MGEVING ZATERDAG 25 FEBRUARI 1939 DE LE^SCKE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HILLEGOM Uitvaart. Hedenmorgen vond onder groote belangsteling op de R.K. Begraaf plaats aan de Mariastraat de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk overschot van de gebroeders Th. en J. Pijpen, die in den nacht van Zondag op Maandag in de Ringvaart van de Haarlemmermeer bij een auto-ongeval op jammerlijke wijze zijn verdronken. In de Martinuskerk vond eerst een H. Uitvaartdienst plaats voor beide slachtof fers. Deze H. Mis van Requiem werd op gedragen door kapelaan J. Bottelier. De beide slachtoffers werden in een gemeenschappelijk graf begraven. De be- aarding werd verricht door kapelaan J. Bottelier. Vele kransen dekten beide kis ten, o.a. van de buurtbewoners, van de familie en van de beide patroons, die eveneens aanwezig waren. Geboren: d. van C. G. Lommerse Zeestraten d. van J. E. KoningBakke- nes. Ondertrouwd: G. de Vink en E. H. Kluivers. Getrouwd: G. Westerink en A. Smits. Overleden: J. Schuurman 66 j. KATWIJK Wijkverpleging. Deze vereeniging hield haar jaarvergadering in „Casa Cara". Na opening en lezing der notulen volgde het jaarverslag waarin o.m. melding werd ge maakt van de vernieuwing der electrische installatie in het Ziekenhuisje aan den Zee weg, hetgeen van gemeenteweg had plaats gehad. Na bespreking werd dan besloten de wijkverdeeling te wijzigen en Katwijk a d. Rijn bij Katwijk-Zee te voegen in plaats van bij Katwijk aan Zee-Zuid. Van dr. Stuurman, directeur van „Endegeest- Rhijngeest" was namens de Z. Holl. Ver. Het Groene Kruis een schrijven ingekomen waarbij de hulp der Zusters werd ingeroe pen voor de z.g. nazorgdienst van patiën ten, welke in die inrichting waren ver pleegd. De samenwerking der Zusters met dr. Stuurman was buitengewoon aange naam geweest. Het werk der t.b.c.-vereeni- ging was georganiseerd en dat van mej. Nooteboom als enquêtrice te Rijnsburg en te Valkenburg beperkt. Te Katwijk aan den Rijn zal dat in de niet-katholieke ge zinnen aan een der wijkzusters worden op gedragen en in de katholieke gezinnen aan de wijkzusters van het Wit-Gele Kruis. Als gevolg daarvan zijn de wijkzusters van af 1 Jauari 1.1. werkzaam bij het Groene Kruis als verzorgsters van het magazijn en het consultatie-bureau dezer afdeeling, maar ook als enquetrice in dienst -Ier ver eeniging tot bestrijding der t.b.c. Het verslag van den penningmeester, den heer G. B. Werther, gaf efen batig saldo aan van 59.1-5. De begrooting voor 1939 gaf als eindcijfer de som aan van 4249.15; de reservekas is groot 2167.06. De heer A. Ouwehand werd als bestuurslid herkozen. De zusters brachten 9885 bezoeken ter verpleging van 145 patiënten. In het zieken huisje werden 7 patiënten verpleegd met 251 ligdagen. Na rondvraag sluiting. C.M.C. Uitgaande van de drie stands- organisaties: Chr. B. en Tuindersbond, Holl. Mij. van Landbouw en L.T.B., alsmede van den Bond van Melkveehouders werd onder leiding van den heer C. v. Vliet te Leiden in „de Kroon" een vergadering gehouden die vrij goed bezocht was. De heer v. Vliet, voorzitter van de Consumptiemelkcentrale C.M.C.) deelde in zijn openingswoord me de, dat deze veigadering ten doel had ver schillende aangelegnheden betreffende de C.M.C. te bespreken. Over de Katwijksche melkstrijd zou niet gesprokenworden. Anders bedoeld. Schipper L. die trof het ongeval, dat een knecht een vrij zwaren ijzeren pin naai de J. wierp met de bedoe ling om de motorschuit hieraan vast te leg gen, doch dat deze pin met de scherpe punt in een der beenen