MGEVING MAANDAG 20 FEBRUARI 1939 DE LEIOSCHE COURANT HILLEGOM Candidate» voor den Raad. Voor de a.s. verkiezing van leden van den Gemente- raad zijn door de A.R. candidaat gesteld: J. O. Vermeer (aft.), J. Veldhuyzen van Zanten (aft.), J. C. dé Koning, G. E. Veld huyzen van Zanten, H. v. d. Jagt, G. Hyl- kema en W. J. Buurman. Onderwijs. Mej. N. de Groot alhier is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. school te Zilk. Ongeluk met hijsclibok. Nabij de Frederikslaan is men in werkverruiming bezig met het diepdelven, waarbij ëen hyschbok gebruikt wordt. Zaterdagmorgen is deze bok omgevallen, waardoor de arbeider J. van Nieuwenhui- zen aan den schouder werd getroffen en in de 2KM., diepe kuil viel. E.H.B.O. verleen de den eersten bijstand en bevrijdde den arbeider, Deze klaagde over inwendige pijnen; dr. Wijkmans kon echter geen let sel constateeren. Per brancard werd het slachtoffer via een schuit naar de Frede rikslaan vervoerd en van daar per zieken auto naar zijn woning aan de Hofstraat. Het ongeval is goed afgeloopen. Geboren: d. van M. Korbee-Heems- kerk z. van G. M. Philippo-Veen d. van M. Guldemeester-Kardol d. van J. P. Buckins-van der Linden d. van G. Jonkman-Bkker z. van M. W. P. Ver hoeven-Kuipers d. van M. van Rooden- Klinkerberg d. van C. Walkers-Kockel- koren z. van M. H. Laten-Raamsveld Ondertrouwd. G. A. Homringhaus en C. Gahrmann K. de Groot en W. Kühl Getrouwd: S. J. A. Glas en M. G. Brouwer Overleden: J. Wagterveld 39 jaar - L. J. A. van Houten, 12 dagen. LISSE EEN PRACHTIGE HUISBROEI- TENTOONSTELLING. Zaterdagnamiddag had de officieele ope ning plaats van de 9e jaarlijksche huis- broeitentoonstelling van de St. Josephs- gezellenvereeniging en K.J.C. welke t ot en met hedenavond in het K.J.C.-gebouw wordt gehouden. De huisbroei-commissie bestaat uit de heeren S. Langelaan, voorz.; P. van Opzeeland, secr.; H. Halfschepel, penningm. en J. Mesman en J. huis in 't Veld, commissarissen. De jury bestond uit de heeren A. M. Belle, J. W. A. Lefeber en J. Schoorl Lzn. voor de inzendingen der Gezellen, uit'de heeren J. Berbee Gz., George Vreeburg 'en W. Onderwater voor de inzendingen der K.J.C.'ers. De voorzitter der commissie heette al len hartelijk welkom in 't bijzonder wet houder Warmerdam en de vertegenwoor digers der diverse plaatselijke organisa ties. Hij wees vervolgens op de expositie en constateerde met welgevallen, dat deze schitterend was en dat door vakkundige kopstukken was opgemerkt, dat deze wer kelijk „af" is. Hij feliciteerde inzenders en ouders en bracht den laatsten dank, dat zij het voor hun jongens Over hebben om ruim 5 weken die „rommel" in de huis kamer te hebben met al de last en onge- riefelijkheid daaraan verbonden. Wethouder Warmerdam, vervolgens het woord voerende voor de officieele opening, vond het spijtig, dat onze Bur gemeester wegens uitstedigheid niet deze opening zelf kan doen. Ook spijt het hem, vooral met het oog op de voortreffelijke ontwikkeling der verschillende variëtei ten, welke voor huiskamerbroei werkelijk een hoogtepunt hebben bereikt waarop een kasbroeier trots zou kunnen zijn, dat hier niet aanwezig zijn vertegenwoordi gers van Bloembollencultuur en Kwee- kersbond zooals in Bloemlust te Sassen- heim, waar toch enkel het beste uit het beste wordt ingezonden terwijl hier aan een van te voren gegeven opgaaf moet worden voldaan. Al stond hier in mijn plaats, zoo ging hij verder, een Excellen tie, dan zouden noch inzenders, noch com missie, zich behoeven te schamen. Spre ker zeide ook te spreken namens