Acaderaienieuws Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DINSDAG 21 FEBRUARI 1939 DE LE»DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GENOOTSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG In het gebouw der St. Josephgezellen- vereeniging hield de afd. Leiden van bovengenoemd genootschap gisteravond een algemeene ledenvergadering, welke matig was bezocht. De Missie-avond in de Stadsgehoorzaal, welke tegelijkertijd werd gehouden, alsmede de voorafgegane feest avonden en de Volksbondretraite in Noord wij kerhout, waaraan vele Stille-Omgang- leden deelnemen, zullen hieraan wel niet vreemd zijn geweest. De voorzitter, de heer L. C. Schrijvers, sprak een kort openingswoord, heette den geest, directeur, pater S. Booms O.F.M. hartelijk welkom en wees erop, dat het nog slechts een luttel aanta' dagen duurt, of de leden trekken weer op naar Amster dam. Spr. wekte allen op vooral deze laat ste dagen in zichzelven te keeren, zich te vereenigen met Jezus in zijn H. Sacrament en aldus op gaan naar de H. Stede. H.M. de Koningin wekte Nederland op tot een geestelijke herbewapening, welnu niemand beter dan de leden van den Stillen Omgang kunnen hieraan beant woorden. Dan zal men ook komen tot de Nieuwe Gemeenschap, welke gepropageerd wordt. De notulen der vergadering van 22 Jan. werden na lezing door den 2den secretaris, den heer D. Bergsmat goedgekeurd. De voorz. deelde vervolgens mede, dat het bestuur het wenschelijk heeft geoor deeld tot uitbreiding van het bestuur. Spr. zeide. dat het bestuur vroeger bestond uit: geestelijk directeur, voorzitter secretaris en penningmester. Door de groote toename van het ledental en de uitbreiding der werkzaamheden, werd op voorstel destijds van pater Frigge besloten den heer Bergs- ma te belasten met het bijhouden der no tulen en andere werkzaamheden. Spr. stelde thans voor ook den 2den secretaris officieel in het bestuur op te nemen, met welk voorstel de vergadering zich bij acclamatie vereenigde. De heer Bergsma dankte hierop voor het In hem gestelde vertrouwen en gaf de verzekering, dat hij zijn functie evenals voorheen in deze afd. met toewijidng zal vervullen. Hierna volgde bespreking van de rege ling der Bedevaart, welke in den nacht van 11 op 12 Maart zal worden gehouden. De gedrukte formulieren h.'ervan zijn den leden thuis gezonden, terwijl wij reeds in korte trekken een en ander hiervan heb ben medegedeeld. De voorz. lichtte hierbij nog waar noodig de regeling nader toe. Groep A (sneltrein A) alleen geldig voor houders van Oranje gekleurde afgestem pelde kerkkaarten vertrekt van Leiden te 22.54, aankomst A'dam 23.34, vertrek Am sterdam 5.40, aankomst Leiden 6.20 uur. Groep B. (stoptrein B) alleen voor hou ders van grijsgekleurde afgestempelde kerkkaarten vertrekt: van Leiden 23.23, Warmond 23.31, Voorhout 23.40, Noord- wijkerhout 23.50, aankomst A'dam 0.21 uur Retour van A'dam 6.33, aankomst Noord»- wijkerhout 7.07 Voorhout 7.17, Warmond 7.24, Leiden 7.31 uur. Het bestuur zal zitting houden voor het afgeven der reisbiljetten op Zondag 5 Maart, na de H.H. Missen van 9 en half 11 uur, in de Romanuszaal achter de Harte- brugSKerk ingang Mare, en voor het laatst op Woensdag 8 Maart, 's avonds van 8 tot 9 