STADS IS NIEUWS Academienfeuws OMGEVING 'n RAADSEL C. F. MEERPOEL's AGENDA ZATERDAG 4 MAART 1939 DE LEWSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 TOENEMENDE BEWOLKING MINDER ZACHT. De Bilt seint: Verwachting: Voor het geheele land: Tijdelijk toene mende bewolking overwegend droog, zelf de temperatuur des nachts, iets minder zacht overdag, meest matige Zuidelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7 20 uur: Den Helder: half bewolkt, matige Z. Z. O. wind, 5 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, matige Z. Z. O wind, 5 gr. C. De Bilt: licht bewolkt, matige Z. O. wind 4 gr. C. Groningen: licht bewolkt, matige Z. Z. O. wind 3 gr. C. Maastricht: licht bewolkt, windstil 4 gr. C. liUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk over Duitschland en de Randstaten nam in zijn kern nog iets in beteekenis toe. Ook voor Spanje en Portugal steeg de luchtdruk. Tengevolge hiervan beweegt de scheidings lijn van de warme luchtmassa's welke over Frankrijk, onze omgeving en Scandinavië naar het Noorden stroomen en de koudere luchtmassa's, welke op den Oceaan in Oos telijke richting naar West-Europa getrans porteerd worden, zich thans in de richting van ons land. Dit geeft aanleiding tot tij delijk toenemen van de bewolking, terwijl tevens de maximumtemperaturen iets min eer hoog zullen worden. Op 't vasteland is het overal mooi rustig weer. In Duitsch- iand zijn de ochtendtemperaturen over het algemeen een paar graden onder het vriespunt, in Frankrijk en onze omgeving een weinig daarboven. De warme luchtmas sa's drongen verder Noordwaarts door en deden de temperatuur in Scandinavië tot ver boven normaal stijgen. Mede onder in vloed van het verder naar de Pool door dringen van deze lucht, ontwikkelde zich in de Poolzee een diepe depressie. De oude Oceaandepressie, waarvan het restant gisteren bij IJsland lag, is thans geheel verdwenen. Het minimum, dat gisteren ten Westen van Ierland lag. trok Noord waarts en nadert thans IJsland. Het bracht er plaatselijk zware regen en stormachtige wind, Ver in het Zuid-Westen op den Oceaan ontwikkelt zich een nieuwe storing, welke Noord-Oostwaarts trekt. In Ierland is de luchtdruk thans snel stijgende en kiaart het weer op, nadat er in den nacht zware regen viel. De Zwitsersche berg- stations melden voortdurend mooi weer bij zwakke wind en groote droogte, Jung- fr au joch 20 tot- 30 pet. relatieve vochtig heid. De temperaturen blijven er hoog fSaentis 3. Jungfraujoch 8 gr. C.). LUCHTTEMPERATUUR. 11.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eju: Van Zaterdagnamiddag 6.11 uur tot Zondagmorgen 6.10 uur; van Zondagna middag 6.12 tot Maandagmorgen 6.08 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 5 Maart voorm. 2.10 en nam. 2.35 uur: op Maandag 6 Maart voorm. 3 en nam. 3.25 -uur. Maan op 16.30 uur Zaterdagmiddag. Maan onder 6.03 uur Zondagmorgen. Maan op 17.53 uur Zondagavond. Maan onder 6.30 uur Maandagmorgen. (5 Maart volle maan). LEIDEN. Bevorderd: :ot doctor in de rechtsgeleerdheid op proef schrift getiteld: „Bijdrage tot de kennis /an het leenstelsel in de republiek Hol- and" de heer dr. J. J. A. Wijs, geboren te Amsterdam. Geslaagd: voor het examen apothekers-assistent: nej. E. A. Lenjes, te 's Gravenhage. MGR. PACELLI'S BEZOEK AAN ONS LAND. Eenig persoonlijke herinneringen aan zijn verblijf in Limburg. Zooals reeds in het kort gemeld, heeft de nieuw gekozen Paus van 31 Juli tot 2 Augustus 1927 Mgr. Pacelli was toen nog Pauselijk Nuntius te Berlijn ook een be zoek gebracht aan de congregatie van het Goddelijk Woord te Steyl bij Venlo. Om