OMGEVING Kruit-ontploffing te Leidschendam WOENSDAG 1 MAART 1939 DE I.E'fïSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOM Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Gisteravond hield de afd. Hillegom van den Ned. R.K. Bond „St. Franciscus van Assisië" een ledenvergadering in Flora. De belangstelling was slechts matig, onder voorzitterschap van den heer C. W. van Dam. De heer de Graaf, bondspenning- meester, die als onderwerp inleidde het voorontwerp wettelijke regeling werkloos heidsverzekering. Spr. gaf een beknopte uiteenzetting van het doel en de grond slagen der voorgestelde wettelijke werk loosheidsverzekering. Het is aldus spr. in sterke mate te betreuren, dat de Minister (met voorbijgaan der bestaande, goed functioneerende kassen der vakorga nisaties) nieuwe organen voor deze ver zekering wil opbouwen. Zelfs bij een zeer voorzichtige raming dreigt een zeer groot gedeelte van de premies aan administratie en controle verloren te gaan. Tevens is bij een bedrijfsgewijze uitvoering het gevaar zeer groot, dat de thans bestaande betere regeling voor de HKW-bedienden te niet gaat, aangezien de groep hoofdarbeiders in de tot dusverre gevormde bedrijfsraden niet vertegenwoordigd is. Spr. sloot met een krachtige opwekking tot verderen uit bouw van den Bond door uitbreiding van ledental. De rede werd met groote aandacht ge volgd. Er na werden eenige vragen ge steld en naar genoegen beantwoord. Hierna sluiting. KATWIJK Ziekenhuisverpleging. De vereeniging voor Ziekenhuisverpleging, kortweg ge noemd „De Verpleging", zal dezer dagen haai- 15 jarig bestaan vieren; het derde lustrum dus. Bij deze gelegenheid zal de vereeniging een boekje uitgeven waarin eenige gegevens betreffende de werking der vereeniging. Belangrijke cijfers komen er in voor welke velen zeker met aan dacht zullen lezen. Meerdere personen heb ben een pennevrucht geleverd voor dit boekje, de burgemeester mr. W. J. Wol- dringh van der Hoop, dr. J. Hueting, ds. Rutgers, ds. Ingwersen, dr. Cleveringa, de voorzitter de heer D. C. van Leeuwen. In het jaar van oprichting stonden 3600 kin deren beneden 16 jaar ingeschreven; con tribuanten (boven 16 jaar dus) waren er 3930, tesamen dus 7530 uitkeeringsgerech- tigdén. Op 31 Dec. 1.1. waren onder de 16 jaar ingeschreven 5482, boven 16 jaar 9671, totaal 15153 uitkeeringsgerechtigden. Voor 15 jaar werd door de 3930 contribu anten bijgedragen 7575.05, en thans door 9671 betalende leden 33483.44. In 1923 we rduitgekeerd voor 65 patiënten met 1520 verpleegdagen 3744.50; in 1938 voor 453 patiënten met 10741 verpleegdagen 25748.50. Het operatiefonds werd opge richt 10 October 1930 met een bijdrage van ct. per week per ingeschrevene, ook kin deren. In 1930 was het aantal leden van dit fonds 11642, de contributie 1037.89, het aantal patiënten 3 met aan uitkeering 275.In 1938 stonden in het fonds inge schreven 14139 personen, de ontvangen contributie was 3643.71. Het bedrag aan uitkeeringen 3214.78. Het algemeen Ope ratiefonds dateerd van 1934. Dit fonds is gesticht op aandringen van leden die inge val van operatie de voorkeur gaven aan behandeling in een particulier ziekenhuis. In 1934 was het aantal leden 382 die 409.44 contributie betaalden en in 1938 waren er 1014 leden welke aan contributie opbrachten 1926.28. In dat jaar werd voor 20 patiënten uitgekeerd een bedrag van 1254.38. In genoemd boekje staat een duidelijk overzicht van de ontwikkeling der vereeni ging, de oorzaak der oprichting n.l. het feit dat men geen gratisverpleging in het Academisch Ziekenhuis meer mocht heb ben. Alles zeer lezenwaardig. KATWIJK AAN DEN RIJN Verkiezing. De gemeenteraadsver kiezingen zullen alhier worden gehouden op Woensdag 14 Jnui. Personalia. Tot bestuursfid van de afd. Katwijk der E.H.B.O. is benoemd de heer J. van Rijn. Bouwen. Aan den Achterweg zullen voor rekening van den heer Ant. L. twee woningen worden gebouwd, hetgeen op dat punt een heel wat mooier aanzien zal geven dat zulks