RIJNSTREEK NAZIEN VAN UITLOTINGEN W WOENSDAG 1 MAART 1939 DE LEr,T>-SCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 NOORDW1JK Geboren: Willem Johannes, zoon van Th. Caspers en B. Koemans. Cornelia Mar ij t je, dochter van J. S. Zoet en M. A. v. d. Berg. Adrianus Leonardus, zoon van J. Smeltink en A. G. Vink. Petrus Johannes Cornelis, zoon van A. M. Alke made en C. A. Dijkzeul. Geïard Die- drich, zoon van J. P. v. Beveren en E. J. Morsen. Cornelia Hendrika, dochter van A. Ottevanger en P. J. Ruigrok.Corne lia Johanna Maria en Johanna Bernadetta Maria, dochters van C. Th. Steenvoorden en C. J. v. Werkhoven. Ondertrouwd: G. J. H. Beukers en F. Schreuder. Overleden: Albertus Koemans 62 j., geh. met W. M. v. Winsen. NOOTDORP Het Wit-Gele Kruis. Maandag avond hield de afdeeling Nootdorp van het Wit-Gele Kruis haar matig bezochte jaarvergadering in het R.K. Verenigings gebouw. In zijn openingswoord drukte de voorz. zijn spijt uit over de geringe op komst der leden. Uit het goed verzorgde jaarverslag van den secretaris, H. de Hollander, stippen wij het volgende aan, om het werk van het Wit-Gele Kruis meer bekend te maken. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1939: 408. Prachtige resultaten werden bereikt door de oprichting in 1938 van het con sultatiebureau voor zuigelngen en de on- derafdeeling van de E.H.B.O. Door het consultatiebureau, waarbij 43 kinderen zijn ingeschreven, werden 39 zittingen met 340 consultaten gehouden, terwijl er 292 bezoeken afgelegd werden. Een bijzonder woord van lof werd in het verslag gebracht aan de wijkverpleeg ster, de eerw. zuster Paphnutia, voor haar schitterend werk. In de wijk nl. werden 108 patiënten met 1647 bezoeken ver pleegd, terwijl in de kliniek 167 patiënten werden behandeld. Van de hoogtezonbe- straling maakten 19 patiënten met 232 be stralingen gebruik. Uit het magazijn wer den 185 artikelen aan 92 gezinnen uitge leend. Bij de afdeeling t.b.c-bestrijding ston den op 1 Januari 1938 onder toezicht 11 gezinnen met 14 patiënten. Een gezin werd afgeschreven wegens verhuizing, terwijl 5 gezinnen met 5 patiënten onder toezicht zijn gekomen. Uit het sanatorium zijn 4 personen teruggekeerd. Op 1 Ja nuari 1939 waren derhalve onder toezicht 15 gezinnen met 18 patiënten. Het verslag van den penningmeester vermeldde over 1938 aan inkomsten 3.316.30 en aan uit gaven 3.243.30. Bij de vervolgens gehou den bestuursverkiezing werden de heeren H. de Hollander en G. van der Salm her kozen. Daarna werd een renteloos aan deel uitgeloot en wel no. 55. De voorzit ter kon nog mededeelen, dat de E.H.B.O. in het najaar bij voldoende deelname weer een cursus van 26 avonden, zoowel voor dames als voor heeren, zal geven. Tevens zal het bestuur van het Wit Gele Kruis pogingen in het werk stellen om te komen tot de organisatie van een moedercursus, waaraan gehuwden en verloofden kunnen deelnemen. Hierna sluiting. Propaganda-vergadering B.V.L. De afd. Nootdorp va: den B.V.L. hield Vrij dagavond een propaganda-avond in het gebouw Nove, waarbij tevens herdacht werd het 20-jarig bestaan der afdeeling. De leiding van dezen avond was in han den van den vice-voorzitter J. A. Post, die mededeelde, dat de voorzitter, burge meester Schölvink, wegens een vergade ring elders, verhinderd was aanwezig te zijn. Spreker opende de bijeenkomst, waarna het eerste couplet van het Wil helmus werd gezongen. Een bijzonder woord van welkom hadden in ontvangst te nemen generaal-majoor b. d. H. Zee