De geschiedenis van de Narcissen- cultuur hooit! MAANDAG 20 FEBRUARI 1939 DE LEDSCHE COMRANT VIERDE BLAD - PAG. 14 R.K. Ver. v. Kraamverzorging voer alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 3l), voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contnbueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Teleï. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. KATWIJK Het 40 jarig jubileum der Gasfabriek Zooals we dezer dagen reeds hebben vermeld was het 1.1. Zaterdag 40 jaren ge leden, dat de Gasfabriek alhier werd ge sticht. Zooals het met al dergelijke be drijven als regel gaat, eerst in het klein om later uit te groeien tot een grootbedrijf Interessant is het eenige cijfers te geven, die van dien groei een beeld geven. In 1899 bij het in gebruik nemen der gasfabriek had Katwijk 8100 inwoners, op 31 Dec. IJ. was dit 18500. In het eerste jaar van het bestaan werd afgeleverd 83000 M3 gas. In het afgeloopen jaar 1938 was dit cijfer 1.925.000 M3. In het jaar van oprichting was de dagcapaciteit 400 M3. nu is dit 8 a 9000 M3. De kapitaalschuld bedroeg was in 1899 65.000.in de dure oorlogs jaren was dit gestegen tot 290.000. doch nu bedraagt de schuld na afschrij vingen en aflossingen 63.000.Bij de oprichting was de gasprijs ly2 cent, later opgeklommen (in de oorlogsjaren) tot 20 cent, doch thans is de prijs gemiddeld 6, 2 cent per M3. Dit vooraf. Zaterdag LI. was er receptie ten gemeen- tehuize. Daar hebben honderden van hun belangstelling doen blijken. Het is ondoen lijk bij benadering te zeggen hoevelen kwa men complimenteeren. Noemen we slechts de vooraanstaande personen uit de gemeen te als de hoofden van dt diverse gemeente bedrijven, de raadsleden, notaris Matthijs, verschillende eerwaarde heeren geestelij ken, meerdere heeren reeders, diverse be sturen van vereenigingen, enz. enz. Dan waren telegrafische bewijzen van belang stelling binnengekomen, o.m. van burge meester Collectte uit Den Briel, van den oud-burgemeester van Maassluis, den heer Dommisse. Vermelden we nog, dat Staats raad mr. dr. J. Schokking, oud-burgemees ter van Katwijk, het feestdiner van 1.1. Vrij dag bijwoonde. Dan was er een schat van bloemen ingezonden, het eene bloemstuk al mooier dan het andere, voornamelijk van firma's die met de fabriek zaken doen. Een ■zeer bijzonder mooi bloemstuk was inge komen van de directie der Staatsmijnen in Limburg. Met was ales één bloemenzee en B en W. en de directeur der gasfabriek de heer E. A. van Daalen, die, eooals begrijpe lijk niet alleen nu, doch ook reeds Vrijdag vele complimenten in ontvangst had te ne men, kunnen met dankbaarheid op dezen dag terug zien omdat overduidelijk is ge bleken hoe de burgerij hun werk weet te waardeeren. Zaterdagavond was er een bijeenkomst van het personeel der gasfabriek in „Casa Cara" in verband met het 40-jarig pubileum van den heer A. v. d. Holst, die gedurende de oprichting der gasfabriek in verschil lende functies, in opklimmende richting, is werkzaam geweest. Zooals te begrijpen is, is v. d. Holst bespeecht en befuifd en de beste wenschen werden hem toegesproken in verband met zijn „op pensioen gaan" over enkele dagen. Tevens had v. d. H. een daadwerkelijk bewijs van sympathie in ontvangst te nemen, waarvoor v. d. H., evenals voor de huldiging op dezen avond, hartelijk dank zegde. Lustrum van de Hanze. Ter gelegen heid van het vierde lustrum hield de „Han ze" ex feestvergadering in het Parochiehuis. Behalve de leden met hun dames waren verschillende genoodigden aanwezig, o.m. de besturen van afdeelingen van de Hanze uit naburige gemeenten. Verschillende per sonen voerden het woord en de beste wen schen werden uitgesproken voor de toe komst van den Middenstand en van de Vereeniging. Het laatste gedeelte van den avond