OMGEVING DINSDAG 28 FEBRUARI 1939 DE LEICSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. o LEIDSCHENDAM K. J. M. V. Onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs hield de K. J. M. V. „St. Albertus Magnus" een geslaagde ont wikkelingsavond, waarop de heer Wim Blonk het onderwerp „Gezag in Europa" behandelde. Volgen enkele mededeelingen, waarbij de voorzitter bijzonder aanbeveelt den luchtbeschermings-gascursus. Kapelaan van Niekerk richt nog eenige woorden tot de leden en dankt hen voor het mooie resultaat voor de werkloozen- retraite bij de vastenavondviering NOOTDORP Schadepost. Zaterdag j.l. des voormid dags omstreeks 11 uur kreeg een in Rijs wijk (Z.H.). woonachtige dame, die met haar auto op den rijksweg no. 12, onder de gemeente Nootdorp, in de richting Utrecht reed, een klein defect aan haar auto. Zij bracht haar auto tot stilstand en nadat zij er in geslaagd was het defect ter plaatse te herstellen vervolgde zij haar tocht weer. Even later bemerkte zij tot haar schrik, dat zij haar bruine tasch inhoudende 2 da- mesportemonnaies met een bedrag van ruim 525.een gouden dameshorloge met ingezetten briljant, een zilveren da meshorloge, een klein model foto van haar echtgenoot en twee paar dameshandschoe nen, welke zij gedurende de reparatie op de treeplank van haar auto had neergelegd, vermiste. Zij keerde terstond terug en zocht het weggedeelte af. De tasch met den kostba ren inhoud vond zij niet terug, maar wel van elk paar handschoenen één. Waar de rest gebleven is, is nog onbekend. NOORDWIJK V. V. V. Noordwijk Vooruit. Maandag avond hield V. V. V. haar jaarvergadering in „De Landbouw" aan de Noord-Boule vard, onder presidium van den heer A. Vermeulen. De opkomst was bijzonder goed het beste bewijs, dat V. V. V. de laatste jaren een actief leven heeft ontplooid. Bij het schrijven aan B. en W. van Noord- wijk, waarin met aandrang verzocht werd om de jaarlijksche subsidie aan V. V. V. en Reclamefonds niet te verlagen en waarop afwijzend is beschikt, werd door meerde ren het woord gevraagd. Hierbij kwam tot uiting, dat in de omliggende badplaatsen ce subsidie niet verlaagd is; in sommige plaatsen zelfs verhoogd werd. Katwijk hield 500, Bergen 1000, terwijl Zandvoort 1300 meer verkregen en thans 3800 ont vangt, waartegenover Noordwijk de helft der voorgaande subsidie krijgt toegewezen en wel 300. Een teleurstellend resultaat, hetgeen in het belang van onze badplaats ten zeerste'te bejammeren valt. In het keu rig en overzichtelijk jaarverslag van den secretaris werd gememoreerd, dat het af- gcloopen seizoen slechts zeer matig is ge weest en de resultaten sterk zijn beinvloed geworden door de economisch ongunstige toestanden, gepaard gaande met de poli tieke spanningen, welke in Europa hebben geheerscht; de bedrijven hadden zeker 20 tot 25 pet. slechter uitkomst dan in 1937. Lof werd gebracht aan de werkers van het uitstekend geslaagde Tulpenfeest en van het Internationale Schaaktournooi, het welk veel heeft bijgedragen om Noordwijk zoowel in binnen- als buitenland meerde re bekendheid te geven en een pracht re clame-object is geweest. De zomerfeesten hebben weer de noódige attracties aan de badplaats gegeven en stonden in aller be langstelling. Het aantal gasten in 1938 be droeg pl.m. 14000; het Informatie-bureau heeft zeer nuttig werk verricht. Het jaarverslag van den penningmees ter, waarvan aan alle leden een overzich telijk afschrift was verschaft, sloot met een nadeelig saldo van 12.42 en gaf het eind- totaal aan van 4758.61. De begrooting werd na enkele toelichtingen vastgesteld op j 4391. Bij monde van den heer Chr. v. d. Voort was medegedeeld, dat boeken en be scheiden in orde waren bevonden. