MIJNSTREEK ZATERDAG 18 FEBRUARI 1939 DE LEICSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 P.IJNSBURG Bloemenhandel. Nadat het enkele da gen wat slap ging, leefde in het laatst der week de handel weer wat op. Toch zijn de prijzen in het algemeen onbevredigend. Betaald werd voor tulpen per dozijn: Gele Prins 1317 ct., Pr. v. Oostenrijk 1417, William Pitt 2025, Sonja 15 -18, Hese Copland 2026, Witte Valk 2024, Barti- gon 2125, Clobe 2023, Generaal de Wet 2225, Couronne d'or 1720, Mr. Tubber- gen 1821, Grand due 4043, El Toreador 1318, Mac Kinley 1317, Flamingo 12 15, Peach Blossom 1924, Pelikaan 2023, Prosperity 1215, Cullinan 1316, Titiaan 2227, Fabilola 1620, Rijzende Zon 24 28, Oranje Nassau 2226. Narcissen per dozijn: Ornatus 79, Laur. Koster 15-19, Helios 913, King Alfred 1317, Golden Spur 812. Hyacinthen per 100: Bismarck 35.Gertrude f 25.Lieber f 2 4.Marconi f 23.80, Moreno 1.60 ƒ2.60. VOORSCHOTEN K.J.M.V.-nieuws. De K.J.M.V. „St. Jan Baptist hield haar verplichte bijeen komst" De opkomst stemde tot tevreden heid. Direct na opening werd het woord gegeven aan een der leden met het on derwerp „De Iersche kwestie" Spr. schetste de beklagenswaardigen toestand van Ierland in pl.m. 1800, om vervolgens de actie van de Ieren tot verbetering daar- te beschrijven. Na een korte discussie, sloot de voorzit ter de bijeenkomst met den gebruiken groet. Programma voor de a.s. week. Dinsdag, 7.30 uur Mariacongregatie? Woensdag, Aschwoensdag, Gezagsprogram „Beroeps moraal" door den moderator. Allen komen! „Paardensport". Op 16 Februari hield het harddraverij-comité „Paardensport" haar jaarvergadering onder leiding van den vorzitter, den heer J. J. Dijkman. De voorzitter heet de leden welkom en spreekt zijn genoegen uit, dat de opkomst zoo groot is. Na voorlezing der notulen wordt het door de leden betreurd, dat zij dit jaar geen gelegenheid hebben gekregen om een de monstratie te geven op gebied van Paar densport. De voorzitter antwoordde, dat dit op een misverstand berust en spreekt de wensch uit, dat zy in de toekomst weerjtc- tief zullen deelnemen aan de feestviering ter gelegenheid van Koninginne-verjaar- dag. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer J. J. Dijkman, met algemeene stemmen ge kozen als bestuurslid. Tevens wordt de functie van voorzitter aan hem toever trouwd, welke functie onder dank door hem wordt aanvaard. Na de rondvraag wordt deze geanimeer de vergadering gesloten. Collecte. De gehouden collecte ten bate van de kas voor plaatselijke nooden heeft opgebracht de som van 166.40. Geboren: Jacobus Bernarndus Johan nes z. v. J. P. Schulte en J. M. Reeuwijk. Simon Pister z. v. J. van der Wilden en A. H. de Ridder. Overleden: Maria Turnhout 69 j. Ingekomen: Dominicus A. W. Am- merlaan, van Amsterdam. Leonardus C. Timmers, van Eindhoven. Jacobus Th. Veeken, van Haarlem. Bubertus J. A. Musters, van St. Michielsgestel. Corne lius F. X. Arntz, van Wamel. Lodewijk A. Dirkse, van Leiden. Albertus J. M. Baneke, van Amsterdam. Simon Gerrit- se, van Beverwijk. Elsa G. M. Gitt, van Haarlem. Vertrokken: Willem Smeets, naar Roermond. Arie P. G. Spitt, naar Am sterdam. Vincentius J. M. Busse, naar Amsterdam. Johannes H. Schenk, naar Oudenbosch. Johannes G. van der Poel, naar den Haag. Alida Bierman, naar Sas- senheim. Jacobus N. M. Janssen, naar Heijthuizen. Johannes Chr. van der Luur, naar Nederweert. Adrianus Dam, naar Heijthuizen. Hermanus J. Brand, naar Heijthuizen. Cornelis H. Lakeveld, naar Lichtenvoorde. Arie Vringen, naar Arcen. Franciscus J. de Vries, naar Alk maar. Antonius M. F. de Vries, naar Alk maar. Henricus Schrama, naar Haar lemmermeer. Cornelis J. Postma, naar Bolsward. Johannes M. Kerkvliet, naar Heijthuizen. Antonius J. M. Graaf, naar Den Haag. Henricus F. Th. B. Gijsbers, naar Deurne. Marinus G. Hulspas, naar Amsterdam. Margaretha E. Warmenho- ven, naar Noordwijk. Auguste de Pra, naar Gladbeck (Duitschland). WARMOND St. Josephsgezellen. Maandagavond