OMGEVING Laatste berichten MARKTBERICHTEN ZATERDAG 25 FEBRUARI 1939 DE LEICSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 WARMOND St Josephsgezellen. Maandag 27 Fe bruari a.s. zal in de verplichte bijeen komst, welke precies 8 uur aanvangt de vice-Praeses spreken over „De persoon van Luther". VOORSCHOTEN K.J.M.V. Na een kort memorandum over Z.H. Paus Pius XI z.g. en enkele me- dedeelingen o.m. de te houden installatie op 22 Maart a.s., gaf da voorzitter het woord aan kapelaan Perquin met het on derwerp „Beroepsmoraal". Allereerst gaf spr. de verklaring van de term: beroep, als zijnde een op zichzelf toe leggen op het bevredigen van bepaalde levensbehoeften. Na nog het verschil gege ven te hebbe nvan het vrije- en dwang- beroep, hoe vroeger de termen vak en be roep dezelfde beteekenis hadden, terwijl nu de laatste term meer overeenkomst heeft met bedrijf, kwam hij tot de moraal van het beroep, die zegt hoe deze zijn moet. De be- drijfsgenooten moeten n.l. elkaar helpen, el kanders lasten dragen; zij moeten zich dienstbaar maken aan de gemeenschap, enz. Tenslotte eindigde de moderator met de opwekking in het strijdperk te treden tegen de ondeugdelijke beroepswereld; be gin by je zelf; make the best of it en be schouw je beroep als een ideaal, dus iets, dat op een hoogere sport der levensladder •taat. Na dankwoord aan spr. volgde sluiting. Programma voor Woensdag a.s.: Debatingavond met als inleider Cor Kriek. Tevens verplichte oriëntatiecursus! Alle adspirantleden, die op 22 Maart geinstal- leerd worden, zijn hierdoor nogmaals aan bovenstaande herinnerd! RIJNSTREEK I NIEUWKOOP I EERSTE JAARVERGADERING VAN HET WIT-GELE KRUIS. Gisteravond (Vrijdag) werd in het Pa rochiehuis de eerste jaarvergadering ge houden van het Wit-Gele Kruis, waarvoor groote belangstelling was. De zaal was ge heel bezet. Na het toepasselijk openingswoord van den voorzitter, den heer A. J. Verhaar en de notulen van den secretaris-penning meester den heer Th. J. F. Teunissen kwam het financieel verslag, dat een Uitstekende indruk maakte. De ontvangsten aan contributie, subsidies donaties e.d. bedroegen 1641.10, waaron der 385, dat door de afdeeling Noorden volgens overeenkomst is betaald voor de ■wijkverpleegster, die ook Noorden bedient. De uitgaven waren zoodanig, dat nog een saldo aanwezig was van 2.35. Voor de wijkverpleegster werd betaald rond 1000, voor bodeloon 62.84, terwijl voor verple- gings-artikelen en -materiaal besteed kon worden een bedrag van 368.15, waaronder een ligtent, compleet van 149.85, 2 ligstoe len, enz. Namens de financieele commissie ver klaarde de heer E. H. v. Dam alles in or de bevonden te hebben. Uit het jaarverslag, waarin een optimis tische klank te bespeuren was, noteeren wij dat vrijwel alle parochianen bij het Wit- Gele Kruis zijn aangesloten. Dooh de Zus ter zijn in het afgeloopen jaar in Nieuw koop en Noorden 110 gezinnen bezocht, terwijl 1395 keer de hulp voor verpleging of verzorging van moeder en kind werd in geroepen. Voor de -kraamverzorging meld den zich 17 vrouwen aan. Hulp aan ster venden en afleggen van overledenen werd 7 maal door de Zuster vervult. Verplegings- artikelen werden 91 maal uitgeleend. Een moedercursus werd gehouden, wel ke een groot en niet verwacht succes ople verde. Was het in den aanvang moeilijk een goeden grondslag voor samenwerking te vinden