitengewoon sterke film. die U van het begin tot het eind on weerstaanbaar meesleept. Het is de ge schiedenis van een gerechtelijke dwaling uit het jaar 1865, toen de Amerikaansche president Abraham Lincoln, na het be ëindigen. van den burgeroorlog tusschen Noord en Zuid, door een fanaticus werd neergeschoten. Een dokter, die den ge- vluchten moordenaar verbond, wordt als diens medeplichtige aangezien, in staat van beschuldiging gesteld en veroordeeld door een krijgsraad, die meer om politieke redenen het vonnis uitsprak dan uit kracht der bewijzen. De dokter, dr. Mudd, wiens rol met over tuiging wordt gespeeld door Baxter, wordt levenslang veroordeeld tot een verblijf op het z.g. Haaieneiland, een strafgevangenis in de buurt van Florida, aldus genoemd wegens de vele haaien, waarvan het om ringende water wemelt en die elke ont snappingspoging al bij voorbaat ijdel doet schijnen. Toch slaagt de gevangen dr. Mudd, er in, geholpen door een neger, om te ont vluchten. Hij bereikt een schip, dat door zijn vrouw gecharterd is, doch verder brengt hij het niet, want de bewakers ach terhalen hem daar en brengen hem terug. Nu schijnt zijn toestand hopeloos, maar een ramp brengt redding. De gele koorts woedt onder de bewoners van de gevangenis en de gevangene wordt weer dokter. Zijn hel denmoed doet hem gratie verkrijgen. Een prachtige film, tragisch, maar vol van ruwe kracht uit deze bewogen episode van Amerika's geschiedenis. De andere film is niet minder spannend en tevens rijk aan malle situaties, veroor zaakt door de „Drie malle invallers". Het is een geschiedenis van een Amerikaansche hoogeschool, niet om na te vertellen, zoo vol dwaze grappen. De „Ritzbrothers", de bekende Amerikaansche filmkomieken, ver vullen hierin de hoofdrol. Casino. SHOWBOAT. Het spel van Paul Robeson, Irene Dunn en Allan Jones vertoond in de grandiooze film „Showboat", is werkelijk uniek te noemen. Het is een film vol romantiek. Een film ook van mooie natuuropnamen. Zij voert ons naar de oevers van de Mis sissippi, waar zich een dichte, enthousiaste wuivende menigte verdringt om de aan komst van de „Show Boat", het drijvend amusementspaleis van kapitein Andy Hawks, gade te slaan. Onder daverende bijval van de blanke en gekleurde bevolking wordt de boot vastgelegd, waarna fantastisch uitgedosch- te muzikanten zich aan het hoofd van den stoet medewerkenden stellen om een pro- pagandamarsch door het stadje te onder nemen, alwaar kapitein Andy zijn kome dianten bij het publiek introduceert. Naast het komisch duo Elly en Frank zijn daar Julie La Verne en Steve, haar echtgenoot. Zij vormen het dramatisch element in de voorstelling en genieten langs de geheele rivier een ongekende populariteit. Terwijl Andy, ondanks de hevige protes ten van zijn alom gevreesde ega Parthy het publiek op een gratis voorstelling ver gast, ontstaat twist tusschen Steve en Pete, welke laatste een ondergeschikte positie op de „Show Boat" bekleedt en Ju lie met zijn ongewenscht attenties hard nekkig achtervolgt. Pete wordt neergesla gen en begeeft zich uit wraak naar den sheriff met een photo van Julie, aangezien hij vermoedt, dat zij een mulattin is en derhalve in verband met haar huwelijk aan strafrechterlijke vervolging is bloot gesteld. Den volgenden dag maakt de sheriff zijn entrée en Julie geeft, in antwoord op zijn beschuldiging, volmondig toe, dat zij