uur, in dezelfde localiteit; nadien wor den beslist geen kaartjes meer afgegeven. Bij afhalen van het reisbiljet moet men de contributiekaart meebrengen, waarop de Kerkkaart wordt afgegeven als toegans- kaart voor de kerk te Amsterdam. Zonder afgestempelde toeganskaart wordt niemand in de kerk toegelaten. Zij, die buiten Leiden woonachtig zijn vervoegen zich bij plaatselijk bestuur en bij de heertn correspondenten. Na benoeming van de ordecommissaris sen volgde de rondvraag. De heer Spie- rings inxormeerde of het niet mogelijk zou zijn een Omgang ook door vrouwen te doen houden en tevens of eer. aantal werk- loozen niet gratis met den Omgang zou den kunnen meegaan. Wat het eerste punt betreft zeide de voorz., dat de nacht voor de vrouwen niet geschikt is. Op den dag en niet-georgani- seerd mogen ze den omgang echter ge rust maken. Wat het tweede punt aangaat zegt de voorz. ais zijn persoonlijke meening dat het deelnemen aan den Stillen Omgang een offer beteekent. Wanneer er nu onder leden zijn, die door de tijdsomstandigneden het voue bedrag niet kunnen betalen, dan weet het bestuur daar wel een mouw aan te passen. Verder zou spr. echter niet wil len gaan, doch het btsiuur zal het voorstel nog eens naaer overwegen. De geest, directeur, pater Booms, sprak daarna een kort woord, van opwekking om toen vooral in acht te nemen alle voorge schreven maatregelen getrouw na te komen: niet te rooken, mee te spreken, in vooroeeldige orde van het station naar de kerk te gaan en vanzelf zoo stemmig mo gelijk den omgang te maken en rustig naar huis terug te keeren. Dan zal ook deze Omgang zeker uitstekend slagen en bestuur en geestelijk adviseur zullen te vreden zijn. Hierna volgde sluiting der vergadering met den wensch van den voorzitter, dat de vruchten van deze Stillen Omgang ook zuilen blijken uit het toenemend geestelijk leven der leden. Door de Nederlandsche Spoorwegen is opgedragen aan Bloemenmagazijn Albert Riel Mare 116, de levering van guiriandes en planten ter versiering van 't station al hier voor 't a.s. Eeuwfeest van 't L. S. C. DE REQUIEMMIS VOOR Z. H. DEN PAUS. Wy herinneren den heeren koorzangers nogmaals aan de plechtige Requiemmis cp Donderdagmorgen in de dekenale kerk aan den Heerensingel. Uitgevoerd zal worden de Requiemmis van Perosi. Woensdagavond te half negen zal, even eens in dezelfde kerk, een repetitie voor de heeren zangers worden gehouden. PREMIE ZIEKTEWET. Opnieuw is het premietarief door verla ging met ingang van 1 Januari 1939 niet onbelangrijk gewijzigd ten aanzien van de bij de ziekenkas van de Raden van Arbeid verzekerde arbeiders. Onder het normale tarief van 17 cent per 10 loon vallen nu ook het pension- houdersbedrijf, het koksbedrijf, het ver vaardigen van kinderwagens, het vervaar digen van kunstmest, zwavelzuur, zoutzuur er salpeterzuur, het rijtuigbekleeders-, rij tuigmakers- en wagenmakersbedrijf. Voor deze bedrijven varieerde de pre mie voorheen var, 23 tot 27 cent per 10.