OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN RIJNSTREEK Laatste berichten Burgerlijke Stand VIARKTBERÏCHTEN MAANDAG 20 FEWTAW 1939 HE IWSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 AUSSIE-AVOND Mgr. W. BOUTER. Als de voorteekenen niet bedriegen, wordt de Missie-avond voor Mgr. W. Bou- ter een succes. Heden, Maandagavond, komt Mgr. W. Bouter, Bisschop van Nel- lore, spreken over zijn Missiewerk en ter il'ustratie vertoont Mgr. een film, welke een duidelijk beeld zal geven van den zwaren Missie-arbeid. De Odo-knapen onder leiding van Kap. Paap zullen met hun keurig verzorgd program voor de noodige afwisseling zor gen. Vele kaarten zijn reeds verkocht, voor zoover het nu berekend kan worden, zijn 7 a 800 kaarten verkocht; er is nog een voldoend aantal aanwezig, zoodat nie mand behoeft te worden teleurgesteld. Voor heden wordt gerekend op den ver koop van een 200 kaarten. Kaarten ver krijgbaar aan de zaal 20. cent. 8.15 moe ten allen in de zaal aanwezig zijn. INSTITUUT VOOR CULTUREELE FILMS Het cultureele film programma dat Za terdagmiddag werd vertoond was weder om uistekend verzorgd en bevatte een tweetal belangrijke filmwerken. De eerste film „De mierenstaal" gaf op diudelyke wijze het leven en werken der diversen mierensoorten te zien. De tweede film „Het land van Maoris en Papoeas" bracht ons naar Brazilië, waar wij in ken nis werden gebracht met de beschaafde en onbeschaafde bewoners van dit land. Men zag het leven en werken der Papoea's en hun prinitieve paalwoningen, terwijl de Maoris in een ideaal gedeelte van het land wonen het z.g. Geisergebied. Het eten koken geschiedt er door de pan in een heete bron te hangen en binnen 10 minuten is het gaar. Een interessante film, waarvan veel te leeren en te genieten viel. In het programma van a.s. Zaterdag zal worden vertoond: „Siam, het land van den witten olifant" MELKBAKFIETS TE WATER GEREDEN Hedenmorgen om tien uur reed de melk boer W. de B. met een motorbakfiets op de Oude Rijn bij de Heerengracht, toen hij plotseling moest uitwijken voor een met paard bespannen bakkerswagen.* Bij het uitwijken verloor hij de macht over het stuur, zoodat de bakfiets in de richting van het water reed. De B. zag het gevaar aankomen en sprong er nog tijdig af. De motorbakfiets, welke geladen was met melk en zuivel producten waren echter in de Oude Rijn terecht, en de inhoud ging verloren. VEREENIGING VAN MATHESIANEN Excursie naar S.L.F. Zaterdag j.l. organiseerde de V.V.M. een excursie naar de Sted. Lichtfabrieken wel ke onaer leiding stond van den heer ir. F. van 'xeutem. Het gezelschap werd in 4 groe pen gesplitst, weike werden rondgeleid door aen heer ir. Ykema en eenige leden van het technisch personeel der licntfabrie- ken. Door deze heeren werd den excursisten de geheele bewerking van steenkool tot electriciteit duidelijk gemaakt, terwijl de installatie en motoren die voor dit proces worden gebruikt, werden bezichtigd. Groo- te belangstelling en bewondering werd ge toond voor de nieuwe schakelkamer, weike op vernuftige wijze is ingericht, en waar o.a ook het automatisch parallelschakelen werd gedemonstreerd. Aan het slot van de excursie dankte de leider, de heer ir. van Teuten namens de aanwezigen den heer ir. Ykema en zijn as sistenten voor hun uiteenzettingen, terwijl de voorzitter van de V.V.M., de heer J. Freeke, namens het bestuur woorden van dank sprak tot de directie van de lichtfa brieken en tot den leider van de excursie ir. van Teutem. Zeer voldaan keerden daar na allen huiswaarts. De V.V.M. kan terug zien op een zeer geslaagde excursie. R. K. TEXTIELARBEIDERSBOND „ST. LAMBERTUS". Vorige week hield de R.K. Textielarbei- dersbond af