man, res. kap. D. Karres, secr. v. d. Gew. Landstormcommissie, majoor Kruis, serg. mgijoor Bontje, de leider der afd. Pijnac- ker de heer A. Klapwijk en mevrouw M. Secrève, declamatrice. De secretaris der plaatselijke commissie, de heer P. van Logchem, bracht vervol gens een zeer uitvoerig en keurig verslag uit over de 20 jaren van het bestaan der afdeeling. Op voorstel van res. kap. Kar- Karres werd bij acclamatie besloten, om aan elk lid der afdeeling een exemplaar uit te reiken. z Mevrouw Secrève kreeg daarna gelegen heid om o.m. :enige gedichtjes te decla- meeren, waarvan zij zich op een uitmun tende wijze theeft gekweten. De gebodene werd door de aanwezigen zeer op prijs ge steld. De voorz. dankte mevrouw Secrève, door haar een mooi bouquet bloemen aan en sprak de hoop uit, dat zij nog vaak aan wezig mocht zijn op de B.V.L.-avonden. In een vlotte en geestige speech be pleitte gen. maj. b. d. H. Zeeman aan de hand van verschillende gezegden van H.M. de Koningin en Prins Willem van Oranje den geest van eenheid en saamhoorigheid en wekte op tot geestelijke en moreele herbewapening. «- In de plaats van res. luit. kol. J. P. Boots, die verhinderd was aanwezig te zijn wegens een belangrijke vergadering el ders, reikte majoor Kruis de prijzen, bre vetten en insignes, behaald op de verschil lende schietwedstrijden, met eenige toe passelijke woorden uit. De „Burgemeester Schölvinck Wisselbeker" kwam definitief in het bezit van P. van Logchem en een andere wisselbeker aan de Boer. De bre vetten en insignes van koningsschutter werden uitgereikt aan P. van Logchem, de Boer en Bl< ember en die van scherp schutter aan een viertal personen. Het declamatorum „Gelukkig Vader land" werd door de Chr. Gem. Zangver- eeniging „Soli Deo Gloria" onder leiding van den heer L. vai Wingerden op een zeer prijzenswaardige wijze gegeven en oogstte dan ook een groot succes. Res. kap. Karres hield daarna een toespraak. Na een dankwoord van den voorzitter aan allen, werd het couplet „Mijn schild ende betrouwen" tot besluit van de ver gadering gezongen. VOORSCHOTEN Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeiing alhier ston den op Zaterdag, 25 Februari 1939, als werkzoekenden voor diverse beroepen 137 personen ingeschreven. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting ge houden, voor werkgevers: des voormid dags van 9.0012.00 uur ten gemeente huize; voor werknemers: des voormiddags van 9.00—9.15 uur in het Ambachtshuis. Geboren: Hendrik, z. van H. van der Velden en' J. J. Stijsiger Wilhelmus Pe trus, z. van P. A. Warmerdamen J. A. Waaijer. Ondertrouwd: G. J. van Hoek 29 j., wonende te Alkemade en J. van Houten 27 j.. wonende alhier. Gevestigd: C. A. Segaar van Leiden. Vertrokken: Mej. L. J. van der Hei de naar Overschie D. J. Saai naar Alk maar Mej. E. Oudshoorn naar Rotter dam NP. van der Ham naar Rotter dam Mej. J. van der Wilk naar Lei den Mej. M. Brantenaar naar Zoeter- woude Mej. H C. Derksen naar Arn hem J. de Vries naar Den Haag Mej. H. Uitslag naar Wassenaar W. Snel ALKEMADE J. van der Meer J.G.z. In het St. Eli- sabeth-Ziekenhuis te Leiden, alwaar hij smds eenigen tijd werd verpleegd, is in den ouderdom van bijna 77 jaar overle den de heer J. van der Meer J.G.Z., oud gemeente-ontvanger alhier. De overledene, die het ambt van gemeente-ontvanger meer dan 30 jaren met groote nauwgezetheid heeft vervuld was met ingang van 1 Ja nuari 1930 gepensionneerd. Destijds bij zijn afscheid uit het ambtelijk leven is op on dubbelzinnige wijze uiting gegeven aan de