STADS NIEUWS DINSDAG 28 FEBRUARI 193» DE LE^SCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 1 2.50 per kw&ctaaL Bij onze agenten vO cent per wwk; f 2.60 per kwartaal. Franco per patt 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden. 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. V AANEENSLUITING VAN DEN KAASHANDEL. Wanneer volgt gehééle handel en industrie? Kou - Griep - Pijn Mijnhardtjes bewijzen U goede diensten. Doos 30 en 50 ct. BOE WORDT HET WEER? KRACHTIGE WIND. De BUI seint: Verwachting: Voor het geheele land: Krachtige, tijde lijk stormachtige, Zuidelijke tot Zuidwes telijke wind, zwaar bewolkt tot betrok ken met eenigen regen, iets zachter des nachts, overdag iets kouder. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaar bewolkt, matige Zui delijke wind, 1 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, krachtige Z. Z. O. wind, 3 gr. C. De Bilt: zwaar bewolkt, matige Z. Z. O. wind, 1 gr. C. Groningen: zwaar bewolkt, matige Z. Z. O. wind, 1 gr. C. Maastricht: licht bewolkt, zwakke Z. O. wind, 2 gr. C. BÜITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het centrum vtn het uitgestrekte depres siesysteem over West-Europa verplaatste zich iets Zuidwaarts, zoodat de laagste ba rometerstanden nu op de Faroer gevonden worden. De nieuwe storing, welke giste ren ten Westen van Ierland gemeld werd, ontwikkelde zich tot een diepe pern, welke hedenmorgen -over Ierland lag. In de omge ving van deze kern zijn de luchtdrukver- schillen aanzienlijk toegenomen, zoodat de wind tot krachtig of stormachtig toe nam. Ook West-Frankrijk ondervond al den invloed van deze storing, de luchtdruk is ook hier sedert gisteren aanzienlijk ge daald. Het weer is hier en op de Britsche Eilanden zwaar bewolkt of betrokken, terwijl vrij veel regen waargenomen werd. Een restant van het oude regenfront ligt nog over Oost-Europa en veroorzaakt daar sneeuw of natte sr.teuw. Overigens bleef op het vasteland van Europa de bewolking meest gering en de wind zwak, zoodat door nachtelijke afkoeling de ochtend tempera turen lager zijn dan gisteren. In Midden- Duitschland, Zwitserland en Oost-Frank rijk daalde de temperatuur tot onder het vriespunt, zij was hier thans onder nor maal. Hoewel in ons land geen vorst waar genomen werd, daalde de temperatuur toch ook iets onder de normale waarde. In Scandinavië daarentegen was de tempe ratuur nog aanzienlijk boven normaal, de vorst bleef hier over het algemesen licht De hooge Alpenstations melden thans mooi helder weer met zwakken wind. LCCHTTEiVIPERATUUR. 8.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 6.05 uur tot Woensdagmorgen 6.20 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 1 Maart voorm. 10.05 en nam. 10.30 uur. Maan onder 3.37 uur Woensdagnacht. Maan op 12.30 uur Woensdagmiddag. Stormwaarschuwingsdienst. Hedenmorgen te 9.00 uur werd geseind aan alle posten: „Weest op uw hoede." AGENDA LEIDEN. Donderdag: Bureau-zitting R.K. Reclas- seeringsvereeniging. Gebouw St. Vincentiusver.. Hoogl. Kerkgr. 32, 89 uur n.m. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 25 F e b r. tot en met V a ij d a g 3 Maart a.s. waargenomen door de apo theken P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807 en Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, te). 