Academienieuws Laatste berichten MARKTBERICHTEN DINSDAG 28 FEBRUARI 1939 DE fJOTSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Honderdjarig bestaan L. S. C. HEDEN BEGON DE HERDENKING. Leiden is gisteren en vandaag in vlaggen- tooi gezet vanwege de feestviering bij gele genheid van het honderdjarig bestaan van het L.S.C. De studenten-huizen vooral zijn in feesttooi gestoken; met vlaggendoek en groen zijn hier en daar aardige versierin gen aangebracht. Vanmiddag te 12 uur heeft in den tuin van de burgersociëteit „Amicitia" de aan bieding plaats gehad van het geschenk der Leidsche burgerij, bestaande in een open landdauer, zooals sinds menschenheugenis bij het corps in gebruik is. Bij deze aanbieding waren behalve het Collegium o.m. tegenwoordig den commis sie uit de burgerij, alsmede de burgemees ter en de gemeentesecretaris, de garni zoenscommandant en de oud-commandant van het 4e Reg. Infanterie. Voor de goede uitzending van deze plech tigheid zorgde de luidsprekers-installatie van Klank en Beeld der firma P. P. J. van Remundt. De voorzitter van het comité uit de bur gerij, de heer A. de Koster, wees er op, hoe de Leidsche bevolking steeds met de studenten heeft meegeleefd, terwijl wed er - keerig de studenten meeleven met het 'l el en wee der Leidsche bevolking. Spr. herinnert hier slechts aan enkele feiten als: de hulp-verleening tijdens de cholera-epidemie; de groote sommen be schikbaar gesteld voor liefdadige doelein den; de deelname getoond bij den Stad huisbrand en het aandeel in de 3-October- herdenking. Een van de prijzenswaardige eigenschap pen van het L.S.C. is dat hoezeer het ook op gezonde wijze gevolg geeft aan de veranderende tijdsomstandigheden het toch in menig opzicht vasthoudt aan oude tradities. Een dezer tradities is, dat, waar het Col legium naar buiten toe optreedt, het zich als vervoermiddel bedient van het al-oude paard en rijtuig. Voor de Leidsche burgerij zou het Col legium. haast niet meer het Collegium zijn, wanneer het bij plechtige gelegenheden niet meer verscheen in de zoo imposante staatsie-karos. Deze overweging heeft het comité geleid bij de keuze van 't geschenk, dat de Leid sche burgerij, waaronder zich ook vele in gezetenen van Oegstgeest geschaard heb ben, aan het L.S.C. wenscht aan te bieden als blijk van de uitnemende en hartelijke verstandhouding, die er tusschen deze t«wi den bestaat, en met den wensch, dat dit rijtuig nog vele jaren het Collegium bij tal van plechtige gelegenheden zal mogen voe ren langs de straten en grachten van Lei- dens veste. De aanbieding ging vergezeld van een oorkonde en een album met de namen der schenkers. De praeses van het Collegium, de heer F. E. Vlielander Hein herinnerde in zijn dankwoord, hoe de Leidsche burgerij na het Ontzet van Leiden kiezen kon tusschen een hoogeschool en vrijdom van belastin gen. Hoe de keuze in dezen tijd zou zijn uitgevallen, daarover wil spr. het niet heb ben, doch de burgerij der 16e eeuw koos een academie. Misschien heeft men daar- wel eens spijt van gehad, want de verhou ding tusschen burgerij en studenten is niet altijd even prettig geweést en de vechtpar tijen bij de oprichting van het studenten corps zijn daarvan het bewijs. Veel is er sindsdien veranderd, de rela ties zijn verbeterd en er is nu een aange name verstandhouding, getuige het thans aangeboden geschenk. De heer W. v. d. Laan wees hierna op den band tusschen 3 October Vereeniging en L.S.C. en bood als geschenk der vereeni- ging aan zes blauwe pluimen voor de paar den der collegium-rijtuigen. De heer Vlielander Hein dankte ook hiervoor en merkte schetsend op zeer ge voelig te zijn, niet voor één pluim, maar voor de zes pluimen de 3 Octobervereeni- ging. Spr. hoGpt, dat het corps hoewel bet niet gaarne pronkt met andermans vee- ren nog lang zal mogen pronken met de pluimen der 3 Oetobervereeniging. Hierna werd in het