waardeering, welke zijn accurate plichts vervulling en onkreukbare eerlijkheid, bij het gemeentebestuur hadden gewekt Hij ruste in vrede. Geboren Leonardus Quirinus z. van L. J. van der Poel en van J. C. Koot. Leonardus Petrus z. van G. J. v. d. Meer en J. H. de Jong. Maria Hendrina d. van G. N. Kuiper en A. M. v. d. Meer. Henri- cus Adrianus z, van H. J. Hoogenboom en C. E. J. de Koning. Maria Gerarda d. van P. J. de Jong en A. A. v. d. Wereld. Johanna Cornelia d. van H. van 't Hart en L. A. Vermeulen. Gehuwd: Gerardus Wouter Koek jm. 27 j. en Wilhelmina Johanna Koek jd. 24 jaar. AARlANDERVEEN Ziekenhuisverpleging. Gisterenavond had in de zaal van den heer W. v. d. Berg de 16e jaarvergadering plaats van de Zie kenhuisverpleging onder presidium van den heer M. A. Hoogeveen. De voorzitter opende de vergadering, heette het bestuur, leden en adviseur, dr. v. d. Wind, wel kom, waarna de secr., de heer Jac. Boo gaard, de notulen en het jaarverslag voor las, welke zonder aanmerking onder dank werden goedgekeurd. Het verslag van 'den penningmeester, den heer J. v. Vliet, gaf aan ontvangsten 2197.17, uitgaven 1846.86, alzoo een batig saldo van 350.31. Totaal reserve f 3324-11. In to taal zijn door de vereeniging 457 verpleeg- dagen betaald, per auto zijn vervoerd 16 leden, totaal aantal leden 1365. Aan het tusschentarief zijn aangesloten 59 gezin nen. Door de controlecomnussie, de heeren H. Bardelmeyer en S. van Kreuningen, zijn de boeken in orde bevonden, de voorzitter bracht hun dan namens het bestuur dank voor het accuraat beheer. Uit het verslag van den administrateur bleek, dat er 15 leden zijn overleden. De heer Th. Verha gen bracht namens de commissie van con trole een woord van dank voor de correcte boekhouding. Het volgende punt der agenda was de - bestuursverkiezing. Af- trèdend de heeren J. v. Vliet, P. Eikelen boom en P. Verdonk, die allen met bijna algtmeene stemmen werden herkozen en bereid waren hun benoeming aan te nemen Bij de rondvraag verzocht de heer J. Zwa- neveld, administrateur, dat de verzekerden, die hun inwonend personeel ook hebben verzekerd, bij verandering hiervan kennis moeten geven aan het bestuur. Hierna sloot de voorzitter met dank aan de leden voor hun belangstelling de vergade ring. HAZERSWOUDE BURGEMEESTER SPREEKT VOOR DE LANDARBEIDERS. Samenwerking tusschen Protestanten en Katholieken bepleit. Op een landarbeiders-vergadering heeft de burgemeester de heer A. Warnaar een belangwekkende toespraak gehouden. Spr. teekende in groote trekken de ontwikke ling van het economische sociale leven ge durende de vorige eeuw. Mede als een sterke reactie op de mistoe standen die geleidelijk in het gildentijd perk waren ontstaan, was er een groote roep om vrijheid. Vrije concurrentie werd naar Heenvliet (Nieuwe Sluis) P. H. Jukkema naar Den Haag Mej. J. A. Giljam naar Wassenaar. ZOETERMEFR Hanze. Gisteravond vergaderde de af deeling Zoetermeer van de Hanze bij den heer Ant. v. Well. De voorzitter opende als gewoonlijk en heetU. allen welkom. Nadat de ingekomen stukken behandeld waren, las de voorzitter een schrijven voor van de Middenstandsvereeniging „Aller Belang", waarin deze vereeniging verzocht, om mede-onderteekening van een verzoek aan den gemeenteraad, om de winkelsluiting ge durende de zomermaanden, evenals voor het geheele land, op 8 uur te stellen. Be sloten werd medewerking te verleenen. Eveneens werd een schrijven voorgelezen van „Aller Belang" om gezamenlijk bon nen uit te geven ter bevordering van de