— loon. Verder is het tarief per 10 loon voor de volgende bedrijven eveneens verlaagd en thans geworden voor handelaars in brandstoffen 21 cent (was 27 cent), voor huis- en decoratieschilders 20 cent (was 29 cent), voor hotels en inrichtingen, waar eet- en drinkwaren genuttigd kunnen wor den, 23 cent (was 26 cent), voor het hoog- ovenbedrijf 26 cent (was 32 cent), voor het lompensorteerdersbedrijf 19 cent (was 23 cent) en voor het steenhouwers- en steen- zagersbedrijf 25 cent (was 31 cent). Verdere inlichtmgen worden ten kantore van den Raad van Arbeid verstrekt. NIEUWBOUW SCHRIJVERSBRUG. Door den directeur van Gemeentewer ken is hedenmorgen aanbesteed het maken van een hulpbrug, het sloopen van den onder- en bovenbouw van de bestaande Schrijversbrug, het maken van den on derbouw voor een ophaalbrug, het maken van een vaste toeleidende brug, het bou wen van een bedieningshuisje en het uit voeren van bijbehoorende werken. Er was als volgt ingeschreven: N.V. van Splun- ders Aann. Mij., Ridderkerk A 70.500; B. 70.700; Fa. Rietveld en Verdauw, Pa- Dendrecht A ƒ69.900, B ƒ70.300; H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn, Leiden A 68.700, B 66.200; Otto Linsel, Soestdijk A ƒ68.200, B ƒ68.350; M. Bijker. Haarlem A ƒ67.00, B 69.000; Alg. Aann. Bedrijf H. Kricke. Bilthoven A en B ƒ66.900; J. Kuipers, Zürich A ƒ66.000; W. en H. Vis ser, Lemmer A 65.800, B f 66.600; fa. Wed. H. v. Driel, Koudekerk A ƒ65.800, B 66 900; C Godschalk, Leiden A f 65.720, B ƒ66 760; W. v. Zuilen, Zwolle A ƒ65.640, B ƒ65.840; N.V. Rijswijksche Betonbouw, Rijswijk A f 65.500, B 66.500; A. Voor- dauw, Zoeter woude A ƒ63.000. B ƒ65:000; A. J. de Later, Oegstgeest A f 61.700.' B ƒ62.900; fa Gebrs. A. en J. den Ouden, Oegstgeest A ƒ60.800, B ƒ60.600; P. J. de Jong. Oegstgeest A ƒ60.780, B f62.780; Bik en Breedeveld, Leiden A en B 60.250; L. P. v. d. Geer en A .Th. Stuifzand A ƒ59.000, B ƒ57.500; Aann. Bedr. E. de Boer, Delfzijl A ƒ58.900, B ƒ60.700; fa. E. v. Antwernen en Zn., Mepoel A 58.500, B ƒ59.500; J. Schaap, Hoogezand A ƒ58 600. B ƒ60.850; S. J. v. d. Ruit, Lei den A ƒ55.950, B 54.500; Th. L. J. Zit man, Leiden A 55.500; W. F Marcelis, Leiden A 54.00, B f 52.600 VERNIEUWING MATHSSISGEBOUWEN. Voorts is aanbesteed het vernieuwen van de door de brand vernielde lokalen No. 26 en 27 van de voormalige Hooge Burger school aan de Pieterskerkgracht 13 en het uitvoeren van eenige bijkomende werken. Ingeschreven was als volgt: C. J. van Valderen. Leiden ƒ9363; N.V. Bouw en Exol. Mij „Zandvoort" te Zandvoort 7779; K. Burgy, Leiden f 7760; P. H. Meyers en Zn., Oegstgeest 7760; Th. G. Barthen Leiden 7654; fa. Jac. van Riet, Leiden ƒ7600; H. C. Bouter en A. J. Har- teveld ƒ6966; A. J. Langeveld, Leiden 6890; D. Kaag en Zonen, Leiden 6530. Handelsregister K. v. K. RECTIFICATIE. Brandstof-Cenlrale. Leiden, Oude Vest 9. Handel in brandstoffen; tevens rijwiel- fabriek en handel in rijwielen en onder- deelen onder den naam „De Globe". Rij- wielfabriek „De Globe" en handel in rij wielen is overgegaan aan W. Dusoswa en 1 vei plaats naai Koninginnelaan 2a, het be- stelkantoor Brandstof-Centrale is ver plaatst naar Levendaal 84. Filiaal Oude Vest 9, blijft onveranderd. A.s. Zaterdag hoopt de heer A. Bakker zijn veertigjarig jubileum te herdenken in dienst van de N.V. v.h. R. M. Beuth en Zo nen, alhier. Met Stcscrt. No 36 zijn verzonden de Ko ninklijk goedgekeurde statuten der N.V. „A. W. Sijthoff's Uitgeversmij.", alhier. De Wethouders van Onderwijs, van So ciale