MGEVING Droevig ongeluk in Amerika DINSDAG 21 FEBRUARI 1939 DE LEIOSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 XATWIJK AAN DEN RIJN Vastenavond. „Katholiek Katwijk" had, als slot van den Vastenavond, in sa menwerking met de Tooneelvereeniging der Meisjescongregatie en met medewer king van de Tooneelafdeeling der St. Jo- sephgezellenvereeniging tegen gisteren, Maandagavond in het Parochiehuis een feestavond georganiseerd, welke een „Knalavond" moest worden en hei dan ook geworden is. Het uur van aanvang was mede ook daarom al vroeger gesteld dan gebruikelijk was; op dezen aangegeven tijd nam Pastoor Hesp het woord om de feestavond op de gebruikelijke wijze te openen, waarna Z.eerw. in geestige be woordingen uiteenzette, voor zoover nog noodig, wat er dien avond alzoo zou ge schieden. De feestavond had n.l. niet alleen ien doel alle aanwezigen, en dat waren er velen, een genotvollen avond te verschaf fen, doch mede om ook het Parochiehuis te laten profiteeren van dit festijn: de ba ten zouden n.l komen aan het Parochie huis en daarvoor waren er tusschen de verschillende bedrijven attracties, die moesten dienen om velen aanwezigen ge lukkig te maken, maar als hoofddoel had den de aanwezige dubbeltjes, kwartjes enz. op een handige wijze te doen verhui zen uit de portemonnaie der parochianen naar de kas van den penningmeester van hel Parochiehuis. En dank zij de organi satorische talenten van de leiders van de zen avond, is hun dit uitstekend gelukt! Om dan tot het begin van den avond terug te keeren, na de opening en de har telijke woorden van Pastoor Hesp, den voorzitter der Parochiehuiscommissie, stond als no. 2 op het programma de op voering van ,,'n Koninkrijk voor n Doch ter" een kluchtige verwikkeling in drie bedrijven waarvan een twaalftal personen medewerkten onder leiding van regiseur C v. d. Marei. Het is nog slechts enkele weken geleden, dat we van dezelfde too- neellisten een uitvoering hebben gehad en gezien den spoed waarmede gewerkt moest worden om thans weer met dit heusch niet gemakkelijk op te voeren nummer ten tooneele te verschijnen, mo gen we niet anders dan warme bewonde ring hebben voor hetgeen de acteurs on der v. d. Marei hebben gepresteerd. We wagen er ons niet aan om afzonderlijke rollen te gaan bespreken want loopen dan het gevaar deze alle elf te moeten noemen. We zullen er ons toe bepalen om, gehoord het daverend applaus na ieder bedrijf, hieruit te concludeeren dat hun werk „af" was, dat het auditorium dankbaar en vol daan was en dat deze steming, deze feest stemming mogen we wel zeggen, onge twijfeld van invloed was op het verdere verloop van den avond, de attracties, de verlotingen, enz. enz. Een Jazzband, weer eens iets anders voor de Parochiehuisbe zoekers, vulde de pauzen aan met Jazz muziek. Meerderen parochianen hadden zich verdienstelijk gemaakt door het gratis afstaan van prijzen ten dienste der „at tracties" en ten bate van het Parochiehuis. Na afloop van dit gedeelte volgde 'n ge zellig samenzijn, waarbij ook de „Band" zich verdienstelijk maakte. Hel duurde niet lang of de eerst in keurige formatie zittende menigte was een wiegelende en deinende massa. Vooral het meer jeudige gedeelte van het publiek was ten zeerste er op gecharmeerd om een dansje te ma ken. Middernacht was gepasseerd, toen aanstalten werden gemaakt "m huis toe te gaan. De samenwerkende organisaties hebben velen met dezen avond aan zich verplicht wat tegelijk zeggen wil, dat er nog meerdere dergelijke feestavonden, al is het dan op andere tijdstippen, vcrwaeW worden LEIDSCHENDAM Luchtbescherming-gascursus. Aan de ingezetenen van Leidschendam wordt be kend gemaakt, dat vanaf heden gelegen heid bestaat zich op te geven voor deelne mer aan een