met Noorden, deze is ten slotte ge vonden, waardoor een volkomen harmonie thans aanwezig is. Warme hulde wordt in het verslag gebracht aan de groote stuw kracht van pastoor Blom. De twee verslagen verwierven behalve het dankwoord van den voorzitter een dankbaar en warm applaus van de vele aanwezigen. Vervolgens werd het huishoudelijk re glement artikelsgewijzen behandeld en vastgesteld. De aftredende bestuursleden mevr. L. KuijfTibboel en de heer Th. J. F. Teu- nisse werden bij acclamatie herbenoemd. Gelezen wordt nu een ingekomen schrij ven van de Wijkverpleegster, Zuster H. A. M. Bots, waarbij zij met ingang van 1 April a.s. wegens huwelijksplannen eer vol ontslag vraagt uit haar functie. De voorz. vindt dit heengaan zeer jammer, omdat Zuster Bots getoond heeft alle hoe danigheden te bezitten, welke van een goede w-k- en kraamverpleging ver wacht mogen worden. De heer E. H. van Dam staat nu op en 'spreekt namens de familie Blom een sym pathiek dankwoord voor de uitstekende zorgen, welke de Zuster gewijd heeft aan :het langdurig ziek- en sterfgbed van zijn schoonmoeder. Spr. zegt metterdaad onder vonden te hebben van hoe groote waarde het is op zulk een tijd over een katholiek verpleegster te kunnen beschikken en be tuigt zijn oprechte erkentelijkheid en waar deering voor de oprichting alhier van een l Wit-Gele Kruis. Pastoor Blom, geestelijk adviseur van de aideeling, verkrijgt nu het woord en wijst af den lof hem in het jaarverslag gebracht. Zijneerw. hevelt dezen over naar de leden van het bestuur, voor wie geen zorgen en moeite te veel waren om het gestelde doel te bereiken. We mogen tevreden zijn, zegt zijneerw. na dit eene jaar, doch we zou den verder zijn geweest en meer voorge spiegelde plannen tot uitvoering hebben gebracht, indien de parochianen van Noor den een zelfde saamhoorigheidsgevoel en medewerking hadden getoond als die van Nieuwkoop, want aldaar zijn nog tal van gezinnen niet bij hun afdeeling aangeslo ten. Zijneerw. vetrouwt er echter op, dat al thans dit jaar tot stand kan komen een wijkgebouw; de ervaring elders leert van hoe groot belang dit voor een goede ge zondheidszorg is. De nieuw te benoemen wijkverpleegster moet ook in het bezit zijn van het diploma voor de t.b.c.-bestrijding, zoodat ook dit terrein onder de zorg van de afdeeling betrokken kan worden. Ver volgens brengt zijneerw. een uit het hart komend woord van dank aan Zuster Bots. Zij blijft na haar huwelijk in de parochie wonen en hoopt daarom te mogen blijven profiteeren van haar ervaring, adviezen en medewerking. Dank brengt zijneerw. ook aan het be stuur der St. Elisabethvereeniging, waar mede een zoo hartelijke samenwerking aan wezig en van welke samenwerking nog veel te verwachten is. Dank ook aan alle parochianen voor de loyale en eenparige medewerking; zij heb ben getoond begrepen te hebben, dat het hier gaat niet slechts om de belangen van het lichaam en een goede gezondheid, maar om het nog veel groote belang van de ziel en van het geestelijk leven, het belang vooral om naast de hulpmiddelen van de Kerk, bij een ziek- en sterfbedden bij stand te hebben van een katholiek verpleeg ster, die dit belang ook aanvoelt en zich daarop spitst. Ten slotte heeft de pastoor een nog min der aangename mededeeling, n.l. dat om de geringe opbrengst van het bekende bus je, de meer behoeftige parochianen niet meer kunnen profiteeren van de St. Elisa- bethpenning, verbonden aan het R.