deeling Leiden jaarvergadering in het gebouw van den Volksbond. De voorzitter, de heer A. de Kruiff, opende de bijeenkomst met den chr. groet. Na een hartelijk welkom tot den geestelijk advi seur kapelaan P. J. J. Hofstede, dankte de voorz. allen voor de wenschen bij de jaar wisseling. Doordat allen als een man met het bestuur de belangen van den band hebben gediend, is het mogelijk geweest het ledental der afd. tot 150 op te voeren. De notulen van de vorige vergadering door den secretaris, den heer H. J. Koe voet, gelezen, werden onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Vervolgens werd door den secretaris het jaarverslag voor gelezen. De penningmeester, de heer A. Bakker liet zich evenmin onbetuigd en gaf ean zeer correct verslag omtrent het financieel beheer; de ontvangsten waren 3616,73 en de uitgaven 3540.36, saldo 76.37. De aftredende bestuursleden wer den allen herkozen. De voorzitter, de heer A. de Kruiff werd bij acclamatie tot voor zitter herbenoemd. Er werden vier kaar ten verloot voor gratis deelname voor de retraite. Daarna volgde de rondvraag. De gestelde vragen werden naar genoegen beantwoord. ASTRID. Door het Prot. Jeugdtconeel uit Utrecht wordt Donderdag, onder auspiciën van de Chr. Kunstkring alhier, een opvoering ge geven van „Astrid", een drama in vijf be drijven van Madeleine Böthlingh. Astrid is de bastaard-dochter van den heidenschen Zweedschen koning, die haar, onder valsche voorwendsels, n.l. in de plaats van zijn echten dochter Ingegerd, als bruid naar den Noordschen koning Olof zendt, die het Christendom is toegedaan. In de sfeer van het heilige, waarin Olaf leeft, gaar de groote schuld, die Astrid op zich geladen heeft, haar hoe langer hoe meer drukken. Zij wordt begeerig naar „de lichte wilden en donkere bosschen", de vreugde en de smart, die Olaf kent en ten slotte, als zij hem haar schul din de ooren heeft geschreeuwd, is vergeving en loute ring mogelijk. Het Prot. Jeugdtooneel heeft dit zware en moeilijke, maar levendige en zinvolle drama reeds eerder met. buitegewoon veel succes voor het voetlicht gebracht, zooals uit de eensgezinde persstemmen blijken kan. Wij mogen dan ook een ieder harte lijk aanraden deze opvoering bij te wonen. Bijzonderheden heeft men kunnen lezen in de advertentie in ons blad van Donder dag. HAARLEMMERMEER Gevestigd. Willem Aarsen, Nieuwc- meerdijk 177b Piebe Hoekema, Aals- meerderweg 471 c Willem N. Klip, Roerdompstr. 31 Gerardus Kneppers, Lijnderdijk 233 Bruin Moerman, Mei- doornweg 33 Arnold Nossek, Burg. Amersfoordtlaan 77 Jan Peletier, Aals- meerderdijk 237 Cornells Rosmalen, lepenlaan 43 Albertus Schipper. Vijf- huizerdijk 102 Jan Terlouw, Iepenlaan 51 Jacob Tromp, NicuwemeerdijK 409 Petrus S. Veltman, Eikenlaan - Pieter J. Venema, Nituweweg 12 - bert H. J. Verberkt, Burg. Amersfi i 97 Matthijs W. Verhoeven, Raas... ^er- weg 34 George B. van Wijk, IJ weg 104 Ebe J. van der Zee, Manègelaan 7 Wilnermus Th. Zwagers, IJ weg 145 Koendert Zijlstra, Friedalaan 50. Vertrokken: Wed. W. L. kalkman, naar Viaardingen Adriaan E. Timmers naar Heemstede Willem Yisbeg naar Amsterdam Anthonie var Zanten naar Amsterdam Reinier Oldenburg naar Amsterdam Cornelis var den Broek naar Amsterdam Adolf J. A. Langkem- per naar Amsterdam Joost Pieters naar Haarlemmerliede Wed. P. Keessen 1HEATER Huur .ii-i. iNHUUD aan vangsuuh kj:uking Trianon: Als ik koning was. (Ronald Colman, Frances Dee). Mexico lacht (Ray Milland, Dorothy La- mour). Fantastisch avontuur in Fx ankrijk f.iexicaansche feesten lederen avond 8uui. Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2 uur ma- tinée. Goedgekeurd v volwassenen Luxor: Andalusische Nachte (Imperio Argentina) Ik eisch gerechtig- ïeid. (Edward Ro binson, Barbara O'Nell). Dramatisch Sirijd tegen dt onderwereld lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. lederen middag behalve Vrijdag, 3 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Verbannen (Zarah -.eander). In de greep van het ijzeren monster. (Bela Lugori). Dramatisch Griezel sensatie. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 47 uur. Woensdag half 3 matinée. Toelaatbaar v. i oiwassenen Lido: Professor, wat ben je begonnen? (Ginger Rogers, James Ste wart). Borneo (van Osa en Martin Johnson). Amusante cwmedie Cultureele fiim van Borneo lederen avond 8.15 u Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Pex: Wereldstad (Spencer Tracy Luise Rainer). Blauwbaards achtste vrouw. (Claudette Colbert, Garfy Coo per). Sensationeel- dramatisch Huwelijks- comedie. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. Eiken werkdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen naar Aalsmeer Pieter Loddema naar Amsterdam Reinikes Brandsma naar Arnhem G«rrit van Leeuwen naar Amsterdam Roelof Helmers naar Amsterdam. Geboren: Jan Cornells z. van G. Jon- gejans en P. Bol Adrianus Marinus z. van J. Koolhaas en W. van Brak Albert, z. van A. Buis en G. M. Bras Margare- tha, d. van W. Plessius en E. M. van Vlij men Bernardus Petrus z. van B. P. Du wel en J. M. Janssen Levenlooze d. van P. Koopman en J. Haakmeester. Ondertrouwd Sierk van Gorkum 28 jaar en Karlina Frederika Streming 30 jaar. Getrouwd: Gerardus Leonardus Jur- rius 32 jaar en Joanna Margaretha de Vlieger 31 jaar Antonius van der Voort 22 jaar en Petronella Jacoba Maria van der Jagt 21 jaar Pieter Bart 33 jaar en Geertje Hendrika van Geffen 24 jaar Johannes Hendricus van der Steen 28 jaar en Maria van Voornveld 27 jaar. Overleden: August Heinrich Georg Held 58 jaar, geh. met W. Bosman Klaas van der Spek 68 jaar, geh. met M. van Reeuwijk Jacoba van den Bor 53 jaar, geh. met H. Korsman Klazina Rijnbeek 58 jaar, geh. met J. J. Buckens Johanna Alida van Geijt 72 jaar, wed van F. P. Storm Daatje van Rossum 67 jaar, geh. met D. C. de Wolff. BODEGRAVEN Voetbal. Ondanks het winderige en regenachtige weer speelden Bodegraven tegen BTC op het terrein in Oud-Bode graven. Met de rust stonden de onzen met 2—0 voor, doch gedurende de tweede helft wisten onze gasten gelijk spel te maken, terwijl zij tegen het einde de stanb op 2—3 wisten te brengen. Een gelijk spel zou feitelijk een juistere verhouding hebben weergegeven. Personalia. Tot algemeen secretaris van den Centralen Postduivenbond in Ne derland is c-nze plaatsgenoot, de heer A. Vermeij benoemd. BOSKOOP GEMEENTERAAD (Vervolg). Na de pauze werd de vergadering weer heropend, waarbij het punt aan de orde kwam: voorstel tot wijziging van het be sluit van 10 September 1936 tot waarbor ging van de rente en aflossingen van de door de tentoonstellingsvereeniging „Bos koop" gesloten geldleening. Uit de door het bestuur der tentoonstel- lingvereeniging ingezonden balans en ver lies en winstrekening over 1938 is n.l. ge bleken. dat de geldelijke uitkomsten van de tentoonstelling 1938 beneden de ver wachtingen zijn gebleven. De bovenge noemde wijziging komt dan nu hier op neer, dat, teneinde te voorkomen, dat de borg stelling dezer gemeente volgens besluit van Sept. 1936 en die van de bij deze betrokl \i andere gemeenten en van den heer Reym te Waddinxveen, in werking zou treden, de aflossing over 1939 uit te stellen. Was tot nu toe vastgesteld dat deze leening een looptijd zou hebben van 25 jaar, het thans geformuleerde voorstel, houdt een verlen ging in tot maximaal 30 jaren met een af lossing van minimaal 4 pet. van de hoofd som per jaar, echter