nieuwe rijtuig een toer gemaakt. Vanmiddag te 3 uur had op de Sociëteit Minerva de aanbieding plaats van een ge schenk door de leden der ^eidsche Werk- loozenvereeniging C.. G. W. Vanavond om 9 uur vertrekt van de Kaasmarkt een „taptoe van de burgerij" onder leiding van de Vereeniging tot vrij willige oefening in den wapenhandel „Pro Patria" en de Leidsche Studenten-Carou- selvereeniging. De stoet maakt een wan deling van een uur door de binnenstad. Om 10 uur moet zij aan de Sociëteit op de Bree- straat arriveeren. Het programma van morgen luidt: Oplating van ballonnen op het N.B L.O.- terrein, Corpsvergadering in het Groot Auditorium van de Academie. Cortège naar Sociëteit Minerva. Diner van het Collegium met zijn Eereleden. Jaardiners. Filmvertoo- ning in het Rex-Theater. Concert op So ciëteit Minerva. Opening van het Corps archief op Sociëteit Minerva. DE WIELERWEDSTRIJDEN IN HET VAN DER WERFFPARK. De Donderdag alhier te houden wieler wedstrijden om het Van der Werffpark beginnen 's morgens om 10 uur. Eerst wordt een looze ronde verreden. De wed strijd voor de leden der Swift-combinatie gaat over 60 ronden (40 km.). Hiervoor zijn 39 renners ingeschreven. De studenten rijden daarna 6 ronden. Voor dit nummer zijn 46 deelnemers. De waterzijde van het Sleenschuur moei 05 last van de politie openblijven en is dus voor de toeschouwers verboden terrein. BEGRAFENIS P. M. BLEEKSTIJN. Hedenmiddag om 1 uur vond op de be graafplaats „Rhijnhof" de teraardebestel ling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. M. Bleekstijn, die ge durende meer dan 50 jaar bode was van het bekende Studentenmuziekcorps „Sempre Crescendo". De overledene was met de eere-medaille in zilver der Orde van Oranje-Nassau begiftigd. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op: het Collegium van het L.S.C., bestuurs leden en oud-bestuursleden van het Stu dentenmuziekcorps S.C., o.a. de hseren E. J. Rosen Jacobson, praeses en H. K. Roessingh ab-actis, jhr. mr. F. Bakker uit den Haag, oud-president van S.C. en de heeren M Bolderdijk, J. v. d. Kaai, Jac. Kroon en L. de Jong, allen uit Leiden, als oud-collega's van den overledene. Aan het graf werd het woord gevoerd door jhr. mr. F. Bakker uit den Haag, die er aan her innerde wat jn, de jaren 1888—1931 gepas seerd is en den overledene als een trouwen wachter van S.C. kenmerkte. De volgende spreker was de heer E. J. Rosen Jacobson, die namen S.C. woorden sprak van dank en getuigde van de buitengewone toewij ding, die de overledene bezat, die steeds trouw op zijn post was. Spr. sprak nog bovendien woorden van dank voor al dat gene wat de overledene voor S.C. gedaan heeft. Een schoonzoon van den overledene dankte namens de familie alle aanwezigen voor hun belangstelling en in het bijzon der het Collegium en S.C. Ook aan den heer en mevrouw Nieuwenburg, bij wie de over ledene vele jaren in huis was, bracht spre ker zijn dank. Een zoon van'den overledene dankte eveneens alle aanwezigen. Een tweetal kransen dekten de kist, o.a. van S.C. en van Lugd. Bat. Supremum Collegium Civ Acad. R.K. STUDENTENVEREENIGING „SANCTUS AUGUSTINUS" Voor de Studentenvereeniging „Sanctus Augustinus" heeft gisteravond Henri Bruning fragmenten voorgedragen uit zijn nog niet uitgegeven tooneelspel „Laza rus en de Rijke". De belangstelling voor zen avond was zeer groot. De lezing van Henri Bru ning werd met groote aandacht gevolgd. INT. PAR. ST. JOS.-GEZ. VER. A.s. Woensdagavond is er g ee n repeti tie voor (te Liedertafel „Sebastian Scha- fer". 15 Maart is de sterfdag van den H. Clemens Maria Hofbouwer. De leden, die hun retraite willen vernieuwen, kunnen op 7 Maart a.s. een Noveen beginnen ter eere van den H. Clemens Maria Hofbouwer, welke eindigt op 15 Maart d.a.v. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". Hedenavond in ons Eigen Huis bijeen komst van de declamatie- en tooneelgroep, om half negen. Er zal een onderlinge bespreking plaats vinden van de wijze, waarop deze avon den zullen worden ingericht etc. Verder kunnen eventueele wenschen of ideeën naar voren gebracht worden en er zal ook practisch gewerkt worden. MARIACONGREGATIE „ST. PETRUS"» PAROCHIE. De gewijde avond voor beide afdeelingen St. Leonardus en St. Liduina wordt ge houden op Woensdag a.s. te 8.15 uur in de zaal der St. Josephgezellen. Toegankelijk alleen voor congreganisten. HUISVESTING VAN VREEMDELINGEN De Commissaris van Politie te dezer stede brengt in herinnering het K.B. van 16 Augustus 1918 Stbl. No. 521, regelende het toezicht op de in Nederland vertoeven de vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling nacht verblijf verschaft binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan het hoofd van politie in de gemeente, in casu de Commissaris van Politie (bureau Vreem delingendienst Zonneveldstraat alhier, ge opend van 912 uur, van 24 uur, en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de bevolking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is0strafbaar geseld met hech tenis van ten hoogste een maand of geld boete van ten hoogte f 500. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. Op Donderdag 16 Maart zal de zilveren medaille voor 24 jaar dienst worden toege kend en uitgereikt aan den wachtmeester der le klasse A. van Waard van het 6e Regiment veldartillerie. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 10.246.93 aan den Rijksontvanger afgedragen, benevens 205.81 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden in geschreven. Aquarium- en terrariumhouders- vereeniging ..Natuurgenot" Bovengenoemde vereeniging, afd. Leiden van den Ned. Bond van Aquariumvereeni- gingen. hield gisteravond in huize „Veen- stra" haar 3en propaganda-filmavond in dit seizoen. De vergadering werd geopend door den voorzitter den heer A. B. Donk, die allen een welkom toeriep in het bij zonder aan de heeren H. Dirkzwager en de Jong uit Utrecht, die de verzorging van het programma op zich genomen hadden. Na een mededeeling van organisatorische strekking was men genaderd tot den hoofd schotel van het programma n.l. een lezing, verduidelijkt door filmvertooning over het onderwerp „Vischvijanden tusschen daphnia's. De spreker, de heer H. Dirk zwager zette aan de hand van een 18-jarige ondervinding in voor alle aanwezigen dui delijke bewoordigen uiteen de verschillen de vijanden, die onder daphnia's voor komen Men moet, aldus spr. onderscheid maken tusschen die dieren, die een gevaar op leveren voor groote visschen, zóoals, water wantsen, waterkevers en libellen larven en die aan jongbroed in kweekaquaria, schade kunnen berokkenen. Deze laatsten zijn, aldus de heer Dirkzwager, bijv. de Hydras (zoetwaterpolicpen) en planaria's die met de daphnia's in het aquarium bin nengebracht kunnen worden Ook cyclops zyn niet zoo onschuldig als velen wel ver onderstellen. Hierna gaf spr. eenige proefondervinde lijke bestrijdingsmethoden. Als meest af doende, noemde spr. de electrische bestrij ding met lage spanning en hooge stroom (lage volt hooge amp.). Ha de pauze werd de gelijknamige film „vischvijanden" tusschen Daphnia's ver toond. Allereerst zag men, dat de kleine en oogenschijnlijk onschuldige kevers en larven, die door grootere visschen ge geten worden, zelf groote daphnia consu menten zijn, Latei', na grooter geworden te zijn, verscholen achter waterplanten, val len deze larven groote visschen andere len deze larven groote visschen aan en dooden deze, ja eten de visschen zelfs op. Na uitgegroeid te zijn zag men op film de libellen larf, langzaam boven water komen, uit zijn larvenpantser kruipen, de vleugels uitrollen, opdrogen en vervolgens uitvliegen De vertooning van de film duurde pl.m. 50 minuten. Een langdurig applaus der aanwezigen mocht spr. dan ook in ontvangst nemen