nu het geval is. Veiligheid. De drie verdrinkingsge- vallen aan het strand te Katwijk in den af- geloopen zomer zijn aanleiding geweest, dat er meerdere malen gesproken en geschre ven is over den gewenschte grootere vei ligheid aan het strand. Dit heeft er ook toe geleid, dat er dezer dagen een conferentie zal worden gehouden met het dagelij ksch bestuur der gemeente, dat deze conferentie uitschreef, het bestuur der Katw. Red dingsbrigade, het bestuur van V.V.V., de Inspecteur van politie en de strandexploi- tanten. Bedoeling is voornamelijk door een goede onderlinge samenwerking tot het beoogde doel, de grootst mogelijke veilig heid aan het strand te geraken. Autobus. De Autobusonderneming voor het vervoer van visschers naar IJmuiden. Vlaardingen, Scheveningen en Maassluis heeft voor dit vervoer tot 31 Dec. 1940 vergunning gekregen. Autoslooper ernstig gewond Gisterenmiddag was de autoslooper van H., wonende aan het veer te Leid schendam, bezig in zijn auto-slooperij in het Wilsveen met het sorteeren van oud-ijzer en koper. Tusschen dit ijzer en koper lagen ook geweerpatronen en springstof-appara ten, die voor militaire doeleinden wa ren gebezigd. Vermoedelijk doordat de man een van deze springstofapparaten forceer de, ontstond een ontploffing, waarbij Van H. ernstige verwondingen kreeg aan handen en gezicht. Na verbonden te zijn door dr. Per- quin is hij naar een ziekenhuis te Lei den overgebracht; men vreest, dat hij een zijner oogen zal moeten missen. Door de Genie is vanmorgen op de plaats van het ongeluk een onderzoek naar de oorzaak ingesteld. LEIDSCHENDAM Vergoeding L.O.-Wet 1920. Door den raad der voormalige gemeente Stompwijk werd besloten aan Antoon Adrianus A. en H. G. van Kampen uit deze gemeente, zoo lang de omstandigheden geen wijziging ondergingen, uit de gemeentekas te ver goeden de vervoerkosten van hun leerplich tige kinderen (5) naar de bijzondere school voor gewoon L.O. te Leiden. De heer A. G. Boonekamp zorgde voor het vervoer ge durende alle schooldagen der week voor een som van 250.- per jaar. Thans, aldus deelen B. en W. den raad mede, verzoekt Antoon van Kampen mede namens de an deren om verhooging in verband met het feit, dat per 1 Maart a.s. niet 5 maar 10 leerplichtige kinderen de school zullen be zoeken. De heer Boonekamp is bereid voor het vervoer zorg te dragen voor een totale som van 350.- per jaar. Evenals vroeger, is het de bedoeling de betaling rechts- streeks aan den heer Boonekamp te doen. De aanvrage voldoet aan de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en daarom stellen B. en W. voor te besluiten volgens het ontwerp-besluit. LISSE Bouwvergunning. B. cn W. dezer ge meente hebben aan de navolgende perso nen vergunning verleend tot het bouwen van: twee woningen aan Th. van Leeuwen en P. J. Vermeij, langs de derde Poel laan. NOORDWIJKERHOUT „Winterzorg". In café „De Zwaan" hield de afdeeling Winterzorg van den R.K. Volksbond een jaarvergadering, welke goed was bezocht. De voorzitter, de heer C. v. d. Klauw, opende met den Chr. Groet en een woord van welkom tot de aanwezigen, warna hij herdacht de overleden secretaris A. Kaptein, die veel vor de vereeniging heeft gedaan en voor wiens zielerust een gebed werd gestort. Hierna werden de notulen gelezen en goedgekeurd en werden 5 nieuwe leden ge ïnstalleerd. De voorzitter hoopte op mede werking der nieuwe leden, opdat er nog meer vruchten voor de vereeniging geplukt kunnen worden. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen 1687,73 de uitgaven 1663.19. Voordeelig saldo 24.54. Terug ontvangen is nog 17.85, zoodat het geheele batige saldo over 1938 bedroeg ƒ42.39. In kas was ƒ80.19. In kas was dus op 1 Jan. 1939 122.58. Namens de controlecommis sie van den R.