luchtbeschermingsgascursus. Deze opgaaf kan vóór 28 Februari '39 worden gedaan bij het hoofd van de luchtbescherming, den heer G. de Regt. Opening Stalenramenfabriek. Gister- midddag 2 uur werd de stalen ramen- fabriek van de firma Koop aan den Broek- weg officieel geopend. Onder de aanwezi gen merkten wij o.m. op dr. Bülger en dr. Sweers, vertegenwoordigers van de regee ring, pastoor Pompen en de kapelaans Schaper, Tabink en Buijs van Schevenin- gen en kapelaan van Kempen uit Amster dam, de familie Koop, burgemeester en wethouders, de gemeente-secretaris en ge meente-architect van Leidschendam, ver tegenwoordigers van de kamer van Koop handel, R.K. metaalbewerkers en semden- patroons. De opening geschiedde door burgemees ter Ke ijzer. St. Josephsgezellen. Donderdag 23 Februari a.s. houdt de St. Josephsgezellen- vereeniging een ontwikkelingsavond in het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan, des avonds te 8 uur. Kapelaan Sanders zal spreken over „Vrijmetselarij." Geboren: Agnes Antje d. van Th. Dapper en J. A. Huisman Wilhelmina Johanna Maria d. van C. J. Langeveld en C. W. van Veen Gerrit Albert z. van M. H. de Haan en G. Rietkerk Johanna Petronella Jacooa Maria d. van J. M. Ro zenburg en M. J. Dongelmans Antonia Johanna d. van J. P. Pijnacker en H. M. Franzen Geertruida Anna en Theresia Maria 2 d. van H. W. Rolvink en G. Worij tel. Overleden: G. A. v. d. Kraan vr. 60 j. Joh. Slingerland vr. 73 j.' NOORD WUK Hukasch-tentoonstelling. De 14e tentoonstelling van de huis-, kas- en schuurbroei uitgaande van de K.J.C., welke gisteren in het Juvenaat plaats vond, is wederom een groot succes geworden, timeer daar op deze tentoonstelling proe ven van huisbroei waren ingezonden wel ke de toets der critiek glansrijk konden doorstaan. Het is verheugend, dat ook dit jaar kon geconstateerd worden, dat „Hu- kasch" in de algemeene belangstelling staat, getuige de goede deelname, maar nog meer het drukke bezoek; het beste bewijs dat de Hukasch commissie onder aanvoering van den heer Jos. de Mooij op he. goede pad is. Te half twaalf werd deze tentoonstelling geopend door den hoogeerw. Deken, waar bij deze allereerst zijn blijdschap uitsprak, dat ook in Noordwijk zooveel voor de jeugd wordt gedaan, een feit hetwelk hij nadrukkelijk hier naar \jbren wenschte te biengen, opdat iedereen het Jeugdwerk op de juiste waarde zal weten te schat ten. Ondanks de sombere voorspellingen, moest spr. bij deze opening getuigen, dat de resultaten zeer goed zijn hetwelk ver heugend was, omdat de jongens hiermede getuigenis hebben afgelegd van hun ern stige wil en liefde tot het vak. Z.Eerw. hoopte, dat de volijverige commissie nog vele jaren haar beste krachten aan het r.obele streven, om de jeugd meer vakbe kwaamheid bij te brengen, zal geven dit in he* belang van het Jeugdwerk in zijn ge heel. De heer A. Caspers bracht dank aan den Deken voor de opening en voor diens aan bevelende woorden; dank ook aan de ju ry, de prijzenschenkers, de vrije inzen ders, doch vooral dank aan de schenkers dei bollen. Hierna namen de genoodigden een kijk je in de keurige expositie, welke de groote zaal en het tooneel geheel in beslag nam. Intusschen was de uitslag der jury be kend geworden en reikte de Deken aan de navolgende prijswinnaars de prijzen uit: Verplichte inzending K. J.C. huis- broei: 1. Leo de Ridder,beker K.J.C.; 2. J. Brederode, zilv. lauwertak Hobaho; 3. C. Heemskerk, zilv. draag med.; 4. B. Steen voorden, kl. zilv. med.; 5. A. Hoo- gervorst, gr. bronz. med.; 6. C. v. Riel, gr. bronz. med.; 7. L. Glasbergen, sport-hor- loge; 8. Joh. Schelvis, horloge met ketting. Verplichte inzending K.J.C. Kasbroei 1. Jaap de Mooij, klokje „De Leidsche Courant"; 2. A. Vink Czn., zilv. lauwertak; 3. G. Caspers, gr. bronzen med. Verplichte inzending St. Jos.