gaan we Vastenavondfeest vieren. Voor een regelmatig verloop van den avond worden de gezellen verzocht precies om 8 uur aanwezig te zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN Staatspartij. De afd. Alphen aan den Rijn van de R.K. Staatspartij hield gister avond, onder presidium van den heer H. S. v. d. Putte in de de Sint Josephzaal haar in vergelijking met de traditie, tamelijk goed bezochte jaarvergadering. Onder de aanwezigen waren de beide parochie kapelaans C. M. Klaver en C. M. Boers. Na de keurig verzorgde notulen door den heer S. van Leeuwen, deed de voorzitter mededeling van enkele wijzigingen met betrekking tot de komende verkiezingen. Alle stemgerechtigden zullen kunnen kie zen in de woonplaats waarin zij op 1 Ja nuari j.l. gedomicilieerd waren. De clau sule waarbij voorheen bepaald was, dat men op 1 Januari minstens een vol jaar in die gemeente moet hebben gewoond, is vervallen. In het jaarverslag werden 8 bestuurs- en 4 ledenvergaderingen geme moreerd. Het aantal leden is in het afge- loopen vereenigingsjaar vooruitgegaan en gekomen op pl.m. 700 Gememoreerd Wer den de voorbereidende werkzaamheden voor de oprichting van een politieke school. Namens de financieele commissie, be staande uit de heeren J. J C. Böcklmg, Bern. Rombouts en F. H. Brand, bracht laatstgenoemde rapport uit, dat alleszins pleitte voor het beheer van den penning meester den heer Adr. Breukel. Teneinde de gang van zaken in de afdeeling te ver levendigen gaf genoemde commissie aan het bestuur eenige te volgen richtlijnen in overweging, speciaal met betrekking tot animeering van het vengaderingbezoek, mede met het oogmerk om door grooter aantal leden de ongunstige positie van de kas tot verbetering te brengen. De pen ningmeester illustreerde hierna het som bere beeld, dat reeds in voornoemd rap port werd gegeven, met enkele cijfers, die een nadeelig saldo aanwezen. Deze bracht vervolgens een speciaal lof aan de propa gandisten van „St. Paulus" voor den grooten ijver waarmedde zij de inning van de contributie kwitanties hebben ter hand genomen, waardoor het hun mogelijk is gebleken, binnen zeer korten tijd, die werkzaamheden tot een goed einde te brengen. Tevens werd aangedrongen op stipte betaling van de contributie, voor 1939. Als alle leden de hun aangeboden kwitantie groot slechts 0.40 per jaar mi nimum meer is, aldus de penningmees ter, welkom d.i. nog geen cent per week en per lid, op tijd en zonder uitzondering voldoen zullen zij zeker grootelijk mede werken om uit deze impasse te geraken! Vervolgens bracht de afgevaardigde, de heer S. van Leeuwen, een zeer overzichte lijk verslag uit van de op 28 Januari in net gebouw „Concordia" te Gouda gehouden vergadering van den Statenkring Gouda. Bij de periodieke bestuursverkiezing werd de heer Adr. Breukel, met groote meerderheid in zijn functie gehandhaafd. In de vacature wegens bedanken van den heer W. W. Van Leeuwen werd ge kozen de heer W. J. A. van Leeuwen, ter wijl mej. Paardekooptr-Brasker haar plaais zag ingenomen door den heer F. H. Brand. De voorzitter sprak hierna enkele waar- deerende woorden bij het scheiden uit het bestuur van het eenig vrouwelijk lid mej. Paardekooper en dankte deze voor haar ijver, ten opzichte van de afdeeling, be toond. Ne bespreking van de agenda Kamer centrale te Leiden werd de tot nu toe ge volgde wijze van convoceeren der verga deringen door middel van convocaties prys gegeven voor een wat minder kost bare wijze van bekendmaking, welke nieuwe methode voorloopig als proef zal worden gebruikt t.w. door middel van aan plakbiljetten en de pers. De voorzitter vestigde nog even de aandacht er op, dat de stemming voor de groslijst der verkie zing voor de Provinciale Staten plaats zal hebben op Zondag 26 Februari in de oude school, waar gelegenheid zal zijn tot stem men door hen die over 1938 hun contri butie hebben voldaan, na de H. Mis van 7 uur tot half negen, na de H.Mis van half negen tot 10 uur en na de Hoogmis tot half een. Na de Lijdensmeditatie tot half vijf. Dezelfde gelegenheid is opengesteld voor de Parochie ,,'t Zwaantje" echter op de tijden als naar gewoonte. Bij de rondvraag pleitte de heer J. A. O. Doedens, leider van de Kern der Staats partij, voor de politieke school, waarvan de oprichting z.i. veel te lang op zich laat wachten. Indien er niet voldoende candi- daten zijn, kan er dan niet opnieuw een in tense actie ter animeering worden onder nomen? Spr. raadt zulks aan. De heer Slootjes protesteert tegen de er gerlijke wijze waarop de N.S.B.