contante betaling. Besloten werd hieraan niet als vereeniging deel te nemen. Hierna werden de notulen voorgelezen, daarna kreeg de woleerw. heer kapelaan Steur gelegenheid tot het houden van een lezing over: „De praktijk van ons beginsel in het zakenleven". Spr. toonde in zijn le zing duidelijk aan, hoe de katholieke zaken man zich heeft te gedragen. Dat spr. een zeer aandachtig gehoor gevonden had, bleek wel uit het aantal vragen, dat hem gesteld werd en welke allen door hem werden be antwoord. De voorzitter dankte kapelaan Steur voor zijn keurige lezing. Hierna sluiting. LE1MUIDEN St Barbaravereeniging. Maandag avond hield de R.K. begrafenisvereeni- ging „St. Barbara" haar jaarvergadering in café J. van Graas alhier. De opkomst was niet schitterend. 22 leden slechts tee kenden de presentielijst. De voorzitter, de heer W. Compeer heette de leden hartelijk welkom, in het zij zonder den kapelaan, die dezen avond den pastoor als geestelijk adviseur verving, wijl deze verhinderd was. De notulen en het jaarverslag gingen vlug onder den hamer door. De vereeni ging telt pl.m. 190 huisgezinnen. Uit de rekening en verantwoording van den pen ningmeester bleek, dat de inkomsten be droegen 438.74, de uitgaven 366.27, zoo dat er een batig saldo was van 72.47. Hierbij het bedrag op de spaarbank, groot 1006.47 is het bezit der vereeniging 1078.94. De heeren de Jeu en van Velzen controleerden boeken en bescheiden en bevonden alles in orde. Nu volgde de ver kiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren S. J. Visser en B. Wolker. Beiden werden met alg. st. herkozen. Bij de rondvraag vroeg de heer l'Ami of de vergoeding van een begrafenis buiten de parochie reglementair was vastgesteld, waarop de voorzitter ont kennend antwoordde. Kapelaan verzocht namens 'pastoor om bij een begrafenis aan andersdenkenden, die in de kerk zijn, boek jes te geven om alles beter te kunnen vol gen en begrijpen. De voorzitter zal met het bestuur deze aangelegenheid regelen. De heer Heuzer verzocht om een grondige reparatie der kleeding van de dragers, wat toegezegd werd. De voorzitter dankte nu de aanwezigen voor hun belangstelling en de dragers voor hun trouwe plichtsbe trachting en sloot de vergadering. li men. Het Dag. Bestuur blijft dit betreu ren, omdat hier een stuk traditie ver dwijnt: de reeds tweemaal gehouden tien- jaarlijksche tentoonstelling. En toch zal voor 1939 het parool moeten zijn: „Naar activiteit". De schoone gele genheid om actief te zijn, als de medewer king zal gevraagd worden in de Katho lieke Actie mag niet verloren gaan. De penningmeester, de heer P. C. Paar- dekooper, brengt daarna verslag uit van het financieel be*heer. Ondanks de buiten gewone uitgaven van dit jaar is het batig saldo nog behouden, hoewel gedaald van ƒ30.66 tot /11.26. De heer Joh. Vreeswijk rapporteert als lid van de controle-com missie gunstig, waarna de penningmeester gedechargeerd wordt. De begrooting wordt bepaald op 464.26. In de plaats van den heer L. v. Crom- voort, die niet meer herkiesbaar is vol gens Huish. Reglement, wordt de heer A. J. v. Bemmelen gekozen in de controle commissie. De heer A. van Bennekom Sr. bracht verslag uit van de Santos-commissie. Zoe- terwoude heeft een goed figuur gemaakt met een afdracht van tesamen ƒ80.13 van collecten, bloemendagen en vaste bijdra gen. Van de- Ond. Ziekteverzekering doet de penningmeester F. v. d. Krogt eenige me- dedeelingen. De reserve is, ondanks de uit- keeringen van ƒ222.