-Gez. Huisbro ei:l. Theo de Ridder, beker St Jos.-Gez.; 2. Jan Peschier, zilv. med. Residentiebode; 3. D. Zonneveld, kl.zilv. med. Verplichte inzending St. Jos.-Gez. Kas broei: 1. G. Vink, zilv. med. Gem. Noord- wijk; 2. Alb. Mulder, zilv. med. Verplichte inzending Kath. Volksbond, Huisbroei: 1. P. Hoogervorst, eige naar beker St. Hyacinthen;2. J. v. Abswou- de, zilv. lauwertak; 3. A. v. d. Poel, bronz. med. B.B.C.; 4. J. A. v. d. Zalm, thermo meter, fa.. Banck. Vrije inzending huisbroei: 1. Theo de Ridder, med. L.K.F.; 2. J. v. Abswou- de, med. veiling H.B.G.; 3. C. v. Dijk, bronzen med. C. Soeteman Vrije inzending kasbroei: 1. J. Rak horst, zilv. med. B.B.C.; 2. P. Hoogervorst zilv. med.; 3. C. Soeteman, kl. bronz. med. NOORDWIJKERHOUT Sluiting werkloozenlokaal. Maandag middag is na een jaswedstrijd om spek het werkloozenlokaal voor dit seizoen weder om gesloten door den vice-voorzitter van het comité den heer M. v. r. Togt. Spre ker bracht dank aan de werkers die in het afgeloopen seizoen zooveel gedaan heb ben voor het werkloozencomité. Uitvoering voor de werkloozen. In café „de Zwaan" gaf O. B. K. een uitvoe ring ten bate van de werkloozen. Kape laan v. Egmond en kap. v. Adrichem ga ven van hun belangstelling blijk. De zaal v/as geheel gevuld. De avond werd ge opend door den voorzitter van het werk loozencomité den heer J. v. d. Voet, die het talrijke publiek hartelijk verwelkomde. Hij dankte de winkeliers die geschenken heb ben gegeven voor de verloting. Vervol gens werd opgevoerd het tooneelstuk „Fe lix' Offer". Het werd verdienstelijk ge speeld, de verschillende bedrijven waren goed verzorgd. De opbrengst komt geheel ten bate van het comité werkloozenzorg. OEGSTGEESl Meisjescongregatie, afdeeling II Bij het begin van den heiligen Vasten tijd doen wij een allervriendelijkst be roep op de aandacht van alle mejsjes bo ven de 17 jaar. Bij uw parochie bestaat een godsdien stige vereeniging, waarvan 115 meisjes lid zijn. Toch zijn er nog verschillende die geen lig zijn. Waarom eigenlijk niet? Sympathiseert u misschien niet met het doel van deze vereeniigng? De statuten leeren: „Het doel der Mariacongregatie is de leden te vormen tot goeden christenen, die er oprecht naar streven, zich in haar staat te heiligen en er zich vervolgens ernstig op toeleggen, naar gelang van de plaats, die zij in het maatschappelijk leven innemen, ook anderen te redden en te hei ligen. Zelfheiliging dus en apostolaat". Is dit doel niet buitengewoon schoon? Wie, die wat levensernst bezit, zal met dit doel niet sympathiseeren? Bovendien brengen wij nog eens in her innering de boodschap van onzen overle den Heiligen Vader Paus Pius XI, aan alle Mariacongreganisten der geheele wereld (30 Maart 1930): „Aan de M. C. denk Ik, als Ik de geweldige ontwikkel ingsmoge- Bij de familie Joh. van Reisen-Vree burg te Sassenheim kwam gistermor gen telegrafisch bericht, dat hun zoon Petrus in het St. Margaret-ziekenhuis te Hammond (Vereen. Staten) was overleden. Zatermorgen had de familie reeds een telegram ontvangen van een anderen ver tegenwoordiger der firma P. van Reisen en Zn., dat hun zoon bij een auto-ongeluk in de omgeving van Chicago ernstig was gekwetst, en o.a. een been gebroken en brandwonden had gekregen. Omtrent de toedracht en de aard van het ongeluk zijn nog geen bijzonderheden bekend. De tijding van het noodlottig ongeluk is in deze gemeente met groote ontroering vernomen. De verongelukte, een jonge man van 23 jaren, had aller sympathie. In de functie van bestuurslid der afd. van de K.J.M.V. heeft hij door zijn activiteit veel voor deze vereeniging tot stand ge bracht. Voor de tweede maal op zakenreis in Amerika zijnde, is