-pers steeds maar doorgaat het Katholieke volksdeel, speciaal de over hen gestelde geestelijken, op schandalige wijze te belasteren en vraagt bij betrokken instanties aan te drin gen op strenger optreden hiertegen. De voorzitter zegt reeds eerder, namens de af deeling geprotesteerd te hebben voor het zelfde feit, welke protest bij die instanties algemeen goede weerklank heeft gevonden De voorzitter zegt ten slotte dank aan den heer A. van Hemert, in verband met dienst aanstaande, mogelyke vertrek uit de gemeente, voor het vele dat hij in den tijd van zijn bestuursfunctie en ook als lid voor de afdeeling Alphen der Staatspartij heeft gedaan. Hierna sluiting. Verkoopingen. Bij de Dondei'dag ten overstaan van de Notarissen Jhr. G. J. Stoop c.s. alhier in Hotel „Central" ge houden verkooping werd de hofstede „Henriette Maria" aan den Kromme Zien- deweg nabij Zwammerdam in den Zuid en Noordeinderpolder groot 15.09.74 H.A. Vereeniging van 6 gemeenten? Van officieele zijde vernemen we, dat er thans weer ernstige pogingen door verschillende wethouders, raads leden en andere vooraanstaande perso nen worden aangewend om tot annexa tie van de volgende zes gemeenten' te komen, n.l. Waarder, Barwoutswaar- der, Rietveld, Lange Ruige Weide, He kendorp en Papekop. Deze actie houdt verband met het te verwachten besluit, betreffende ontslag aanvrage van den edelachtbaren heer P. J. Brunt, burgemeester van de drie eerstgenoemde gemeenten, wegens het bereiken van de leeftijdsgrens, aan dit ambt verbonden. Zeer spoedig zal men een vergadering beleggen om deze plannen nader te bestudeeren, waar na men zich tot de regeering zal wen den. Als burgemeester der drie laatst genoemde gemeenten treedt op de edel achtbare heer C. L. Brinkman. totaal in bod staande op 28.900.afge mijnd op 6000.door den heer W. Oos- terom (huurder der woning). Voorts werd het perceel weiland, tuin en water liggende in den Steekterpolder langs het Jaagpad aan de Gouwe, groot 1.43.35 H.A. in bod gebracht op 1550.— afgemijnd op S 1400.doch niet gegund. Jubileum. Onze plaatsgenooten, de heeren B. J. van Leeuwen en C. Waar- dt.\burg, htraenken 28 Februari den dag, waarop zij voor 40 jaar in dienst traden bij de N.V. Stokhuyzen's vruchtensap- en jamiabrieken alhier. BOSKOOP Wandelsport-club S.N.A. Gisteravond had in het vereenigingsgbouw een verga dering plaats van de wandelsport-club „Sport na arbeid". Deze onderafdeeling van de Gezellenvereeniging ontplooit een groote activiteit en laat geen gelegenheid voorbij gaan om op wandelsport-gebied le ven in de brouwerij te brengen. De voorz., de heer L. A. van der Laan, opende de ver gadering, waarna de voorgelezen notulen werden goedgekeurd. Bij de hierna volgen de mededeelingen stond als voornaamste punt op de agenda: Organisatie van een Marsch. Het bestuur stelt zich namelijk voor, om de Nederlandsche wandelaars (sters) ook eens van Boskoop en omgeving te laten genieten en heeft besloten daarom op 30 Juli a.s. een dubbele marsch in en om Boskoop te organiseeren. Deze datum is daarom gekozen, daar dan Boskoop in geur en kleur staat en alleen op zichzelf al een wandeling waard. Maar dat vindt het uestuur nog niet voldoende; het heeft derhalve een fraaie medaille be schikbaar gesteld voor hen, die ,de marsch volbrengen. Terwijl als aandenken, zoover de tijd dit toelaat, een ruiker rozen aan alle deelnemers(sters) zal