—, nog behouden tot 416.55. Het retraitefonds heeft dit jaar het kassaldo opgevoerd tot 112.64, het geen het doel niet is. Te weinig leden slechts 5 gingen een retraite houden. De aftredende bestuursleden, de heeren C. P. J. Paardekooper en L. Dolle, werden bij enkele candidaatstelling herkozen. In gekomen is een schrijven van den heer P. J.. Beereboom, leeraar in het boekhouden, verzoekende mede te werken tot oprichten en in stand houden van een R.K. Midden standscursus, die volledig op zal leiden tot het wettelijk voorgeschreven Midden stands-diploma. Zeer in den breede wordt, deze zaak be sproken, waarna een commissie wordt be noemd, bestaande uit de heeren: Chr. B. A. Deckers, J. J. Rodewijk, Th. Opdam en C. P. J. Paardekooper, die de mogelijkheid van het stichten zal onderzoeken. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat van 6 tot 9 Maart een triduum zal ge houden worden in de kerk van de Kruis- heeren dat geleid zal worden door Pater Silvius van Harteveld O.F.M. De Geestelijk Adviseur spoort de leden aan deze schoone gelegenheid tot geeste lijke verdieping niet voorbij te laten gaan. Van de 60 leden hebben maar 5 leden een retraite gehouden; dit triduum kan door alle leden worden gevolgd. Ook de zonen boven 18 jaar worden verwacht. Deze geestelijke verdieping is noodzakelijk om tot de Nieuwe Gemeenschap te voeren. Volgende week Vrijdagavond zullen de organisaties opgeroepen worden tot de stichting van het Algemeen Plaatselijk Comité van Actie, waarna een bijeen komst voor alle katholieken zal volgen. Bij de rondvraag werden verschillende huishoudelijke zaken besproken. Wederom kwam daarbij het voorschot-instituut en het wederzijds verplicht lidmaatschap ter sprake, waartoe het bestuur zich actief zal moeten toonen. De vergadering werd daarna met het slotgebed gesloten. De gestolen fiets terug. De in de vo rige week van den heer J. V. gestolen fiets is weer terug gebracht. Maandag avond is het rijwiel voor het etalage- raam van den heer Welp gezet. Zou het een knagend geweten of angst voor de ontdekking zijn, die den dief geleid heeft het gestolene op een neturale plaats te brengen? ZOETERWOUDE fH R Donderdag 2 Maart worden om 's avonds 8 uur alle gezellen en alle jongemannen van Meerburgs parochie in het patronaat ver wacht. Want op dien avond wordt ons de magistrale encycliek „Quadragesimo An no" toegelicht. Een ieder, die gehoor wil geven aan de grootsche oproep van het R.-K. Werklie denverbond „Naar de nieuwe Gemeen schap", moet op z'n minst kennis genomen hebben van deze groote pauselijke zend brief, die zoo duidelijk de richtlijnen aan geeft voor de nieuwe, de ware gemeen schap. Ik schreef, dat de encycliek zal worden toegelicht, want naast het woord zal ook 't beeld ons helpen om 'n inzicht of hope lijk een beter inzicht te krijgen in Qua dragesimo Anno. Daarom hopen wij, dat vele, zeer vele jongemannen van de gemakkelijke en pret tige gelegenheid gebruik zullen m~ken om veel van Quadragesimo Anno te leeren. Kom met de eerlijke overtuiging om wat te leeren en wij verzekeren, dat u een pret- tigen, nuttigen avond zal hebben. P. KROM, Pr. INGEZONDEN STUKKEN Krotwoningen in Ter Aar. Een inzender uit Ter Aar wijst ons erop, dat aldaar, evenals in vele andere dorpen en steden, nog verscheidene menschen wonen in armelijke krotten. Hij spreekt de hoop uit, dat het gemeentebestuur van Ter Aar, met behulp van de Regeering, erin moge slagen onder deze krotten een flinke opruiming te houden. j de hoogste wijsheid geacht, en wel slaagde men er in de productie geweldig op te voeren, maar de arbeiders en inzonderheid de vrouwen en de kinderen werden van het economisch-liberalistische systeem het slachtoffer. Het christendom was veelal ingeslapen, verstond in elk geval niet wat de chr.