van L. de J. terecht kwam en diep in het been drong. De ver oorzaakte pijn was zoodanig, dat de J. zijn bewustzijn kwijt raakte. Hij werd met spoed naar dr. H. vervoerd, die medische hulp verschafte. Schipper de J. zal eenigen tijd zyn werk niet kunnen doen. Rectificatie Hanze-verslag Het bestuur van dge Hanze stelt er prijs op, naar aanleiding van het verslag, dat Maandag 20 Febr. in deze courant ver scheen van een feestavond Donderdag 16 Febr. gehouden, het volgende mede te deelen. Bedoelde feestavond, vanwege het vierde lustrum, is geheel in intnemen kring gevierd, zonder dat er van genoodigden sprake is geweest. Wij achten ons tot deze mededeeling verplicht, ten opzichte van autoriteiten en vrienden ter plaatse en in den omtrek. Het bestuur van de afd. K a t w ij k. Geboren: Engelina Maria d. van J. Aanhaanen en H. A. J. Vogels Maartje d. van R. Souverijn en G. de Jong Jan netje d. van C. Guyt en M. Haasnoot Jan z. van J. van den Oever en A van Rijn Petronella d. van A. van der Plas en T. van der Plas Cornelis z. van C. van der Voort en C. van Beelen. Frederika Ma ria d. van L. J. Lange en W. M. van der Valk Brechtje d. van L. van der Plas en J. Varkevisser. Ondertrouwd: J. W. Oudshoorn jj A. van der Bent. Getrouwd: J. de Jong en W. van der Plas. KATWIJK AAN DEN RIJN Stille Omgang. Gisteravond hield de afd. Katwijk aan den Rijn van den Stillen Omgang haar jaarvergadering in het Paro chiehuis onder leiding van den voorzitter den heer C. J. Boskamp. Met Pastoor Hesp waren nog aanwezig de weleerw. Pater Booms O.F.M., geestelijk directeur van de Hoofdafdeeling Leiden alsmede de zeer- eerw. heer Rector Sondaal te Oegstgeest, die een lezing zou houden en de heeren Schrijvers, Ovost, Bergsma en Schouten, bestuursleden van de hoofdafd. Leiden. Na opening en lezing der notulen, volgde het jaarverslag door den secretaris den heer F. J. Luyten welk verslag getuigde van een goeden organisatorischen geest in de afdeeling. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de heer L. v. Paridon, die perio diek aftrad, met bijna alg. st. werd her komen. Rector Sondaal hield vervolgens een prachtige, begeesterende lezing met als onderwerp „Naar de Nieuwe Gemeenschap" Het zangkoor luisterde den avond op met het zingen van een Adoro te en en Panis Angelicus. Gezamenlijk werd nog gezongen het „Sacramentslied". De heer Schrijvers sprak namens het hoofdbestuur en ten slotte sprak Pastoor C. J. Hesp het slot woord. Het was voor de bezoekers van de ze bijeenkomst, zooals we dat van deztn avond jaarlijks gewoon zijn, een mooie avond. LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is op Dinsdag, 28 Februari, des na middags om twee uur in openbare verga dering bijeengeroepen ter behandeling van de navolgende agendapunten: 1. Wijziging van de Veldwachtersverordening; 2. Onbe woonbaarverklaring van het perceel Hee- reweg no 185.. 3. Voorloopige goedkeuring van het Onteigeningsplan in verband met de saneering van den Stationsweg; 4. Aan koop van een perceel grond van den heer F. M. Verduyn voor de stichting van een zuiveringsinstallatie van het rioolwater; 5. Aankoop van een strook grond van de Coöperatieve Boerenleenbank te Amstel veen voor de verbreeding van den hoek KanaalstraatBroekweg; 6. Benoeming van stembureaux en aanwijzing van stem lokalen voor verkiezing van leden der Pro vinciale Staten en die van den Gemeente raad: 7 Verzoek van verschillende ingeze tenen, cm het gedeelte Iieereweg vanaf de Akervoorderlaan tot de Derde Poellaan voor open bebouwing in het uitbreidings plan der gemeente op