voor deze buitengewoon leerzame lezing en filmvertooning. De voorzitter bracht hierna in korte wel gekozen bewoprdigen dank en hoopte den heer Dirkzwager spoedig wederom voor de vereeniging te mogen aankondigen. „Natuurgenot" kan op een alleszins ge slaagden prop. filmavond terugzien. In den foyer van Hotel „Den Burcht" hield de afd. Leiden van de N. R. V. haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. A. A. v. d. Horst, sprak een woord van welkom tot de aan wezigen en memoreerde o. m. de komende avonden, waaronder een van de afdeeling ruitersport in de manege te Oegstgeest. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. De secretaris, de heer Joh. Geytenbeek, deelde vervolgens mede, dat het aantal leden thans 1066 bedraagt en 17 juniorle den. Spr. bracht vervolgens een uitvoerig jaarverslag uit. Het verslag van den penningmeester, den heer P. C. Suzan, gaf een batig saldo van 619.40. De voorz. deed hierna eenige mededee- lingen als lid van den Raad van afgevaar digden in het H. B. en deelde oa. mede, dat het in het voornemen ligt een gezins contributie in te voeren, waarbij het hoofd van het gezin J 1.75 betaalt en de overige leden f 1.— Verder deelde spr. mede, dat in kleinere plaatsen des lands groepen zul len worden gevormd, welke later tot afdee- Iin°en kunnen overgaan. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredenden, de heeren A. J. v. d. Horst en K. Th. v. d. Starre herkozen. De avond werd besloten met een gezel lig samenzijn, waarin mevr. v. d. Starre De Jong en mej. Cor. Bouterse uit Rotter dam als declamatrices optraden. Tooneel ZESDE ABONNEMENTSVOORSTELLING „De Thomson Brothers". N..V. Het Nederlandsch Tooneel. Er wordt veel getwist over de oorzaken van het verval van het tooneel. De één zoekt het in den aard van de tooneelstuk- ken, waarin geen actie en geen oorspronke lijke ideeën meer zouden zitten. De ander klaagt over de onmogelijkheid om een goed geschreven stuk gespeeld te krijgen. Er zal aan beide kanten wel eenige waarheid schuilen. Maar uit de opvoering van het gisteren als zesde abonnements voorstelling door het Nederlandsch Too neel op de Leidsche planken gebrachte cir- cusspel „De Thomson Brothers" blijkt eens te meer, dat er nog altijd stukken worden geschreven, welke meer geschikt zijn voor een verhaal dan voor het tooneel. Ook hier weer het uitspinnen van een ziele-toestand, vijf bedrijven lang, zonder de zoo noodige, broodnoodige dramatische spanning en actie. Wij moeten toegeven, dat de uitwerking zoodanig is, dat men zich al lerminst verveelt, maar dat komt voor een groot deel voor rekening van het tooneel- gezelschap, dat door een keurige vertol king aanvulde wat in het stuk zelf ont brak. Het verhaal is in 't kort dit: De partner van een trapeze-acrobaat in een circus mist op een avond, waarop hij eerst met zijn kameraad een kleine ruzie heeft gehad over een meisje, zijn campag- non, die in dgn nok van het circus een salto maakt en die hij met zijn handen had moeten opvangen. De acrobaat valt te plet ter en zijn partner neemt, hoewel hij er van overtuigd is, dat hij dit ongeluk niet expres heeft laten gebeuren en het ook niet heeft gewild, de vlucht. Uit angst voor zichzelf wordt een clowns- rol geboren die hem beroemd maakt. Het besef, dat zijn roem veroorzaakt zou kun nen zyn door een onbewust gepleegde mis daad laat hem echter niet los, evenmin de gedachte, dat het ongeluk van zijn compag non de oorzaak is geworden van zijn roem. Hy zoekt zijn ongelukkigen partner in Europa en Amerika en ontmoet hem ten slotte op een clownswedstrijd in New- York, waar zij zich met elkaar verzoenen en besluiten voortaan weer partners te worden, nu als clowns. Dat een dwangvoorstelling iemand ja renlang achtervolgen kan, weten wij, en het lijkt wel wat al te gerekt, om daar vier bedrijven aan te wijden. Maar, zooals gezegd, het spel maakte heel