-K. Volksbond verklaarde C. v. d. Klauw Czn., dat boeken en beschei den in orde zijn bevonden. De voorzitter bracht den penningmeester, den heer J. v. d Werf, dank voor zijn accuraat beheer. Door den heer J. v. d. Werf werd als af gevaardigde naar de vergadering van de Diocesane Inkoop-Centrale een zeer uitge breid en duidelijk veerslag uitgebracht van hetgeen daar verhandeld was. In deze ver gadering werd genoemde heer benoemd als bestuurslid. Bij de thans volgende bestuurs verkiezing werden de aftredende leden C. v. d. Klauw en Nic. Duivenvoorden, beiden herkozen, terwijl in de vacature-A. Kap tein met groote meerderheid werd gekozen P. Kaptein. Medegedeeld werd, dat in het vervolg streng de hand zal worden gehou den aan de bepaling van het reglement, dat niet méér brandstoffen kunnen verstrekt worden dan voor het bedrag, hetwelk ge spaard is. Tevens werd medegedeeld, dat het kwantum kolen, welke de vereeniging betrekt, niet meer beperkt zal zijn. Na rondvraag sluiting onder dankzegging voor de opkomst. Aan de uitgang werd als ge woonlijk gecollecteerd voor het Hulp in Nood-fonds. E. H. B. O. Voor het diploma E. H. B. O. slaagden de dames: A. v. d. Burg. J. BouwmeesterSchroder, J. Bouwmeester, J. VerlaanHogervorst, Plug, Versteeg, Mens, G. Blom, Knoppertter Pelle en A. Padding, en de heeren D. v. d. Voet, P. P. van Denzen, G. v. d. Zwet, Th. v. d. Berg, N. v. d. Berg, L. v. d. Geer, P. Barnhoorn, P. Laros en Fr. Rosman. GEMEENTERAAD VAN LISSE De bioscoop op Zondag 1 - Er is geen openbare voorstelling, maar eenieder gaat er heen. De Raad der gemeente Lisse vergaderde Dinsdagmiddag onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer jhr. mr. van Rijckevorsel. Afwezig met kennisgeving was het lid Jac. Th. de Vroomen, wegens verblijf in het buitenland. Een wijziging van de veldwachtersveror- dening werd na eenige opmerkingen vast- Ter tafel komt de onbewoonbaarverkla ring van het perceel Heereweg No. 185. De afbraak begint. De heer van Kesteren merkte op, dat de gemeenteraad reeds vele woningen onbe woonbaar heeft verklaard, doch nog geen enkele van deze woningen is afgebroken. Hiervoor vraagt spr. de aandacht. De voorzitter antwoordde, dat de onbe- woonbaarverklaarde woningen in ieder ge val niet meer bewoond mogen worden, zoo dra deze zijn verlaten of ontruimd. Reeds zeer spoedig zult u in de pr act ijk de afbre king van een gedeelte der onbewoonbaar verklaarde woningen medemaken. De voorloopige goedkeuring van het ont eigeningsplan ten behoeve van de Volks huisvesting volgde thans. De voorzittter deelde mede, dat het raadsbesluit met de betrokken bescheiden gedurende 30 dagen ter inzage wordt ge legd en dat gedurende 14 dagen na dien termijn men in beroep kon komen. De heer Boot vraagt hoeveel personen nog weigerachtig zijn. De voorzitter antwoordde van 6 perso nen momenteel, omdat een persoon inmid dels het gedane aanbod der gemeente heeft geacecepteerd. Weth. Tromp verklaarde dat de verschil len niet zoo heel groot meer zijn op een geval na, doch dat de commissie, waarmede belast, geen vrijheid heeft kunnen vinden om overschrijding van de taxatie ook niet voor een persoon te bewerkstelligen. Het voorstel wordt aangenomen. Vervolgens bracht de voorzitter in be spreking het voorstel van B. en W. om van den heer F. M. Verduyn, alhier, een per ceel grond aan te koopen ter grootte van ongeveer 0.35.00 H.A. tegen den prijs van ƒ5000. De voorzitter deelde mede, dat dit terrein bijzonder geschikt is in verband met zijn ligging tot het stichten van een zuiveringsinstallatie van het rioolwater, wanneer het centraal rioleeringsplan wer kelijkheid wordt. Met hierop deze instal latie te doen opstellen wordt het plan aan merkelijk goedkooper. De heer Knetsch kan zich wel veeenigen met den aankoop, doch zou alvorens te be slissen of de zuiveringsinstallatie hierop komt eerst het rioleeringsplan willen be zien en bestudeeren. Men kan zich hiervoor met vastleggen. De voorzitter deelde mede, dat dit de plaats zal zijn, waar de zuiveringsinstalla tie moet komen volgens het ontwerp-plan. Wanneer de stichting hierop plaats heeft, komt het plan vermoedelijk ƒ20.000 goed kooper uit. Weliswaar is dit nog geen