worden aange boden. Na langdurige bespreking van dit onderwerp, hetwelk met applaus werd be groet, werd de vergadering gesloten. NIEUWKOOP Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op 23 Febr., des voormiddags 9 uur. Aenda: 1. Ingekomen stukken en mede deelingen; 2. Vaststelling van het voorschot aan de bijzondere scholen voor 1939; 3. Vaststelling van het bedrag per leerling voor het vakonderwijs; 4. Voorstel tot het verleen en van een vaste aanstelling aan Mej. J. J. van Driesten als handwerk-onder- wijzeres aan de O. L. School; 5. Voorstel tot wijziging van art. 15 van het statuut van de Stichting Drinkwaterleiding de» Elf Gemeenten. Betreft de zekerheidstelling voor het kasbeheer. Wijziging vloeit voort uit een wijziging van de Gemeentewet; 6. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van het onbewoonde perceel wijk B. no. 54, eigendom van J L. Koole, eerder bewoond door G. van Rossenberg; 7. Verkiezing van leden voor de stemburtaux; 8. Behandeling en vaststelling van het ontwerp-uitbrei- dingsplan; 9. Wijziging van de begrooting voor 1938 en 1939. Eierenveiling. Donderdagavond hield de Nieuwkoopsche eierenveiling haar jaar vergadering in hotel van den Bosch onder voorzitterschap van den heer H. v. d. Tol. Slechts een 19-tal leden waren opgekomen. Het jaarverslag van den secretaris, den heer K. de Jong, werd goedgekeurd, evenals het verslag van den penningmees ter, den heer P Boer, waaruit wij het vol gende ontleenen. In 1938 zijn er 214900 eieren aangevoerd, welke in totaal hebben opgebracht 7397 87 een gemiddelde prijs dus van 3.45 cent. De enkele kilogrammen kaas brachten gemiddeld f 0.307 op. Het to taal batig slot bedroeg f 34.tegen 33. in het vorig jaar. Besloten werd de contri butie ongewijzigd te handhaven. Het aftre dende bestuurslid T. Schouten werd met alg. st. herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het niet meer verkiesbaar zijn van A. van Dam, werd voorzien door de benoeming van H. Blij leven. Tot kas ve rificateurs werden aangewezen A. J. Boek horst en J.Wijfje en tot plaatsvervanger W. de Knijf. Tijdens de x-ondvraag deelde Th. van Leeuwen mede, dat hij aan de hand van zijn boekhouding geconstateerd heeft, dat het ïaar 1938 aanvankelijk goed inzette, maar dat er in November een te rugslag waar te nemen viel, waardoor de gemiddelde prijs daalde tot oeneden het niveau van andere veilingen. Hij infor meerde of de veiling zelf wel vcorzorg- maatregelen getroffen heeft om dergelijke terugslagen op te vangen. Dit wtrd door het bestuur bevestigd, hetgeen ender an dere blijkt uit het feit, dat de veiling in net afgeloopen jaar zelf de grootste kooper is geweest, om de aldus opgehouden eieren via den grossier in den handel te brengen. De heer P. Boer wees er tenslotte op, dat de leden toch vooral er voor moeten zur gen, dat zij schoone eieren op de veiling brengen. Vuile eieren .worden gestempeld en brengen daarom ook minde op. Vooral de Warendienst oefent sterke controle uit, zoodat men dagelijks gevaar loopt om ver- baliseerd te worden, aangezien het aan voeren en vervoeren van vuil-schalige-eie- ren strafbaar is. Geboren: Adrianus Cornelis Pius Ma ria, z. van P. M M. v. d. Weijden en C. J. C. M. de Wert. Ondertrouwd: B. Hoogwerff, Bode graven, 25 j. en M. van Dam, 27 j., wonen de te Alphen a. d. Rijn. R1JPWETERING Zangevereeniging „Zanglust". Zondag a.s. zal de R. K. Gemengde Zangvereeni- ging „Zanglust" een feestavond organisee ren in de zaal van het café „Rustoord". De werkende leden zullen op die avond slechts aan het programma medewerken door de uitvoering van volkszangliederen, terwtfl de hoofdschotel van het feestprogramma zal bestaan in het optreden van den humo rist Verkerk. Een vroolijk dansje zal den feestavond besluiten. Daar deze avond deels is georganiseerd als ontspanning voor de werkende leden en anderdeels der verster king van de kas, kunnen we de ingezetenen slechts met aandrang opwekken Zondag avond naar