wat goed en bovendien waren er ook aar dige momenten, zooals bijv. het oogenblik, waarop de ex-trapeze-acrobaat voor het eerst zyn clowns-pakje aantrekt. Een aar dige gebruikmaking van de bekende te genstelling tusschen het lachwekkende uiterlijk en het lamentabele innerlijk. Het stuk werd gedragen door het spel van Louis de Bree, die ten duidelijkste de monstreerde, welk een uitstekend acteur hij is, niet alleen als blijspel- of kluchtspel figuur, maar ook als de zwaarmoedige door zichzelf gekwelde man. Theo Frenkel, zijn partner, verscheen alleen in het eerste en laatste bedrijf, doch zijn typeering maakte een diepen indruk. Voorts was Anton Roe mer een pracht van een tijgertemmer en Frits van Dijk een impressario van het kod dige formaat. De overige rollen sloten zich uitstekend aan. Van de décors was veel werk gemaakt. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Geneeskunde: mej. C. L. M. Jamin, Rctterdam en de heeren A. G. Bicker, Den Haag en J. A. Cohen, Den Haag. Binnenland DE HEEREN HEYMANS EN ROUS TE SINGAPORE Morgenmiddag te Batavia? De beide sportvliegers Heymans en Rous zijn Dinsdagochtend uit Mergui vertrokken en na een tusschenlanding te Alorstar te 18.00 uur pl. t. te Singapore geland. Ook vandaag werd hun vlucht door fraai weer begunstigd. De heeren Heymans en Rous zijn voor nemens morgen hun tocht voort te zetten en zij hopen, dan ook het einddoel te oe- reiken. Zij verwachten, indien de om standigheden gunstig zijn, Woensdagmid dag omstreeks half vijf te' Batavia aan te komen. BOVENWONING TE SNEEK UITGEBRAND. Vanmorgen is aan de Koopmansgracht te Sneek een bovenwoning, bewoond door de familie C. Brandsma en toebehoorend aan den heer R. de Jager, uitgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan door het omvallen van een brandend petroleumstel op een oogenblik, dat niemand thuis was. Hoewel de brandweer spoedig aanwezig was, kon deze niet verhinderen, dat de bo venverdieping geheel uitbrandde. Ook de inboedel ging verloren. Het benedenperceel kreeg veel waterschade. Alles was verze kerd. Het huis staat vlak bij de Oude Jachtha ven, waaruit men de jachten met het oog op het brandgevaar haastig verwijderde. Schade werd hier echter niet aangericht Buitenland DE KATHEDRAAL VAN ROUAAN DOOR DUIVEN BEDREIGD. PAKIJS, 28 Febr. (A.N.P.). De Norman- dische commissie voor schoone kunsten heeft verslag uitgebracht over den toestand van den kathedraal „Notre Dame" te Rouaan. In dit verslag wordt gezegd, dat de kostbare gevel van het gebouw en de beelden aan den gevel met ondergang wor den bedreigd door de tallooze duiven, die er huizen. In de laatste tien jaar is menig heiligenbeeld ernstig beschadigd, doordat een duivenfamilie er haar nest heeft ge kozen. Aangezien Rouaan vele duiven- liefhebbers herbergt, zoekt men thans naar een oplossing, waardoor zoowel de kerk als de duiven gespaard zouden kunnen wor den. LEIDEN, 27 Febr. Groenten veiling. Per 100 kg.: roode kool 6.608.30, savoyekool 6.107.30, boerenkool 1921, rapen 3—4.70, prei 10—3.40, kroten f 3.30— 4.56, kroten, gekookt f 48, uien f 1.70 5.90, peen 1.908.10, spruiten 632, andijvie 3031, witloof 827, spinazie 2136, per 100 stuks: salade 5.40 6 0, per 100 bos: pieterselie 89, selderie 5.307.20, rabarber 46, raapstelen f 2 90—3.40. 28 Febr. Vette Varkens. Aanvoer: 184 totaal, waarvan 180 zwaar 45, 46 en 47 cent per kg. levend gewicht, en 4 licht. Handel tamelijk. ROTTERDAM, 28 Febr. Vee. Aanvoer: 4798 totaal, 269 paarden, 4 veulens, 965 magere runderen, 862 vette runderen, 30 vette kalveren, 121 graskalveren, 2123 nuchtere kalveren, 358 schapen en lamme ren, 6 varkens, 60 bokken en geiten. Prij zen per kg.: vette koeien 72, 60 en 3646 cent, vette ossen 66, 58 en 3646 cent, stie ren 64, 54 en 48 cent, vette kalveren 100, 90 on 6070 cent, schapen 47, 41 en 30 cent, lammeren 52, 45 en 40 cent, graskalveren 50 en 40 