te nemen; 8. Vast stelling van een beheers verordening voor het gas- en waterleidingbedrijf. De be staande verordening is van kracht tot en met 1938; 9. Comptabiliteit; 10. Ingekomen stukken en mededeelingen. Raadsstukken. In verband met het feit, dat de gemeente-veldwachter J. W. Mioch, is aangewezen als plaatsvervangend chef-veldwachter wordt de verordening Veldwachters gewijzigd met dien verstan de, dat het salaris van deze functionaris wordt verhoogd met ƒ50.per jaar. Burg. en Weth. stellen den Raad voor om de woning, plaatselijk gemerkt Heere- weg no. 185, in eigendom toebehoorende aan den heer J. Th. Schuts en bewoond door Th. C. van der Wiel onbewoon baar te verklaren. Deze woning is blijkens het voorstel, ook door het aan brengen van verbeteringen niet meer in bewoonbaren staat te brengen, omdat de gebreken dezer woning te groot zijn. De saneering van den Stations weg heeft thans wederom een ander sta dium bereikt. Burg. en Weth. zijn niet ge slaagd in hun pogingen om langs minne lijken weg tegen aannemelijken prijs de in dit saneeringsplan begrepen eigendommen te bekomen. Zij stellen den raad in ver band hiermede voor, voorloopig goed te keuren het ontwerp plan tot onteigening ten name der gemeente van die betreffen de eigendommen in het belang der volks huisvesting. De eerste stap om te geraken tot een centraal rioleeringsplan, het welk noodig is omdat niet meer geloosd mag worden op Rijnlands boezemwater, van rioolwater zonder zuivering, is gereed om gedaan te worden. Volgens het ont- werp centraal rioleeringsplan moet er een zuiveringsinstallatie voor het rioolwater ge maakt worden. In verband hiermede stel len Burg. en Weth. den Raad voor om voor de stichting van een zuiveringsinstallatie van den heer F. M. Verduyn, alhier, een perceel grond aan te koopen, nabij de gas fabriek, ter grootte van ongeveer 0.35.00 H.A. tegen den prijs van 5000.vrij van verdere kosten en lasten, komende de kos ten van overdracht voor rekening van koopster. Zoowel uit verkeersoogpunt als van wel stand heeft de hoek Kanaalstraat— Broekweg, meermalen aanleiding gege ven tot gegronde klachten. Hierin wen- schen Burg. en Weth. verbetering te bren gen, weshalve zij den Raad voorstellen om van de Coöperatieve Boerenleenbank te Amstelveen een strook grond te koopen ter totale grootte van ongeveer 558 M2., tegen den prijs van f2.— per M2., vrij van ver dere kosten en lasten, komende de kosten van overdracht voor rekening der ge meente. Staatspartij. De Propagandaclub „St. Paulus" van de R.K. Staatspartij afd. Lis- se hield in het K.J.C.-gebouw een voor alle kiezers toegankelijke ledenvergadering. De president, de heer J. H. van der Voet, ver welkomde in het bijzonder wethouder Warmerdam, spreker van dezen avond. In enkele woorden memoreerde de voorzitter het overlijden van Z. H. den Paus, Pius XI, Na een inleidend woord van den voorzit ter ging weth. Warmerdam over tot de be handeling van het onderwerp „het ge meentebeleid". Verschillende onderwerpen werden uitvoerig door hem besproken. Betreffende het onderwijs wees spreker op den huishoudcursus, waarvoor de degen meermalen is gekruisd geworden. In de gedachte ziet spreker reeds de eerste steen gelegd voor een blijvende huishoudschool'. Het bewaarschoolcnderwijs is in veilige handen bij ons raadslid den heer P. Ro- mijn. Voor de eenheid van de R.K. frac tie worden wel eens offers gebracht, door de leden dier fractie. De gas- en electriciteitstarieven zijn hier laag en zeker 80 pet. van alle gemeenten in Nederland hebben tarieven, die hooger liggen