-be- ginselen ook voor dit levensterrein te zeggen hebben. Dank zij het werk van mannen als Groen v. Pinsteren, Kuyper, Schaepman en Talma, en in lateren tijd Aalberse, Slo- temaker de Bruyne, Poel en anderen werd de volksgeest omgezet. Hoewel van christelijke zijde het belang eener goede vakoi'ganisatie te laat werd ingezien waardoor de moderne bonden aanvankelijk te groote invloed konden krijgen, kwam ook hierin verandering. De pauselijke encycliek „Rerum Nova rum" oefende grooten invloed uit. Organisatie is noodig. Maar de goede, het egoïsme bedreigt zoowel arbeiders als patroons. Daarom is noodig dat men zich stelt onder de tucht van het christelijk be ginsel, van Gods Woord. Dat is de bedoeling van alle christelijke vakorganisaties R.K. zoowel als Prote.- stansch. Men verwerpt den klassenstrijd. Men wil opkomen voor de rechten van den arbeider, maar men doet dit als christen. Spreker wees op het vele goede dat dank zij het werk der chr.-vakorganisatie reeds werd bereikt, wekte alle arbeiders op zich aan te sluiten, ook al meent men voor zich zelf de organisatie niet noodig te hebben. Hier geldt het: „Draagt elkanders lasten." Spr. wekte de werkgevers op niet langer afwijzend of aarzelend te staan tegenover de arbeidersorganisatie en het collectief contract, maar ook van hun zijde hartelijk samen te werken. Toenadering eischt Gods orde, en der tijden nood. En al mogen we de principieele ver- len die er zijn niet verdoezelen, het is goed niet alleen te zien op wat ons scheidt, maar ook op wat we samen belijden. Dat de geloovige R.K. en de geloovige Protestanten nog groote ge meenschappelijke waarheden hebben blijkt duidelijk bij de de kerkvervol ging in Duitschland. Daarom is samen werking, waar deze mogelijk is, gebo den. Christelijke vakorganisatie is, evenals alle christelijke actie, niet slechts het be lang van een bepaalde groep, maar is een volksbelang van groote beteekenis, princi pieel zoowel als practisch. Daarom vordert deze zaak de steun van allen, die ook voor het Uwen van staat en maatschappij Gods Wet als opperste rechtraner erkennen. De heer Salman, hoofdbestuurder van den R.K. Landarbeiders bond, sprak een opwekkend slotwoord. Geitenfokvereeniging. Een dezer da gen vergaderde de plaatselijke Geitenfok vereeniging H.G.V. in de lunchroom van den heer H. v. d. Spek alhier. De waarne mende voorzitter, de heer Abr. v. Luyk, opende de vergadering. Jammer, dat de opkomst niet beter was. De secretaris en penningmeester deden beiden verslag van het afgeloopen jaar. Er bleek nog een klein batig saldo aanwezig, groot 19.34. Daarna volgde, wegens vacatures, de be stuursverkiezing. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: W. de Bleeker, le voorzitter, Abr. v. Luyk, 2e voorzitter, C. Bos, le secr., G. de Groot, 2e secr., L. v. Gorkum ,1e penningmeester, L. Harkus, 2e penningmeester en J. Bos, commissaris. De contributie bedraagt voor 1939 75 cent. Het dekgeld 50 cent per geit. Bij de in schrijving werd A. v. Velzen kooper van de witte bokjes k 17% cent en van de bonte bokjes k f 0.10. Daarna gaf de heer L. v. Gorkum, als afgevaardigde van de vergadering te Rotterdam, een verslag daarvan. De melkcontrole zal gehouden worden van 2 geiten en wel bij die van de heeren J. de Graaf