trent dit bezoek kunnen wij nog enkele interessante bijbonderheden melden. Mgr. Pacelli, die vanuit Berlijn met den nachttrein te Viersen was aangekomen, reisde vandaar per auto naar Steyl, waar hij aan de Nederlandsch-Duitsche grens te Tegelen door het gemeentebestuur werd ontvangen en door den burgèmeester F. Pesch werd verwelkomd. Van Tegelen reed de kleine groep auto's naar het Missiehuis St. Michael te Steyl. Op het groote voorplein werd Mgr. Pa celli hartelijk verwelkomd door den toen- tmaligen superior-generaal der orde, den HoogEerw. Pater Wilhelm Hier. In plechti ge processie werd Monseigneur naar de kerk van het missiehuis geleid, waar hij gedurende eenigen tijd voor het H. Sacra ment bleef neergeknield. Na deze plechtigheid betrok Mgr. Pacel li de voor hem ingerichte vertrekken in het Missiehuis, alwaar hij enkele oogenblik- iken later in de z.g. bisschopskamer audiën tie verleende aan die personen, wien de eer te beurt viel aan hem te worden voor gesteld. Ook uw correspondent had toen het voor recht tot de genoodigden te behcoren en aan den toenmaligen Pauselijken Nuntius te Berlijn te worden voorgesteld. Een van de velen, die een zeer aange name herinnering aan het bezoek van Mgr. Pacelli zullen bel ouden hebben, is onge twijfeld de heer Paul Guilaume te Roer mond. De heer Paul Guilaume concerteer de dien Zaterdagavond als dirigent met de Koninklijke Harmonie St. Cecilia in het park van het Missiehuis, welk concert door Mgr. Pacelli werd bijgewoond. Mgr. Pacelli, die zeer muzika al is be kend is, dat hij tijdens zijn verblijf te Ber lijn indien zulks met zyn werkzaamheden in overeenstemming was te brengen, zoo mogelijk, eiken dag een uur viool of piano speelde onderhield zich geruimen tijd imet den heer Guilaume in de Fransche taal. Toen de dirigent, die na afloop van het concert nog een repetitie elders moest lei den, te kennen gaf, dat hij bij gebrek aan tijd het onderhoud moest beëindigen, be tuigde Mgr. Pacelli zijn oprechte spijt daar over met de woorden: „Hoe jammer, dat u reeds nu gaan moet. Blijft u toch nog wat, ik interesseer mij zeer voor uw muizikale opvattingen". Zondagmorgen 1 Augustus droeg Mgr. Pacelli in de groote kerk van het missie huis een pontificale hoogmis op, waarna ir den namiddag aan een openlucht-altaar, opgeslagen in een der tuinen van het Mis siehuis, door Mgr. een pontificaal lof werd gecelebreerd tijdens hetwelk hij de voor de scheidende missionarissen bestemde kruisen wijdde en zegende en deze persoonlijk aan de 81 priesters en broeders, die naar de missie vertrokken, uitreikte. In de hierop volgende feestvergadering, welke in de aula van het Missiehuis plaats had, heeft Mgr. Pacelli toen een in het Duitsch gestelde rede gehouden. Na Maandagmorgen, 2 Augustus, nog een bezoek te hebben gebracht aan de Slotzus ters van den H. Geest te Steijl, vertrok Mgr.. vergezeld van con-rector Graghs, per auto naar Roermond, waar hij een kort be zoek bracht aan den toenmaligen bisschop van het gelijknamige diocees. Mgr. L. Schrijnen, om via Sittard, waar Mgr. op verzoek van burgemeester mr. Coenders nog de groote kerk bezichtigde, doorreed naar Aken, om vandaar uit per trein naar Berlijn terug te keeren. ..Maasbode" STOMPWIJK Stille Omgang. Onder flinke belang stelling werd gisteravond in de zaal van het „Blesse Paard" de ledenvergadering van het genootschap „De Stille Omgang" gehouden. De voorz., de heer C. v. d. Zijden, heette allen hartelijk welkom en in het bijzonder de zeereerw. pater Van Hees en de heeren Bergsma en Schouten, beiden afgevaardig den van het bestuur Leiden. Na voorlezing der notulen, gaf de voorz. het woord aan pater Van Hees voor het houden van een lezing. Als onderwerp van zijn lezing behandelde spr. de inten tie voor den Stillen Omgang 1939 Na deze lezing werd overgegaan tot be spreking van de regeling. Op Zaterdag avond wordt half tien het H. Lof bijge woond, waarna de deelnemers per fiets of per auto zich naar Leiden begeven; de trein vertrekt 10 uur 54 min. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij den heer v. Eyk, waar ook kaarten voor de autobus verkrijgbaar zijn. De heer Bergsma uit Leiden hield nog een causerie, hoe een Stille Omgang gehou den moet worden. Op het einde van zijn woorden sprak spr. de hoop uit, dat de af- deeling Stompwijk, welke steeds een voor beeldig element vormt in de Leidsche Pro cessie, in steeds grooter getale moge deel nemen. Na een dankwoord aan de spre kers en in het bijzonder aan het zangkoor „St. Cecilia", dat tijdens de vergadering enkele nummers ten gehoore bracht, iloot de voorzitter de vergadering met gebed. De St. Willibrordus- herdenking Voorbereiding voor een algemeene viering te Utrecht In het Nationaal Comité, dat gevormd is ter gelegenheid van de St. Willibrordher- denking te Utrecht, hebben de navolgende wereldlijke en geestelijke autoriteiten zit ting genomen: Dr. H. Colijn, minister van Staat en mi nister vxan algemeene zaken en jhr. mr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, com missaris der Koningin in de provincie Utrecht, als eere-voorzitters: mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk, burgemeester van Utrecht, als voorzitter. Voorts prof. dr. W. J. Aalders, te Groningen, dr. W. Ban ning te Bentveld, mr. C. J. A Boeles te Leeuwarden, dr. C. W. Th. Baron van Boet- zelaer van Dubbeldam te de Bilt, H. Bot- terweg, wethouder van Utrecht, prof. dr. G. Brom te Nijmegen, prof. dr. H. Brug- mans te Amsterdam, Mgr. dr. P. J. M. van Gils'te Roermond, prof dr. J. Huizinga te Leiden, dr. H. Th. 's Jacob, oud-commissa- ris der Koningin in de provincie Utrecht te Huis ter Heide. prof. dr. G. W. Kern kamp te Utrecht, jhr. J. W. Michels van Kessenich, burgemeester van Maastricht, kanunnik Th. J. M. Knuvelder, deken en pastoor te Utrecht, jhr. ir. O. C. A. van Litli de Jeude te 's-Gravenhage, mr. A. Meerkamp van Embden te Middelburg, dr. H. W. E. Moller, lid van de Tweede Ka mer te Tilburg, prof. dr. E. K. M. Noyons te Utrecht, prof. dr. M. van Rhijn te Utrecht, jhr. mr. A. F. O. van Sasse v. Ys- selt te 's-Hertogenbosch en prof. dr. A. A. van Schelven te Bentveld. Het secretariaat van het comité wordt waargenomen door dr. W. C. Schuylenburg, directeur van het centraal museum te Utrecht en mr. J. W. C. van Campen, char termeester eerste klasse. Het provinciale bestuur van Utrecht heeft besloten deel te nemen in het waar borgfonds, waarvoor het met de gemeen te Utrecht tot een totaal bedrag van 15.000 zal deelnemen, onder beding, dat door het comité voor een gelijk bedrag zal worden gezorgd. Tegen het einde van April zal het caril lon van de Domtoren op de heele turen ge zang 245, (zendelingenlied), ten gehoore brengen en op de halve uren een loflied op St. Willibrord uit het „Paradijs van gees telijke en kerkelijke lofzangen". De stadsbeiaardier J. Wagenaar, heeft een programma samengesteld voor passen de carillonbespelingen gedurende de ko mende zomermaanden. Met het bestuur van de Nederlandsche klokkenistenvereeniging te Utrecht is besproken, dat vanwege deze vereeniging carillonbespelingen zullen plaats hebben, passende bij de herden king. In de Domkerk zal een plechtige samen komst worden gehouden, warvoor prof. dr. W. Mengelberg reeds zijn volle medewer king heeft toegezegd. De door hem te diri- geeren zang wordt inmiddels voorbereid door den heer J. C. M. van der Eerden. Er zal getracht worden een koor te vormen uit de beste zangers van de verschillende zangvereenigingen. Het Gregoriaansch zal worden ingestudeerd onder leiding van dr. C. Huygens, directeur der R.