Zaken en van Financiën zijn, in ver band met de behandeling van de gemeen te-begrooting, verhinderd morgen spreek uur te houden. LEIDEN. Geslagd: Candidaatsexamen Rechten: de heeren J. de Jongh van Arkel, L°iden; A. W. Thöne, Bloemendaal Doctoraal e*:amen Rechten: de heer A. D. Vrs Nun es, Leiden. Triumphtulpen-show tc Sassenheim Hedenmiddag is in het gebouw® „Bloem- lust" te Sassenheim een Triumphtulpen- tentoonstelling geopend. De openingsrede werd uitgesproken door den burgemeester van Sassenheim, den edelachtb. heer J. P. Gouverneur. Openingsrede burgemeester Gouverneur. Het is mij een voldoening en een vreug de, aldus spr., weer eens als officieel per soon in Bloemlust te zijn uitgenoodigd. Ik spreek niet in overdreven zin, wan neer ik zeg, dat hier het hart slaat van het bloembollen vak; hier toch krijgt men de eerste resultaten te zien van het meest in tensieve werk op het gebied van onderzoe kingen en beproevingen; de schoonste pa relen van de broeikunst worden hier voor gesteld; van uit wijde omgeving komen de collega's hier samen, men praat, men han delt, men looft en biedt, alsof we op de diamantenbeurs waren. Monte Carlo durf ik niet meer zeggen Bloemlust heeft een vermaardheid ver kregen in de bollenstreek, Bloemlust zou men niet meer willen missen, en Bloemlust zon de mannen Frylink en Wijntjes niet kunnen missen. Op dit drietal ga ik trots, gaat Sassen heim trots. Zooals ik van U gehoord heb, is dan met deze tentoonstelling de rij der tentoonstel lingen weer met één vermeerderd. Wat valt daarmede te constateeren? Dat de druk der werkloosheid en le moeilijke omstandigheden vooi kweekerij en handel de ondernemers en leiders van het mooie bloembollen vak niet futloos bij de pakken doet neerzitten. Het is een te loven feit, dat de vaklieden den moed er in houden, niettegenstaande de crisistijd nog niet schijnt ten einde te loopen. Ik hoorde en las in de bladen, dat onheilswolken boven de bollenstreek weer dreigen. Laten we een bede opzenden, dat de onheilen nog worden afgewend. Laat thans meer dan ooit ieder bedenken, dat egoïsme en betrachtin gen in die richting, 't slechtste geneesmiddel is, maar laat allen bezield zijn met deze gedachte, dat eendracht en -algemeene so lidariteit onder de vakgenooten de grootste moeilijkheden doet. te boven komen. Ik zeg het Dr. Verhage, op de pasgenou- den narcissententoonstelling, na: „Ook al „kunnen wy de ontwikkeling van de nu „weer ondernomen pogingen van hieryn „nog moeilijk beoordeelen, eens zal toch „de waarheid definitief moeten over vin Wat zegt mij deze tentoonstelling speciaal van Triumph tulpen? Dat het vak weer een triomf heeft behaald. Immmers we hebben hier te doen met een nieuw ras, niet een arisch ras, maar een product van verede ling zooals dat in vaktermen wordt uitge drukt; <?en zegenirg van den arbeid, als een loon op de inspanningen en zorgen van langen tijd. Het is voor de meeste werkers in het vak, en niet het minst voor U, mijn heer de voorzitter, als voorzitter van Bloemlust, een groote voldoening het oogenblik te mogen beleven, dat de Triumphtulp, als ik het zoo noemen mag, het laboratorium kan verlaten en met ver trouwen in den handel kan worden gege ven. De wetenschappelijke en hoog