1060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 274. JEUGDVORMING OF OUDERVORMING? Uit de jeugdvereenigingen komen de ouders van morgen. Centraal-Praeses H. A. J. Drost schrijft aan de „Tijd": Zeer velen hebben natuurlijk Zaterdag avond j.l. de tien-minuten-overpeinzing van den Weleerw. heer Henri de Greeve gehoord. Ik geloof niet, dat deze geestelijke Brandaris ooit een zijde van het Katholie ke leven heeft belicht, zonder dat hij mijn onverdeelde bewondering en algeheele in stemming had. Maar juist om de zoo ver hoogde populariteit van deze suggestieve lichtbakens kan ik niet nalaten met gepas- ten schroom op het besprokene van Zater dag commentaar te geven. Hierbij werd immers het probleem van de jeugdvorming, waarover uren te pi-aten zou zijn, tien minuten onder den feilen schijnwerper gezet. Er werd met veel waar deering gesproken over de groote verdien sten der verschillende jeugdvei-eenigingen. Maar er werd gevraagd, of het niet beter zou zijn te zorgen voor ouder vorming in plaats van voor jeugdvorming. Zelfs werd een voorstel gewaagd om tot dit doel de ouders te organiseeren. De ouders immers zijnde door God aangewezen opvoeders en jeugdleiders, en de eigenlijke plaats voor opvoeding en vorming is het gezin. We kunnen het hiermede roerend eens zijn. Een jeugdvereeniging, die ouders als het ware ontzet uit de ouderlijke macht en het gezinsleven ontwricht, veroordeelt zich zelf a priori. De Weleerw. heer de Greeve prees het dan ook, als de jeugdverenigin gen in haar doelstelling streven naar het behoud en het herstel van het Christelijk gezin. Maar, zou in onzen tijd het gezin werke lijk toereikend zijn en de meeste ouders inderdaad bij machte zijn om aan hun kin deren in alle opzichten de vorming te geven, weike zij noodig hebben? Dit is volstrekt niet bedoeld als een verwijt. Niemand im mers beschouwt het als een tekort doen aan het gezin of een onderschatting aan de ouders, wanneer deze verplicht worden hun kinderen naar school te zenden, om dat zij zelf de bevoegdheid missen hun kin deren schrijven, rekenen, aardrijkskunde enz. te leeren. Als het kind de school verlaat, is de ver- eischte vorming echter nog niet af. Er zijn zooveel problemen op godsdienstig, moreel, sociaal en cultureel gebied, waarin vele goedwillende ouders hun opgroeiende kin deren geen voorlichting kunnen geven, eenvoudig al, omdat de tijd, waarin ze zelf jong waren, zoo hemelsbreed verschilt van dezen tijd, waarin hun kinderen jong zijn. Het leven stelt nu eenmaal zijn eischen. De vorming van verstand en wil, van ka rakter en persoonlijkheid, is een opgave, welke boven de krachten van vele. zelfs de beste ouders uitgaat. Dan moeten er an dere instanties zijn, om het gezin aan te vullen. Zeker, het zou ideaal zijn, als het anders was en meer heeft de eerw. heer de Gree ve dan ook niet bedoeld in zijn pleidooi voor 't beginsel, maar ik zou toch gaarne vooi'komen, dat onbedoeld een verkeerde indruk wordt gewekt, als er gesproken wordt van vele jeugdvereenigingen, die als een noodzakelijk kwaad konden worden opgedoekt", indien de ouders maar ge vormd werden. Do jeugdvereenigingen zijn er immers niet alleen, om de nu eenmaal toch niet meer te vermijden uithuizigheid in goede banen te leiden en op een geoorloofde wij ze te voorzien in de niet meer te remmen behoefte aan amusement. De Katholieke Actie, de massale bezieling voor groote idealen, het juist door elkander sterke weerstandsvermogen tegen dreigende ge varen, het gezamelijk streven naar een be tere wereld, het algemeen herstel van den christelijken geest in de samenleving, de kei-stening van het arbeidsmilieu door de Christelijke beroepsgedachte, de jeugd- vverkloozenzorg, het vacantieprobleem, enz. spieken hier toch ook een woord mee. En als een jeugdvereeniging haar taak goed begrijpt en goed verdeelt, waaraan helaas nog veel ontbreekt, zal er voor de kinderen nog ruimschoots voldoende tijd overblijven om door te brengen in den huiselijken kring. Ben ik er dan op tegen, dat de ouders