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de hoeren v. Wijk, v. d. Oord en v. Egmond; secundi v. d. Palm, Marijt en Eriks. Inge komen was nog een klacht over het beheer van het informatie-bureau. Na enkele be sprekingen werden deze in handen ge steld van de commissie van beheer, welke na een grondig onderzoek, deze aangele genheid op de eerstvolgende vergadering zal beantwoorden. De bestuursverkiezing wegens aftreden van de heeren H. Lieffe- rink, Th. Verloop, E. C. Urlus en dr. J. de Roock (die volgens artikel 6 der statuten niet herkiesbaar waren) had tot uitslag dat gekozen werden de heeren R. Tappenbeck (47), dr. de Graaf (43), F. Urdus (42) en J. Dekker (35). De voorzitter bracht dan aan de afgetreden bestuursleden. Bij de rond- vraag kwam van verschilende leden de klacht over de te hooge badpryzen in Noordwijk; het bestuur zegde toe met de -Mij. „Zeebad" hierover te zullen conferee- ren, en zoo mogelijk gunstiger voorwaar den te verkrijgen. De heer Roos kwam nogmaals terug op zijn vroeger voorstel om reclame te ma ken voor oze badplaats op de Jaarbeurs te Utrecht. Dit voorstel werd in handen ge steld var, den heer R. Tappenbeck, lid van de commissie der Noordzee-badplaatsen. De heer v. Wely bracht dank aan het hoofdbestuur voor de groote medewer king tot het welslagen van de gehouden Tulpenfeesten en verwacht, dat allen, zoo wel moreel als financieel zullen helpen om het a.s. Tulpen-festijn wederom te doen DE STOMPVVIJKSCUE WEG Omlegging aanbesteed Ged. Staten van Zuidholland, hebben gisteren aanbesteed het verbeteren van een gedeelte van den weg Zoetermeer Leiden (wegvak StompwijkZoeterwoude) bestaande in het maken van een nieuw en het verbreeden van het bestaande weg- lichaam, het aanbrengen van een klinker bestrating, het graven van slooten en het verrichten van bijbehoorende en bij komende werken in de gemeenten Leid- schendam en Zoeterwoude bestek no. 3 van 1939. De laagste inschrijving was van S. van 't Verlaat en Co. te Zeist voor 68.470. slagen. Een voorstel tot statuten-wijziging, waardoor het mogelijk zal zijn dat aftre dende bestuursleden weer herkozen kun nen worden, zal door het bestuur bezien worden en op de eerstvolgende vergade ring ter beslissing aan de leden worden oor gelegd. Nadat nog mededeeling was ge daan, dat de lidmaatschaps-kaarten klaar zijn en door de leden aan het informatie bureau kunnen worden afgehaald, sloot de voorzitter deze bijeenkomst. NOORDWIJKERHOUT Inenting diphtheritis. Van de school gaande kinderen is 65 pet. ingeënt tegen diphthiritis. ZILK HUIS- EN KASBROEITENTOON- SÏEULING. Zaterdagmiddag werd in het parochie huis de jaarlijksche huis- en kasbroei-ten- toonstelling geopend, georganiseerd door de St. Jozefgezellen en Kruisvaart. Onder de vele genoodigden en belangstellenden merkten we o.a. op den Edelachtbare heer burgemeester en echtgenoote, den Z.eerw. heer Pastoor, kapelaan v. d. Hoogte, het bestuur van de L.T.B. en afgevaardigden van het Hollandsch Bloembollenhuis te Lissé. Even vijf uur heette de geest, adviseur kap. C. Schuttelaar, alle aanwezigen harte lijk welkom, waarbij hij vooral den burge meester dank bracht voor het aanvaarden van de uitnoodiging. Twee bruidjes ver welkomde daarna den burgemeester en zijn echtgenoote met een wenschje en met bloemen. Vervolgens dankte kap. Schutte laar de