ASPIRIN Academienieuws AGENDA STADS NIEUWS WOENSDAG 1 MAART 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5i) per kwartaal. Bij onxe agenten ifO cent per w»ak; f 2.60 per kwartaal Franco per po,\»1 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. BOE WORDT HET WEER? IETS ZACHTER. De Bill seint: Verwachting: Voor het geheele land: Aanvankelijk op klarend met koude nacht. Morgen overdag '.veer toenemende bewolking en iets zachter dan vandaag. Geen regen van beteekenis, meest matige Westelijke tot Zuidelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaar bewolkt: matige Z. Z. O. wind, 3 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, krachtige Z. Z. W. wind, 6 gr. C. De Bilt: regenbuien in het afgeloopen uur, krachtige Z. Z. W. W., 4 gr. C. Groningen: betrokken, matige Z. Z. O. wind, 4 gr. C. Maastricht: zwaar bewolkt: matige Z. W. wind, 5 gr. C. BUITEN LAN'DSCH WEEKOVERZICHT. De depressie over de Britsche Eilanden nam in den loop van den nacht snel in diepte af en verplaatste zich naar de Noord zee. Zij veroorzaakte nog buiig weer in de omgeving van ons land. Over Engeland stfjgt de luchtdruk nog snel. Een nieuwe depressie ontwikkelde zich gisternacht bij New Fouindland. Zij trok met een snelheid van 100 km. per uur in Oost-Noord-Ooste lijke richting. Hedenmorgen bevond zij zich op 53 gr. N.B. en 26 gr. W.L., Zij be gint thans echter op te vullen en beweegt zich nog slechts langzaam naar het N.B. en 27 gr. W.L. Deze wordt snel dieper en trekt in de richting van Ierland. Over Scandinavië bleef de luchtdruk langzaam stygen, echter blijft het weer er over het algemeen zwaar bewolkt, zoodat de vorst overal gering bleef. Slechts in Lapland wordt strenge vorst aangetroffen. De berg- stations in Zwitserland melden krachtige wind en mist, meer zeer lage temperatu ren (Jungfraujoch min 21, Saentis min 13 graden), terwijl de lager gelegen stations lichte tot matige regen melden. LUCHTTEMPERATUUR. 6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 6.06 uur tot 6 17 uur voormiddags. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 2 Maart voorm. 11.40 uur. Maan onder 4.22 uur Donderdagmorgen. Maan op 13.45 uur Donderdagmiddag. Stormwaarschuwingsdienst. Hedenmorgen te 9.50 werd geseind aan alle posten: „Attentiesein neerhalen". LEIDEN Geslaagd: Candidaatsexamen Indisch Recht: mej. M. J. Boes, Den Haag Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Scheikunde, de heer R. E. J. Zieck, Scheveningen. Examen van apothekers-assistent te Leiden: mej. Toenbreker, Den Haag en de heer Sie Hong Tjiangf Leiden. Docoraal examen Rechten: de heeren C. M. Briët, Haarlem, J. A. de Ranitz. Den Haag. 'Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde Ietter A, de heer J. Wieten, Rumpen (L). VOLHARDEN BIJ HET IDEAAL De naam van Hugo de Groot is in de laatste weken weer dikwijls genoemd, nu te Londen een gedenkplaat voor hem werd onthuld in de Hollandsche kerk, waarbij minister Patijn het woord voerde en een boodschop van de Koningin voorlas. Het lykt bijna vermetel in dezen tijd van wapengekletter en tot het waanzin nige opgedreven krijgstoerustingen nog te spreken over De Groot, zijn volkenrechts theorie en zijn plichtenleer der Staten. Zijn naam klinkt in deze wereld als die van een vreemdeling. Maar toch of liever juist daarom is het goed, dat herinnerd wordt aan zijn persoon en aan zijn werk, en dat de hoogheid der gedachte, welke hij tot werkelijkheid trachtte te maken, in het volle licht komt te staan. De tijd, waarin wij leven, leent zich wel zeer bijzonder tot zijn herdenking, zeide minister Patijn te recht. En men kan slechts hopen, dat van die herdenking niet