-K. Zie kenhuis in Leiden. In het vorig jaar heb ben zich 15 patiënten opgegeven, terwijl het busje slechts 108 opbracht. Hieruit moeten bestreden worden alle kosten, die het liggeld van 2.50, welke het plaatse lijk ziekenhuisfonds vergoedt, te boven gaan. Uit een hierop gevolgde bespreking blijkt dat men het de beste oplossing acht, dat de patiënten naar het Antonius-ziekenhuis in Utrecht gaan, waar de verzorging eveneens uitstekend is en waar een klasse bestaat van 2.50 per dag, omvattend alle overige kosten. Bij de rondvraag blijkt nog dat het be stuur van het Groene Kruis voor generlei samenwerking vatbaar is; hetgeen meer malen zonder schade van het beginsel in beider belang en voordeel zou mogelijk zijn. Als voorbeeld werd nog genoemd, hoe iii Aarlanderveen de wijkverpleegster van het Groene Kruis een religieuse is, die ook in alle niet-katholieke gezinnen de ver pleging verzorgt in de beste harmonie; hoe in Nieuwveen het Wit-Gele Kruis dezer da gen een propaganda-vergadering belegde, waarbij uitgenoodigd en aanwezig waren de bestuursleden van het Groene Kruis, de niet-katholieke burgemeester en dokter, dat getuigt van een breed standpunt en eerbied voor een beginsel. Voorzitter Verhaar spreekt nu het slot woord en sluit met den christelijken groet. NIEUWERBRUG Aanrijding. Gistermorgen had op de Rijksstraatsweg onder de gemeente Riet veld een vrij ernstige auto-aanrijding plaats Rijdende in de richting Woerden reed de vrachtauto van de gebroeders van Dam alhier. Achter deze auto kwam een taxi uit Leiden gereden. De chauffeur van de taxi zag toen niet tijdig dat de bestuurder zijn richtingwijzer had uitgestoken en links van den weg by een boerderij aan wilde rijden. Juist toen de vrachtauto de oprij laan van de boerderij op zou rijden, reed de taxi in volle vaart tegen den zijkant van de vrachtauto. Bij deze botsing werd de taxi van voren geheel in elkaar gedrukt. De vrachtauto kreeg slechts lichte materieele schade. Als door eèn wonder had geen der inzittenden, noch van de taxit noch van de vrachtauto, eenig letsel bekomen! De zwaar beschadig de taxi is later door een kraanwagen weg gesleept. Door de rijksveldwachter is tegen de bestuurder van de taxi proces-verbaal opgemaakt. Arm gebroken. Bij een botsing tus- schen de wielrijder C. K. alhier en de weduwe P. K., eveneens alhier, kwam deze laatste zoo ongelukkig ten val dat zij haar linkerpols brak. Na voorloopig verbonden te zijn is zij naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd, waar de arm weer is gezet. ROELOFARENDSVEEN Steun aan kleine tuinders Zooal bekend wordt er door de regee ring ten behoeve van de kleine tuinders een bedrag beschikbaar gesteld voor de z.g. B-steun. Dit is een bijzonderen steun, wel ken wordt verleend in natura aan diegenen, die daaraan de grootste behoefte hebben. Het is dus geen steun, die aan alle kleine tuinders in evenredigheid zal worden ver leend. Aan dezen steun heeft men gemeend dit jaar een bijzonderen vorm te moeten geven. Het is namelijk gebleken, dat in de meeste kleine tuindersgezinnen de groot ste behoefte bestaat aan beddegoed. Het ligt nu in de bedoeling hierin te voorzien door de vrouwen van de kleine tuinders te leeren zelf dit beddegoed te vervaardigen. Tot dit doel zullen cursussen