plotseling zijn bloeiend leven afgesneden. Na van de christelijke genademiddelen te zijn voorzien, is hij de dood ingegaan, om, zoo mogen wij verho pen, te leven in het Eeuwige Licht. Het stoffelijk overschot is heden van Hammond vervoerd naar New-York en zal Vrijdag a.s. op dp. „Queen Mary" naar va derland en vaderhuis worden terugge bracht. lijkheden zie der Katholieke Actie, wan neer Ik als Vader der Christenheid om krachtigen steun vraag en allen in-dezen- zin-arbeidende vereenigingen aanwijs als kostbare hulpkrachten". Nu er weer een tijd van bezinning aan breekt, vragen wij al onze meisjes boven de 17 jaar hierover eens na te denken en wè vertrouwen dat nog velen zich als lid zullen opgeven. Om een trouw bezoek van de leden te stimuleeren zal er a.s. Woensdagavond, om kwart voor acht, een begin gemaakt wor den met een aantal conferenties over „De taak der vrouw in onze dagen". Een be langrijk onderwerp! Komt dus allen, schokt het vertrouwen niet. St. Willibrord, patroon van Neder land en Stichter van onze parochie bid voor ons: Namens het bestuur, A. L. UMANS, Pr. Dir. M. C. SASSENHEIM GEEN VIADUCT. In tegenstelling tot Hetgeen vroeger werd bericht kunnen wij uit de meest betrouw bare bron mededeelen. dat de kruising tus schen den Provincialen weg Noordwijk Sassenheim en den Rijksstraatweg gelijk- vlpersch zal zijn. Door vele belanghebben den is dit na de aanbesteding met genoegen geconstateerd. Wel zal het noodig zijn, dat op deze drukke weg-kruising door Rijk of Provincie automatische verkeersseinen worden aangebracht. B.V.L. Gouden en met goud-omzoom de kragen, sterren, sabels en heeren in jacquet: een ongewoon verschijnsel aan een bestuurstafel te Sassenheim. Het was een gedeelte van het comité der plaatselijke afdeeling der B.V.L. met eeni- ge genoodigden, die met een aantal dames en heeren de opkomst v/as matig) gis teravond de groote zaal van het „Bruine Paard", gedeeltelijk vulden. Na het zingen van het 1ste couplet van het Wilhelmus heette de voorzitter, Dr. P. Ie Grand, allen welkom bijzonder de eere voorzitter, Burgemeester Gouverneur, Ge neraal Leeman, Overste Boots, kapitein Karresen kapitein Koning; bovenal me vrouw Zeeman, aan wie witte seringen werden geoffreerd. Kap. Schmidt had bericht van verhinde ring gezonden. Burgemeester Gouverneur, daarna het woord verkrijgende, sprak al lereerst een woord van hooge waardeering uit voor de leiders en leden van de B.V.L. die steeds paraat blijven. Er is volgens spi. een groepje, dat meent koren op de molen te krijgen, die meent dat het Kon. woord over geestelijke herbewapening voor hem niet gesproken had behoeven te worden. Bijeenkomsten van de B.V.L. mogen terecht beschouwd worden als geestelijke herbewapening; in de geest van trouw aan Koningin en Vaderland ligt een geestelijke herbewapening. Daarom is ons aller waardeering noodig en nood zakelijk. Streven wij daarnaar tot heil van Nederland en ons Vorstenhuis. Nadat mevr. v. d. Meer eenige vader- landsche liederen op de piano ten gehoore had gebracht, installeerde Overste Boots, commandant van het landstormcorps Zuid- Holland-West, het nieuv/e comité-lid, de heer Deker. Generaal-majoor K. Zeeman nam daar na het woord en zeicle dat hij altijd gaar ne naar Sassenheim komt, omdat daar heerscht een goede B.V.L. geest, de geest van samenwerking, die doet waken voor vrijheid van geloof en gedachten. Spr. huildigde ook de vrouwen van de BVL-ers, die hun mannen gelegenheid geven, naar de bijeenkomsten der B.V.L. te gaan. Spr. herinnerde aan een beroemde vrouw, die in Sassenheim gewoond heeft, Jacoba van Beieren, of wel Vrouwe Jacob. Spr. wees er op dat er tegenwoordig zoovele niet- Nederlandsche Nederlanders zijn, en wees cp de meeping van het