enkel een grootere waardeering, maar ook een vermeerdering van kennis zal uitgaan van Grotius' levens werk. Wat hij nastreefde en bedoelde moet doordringen tot het begrip van een zoo wijd mogelijken kring, van de volken, van de massa. Want ten slotte waren het toch de volken, was het de massa, voor wier welzijn De Groot zijn gedachten neer schreef. En hoe aanzienlijk, of zelfs ontel baar, zal niet het aantal zijn van hen, ook bij de meer ontwikkelden, die weinig of niets weten, ja zelfs geen flauw idee heb ben van hetgeen deze onsterfelijke land genoot voor de wereld beteekent. Zijn naam, dien heeft men wel eens gehoord. En uit de schooljaren herinnert men zich zijn ontsnapping uit Loevestein in een boekenkist. Maar verder?? Dezen grooten Nederlander beter te lee- ren kennen en te doen kennen is een va- derlandsche plicht, en de vervulling daar van een internationaal belang. Het enorme tekort, dat onder dit opzicht bestaat, is eigenlijk diep beschamend. Voor ons rechtsgevoel en voor ons nationaal gevoel. En mag het in deze jaren van overheer- schend geweld en ongebreidelde machts begeerte een hopelooze taak schijnen de aandacht te vragen voor hetgeen De Groot wilde en bepleitte, toch moet het worden beproefd, omdat het goede nooit mag wor den nagelaten, noch het ideaal mag worden verzaakt. De toestand, waarin de wereld thans verkeert, schreeuwt het van de daken, dat verandering dringend noodzakelijk is, wil de beschaving niet ten onder gaan. De leer van Grotius is daarom van een klem mende actualiteit. Zij is het thans niet minder, dan in den oorlogstijd, waarin hij leefde, en zijn meest vermaarde werk schreef, „over het recht van oorlog en vrede." „Grotius' groote boek", zeide mr. Patijn, „heeft dagen gekend, waarin het minder de aandacht trok". Hij had het niet zachter kunnen zeggen. Want al raakte het boek nooit in vergetelheid, en al doofde, zooals dezelfde spreker memoreerde, in Engeland de belangstelling in den arbeid van Grotius nimmer geheel uit, het lot is toch dien arbeid verre van gunstig geweest. Prof. Van Vollenhoven getuigde het, zonder er doekjes om te winden, in zijn twintig ja ren geleden verschenen verhandeling „De drie treden van het volkenrecht". Hij ge waagt daarin van een „aschlaag", waar onder Grotius' gedachte was zoek ge raakt. „Anderhalve eeuw en langer", schreef hij, „is men hem vol vereering blijven lezen, bestudeeren, commenta- rieeren, excerpeeren, doceeren maar de hoofdzaak van zijn betoog zag men niet meer". En toch was die hoofdzaak klaar en begrijpelijk, en de gedachte, waarvan De Groot uitging, in weinige woorden saam te vatten; het gedrag van een volk moest, zoowel als dat van den individuee- len mensch, volgens den maatstaf der mo raal worden gemeten, en zoowel in het eene, als in het andere geval het kwaad worden gestraft. De Staten hadden zich, evenals de individuen, van onrecht te ont houden. Wilden zij hun eigen verderf en dat van Europa ontgaan, dan dienden zij hun plicht te vervullen en de misdaad na te laten, zelfs wanneer op een fortuinlijk oogenblik de misdaad hun machtspositie zou sterken. ,fGecn vrijheid dus voor Staten om goed of kwaad te doen, maar hun daden geme ten naar stipte regels van recht en on recht; handgemeen tusschen Staten geen vechtspel, maar een misdaad, die om be straffing schreit ziedaar", zegt Van- Vollenhoven, „wat Grotius gelooft met zijn heele ziel. Daarheen is zijn heele boek „Over het recht va noorlog en van vrede" gericht. Oorlog voorop, maar in nieuwen zin. Het recht om te oorlogen enkel als sluitstuk op een plichtenleer der Staten. Het recht, om door oorlog verstoorders van die plichten-leer te