zorgerjke koestering heeft groot resultaat, een ster! ras is met deze nieuwe tulp verschenen, doet veel verhopen. Moge de statige houding van plant ei; bloem, verhoogd door de mooie kleuren variaties, vele bloemenliefhebbers strelen en lokken, opdat Jaardoor veel vraag en omzet verkregen wordt tot heil van allen die in en voor hel bloembollenvak wersei Dat is mijn innige wensch, waarmede ik deze tentoonstelling geopend verklaar. Bekroningen. Zilveren beker: gebr. A. en P. Nijssen te Santpoort. 2e pr. Nieuwenhuis en Co. te Lisse. Zilveren medailles werden toegekend aan de inzendingen van: J. F. van den Berg te Anna-Paulowna; C. Nieuwenhuis, „Noordduin", Lisse. N.V. Gebrs. v. Zonneveld en Philippo te Sassenheim. Voorts zilveren medaille aan firma D. Spaargaren en Zn in Aalsmeer voor ver dienstelijke inzendir.g cyclamen. „Bloemlust-certificaten" werden toege kend voor de volgende Triumph-tulpen: witte, „Sandringham", id.; rose, „Sandringhaus", id.; roode, wit gerand „Elmus", id.; roode, „Corniphoris", Nieuwenhuis en Co; violet wit-gerand, „Dombola", id.; gele, „Ursa Minor", C. Nieuwenhuis, „Noordduin". INGEZONDEN STUKKEN Schoolkindervoeding te Leiden. Eerstdaags komt een voorstel in dan gemeenteraad om gelden disponibel te stellen voor bovengenoemd doel. Aange zien de meeste werkloozcn en armlastigen er gelukkig geen gebruik van maken en hun kinderen 'nuis willen zien, is het te hopen, dat de gemeenteraad het voorstel verwerpt. Door gelden voor adt doel beschikbaar te stellen begaat men een groote onbillijk heid tegenover de werkloozen, die, niet tegenstaande de vreeselijke ellende, toch het gezinsverband wenschen te bewaren. Immers, de ouders, die hun kindeten naar een schoolkindervoeding sturen, be hoeven voor hun kindsre". niet te koken en hun kinderen genieten toch een goed warm maal, wat de ouders, die hun kin deren om de tafel geschaard willen zien, dikwijls niet kunnen geven, al was het alleen maar door gebrek aan vet bij de werkloozen in ons vetrijke land. Ik vind het verschikkelijk, dat de menschen die, trots alles, het gezinsverband trachten te bewaren achter gesteld worden bij degenen die hun kinderen de deur uitzenden, en ik hoop, dat de gemeenteraad thans de pre mie voor dezen laatste categorie zal in trekken. Mijnheer de Redacteur, hartelijk dank voor de plaatsing. Een Armlastige Binnenland HET PRINSELIJK PAAR TE GRINDELWALD BERN, 21 Februari (A.N.P.) Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn met prinses Beatrix vanochtend even na elf uur te Grindelwald aangekomen. Zij hebben hun intrek genomen in hotel „Adler" EEN DOODE KRIJGT HET LEGIOEN VAN EER. Onder zeer groote belangstelling is heden op de begraafplaats Westerveld het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van wijlen mr. C. D. Asser, den dezer dagen te Am sterdam overleden jurist en lid van tal van staatscommissies en verschillende interna tionale gerechtshoven. In de aula van 8e begraafplaats voerde als eerste spreker het woord de waarne mende consul van Frankrijk, de heer Zorb, die namens de Fransche regeering woorden van dank sprak voor de belangrijke diens ten, welke mr. C. W. Asser als president van twee internationale tribunalen Frank rijk had bewezen.. Na de weduwe