dan in Lisse. De voorzittei dankte den spreker voor zijn gehouden rede. Spreker meende den heer Warmerdam misverstaan te hebben, aangaande zijn uitlating om zich niet meer herkiesbaar te stellen. Volgens spreker kan de R.K. Staatspartij weth. Warmer dam niet missen. Van he stellen van vragen omtrent de gemeentepolitiek werd druk gebruik ge maakt. Hierbij kwam ter sprake de bioscoop vergunning op Zondag, de landarbeiders- wet, de saneering van den Stationsweg, het uitpad van den heer van der Zon op den rijksweg, de uitbreiding der woningen enz. Al deze vragen werden door den spreker uitvoerig behandeld. Hierbij wees spreker op de groote verdiensten van den gemeen te-secretaris. Na een korte rondvraag sloot hierop de voorzitter deze vergadering. Rijwiel terug. Een rijwiel, dat eenige jaren geleden in deze gemeente is ontvreemd, is door de politie opgespoord en teruggevonden in samenwerking met de politie van andere gemeenten. Voor den eigenaar van dit heerenrijwiel een buiten kansje. LEIDSCHENDAM K.J.M.V. Maandag 27 Februari te 8.30 uur. „Gezag in Europa", inleider Wim Blonk, K.J.M.V.'er. Dinsdag 28 Februari te 7.30 uur: Maria- Congregatie. Afdeeling Jonge L. T. Zelfde program en Donderdag 2 Maart te 7.45 uur: eigen ont wikkelingsavond. Lezing met lichtbeelden door den heer G. Tit over „Thomasslakken- meel en haar bereiding. St. Josephsgezellen. Zondag 26 Febr. te half 12 en na het Lof bijeenkomst. Maan dag te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kol- ping". Dinsdag 28 Febr te 7-30 uur Maria-Con- gregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag te 7.30 uur biljartclub A.'D.O. en Zaterdag 4 Maart na het Lof bijeenkomst. Woningbouwvereeniging „St. Jozef". Onder leiding van den heer J. Schuijt kwam gisteravond de R.-K. Woningbouw vereeniging „St Jozef" in het R.-K. Ver- eenigingsgebouw daan de Damlaan in alge mene ledenvergadering bijeen. Door den voorzitter wordt een breedvoe rige uiteenzetting gegeven van de gehou den besprekingen, enz. met het dagelijksch bestuur der gemeente. Hierbij werd de vraag gesteld, waarom een 3e R.-K. bouw- vereeniging moest opgericht worden, daar ei reeds twee in de gemeente waren en of het niet mogelijk was de nieuwe vereeni ging, welke wel het doel had woningen te bouwen voor groote gezinnen, te vereeni gen met de R.-K. Woningbouwvereeniging „Eensgezindheid". Ofschoon het bestuur van de vereenigingen met deze vraag niet blij was, hebben deze besturen toch ge meend, waar een goede samenwerking met dc gemeente noodzakelijk is, deze vraag te overwegen en is dan ook besloten tot fusie der twee vereenigingen. Waar de woningen zullen gebouwd worden is nog r.iet bekend, doch het bestuur zal zijn uiterste best doen te bouwen in het cen trum der gemeente. Door den bouwkundige, den heer Schra- der, wordt aan de hand van teekeningen een schets gegeven van de te bouwen wo ningen en wordt een en ander duidelijk toe gelicht. Het zullen ruime woningen wor den met beneden o.m. 2 kamers, ruime keuken, gang, enz. en boven 4 slaapka mers, vliering, enz., de huur zal pl.m. 3.50 per week bedragen. Ter tafel komt het voorstel tot fusie van de R.