een halfbloed is. Steve weet hen beiden voor erger te behoeden door onder eede te verklaren, dat hijzelf negerbloed in de aderen heeft, hetgeen, volgens de gelden de bepalingen, een einde maakt aan hun tooneelloopbaan, aangezien het kleurlin gen in de staat Mississippi verboden is, üi het publiek op te treden. Hun vertrek wordt door allen ten zeer ste betreurd, doch Magnolia, Andy en Par- thy's lieftallige dochter, is ten einde raad, nu zij haar liefste vriendin moet missen. Maanden gaan voorbij en Gaylord heeft zijn hartstocht voor het spel niet kunnen overwinnen. In toenemende mate geeft hij zich aan het dobbelen over en brengt gan- sche avonden door in kroegen; zij kan niet langer aanzien dat zijn vrouw hieronder CACAOFABRIEK VERWOEST Schade ruim een kwart millioen Te Zaandam is hedenmorgen half vijf de cacaofabriek „Aurora" met het daar bij behoorende pakhuis, gelegen aan de Zaan en aan 't Kalf, in het noorde lijk deel der gemeente, en toebehoo- rende aan den heer J. Stuurman Dzn., door brand geheel verwoest. Omtrent de oorzaak van den brand tast men geheel in het duister. De „Aurora" is een continubedrijf, zoo dat ook 's nachts wordt gewerkt, echter in beperkte mate. Werken overdag 15 16 menschen in de fabriek, 's nachts bepaalt zich dit aantal tot drie. Te ongeveer half vijf werd een dezer drie arbeiders,Schaap, een brandlucht ge waar, zonder dat hij wist vanwaar die kwam. Toen hij naar de oorzaak een onderzoek instelde kwam hij tot de ontdekking, dat op de tweede verdieping de fabriek is vier verdiepingen hoog in een hoek een partij grondstoffen lag te smeulen. Hij waarschuwde terstond zijn mede-ar beiders. Aanvankelijk scheen hun het ge vaar niet heel groot toe en dachten zij het met behulp van in de fabriek aanwezige schuimblusschers en brandemmers te kun nen bedwingen. Hierin bleken zy zich deerlijk te vergis sen, want spoedig nam het vuur zoodanig in omvang toe, dat het zaak was allereerst om aan zichzelf te denken. Om eigen lijf te redden, was vluchten geboden. Zij snelden toen naar de alarmbel, om de brandweer te hulp te roepen. Deze gaf onmiddellijk aan den oproep gehoor en verscheen kort daarop met veel materiaal ter plaatse. Achtereenvolgens kwamen de dryven- de motrspuit en de vrijwillige brandweer met twee spuiten ter plaatse. Toen stond echter het fabrieksgebouw reeds in lichter laaie. Loeiend sloegen de vlammen door alle ramen naar buiten en stond het reeds vast, dat het pand niet behouden zou kunnen worden. Ver in den omtrek was de brand te zien. Ook de be woners van Koog en Zaandijk aan de overzijde van de Zaan werden door den vlammengloed op het gevaar opmerk zaam gemaakt, met name de brandweer in de beide Zaangemeenten, die aanstonds het besluit vormden de overburen te hulp te komen. Weldra staken dan de drijvende spuit uit Zaandijk en de 300 L. motorspuit uit Koog aan de Zaan over, om hun Zaandam- sche collega's bij te staan. Inmiddels was ook het drie verdiepingen hooge, van gegolfd plaatijzer opgetrokken pakhuis, waarin 150 ton cacaoboonen was opgeslagen, door het vuur aangetast. Ook dit pakhuis ging evenals de „Auro ra" verloren, ondanks dat de brandweer trachtte met 18 stralen tezamen 8000 L. water per minuut leverend, de overwinning te behalen. Alleen het kantoor, dat los van de fa briek staat, bleef ongedeerd. De schade is zeer aanzienlijk en zeker grooter dan een kwart millioen gulden. De brand woedde over een oppervlakte van ongeveer 1200 vierk M. Onder de aanwezigen bevonden zich de burgemeester van Zaandam, mr. dr. J. in 't Veld en de commissaris van politie, de heer C. Rocker. EXTRA STEUN AAN DEN TUINBOUW. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat binnen zeer korten tijd nog een steunuitkeering aan den tuin bouw kan worden verwacht. Door allerlei omstandigheden is de financieele toestand waarin de tuin ders zijn komen te verkeeren slecht. Voorts zijn van verscheidene pro ducten de ter veiling aangevoerde hoe veelheden zeer gering, of zullen deze door de vorst gering zijn. De tot op heden uitgekeerde steun- toeslagen hebben voor de telers dezer producten geen voldoende verlichting kunnen brengen. In de te verwachten steunnitkeering zal met deze moeilijk heden in den tuinbouw rekening wor den gehouden en zal getracht worden een zoo juist mogelijke verdeeling van de nog beschikbaar gestelde steungel den, als regel te berekenen op den gronds'ag van de meer normale aanvoe ren van het vorig jaar, over den ge- heelen tuinbouw te bereiken. gebukt gaat en vertrekt, na eerst afscheid genomen te hebben van zijn dochtertje Kim op het kostschool en treffend is het hoe na jaren de ouderliefde allen weer tot elkaar bracht. Niet minder dan drieduizend figuran ten waaronder een koor van tweehonderd uitgezochte negerstemmen, geven, met somptueuse décors, kleur en afwisseling aan het geheel, dat onder de regie van James Whale en de supervisie van Carl Laemmle Jr., groeide tot een vertooning a grand spectacle. In het voorprogramma draait de span nende film „Nieuws met spoed", met Ri chard Talmadge, de groote acrobaat, in de hoofdrol. Deze wist op sensationeele, maar soms ook hardhandige wijze de „Press" te voorzien van de verlangde co- pie, hoewel het er voor hem soms hache lijk uitziet. (Reeds opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage). VATIKAANSTAD, 3 Maart. (A. N. P.). De woordelijke vertaling van de bood schap, welke Z.H. Paus Pius XII vanmid dag door middel van de radio heeft ge richt tot den geheele wereld luidt als volgt: „Terwijl Onze ziel is vervuld van de diepste aandoening en Wij ons als beangst voelen voor de zware verantwoordelijk heid, welke de Goddelijke Voorzienigheid, in haar onnaspeurlijke plannen, Ons op de schouders heeft gelegd, voelen Wij Ons ge roepen, zonder verwijl de katholieke wereld met ons eerste vaderlijk woord onze eerste gedachten kenbaar te maken. Vóór alles en met bijzondere lief de omarmen wy vaderlijk in den Heer Onze zeer beminde broeders Kardi nalen, welker godsvrucht, deugd en hooge kwaliteiten Ons allen wel bekend zijn. Ver der begroeten Wij met buitengewone wel- willlendheid allen en ieder van onze eer biedwaardige broeders in het Episcopaat en zegenen Wij hen, alsmede de priester en kloosterlingen, zij, die werken in de missiën aan de uitbreiding van 't Rijk van Christus, of die in de rijen van de Katholieke Actie onder leiding van de Bisschoppen medewer ken aan het hiërarchisch apostolaat; ver der allen, Onze kinderen, overal verspreid over de wereld, in het bijzonder zij, die bezocht worden door armoede of lijden. Dat over allen en ieder afzonderlijk de overvloedige zegen des hemels neerdale. Doch op dit plechtig oogenblik gaat On ze gedachte ook uit naar allen, die buiten de Kerk staan en die zich verheugen, wil