en L. v. Gorkum. Bij rondvraag volgden nog verschillende besprekingen. Daarna volgde sluiting. NIEUWKOOP Organisatie-week. Een kort verslag van de Organisatie-week is in ons nummer van gisteren, gemakshalve!, onder Nieuw- v e e n geplaatst. OUDE-WETERING Gezonken. Gistermiddag is op de hoek van de Drecht een met steigerhout en andere materialen beladen schuit, eigen dom van den heer Van Berkel, metselaar te Leimuiden, door den hevigen golfslag van een passeerenden motorboot volgesla- gen en gezonken. De beide opvarenden kon den zich door een sprong naar den wal redden. Niettemin bekwamen beiden toch nog een nat pak. De schuit en de materia len, waaronder een rijwiel konden worden gebtygen. NIEUWVEEN Staatspartij. De R.K. Staatspartij hield gisteren in hotel Schreuder een le denvergadering. Ver over den gestelden tijd opent de voorz. met een kort welkom. Het bestuur, dat gewoonlijk niet over groote belangstelling kan roemen, mocht dit keer tevreden zijn. Op de laatst ge houden ledenvergadering waren 7 leden aanwezig. Thans waren 44 van de 236 leden aanwezig. De uitgebreide agenda werd in vliegend tempo afgewerkt, dit met het oog op de candidaatstelling voor den gemeenteraad, waarvan men meende dat dit wel eenigen tijd in beslag zou nemen. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van 55.32. De periodiek aftredenden, de heeren P. Vink en J. J. Verhaar, zijn bij acclamatie herkozen. Hierop volgde de candidaatstelling. De voorz. legt eerst de vergadering voor, uit te maken hoeveel candidaten op de lijst moeten worden geplaatst. De meening hierover is verdeeld. De eene groep wenscht er 8, de andere groeu 6. Tenslotte wordt hierover bij zitten en opstaan ge stemd én aan de meest eischenden de voor keur gegeven. Hierna volgt de candidaatstelling. Naast de zittende gemeenteraadsleden worden nog een negental naar voren gebracht. Verder deelt de voorzitter mede, dat in den loop der week nog gelegenheid be staat candidaten in te leveren, indien deze candidaatstelling met het vereischte aantal onderteekenaars bekrachtigd is. Bij de rondvraag vraagt een der leden opheldering, hoe het mogelijk is, dat zelfs een der bestuursleden van het opmaken der agenda niet in kennis is gesteld, en ook voor deze ledenvergadering geen uitnoo- diging heeft gehad. De voorz. deelt mede, dat de agenda, geplaatst in de „St. Nic. Bode", door allen als uitnoodiging voor de vergadering dient beschouwd te wor den. Voor de verdere beantwoording der vraag, is de meening, dat het bestuur hierover geen verantwoording aan de le den schuldig is. Ridderlijker zou het zijn, dat het be stuurslid, dat meent gepasseerd te zijn, zelf een aanklacht bij zijn medebestuurde ren indient, dan in de vorm van een af gevaardigde het bestuur op deze plaats ter verantwoording te roepen. Hierna volgt sluiting. ZOETERWOUDE Hanze. Gisteravond werd de Jaarver gadering van De Hanze gehouden. Er was veel belangstelling voor deze vergadering. De voorzitter, de heer Joh. Vlasveld, open de de vergadering met het openingsgebed en na de lezing van de notulen werd het jaarverslag uitgebracht. Het verslag klaagt over te weinig belangstelling van de le den, waardoor de werkkracht, die de or ganisatie niet missen kan, ten zeerste lijdt. Het Dag. Bestuur constateert, dat ook in het bestuur niet die werkkracht en het optimisme bestaat als voorheen. Zoo is het plan voor een tentoonstelling in 1939 1940 van het bestuur niet tot stand geko-

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11