was bestemd voor een gezellig sa menzijn en de feestelijke viering kwam hierbij goed tot uiting. Aan alles komt een einde, en zoo ook aan deze feestvreugde. Landverhuring. In een verkaveling van 17 perceelen werd vanwege de ge meente een openbare verhuring gehouden van het perceel „De Teune-wei". Er was volop belangstelling en huurders van perc. 117 werden resp. Nic. Parlevliet 22, Jac. Jonker 25, Jac. Jonker 7,L L. v. Rijn 9, C. Vooys 4, Joh. Parlevliet 27, C. van Duyn ƒ34, Joh. v. Duyn ƒ17, Jac. Remmerzwaal 24, A. Remmerzwaal 15, A. v. Duyn 19, C. Ouwehand 20, C. Kromhout 21, B. Impthorn 26, W. van Duyn 23. In botsing. De 17- en 18-jarige zusjes V. uit Katw:jk aan Zee kwamen vanuit de v. Egmondstraat richting Leiden en hadden geen erg in een uit de Voorstraat van rechts komende luxe auto, die volgens getuigen een matigen gang reed. Remmen kon niet meer afdoende helpen en de fiets en een der meisjes geraakte onder de auto. Maar wonder boven wonder liep het vrij goed af. Mej. V. kon met een glas water (voor den hevigen schrik) volstaan, maar had een ge scheurde japon en een vernield rijwiel. Het tweede meisje kwam er met den schrik af. De politie maakte van het geval proces verbaal op. OEGSTGEEST Fonds voor dekenhuis verpleging. Ge noemd fonds hield in St. Willibrord haar al- gemeene jaarvergadering. De belangstel ling was zeer gering; van de 1000 leden wa ren er met bestuur mede 13 aanwezig. De voorzitter, de heer F. Blonk, sloeg een terugblik over het afgeloopen vereenigings- jaar.. De financieele resultaten waren bevredi gend, alhoewel in belangrijke mate ver schillend bij vorige jaren. Dit vindt weer zijn oorzaak in het zeer hooge bedrag aan verpleeggelden, welke uitgaven over 1938 hooger zijn geweest dan in eenig vooraf gaand boekjaar sinds de oprichting der ver eeniging. De regeling voor de werkloozen met de gemeente is over 1938 bestendigd. De voorz. wijst er vervolgens op, dat zijn 3- jarige periode voorbij is en hij dus moet af treden. Daar spr. het voorzitterschap reeds 9 jaar bekleedt, heeft hij de laatste maan den meermalen overwogen of het wellicht gaan aanbeveling zou verdienen, zich niet meer herkiesbaar te stellen, doch zijn lief de voor het fonds deed spreker besluiten bereid te zijn de leiding te geven, indien de vereeniging dat verlangt. Spr. eindigde zijn openingswoord met dank te brengen aan zijn medebestuursleden en Raad van Com missarissen, doch vooral ook aan den me disch adviseur prof. dr. Carp voor diens waardevolle adviezen. De secr., de heer W. den Boer, bracht een welverzorgd jaarverslag uit, waarvan we noteeren, dat het ledental thans 1066 bedraagt. Een vooruitgang van 50 leden. In 1938 zijn 43 personen in een ziekeninrich- ting verpleegd. De heer J. v. d. Poot rapporteerde den fi- nancieelen toestand: ontvangsten 4129,22, uitgaven 3667,69, saldo 461,52. Naar de reserve voor besmettelijke ziekten werd 250 overgeboekt, zoodat de winst bedraagt 211.53. De kascommissie bracht bij monde van den heer L. Nouwens een gunstig rap port uit. Het periodiek aftredend lid van den Raad v Commissarissen, de heer J. Peters, werd herbenoemd. Ook de aftredende bestuurs leden de heeren F. Blonk en W. den Boer werden herkozen, terwijl de heer Blonk zich met alg. stemmen tot voorzitttr zag herbenoemd Het bedrag voor uitkeering bij besmet telijke ziekten bepaalde de vergadering op 7.50. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld hoe de plaatselijke geneesheeren stonden tegenover het fonds. Voorts werd gevraagd of opname altijd wel noodzakelijk of ge- wenscht was, waarop werd geantwoord, dat indien er bij he' bestuur eenige twijfel be staat, dan advies wordt gevraagd aan prof. Carp, wiens advies voor het bestuur bin dend is. Het te spoedig afgeven van een briefje voor opname komt ook wel eens voor, door onbekendheid met het regle ment. Hierna sluiting. SASSENHEÏM St. Josephsgezellen. De St. Josephsge- zellen gaven Zondagavond hun eerste Vas tenavondvoorstelling voor belangstellen den, welke uitnemend is geslaagd. De zaal was goed gevuld en de eigen band der ge zellen „The Accordeon Jazz" bracht er reeds lang voor den aanvang de stemming in, daarmede het wachten bekortend. Deze avond, die de vele feestavonden sloot, behoorde tot de beste, die wij mede gemaakt hebben. Kap. Schmidt, vice-prae- ses, heette om ruim kwart over 8 de aan wezigen welkom, v/aarna het doek opging voor het eerste bedrijf van „De held van het witte doek", een klucht in 3 bedrij ven door Steph. van Cuijk, welke werd op gevoerd door de tooneel-afcLeeling „The Kolpingsboys" In het eerste bedrijf zien wij de film maniakken en journalisten een als de film held Kees Bekker verkleede reclameloo- per, vervelen. De pseudo Bekker weet niet wat hem overkomt en geeft op de vra gen van den interviewenden journalist de idiootste antwoorden, die deze als heerlij ke uitlatingen van Kees Bekker noteeren. Het tweede bedrijf, waarin een tweede pseudo Kees Bekker te voorschijn komt, geeft reeds groote verwikkelingen, waar van men de oplossing in het derde bedrijf ziet. De spelers waren allen best, en zeer rol vast. Als d- allerbesten kunnen worden aangemerkt Verschuur en Piet Willemse. Zonder de groote zorgen van een goede regisseur is zulk een opvoering onmogelijk. Den heer v. d. Kamp komt dan ook alle hulde toe. Voldaan gingen de aanwezigen naar huis. Hedenavond wordt hetzelfde opgevoerd voor ouders en donateurs, reden waarom een gedetailleerde beschrijving achterwege blijft. Botsing. Zonaagamorgen half 9 gaf de heer W. door uitsteken van de richtingaan wijzer te kennen, dat hij de Charbonlaan in wenschte te gaan. Een achter hem aan komende motorrijder rekende op die ma noeuvre en botste, toen de heer W. slechts stopte, tegen de wagen op. De motorrijder viel met zijn machine over den weg en be kwam eenige lichte verwondingen. De mo tor werd zwaar beschadigd. Hu-va-ho. Door de strenge vorst in December en het zeer langzaam broeien der bolgewassen is de tentoonstelling van huis vlij tproducten en huisbroei, welke jaarlijks door de Kruisvaart en St. Josephs- gezellen georganiseerd wordt een week ver laat en zal thans gehouden worden 5 en 6 Maart a.s. „Teylingen" Buiten volle sportvelden heeft de V.V. Teylingen bewezen ook nog volle zalen te kunnen trekken. De groote zaal van het K. S. A.-gebouw Zilveren jubileum van de vereeniging „De Narcis" Een feestrede Hedenmiddag is in het gebouw „St. Ba- vo" te Haarlem een feestvergadering ge houden, ter viering van het 25-jarig be staan van de vereeniging „De Narcis". De voorzitter, de heer H. van Zonneveld, hield de volgende rede: Openingsrede voorzitter Zonneveld. De teelt van Narcissen is van betrekke lijk recenten datum. Voor honderd jaar be stond de teelt van bloembollen voorname lijk uit Hyacinthen, alleen in de omstreken van Uitgeest werden eenige Trosnarcissen (Tazetten) geteeld. Eerst later zijn de soor ten Golden Spur en Van Sion gekomen, de daarmede gepaard gaande uitbreiding van teelt en handel had plaats in de laat ste 15 jaren der vorige eeuw. In de eerste jaren van deze eeuw is men begonnen met de teelt van Bicolor Victo ria, toen werden Emperor, Empress, Henry Irving en enkele andere soorten als aan vulling gebruikt. In dezen tijd verscheen de King Alfred, de Narcis die de laatste 25 jaren zoo'n groote rol heeft gespeeld. De initiatiefnemers: de oude heer Beerhorst en ds. YViisten- hoff. Het was in dezen tijd van opkomst der Narcissenteelt, in het jaar 1914, dat de Vereeniging „de Narcis" werd opgericht. Te Sassenheim weid de Narcissenteelt vooral op de