Rustoord te komen. TER AAR De eerste spinazie. Gisteren werd aan de centrale veiling de eerste spinazie aangevoerd door de kwee kers G. v. d. Hoorn Jzn en P. v. d. Vlugt. Leerzame avond. Op uitnoodiging van de oud-cursistenvereeniging en onder auspiciën van het land- en tuinbouwbureau werd een leerzame avond gehouden in het tentoonstellingsschip „Antoinette", welk vaartuig gemeerd lag in de Hoeksche Aar, nabij de veiling. Voor deze bijeenkomst bestond een ongemeene belangstelling, want toen de heer Spaan het openings woord uitsprak, bleek er niet één plaats onbezet te zyn. Alzoo ongeveer honderd toeschouwers. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Gisteravond had in het Gemeentehuis de openbare vergadering van den Raad plaats. Na opening door den voorzitter, mr. E. P. Verkerk, die in deze eerste ver gadering van het jaar een kort woord wijdde aan de steeds groote wordende moeilijkheden, en op aller medewerking hoopte te kunnen rekenen, sprak de heer P. Loef Azn. als nestor den wensch uit, dat de voorzitter, ondanks alles opgewekt, gezond en sterk moge blijven, om de moeilijkheden op te lossen. Hierna werden de notulen der vorige vergadering onver anderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van December 1938 van het be stuur der vereeniging voor Middelbaar on derwijs, Handelsonderwijs en Voorberei dend Hooger Onderwijs op Geref. grond slag te Rotterdam om een subsidie van 60 gld. wegens bezoek aan een school der vereeniging door een leerling uit deze ge meente. De heer Boekraad kan zich niet voor deze post verklaren. Spr. is van meening, dat het woord subsidieeren hier geens zins op zijn plaats is en zag liever een kostenberekening van die leerling. De voorzitter antwoordt hierop, dat we toch in een vrij land leven, en dat in ver band met het besluit van 30 Juni 1930 in zake de subsidieering van het bijzonder Middelbaar onderwijs, geen bezwaar is het verzoek in te willigen. De stemming is echter niet eenparig onder de leden het geen de voorzitter na lange discussie, aan leiding geeft, om in stemming te brengen, de vrijheid van onderwijs in Nederland. De heer Boekraad wil zijn stem nog mo- tiveeren, doch krijgt hiervoor geen gele genheid meer, zoodat de stemming met 10 tegen 1 de vrijheid van onderwijs in Ne derland handhaaft. Over een speelplaats. Bij de hierna volgende mededeelingen was een schrijvcen van Gedep. Staten der Provincie Zuid-Holland, waarin onder meer werd medegedeeld, dat zij bij be schikking van 24 Jan. 1939 hebben be paald, zulks met vernietiging van het Raadsbesluit van 29 Juli 1938, dat alsnog medewerking zal worden verleend aan het bestuur der vereeniging tot stichting en instandhouding van Chr. Ned. Herv. Scholen in Boskoop voor de aanleg van een speelplaats bij de bijzondere school voor gewoon lager onderwijs aan de Zij- deweg. Op deze „simpele", aldus de voorz., me- dedeeling volgde een uitgebreide en lang durige discussie. Van verschillende kanten werd het woord gevoerd en allen waren er mee eens, dat het uitgezochte stuk land niet de juiste plaats was voor een speel plaats van kinderen. Eerstens ligt dit ter rein aan de overzijde van een drukke snel- verkeersweg. Ten tweede, een pad van een paar honderd meter voert er heen, langs een zeer diepe sloot, en last not least is de prijs zoo duur, dat het een niet ver antwoordde post zou zijn waar Boskoop er toch niet zoo rooskleurig voorstaat. Het zou Boskoop een „simpele" vijfduizend gulden kosten. In beroep bij de Kroon Overwogen wordt, of niet achter de school een terrein te verkrijgen is, waar door de kinderen niet over den drukken verkeersweg moeten. Dit is echter ook niet mogelijk. De heer Haring zegt, dat wat vandaag niet mogelijk is misschien wel mogelijk is over een paar jaar. Spr. wil de kat nog even uit de boom kijken. De heer Brand is ook absoluut tegen het voorstel van B. en W. om het verzoek in te willigen en doet het voorstel, in beroep te gaan bij de Kroon. Al