jury, die zich een moeilijke taak zag toegewezen, en de tentoonstellingscom missie. Ook dankte spreker allen die door het belangloos beschikbaar stellen van de bollen deze tentoonstelling mogelijk maak ten. Met een compliment en opwekkend woord aan de inzenders steeds met meer animo en moed aldus voort te gaan, noo- digde spreker den burgemeester uit de ten toonstelling te openen. De burgemeester zeide met veel aan de ze uitnoodiging gehoor te geven. Veel im mers is er aan zulk een tentoonstelling ver bonden. Wat is er al niet mee gemoeid, voordat de bollen zoover zijn. Verheugend echter is te constateeren dat het elk jaar beter gaat. Daarom blijf volhouden on danks de ongunstige tijden en denk aan de spreuk van ons Nederlandsch wapen: „Ik zal handhaven." De hoop uitsprekende dat deze tentoonstelling blijvende vrucht moge dragen verklaarde spreker de ten toonstelling geopend. Hierna sprak de Z.eerw. heer Pastoor enkele woorden, waarna kapelaan C. Schut- telaer allen uitnoodigde de tentoonstelling te gaan bezichtigen. De schitterende inzendingen waren bo ven aller verwachting. Evenals de Zilk onder pastoor Hafkenscheid het initiatief nam huis- en kasbroei-tentoonstellingen te organiseeren zoo blijft ze hierin nog steeds den toon aangeven. Telken jaren werd de kwaliteit der inzendingen opgevoerd en al dus mocht deze elfde tentoonstelling een nog ongekend succes bereiken. Dit moge blijken uit het puntenaantal dat door de jury werd toegekend. St. Jozefgezellen. Huisbroei: Verplichte inzending. Ie prijs: Dirk Vennings, 36 p.; 2e pr. Huib Vreebrug, 34 p.; 3e pr. W. de Groot Hzn, 32,5 p.; 4e pr. Th. de Groot Azn, 32 p.; 5e pr. J. v. Gijlswijk, 31 p.: 6e pr. U. v. Tol, 28 p.; 7e pr. Cas de Groot 27,5 p.; 8e pr. Jan de Winter 27 p.; 9e pr. S. v. d. Vossen, 27,5 p.; 10e pr. Gijs Geerlings Hzn, 26 p. Troostprijzen: 1. Ant Hoeks, 24,5 p.; 2. G. Geerlings 24 p.; 3. Jac. Geerlings 21 p.; 4. B. Nederstigt 19 p.; 5. A. Vreeburg 18 p.; 6. L. Kaptein 15 p. Huisbroei: Vrije inzending. Ie pr. M. v. Tol, 36 p.; 2e H. Vreeburg, 33 p.; 3e J. v. Gijlswijk 29,5 p.; 4e Jac. Geelings Jacz., 26,5 p.; 5e B. Nederstigt Jacz. 21,5 p. Kruisvaart. Huisbroei, verplichte inzen ding. Ie pr. Herm. de Groot Hzn., 34 p.; 2e pr. W. de Groot Tzn. 33 p.; 3e J. Mooijen- kind 32 p.; 4e Jac. Duivenvoorde 31,5 p.; 5e J. v. d. Vossen, 31 p.; 6e. W. Ruigrok CJzn., 30 p.; 7e W. v. d. Drift 25 p. Troostprijzen: le pr. P. de Groot 24 p.; 2e Frans Verhaer 23,5 p.; 3e H. v. Haaster 23 p.; 4e C. Verhaer 22 p.; 5e H. v. Berkel 18 p.; 6e H. v. Straelen 15 p.; 7e C. Zethof 14 p.; 8e J. Zethof 13 p.; 9e G. de Jong 12,5 p.; 10e B. Hoogkamer 12 p.; lie Wim Bon 11 p. Huisbroei: Vrye inzending, le pr. W. de Groot Tzn., 40 p.; 2e W. v. d. Drift 38 p.; 3e Jac. Duivenvoorde 27 p.; 4e G. de Jong 25 p.; 5e D. Hoogkamer 16 p. Kasbroei: le pr. D. de Groot 39,5 p.; 2e W. de Groot Hzn. 37,5 p.; 3e J. v. d. Vossen 35 p. Mooiste geheel huisbroei: Th. de Groot Azn. Mooiste geheel kasbroei: W. v. d. Drift. Mooiste etiketteering: le W. v. d. Drift; 2e J. v. d. Vossen; 3e W. de Groot Thzn. Uitslag prijsvraag. Kruisvaart: P. de Groot, W. Bon, W. Ruigrok. Trootsprijs: Gebr. Verhaar. Gezellen: D. de Groot, W. de Groot, B. Nederstigt. Troostprijs: Jac. Nederstigt en Jac. Geerlings. De jury, bestaande uit de heeren Zand bergen, H. Ruigrok, P. Langeveld en H. Rusman was geheel voor haar moeilijke taak berekend. Dit getuigde ook de heer J. Mesters, voorzitter van den L.T.B. Spreker toonde zich vol bewondering voor de