of- ficieele goedkeuring door den raad, doch in het raam van het ontwerp, hetwelk bin nenkort den raad zal bereiken, is dit de aan gewezen plaats. De heer Lefeber vindt het goed gezien om eerst den grond te koopen, omdat de vraagprijs anders mogelijk duurder zou uitkomen. De heer van Kesteren deelde mede, dat de grondcommissie tevens het advies heeft gegeven om tot dezen koop over te gaan, omdat de bediening eventueel zou kunnen geschieden vanaf de gasfabriek, waarbij de installatie komt te liggen. Hierna werd tot den aankoop gesloten. Na ampele bespreking werd zonder hoof delijke stemming besloten om voor de ver betering van den hoekKanaalstraat Broekweg van de Coöperatieve Boerenleen bank te Amstelveen een strook grond te koopen ter totale grootte van ongeveer 558 M.2, tegen den prijs van 2.per M2. De bebouwing van den Heereweg. Het verzoek van verschillende ingeze tenen, om het gedeelte Heereweg vanaf de Akervoorderlaan tot de Derde Poellaan (buurtschap de Engel) voor open bebou wing in het uitbreidingsplan op te ne men, werd hierna aan de orde gesteld. De voorzitter verklaarde, dat de Raad dit zou kunnen besluiten, doch gaf het ver zoek geen schijn van kans tot de werkelijke verwezenlijking. Het Rijk, Rijkswater staat, weigert iedere uitweg op den rijks weg en wil deze uitwegen zelfs gaan in krimpen ook voor bestaande ontheffingen. Wanneer de Raad hiertoe zou besluiten, zou het zelfs nadeelig kunnen werken op de reeds gevoerde onderhandelingen, wel ke momenteel in bewerking zijn, voor ver schillende andere aangelegenheden. De heer Segers operde het denkbeeld om de Nic. Damesstraat dan maar parallel te laten loopen met den rijksweg en hem door te trekken tot aan de grens der ge meente Sassenheim. De voorzitter zegt, dat zelfs dat nog zeer vele hinderpalen zou kunnen onder vinden. Uit de reeds gehouden besprekin gen is gebleken, dat B. en W. moeten kun nen aantoonen, dat de aanwas van het buurtschap de Engel zoo groot is, dat het noodzakelijk wordt geacht om daar huizen te stichten. De uitwegen op den rijksweg en de lintbebouwingswet staan deze uit breiding in den weg. Het door den heer Segers geopperde denkbeeld zou aan de or de gesteld kunnen worden bij de herziening van het uitbreidingsplan. De heer Tibboel vindt de bepalingen van het Rijk een beperking van het eigendoms recht. Wethouder Warmerdam koestert de illu sie, dat het rijk, alhoewel niet voor dit plan, dan toch voor andere plannen zijn medwerking zal verleenen. Weth. Tromp wees op de moeilijkheden, welke de gem. Sassenheim heeft onder vonden, terwijl de heer Segers voorbeel den aanhaalde uit de gemeente Voorscho ten. De heer Lefeber achtte een parallel-weg gelijk met den rijksweg niet onuitvoerbaar Hier kan dan de bouw, doch niet alleen van arbeiderswoningen, doch voor alle wo ningen worden voortgezet. Dit moet men zien te verkrijgen daar ter plaatse, wan neer het plan wordt herzien. De heer Romijn verklaarde, dat het uit breidingsplan niet meer voldoet aan de eischen. Sprekers overtuiging is het, dat men het verzoek van de hand moet wij zen, omdat wij anders in het geheel niets zullen kunnen bereiken. De voorzitter deelde de meening van de verschillende sprekers en wees er op, dat verschillende aangelegenheden wachten op de herziening van het uitbreidingsplan, weshalve hij voorstelt om een commissie voor deze aangelegenheid te benoemen, waartoe hij voordraagt de heeren Weth. Tromp, L. Boot, P. Romijn en J. W. A. Le feber. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten, en de commissie van her ziening voor het uitbreidingsplan werd ge vormd overeenkomstig het voorstel van den voorzitter. De heer Knetsch wenschte geacht te wor den tegen te hebben gestemd. De heer Schrama vroeg om de adressan ten met nadruk er op te wijzen, dat deze af wijzende beschikking het gevolg is ge weest van de bepalingen van hoogere in stanties. Nog wees de heer Segers op de groote in consequentie van het rijk voor wat betreft het scheppen van gevaren, door den rijks weg gelijkvloers'te laten kruisen door den weg welke vanaf Sassenheim naar Noord- wijk zal loopen. De voorzitter deelde hierop mede, dat door de bevolkingsaanwas de gemeente we derom 5 aan deelen elk 200 moest nemen in de N.V. Electriciteitsbedrijf H.L.S.; dat de vermindering van bijdrage in den school- artsendienst door Ged. Staten is verscho ven tot aan het jaar 1942; dat de gemeen te Lisse wederom in het gelijk is gesteld aangaande de gevoerde procedure betref fende de toeslag op de loonen met de fa. Grullemans en N.V. M. Veldhuizen van Zanten. Voorts stelde de voorzitter, naar aanlei ding van de gestelde vragen in de vorige vergadering mede, dat de brandbluschmid- delen eenige verbeteringen behoefde, wel ke t.z.t. zullen worden voorgesteld. Het rapport van den brandweer ligt voor de le den ter inzageè Eveneens zal de belasting op honden worden herzien en in de eerst volgende vergadering worden gebracht. Het personeel van openbare werken zal worden voorzien van uniformpetten, nadat uit een enquête gebleken is, dat het per soneel zulks op prijs stelt. Wegens het ver richten van veel buitengewoon werk door de werkster zal t.z.t. haar een gratificatie tie worden toegekend. Na een kleine op merking van den heer Segers werd hier mede accoord gegaan. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat den gemeente-opzich ter opdracht is gegeven om naar den toe stand van landarbeiderswetwoningen een onderzoek in te stellen. Bij de rondvraag vroeg de heer Knetsch of in deze gemeente ook herschatting der landarbeiderswetplaatsjes zal plaats vin den. De voorzitter zegt, dat de aanvragen van 32 personen reeds ten departemente berus ten. Op een vraag van den heer van Keste ren of er geen request van de R.-K. en Chr. Bouwvakarbeiders is ingekomen, ant woordt de voorzitter ontkennend. De heer Segers vroeg de bevindingen kenbaar te maken van het college van B. en W. ten aanzien van de werkverschaffing op den tuin „De Wolf'. Weth. Warmerdam verklaarde in het be lang der werkverschaffing niet te veel te zullen zeggen. Reeds enkele malen is spr. door zijn uitlatingen in conflict gekomen. Spreker verklaarde dat de werkverschaf fing goed voldoet en dat de arbeiders, die zich geheel en al geven aan hun taak, een goed loone verdienen, hetgeen niet bene den het geldende contractloon valt met de toeslag mede. Hij was tevreden zoowel voor de arbeiders als voor de principalen. Bioscoop op Zondag. Een fel protest van protestantsche zijde. Aangaande de bioscoopvergunning sprak de heer Segers thans de navolgende rede uit. M. de Voorzitter, Toen U onlangs, naar aanleiding van een tot u gericht verzoekschrift, het Gode wel gevallig besluit nam, dat er op Zondag geen bioscoopvoorstellingen zouden zijn, is er een gevoel van warme erkentelijkheid door onze harten gegaan en heeft u bewezen een burgervader voor alle ingezetenen te wil len zijn, zooals bij uw installatie ons be loofd. Zeer betreurenswaardig is het daarom, dat men, als onze inlichtingen juist zijn, onder aanvoering van eenige vooraanstaan de burgers, uw mooi besluit heeft te niet gedaan. Hebben deze lui niet begrepen, dat zij: Eerstens: U ersoonlijk, opzettelijk, een slag in het gezicht hebben gegeven? Tweedens: Een zeer groot aantal Lissers daarmede in hun diepste gevoelens ernstig en pijnlijk troffen? en vooral Dèrdens: Zich met deze handelwijze stel den tegen een Heilig, Rechtvaardig, Alwe tend God, die de schending van Zijn dag zeker niet ongestraft kan en zal laten? Zij stellen met deze d aad honderden in de gelegenheid zich bij voortduur te mis dragen in dé schending van Gods Dag. Diep medelijden vervult ons, als wij aan deze promotors denken. Moge God him de ze zware overtreding genadig vergeven! M. de V.! U vriendelijk dankend voor dc door u genomen beslissing, veriklaren wij hier plechtig, dat deze door ons nooit zal worden vergeten. Wij voegen hier den wensch aan toe, dat, mocht zich weer eens iets