armere geestgronden met succes beoefend. Daar kwamen enkele Narcissenkweekers tezamen om met elkaar een vereeniging te stichten/ Het initiatief daartoe ging voornamelijk uit van de hee ren R H. Beerhorst en ds. Wüstenhoff, die ons ook verrijkt hadden met een boek over de Narcis. Er werd begonnen met een proeftuin, en al was het op zeer bescheiden schaal, het was voor allen leerzaam. De heer Beer horst. was de voorzitter, hij verzorgde ook de proeftuin en gaf cjen leden menige practische les. Het aaltjesziek. Het was in de eerste jaren van het be staan van onze vereeniging. dat zich het aaltjes ziek openbaarde. Al spoedig bleek, dat het voor de Narcissencultuur een ramp zou beteekenen, tenzij met vereende krachten tegen de ziekte kon worden op getreden Daarom werd besloten de Sas- senheimsche Vereeniging in een Nationale om te zetten en het ledental aanzienlijk uit te breiden. Een van de eerste daden der nieuwe ver eeniging was een keuringsdienst in het le ven te roepen en rapporten te verstrek ken omtrent de gezondheidstoestand. Tot onze voorzitter werd gekozen de heer C. M. Grullemans, de leider van den keuringsdienst was de heer W. van der Laan te Voorhout. De bestrijding was een zeer moeilijk werk, daar niet alle kweekers overtuig waren van het gevaar der ziekte en er ve len waren, die zelfs geleerd moesten wor den wat het ziek was. De controleurs van onzen dienst waren hierin zeer behulp zaam, en zoo werd de strijd aangevangen. Nieuwe teleurstelling. Een groote teleurstelling was het invoer verbod voor Narcissen dat Amerika in 1925 toepaste, het verwonderlijke was, dat dit verbod reeds twee jaren tevoren n.l. in 1923 werd afgekondigd. De belanghebben den kregen den tijd om voldoende plant goed in te voeren, teneinde de Narcissen- cultuur in Amerika te vestigen. Hoewel men dus bevreesd was voor den invoer van lerbare bollen, omdat het aaltjesziek over vrijwel alle Narcissenkweekerijen in de verschillende landen vo-orkwam, was men niet bevreesd om dit materiaal als plantgoed in groote hoeveelheden toe te laten. Het is voor ons nog steeds een vraag H. VAN ZONNEVELD of hierin ook protectie een rol speelde. Hoe het zij, de Vereenigde Staten van Amerika waren practisch voor de Narcissen geslo ten. Groote aanplantingen hadden daar te lande plaats en er werd op zelfvoorziening aangestuurd. Laboratorium-successen. Inmiddels werd het werk der gezondma king van onze cultures met kracht ter hand genomen. Het Laboratorium te Lisse onder de energieke leiding van prof. E. van Slogteren, slaagde erin door een warmwa terbehandeling de aaltjes te dooden, ter wijl dit aan de bollen gaan schade deed. Het bezwaar van de besmette bodem bleef echter bestaan. Dit was bij de zeer intensieve cultuur een groote moeilijkheid. Wel werden de besmette plekken ruim schoots uitgegraven, maar dit alleen was niet afdoende. Diep spitten, en eenige ja ren onbeteeld laten was noodzakelijk. Alle perceelen land waren echter voor diepspitten niet geschikt, daar zich op som mige plaatsen teveel klei of veen bevond om een goede teeltlaag uit de diepte naar boven te werken. Het is ons echter na veel arbeid gelukt in Nederland een toestand te krijgen, die ons met gerustheid de toekomst doet tege moet gaan. Evenwel is het noodzakelijk, en de kweekers zijn daarvan ook door drongen, dat waakzaamheid een eerste vereischte is. Strenge voorschriften. Het meet tot eer van de Nederlandsche Narcissenkweeker gezegd worden, dat hij zich gevoegd heeft naar de strenge maat regelen die de keuringsdienst, in overleg of'op voorschrift van het bestuur, bijge staan door deskundigen, hem heeft opge legd. Te moeilijker was dit, daar de ja ren waarin hem deze laatsten werden op gelegd, voor hem zeer slechte jaren waren. De prijzen van zijn product waren