L.T.B. en Veilingbestuur en feliciteerde de in zenders en ouders met het schitterend re sultaat. Dank bracht hij aan de bloemis ten, die voor dat doel gratis bollen be schikbaar stelden. Zij kunnen thans con stateeren, dat er toch nog wel liefde is voor ons mooie vak, een bedrijf waarop onze gemeente als 't ware drijft! Spreker hoopte, dat het bezoek groot moge zijn, doch spoorde voral aan velen te bewegen bij de sluiting heden-(Manadag) avond, te genwoordig te zijn omdat deze sluiting en prijsuitreiking zal geschieden door den burgemeester. En nu, zoo besloot den heer Warmerdam, ons weer klaar gemaakt, voor de 10e, dat wil zeggen voor een lus trumtentoonstelling. De heer Langelaan dankte den spreker voor zijn waardeerende woorden, waarna een rondgang langs de exposities werd gemaakt. De jury besliste de prijzen als volgt: Voor inzendingen St. Josephsgezellen: K. van der Vlugt le pr.; met wisselbeker; G. Siebelt 2e pr. met lof van de jury voor de Tulpen; Gebr. G. en Th. Weyers 3e pr.; G. v. Es 4e pr.; J. Salman 5e pr.; H. Hoek stra 6e pr.; M. v. d. Lans Az. 7e pr.; J. Weyers Lz. 8e pr.; P. Weyers Lz. 9e pr.; J. Kleihorst 10e pr. en H. v. d. Kamp 11e prijs. Inzending van Koos Faas, als lid van „St. Isidorus'' klassificaten Josephsgezel len 4e prijs. Inzendingen K. J. C. en G. Wassenaar Thz. le pr. met wisselbeker thans defini tief; A. Hartveld 2e pr.; C. Ruigrok 3e pr.; P. Grimbergen 4e pr.; H. v. Dril 5e pr.; J. Kops 6e pr.; G. v. d- Berg 7e pr. en Th. v. Ruiten 8e prijs. Vermelding, verdient nog dat in het middenpark een inzending ter opluiste ring waren ingezonden en wel Narcissen door den heer D. W. Lefeber en Tulpen door de heeren Gebr. Vreeburg alhier. De engelachtige tonknuppelaars. In deze gemeente is een nieuwe sport- vereeniging in het leven geroepen n.L „de tonknuppel 3de Poellaan". Zaterdagmiddag hield deze vereeniging haar eerste wedstrijd, waaraan door 25 man werd deelgenomen. De opening van den wedstrijd geschied de door den heer J. C. de Haan, gemeente secretaris. In zijn openingswoord consta teerde spreker het feit, dat deze vereeni ging was in het leven geroepen ,om de sport tonknuppelen te beoefenen en om de saamhoorigheid van de Engelbewoners nog hechter en sterker te maken dan zij reeds was. Deze tak van sport is er een van vreedzame aard om eikaars krachten te meten, waarbij de vredelievendheid der deelnemers niet in gevaar wordt gebracht. Namens de burgemeester, die verhinderd was deze opening te verrichten, doch die met deze vereeniging ten volle sympathi seert, verklaarde spreker de opening te verrichten. Hierop ging spreker naar de startplaats, alwaar hij 2 in oranedoek ge wikkelde knuppels ontving, waarmede hij de eerste gooien naar de ton deed. Hier mede was de opening voltrokken. Voor de deelnemers lagen een stapel knuppels gereed en het werpen kon begin nen. Met de knuppels moesten zij een groote teerton, die, door eenige dagen in het water te hebben gelegen, extra was gehard, tot pulver gooien. De groote scha re omstanders meende, dat dit nimmer zou kunnen, doch het is geschied. In het eerste begin waren er nogal mis- treffers, doch gaande-weg ging het beter en na ongeveer een half uur was het eer ste gat geworpen. Zoo werd langzamer hand het bestaan van de ton teniet gedaan. In totaal kreeg de ton 704 maal een knuppel te incasseeren; bij de 704de maal bezweek zij onder de aframmeling. Het aantal gooien kan men veilig schatten op ongeveer 800 met de misgooien mee, zoo dat elke deelnemer 32 keer heeft gewor pen. De prijswinnaars waren: le