-K. Woningbouwvereeniging „Eens gezindheid" en „St. Jozef'. Door wethou der Smits wordt namens het gemeentebe stuur het voorstel toegelicht, terwijl wet houder de Koning toelicht, waarom de ver eeniging in het vervolg de naam „St. Jo zef" zal dragen. Met algemeene stemmen wordt dan in principe besloten tot fusie der beide vereenigingen. Tot bestuursleden worden naast de zit tende leden, de heeren J. Schuijt, L. Adriaens en C. Nieuwenbroek gekozen de heeren C. de Koning en G. van Veen, ter wijl tot 3e commissaris wordt gekozen bij acclamatie de heer C. Weerdenburg. Met algemeene stemmen wordt aangeno men het voorstel om sanctie te verleenen aan het bestuur om al die maatregelen te nemen, noodig om zoo spoedig mogelijk tot bouwen te kunnen overgaan. Na rondvraag 6iuiting. NOOTDORP „Het Groene Kruis". Onder voorzitter schap van den heer J. Adr. Post hield de-re week „Het Groene Kruis" haar jaarverga dering. De secretaris, de heer M. C. Caste- leijn, gaf een uitvoerig overzicht van de werkzaamheden over het afgeloopen jaar. De door de vereeniging georganiseerde cur sus heeft zich in een groote belangstelling mogen verheugen. Door de wijkzuster zijn in 1938 204 huisgezoeken afgelegd. Nadat de commissie, belast met het nazien der rekening, bij monde van den heer T. van der Marei gerapporteerd had, dat alles in goede orde bevonden was, deed de pen ningmeester, de heer D. J. Steeneveld, re kening en verantwoording. Inde nieuwe commissie werden benoemd de heeren P. van Vliet, D. Zegwaard en A. van Velzen. De aftredende bestuursleden, de heeren M. C Casteleijn en P. Vis werden met alge meene stemmen herkozen. Nadat verschil lende leden gebruik hadden gemaakt van de rondvraag de afgevaardigde J. F. P. van Tilburg gaf hierbij een overzicht van het in de vergadering der Provinciale Ver eeniging te Rotterdam besproken werd de vergadering door den voorzitter geslo ten. NOORDW1JKERHOUT HUIS- EN KASBROEITENTOON- STELLING. Bloemen door de lucht naar Prinses Beatrix In de groote zaal van het café „de Zwaan", alhier, had Vrijdagavond de ope ning plaats van de jaarlijksche huis- en kasbroeitentoonstelling. Om ac1^ uur was de zaal, welke als het ware in een bloementuin was herschapen, gevuld met genoodigden en deelnemers. De voorzitter van het comité, de heer J. van der Voet, heette alle aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder den bur gemeester met zijn echtgenoote, pastoor Maas, en de kapelaans Schretlen, van Eg- mond en van Adrichem. Het bestuur van de L.T.B. was ook tegenwoordig. De heer v. d. Voet herinnerde er aan, dat het reeds de zesde maal is, dat deze tentoon stelling gehouden wordt. Ditmaal heeft het alle verwachtingen overtroffen, dit is niet alleen de meening van het bestuur, aldus de voorzitter, maar ook van de be langstellenden en de genoodigden en de pers. Spr. bracht dank aan den heer van Welie uit Noordwijk, die belangeloos ad viezen heeft gegeven bij het arrangeeren van de zaal. Hierna verleende de voorzit ter het woord aan den. burgemeester die de tentoonstelling opende. De burgemeester begon met te zeggen, dat het burgemeestersambt te Noordwij- kerhout speciaal in de laatste weken voor den vastentijd prettig is, omdat hij dan vaak tegenwoordig moet zijn bij diverse uitvoeringen en feestavonden, ja, soms is hij uitgenoodigd op éénen avond op twee plaatsen. In de vasten komt daar echter rust in, doch het heeft nu niet lang geduurd, gis teravond, aldus de burgemeester, had ik een vergadering van het Oranje-comité, vanavond ben ik hier aanwezig en mor genavond moet ik de huisbroeitentoon- stelling in de Zilk openen. Voor dit doel kom ik hedenavond buitengewoon graag, vervolgde hij. De menschen die hier ex- poseeren hebben zich veel offers getroost en daardoor getoond, dat zij liefde en zorg voor de bloemen hebben. Ik ben ge troffen door de mooie resultaten welke gij hier hebt bereikt. Gij bollenkweekers kunt in uw devies zetten de wapenspreuk van Nederland „Je maintiendrai", „Ik