-K. Kerkmu- ziekschool. Het programma van het muzikale gedeel te in de Domkerk is samengesteld op ad vies van een commissie bestaande uit prof. dr. A. A. Smijers, dr. Jh. Wagenaar, pas toor E. Lagerwey en pater dr. C. Huygens en luidt als volgt: 1. J. S. Bach, es-dur preludium voor or gel, uit te voeren door den organist S. van Vliegen. 2. Antiphoon, Egregius Christi Ponti fex Willibordi, gevolgd door het „Magni ficat", onder leiding van dr. C. Huygens. 3. Dr. Joh. Wagénaar, voor koper, di rigent dr. W. Mengelberg. 4. Spreker. 5. Palestrina, motet „Exultate Deo Ad- jutori Nostro", 5-stemmigkoor. 6. Spreker. 7. Gabriël. sonate voor koper, dir. dr. W. Mengelberg. 8. Spreker. 9. Wilhelmus, voor kóper en orgel dir. dr. W. Mengelberg, organist Piet van Eg- mond. In de aula van den kloostergang in de Domkerk zal een tentoonstelling worden" ingericht. De afsluiting van den kruisgang is inmiddels voltooid. Er zal een installatie v/orden aangebracht voor het verlichten en vochtvrij *maken van de ruimten. Met het vervaardigen van passende vitrines is reeds een aanvang gemaakt. Behalve uit ons eigen land worden inzendingen verwacht uit België, Luxemburg, Zwitserland, Frank rijk en Ierland, terwijl nog besprekingen gaande zijn met Duitschland, zoodat een belangrijke verzameling kan worden ten toongesteld. De openingsdatum is bepaald op 15 Juni a.s. Voor deze tentoonstelling is de volle me dewerking verkregen van de departement ten van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en van Buitenlandsche Zaken. Bij de opening zullen prof. dr. H. A. F. Lam pen en dr. W. C. Schuylenburg een korte uiteenzetting geven van de beteekenis van de tentoongestelde voorwerpen. Vervolgens brengt een koor onder lei ding van dr. C. Huygens de Sequens van St. Willibrordus ten gehoore. Een ontwerp voor een affiche voor de tentoonstelling is vervaardigd door den schilder Karei Tholen te Bussum, hetwelk reeds is goedgekeurd door een commissie, bestaande uit de heeren J. E. Brom. dr. W. zou het ziju ons één ontevreden klant mode te deelenInderdaad slechts een speciaalzaak in Naai machines kan een dergelijk resul taat bereiken. En.... prima machi nes behoeven niet duur te zijn! Daarom naar: 181 Kwaliteit* Naaimachinehandel Al'éénBREESTRAAT 171 C. Schuylenberg en prof. dr. W. Vogel sang. Verbinding is gezocht en verkregen met het centraal bureau voor den omroep in Nederland. In overleg met dit bureau zal verder worden onderhandeld met de K. R. O. en de N. C. R. V. Ten slotte kan nog worden medegedeeld, dat een Brabantsoh comité voor de St. Wil- librord-herdenking 'ot stand is gekomen, dat zich reeds in verbinding heeft gesteld met het nationaal comité. HET EEUWFEEST VAN HET L. S. C. De voetbalwedstrijden De feesten voor de burgerij ter herden king van het eeuwfeest zijn gistermiddag voortgezet ip het R.K. Sportpark aan den Haagweg, waar door de werkloozen onder groote belangstelling voetbalwedstrijden werden gehouden. t Er werd op twee terreinen gespeeld en dank zij het prachtige voorjaarsweer, is dit voetbaltournooi uitstekend geslaagd. De resultaten waren: Eerste afdeeling: LOV ICGW 22 (gew door LOV na het nemen van strafworpen); LWVDVZ 2—0; RKW I—Fabrieksarbei ders 12. Tweede afd.: Fabrieksarbeiders IILW V II—5—1; RKW II—LOV 3—1; ASV—C GW I 11 (ASV wint na strafschoppen). De keeper van ASV hield er vier straf schoppen uit! Hedenmiddag heeft de ontvangst plaats der reünisten en te half vier wordt in de Remonstrantsche Kerk een plechtige her denkingsbijeenkomst gehouden. GALA-VOORSTELLING L. STUD. TOONEEL. Shakespeare's „Veel leven om niets" opgevoerd. In het kader van het eeuwfeest van het Leidsch Studentencorps heeft gisteravond in den Leidsohen Schouwburg de gala voorstelling plaats gehad van Shakespeare's blijspel „Veel leven om niets", ten tooneele gevoerd door het Leidsch Studenten Too- neel. Het intieme schouwburgzaaltje bood een geheel anderen aanblik dan doorgaans het geval is. Zwartgerokte heeren met hun dames in kleurige avondtoiletten, allen in den bloei der jeugd, vulden het gebouw volkomen, Tot zelfs op het „schellinkje" zag men keurige avondtoiletten, terwijl voorts de balkons waren aangekleed met Perzische tapijten en kleurige lampions, hier en daar aangebracht, een feestelijker indruk maakten. In alle mogelijke en zelfs onmogelijke voertuigen waren de heeren en dames naar de Oudevest gebracht; zelfs zagen wij de furore-makende witte zwaan als taxi fun geer en. Toen de „illustiTssimus senatus" binnen schreed en plaats nam naast den burge meester en den rector magnificus, klonk het „Io vivat" en kon men gaan beginnen. Het was inmiddels kwart vóór 9 geworden. Het zou over 1 uur 's nachts worden voor dat de voorstelling was afgeloopen. Waarom het Leidsch Studententooneel nu precies dit blijspel van Shakespaere heeft gekozen als jubileum-spel is ons niet recht duidelijk geworden; wij hadden aanvan kelijk een geringe vrees, dat de opvoering van dit allerminst gemakkelijk te spelen blijspel boven de krachten zou gaan van het gezelschap. Deze vrees bleek echter spoedig ongegrond. Onder regie van den heer Ad. Hooykaas werd het spel vlot af gewikkeld behalve de decor-wisselingen, welke veel tijd in beslag namen en bleek, dat de rollen, die in het spel waren aan gewezen om de echt Sha'kespereaansche geestigheden te debitteeren, bezet waren door de juiste spelers enspeelster. De komische figuur van Benedict was bij den heer P. H. J. Wiohers in goede handen, evenals de rol van Beatrice, welke door mej. A. A. Burger met de noodige charme en geestigheid werd vertolkt. Zij beiden hadden het leeuwenaandeel in 'het succes, door de grappige en luchtige wijze, waarop zij de kwinkslagen debiteer den. Wij zullen het spel der vele andere rol len niet in bijzonderheden beoordeelen, doch noemen den Claudio van den heer A. Seret, den Don Juan van den heer G. D. Cohen Tervaert, den Don Pedro van M. E. de Jonge en de twee gerechtsdienaars van C. A. Winckel en P. Cleveringa. Mej. de Clerq was een lieftallige Hero, die met haar kamerjuffers een vroolijk trio vormde. Alles bijeen was het een opvoering, welke artistiek op een zeer behoorlijk peil stond. De decors, welke natuurlijk sober waren gehouden, voldeden uitstekend. Speciaal de scènes in den tuin werden omlijst door een fleurige entourage. Na afloop van het spel volgde de gebrui kelijke reeks toespraken en huldigingen, waarbij de spelers in de kransen en bloe men werden gezet. LEIDEN. Dinsdag.. „Geloof en Wetenschap", lezing met lichtbeelden over „Ocstersche Kerken". Turk te 8.15 uur. Donderdag, Residentie-orkest 4e Abonne mentsconcert, soliste Erica Morini, Stadsgehoorzaal, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Van Alphen, Bertel, De Jager en Renaud. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, TeL 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 4 tot en met Vrijdag 10 Maart a.s. waargenomen door de apotheken J. E. M. tt-n Dijk, Haven 18, tel. 85 en M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552. Te Oeggstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 274. STILLE OMGANG. De leden worden eraan herinnerd, dat het bestuur zitting houdt voor den ver koop van spoorkaartjes morgen, Zondag, na de H. Missen van 9 uur en half elf, in de Romanus-zaal, achter de Hartebrug- kerk. Ook niet-leden kunnen zich opgeven en kaartjes verkrijgen. LEIDSCHE UNIVERSITEITS-FONDS Bijzonder hoogleeraar natuurkunde De Universiteitsraad van het Leidsch Universiteits-Fonds heeft, op diens ver zoek, eervol ontslag verleend aan prof. dr. G. Holst als bijzonder hoogleeraar in in de .natuurkunde, met ingang van 1 Maart 1939, onder dankzegging voor de be langrijke diensten aan de Leidsche Uni versiteit bewezen, en met ingang van dien zelfden datum in de ontstane vacature voorzien door de benoeming van dr. H. B. G. Casimir, te Leiden, tot bijzonder hoog leeraar in de natuurkunde. TENTOONSTELLING „DE LAKENHAL" Gistermiddag is als laatste in de serie van dit winterseizoen in het Stedelijk museum „De Lakenhal" een tentoonstel- ling geopend van werken van Dirk Nij- land. De voorzitter van deze vereeniging, mr. J. Slagter, opende de tentoonstelling met een korte toespraak, waarin hij o.m. uit eenzette hoe moeilijk het is het werk van Dirk Nijland in 'n paar woorden te karakte- riseeren omdat dit wex-k zoo vele kanten heeft. Het meest typeerende is wel, dat zoo wel uit zijn grafisch, als uit zijn schilder werk, de echt-Hollandsche geest spreekt, de geest van een Nederlandschen kunste naar in de beste beteekenis van het woord De' graficus in Dirk Nijland staat daarbij volkomen los van den schilder en vooral in het grafisch werk zag spr. den geheel eigen geest, die het werk van Dirk Nijland typeert. Als vooxbeeld hiervan noemde spr. o.m. „de rentenier", waarmee Nijland van het bijzondere geval overgaat in het algemeene. In zijn werk is ook steeds te zieni dat het byzondere in het leven hem altijd getroffen heeft. De heer Nijland dankte den heer Slagter vervolgens voor de gesproken woorden, waaruit zooveel belangstelling en waar deering voor zijn werk spreken. Tenslotte dankte spr. allen die tot de organisatie van deze tentoonstelling hebben bijgedragen, in het bijzonder de secretaresse van de Leidsche Kvuistvereeniging mevrouw Bic ker Caarten. De tentoonstelling is tot 26 Maart ge opend. HET RESIDENTIE-ORKEST 4e Abonnements Concert Men vex\zoekt ons te willen meedeelen, dat op het Concert van a.s. Donderdag in plaats van de 8e. Symphonie van Beet hoven de Oxford Symphonie van Haydn zal uitgevoerd worden. Vermeldenswaardig van het werk van Martinu, een in Parijs levende Tsjechische componist, is de af wijkende orkestbezetting, n.l. de violen en celli zijn onderverdeeld in drie groepen. Alten en contra-bassen zijn niet in de be zetting opgenomen; verder één fluit, twee hobo's, twee fagotten, twee trompetten en twee vleugels. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6803. Firma van der Plas, Katwijk a. Zee, Ligustex-straat 29, timmer- en metselzaak. Door uittreding van den vennoot: P. J. van der Plas, is de vennootschap onder fiima met ingang van 1 Maart 1939 ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door Corn. v. d. Plas, als eenig eigenaar, onder den naam: Firma van der Plas. 1596'. Wed. C. Labree, Oegstgeest, Deutz straat 8, banketbakkerij. Uittr. E.: Wee' A. M. A. LabreeJansen, d.d. 6 Febr. 191'

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2