Eerst-Kamerlid Rijken, die de B.V.L. overbodig acht. Een betere reclame was voor de B.V.L. niet mogelijk. Overste Boots verklaarde dat het uit reiken van medailles en brevetten een zijner liefste taken is en gaf daavna een uiteenzetting over de Nederlandsche Weermacht, waaruit duidelijk bleek dat onze weermacht een groot? rol speelt. De ze uiteenzetting was zeer interessant. Spr. ging daarna over tot het uitreiken van da bievetten aan de scherpschutters: C. Barn- hoorn, P. Berg, S. Eikelenboom. J. Moer kerken, B. Kapteijn, N. v. d. Peet, A. v. Nieuwkoop, F. Möhlman, J v. Nieuwkoop, W Zandbergen, A. v. Wieringen en N. J. Regter. Een brevet van koningsschutters kiegen: A. Hanegraaf en H. v. d. Laan. Kapitein Karres, secretaris van Land stormkorps Zuid-Holland-West, besprak de Ver. Kerk en Vrede, die aanspoort tot dienstweigering; elke dienstweigeraar is een vriend van den vijand' Deze vereeni ging is geen vredes-vereeniging, maar in den grond revolutionair. Spr. betoogde dat de B.V.L. het vredes-instituut bij uit nemendheid is. Kapt. Karres ging daarna over tot het uitreiken van op de schietwedstrijden be haalde prijzen: 1. N. Lugtigheid met 96 punten, die de wisselbeker en wisselme daille bekwam. 2 en 3 J. Reeuv/ijk; 95 p. en J. v. d. Meer 94 p., en nog een aantal anderen. Hierna werd gepauzeerd waarna de film „20 jaar B.V.L." en een cultuur film uit Indië werden vertoond. Stemming candidaten Prov. Staten. Aan de steming voor de candidatenlijst der R.K. Staatspartij voor de Prov. Staten hebben deelgenomen 286 personen. Geldi- gestemen 269. Uitgebracht op: Bolsius 254, I.oeraker 255, v. Berkel 166, v. d. Geest 156, v. Haaren 122, LcVsber 220, Lombert 33, v. Mil 36, Neefjes 49, Paardekooper 83, v. Reinen 100, Schrama 140. LISSE Sluiting Huisbroei-tentoonstelling. On der een buitengewoon groote belangstel ling had gisteravond de officieele sluiting van de Huisbroei-tentoonstelling plaats. Vcoraf zij opgemerkt, dat het bezoek, voor al Zondag, buitengewoon groot is geweest. Ook den loten verkoop (aan de tentoon stelling is steeds een verloting verbonden) had een prachtig verloop. Bij de sluiting waren, behalve de com missie enkele juryleden, mede aanwezig de Burgemeester en de directeur der K. J. C.. Kapelaan W. A. Egberts, alsmede be sturen van de plaatselijke organisaties. De voorzitter, de heer Langelaan, heette allen welkom. Hierna gaf hij Jiet woord aan Kapelaan Egberts, die allereerst het woord richtte tot den Burgemeester Spr. zeide het bui tengewoon op prijs te stellen, dat de Bur gemeester temidden van de jeugd deze tentoonstelling wil sluiten. De secretaris, de heer P. v. Opzeeland, bracht vervolgens een mooi verslag uit van de gehouden tentoonstelling, alsmede van de voor-werkzaamheden. Hij deelde mede, dat den wisselbeker van de K.J.C. thans definitief door G. Wassenaar is ge wonnen. Vervolgens werd het woord gevoerd door het jurylid J. W. A. Lefeber, die zijn ver rassing uitsprak over de schitterende ont wikkeling der bloemen. De jury betwijfel de, of alles wel huisbroei was, zoo kwamen de resultaten de kasbroei nabij. De jury had buitengewoon achting voor de ouders, welke zooveel voor de jongens over heb ben, zy helpen daarmee vormen goede vakmenschen. Hierna kreeg de Burgemeester het woord, die getuigde van groote bewonde ring voor deze tentoonstelling. Op deze jongens kan spr. waarlijk trots gaan. Het kan niet uitblijven, of de jongens zullen voor dit werk beloond worden. Daar de beker dit jaar definitief door de K.J.C. is gewonnen, stelde spr. een nieuwe wis selbeker ter beschikking voor de 10e ten toonstelling Deze mededeeling werd met een uitbundig applaus begroet. Na inzen ders en ouders te hebben gefeliciteerd met de bereikte resultaten en te hebben