en de «nabestaanden de deelneming der Fransche regeering te heb ben overgebracht, trad de heer Zorb naar voren en sprak hij de woorden: „In naam van den president der Fransche Republiek wordt gij benoemd tot groot-officier van het Legioen van Eer". De heer Zorb legde vervolgens de eere- teekenen van deze onderscheiding op zwart fluweel op de onder bloemen bedolven kist. EEN VROUW GEDOOD. Ongeval op een onbewaakten overweg. Op den onbewaakten overweg Woestduin onder Vogelenzang, is van morgen ongeveer half twaalf een on geval gebeurd, waarschijnlijk als ge volg van den mist. Een vrouw is hier bij om het leven gekomen. De ongeveer 25-jarige S. fietste met een ruim 20-jarige dame over den overweg zonder dat zij bemerkten, dat uit de rich ting Haarlem een trein nadeïde. Beiden werden door den trein gegrepen. De vrouw werd op slag gedood.'De man werd weg geslingerd en liep slechts onbeteekenen- de verwondingen op. Dr. P. van Aalst, uit Bennebroek, die spoedig ter plaatse was, kon de vrouw geen hulp meer verleen en. De man werd voor zoove? noodig, verbonden. Hij kon over het gebeurde geen inlichtingen ge ven, daar hij totaal overstuur was. Hij is later naar zijn woning te Haarlem over gebracht. SCHIPHOL EN WAALHAVEN DICHT. De mist, die gisteravond kwam op zetten, heeft het verkeer te water en dooï de lucht zeer bemoeilijkt. De loodsdienst buitengaats den Nieu wen Waterweg werd gisteravond acht uur gestaakt; smdsdien kwam geen schip binnen. Slechts de Harwich-boot „Vienna" is vanmorgen 7 u. 40 te Hoek van Holland binnen geloopen. Gisteravond is het vliegtuig van Londen naar Rotterdam naar Eindho ven gegaan, omdat Waalhaven dicht zat. Vandaag vlogen de toestellen naar Twente, welk vliegveld dezen dag het middelpunt was van het internatio nale luchtverkeer, want ook Schiphol zat dicht. (Reeds opgenomen in een gedeelte onzei vorige oplage). LEIDEN. KON. ONDERSCHEIDING. Bij Kon. besluit van 10 Februari 1939 is toegekend de aan de orde van Oranje-Nas- sau verbonden eere-meaaille, in zilver, aan M. Spuyman, wonende te Voorschoten, in- kooper by de firma Tieleman en Dros te Leiden. GEWEIGERDE AUTOBUS VERGUNNING. De Commissie voor Vervoervergunnin- gen heeft een groot aantal aanvragen om autobusdiensten te exploileeren over de trajecten Amsterdam—Den Haag—Rotter dam en andere trajecten afgewezen. Daaronder bevond zich een aanvrage van de N.V. Autobusonderneming te Aals meer voor de trajecten AmsterdamRot terdam en AmsterdamLeiden. LEIDEN. Geboren: Petronella, d. van H. Filip- po en P. de Romijn Adrianus, z. van H. Filippo en P de Romijn Rainer Maria Klaus, z. van P. v. d. Grijp en E. P. F. Eckert Wilhelmina Wijnanda Maria, d. van H. L. Snijders en C. J. F. Stolwijk Engelberta Anna Petronella, d. van A. Fa- vier en E. A. P. Zandbergen Elisabeth, d. van A. Lens en W. v. d. Berg Hen- drikus Cornelis, z. van H. C. Kriek en J. S. Slijkhuis Geertruida, d. van G. M. Seijn en J. A. Hendriks Maria Johanna, d. van J. D. Otte en J. Grossauer Tho mas Cornelis, z. van C. Paauw en E. v. 