worden gehou den welke toegankelijk zijn, voor die vrou wen die daartoe door de consulente van het departement zullen worden uitgenoo digd. Door middel van huisbezoek, dat al hier reeds is aangevangen en nog verder zal worden voortgezet wordt door haar na gegaan in welke gezinnen de behoeften het grootst zijn. De cursussen, welke binnen kort in de Pancratiuszaal zullen aanvan gen, omvatten 6 lessen van 2 1/2 uur. Ge leerd zal worden de vervaardiging van ma trassen en dekens. Het benoodigde mate riaal wordt door het Rijk gratis ter be schikking gesteld, terwijl zooals vanzelf spreekt de door ieder vervaardigde goede ren kunnen worden behouden. WOERDEN Veilingvereeniging. De Veilingver- eeniging „Woerden en Omstreken" hield Donderdag in „De Eenhoorn" voor de twintigste maal haar jaarvergadering. De voorz., de heer Goes, memoreerde in het kort, hoe in de afgeloopen twintig jaar is gewerkt dikwijls ook met tegenslag en tegenspoed. Ondanks alles heeft de ver- eeniging deze tgenslagen weten te over winnen. Hierna gaf spr. een beschouwing over het afgeloopen jaar. Secretaris en penningmeester zorgden voor een nauwkdurig verslag aan de ver gadering. De financieele commissie had de boeken van den penningmeester in volkomen orde bevonden. De 1ste boekhoudster gaf eveneens het traditioneele overzicht. De aangevoerde artikelen (groenten, fruit, eieren en bo ter) waren in kwantum aanzienlijk ge stegen! Er werden in '38 149 groenten- en fruitveilingen* gehouden met een omzet van 70.093,33 en 52 eierenveilingen met een omzet van 40.728,68. Het aantal aangevoerde eieren bedroeg 113597 stuks; gemiddelde prijs f 3.50 per 100. In het bestuur werden herkozen de heeren H. v. d. Bosch en P. A. Bos. De heer E. van Hof werd herkozen als lid van de commissie van advies. Goedgekeurd werd hierna de begroo ting 1939. Nadat nog eenige obligaties waren uit geloot en van de rondvraag nog eenig gebruik was gemaakt sloot' de voorzitter deze vergadering. ZEVENHOVEN Getrouwd: Jan de Bruin en Jacoba Verburg Geboren: Leendert z. van C. Pelle grini en D. Verbpom. Overleden: Frederik Egberts, ongeh. 78 jaar. Vertrokken: Aaltje Oskam naar Alphen aan den Rijn. Eerste Kamer De erkenning van Franco I i Vergadering van gisteren Bij de voortzetting van de beraadslagin gen heeft MINISTER PATIJN het volgen de verklaard: Met de erkenning van de regeering van Franco kan de regee.-ing niet wachten. Dat is trouwens een bevoegdheid van de regee ring, die niet eerst de Staten Generaal be hoefde te waarschuwen. Spr. had liever den Spaanschen vertegenwoordiger de eerste mededeeling gedaan, doch omstan digheden hebben dit belet. Van het oogenblik, dat het bewind van Franco erkend is, is er geen plaats meer voor den vroegeren vertegenwoordiger. Hoogstens is er reden voor een overgangs periode. De regeoring ziet een groot ver schil tusschen deze erkenning en die van Ethiopië. Er is geen enkele reden voor er kenning de facto, evenmin voor eenige be perking. Door den val van Catalonië was de mo gelijkheid van een overwinning der voor malige regeering practisch uitgesloten, blij kens de inlichtingen. Door het uitwijken van den president kon men van geen re geering meer spreken. Dus was er reden niet meer te dralen. We hebben ook onze belangen in Spanje. Andere democratische Staten hebben Franco ook reeds erkend. Spr. meent hier mee voldoende