prijs A. Schrama; 2e prijs J. Waasdorp; 3e prijs Y. de Jong; 4e prijs A. Schrama Jr.; 5e prijs J. Waasdorp en 6e prijs C. Pol voor de meeste treffers n.L 31 stuks. De prijzen bestonden uit levensmiddelen (carbonade), terwijl elke deelnemer werd vergast op 1 pond carbonade. Dè wedstrijd had een vlot verloop en er werd meerdere malen gelachen om de mis gooien of een hoeratje aangeheven wan neer er een "o1frpffër was. Gaat niet door. Door omstandigheden gaat de vergadering, welke morgenavond zou worden gehouden ter oprichting van een plaatselijk comité voor de actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap" niet door en is tot later datum uitgesteld! LEIDSCHENDAM OP HEETERDAAD BETRAPT. Zaterdagavond hebben de Gebr. van B., alhier door verbreking van het kelder raam zich toegang verschaft tot café „Centraal" van den heer Mook aan den Vlietweg. De familie M. was afwezig in verband met een tooneeluitvoering. Van de plannen tot inbraak was blijkbaar een en ander uitgelekt, om welke reden de veldwachters Polderman en van Beunin- gen zich vroegtijdig in de slaapkamer van den heer M. hadden doen opsluiten. Zoo dra het licht in het café na den sluitings tijd gedoofd was, hoorde de politie ge stommel bij de woning. Na verloop van eenigen tijd, nadat de heeren eerst in de keuken hadden rondgesnuffeld en de la den in de toonbank hadden nagekeken, kwamen zij in de slaapkamer, waar zij twee revolvers op zich zagen gericht, ter wijl de hond van veldwachter Polderman een der inbrekers aanvloog. Spoedig wa ren de heeren ingerekend. Zijn zijn, na eerst voor den burgemeester te zijn ge leid, overgebracht naar de marechaussee kazerne te Wassenaar. Een vijl en twee zaklantaarns werden in beslag genomen. Aangehouden. Op verzoek van de Haagsche politie zijn alhier aangehouden de 15-jarige B. en de 17-jarige van K., beiden wonende alhier, in verband met een rijwieldiefstal te Den Haag. Beiden zijn naar den Haag overgebracht. Inzegening Stalenramenfabriek. Gis teren had de inzegening plaats van de stalenramenfabriek van de firma Koop aan den Broekweg. Begonnen werd met "een gezongen H. Mis in de parochiekerk van den H.H. Petrus en Paulus te Leid- schendam. Vrijwel het geheele personeel met familie woonde de plechtigheid in de kerk bij. Na de plechtigheid in de kerk begaven allen zich naar de fabriek. Onder de aanwezigen merkten wij op o.m. den heer Koop en den ouden heer Koop, den grondlegger van het bedrijf, burgemeester en mevr. Keijzer, pastoor Pompen uit Scheveningen, kapelaan van Kempen uit Amsterdam en verder zeer vele, genoo- digden. De heer Koop heette allen harte lijk welkom op deze feestelijke bijeen komst bij de opening der fabriek. Het doet spreker genoegen, dat zoovelen de plechtigheid in de kerk hebben bijgewoond Straks wordt de fabriek ingezegend, laat, aldus spreker, de fabriek nooit ontheiligd Provinciale weg Sassenheim-Noordwijk GEDEELTE RIJKSSTRAATWEG— TEYLINGERLAAN. Hedenmorgen is te 's-Gravenhage aan besteed het plm. 70Ö- M. lange gedeelte van bovengenoemden weg gelegen tusschen den Rijksstraatweg te Sassenheim en de Tey- lingerlaan te Voorhout. Laagste inschrijver was S. van 't Verlaat en Co. te Zeist voor 49.200.