gevormd worden en zij instaat zijn zelf de taak te vervullen, welke ze nu voor een groot deel overlaten aan de jeugdbeweging met alle voordeelen, maar ook nadeelen daaraan verbonden? ïn het geheel niet. Maar, is het niet het paard achter den wa gen spannen als men de ouders gaat vor men, wanneer zij eenmaal vijf, zes kinde ren hebben? Men zal zeggen: beter laat, dan nooit. Er zijn echter dan reeds meer dere vereenigingen, als de Vrouwenbond, de Volksbond, de Bond voor Groote Ge zinnen, de gehuwdenafdeelingen van de Gezellenvereeniging, die in hun vergade ringen en organen aan de vaders en moe ders voorlichting geven in vraagstukken van opvoedkundigen aard. Zeker, de ouders moeten gevormd wor den voor hun taak, maar dan zou ik er op willen aandringen hen te vormen, vóórdat ze ouders zijn, zooals priesters gevormd worden, vóórdat ze priesters zijn. En hier ligt m.i. juist een taak voor de Jeugdbe weging. De jeugd van nu, dat zijn de ouders van de toekomst. En in de toekomst zul len misschien ook hier, zooals nu in andere landen, de ouders op de eerste plaats van belang zijn voor Kerk en Maatschappij en zullen de priesters in hun werkzaamheid grootendeels afhankelijk zijn van de katho lieke ouders. Christus begon Zijn openbaar leven met l BINNENLAND MINISTER STEENBERGHE NAAR DUITSCHLAND. Bezoek aan Leipziger Messe en aan minister dr. Funk. De regeeringspersdienst bericht: Het bestuur van de Leipziger Messe heeft den minister van Economische Zaken uit- genoodigd de Messe te bezoeken. Minister Steenberghe heeft deze uitnoodiging aan vaard en zal van deze gelegenheid gebruik maken zijn Duitschen ambtgenoot, dr. Funk, te Berlijn een bezoek te brengen. STATENK1ESKRING DELFT. De candidatenlijst voor de R. K. Staats partij in den Statenkieskring Delft is Maan dag definitief als volgt vastgesteld: 1. J. D. de Kok, Den Haag, (aftr.); 2. Th. P. J. Ei sen, Naaldwijk, (aftr.); 3. W. J. M. Rade maker, Schiedam; 3. mr. F. J. A. Houben, Den Haag; 5. Jos Verhulst, Delft; 6. A. J. v. Rest, Poeldijk; 7. M. P. Kramer, Deflft; 8. M. Zomerdijk, Delft. De heer van Eisen is van de vierde naar de tweede plaats gegaan. DE MELKPRIJS. In aansluiting aan een vorig bericht aan gaande de verlaging van den melkprijs wordt medegedeeld, dat de inkoopprijs van melk af boerderij van Zondag a.s. af voor eerste klasse melk zal bedragen 7.50. DE UITVOER VAN BLOEMBOLLEN NAAR ENGELAND. Het Weekblad voor Bloembollencultuur maakt melding van een regeling van onzen uitvoer van bloembollen naar Engeland, als resultaat van in Londen met vertegen woordigers van de National Farmers Union gehouden besprekingen. Reeds geruimen tijd geleden werden in Engeland plannen gevormd, het invoerrecht op bloembollen van 10 pet. tot 20 pet. van de waarde te verhoogen. Enkele jaren ge leden is een poging om te komen tot ver hooging van dit invoerrecht mislukt, maar de kans, dat een dergelijke poging in En geland thans zou slagen, werd grooter ge acht dan in vorige jaren. Re«ds lang wordt in kringen der Engelsche afnemers de stij gende invoer van onze bloembollen, in het bijzonder die van de groep late tulpen, met bezorgdheid gadegeslagen. De Nederlandsche belanghebbenden zijn daarom eens met vertegenwoordigers van de.Engelsche afnemers gaan praten, en men is in een herhaalde bespreking tot een op lossing gekomen. De Engelschen hebben zich bereid ver klaard, hun aanvraag tot invoerrechtver- hooging niet in te dienen, wanneer uit Ne derland geen uitvoer van zift 10 van late tulpen (Darwin, Mendel- en alle andere late tulpen) naar Engeland zou plaats vin den, maar de minimummaat voor naar En geland uit te voeren late tulpen op z. 11 zou worden