geantwoord te hebben. De begrooting van dit hoofdstuk wordt z.hst. aangenomen. De zaak Oss De VOORZITTER houdt de volgende rede: Ik had my voorgesteld de justitiebegroo- ting niet aan de orde te stellen vóór dat de affaire-Oss aan de overzijde van het Bin nenhof haar beslag had gekregen. Intusschen laat het zich aanzien, gelijk mij uit de meest gezaghebbende bron is medegedeeld, dat zulks vóór het Paasch- reces niet het geval zal zijn. Onder die omstandigheden ligt het, gelet op art. 15 van de comptabiliteitswet, in rny'n voornemen, de begrooting van hoofd stuk IV aan de orde te stellen tijdens onze eerstvolgende bijeenkomst. Zonder een daartoe strekkend voorstel te doen, veroorloof ik mij echter, niettegen staande bedoelde zaak in ons voorloopig verelag bespreking heeft gevonden, aan de Kamer in overweging te geven, bij de be handeling van de begrooting van Justitie daarover het stilzwijgen te betrachten. Zoolang de Tweede Kameiwelke oereids van de kwestie is gesaississeerd, haar niet heeft afgedaan,- komt mij zulks betamelijk voor. Daarna kan ons college, zoo het daartoe termen vindt, zich alsnog de gelegenheid scheppen, in een bespreking en beoordee ling te treden va* de door den betrokken minister verstrekte inlichtingen zoomede van diens beleid ten dezen. De vergadering wordt te 2.10 uur geslo ten. Tweede Kamer De Missie op Bali Vergadering van gisteren Indische begrooting. Aan de orde is de voortzetting van de be: aadslaging over de afdeeling Onderwijs en Eeredienst der begrooting van Neder- landsch-Indië voor 1939. De MINISTER VAN KOLONIëN, de heer WELTER, gelooft niet aan een natuurreser vaat Bali. Spr. kan zich voorstellen, dat er menschen zijn, die het christendom er niet willen toelaten. Doch het gaat niet alleen om het christendom. Hoe denkt men, dat de invloed zal zijn van den Islam op Bali? Wil men den Islam niet weren, waarom dan wel het Christendom. De rede van den heer Stokvis bespreken de, betreurt de minister de opmerking, dat de openbare school wordt achter gesteld bij de bijzonderes. Een groot vraagstuk wordt neergehaald in een sfeer, waarin het niet thuis behoort. Alle krachten, alle gaven van hoofd en van hart zijn noodig. De mach tigste van die krachten zijn georganiseerd in zending en missie, doch ock in neutrale en islamietische corporatie.. Zonder haar zou het gouvernement zijn taak niet kunnen volvoeren. De klachten van den heer Stokvis zijn ongegrond. Als wij dit vraagstuk uit de hoogte zien, zullen in Indië zeer zeker geen kiemen ge legd kunnen worden voor een schoolstrijd. Na re- en dupliek wordt de afdeeling onderwijs en eeredienst goedgekeurd. Defensie. In behandeling wordt thans genomen de afdeeling oorlog, benevens de motie-Stok vis tot herverdeeling der defensiekosten. De heer DUYMAER VA NTWIST (A.R.) is van meening dat Nederland voor de verdediging van Indië nog een stap verder moet gaan. Op het critieke moment moeten wij over een machtsmiddel beschikken. De heer BAJETTO (R.K.) spreekt als zijn meening uit, dat men met groote voortva rendheid doorwerkt aan de versterking der Indische defensie. Niettemin dient het aan tal vliegtuigen, vooral Jachtkruisers, ver dubbeld te worden. Waar ligt de grens tus schen het mogelijk en onmogelijke? Indië zou met een slagschepenvloot be trekkelijk veilig zijn, mis wij op bondgenoo- ten kunnen rekenen. Spr. wijst