cent, nuchtere kalveren 30, 25 en 20 cent, slachtpaarden 53, 43 en 33 cent, Prijzen per stuk: schapen 231816, lammeren 191511, nuchtere slacht- kalveren 7.5064; nuchtore fokkal- veren f 218>15, slachtpaarden 230 190110, werpaarden 340270130, hit ten f 250—190—120; stieren f 270—200—140 kalfkoeien 280215150, melkkoeien 275—205—150. varekoeien 195—160— 140; vaarzen 175155115: pinken 145 11590; graskalveren 503525; bok ken of geiten 1085. Overzicht: vette koeien en osren aanvoer groot, handel zeer kalm, prijzen als gisteren, prima koe tot 74 cent, prima os tot 68 cent, stieren aanvoer als vorige v/eek, handel flauw, prijzen als vorige week; vette kalveren aanvoer ge woon, handel matig, prijzen als gisteren, prima tot f 110; schapen en lammeren aan voer ruimer, handel lui, prijzen als gisteren; ruchtere sïacht- en fokkalveren aanvoer Link, handel matig, prijzen iets stijver; paarden aanvoer zeer ruim, handel matig, prijzen beste soorten werkpaarden en hit ten iets duurder, overigens onveranderd, kalf- en melkkoeien aanvoer grooter, han dt! stroef, prijzen terugloopend; varekoeien aanvoer als vorige week, handel sleepend, prijzen constant; vaarzen en pinken aan voer matig, handel lui, prijzen stabiel; gras- kalveren aanvoer als vorige week. handel tn.ag, prijzen onveranderd, bokken of gei ten aanvoer iets grooter, handel vlug, prijzen onveranderd. ROTTERDAM, 27 Febr. Buitenl. Granen. Stemming prijshoudend. Rogge: 75 kg. Ba'nia Blanca stoomend 8.70, 73/4 kg. La Plata disp. f 8.75, 76/7 kg. Zuid-Russische disp. 8.70, 72/3 kg. Poolsche gel.-gest. gedenatureerd f 6.45. Gerst: No. 3 Amer. disp. 166, 62/3 kg. Roemeensche 158.65/6 kg. idem 158. 70/1 kg. Russische 162.—, 70/1 kg. Pool sche stoomend 157.65/6 kg La Plata disp. 158.idem stoomend 157.50, 66/9 kg. idem stoomend 159.50. Mais: Gele La Plata disp. 165.idem stoomend 164.—, La Plata anquantino disp. 190.—, Gele Amer. no 2 disp. 159.50 idem no. 2 ladend-gel. 159.idem no. 2 stoomend 159.50, Donau-Galfox-Bessa- raab aangekomen naar kwaliteit 153.50 155.00, Gele Dominicaan-che disp. 157. Braziliaansche disp. 159. B'nnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst Chevalier 7.75—8.10, gerst winter 7.50—7.80. haver 5.75—6.50, Rogge f 7,758 0, erwten kleine groene 9.00 1') 40, schokker erwten 10.5012.15 alles per 100 kg. 's HERTOGENBOSCH, 28 Febr. Boter. Aanvoer 13075 kg. Prijzen: hoogste 1.46, laagste 1.40 en middel 1.43 per kg. BODEGRAVEN, 28 Febr. Kaas. Aanvoer: 66 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 20970 stuks, wegende 26730 kg. Prijs met Rijksmerk le soort f 2520, 2e soort 23.5024.50 per 50 kg. Handel ma tig. LOOSDUINEN, 27 Febr. Groentenveiling Kaskomkommers le soort 1621.90, 2e soort 12.80—16.60, 3e soort f 8—12.10, per 100 stuks, spinanzie 0.661.07 per 4 kg, postelein 14.10 per 100 kg., radijs f 3.50—5.90, selderie f 12.80, pieterselie 8.per 100 bos, knolselderie 5.00 12 80 per 100 stuks, prei 14.60—15.10 per 100 kg., komkommerstek 1822 idem, boerenkool 1.32 per 7 kg., Dunsel 13—27 per 100 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 27 Febr. Groenten- veiling. Per 100 kg.: roodekool f 6.807.50, uien 4.005.75, per kist van 20 kg.: was- peen 1.00—1.85, kroten 8075 cent per 100 stuks: knolselderie A 1012 90. ZOETERWOUDE, 27 Febr. Veiling „Ik leer nog", Eierenveiling. Aanvoer: 2700 stuks. Prijzen: eendeneieren f 2.702.80, kippeneieren 3.203.50 per 100 stuks, kaas 29 cent, kinnen 20—45 cent, hanen 50 cent, konijnen 0.651.15 per stuk. VINKEVEEN. 27 Febr. Groentenveiling. Witlof I 21—22, idem II 9—16.50, idem III 6.008.50 per 100 kg.; rabarber f 9. per 100 bos. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) Londen 8.81^/s Berlijn 75.37i/2 Parys 4.98i/4 Brussel 31.621 /2 Zwitserland 42.75 Kopenhagen 39.35 Stockholm 45.42l/„ Oslo 44.30 New York 1.88 Praag 6.43

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3