't Wout Janna Hendrika, d. van H. Rab- bers en H. Hain Pieter, z. van C. L. v. Kempen en C. M. Loos Maria, d. van P. Schneider en C. N. Offenberg Wil helmina Cornelia Maria, d. van Th. W. Duikersloot en J. C. Rijnbeek Leonardu» Jacobus, z. van L. J. Kion en E. de Mc-1 Willem Johannes Simon, z. van Th. Cas- pers en B. M. Koeman Pieter, z. van P. Verweij en A. C. Gelderblom Arie Leendert, z. van L. v. d. Berg en A. Hoo- geveen Ondertrouwd: H. H. de, Vries jm. 27 j en R. Knaus jd. 31 j. Getrouwd: J. A. v. Veggel jm. en C. D. Kok jd. Overleden: J. Verwer hsvr. van: L. Willebrand 73 j. A. v. Werkhoven wed. van W. F. Pielanen 88 j. - A. Koemans m 62 j. A. de Bruijn hsvr. van: J. Sie- rat 50 j. H. v. Tol hsvr. van: E. L. Klein 57 j. W. Veneman m. 81 j. C. M. v. d Zon hsvr. van: J. B. Devilee 92 j. Buitenland DE NIEUWE BELGISCHE REGEERING. BRUSSEL, 21 Febr. (A.N.P.) De nieu we Belgische regeering is als volgt samen gesteld: Minister-president en Minister zonder portefeuille: Pierlot (R.K.). Justitie: De Schryver (R.K.). Openbare Werken en Verkeer: Marck (Chr. Dem.). Buitenlandsche Zaken: Soudan (Socia list). Binnenlandsche Zaken en Volksgezond heid: Eekeiers (Socialist). Arbeid en Sociale Zaken: Wauters (So cialist). Financiën: Gutt (Extra-parlementair). Landbouw, Economische Zaken en Mid denstand: Richard (extra-parlementair). Onderwijs: Blanquart (extra-parlemen tair). Defensie: generaa.1 Denis (extra-parle mentair). De minister van Koloniën moet nog wor den aangewezen. PRO-DUITSCHE BETOOGING TE NEW YORK NEW YORK, 21 Februari (A.N.P.) Er is gisteravond een betooging gehouden door den Amerikaansch-Duitschen Bond in Madison Square Garden, welke betrekke lijk kalm is verloopen, aangezien by het uitgeven der toegangsbewijzen een strenge selectie was toegepast en bij de ingangen een strenge controle werd uitgeoefend, zoodat alleen leden van den bond en sympathiseerenden werden toegelaten. Het onderwerp van de redevoeringen van Fritz Kuhn en de overige redenaars was: „Verdediging van Duitschland tegen de internationale Joodsch-Marxistische aan vallen". Niettegenstaande de strenge controle bleek toch een tegenstander de vergade ring bij te wonen, want tijdens de rede van Kuhn poogde een man deft spreker te naderen. Hij werd evenwel door de per soonlijke lijfwachten van Kuhn geslagen en getrapt. Op het oogenblik, dat de „S.A." met hun opgerolde vanen de vergadering verlieten, werden zij buiten met gejoel door de vijan dige menigte ontvangen. Een handgemeen ontstond, waarin een twintigtal personen werden gekwetst. Het gebouw van den bond te Yorkville wordt door een detachement politie be waakt. LOOSDUINEN, 20 Febr. Groentenvei- ling. Kaskomkommers le srt. 39, id. 2e srt 25, per 100 stuks. Spinazi 0.701.95 per 4 K.G., Postelein (winter) ƒ22.70 per 6 K.G., Radijs ƒ4.70, Raapstelen ƒ2.80 3 40, Peterselie ƒ6.30 per 100 bos, Knolsel- derie ƒ5.1012.80 per 100 stuks. Prei ƒ14.50—14.90 per 100 K.G. Dunsel ƒ29— 38 per 100 K.G. MAZERS WOUDE, 20 Febr. Eierenveiling Aanvoer: 7702 stuks.' Prijzen: kippen eieren 2.S03.50, eendeneieren 3.20 3 25 per 100 stuks. V1NKEVEEN, 20 Febr. Groentenveiling. Witloof I ƒ21—22.50, id. II 15—50—16.50, id. Ill 5—8, pei 100 K.G. vlSSELNOTEEKlNGEN (AMSTERDAM) oonden 8.753/8 Berlyn 74.87 arys 4.943;'^ Brussel 31.46 Zwitserland 4*2.42 vupent.-:gen 39.— Stockholm 4>. Oslo 43 90 New York 1.867/g Praag 6.40

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3