zoo laag dat van een loonende productie niet meer kon worden gespreken. Nu heeft hij echter de voldoening, dat de buitenland- sche deskundigen zijn artikel als gezond hebben erkend, boven dat van andere lan den. Intüsschen had ook op andere wijze de vooruitgang van de Narcissencultuur voortgang. Nieuwe aanwinsten kwamen in den handel, een keur van trompetnarcis sen, rood-cups en Poetaz deed zijn intrede, de een al deugdzamer dan de ander. Welk een aanblik boden onze Narcissen-ten toonstellingen. Niemand had dat ooit ten tijde van de oprichting onzer vereeniging, nu vijf en twintig jaren geleden, durven denken. Men zegt wel eens in den volksmond: „wij leven snel", maar de ontwikkeling ook op dit gebied met haar wetenschappe lijke hybridisatie is een vooruitgang in de botanie, die met verwonderende oogen wordt gadegeslagen. Als gevolg van de studiën om door koe ling vervroeging te verkrijgen is het te genwoordig mogelijk reeds met Kerstmis een Narcissen-tentoonstelling te organise ren, iets wat 10 jaar geleden voor totaal onmogelijk werd gehouden. Daarenboven is het door een systeem van verwarming en koeling mogelijk ge bleken Narcissen voor het Zuidelijk half rond geschikt te maken, zpodat ze gedu rende de wintermaanden van het Zuide lijk Halfrond (van Juli tot September) kunnen bloeien. Deze vooruitgang is ver kregen met veel moeite en kosten, en ook onze vereeniging heeft daartoe het hare bijgedragen. Wij erkennen hiervoor gaar ne de krachtige steun van onze Regeering, die steeds getoond heeft een open oog te hebben voor de belangen van het bloem bollenvak. Tegenwoordig tracht elk land, dat zich voor de Narcissenteelt interesseert, zich ook te verrijken me de technische vooruit gang, die wij hier bereikt hebben. Dit maakt de strijd voor het behoud van onze markten steeds zwaarder. Ik denk b.v. aan de jaren, die kort ach ter ons liggen. Toen wij in 1936 in het mid den van December in Amerika waren voor de hearing over het nematode vraagstuk, waren daar reeds volop Narcissenbloemen in den handel. Het waren Amerikaansche Narcissen, behandeld met de in Holland uitgevonden methoden, en daardoor met succes vervroegd. Omdat ons product op de Amerikaansche markt niet was toegela ten, hadden wij op dit groote afzetgebied geen voordeel van de door ons bereikte resultaten. Zoo zouden er meerdere voorbeelden genoemd kunnen worden. Wat zou er b.v. van de Amerikaansche Narcissen-cultures terecht gekomen zijn, indien daar het systeem warwaterbehandeling van prof. van Slogteren niet had kunnen worden toegepast. Er zijn echter ook verblijdende gevolgen. Onze keuringsdienst is zeer streng, en verschillende leden hebben daarover wel eens geklaagd, doch over het algemeen heeft men de strenge maatregelen aan vaard, omdat men overtuigd was dat het de eenige weg was om ons product tot het beste op de wereld op te voeren. Ziehier een der resultaten. Spr. citeerde een circulaire, uitgaande van het Departe ment van Landbouw van de Vereenigde Staten van Amerika, gedateerd te Wash ington den lOen Nov. 1938. Het geciteerde gedeelte uit een offi cieel besluit in Amerika genomen, geeft onze kweekers een sterk wapen in de hand om hun goed recht te bepleiten voor de verkoop van hun artikelen in het buiten land. Telkens weer nieuwe moeilijkheden. Dat desniettegenstaande telkens weer moeilijkheden worden opgeworpen vindt hoofdzakelijk zijn oorzaak in de geest van autarkie, die in den internationalen handel bijna overal zijn invloed doet gelden. Aan den anderen kant moet het ons, kweekers, van Narcissen, ertoe dringen om onze cul tures steeds meer te verbeteren. Dit is het meest op den voorgrond tre dende doel van onze vereeniging en het is een verblijdend teeken, dat wij in dezen de volle medewerking van de Regeering hebben. Juist