gesteld. Met dien verstande, dat, als het gewas daartoe aanleiding geeft, omstreeks Juli tusschen de Engelschen en de Nederlanders afwijking hiervan kan worden overeengekomen. Dit voorstel is in de besturen der Neder landsche organisatie gunstig ontvangen, zoodat de Nederlandsche. Sierteeltcentrale voorstellen om tot deze regeling te geraken, bij de Nederlandsche regeering zal indie nen. Het Weekblad voor Bloembollencultuur merkt op, dat de gevonden oplossing niet de bezwaren van contingenteering in zich sluit. De hoeveelheid tulpenbloemen, die straks op de Britsche markt moet worden verwerkt, wordt hier beperkt door de kwa liteit van ons product op te voeren. De bol len, die naar Engeland worden uitgevoerd, zullen daardoor weinig minder in geld op brengen, een beter product leveren en de verdienstmogelijkheden voor onze afne mers vergroot en. Door dergelijke maatrege len ontstaan op een moment enkele moei lijkheden, maar zij zijn, meent het blad, uiteindelijk in ons eigen belang. een bruiloft en eindigde met een priester wijding. Beide zijn noodig voor de vol tooiing van Zijn Verlossingswerk. Maar, eerst het huwelijk, eerst het gezin, eerst de ouders. Zonder hen staat de Kerk mach teloos. Maar dan moeten de toekomstige ouders worden gevormd vóór het huwelijk, vóórdat zij stukken kunnen maken. En dit is juist de groote ramp van onzen tyd, dat honderden jongens en meisjes maar een verkeering aangaan, een huwelijk sluiten, éen gezin stichten, zonder dat ze ook maar iets begrijpen van de hoogheilige taak, wel ke hun wacht. De oudertaak is vooral een kwestie van karakter, persoonlijkheid, verantwoorde lijkheidsbesef, eigen voorbeeld. Dit alles moet in verband met de toekomstige le venstaak ontwikkeld worden in het gezin, maar in het bijzonder zullen de jeugdver eenigingen voor de jongens en meisjes van 17 tot 25 jaar in dezen moeten aanvullen, wat aan het gezin ontbreekt. Dit wil niet zeggen, dat zij aan de jon gens en meisjes reeds de techniek van de opvoeding moeten leeren, ofschoon verant woorde verloofdencursussen ook hier veel goed kunnen doen. De jeugdbeweging moet de vereischte algeheele persoonlijke vorming geven. Wat een seminarie is voor toekomstige pries ters, kan in betrekkelijken zin de jeugd beweging zijn voor vele toekomstige ouders. Jeugdvorming is dus ook oudervorming. Indien de jeugdbeweging voor de toekomst goede ouders vormt, zal zij misschien zich zelf nog eens overbodig maken, maar zoo ver zijn wij nu nog niet. Het „Handelsblad" verneemt, dat de zeven Nederlandsche organisaties van kaas handelaren zoowel binnenlandsche, als exporteurs zich hebben samengevoegd in een Federatie van Vereenigingen van Kaashandelaren. (F. V. F.). De zeven aangesloten vereenigingen, die overigens haar zelfstandigheid behouden, zijn: de N.-Hollandsche (Koster, Oosthui zen); de Friesche Ver. v. Zuivel-exporteurs (mr. Heymeyer, Leeuwarden); de Ned. Ver. (mr. Jonker, Gouda, inclusief de Leidsohe en Woerdensche vereenigingen); de Friesch-Groningsche (Anema, Groningen, inclusief de Deventer Grossiers-vereeni- ging). De nieuwe federatie, waarvan het bureau te Den Haag wordt gevestigd onder leiding van den heer A. H. v. d. Most, Bodegraven, terwijl de heer J. F. Feitsma als secretaris zal fungeeren, beoogt niet een inkoop- of verkoopcombinatie te zijn of iets van dien aard; op zakengebied verandert er dus niets, alléén is op organisatorisch terrein thans een éénheid tot stand gebracht. BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit is aan G. W. Stroink, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Steenwijker- wold; is aan T. Nauta, op zijn verzoek ontslag verleend als