zal handhaven". Ik zal handhaven, al dreigen golven van protectie het bloem bollenschip, dat slechts bij een algemeene wijhandel goed koers kan zetten, te over weldigen. Ik zal handhaven, al ben ik er het meest mee gedupeerd, dat van alle valuta de gulden het minst gedeprecieerd is gebleven. Ik zal handhaven, al weet ik niet hoe ik moet rondkomen. Ik zal hand haven al ben ik een heelen tijd zon der werk; ondanks alles zal ik broeien! De burgemeester bracht ten slotte dank aan de deelnemers voor hun ijver en deelde mede, dat hedenavond per K.L.M.-vliegtuig een aantal Beatrix- tulpen, hiertoe welwillend afgestaan door de firma Rijnveld N.V. te Hille- gom, verzonden zullen worden aan de Koninklijke familie in Zwitserland, waar zij bij het ontbijt zullen aanko men. Ook den heer van Welie bracht hij een compliment voor het arrangeei-en van de bloemen. De voorzitter van het comité deelde daarna mede, dat het bestuur van den L.T.B. een wisselbeker heeft beschikbaar gesteld voor de verplichte kasbroei, waar voor hij dank bi-acht. Hierna sprak de voorzitter van den L.T.B. een felicitatie woord tot de prijswinnaars. Pastoor Maas sprak ook nog eenige woorden en zeide dat de tentoonstelling van dit jaar al de anderen overtreft. De Directeur van de Kruisvaart zeide blij te zijn, dat de jongens van de Kruisvaart aan de huisbroei meegedaan hebben, hij hoopte dat de deelname volgend jaar nog veel grooter zal zijn, ook wat betreft de huisvlijt. Ten laatste sprak kapelaan van Egmond als geestelijk adviseur van den Volksbond en als Moderator van de K.J.M.V., die door haar afdeeling L.T. met huisbroei vertegenwoordigd is. Alvorens tot prijs- uitdeeling werd overgegaan werden door den burgemeester de bloemen, welke naar Prinses Beatrix werden gestuurd, in gepakt. Van dit moment werden eenige foto's gemaakt. De burgemeester las den brief voor, welke tegelijk mede werd ge stuurd. Daarna had met een toepasselijk woord de uitreiking van de prijzen plaats. De uitslag van de tentoonstelling is als volgt: Verplichte huisbroei: 1. J. Wijnands, die tegelijk de wisselbeker won. 2. Jac. Nul- kes Jz. 3. C. van den Berg Jzn.- 4. J. van den Berg Czn. 5. A. den Elzen. 6. W. Derk- sen, 7. A. van der Voort. 8. W. van den Oetelaar. 9. P. Wessels. 10. mej. Kors v. d. Berg. 11. H. Nulkes Jzn. 12. J. Looijestein Hzn. 13. J. van den Burg. 14. P. van Gijls- wijk. 15. W. van den Berg Czn. Afdeeling kasbroei: 1. J. van den Berg, die de wisselbeker won. 2. J. van Noort» 3. A. van Nobelen. 4. W. Kortekaas. Huisvlijt: 1. Th. van Veen. Vrije huisbroei: 1. Jac. Nulkes Jac.zn. 2. C. van den Berg Jzn. 3. J. Wijnands. 4. A. van Kesteren. 5. J. van den Bosch. 6. J. Looijestein Hzn. 7. P. Wessels. 8. W. Derk- sen. Verplichte huisbroei L. T.: 1. H. P. War merdam. 2. Th. Langeveld. 3. C. Bergman. Verplichte huisbroei Kruisvaart: 1. Th. van den Berg. 2. Jac. Duivenvoorden Az. 3. H. Duivenvoorden Wzn. 4. P. Geer- lings Czn. Huisvlijt Kruisvaart: 1. P. Kaptein. 2. C. van Amsterdam. 3. Jac. van Amster dam. 4. Jac. Duivenvoofden (eervolle vermelding). Na de prijsuitreiking kreeg het publiek toegang tot de zaal. Het was al gauw druk met het bezichtigen van de fraaie ten toonstelling. We kunnen dan ook ieder aanraden een kijkje te gaan nemen, het is de moeite waard. Het tentoonstellingsco mité komt dan ook hier een woord van lof toe voor de organisatie. De tentoon stelling is Zaterdag en Zondag geopend. Het entréebewijs dient tegelijk als lot van de verloting. NOORDWIJK Stille Omgang. Vrijdagavond hield het Genootschap van de „Stille Omgang" haar ledenvergadering in de groote zaal van het Juvenaat, onder voorzitterschap van den heer W. de Ruyter. Hierna las de heer Thijssen de keurige notulen. Mede gedeeld werd, dat de afdeeling Noordwijk dit jaar de omgang zal houden op Zater dag 11 Maart en de H. Mis zal plaats heb ben in de kerk in de Rijnstraat. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat het ledental constant was gebleven. Bij verificatie bleken de boeken keurig in orde. De verkiezing van een bestuurs lid wegens perodiek aftreden van den heer A. Kapel had tot uitslag, dat deze met 70 van de 75 stemmen werd herko zen. Door het Parochiaal zangkoor St. Jeroen werden nu eenige mooie liederen voorgedragen. Door den voorzitter werd de reisgelegenheid besproken en werd de vergadering medegedeeld, dat de plaatse lijke busondernemers, Beuk en Brouwer, het reisgeld hadden bepaald op 1.p. persoon, wat door de vergadering werd goedgekeurd. De voorzitter vroeg tevens aan hen die de reis naar Amsterdam met een eigen auto maakten, nu eens niet op eigen gelegenheid te gaan, maar voor de goede orde ook gebruik te maken van de beschikbare bussen, mede ook met het oog op de devote sfeer. Hierna werden nog eenige liederen ten gehoore gegeven. Door den hoogeerw. heer Deken werd nu een kort woord tot de vergadering ge sproken om toch zoo veel mogelijk de H. Communie te ontvangen om in Christus de kracht te putten voor het moeilijke leven. Hierna dankte de voorzitter voor de aangename besprekingen en sloot de ver gadering met gebed. Door alle aanwezigen werd nu staande het lied gezongen van Christus Koningschap. OEGSTGEEST Stille Omgang. Maandagavond verga dert het Genootschap van den Stillen Omgang te 8 uur in het gebouw „St. Wil- librord". De pastoor zal een toespraak houden. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het verloop van den handel is deze week minder goed ge weest. Er is onvoldoende vraag voor export en de binnenlandsche handel is traag. De aanvoer daarentegen neemt nog toe. De noteering was voor tulpen per dozijn: Vuurbaak 3237 ct.Gele Prins 15—19 ct.; Mr. Tubergen 15i—17 ct.; Pr. v. Oostenrijk 1418 ct.; Castor 2528 ct.; Azalea 1619 ct.; Couleur de Cardinal 2527 ct.; La Reine Max 19—22 ct.; Farcombe Sanders 2125 ct.; Le Notre 2226 ct.; William Copland 1620 ct.; Ibis 1417 ct.; Rose Copland 2530 ct.; Rijzende Zon 2228 ct.; Oranje Nassau 2225 ct.; Bartigon 2025 ct.; Globe 1619 ct.; Prosperity 1214 ct.; Cullinan 1115 ct.; Aviateur 3138 ct.; Grand due 3744 ct.; Fred. Moore 1114 ct.; Pelikaan 1418 ct.; Nozart 1620 ct. Narcissen per dozijn: Oratus 58 ct.; Helios 1013 ct.; Golden Spur 1013 ct.; King Alfred 1520 ct.; L. Koster 1418 ct. Hyacinthen per 100 2.106.20. SASSENHEIM Provinciale Weg. Er komt nu schot in den aanleg van den nieuwen Provincialen weg! Maandag 6 Maart a.s. wordt in den Haag aanbesteed het graven van het nieu we gedeelte van de Sassenheimer Vaart en het maken van een gedeelte weglichaam. De aanwijzing zal geschieden Woensdag a.s. te beginnen bij de „Ter Leedebrug", dat is de brug die thans tegenover de zwemvij ver in het land van P. Langeveld staat. VOORSCHOTEN Zondagsdienst doktoren. Van Zater dagmiddag tot en met Maandagmorgen a.s. 8.30 uur v.m. wordt de doktersdienst waar genomen door dr. Kerkhof en M. v. d. Stoel. VALKENBURG Dubbel succes. De afdeeling Valken burg van de Ned. Bond van Christ. Fabr. en Transportarbeiders sloot met de N.V. Schelpkalkfabrieken een arbbeidscontract, waarb'j tegelijk een loonsverhooging werd ingevi rd.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10