muilbanden". Men behaefde geen jurist te zijn, om dit te begrijpen. Een ieder met normale ver stand was daartoe in staat. Maar desniet temin moest Van Vollenhoven constatee- ren en hij doet dit in ongezouten be woordingen dat het universiteiten en geleerden zijn geweest, die Grotius' leer hebben verwrongen en geestelijk ver minkt, die het boek van 1625 hebben „be duimeld" en „bezaddeld". Druk na druk, vertaling na vertaling heeft Grotius be leefd, zegt hij, maar zyn geest was een vreemdeling geworden. En zoo is de toestand al dien tijd geble ven, vele, vele jaren lang. Van den nieuwen tijd, na den wereld oorlog, verwachtte Van Vollenhoven ver- anderig. „De Groot", schreef hij, „kon in zijn plichtenleer der Staten den oorlog uit machtshonger verdoemen, van een nieuwe macht, die in het Statenleven zelf de oorlogsontketening tegenhoudt, als mis daad, was niets te zien. Het dwangappa raat van een Volkenbond ontbrak in 1625". Nu, na den wereldoorlog' was dezen ,.ond tot stand gekomen, en de hoogleeraar be sloot zijn geschrift met de hoopvolle woor den: „Het volkenrecht van Grotius staat aan de deur, en het klopt. Driehonderd jaar heeft men het laten kloppen. Nu wordt het ons te machtig. Het slot is nog niet om, maar de grendels zijn al weg geschoven". Helaas, de teleurstelling is niet uitge bleven. Het „dwangapparaat", dat drie eeuwen geleden ontbrak, bleek in onzen tijd onmachtig zijn taak te vervullen. Mis kenning en bespreking zelfs werden hun deel. Moeten wij daarom den moed maar opge ven en de leer van Grotius ter zijde stel len als een illusie? Niets zou fataler zijn en meer in strijd met de christelijke le vensbeschouwing, die nooit wanhoopt. Wat de Groot wilde en beoogde was eigenlijk reeds eerder verkondigd en nagestreefd door de Kerk in haar strijd tegen den oor log als „vechtspel" en tegen de ongebrei delde machtsbegeerte met al haar booze gevolgen. Door alle eeuwen heen toonden de Pausen zich de wachters voor een vre de op de basis der gerechtigheid; en was de oorlog niet te keeren, of te stuiten, dan trachtten zij het leed van den gruwel zoo vel mogelijk te verzachten. Onze eeuw zag daarvan de overvloedige bewijzen. En de pauselijke Vredes-nota van 1917, hoezeer ook onverhoord gebleven, legde den grond slag voor een betere toekomst. Het zijn dit mogen de twijfelaars en vertwijfel den steeds bedenken nimmer ijdele her senschimmen en onvruchtbare theorieën, welke Rome aan de wereld voorhoudt. Hoe bedroevend en ontmoedigend het wereldbeeld thans moge zijn, het zou even dwaas als ongeoorloofd wezen, in trooste loosheid te gaan nederzitten. De christelij ke geest, welke ock Grotius inspireerde bij zijn werk, zal zoowel over het nieuwe, als over het oude heidendom zegevieren. En het is te hopen, dat zeer velen in ons land, Katholieken en niet-Katholieken, zullen ge luisterd hebben naar de zoo belangrijke rede, een paar weken gelden voor de ra dio gehouden door pater mr. Regout S.J. Een rede, die niets verdoezelde van den benauwenden ernst dezer tijden, maar die daarnaast ook verschillende lichtpunten aanwees en zeer nadrukkelijk waarschuw de tegen het euvel eener negatieve critiek ook waar het den Volkenbond betreft en tegen een verderfelijke fatalisme. P. S. Zorg Aspirin in huis te hebben! HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEP! LEIDEN. Donderdag: Bureau-zitting R.K. Reclas- seeringsvereeniging. Gebouw St. Vincentiusver., Hoogl. Kerkgr. 