len wij gelooven, dat de Paus voor hen bidt tot den almachtigen God en hun alle goeds wenscht. Aan deze vaderlijke boodschap willen Wij nog toevoegen den wensch en een aan sporing tot vrede, dezen vrede, willen wij zeggen, welke Onze voorganger, zaliger ge dachtenis, met zooveel warmte den men schen heeft aanbevolen, en welke hij in zulk een vurig gebed afsmeekte, dat hij zelfs God spontaan zijn leven bood tenein de hem te verkrijgen, dezen vrede, su blieme gave van God, welke elk gevoel te boven gaat, welke ieder mensch met «en hart moet verlangen en welke de vrucht is van liefde en rechtvaardigheid. Wij vragen allen menschen deze vrede te aanvaarden, den vrede van een gerust ge weten in de vriendschap met God, den vrede van de eensgezinde en harmonieuse gezinnen door de heilige liefde tot Chris tus, den vrede ten slotte tusschen de vol ken door broederlijke hulp, vriendschap pelijke samenwerking en hartelijke over eenstemming in het groote belang van het menschelijk geslacht, onder toezicht en bescherming van de Goddelijke Voorzie nigheid. En in deze moeilijke uren, ter wijl zooveel hinderpalen zich in den weg van den waren vrede, welke de oprechte harte wensch is, schijnen te plaatsen, bid den Wij God in het bijzonder voor allen, die aan het hoofd van de staten zijn ge plaatst, die de groote eer genieten en op wie de zware taak rust de volken te lei den op den weg van welvaart en vooruit gang. Ziehier zeer beminde heeren kardina len, eerwaarde broeders en zeer geliefde kinderen de eerste wensch, welke ont spruit aan het vaderlijk gevoel, dat God in Ons hart heeft ontstoken. Wij hebben voor oogen het visioen van het groote kwaad, dat op de wereld werkt en tot bestrijding waarvan de gezegende God ons heeft gezonden, ongewapend, doch vol vertrouwen. Om allen aan te sporen ontleenen wij woorden aan den H. Paulus: „Begrijpt ons goed". Het is zeker niet tot u, onze kinderen, noch tot u, onze broeders, Wij zijn vast overtuigd, dat gij deze wensch in vervul ling wilt doen gaan. Na de genade van God, steunt ons vertrouwen het meest op uwe goede wil. Dat Onze Heer Jezus Christus, uit wiens volheid wij allen ont vangen hebben, Onze wensch vrucht moge doen dragen en als een boodschap van heilige verzoening over de geheele wereld moge doen gaan, terwijl Wij in zijn naam u van ganscher harte den Apostolischen Zegen geven". DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. Gisteravond te ongeveer zes uur werd het vijfjarig zoontje van den heer K. te Deur- ne, toen het plotseling den weg overstak, door een vrachtauto uit Milheeze gegrepen. Met een zware hersenschudding werd het knaapje opgenomen. Hedenmorgen is het aan de bekomen verwondingen overleden. LEIDEN. Geboren: Hendrik Maarten Anton, z. v. H. v. Gent en I. M. Baart Hanna A'gnesj d. v. L. A. Truyers en A. Robbers Johannes, z. v. J. de Ruiter en G. Schoenmaker Adriaan Paulus, z. v. D. J. v. Ginkel en A. M. de Vos Maria Mar- garetha, d. v. B. Velthuijzen en J. C. v. Sonsbeek Johannes Petrus Maria, z. v. M. Nijssen en J. M. Bonnet Gerarda Cor nelia Adriana, d. v. A. A. Vreeken en J. W. C. Onvlee Helena Margaretha, d. v. J. M. Bijleveld en A. M. Bouwman Pieter, z. v. J. de Peuter en M. Houtsma Willem', z. v. A. v. Beelen en G. de Moo Martha Elisabeth, d. v. D. Brouwer en K. J. v. d. Glas Jacobus Johannes Gerard us, z. v. G. C. J. Rijnders en A. Heemskerk. Ondertrouwd: H. Brussee jm 28 j. en C. H. v. Duijn jd 30 j. M. Onvlee jm 23 j. en L. F. M. Honsbeek jd 21 j. G e h u w d: R. Riethoven jm en C. J. Rosdorff jd'. O v e r 1 e d e n: W. A. J. Schouten, zn 5 dgn. C. M. Tupker, dr 49 j. T. Voort- huyzen, wed. van D. Verkerk 76 j. H. W. Mooij, m. 63 j. J. Vink m. 59 j. B. J. v. d. Nat m. 88 j. LEIDEN, 3 Maart. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 5.708.60, savoyekool 5.407.30, boerenkool 19, rapen 1.60 —3.90, prei 6.40—3.90, prei 6.40—14.00, kroten 1.90—3.90, kroten, gekookt 6—8 uien 2.20—5.30, peen 1.50—7.70, sprui ten 726, andijvie 1627 witloof 9 25, spinazie 1137, per 100 stuks: knol- selderie 3.0012.30, per 100 bos: pieterse lie 11.5011.90, radijs 2.selderie 6.208.20, rabarber 810, raapstelen 2.20—2.80. 3 Maart. Boter. Aanvoer 365 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.49 en prima boerenboter 1.37^—1.46 per kg. Handel flauw. Turfmarkt. Aanvoer 120.000stuks lan ge turf, prijzen 7—8 per 1000 stuks. NOOTDORP, 3 Maart. Eierenveilding. Aanvoer 4280 stuks. Pryzen: kippeneieren 2.753.55, eendeneieren 2.752.80, krieleieren 2.50 per 10 Ostuks, hanen ƒ1.40 per stuk, kaas 20 30 cent per pond. LEIDSCHEDAM, 3 Maart. Groentenvei ling. Spinazie per 4 kg. 1.311.51, raap stelen 3.00—3.30, radijs 5.40—6.10, brus- seisch lof 16—17, prei 6.70—8.50, pieter selie 34, kervel 3.504.60. LEIDERDORP, 3 Maart.. Eierenveiling. Aanvoer 2775 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.003.40. kuikeneieren 2.302.80, een deneieren 2.00—2.60 per 100 stuks, kip- 3065 cent, hanen 0.751.20, eenden 60 70 cent, konijnen 0.242.30 per stuk. TER AAR, 3 Maart. Centrale Veiling. Spinazie 7288 cent, andijvie 80 cent, uien 46, prei 7.soruitkool 17.80, witlof 12.00—19.60, selderie 10—11. UTRECHT, 4 Maart. Vee. Totaal aange voerd 3375 stuks vee, w. o. 700 runderen: stieren 2630 cent per pond, handel kalm onveranderde prijzen; slachtkoeien 2e soort 3033 cent, slachtkoeien 3e soort 2629 cent, handel matig, gelijke prijzen: vaarzen 140210. melkkoeien 170270, kalf- koeien f 180280, varekoeien 120210, per stuk, handel zeer kalm, prijshoudend; 80 magere kalveren 45110 per stuk, handel gedrukt, iets terugloopende prijzen; 1480 nuchtere kalveren 3.505.50 per stuk handel kalm, iets terugloopende pryzen; 650 ma°ere varkens en schrammen resp. f 2232 en 1522 per stuk, 355 biggen 915 oer stuk, handel matig, onveran derde prijzen; 110 magere schapen 11 24 per stuk, handel: vette schapen vlug en duurder, magere schapen stug en onveran derde prijzen. Kleinhandel: 300 kg. boter 1.70, 125 kg. 50—70 cent per kg.: 37.000 eieren 3 4 per 100 stpks. KATWIJK AAN DEN RIJN,. 3 Maart. Groentenveiling. Uien 4.505.00, wit lof 2123, per 100 K.G.; waspeen 1.00 I.85, kroten 6075 ct., per kist van 20 K.G. knoiselderie A 14.4015.60, idem B 7.708.60, per 100 stuks. VINKEVEEN, 3 Maart. Groentenveiling. —Witlof 18—21, idem II 11—17, idem III 6—9, per 100 K.G.; rabarber 10— II, per 100 bos. Aanvoer witlof 5000 K.G. LOOSDUINEN, 3 Maart. Groentenvei ling. Kaskomkommers le soort 18 20.60, id. 2e soort ƒ1416.50, 3e srt. 9 11.60 per 100 stuks. Spinazie ƒ0.981.32 per 4 K.G., Radijs 5.90, RgaDstelen f 1.70 2.10. Rabarber f 10.60 per 100 bos. Knol- selderie 3.4011.60 per 100 K.G. Kom- kommerstek 2225. Dunsel 1419 per 100 K.G. Eieren ƒ3.90 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3