is het maar om eens te zien, of de Raad nog iets te zeg gen lieeft in een geldkwestie als het on derhavige. Temeer, zooals de heer van Kleef opmerkt, daar er vlak bij het aan te koopen stuk land een eigen terrein van de gemeente is gelegen, waarvoor alleen het toegangspad eventueel zou moeten worden verlengd. Dat zou de gemeente kas een paar duizend gulden goedkooper uitkomen. Spr. kan het standpunt van B. en W. niet deelen. Het voorstel van den heer Brand om in hooger beroep te gaan wordt in stemming gebracht en met 82 stemmen aangenomen, terwijl als afgevaardigden werden benoemd de hee ren van Kleef en Brand. Het voorstel van B. en W. om te beslui ten tot toekenning van voorschotten aan de besturen van scholen voor Bijz. gewoon en uitgebr. Lager Onderwijs op de ver goeding bedoeld in art. 101 der L. O.-wet 1920 voor 1939 wordt goedgekeurd. Als plaatsvervanger van den gemeente ontvanger werd nu gekozen de heer Rit- zema, die zijn benoeming aannam en de tweevoudige eed aflegde. Geen Gemeente-opzichter meer..., maar: Directeur van Gemeentewerken. Van de zijde van de gemeente-opzichter was een verzoek binnengekomen om zijn titel te wijzigen in dien van Directeur van gemeentewerken. De bond van hoofden van gemeentewer ken, welke door het college om advies werd gevraagd, is van oordeel, dat deze titel meer in overeenstemming is met het karakter van de functie dan de tegen woordige, met welke motiveering B. en W. zich kunnen vereenigen. Daar aan deze titulatuur geen salaris-herziening is ver bonden, stelt het college voor om de ti tel, als voorgesteld, te wijzigen. Dit muis je heeft echter een lang staartje en na een debat van een uur, waarin verschil lende meeningen naar voren worden ge bracht de een vertrouwde het niet en de ander vindt het wat grootscheeps terwijl de derde van meening is, dat het den heer opzichter van der Molen bij sol licitatie naar een andere gemeente bevor derlijk zou zyn. B. en W. kunnen echter de verzekering geven, dat noch het een, noch het ander of financieele redenen de aanleiding zijn voor deze wijz:ging. De heer Guldemond wijst op het vele goede werk, dat de heer van der Molen heeft verricht en is het er mee eens dat hem de nieuwe titel ten volle toekomst. De voor zitter haalt nog even een boekbespreking aan over het boek „Groote man in kleine stad", waarin een dergelijk vorobeeld is gegeven naar de geschiedenis en waarin naar voren komt, dat een opzichter door het publiek niet au serieux wordt geno men. Het voox-stel wordt in stemming ge bracht en met 7 tegen 4 stemmen aangeno men. Do titel „gemeente-opzichter" is dan nu gewijzigd in die van „directeur van ge meentewerken" met als gevolg, dat de ti tel van „assistent-opziehter-teekenaar" wordt gewijzigd in die van „opzichter-tee- kenaar". Een voorstel van B. en W., tot aanvul ling van het ambtenaren- en werklieden reglement wordt aangenomen evenals een voorstel tot huurverlaging van de huizen aan de Julianastraat nos. 63, 65, 67, 69, 71 en 73, welke met ingang van 1 Jan. 1939 met 50 pet. is verlaagd. Ook het voor stel tot wijziging van de begrooting der gasfabriek voor een bedrag van 40. wordt goedgekeurd benevens een ge- meentebegrooting. Voorts moest een spoed- beslissing worden genomen over het ver sterken van een stuk schoeiing aan Reyers- koop waar een schuit dezer dagen was vastgeloopen, doordat het wegdek was verzakt. In principe werd hiertoe beslo ten, terwijl zal worden overdacht, of er een betonnen schoeiing komt van 800 of een van een parkoen-palen welke 150.goedkooper zal zijn. Hierna volgt pauze. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons De ItracM vsn hei £eted Bij o~ze voortdurende actie, om de hereeniging van de afgeschei denen te bevorderen, erkennen wij volkomen dat deze voortreffe lijke eei oeid door geen enkel middel beter tot stand kan komen en bevestigd worden, dan door de kracht van het gebed. Paus Leo XIH.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7