dezer dagen is door ons ont vangen de Kon. goedkeuring op onze ge wijzigde statuten en keuringsreglement, waarbij wij erkend zijn als vereeniging, mede belast met de uitvoering van de bloembollenziektenwet. Dit heeft tengevolge, dat, indien zich hier of daar een kweeker zou bevinden, die weigert zijn bloembollen vrijwillig on der de keuring te plaatsen, hij nu met de wet daartoe kan worden gedwongen. Dit is een belangrijke stap voorwaarts, omdat wij nu in staat zullen zijn elke besmet tingshaard uit te roeien, waar deze zich ook mocht bevinden en het is onze plicht toe te zien, dat dit ook inderdaad ge schiedt, indien noodig zelfs tegen het on gegronde protest van den eigenaar in. Zóó gaan wij moedig voorwaarts, krach tig, omdat we vereend zijn door dezelfde gedachte, ons artikel blijvend te bestendi gen op een peil, dat overal zal worden ge respecteerd, omdat wij strijden voor een rechtvaardige zaak, en wetende dat onze Regeering ons steeds in deze moeilijke taak zal steunen. Onze wensch is, dat wij met Gods hulp slagen mogen om dat doel te bereiken. was ten minste tjokvol toen de voorzitter, de heer C. H. Rotteveel de feestavond met een kort welkomstwoord opende, waarin hij wees op de goede samenwerking tus- schen bestuursleden hetgeen, volgens spr. een hechte ondergrond was om verder voort te bouwen. Spr. deed een beroep op de donateurs en spoorde hen aan te gaan werken onder het motto: Iedere donateur wint één bij. Na dit serieuze gedeelte kwam het caba ret-ensemble „De Lachsprinters" uit Haar lem voor het voetlicht die geweldig succes hadden met „Wat een dooie boel". In de pauze had een verloting plaats ten bate van de vereenigingskas, waarna de „Lachsprinters" optraden met een één-ac- ter, die de stemming er danig inbracht, maar.... de voorzitter gunde de jongelui v/at, en daar het half elf geworden was, werden de heeren uit Haarlem bedankt en onder leiding van Henk Smal werd begon nen aan een polonaise tM opening van een bal-avond. Olie-bollen. De Donderdag j.l. door de samenwerkende tuberculosebestrijdings- vereenigingen georganiseerde oliebollendag heeft ƒ205.16 opgebracht. VOORSCHOTEN „Guido Gezelle". Gisteravond gaf de tooneelvereeniging „Guido Gezelle", onder af deeling van de St. Jozefgezellen, een uit voering in het R.K. Vereenigingsgebouw alhier. De groote zaal was geheel bezet, toen kapelaan Perquin dezen feestavond opende en een uitleg gaf van het op te voe ren tooneelspel, getiteld „Toen de zon op ging", een tooneelspel in drie bedrijven. Dit tooneelspel voldeed uitstekend zoowel wat de inhoud als het spel betrof. Juist door het spel der tooneelisten, die de rollen zoo eenvoudig en toch zoo natuurgetrouw weer gaven, zonder opsmuk, sloeg het spel zeer bij de aanwezigen in. Zeer zeker was het dankwooru aan het einde van het spel, gesproken door kapelaan Perquin, welver diend. In het bijzonder dankte de eerwaar de redenaar den heer P. Meegdes, regis seur der tooneelvereeniging, onder wiens leiding dit tooneelspel was ingestudeerd en werd uitgevoerd, voor de voorbereiding van dezen zoo geslaagden feestavond. Hier na werd nog eenigen tijd gelegenheid tot dansen gegeven. Aan den heer P. Hoppezak was de grime voor het tooneelspel opgedra gen en in goede handen. De pauzen wer den door muziek aangevuld. WARMOND Gemeenteraadsverkiezing. Door B. en W. van Warmond is bepaald dat de stemming voor leden van den raad dezer gemeente zal plaats vinden op Woensdag 7 Juni a.s. Benoeming. De heer A. M. L. v. Delft volontair ter secretarie alhier is met in gang van 20 Febr. 1939 benoemd tot con troleur bij de werkloozenzorg der ge meenten Castricum en Limmen. AV hun bocbi k»#rd a»«t«n n»m«n «st iw: «h- 3 zicht b*l«aa«;d wordt?... NOOT!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14