32, 8—9 uur n.m. Dinsdag.. „Geloof en Wetenschap", lezing met lichtbeelden over „Ócstersche Kerken". Turk te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 25 F e b r. tot en met V r y d a g 3 Maart a.s. waargenomen door de apo- tneken P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807 en Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 1060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 274. Honderdjarig bestaan L. S. C. DE TAPTOE. Het contact van burgerij en studenten is gisteren bij de herdenking van het Eeuwfeest eenige malen opnieuw tot uiting gekomen. Omstreeks half drie kwam het bestuur der biljartclub „Haagweg", welke min of meer geregeld tegen de studenten uitkomt op de sociëteit „Minerva" ter aanbieding van een wandbord, terwijl vervolgens de christelijk georganiseerde werkloozen het L.S.C. vitrines aanboden voor de ar chiefkamer. Daarna had in intiemen kring de ontvangst plaats van het bestuur der Vereeniging van Vrouwelijke Studenten door het Collegium. Een zilveren sigaren- en sigarettendoos was het geschenk van de meisjesstudenten, dat bij monde van de presidente, mej. M. N. Ekker, werd aan geboden. Gisteravond had een officieel diner plaats, aangeboden door het collegium van het L.S.C., waaraan deelnamen: de burge meester van Leiden, de rector magnificus der Leidsche Universiteit, de secretaris van curatoren, de secretaris van den aca- demischen senaat, de garnizoens-comman- dant, de commissaris van politie, de voor zitter van sociëteit Amciitia, de vertegen woordiger van de Eeuwfeest-commissie en de president van sociëteit Minerva. Om negen uur vertrok gisteravond van- het terrein van de Kaasmarkt af de taptoe van de burgerij onder leiding van de ver eeniging tot vrijwillige oefening in den wapenhandel Pro Patria en de Leidsche Studenten Carousselvereeniging. Deze twee vereenigingen opende ook den stoet, alleen voorafgegaan door de Post- harmonie. Pro Patria was gestoken in uniformen van het jaar 1839, terwijl de Leidsche Studenten Carousselvereeniging, natuur lijk te paard, in de burgerkleedij van hon derd jaar geleden was gestoken, grijze costuums "met hoogopstaande boorden en hoeden, welke naar boven wijder uitloo- pen. Hierachter volgde de gouden koets der 3 Octobervereeniging met twee paartjes in oud-Hollandsche costuums. Aan den kop der burgervereenigingen liep de 3 OctoberVereeniging met vaandel en dan volgden tal van Leidsche vereeni gingen en clubs. In totaal hadden zich veertig vereenigingen opgegeven, waar onder 'n vijftal muziekkorpsen. Dat alle vereenigingen ook present zijn geweest durven we niet zeggen. Het weer zal hier ook wel eenigszins als spelbreker zijn op getreden, hetgeen trouwens niet te ver wonderen is. 't Is ons trouwens onbegrij pelijk, hoe men kleine kinderen, die allang in bed moesten liggen, op 'n dergelijken guren avond driekwartier op de Kaas markt kan laten staan en ze daarna nog langer tijd door de stad kan laten tippelen. 't Was overigens een bonte mengeling van deelnemende groepen, 'n Leuk idee was dat van de Princevlag, welke een le vend Minerva-beeld meevoerde, 't Zal deze maagd intusschen op den duur wel niet meegevallen zijn! Er waren gymnas tiekclubs, padvinders, buurtvereenigingen, wielerenners en hengelaars (deze laatste met de benoodigde attributen). Bij het gemeentehuis werd de Eeuw feest-commissie namens het gemeentebe stuur ontvangen door de wethouders mr. A. Tepe, Jac. Wilbrink en M. G. Verwey, benevens door den gemeente-secretaris mj. dr. C. E. v. Stryen. Namens de Eeuwfeest-commissie heeft de heer Van der Velde den dank vertolkt van het L.S.C. voor het medeleven van de burgerij met het Eeuwfeest. Spreker noemde dit een hoogtepunt van zyn stu dententijd. Hij bood de burgerij een krans aan. De loco-burgemeester, wethouder mr. Tepe, die zich de loco-opvolger van bur gemeester Van der Werff noemde, dankte voor de