jury. Uit ondervinding kende hij de moeilijke taak die een jury heeft te vervullen. Ook verheugde het hem dat er nog steeds zoo veel ambitie en liefde is voor het vak on der de jongelui. Als afgevaardigde van het Hollandsch Bloembollenhuis te Lisse sprak vervolgens de heer P. v. d. Nouland. Spreker wees op de groote cultureele waarde voor de op voeding van de jeugd, die zulk een ten toonstelling hebben kan. Door dit werk leert men liefde kweeken. Veel toch wordt er van de huisgenooten gevergd gedurende die laatste maanden. Zoo kan ook dit werk de eensgezindheid en verdraagzaamheid in de huisgezinnen ten goede komen. Door deze groote belangstelling en waar deering zullen de inzenders wel zijn aange spoord op deze weg voort te gaan. Aan de tentoonstellingscommissie en kapelaan C. Schuttelaar komt een bijzonder woord van hulde voor de schitterende organisatie. OEGSTGEEST Aanrijding. Hedenmorgen omstreeks half 8 reed een zwaar met zakken meel beladen vrachtauto, bestuurd door C. R. uit Hazerswoude door het springen van een band tegen een vluchtheuvel bij de halte Leidsche Buurt, en verbrijzelde de aldaar staande lichtmast. Bond voor Groote Gezinnen. In de aankondiging van de vergadering van de R.K. Bond voor Groote Gezinnen, in ons nummer van gisteren, is vergeten te mel den, dat deze vergadering V r ij d a g wordt gehouden. SASSENHEIM Gemeenteraad. De gemeenteraad is er vergadering bijeengeroepen op Don derdag 2 Maart a.s. des nam. half drie uur. De agenda luidt: 1. Notulen en Ingekomen Stukken. 2. Verzoeken om voorschot over 1939, inge volge art. 103 zesde lid der Lager Onder wijswet 1920, van de besturen der Bijzon dere Scholen. 3. Nadere vaststelling re kening 1937. 4. Wijziging begrooting 1938 er. intrekken reeds genoming besds geno men besluit tot wijziging begrooting 1938. 5. Wijziging begrooting 1939. 6. Benoe ming leden Hoofdstembureau en Stembu- reaux. 7. Reclames Hondenbelasting. 8. Re clame Straatbelasting. 9. Loonen los perso neel en werktijden vast- en los personeel. 10. Benoeming lid Burg. Armbestuur. 11. Wijziging Ambtenarenreglement. 12. Aan leg Parallelwegen in Ter Leede langs den Provincialen weg. 13. Overdracht aan de Provincie van gemeentegronden. 14. Over dracht van ongeveer 56 M2. van den Beu kenlaan in Ter Leede aan den heer Jac. van Reisen, 15. Woningcomplex „Amerika". WARMOND „Draagt elkanders lasten." De Onder linge Glasverzekering „Draagt' Elkanders Lasten", alhier hield in Hotel „De Stad Rome" onder voorzitterschap van den heer F. Slager haar algemeene vergadering. Ui het verslag van den penningmeester, den heer J. Uit. den Boogaard, bleek, dat de ontvangsten in 1938 hadden bedragen 129.65 en de uitgaven 70.84, zoodat een batig saldo te boeken viel van 58.81. De rekening en bescheiden waren nagezien door de heeren W. Oudshoorn en C. Bree- dijk. De aftr. bestuurders, de heeren Sla ger en Uit den Boogaard, werden met alg. st. herkozen, terwijl de heer Slager weder om als voorzitter werd herbenoemd. Be sloten werd, de thans geldende premie ook voor 1939 te handhaven. Besloten werd dat nieuw toe te treden leden alleen een be hoorlijke oppervlakte kunnen verzekeren, ten genoegen van het bestuur. Aan de orde kwam hierna de kwestie met betrekking tot de verwarming van spiegelruiten bij heer- schende vorst. De ondervinding heeft aan getoond, dat hieraan voor de verzekering belangrijke risico's verbonden zijn. Op voorstel van den voorzitter werd besloten in dergelijke gevalen geen uitkeering te geven hetgeen de leden ter kennis