op de gevaarlijke situatie, die zal ontstaan na beëindiging van het Chi- neeschJapansche conflict. Met uitslui tend lichte kruisers zou de veiligheild van Indië in het geheel niet verzekerd zijn. Hij meent zich niet te moeten verzetten tegen de regeering en ziet geen heil in een nieuwe commissie. Daarom kan hij zich niet met de motie-Stokvis vereenigen. De heer WENDELAAR (Lib.) bespreekt de gevaarlijke politieke situatie van Indië. Hij vraagt daarom daden. Het verhengt spr. dat de regeering zoo spoedig tot den bouw van twee kruisers is overgegaan. De heer VAN POLL (R.K.) vraagt of het toelaatbaar moet worden geacht, dat een ambtenaar van de nldische marine in een rede de regeering en het parlement belee- digt door te zeggen, dat de regeering niet met een voorstel tot den bouw van zes kruisers durft te komen uit angst, anders in de minderheid te geraken. In 1941 zullen wij beschikken over zeven kruisers. Spr. geeft toe, dat door slag schepen de veiligheid van Indië zal worden verhoogd. Doch als men de vloot uitbreidt, laten wij dan kruisers bouwen, geen slag schepen. Want de laatste zijn niet op tijd klaar. De kosten daarvan moeten boven dien getaxeerd worden op 100 125 mil- lioen per stuk. Spr. zal zijn stem niet aan de motie-Stok vis kunnen geven. De vergadering wordt om 17.15 uur ver daagd tot Dinsdagmiddag 1 uur. Binnenland VERDACHTE BRAND TE RIJSOORD Gisteren brak te Rijsoord, gemeente Rid derkerk, brana uit in een brand aan den Noldijk. Deze brand kon spoedig worden gebluscht. Aangezien een drietal vuur haarden worden ontdekt, werd aan kwaad willigheid gedacht. De bewoner werd door den officier van justitie te Rotterdam aan een streng verhoor onderworpen en ten slotte bekende hij, de brand te hebben gesticht. Hij is daarop in verzekerde be weging gesteld. MOTORRIJDER VERONGELUKTT Gisteravond omstreeks tien uur is de 27- jarige ongehuwde E. van uen Heuvel, uit Veldhoven, met zijn motorrijwiel op den Broekweg onder Zeelst tegen een lichtpaal gereden. De man was vrijwel onmiddelijk dood. De duo-rijder bleef ongedeerd. Buitenland ITALIANEN VERLATEN FRANKRIJK ROME, 25 Febr. (ANP.) De „Messa- gero" verieemt uit Parijs, dat vandaag on geveer 3000 Italianen definitief Frankrijk zullen verlaten om naar hun vaderland te rug te keeren. Binnenkort zullen ook 500 Italianen, die op Corsica wonen, naar Ita lië terugkeeren. GEVECHT TUSSCHEN OPSTANDELIN GEN EN REGEERINGSTROEPEN MEXICO, 25 Febr. (A.N.P.). Onlang» zijn in den staat Sinaloa bij Mazatlan re geringstroepen slaags geraakt met opstan delingen. Na een gevecht van enkele uren werden de opstandelingen verslagen. De regeeringstroepen verloren een kolonel, een majoor, een onder-luitenant en ze» minderen, de opstandelingen lieten 18 doo- de. op het slagveld achter. In regeeringskringen poogt men het be lang van deze gebeurtenissen zooveel mo gelijk te verkleinen. LUXE TREIN IN DE V. S. ONTSPOORD DEN VER (Colorado), 25 Febr. (ANP) Nabij Bosier in den staat Wyoming is een luxe trein ontspoord. Men weet nog niet hoeveel slachtoffers te betreuren zijn. Tal rijke doktoren en verplegend personeel zijn naar de plaats des onheils vertrokken. TREINBOTSING IN MEXICO MEXICO, 25 Febr. (A.N.P.) Naby Sal- tiello zijn twee treinen tegen elkaar ge botst, waarby zes personen werden gedood en twaalf gewond. Het schijnt, dat het ongeluk is te wyten aan ongedisciplineerd optreden van spoor wegarbeiders, die zich niet hebben gehou den aan de dienstregeling. LEIDEN, 24 Febr. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 5.008.10, savoyekool 5.807.70, boerenkool f 21, rapen 4.50, prei 7.9014.kroten 0.903.50, kro- len, gekookt 58, uien 1.705.80, peen 2.608.50, spruiten 1036, andijvie 21—33, sla 7.00—8.20, Nero 5.40— 14.60, witloof 825, spinazie 1540, per 100 stuks: knolselderie 2.406.80, per 100 bos 12.50—12.90, selderie 6.50—8.20, rabarber 7—11, raapstelen f 2.603.20. 25 Febr. Boter. Aanvoer 300 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.41 en prima bnerenboter 1.451.50 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 20 Febr. tot en met 25 Februari. Lange turf geen aanvoer, prij- zen 89 per 1000 stuks. LOOSDUINEN, 24 Febr. Groentenveiling. Kaskomkommers le soort f 2731, 2e soort ff /1725, 3e soor f 917, per 100 stuks, spinazie 1.091.47 per 4 kg.; win- ter postelein 20.per 100 kg., radijs f 4 7, selderie 11.4014.60 en pieterselie 16.40 per 100 bos; knolselderie f 8.50 3? 50 per 100 stuks, prei 12.015.90 per 100 kg., komkommerstek 24.per 100 kg., boerenkool 1.per 7 kg. Dunsel 10—11 per 100 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 24 Febr. Groenten veiling. Per 100 kg.: roodekool 66.80, gelekool 6.907.60, uien 56, per kist '■an 20 kg., waschpeen 1.001.90, kroten 6085 cent, per 100 stuks: knolselderie A f 13.0015.40, idem B 6.00—7.90, per k:st van 6 kg.: boerenkool 9698 cent. LEIDERDORP, 24 Febr. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 3.303.90, eenden- e.eren 2.303.10 per 100 stuks, boter 64 70 cent en kaas 1829 cent per pond, kip pen 0.451.35, hanen 0.651.20 en ko nijnen 0.222.65 per stuk. TER AAR, 24 Febr. Centrale Veiling. Spinazie 0.921.00, andijvie 0.881.00, uien 5.80—6.10, prei 5.40, spruitkool 16.80—17.30, witloof 12.00—22.00, sel derie 10.0011.00. ZEVENHOVEN, 23 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 2806 stuks. Prijzen kippeneieren 3.003.55, henneneieren 2.803.00 per 100 stuks. Voortaan iedere week veiling dus Woensdag 1 Maart veiling. NOOTDORP, 24 Febr. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 2.803.85 (aan voer 4182 stuks), eendeneieren 2.80—3.10 en krieleieren 2.35 per 100 stuks, konijnen 1.101.20 per stuk en kaas 2032 cent per pond. UTRECHT, 25 Febr. Vee. Totaal aange voerd 3315 stuks vee, w. o. 680 runderen; stieren 2629 cent per pond, handel kalm, prijzen gelijk; slachtkoeien 2e soort 3033 cesnt, idem 3e kwal. 2629 cent per pond; handel matig, prijzen onveranderd; vaar zen 140210, melkkoeien f 170270, kalf- koeien 180280, varekoeien 120210 per stuk, handel zeer kalm, prijzen dalen de* 70 magere kalveren 45110, handel gedrukt, prijzen onveranderd; 1300 nuchte re kalveren 3—6 per stuk, handel matig, pi ijzen iets oploopend. 735 magere var kens en schrammen resp. 2232, en 16 —22, 380 biggen 1025, per stuk, handel kalm, prijzen iets lager; 150 magere scha pen 1123 per stuk, handel gedrukt, piijzen vrijwel gelijk. Kleinhandel. 250 kg. boter f 1.70, 100 kg. kaas 5070 cent per kg. en 45.000 eieren 34 per 100 stuks. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8 83l/2 Berlijn 75.60 Parijs 4 991/2 Brussel 31.70 Zwitserland 42 80 Kopenhagen 39.50 Stockholm 45 55 Oslo 44 45 New York 1.88l/4 Praag 6.45

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3