vriendelijke woorden. Bij de sociëteit „Minerva" heeft de Eeuwfeest-commissie harerzijds een krans aangeboden aan de vertegenwoordigers der Leidsche burgerij. HERDENKINGSBIJEENKOMST IN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. In het Groot-auditorium der Leidsche Academie werd hedenmiddag een bijeen komst gehouden, waar de praeses collegii, de heer F. E. Vlielander Hein, een rede hield voor de eereleden van het collegium en de corpsleden. Spr. gaf hierbij een uitvoerig overzicht van het ontstaan en de ontwikkelingsge schiedenis van het corps en memoreerde hoe velen het schip van het L.S.C. be manden en bestuurden. Enkelen wilde spr. hier met name noemen, zij die als weinig anderen door hun prestige en po pulariteit het Corps omhoog gestuwd heb ben, zij die in moeilijke jaren met aller grootsten tact de juiste leiding hebben ge geven. Hulde bracht spr. aan den oprichter J. B. Molemaker en de prominente onder zijn opvolgers, waarvan hij noemde den onverbeterlijken Haverschmidt. Geen die als hij de ware humor in het studentenlied bezongen heeft. De rijkdom van zijn geest, de schittering van zijn woorden, zij zijn ons in zijn lied bewaard. Ook Heemskerck was een der groot van Collegium on Corps. Beroemd om de Latijnsche rede uitgesproken ter eere van den driehonderd sten dies der Academie, voortreffelijk lei der van het Corps, heeft hij ook later aan getoond, dat wie eens Leidenaar geweest is, zijn hart voor eeuwig heeft verpand. Met waardigheid verdedigde hij het Corps, toen dit gewikkeld was in onverkwikkelijke verhandelingen in de Staten-Generaal. Nog eenmaal treedt hij op om namens de reünisten het Corps te danken voor de ontvangst van het lustrum in 1925. Met dankbaarheid vereeren wij zijn nagedach tenis. Ook Coster zij in deze rij vermeld. Als strijder voor zijn idealen kenden hem zijn tijdgenooten en voor zijn idealen strijdend is hij heengegaan, gevallen op de Elands laagte in den Boerenoorlog. Tot dezen wil spr. zich beperken, slechts dezen weinigen hier noemen, opdat hun namen mogen spreken vanaf dezen kathe der, vanwaar zij zelve eens gesproken heb ben tot hun Corps. Dat zij voortleven in het hart van een ieder, die zich Corpslid noemen wil. Tenslotte besloot spr. met een woord tot de leden van het Corps. Na afloop dezer bijeenkomst begaf men zich en cortège naar de sociëteit Minerva, waarbij de corps-vaandels werden mee gevoerd. Het programma voor morgen. Te 10 uur morgenochtend zal de wieler wedstrijd voor leden der Leidsche Ren- en Toeristver. „Swift-Combinatie" over 50 ronden van 660 M. worden gehouden, waarna te half twaalf de wedstrijd voor leden van het L.S.C. over 10 x 660 M. aanvangt. De wedstrijden worden gehouden op het traject Steenschuur—DoezastraatRaam- steegGarenmarkt en vangt aan te 10 uur v.m. In verband daarmede is van 9.30 muV v.m. tot ongeveer 12 uur d.a.v. de w«4* strydroute verboden v het r ij verkeer. Het gedeelte binnen de route is tijdens den wedstrijd afgesloen. Alleen in geval van noodzaak kan men te voet daar binnen komen of dit gedeelte verlaten. Echter slechts op twee punten, n.l. in de Doeza straat nabij de Raamsteeg en in de Raam- steeg nabij de Garenmarkt. De politie re gelt dit oversteken van de rijbaan. Het publiek, dat den wedstrijd wil zien, wordt aangeraden in de Doezastraat of op de Garenmarkt zijde Arbeidsbeurs te gaan staan. Daar is voldoende ruimte. Het Van der Werffpark is eveneens zeer gunstig, daar op den waterkant van het Steenschuur geen publiek wordt toegelaten en men derhalve vanuit het Van der Werffpark zeer goed en rustig den wedstrijd kan volgen. Het Steenschuur wordt als opstellingsplaats zeer sterk ontraden, omdat