aan gespoord een volgend jaar allen hun beste beentje voor te zetten voor de lustrumten toonstelling verklaarde spreker deze 9e tentoonstelling voor gesloten. De inzender van „St. Isidorus", K. Faas, gracht een woord van dank aan de com missie voor haar moeite en ijver en aan het bestuur van „St. Isidorus" voor het be schikbaar stellen van een prijs. Vervol gens deed hij een beroep op de werkge vers, om waar mogelijk, aan deze jongens, die blijk hebben gegeven van liefde voor hun vak te hebben, een kans te geven om in het bedrijf opgenomen te worden. Namens de inzenders der St. Josephsge zellen sprak de Senior, de heer G. Weyers, woorden van dank. Tenslotte werden door den heer Burgemeester, onder hartelijke woorden van felicitatie, de prijzen uitge reikt. VOORHOUT „Gebroeders Kalkoen". Onder zeer groote belangstelling heeft de tooneelclub: „Ons Genoegen", als onderafdeeling van den R.K. Volksbond alhier een uitvoering gegeven van het blijspel: „Gebroeders Kal koen". De geestel. adviseur, kapelaan G. J. M. ten Have, opende deze bijeenkomst en noemde het een goede gedachte van deze club om eens een uitvoering te ge ven buiten de gewone jaarlijksche uit voering van den bond om. Spr. wenscht de tooneelisten veel succes en de aanwe zigen, onder wie de pastoor, een' genoeg lijken vastenavond. z Het doek werd gehaald en de „gebroe ders" traden al dadelijk voor het voetlicht. Twee origineele typen, door wie het ge heele stuk „gedragen" werd. Hun spel was uitnemend, doch we zouden in onze criti- sche beoordeeling tekort schieten indien geen lof zou worden toegezwaaid ook aan de dames tooneelistenè Er is hier voor di lettanten hoogstaand spel geleverd. Het eenige wat ons is opgevallen is wel de in houd van het stuk, dat min of meer blijk gaf van een ietwat verouderde st-ekking bij het optreden van ^en vrijgestelde van den bond. Een houding, als heden ten dage gelukkig niet meer voorkomt. Dit zouden we dan de eenige critiek kunnen noemen, ,,welke aan het spel geen afbreuk doet. Een woord van lof voor den regis seur, den heer Nic. van der Eist is hier zeker op z'n plaats, en het publiek zal ongetwijfeld met belangstelling een vol gend optreden van dit gezelschap tege moet zien. z De tusschenpoozen tusschen de bedrij ven was zeer groot, hetgeen het publiek zeer aangenaam aandeed, zoodat er nog eenigen tijd over was om nog wat gezel lig bijeen te blijven onder de, vroolijke muzikale klanken van den band van den heer Heemskerk, uit Sassenheim, die zeer goed spel ten gehoore heeft gebracht. „Ontwakende lente". Vrijdag a.s. zal de bloemen- en huisvlijttentoonstelling „Ontwakende lente" des avonds om 8 uur door den burgemeester worden geopend. Met alle macht wordt eraan gewerkt om deze expositie in alle opzichten te doen slagen. Vrijdagmorgen zullen de z.g. „vrije inzendingen" nog gaarne in ontvangst worden genomen. Het belooft een zeer mooie tentoonstelling te worden, die de belangstelling overwaard zal zijn. WARMOND „Matthias". De vierde, tevens laatste winteruitvoering van de K.K. tooneel- en zangvereenigink „St. Matthias" was een waardig slot van det voor deze vereeniging zoo succesvol seizoen. Zooals steeds was de zaal eivol en geen plaatsje was onbe sproken. Te ruim 7 uur opende de voor zitter der vereeniging, de heer Zwetsloot, de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen. Inzonder heette spreker welkom de pastoor, kapelaan, eere-ledeai en de afgevaardigden van de zuster-ver- eeniging de Warmondsche Fanfare. De af deeling harmonie was het eerst aan de beurt en hebben reeds zoovele malen de lof dezer afdeeling bezongen, dat wij thans meenen te kunnen volstaan met te zeggen dat het keurig in orde was. De nummers, die ten gehoore werden gebracht, eischten