—. Acht maanden na de gunning moet dit werk gereed zijn, maar waar nog verschil lende andere gedeelten aanbesteed moeten worden, zal het nog wel geruimen tijd duren voor de verbinding met den nieuwen Rijksweg geheel gereed is. Waar velen hun hoop gesteld hebben op dit werk om hun gedwongen rust te be ëindigen, zullen de bepalingen omtrent de arbeidersvoorwaarden en tewerkstellen van werkloozen zeer zeker interesseeren. Arbeidsvoorwaarden. De bepalingen van de Landelijke Collec tieve Arbeidsovereenkomst voor de bouw bedrijven voor water-, spoor- en wegen bouw zijn van toepassing. Voor tewerk gesteldwerkloozen, die „vol waardig" worden geacht gelden deze even eens; voor tewerkgestelden, die voor dit werk, door hun mindere routine, niet gelijk gesteld kunnen worden met vaklui, zal een loon naar billijkheid worden bepaald. De Directie heeft zulke veranderingen goed te keuren. Tewerkstelling van werk loozen. De aannemer is verplicht, na aftrek van het aantal menschen dat reeds bij den aan vang van het werk bij hem in geregeld en en onafgebroken dienst was, 90% van de verder benoodigde arbeiderskrachten uit de werkloozen van Zuid-Holland te nemen, van welk percentage 50% moet betrokken worden van de Organen der Arbeidsbemid deling te Sassenheim en Voor hout. Het werk. Het eigenlijke werk bestaat uit het ma ken van den nieuwen weg (lichaam en dek) met rijwielpaden, het bouwen van een dui- kerbrug, het leggen van een 3-tal duikers, het slaan van een loopbrug en bijkomende werken: baggeren en slootschieten, het het plaatsen van hekken en afrasteringen. De rijweg zal een breedte krijgen van 6 tot 6.50 M., en zal buiten de op- en afrit van de over de Teylingersloot te bouwen duikerbrug, als dek een laag bituum heb ben, afgdekt met split. De hoogte van den weg zal varieeren van 20 c.M. tot 1.75 M. boven N.A.PDe hellingen van den brug zullen 175 bédragen'. De rijwielpaden zullen van den weg ge scheiden zijn door een berm van 3 M. breedte; hopelijk zal de Provincie hier, evenals langs de 's-Gravendamscheweg te Voorhout, boomen planten. Het rijwielpad zal een breedte krijgen van 1.50 M. en bedekt zijn met basaltine- tegels tusschen banden van gewapend be ton. Het brugdek met de opritten, totaal over een lengte van 50 M., zal bestraat worden met klinkers, evenals een nabij de Teylin- gerslaan te maken paralelweg waarop de herrezen huizen nrs. 66 en 68 hun uitpad zullen hébben. Over de Teylingersloot zal een duiker- brug, genaamd Jacoba van Beierenburg, worden gebouwd in gewapend beton, gefun deerd op houten palen. Deze brug moet in den droge worden gemaakt. De lengte zal 18 M. bedragen, de door- vaartbreedte 4.60 M. Onderkant brug is 1.20 M. boven N.A.P., terwijl het bemalings- peil.60 M. minus N.AP. is. De breedte dei- brug tusschen de leuningen wordt 15 M. t.w. rij weg 6 M., rijwielpaden 3 M. en bermen ter afscheiding van de fietspaden en weg 6 M. Van de brug moet eerst de vloer worden gestort en daarna, in één dag, de wanden, de vleugelmuren en het dek. Op 3 verschillende plaatsen zullen dui kers worden gelegd van asbest-cementbui- zen resp. 8, 24 en 28 M. lang, op een roos terwerk van dennenhout; verder moet nog een dam met duiker in een bestaande pol dersloot worden gemaakt. Voordat de Teylingersloot tijdig zal wor den afgesloten, zal, ter instandhouding van het scheepvaartverkeer, een meer Noorde- ijk gelegen sloot moeten worden uitgebag gerd, voorts zal een verbindingssloot van plm. 15 M. lengte en 8 M. breedte op de waterlijn worden gegraven, waarover een loopbrug van 1.10 M. breedte zal worden geslagen. Dit brugdek zal van Ameri- kaansch grenenhout zijn. Alles met alles zal het nog een tamelijk groot werk worden waaraan velen werk zullen vinden, te meer waar bepaald is dat allp ontgravingen in handenarbeid moeten geschieden. worden. Hij heeft gemeend voor het per soneel een feestgave te doen in den vorm van een week extra