zoo, dat over maximaal 5 jaar, naar gelang de beoordeeling van B. en W. de aflossing achterwege kan blijven. Na ampele discussie werd dit voorstel goed gekeurd. Hierna ging de Raad over tot geheime zitting. Raadslid v. d. Staak treedt af. Naar wy uit betrouwbare bron vernemen, zal de heer P. van der Staak, raadslid van de R.K. fractie, in den nieuwen Raad geen zitting meer nemen. De heer van der Staak, die reeds acht vruchtbare zittingsjaren achter den rug heeft, heeft de belangen der ge meente steeds met grooten ijver behartigd. NIEUWVEEN Wit-Gele Kruis. Vrijdag j.l. is door de R.K. Vereeniging het Wit-Gele Kruis een propaganda-avond gehouden, die bui tengewoon is geslaagd. Onder de aanwezi gen merkten wij op: Burgemeester Bak huizen en echtgenoote, dr. B. Nout, het dag. bestuur van de plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis, het bestuur van het Wit-Gele Kruis te Zevenhoven, alsmede den heer Robert van Langeraar. Voor een tot in alle hoeken bezette zaal opende de voorz met een hartelijk welkom, waarna als eerste nummer werd aangekondigd de film „Zonnelied". De tconeelstukjes, welke hierop volg den, hebben de lachspieren danig aan 't werk gezet, vooral het laatste stukje, waarin de 40 jarige bébé's zoo kostelijk in hun wiegje ingebakerd, een samenspraak hielden en elkaar hun wedervaren vertel den over hun verzorging. Het doel wat men wenschte te bereiken, betreffende de verpleging van vroeger en thans, hebben deze babies wel sterk naar voren gebracht. Zij die de film en de voordrachten met aandacht hebben gevolgd en zich den in houd Hm nutte hebben gemaakt zullen nu toch wel tot de overtuiging gekomen zijn, dat het behoud van een bloeiende vereeniging van het Wit-Gele Kruis ter plaatse gewenscht is. De verrassingen voor dezen avond in uitzicht gesteld, waren werkelijk verrasingen en zijn aller ver wachting verre te boven gegaan. De lei ding was in goede handen en zoo is deze avond, met zorg samengesteld, een groot succes geweest, waarvan, naar wij hopen, de vereeniging nog een schat van vruchten moge plukken. Ook de verloting, waarvoor vele prijzen zijn geschonken, verliep naar wensch. De geest, adviseur sprak het slotwoord en bracht allereerst dank aan de tooneelis- ten, die door hun voordrachten aan de ge zelligheid van dezen avond zoo veel had den bijgedragen. Een hartelijk woord van dank ging uit naar het dagelijksch be stuur van de plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis, met welke vereeniging den laatsten tijd een samenwerking is tot stand gekomen, alsmede aan het bestuur van het Wit-Gele Kruis te Zevenhoven, sinds en kele maanden aldaar opgericht, en die ook met de afd. Nieuwveen samenwerken. Spr. spoort aan om aan dit werk van naasten liefde mede te werken en de vereen, te steunen, en verzocht hen, wien 't mogelijk is, de contributie te verhoogen. KOUDEKERK Voetbal. Koudekerk I speelde Zater dagmiddag op eigen terrein tegen ASC I. Beide elftallen waren volledig. Direct na de aftrap ontwikkelde zich aan beide zij de een vlug spel en vooral Kouderkerk's doelverdediger bezorgde men een drukke taak, totdat 10 minuten voor de rust ASC het eerste doelpunt scoorde. 10. Na de rust is het Koudekerk I die gelijk maakt. 