de trottoir al daar voor het grootste gedeelte zijn aan gewezen voor de genoodigden en anderen daar niet worden toegelaten. Het publiek zal zich achter de touwaf- zettingen opstellen. Indien geen touwaf- zetting aanwezig is, op de trottoirs. Aan den wedstrijd zullen de volgend* renners der Swiftcombinatie uitkomen: 1. T. van Rooyen; 2. W. van Rooyen; 3. J. L. van Klinken; 4. Fr. Blom; 5. B. Kruit; 6. A. Kruit 7. H. Noest; 8. Fr. v. d. Berg; 9. M. C. Segaar 10. M. v. d. Berg; 11. R. Riet hoven; 12. H. Jansen; 13. Jac. de Groot; 14. M. J. van Kampen; 15. J. Fasel; 16. G. Marijt; 17. J. Schüller; 18. H. Holswilder; 19. C. Grosz; 20. S. J. de Boer; 21. L. de Boer 22. N. de Romijn; 23. T. Herreur; 24. N. F Sleyser; 25. W. F. Kapaan; 26. P. A: Boské; 27. W. Rijsbergen; 28. Alb. Lo- dewijks; 29. C. Kapaan; 30. J. Laven; 31. Fr. Rombout; 32. C. Wissendorf; 33. A. Versluys; 34. C. van Leeuwen; 35. J. H. Kuipers; 36. P. v. d. Voort; 37. Fr. Hols wilder; 38. F. Veltman en 39. W. Seve- rijnen. EXCURSIE „NATUURGENOT" Gisteravond brachten de leden van de Aquarium- en TeBrariumhoudersverecni- ging „Natuurgenot"' een bezoek bij den heer A. H. Dros Fruitlaan, alhier om diens collectie aquariai welke geheel in den muur zijn gebouwd, te bezichtigen. Na een woord van welkom van den heer Dros, werd eerst het groote aquarium met 750 liter inhoud bezichtigd, waar men juist getuige was van eierafzetting van Scalares. Vervolgens werden nog 3 andere aquaria, elk van 150 liter inhoud, bezichtigd om te besluiten met een kijkje achter de coulissen der technische instal latie. Het was in één woord „af". Met een woord van dank door den voorzitter voor de gastvrijheid van len heer Dros, werd te circa 9 uur afscheid genomen. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maandFebruari 1939) ingelegd 364.834.57 en terugbetaald 349.504.09; 146 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 110 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 19180 inleggers, inclusief 1606 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droeg einde Februari 1939 9.288.223.72. In 5406 posten is in deze maand door den Afhaaldienst ontvangen 15.924.50. Konijnensportvereeniging. Deze vereeniging, aangesloten by den, Raad van Beheer en N.K.B., hield gister avond onder zeer groote belangstelling een ledenvergadering in caié „Royal" alhier. Na goedkeuring dox notulen vorige, ver gadering en behandeling der ingekomen stukken, deed de voorzitter een bestuurs voorstel, djt voorjaar een nationalen jong- dierendag te organiseeren op Hemelvaarts dag 18 Mei a.s. en wel te Rijnsburg in „Bloemlust", een fraaie gelegenheid om de dieren ruim en luchtig onder te brengen. Dit vobrstel werd met groote meerderheid van stemmen aangenomen. Door bedanken van den heer A. Hooger- vegt werd in zijn plaats als bestuurslid ge kozen de heer H. E. Christiaanse. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: J. Rol, voorzitter; H. Peter, secre taris, Burchtsteeg 10A, Leiden; C. C. van der Gugten, penningmeester; C. J. van der Aar; H, E. Christiaanse. De secretaris deed bij den aanvang der pauze onder daverend applaus mededee- ling, dat de heer J. Rol voor den Raad van Beheer is geslaagd voor keurmeester B. De heer W. van der Bent, keurmeester C, slaagde voor zeven nieuwe rassen. Na de pauze hield de heer Rol een leer zame causerie over het Belgisch haasko nijn (Belgian Hare), een sportras bij uit nemendheid. Na verschillende vragen beantwoord te hebben, werd deze vruchtbare en geani meerde vergadering onder dankzegging, te ongeveer 11.30 v.m. door den voorzitter gesloten.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2