burgemeester der gemeente Dantumadeel; is aan J. W. Henderson, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Harmeien en Veldhuizen; is aan F. J. de Zee, op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Veendam. ONGESCHIKT VOOR HET BURGEMEESTERSAMBT. Het „Nationale Dagblad" vermeldt het vol gende schrijven van den minister van Bin nenlandsche Zaken, waarin den burge meester van Ootmarsum zijn ontslag werd aangekondigd. „Ik heb de eer U hierbij te doen toekomen een afschrift van het Kon. besluit van 23 Februaria 1939 No. 5, waarbij U met ingang van 1 Maart 1939 ontslag verleend is als burgemeester der gemeente Ootmarsum. Dit ontslag is U verleend, omdat de anti nationale uitlatingen door U gedaan in de vergaderingen van burgemeester en wet houders en bij gelegenheid van een maal tijd na afloop van een jachtpartij op 22 October 1938 uitlatingen, welke door ver schillende personen zijn bevestigd een Nederlandschen burgemeester onwaardig zijn, en U ongeschikt maken het ambt van burgemeester nog langer te bekfleeden. Tevens is in aanmerking genomen, dat Uw beleid ook reeds vroeger tot opmerkin gen heeft aanleiding gegeven". Naar we vernemen, heeft de ontslagen burgemeester van Ootmarsum, jhr. E. von Bönninghausen zich in een adres gericht tot H. M. de Koningin, waarin hij o.m. ver zoekt om een audiëntie. De ontslagene acht zich slachtoffer van DE HEER FILIPPO W. Fzn. 25 JAAR GEMEENTEONTVANGER Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Gemeenteontvanger van Leider, de heer H. Filippo W. Fzn.( zijn ambt als Ontvanger der Gemeente Harlingen aan vaardde. Over dit jubileum mag niet worden ge zwegen, nu de heer Filippo zijn gaven en krachten gedurende het belangrijkste deel van deze periode (sedert 16 November 1923) aan onze stad heeft gegeven op een wijze, die alle lof verdient. Het behoorlijk waarnemen van het Ont vangerschap is, vooral in deze tijden, een allesbehalve gemakkelijke opgaaf. De financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, noodzakelijke bezuini gingen en vereenvoudiging, nieuwe ver ordeningen en wijziging van verordenin gen, zijn altemaal onderwerpen, welke grondige studie en nieuwe problemen ten opzichte van uitvoeringen en administratie meebrengen. De belangen van Publiek en Gemeentekas zijn niet altijd met elkaar in overeenstemming. Deze belangen nauw keurig tegen elkaar af' te wegen en daarbij recht en billijkheid te betrachten, stelt vaak voor puzzles, die niet gemakkelijk zijn op te lossen, vooral als men niet koud en onbewogen staat tegenover de vele moei lijkheden. waarin menigeen gedurende de laatste jaren is komen te verkecren. De waarneming van deze functie eischt een complex van vele kwaliteiten. De jubilaris heeft bewezen deze kwali teiten te bezitten en op uitnemende wijze ten bate van de Gemeente en voor zoover dat mogelijk was van het publiek te kunnen hanteeren. Zijn onkreukbare eerlijkheid en accura tesse staan op den voorgrond. Ieder, die met hem in aanraking komt (en hoevelen zijn er dat in den loop der jaren geweest!), van welke stand of kleur hij ook zij, zelfs de grootste recalcitrant, kan bij voorbaat rekenen op een onpartijdige, objectieve be handeling van zaken. Want de jubilaris allerlei intrigues rond zijn persoon. Tevens solliciteert hij opnieuw naar de vacante plaats als burgemeester van Oot marsum. INSTELLING BEDRIJFSRAAD LITHOGRAFISCH BEDRIJF. Commissie van Advies Bedrijfsradenwet, De minister van Sociale Zaken heeft aan de vaste leden van de Commissie van Ad vies, bedoeld in artikel 8 der Bedrijfsraden wet, de navolgende personen als tijdelijke leden toegevoegd: 1. A. S. Boone, te Amsterdam; 2. F. J. van