salaris. Spreker brengt hulde aan zijn schoonzuster, mevr. Gun- ter, die hem altijd terzijde heeft gestaan en het verheugt hem, dat zijn vader, die voor 53 jaar de grondlegger was van de fabriek dezen dag nog in een goeden wel stand kan bijwonen. Hierna had de inze gening plaats van de fabriek door kape laan van Kempen, die ook de intronisatie van het H. Hart verrichtte, waarna zijn- eenv. een korte toespraak hield en de akte van toewijding bad; met een slotge bed en den zegen werd de plechtigheid besloten. De heer van Riet, chef van het perso neel, bood den heer Koop met een pas send woord een blijvende herinnering aan, bestaande uit een paar groote tinnen va zen. Na een dankwoord van den heer Koop, werden personeel en genoodigden onthaald. Het feest werd niet weinig verhoogd,, toen de harmonie „St. Cecilia" eenige marschen in de fabriek deed hooren. Bur gemeester Keijzer voerde nog het woord, waarbij hij allen welkom heette in de ge meente en de hoop uitsprak, dat velen van het personeel mettertijd in de ge meente zullen komen wonen. NOORDWIJKERHOUT KOKEND WATER OVER HET LICHAAM. In een onbewaakt oogemblik trok het 1 1/2 jarig kind van den heer B. alhier, een ketel kokend water om. Het kind be kwam hevige brandwonden op het voor lijfje. Dr. W. alhier verleende geneeskun dige hulp. „Herwonnen Levenskracht". Ten bate van „Herwonnen Levenskracht" gaf de tooneelvereeniging J.A.J.A. van het St. Bavo-Gesticht, alhier en de harmonie van St. Bavo, een muziek- en tooneeluitvoering in de groote zaal van café Brama. De ope ning van den gezelligen avond geschiedde door den heer H. Zwaan, die het talrijke publiek de zaal was stampvol welkom heette. Met een pittige marsch opende de harmonie van de stichting op verdienste lijke wijze en gaf de tooneelclub J.A.J.A. in den verderen loop van den avond eenige voordrachten waar smakelijk om werd ge lachen. De klucht in één bedrijf „Het kalf" deed de lachspieren in beweging brengen. De spelers met aan het hoofd den Eerw. Broeder regisseur komt alle lof toe. Ook de St. Bavo-harmonie voor hun mooie muziek stukken. De oud-Directeur, Broeder Tertu- linus, was expres voor dezen avond uit Ven- ray overgekomen. Het was een prettige avond. Naar de Missie. Woensdag a.s. vertrekt Pater Versteege wederom naar zijn Missie in Afrika. De reis gaat per trein naar Mar seille en verder per boot Donderdagavond. Een goede reis en behouden aankomst bij onze zwarte broeders wenscht geheel Noord wijkerhout hem van harte toe. V.V.V. De Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer zal wederom een blyk van activiteit geven door het plaatsen van 10 zitbanken langs de wegen in het voorjaar a.s. De banken worden geplaatst langs den Langevelderweg, St. Bavoweg, Buurtweg, Gooweg, Heerenweg en Langelaan rich ting Buurtweg. Een nieuwe zakengids zal eveneens uitgegeven worden. Personalia. Tot volontair bij de ge meentepolitie alhier is aangesteld de heer C. Verver, alhier, die in het bezit is van het politie-dipolma. ZILK Tooneel. Door de meisjes van de Ma- riacongregatie werd Zondagavond in het parochiehuis een tooneel- en muziek-uit- voering gegeven, welke in alle opzichten als zeer goed geslaagd kaï. worden be schouwd. Door de tooneelclub werd opge voerd „Neelthe Hooigras speelt Salome" en „Je moet haar op je tanden hebben". Er werd door de dames prachtig gespeeld, het geen zeer dikwijls met een hartelijk ap plausje werd beloond. Ook werd een ope rette opgevoerd, genaamd „Sneeuwwitje", welke, evenals de guitaar en mandolineclub onder leiding stond en gechiedde