11, totdat vlak voor het einde wederom Koudekerk I 't winnende doelpunt scoorde 21. Deze spannende wedsarijd werd dus gewonnen door Koudekerk I met als uit- s;ag 21. Koudekerk II speelde te Leiden tegen de Sleutels II en won deze zoo spannende wedstrijd met 10, zoodat nu voor 't eerst in deze competitie de sleutels verloren. WOERDEN Ernstige aanrijding. Vrijdagavond had een ernstig ongeluk plaats op Geest- dorp, dicht bij de spoorwegovergang. De 20-jarige J. Osnabrugge uit Harmeien kwam uit de richting Woerden per fiets. Waarschijnlijk zag hij, daar hij nogal snel reed, niet den voetganger v. D., die op het rijwiel pad liep, rechts van den weg. Beiden kwamen te vallen, waarbij O. bewusteloos bleef liggen, terwijl hij uit verschillende wonden bloedde. Dr. Buitenhuis uit Harmeien verleende de eerste hulp en vervoerde de bewusteloo- ze per auto naar het ziekenhuis te Utrecht. Geconstateerd werd, dat hij een zware hersenschudding had bekomen. PRINSELIJK GEZIN NAAR ZWITSERLAND Men meldt ons van officieele zijde, dat Prinses Juliana en Prins Bernhard met Prinses Beatrix heden met den nachttrein naar Zwitserland vertrokken zijn voor een verblijf van ruim drie weken. DRIE WONINGEN AFGEBRAND. Vanmiddag zijn door nog niet bekende oorzaak drie arbeiderswoningen te Bor- culo afgebrand. De brand ia ontstaan in de woning van de familie Winkelman. Ofschoon de brand spuit spoedig ter plaatse was, kon men tegen het vuui, dat zich intusschen aan de twee naastgelegen woningen van de fami lies Groothaar en Timmerije had mede gedeeld, niets uitrichten. De drie woningen, welke deel uitmaakten van een blok van acht kleine huisjes, brandden geheel uit. De aangrenzende woningen kregen water schade. De bewoners waren slechts laag verze kerd. Bulftenland EEN TOESTEL VAN DE PAN AMERICAN AIRWAYS VERONGELUKT. NEW YORK, 20 Febr. A.N.P. De Pan American Airways berichten, dat een wa tervliegtuig van :e maatschappij van o« lijn Buenos Aires-Miami in de haven van San Juan op Porto Rico is veronge lukt. De 23 passagiers en de zes leden der bemanning konden gered worden, alsme de de post. Het ongeluk geschiedde tegen het vallen van den avond in een heftigen storm. Men veronderstelt dat het vlieg tuig bij het dalen op een zandbank is ge- stooten. WIJZIGING VAN DE RECHTSCHE REGEEUING IN SPANJE VERWACHT PERPIGNAN, 20 Februari (A.N.P.) Volgens berichten uit het rechtsche Spanje zou Franco een lijst met leden van een nieuw kabinet hebben samengesteld, dat binnenkort de huidige regecring van Bur gos zou moeten vervangen. Franco die op het oogenblik de functies van staatshoofd, opperbevelhebber van de weermacht en minister-president vereenigt, zou alleen de beide eerste functies behouden, terwijl zijn zwager Serrano Sunner, een der meest vooraanstaande leiders van de Phalanx en thans minister van binnenlandsche zaken, minister-president zou worden. Verder zouden generaal Jordana en Fernandez Cuesta, thans minister van buitenlandscbe zaken en van landbouwt minister zonder portefeuille worden. De huidige minister van oorlog, generaal d'Avila, zou inspec teur-generaal van de weermacht worden, terwijl hy als minister zou worden opge- LEIDEN. Geboren: Abraham, zoon van A. Stoeken en F. v. d. Vlist. Ondertrouwd: J. Tegelaar, wedr. 38 jaar en J. v. d. Laan, jd. 18 j. P. de Xlerk, jm. 24 j. en T. M. G. Boot, jd. 26 j. Overleden: A. W. v. Geenen, wei "an A. v. Asperen, 93 jaar. volgd door generaal Aranda, den verdedi ger van Oviedo, of generaal Moscardo, den held van Toledo. Admiraal Baratech zou minister van marine worden. Minister van justitie zou graaf Rodezno blijven en minister van financiën zou een vriend van Gil Robles worden. Gil Robles is, hoewel hij gedurende den oorlog buitenslands is gebleven, steeds in contact gebleven met Franco. Het ministerie van binnenlandsche zaken zou worden toevertrouwd aan een burger, bijgestaan door een militair des kundige, kolonel Ungria, thans chef van de openbare orde. De nieuwe regeering zou bestaan uit ge noemde acht ministers en verder uit staats secretarissen. Men weet evenwel niet, of met deze wijziging gewacht zal worden tot geheel Spanje onderworpen