zal worden gebracht. Een voorstel om den vol genden winter wederom een feestavond te organiseeren vond algemeene instem ming. Koopt bij hen, 11e in Uw Dagblad adverteeren 1 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Gisterenavond hield de raad een open bare vergadering. Voorzitter was Burge meester Woldringh van der Hoop. Aanwe zig alles leden, behalve de heeren van Ton geren en D. Meerburg, die bericht van ver hindering hebben gezonden. Als de Raad het niet doet. Punt 1 is mededeeling van verschillen de ingekomen stukken. Van het Ministerie is bericht ontvangen meldend, dat het af- s<hermen van de stemhokjes bij verkiezin gen nog in overweging is. Van Ged. Staten de mededeeling, dat de raad verzocht wordt de vergoeding voor de auto van den Keuringsveearts op 700.te brengen. Als de raad het niet doet, zullen Ged. Sta ten hiertoe zelf moeten overgaan, zegt de voorzitter. Goedgekeurd. Punt 2. Benoeming van leden voor een tweetal raadscommissies, ingesteld in de vergadering van 30 Nov. 1938, welke com missies tot doel hebben: 1. bij Ged. Staten een verhooging van de Wethoudersjaar- wedde te bepleiten en een commissie welke tot opdracht krijgt de salarissen van het gemeentepersoneel te herzien. B. en W. stellen voor de eerstgenoemde commissie te doen bestaan uit drie personen en de in tweede instantie vermelde commissie uit 5 leden. Tenzij de raad de benoeming de zer leden aan zich wil houden, stellen B. en W. voor tot leden der bezoldigingscom- missie voor de Wethouders te benoemen de heeren J. G. Schoneveld, C. van Tongeren er. L. v. d. Zwan. En tot lid van de andere commissie de heeren Grimbergen. Meer burg, Van der Perk. C. van Rijs en L. van der Zwam. Uit den raad komen enkele opmerkingen wat aanleiding is voor den voorzitter om de stemming aan den raad te laten. Bij eerste stemming is voor den voorzitter om de stemming aan den raad te laten. Bij eerste stemming worden geko zen de heeren Schoneveld, C. van Rijs, D. Meerburg en Grimbergen. Voor de laatste vacature moeten drie stemmongen gehou den worden; ten slotte heeft de heer C. van Tongeren de volstrekte meerderheid. De heeren Meerburg en van Tongeren zul len van hun benoeming in kennis worden gesteld. De andere heeren namen hun benoeming aan. De dames zijn er naast! Van de Commirsie van Toezicht op de Bewaarschool te Katwijk aan Zee is be richt ingekomen, dat dit college en bloc aftreedt omreden de raad niet voldoende aan hun wenschen is tegemoet gekomen. De voorzitter zet uiteen waarom de dames „er naast" zijn. Zij zijn te vlug van stapel geloopen. B. en W. konden niet eerder be richten. Na eenige bespreking wordt be sloten dat nog getracht zal worden met de dames „in contact" te komen en hen op hun besluit te doen terugkomen. Tot lid der schattingscommissie in het Grondbedrijf wordt de heer de Bruyn ge kozen. De voorzitter deelt mede, dat op het laat ste oogenblik nog is ingekomen een adres van de Christ. Middenstandsvereeniging, waarin andere regelingen gevraagd worden ten opzichte van het Kampeerterrein. De raad is van oordeel dat het adres wat in haast is opgesteld want volgens de kran tenverslagen wenscht men iets anders. De zaak gaat dientengevolge naar B. en W. voor inlichtingen, en verders voor prae- advies. Punt 5. Voorstel tot het onderhands ver huren van eenige perceelen grond. Door Ysb. van der Plas is verzocht om het bij openbare landverhuring van 1934 zijnde perceel weiland, groot 96 Aren, wederom te mogen huren voor 47.per jaar. Aan gezien dit perceel tengevolge