van mej. R. Kruidenberg van Hillegom. De belangstelling was voor de Zilk enorm te noemen, maar ook het spel was voor deze nog jonge tooneelclub werkelijk af. WASSENAAR St. Josephsgezellenver. In het R. K. Vereenigingsgebouw werd gisteravond een uitvoering gegeven door de tooneelclub van de St. Josephgezellenvereniging. De vice-praeses, kapelaan Schoots, sprak een welkomstwoord, bijzonder tot de do nateurs en de ouders der Gezellen. Na een aanbevelend woord voor een te houden lo terij, wenschte spr. allen een gezellige en pleizierige avond. Door de tooneelclub werd vervolgens op gevoerd „Oome Jan", een blijspel in 3 be drijven. Het was een vroolijlc vastenavond stuk, waarom hartelijk en veel gelachen werd vanwege de komische situaties die zich daarin voordeden. De diverse executanten deden hun uiterste best en mochten dan ook na elk bedrijf een hartelijk applaus in ont vangst nemen. Kapelaan Schoots sprak ten slotte een dankwoord tot de tooneelclub en tot de „Funny Boys", v/elke laatsten het muzikale gedeelte van den avond verzorg den. Een verloting van taarten en flesschen wijn maakte nog diverse gelukkigen. VOORHOUT Sluiting- cursus. Zaterdagmorgen vond in tegenwoordigheid van de commissie voor jeugd werkloozenzorg de sluiting plaats van de cursus voor jeugdige werk loozen. Burgemeester v. Berckel bracht dank aan broeder Waltheris voor zijn op offerend werk in het belang van deze jon geren. Deze prees op zijn beurt de groote ijver waarmede de cursus werd bezocht. Uit waardeering heeft de commissie voor 30 a 40 gulden prijzen beschikbaar ge steld om aan de jongens te kunnen uit reiken. De dank van de commissie jegens broeder Waltherus ging vergezeld v i een fraai boekwerk in 3 deelen, getiteld: „Handboek der Psychologie" van Prof Roels, voor welk geschenk de broeder har telijk dank zegde. R.K. E.H.B.O. Oprichting een feit geworden. Onder enorme belangstelling had Zater dagavond in de groote zaal van het Pa rochiehuis de oprichtingsvergadering van een afdeeling van de Eerste Hulp bij Ongelukken. Half negen ongeveer opent burgemeester mr. G. F. W. van Berckel, in zijn kwali teit van voorzitter van de plaatselijke af deeling van het Wit-Gele Kruis, deze ver gadering met woorden van welkom tot de aanwezigen. Spr. toont zich bijzonder ver heugd in de aanwezigheid van zooveel be langstellend ent wel een bijwijs dat er ook in Voorhout een groot verantwoordelijk heidsbesef onder de ingezetenen leeft voor ieder individueel als wel voor de gemeen schap. Spr. dankt vanai deze plaats meer speciaal de Nationale Commissie, die de organisatie van deze cursus en van dezen avond heeft willen ter hand nemen, voor haar bemoeienissen. De heer A. M. Bergers uit Rotterdam voorzitter van de Nationale Commissie voor E.H.B.O. in Nederland dankt op de eerste plaats den burgemeester voor diens vriendelijke woorden, den pastoor voor den ondervonden steun, de pers voor een vlotte berichtgeving en voorts allen die op eeniger lei wijze voor de propaganda van dezen avond hebben gewerkt. Speciaal brengt spr. hulde aan mevr. M. Bots-van Schaik van wien het oorspronkelijke initia tief tot oprichting is uitgegaan. Onder de zoovele aanwezigen werden o.m. opge merkt de beide wethouderh, de gemeente secretaris, een 10-tal broeders der Bis schoppelijke Nijverheidsschool en diverse bestuursleden van organisaties ter plaatse. In zijn inleiding deelt spr. mede, dat dr. H. Bots alhier het theoretisch gedeelte van den cursus zal doceeren, terwijl mej. Gré Bots alhier en de heer Ritzen uit War- mond de practische