is, dan wel dat onmiddellijk hiertoe zal worden overge gaan. Men voegt hieraan toe, dat het moeilijk heden meebrengt de functies van staats hoofd en leider der regeering te vereenigen op het oogenblik, dat een aantal landen de rechtsche regeering erkennen of op het punt staan dit te doen. Het overhandigen van de geloofsbrieven door de diplomaten brengt protocolaire moeilijkheden mede en het is niet overeenkomstig de Spaansche traditie hat protocol te overtreden. Bovendien moet het staatshoofd zich plaatsen boven de verschillende politieke stroomingen, welke ook in Spanje bestaan. Hierdoor zou Franco genoodzaakt zijn de wijziging door te voeren, doch aan de an dere zijde zou hij aarzelen den staat op een nieuwen grondslag te plaatsen vóór hy vol- ledig overwonnen heeft. MERKWAARDIGE VISCH GEVANGEN. EAST LONDON, (Zuid-Afrika), 20 Fe bruari (A.N.P.) In zee is op een diepte \an veertig vadem een visch gevangen van een soort, welke men meende reeds lang uitgestorven te zijn. Het dier is on geveer anderhalve meter lang en weegt ongeveer vijftig kilo. Het heeft geen been deren doch alleen kraakbeen. Vinnen en schubben zijn zeer primitief en gelijk aan di.- mezozoïsche fossielen. Het dier be hoort tot de crosssopterygi. AMSTERDAM, 20 Febr. Vee. Ter vee markt waren aangevoerd: 505 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwlaiteit 68 —76 ct. 2e kw. 48—56 ct. per K.G. slacht- gewicht. 87 Melk- en kalfkoeien 180—260 per stuk 45 vette kalveren 2e kw. 4654 ct., 3e kw. 3644 ct. per K.G. levendge- wciht, 166 nuchtere kalveren 57.50, 60 schapen en lammeren ƒ1422 per stuk. 489 Varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 5759 ct., zware varkens 56 57 ct., vette varkers 5455 ct. per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Runde ren ruime aanvoer, handel sleepend, eerste kwaliteit prijshoudend, andere soorten iets lager. Vette kalveren matige aanvoer, han del traag, pijrzen laag. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, kalme handel, prijzen la ger. Schapen gewone aanvoer, handel kalm, prijzen minder vast. Varkens minder aan voer, handel inzet nogal willig met even hoogere prijzen, doch afloop weer lager. ROTTERDAM, 20 Febr. Vee. Aanvoer totaal 2307. Vette runderen 531. Vette kal veren 267. Nuchtere kalvzren 14, Schapen 800, Lammeren 13, Varl ens 6821. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 72 ct., 2e kw. 60 ct., 3e kw. 3646 ct., Vette ossen 64 563646 ct., Vette kalveren 958555 65 ct., Varkens (levend gewicht) 4847 45 ct., Schapen 474130 ct., Lammeren 504540 ct. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 23, 2e kw. ƒ18, 3e kw. 16, Lam meren 181511. Zette koeien en ossen aan voer korter, handel stug, 2e kw. iets hooger, overigens als vorige week, Dinsdag prima kw. 74 p. pr. os 66 ct., Vette kalveren aanvoer groot, handel traag, prijzen van vorige week Dinsdag met moeite te hand haven, piima tot 1.05, Schapen en lamme ren aanvoer iets korter, handel kalm, prij zen iets lager. Varkens aanvoer kleiner, handel tamelijk, prijzen onveranderd. Een pait- schapen voor export verkocht. BOSKOOP, 20 FeDr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 tuks: Forsitia 0.80 1.10, Azalea ƒ0.503.10, Rodo Pinkpearl 1.101.20, Seringen 5074 ct., Viburnum 4095 ct., Tulpen 1318 ct., Crocus 68 ct., Witte Kers 1.803.40, Physalis Fran- chettii 1.202.30, Cerarus rosea fl. pl. 1 1.80, Prunus tribola 5096 ct.. Funkia 10 ct., Azalea 60 Cu per stuk. IV1SSELNOTEERLNGEN (AMSTERDAM) Londen 8.74 Berlijn 74.83 Parys 4.94 Brussel 31.43 Zwitserland 42.32 Kopenhagen 38.97 Stockholm 45. Oslo 43 87 New York 1.86"/16 Praag 6.39

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3