zeer veel van de muzikanten, maar dit le- vrde voor hen geen enkel bezwaar om deze stukken in de perfectie uit te voeren. Een woord van hulde komt toe aan den directeur den heer G. Dik en de werken de leden, voor de wijze, waarop zij ons hebben doen genieten. De heer J. van Moorsel, een warm Mat- thias-vriend had aan de vereeniging een. muzieknummer met de noodige partituren geschonken, welk nummer door de ver eeniging voor het eerst werd uitgevoerd. Het archief der vereeniging is met dit muziekstuk een mooi stuk rijker gewor den. Na de pauze was het de beurt aan de neelspel opvoerde „Over twaalf dagen"... in drie bedrijven, bewerkt naar een oud motief door Gerard Nielen. Het was een geestig stuk, volkomen passende in de carnavalsstemming. Met dit stuk toonde de tooneelvereeniging, dat zij zich nog steeds in stijgende lijn bevindt. De diver se rollen werden op uitstekende wijze ver tolkt en een woord van hulde komt toe aan den regisseur, den heer Joh. Sikking, aan wien toch zeer zeker een groot deel van het succes te danken is. Ook de gri meur heeft zich op uitsteeknde wijze van zijn taak gekweten. Wij twijfelen niet of het volgende seizoen zal Matthias weer volle zalen trekken. De tijdens de pauze gehouden verloting tot versterking van de kas was eveneens een groot succes. Met een hartelijk: tot volgend jaar, nemen wii afscheid van de vereeniging. ZOE^^MEER Botsing. Op de Dorpsstraat had des avonds 9 uur een botsing plaats tusschen een vracht auto en een motorrijwiel. De bestuurders van beide voertuigen reden elkaar tege moet. De autobestuurder reed van de rech- teizijde naar de linkerzijde van den straat, welke richtingsverandering door den mo- ic? rijder door een of and? .e omstandig heid te haat weru opgemerkt. De motor met beryden kwam dwars onder de voor bumper van de vca« htaulo. Tengevolge waarvan de bestuurde het kuitbeen van j r rechterbeen bran Dokter Steren ver ijl de de eerste hulp cn werd hoi slacht dier per auto naar oiin woning te Pijnac ker vervoerd. Door de politie werd een onderzoek ingesteld. Maandagmiddag omstreeks 2.15 uur had op de Stationsstraat bij den Spoorweg- o\ergang een verkeersongeval plaats. De wielrijder R. alhier, kwam bij het verla ten van het rijwielpad in aanraking met een hem inhalende en voorbijrijdende vrachtauto van de firma P. te Delft. R. werd van zijn rijwiel geslingerd en kwam met zijn hoofd tegen ter plaatse staand hekwerk en werd daaraan bloedend ver wond. Het rijwiel werd geheel vernield. In een nabijheid staande woning werd het slachtoffer binnen gebracht, en behandeld door dokter Palte, die de hoofdverwonding hechtte. De politie, was spoedig ter plaat se en stelde een onderzoek in. Vcetbal. Op een glad maar toch be speelbaar terrein speelde Zondagmiddag DSO II tegen Alphen III. In het begin is het een gelijk-opgaande stiyd. maar lang zamerhand komt DSO ér beter in en ver schillende aanvallen worden goed opgezet. Enkele schoten van Windmeter en D ntje gaan juist over ol naast. Maar na een half uur krijgt Dontje de bal vrij en met een harde schuiver geeft hij D^" de leiding (10). Echter was de vr - -gde van korte duur. Want bij een aanval der gasten werkt Kamps de bal niet voldoende weg; deze wordt weer opgevangen en goed in geschoten. Zoo is de stand 11. Direct nemen de gasten weer de leiding en het is de links-binnen, die zijn club de leiding geeft (1—2). Nog voor de rust voerde Al phen de stand op tot 41. Wel kreeg DSO na de rust den wind mee, maar wat DSO ook probeerde, tot doelpunten kon de voorhoede het niet meer brengen en daar ook de gasten niet meer scoorden, kwam in den stand geen verandering meer. Zoo verloor DSO met 14 op geheel onver wachte wijze.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11