Douwe, te Zutphen; 3. P. N. Jacobson, te Amsterdam; 4. G. J. Jong. te Amsterdam; 5. R. Zegers Veeckens, te Blaricum; 6. J. J. Vürtheim Gzn., te 's-Gravenhage. Deze toevoeging geschiedt ten behoeve van het uitbrengen door vorengenoemde commissie van een advies omtrent de wen- schelijkheid van het instellen van een be- drijfsraad voor het lithografisch bedrijf en omtrent andere, daarmede verband houden-, de onderwerpen, in artikel 8 der Bedrijfs radenwet bedoeld. HET GEBOUW VAN DE SPAANSCHE LEGATIE. Door vertegenwoordiger van Franco bewind overgenomen. De vertegenwoordiger van het Franco- bewind hier te lande heeft gisteren het ge bouw van de Spaansohe legatie aan het Plein 1913 no. 4 te 's-Gravenhage officieel overgenomen, ter gelegenheid waarvan de Spaansohe vlag daar thans is uitgestoken. De heer Mario de Pinies. Naar wij vernemen is met ingang van heden de heer Mario de Pinies opgetreden als zaakgelastigde ad interim van de re geering te Burgos. SPOORWEGTUNNEL TE TILBURG? De kosten zouden 550.000 bedragen. B .en W. van Tilburg hebben den Raad een voorstel doen toekomen, te behan delen in de raadsvergadering van Vrijdag 3 Maart a.s. inhoudende den bouw van een tunnel onder den spoorweg TilburgBox tel tusschen het Heuvelplein en de Koe straat, volgens het plan van ir. De Jong, en waarvan de kosten, met inbegrip van verlichting, worden berekend op 445.000, waarnaast nog een bedrag van f 53.000. noodig zal zijn voor wijziging van de grondleidingen en 57.000 voor riolerings werken. p Het ligt in de bedoeling om de werken te financieren met medewerking van het Werkfonds. Het maken van een begin kan spoedig in uitzicht worden gesteld. is absoluut afkeerig van alles wat zweemt naar „aanzien des persoons". Ook zijn ambtenaren spreken met waar deering over dezen chef, die een vlotte accurate behartiging van de werkzaam heden eischt, doch daarnaast een open oog heeft voor de persoonlijke belangen en om standigheden van zijn ondergeschikten, een welwillendheid en soepelheid, die weldadig aandoen en waardoor een prettige ge zonde sfeer wordt geschapen, die zelfs door buitenstaanders, die slechts even met het kantoor kennis maken, wordt opgemerkt, Hij verstaat de kunst om door een goed gemoedelijk woord en tactisch optreden de goede verstandhouding te handhaven. Ook op kerkelijk en philanthropisch ge bied laat de heer Filippo zich niet onbe tuigd. Reeds vele jaren is hij de ijverige secretaris van de Gemeente-Commissie van de Ned. Herv. Kerk en de Afdeeling Leiden van de Zuidhollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis". En al bleven ook de teleurstellingen en moeiten des levens hem niet gespaard, als de heer Filippo aan het eind van deze periode den weg overziet, dan kan hij in elk opzicht tevreden zijn. Tevreden, maar bovenaldankbaar. De heer Filippo is er de man niet naar om in het middelpunt van de belangstelling te staan. Daarom heeft hij zich aan elke officieele huldiging onttrokken. Het kost zelfs moeite hem op den dag van morgen binnen de muren van onze Sleutelstad te houden. Zijn bescheidenheid en eenvoud zijn overheerschende factoren en daarom gaat hij maar het liefst onopgemerkt den gewonen dagelijkschen levensgang. Wij twijfelen er echter niet aan of velen zullen met dezen gang van zaken geen genoegen nemen en deze welkome gelegenheid aan grijpen om op spontane wijze van hun warme hartelijke belangstelling en waar de ering te doen blijken. Het worde den jubilaris vergund om nog vele jaren met vreugde en opgewekt heid zijn zijn ambt te vervullen. Waarom jhr. Von Bönninghausen ontslagen is. ZAAKGELASTIGDE VAN SPANJE.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2