lessen zullen verzor gen. Deze leeraren hebben zich geheel be langeloos voor dit doel beschikbaar ge steld, waarvoor zij een dankbaar applaus in ontvangst hadden te nemen. Op deze avond zal namelijk de 90ste af deeling worden opgericht. Spr. spoort de aanwezigen aan zich als lid op te geven uitsluitend en alleen uit een oogpunt van Christelijke Naastenliefde. Het geheele werk is belangeloos opgebouwd. De ge meente zal een beroep doen op uw burger zin. Ook gezien het modern verkeer, ge beuren er tegenwoordig veel meer onge lukken dan voorheen. Hierna*vinden de technische punten over den organisatievorm een gewillig oor bij de aanwezigen. De cursus duurt 26 weken één avond per week; lesuur 2 uur, waar van één uur theorie en één uur practijk. Op een vraag, of ook niet Katholieken tot den cursus kunnen toetreden werd beves tigend geantwoord, d.w.z. met deze restric tie dat zij z.g. hospitant-leden kunnen zijn. De contributie zal 10 cent per week bedra gen; voor dit luttele bedrag zegt spr. kan men zich een groote dosis kennis in de E.H.B.O. vergaren om later als levensred der te kunnen optreden; men ontvangt een Oranje-Kruis-boekje terwijl eens per jaar een feestavond wordt georganiseerd, waar op de in het afgeloopen jaar behaalde diploma's worden uitgereikt en bovendien is dan aan het lidmaatschap een verzeke ring verbonden. Werkloozen kunnen uit pure gemeenschapszin gratis lid zijn. Niet- werkende leden zullen gaarne worden in geschreven tegen een contributie van 5 cent per week. Bovendien geeft spr. in overweging eventueel donateurs aan te werven en de beschikking te krijgen over een gemeentelijke subsidie. Van de hierna volgende gelegendheid tot het stellen van vragen werd druk ge bruik gemaakt. Staande de vergadering gaven zich niet minder dan 115 leden op. Het bestuur dat werd samengesteld geeft ons, de heer M. P. A. Meissen als voorzit ter, de dames Schulte-van Mol en Lukas- sen-van Leeuwen en de heeren H. A. Al- lard secretaris, B. P. Schulte, Th. van der Hulst, A. W. Deutekom leden. Ten tweede male was het woord aan den burgemeester, die zeide met een steeds meer stijgende belangstelling de causerie te hebben gevolgd, spreekt zijn waardee ring uit over de kunst, waarmede de heer Berger begaafd is, om een vereeniging als deze in een zoo snel tempo te doen verrij zen. Namens de gemeente sprekende, zegt de burgemeester den nieuwen voorzitter spe ciaal te bedanken, dat hij deze benoeming heeft willen aanvaarden, omdat van een voorzitter zooveel afhankelijk is gesteld. Tot slot dankt spr. de heer Berger voor zijn gehouden causerie en geeft de geheele leiding van de nieuwe onderafdeeling van het Wit-Gele Kruis met groot vertrouwen en enthousiasme, en voor wat het ge meentebestuur betreft, met volledige me dewerking aan het nieuwe bestuur over. Hierna volgden nog eenige demonstra ties van leden van de Schiedamsche afdee ling als besluit van deze vruchtdragende bijeenkomst. Woensdagavond aanstaande om kwart over acht wordt in het Parochiehuis de eerste ledenvergadering gehouden. Carnavalsviering Sedert de laatste jaren is er meer een streven merkbaar om onze Voorhoutsche „schoonen" binnen de gemeente te behouden. Zelfs van hooger hand is zulks meerdere malen gestimu leerd. Daarom wordt op den dag van mor gen des middags om 2 uur aangevangen met een Carnavalsviering met muzikale medewerking van „The Mickey Mouse- players" waarvoor verwacht mag worden dat de groote zaal van het Parochiehius te klein zal blijken te zijn.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13