van zijn groot te onder de beoalingen der Pachtwet valt, hebben B. en W., met het oog op zijn be stemming voor bouwgrond aan de Pacht- kamer verzocht overeenkomstig het be paalde bij art. 5 der Pachtwet, dit land voor ten hoogste twee jaar te mogen ver huren. Door de Pachtkamer is echter toe gestaan om dezen grond slechts voor één jaar te verhuren. Met het oog daarop stel len B. en W. voor dit perceel grond aan 7. d. Plas te verhuren voor 47.per jaar. Verder is door Arie van der Marei ver zocht om gedurende 1939 in huur te mo gen hebben een perceeltje teelland langs de WiPem de Zwijgerlaan, groot 15 Aren. B. en W. stellen den raad voor dit te ver huren voor 10.per jaar aan A. v. d. Marei. Beide voorstellen worden door den if.ad goedgekeurd. J. J. de Koning heeft het driehoekje grond aan den MolenwegWassenaarsche weg in huur voor 50.— per jaar. De zaak wordt uitgebreid en B. en W. willen thans f 75.per jaar ontvangen, te verhuren voor 3 jaar aan de Koning (Schel). Beslo ten. Punt 6 is een voorstel tot het verleenen van een voorschot op de toe te kennen ver goeding aan de 14 bijzondere scholen in deze gemeente. De bedragen per leerling worden door B. en W. voor 1939 vastge steld op 8.50 (gewoon lager onderwijs) resp. 16.50 (uitgebreid lager onderwijs) Conform het voorstel van B. en W. be sloten. Luchtbescherming. Punt 9 is een voorstel tot beschikbaar stelling van een crediet voor den luchtbe- scher ningsdienst. B. en W. wijzen er op, dar bij circulaire van 17 Januari de Minis ter van Binnenlandsche Zakén er op heeft aangedrongen, dat d» gemeenten gerang schikt in de derde gevaren klasse (waar toe ook Katwijk behoort) reeds in vrede.'- tijd zullen overgaan tot de aanschaffing van beschermingsmiddelen en andere ma terialen ten dienste van den luchtbescher mingsdienst, welke benoodigd zijn in ge val een oorlogstoestand zou dreigen te ont staan. Onder dit materiaal wordt niet al leen verstaan, dat hetwelk noodig is voor oefening en opleiding van hen het perso neel van den luchtbeschermingsdienst, het geven van voorlichting aan de bevolking, het vaststellen van instructiën, maar ook cat hetwelk moet dienen voor de uitrus ting van het personeel en het opbouwen van de organisatie. Teneinde hieraan ge volg te kunnen geven, stellen B. en W. voor om' voor het jaar 1939 een crediet van 1000.toe te staan. Hieruit zullen o.m. worden bestreden de reeds gemaakte kosten der verduisterings proef van 19 Januari 1.1., doch ook de aan schaffing van gasmaskers voor het oefenen van het luchtbesehermingspersoneel, de kosten voor het aanleggen van een over dekte proef-schuilloopgraaff voorts de kos ten van administratie, reiskosten, enz. en mede die, wegens het ontwerpen van een nieuw lucthbeschermingsplan, noodig, in dien tot het aanleggen van een militair vliegveld in deze gemeente zal worden overgegaan. De heer Schoneveld zegt er tegen te zijn, dat er bij de specificatie een post van 100.staat voor den ambtenaar Jac. Bloot. Spr. is van oordeel dat diens salaris te laag is, doch dan moet men het salaris verhoogen. Spr. kan zich met een dergelijk systeem, als steeds te voren, ook nu niet vereenigen. De heeren Schoneveld en Hoek willen geacht worden te hebben tegengestemd. Punt 10. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage ad 1000.in de kosten van wijziging van het talud van Wassenaar kade-hoek Waaigat. Volgens mededeeling van B. en W. heeft de N.V. Bouw- en aangekocht het woonhuis in eigendom bij Exploitatiemaatschapij „Zeebad Katwijk" de Wed. W. A. Rijken gelegen aan de van Wassenaerkade. Genoemde N.V. heeft het voornemen na afbraak van dit pand aldaar een nieuwe woning te bouwen. Het as pect van den Boulevard zal hierdoor een fraai aanzien krijgen. Het ligt in de be doeling bij afgraving van het talud te ko men tot een terrasafsluiting van het voor gelegen terrein tot aan den hoek van het Waaigat en tot doortrekking van het trot toir tot aan hetzelfde punt, waarmede het geheel tot een zeer fraaie oplossing zal lei den. De N.V. heeft te kennen gegeven het cp prijs te stellen, indien haar ter tege moetkoming der hooge kosten van gemeen tewege een bijdrage van 1000.wordt tei hand gesteld. Het wil B. en W. voorko men, dat er termen aanwezig zijn haar ver zoek om toekenning der gevraagde bijdra ge van 1000.in te willigen. De aan grenzende eigenaar, de heer C. de Jong, zonder wiens medewerking het bedoelde plan niet 20u kunnen worden verwezen lijkt, gaat met een en ander accoord. De commissie voor het Grondbedrijf heeft haar instemming betuigd, mitsdien stellen B. en W. voor de gevraagde 1000.te verstrekken. Zonder verdere discussies wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Na dit punt wordt in bespreking ge bracht een voorstel om een bedrag be schikbaar te stellen voor rattenbestrijding. Aan de vuilnisbelt, langs de Vliet, op som mige plaatsen langs den Rijn, eenige er ven aan het Parlevlietslop en de Zuid straat is ernstige bestrijding noodig. Be langhebbenden langs den Rijn zullen een bijdrage gevraagd worden voor deze be strijding. De overige kosten komen ten laste der gemeente. Goedgekeurd. A. P. vlaggen vormen geen algemeen belang. Prae-advies op het adres van de Win keliersvereniging „Altijd Paraat". De le den der genoemde winkeliersvereeniging hangen z.g. „A. P. vlaggen" uit en vallen daardoor onder de Precarioverordening en moeten Precairiorechten betalen. Deze win keliers hebben hierover gerequestreerd en vrijstelling verzocht. B. en W. hebben deze vlaggen als reclame aangezien en als zoo danig belast. Vrijstelling wordt alleen ge geven als het voorwerpen betreft die het algemeen belang dienen. In art. 21 der Verordening worden ge noemd: brievenbussen, openbare telefoon cellen, postzegelautomaten, wegwijzers en verkeerraanwijzingen. B. en W. kunnen geen vryheid vinden bedoelde vlaggen op een lijn te stellen met genoemde voorwer pen. Uitbreiding der vrijstellingen voor de door de vereeniging voorgestelde veree- Rigingsvlaggen, zou naar het oordeel van B. en W„ het karakter der heffing mis kennen en daardoor juist een element van onbillijkheid in de verordening brengen. B. en W. stellen mitsdien voor te berichten, dat in het adres geen aanleiding wordt ge vonden de precarioverordening in den door haar gewenschten zin te wijzigen. De hee ren v. d. Marei, Schoneveld en v. d. Zwan voeren het woord. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. In de raadsvergadering van 30 Nov. 1938 werd een door den heer v. Tongeren ge daan voorstel om de vervaldagen der beide betalingstermijnen der straatbelasting te stellen op 1 Augustus en 15 Nov. omreden dit de betrokkenen aanmerkelijk beter ge legen komt, aangenomen. B. en W. hebben thans een nieuwe verordening ontworpen. Behalve genoemde wijziging werden nog enkele wijzigingen van formeele aard aan gebracht. Ook hiermede kon de raad zich volkomen vereenigen. De rondvraag gaf geen belangrijks. Dan sluiting met gebed. De normale beleefdheid; Geldt zeker ook voor hel

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6