dergelijks voor doen, uw besluit niet weer krachteloos zal worden gemaakt door hen, die u juist moes ten steunen. De heer Knetsch vroeg waarop de be voegdheid van den burgemeester steunde om bioscoop-voorstellingen op Zondag t» verbieden. Openbare voorstellingen blijven op Zondag verboden. De voorzitter zegt, dat ingevolge de Ge meentewet hem het recht is gegeven om deze voorstellingen al of niet toe te staan. Een ingekomen verzoek van de Protestant sche geestelijkheid heeft hem doen beslui ten geen bioscoop-voorstellingen op Zon- dag toe te laten. Aan zulk een collectief ver zoek heeft hij gehoor gegeven voor de openbare voorstellingen. Er Is echter een vereeniging opgericht om Zondags naar de bioscoop te kunnen gaan! Weth. Warmerdam verklaarde zich met het college van B. en W. te hebben ver- eenigd met de genomen beslissing. Men moet rekening houden met een groote min derheid van ingezetenen en dezen eerbiedi gen. Dat aan de vereeniging, wellke zich ten doel stelt om het bioscoopbezoek op Zondag uitsluitend te beperken tot R.-K. bindende bepalingen zijn gesteld voor de voorstellingen weet spr. en spr. verklaart, dat deze bepalingen moeten worden en zul len worden nageleefd. In organisatorisch verband moet evenwel de gelegenheid ge geven worden om iets te doen ook op den Zondag. Spr. noemt voetbal, meetings en dergelijke. Hierop sloot de voorzitter de vergadering. OEGSTGEEST Stille Omgang. Onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooy hield de „Stil le Omgang" een alg. vergadering. Een bij zonder woord van welkom richtte de voor zitter bij de opening tot pastoor Looyaard, die bereid was gevonden een opwekkend woord te spreken. De voorzitter wees ver volgens nog op de aangename stemming die steeds op deze bijeenkomst heerscht. Een volgenden keer zal overwogen worden, te gelijk met deze vergadering een bijzonde ren avond te organiseeren b.v. met spreker en lichtbeelden over den Stillen Omgang en eenige zangnummers, zooals dit op meerdere plaatsen gebruikelijk is. Deze avond zou dan ook toegankelijk kunnen v/orden gesteld voor niet-leden, die veel voor den Stillen Omgang voelen, doch om een of andere reden de Omgang niet kun nen medemakeri. Dit plan verkreeg veel instemming. De voorzitter deelde daarop nog mede, dat de Omgang zal worden gehouden den nacht van 18 Maart en hoopte, dat het aantal bedevaartgangers, zooals verleden jaar, de negentig weer mag benaderen. De opgegeven intentie „Bevordering van so ciale rechtvaardigheid en sociale liefde" is zeker een aansporing tot deelname. De kosten bedragen evenveel als het vorige jaar en de reis zal wederom per tram wor den gemaakt. Van de eerw. Overste der broeders van St. Joh. de Deo is wederom toestemming verkregen om van de kapel gebruik te maken. Pastoor Looyaard of kap. Uman zullen als geestelijk leider mede gaan. De opgave tot deelname moet uiterlijk geschieden op 12 Maart n a de Hoogmis en na de H. Mis van 11 uur in 't patronaats gebouw. De heer G. Koelman bracht finan- ciel verslag uit; er bleek een batig saldo van 23.92 aanwezig. De periodiek aftre dende bestuursleden de heeren G. A. Koel man, L. Nouwens en J. W. v. d. Post wer den herbenoemd. Pastoor Looyaard gaf daarna een dogma- in tische uiteenzetting van het H. Sacrament des Altaars, welke met de grootste aan dacht werd gevolgd. Bij het einde bracht de voorzitter pastoor Looyaard hartelijk dank. Hierna sluiting. WARMOND Personalia. De heer J. Gelok, opzich ter alhier, is met ingang van 15 Maart a.s. benoemd aan het Departement van De fensie" om aldaar te werk te worden ge steld. Geboren: Ida Jacoba, d. van P. Ouwehand en A. Kramer Ida Jacoba, d. van T. de Vogel en P. Ouwehand -- Maria Apolonia Laurentia, d. van P. N. Schrier en H. C. v. d. Poel Adriana Ma ria Cornelia, d. van P. M. v. d. Vooren en M. J. van Stijn. Overleden: J. van Winsen 85 j. wedr. van M. Aardman J. Schonev 80 j., gehuwd met Ccrnelia Ende.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10