OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN ZATERDAG 18 FEBRUARI 1939 DE LETOSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN KATWIJK Geslaagd. Mej. Rie Fennes Nic.d. slaagde te 's Gravenhage voor het diploma coupeuse. Sport. Onder leiding van den heer J. G. Schoneveld had een vergadering plaats van de besturen der verschillende sport- vereenigingen met de bedoeling ie komen tot stichting van een sRortcentrale. Ook van V.V.V. waren afgevaardigden tegen woordig. Mr. Warmoltz wees op het niet aanwezig zijn van een tennisveld, hetwelk in een plaats als Katwijk een leemte is. Geen plaats in Nederland met ruim 18000 inwoners waar zoo'n veld ontbreekt. De baflgasten zullen er een dankbaar gebruik van maken. De heer v. d. Ber'g, voorzitter van Quick Boys, stemde met de plannen in en bracht hulde aan den heer Schoneveld voor diens initiatief Ook de heer Arnoldus, bestuurs lid van V.V.V., juichte de plannen toe. Na deze uitvoerige besprekingen werd over gegaan tot samenstelling van een bestuur Hiervoor werden benoemd: J. G. Schone veld als lid van den Raad, mr. Waimoltz voor de tennisbeweging, J. Arnoldus voor V.V.V., A. Visser voor de Christ. Voetbal ver. „Katwijk", J W. Bernard voor de Gymnastiekver. „Hercules", P. v. d. Berg voor de Voetbalver. „Quick Boys", B. Par- levliet voor de „Katw. Reddingsbrigade, en Andr. de Jong voor de R.K. Voetbalver. „K.R.V.". Na rondvraag en een slot- en dankwoord van den heer J. G. Schoneveld, sluiting. Geboren: Adriana Catharina Judy, a. van T. Lodder en A. A v. d. Vijver Dirkje, d. van T. Meijvogel en A. Promt - Alberta Adriana, d. van H. Bloot en A. Parlevliet Cornelia, d. van J. Dubbelaar en A. Verdoes Willem, z. van H. Haas noot en J. v. Dijk Jannetje, d. van J. Nijgh en N. v. d. Bent Cornelis. z. van C. Varkevisser en C. v. Rijn Nicolaas, z. van P. Duif er en C. v. d. Plas Jaco bus, z. van G. de Vink en A. Schaap. Overleden: Jobje Jonker 44 j., on gehuwd Levenl. aangeg. kind van T. Lodder en A. A. v. d. Vijver. KATWIJK AAN DEN RIJN E. H. B. O. In de zaal van den heer Fennes werd een alg. ledenvergadering gehouden van de Ned Vereeniging E.H.B. O. afd. Katwijk en Omstreken, onder voorzitterschap van den heer J. J. v. d. Kamp. De avond werd gevuld met diverse huishoudelijke aangelegenheden. In de plaats van mej. T. Bonefaas werd tot oe- stuurslid gekozen de heer v. Rijn van Kat wijk aan Zee. L1SSE Naar de Nieuwe Gemeenschap. Van wege de afdeeling van den R.K. Volksbond wordt a.s. Dinsdagavond 21'Februari te 8 uur in het Bondsgebouw een zeer belang rijke vergadering gehouden, waarvoor de medewerking wordt verzocht van geheel Katholiek Lisse, vertegenwoordigd in de onderscheidene organisaties, om te komen tot de stichting van een plaatselijk alge meen comité voor de actie „Naar de Nieu we Gemeenschap". Personalia. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen coupeuse mej. D. Slotje en voor costumière mej. A. Tromp, beiden uit Lisse. Zij werden opgeleid door mej. Veen- boer te Hillegom. LEIDSCHENDAM Personalia. Zooals in het kort gemeld, is de heer P. J. Cramwinkel benoemd tot ontvanger, enz. van het openbaar lichaam „De Wieringermeer". De heer Cramwinkel werd 12 October 1912 geboren te Den Haag. Hij behaalde het diploma 5-jarige H. B.S. en het diploma gemeente-administra tie A en slaagde in October 1938 voor het le deel gemeente-financiën. Na een jaar volontair geweest te zijn te Wateringen, volgde zijn benoeming tot tijdelijk ambte naar van de gemeente-secretarie te Stomp- wijk-Veur en werd 1 October 1938 bevor derd tot adjunct-commies le klasse, welke functie hij op heden nog bekleed. Wij feli- citeeren den heer Cramwinkel met zijn mooie promotie. St. Josephsgezellen. Zondag 19 Fe bruari te 11.30 uur bijeenkomst en te 12 uur Paladijnen-vergadering. Na het Lof bonte vastenavond. Maandag 20 Febr. te 7.30 uur tooneelclub Adolf Kolping". Dins dag 21 Febr. te 7.30 uur Maria-Congrega- tie, geen bijeenkomst. Donderdag biljart club A.D.O. en tooneelclub „Adolf Kol ping" en Zaterdag 25 Febr. na het Lof bij eenkomst. K. J. M. V. Maandag 20 Februari: Vastenavondviering. Muziek, voordrachten en wedstrijden om fraaie prijzen ten bate werkloozenretraite. Dinsdag te 7 30 uur Maria-Congregatie. Vrijdag: Sociëteits avond. Afdeeling Jonge L. T.: zelfde program. NOORDWIJKERHOUT LOOP DER BEVOLKING. Aantal inwoners peï 1 Januari 1938: 4021 mannen, 3129 vrouwen, totaal 7150. Vermeerdering: Door geboorte in de ge meente 88 mannen, 96 vrouwen, total 183; door geboorte elders: 13 mannen, 9 vrou wen, totaal 22; door vestiging: 244 man nen, 193 vrouwen, totaal 437. Geheele ver meerdering: 345 mannen, 298 vrouwen, totaal. ^43. Vermindering: Door overlijden in de gemeente: 46 mannen, 8 vrouwen, totaal 54: door overlijden elders: 7 mannen, 4 vrouwen, totaal 11; door vertrek: 184 mannen, 185 vrouwen, totaal 369. Geheele vermindering: 237 mannen, 197 vrouwen, totaal 434. Ver^hil tusschen de geheele vermeerde ring en vermindering: 108 mannen, 101 vrouwen, totaal 209. Het aantal inwoners per 1 Januari 1939 bedroeg dus: 4129 mannen, 3230 vrouwen, totaal 7359. Voltrokken werden 36 huwelijken. Le venloos werden geboren: 5 kinderen. Echtscheidingen werden niet ingeschre ven. K.J.M.V.-feestavond. In hotel Gouwen- berg hield de K.J.M.V. een feestavond in verband met vastenavond. De opening ge schiedde door den Moderator, waarna de inwijding van de vereenigingsvlag plaats vond. De symbolische teekens welke op de vlag zijn geborduurd werden door den Moderator uitgelegd. Hierna ging men over tot het meer vroolijke gedeetle van den avond n.l. een feestbal voor de leden met dames en hun ouders, welke laatsten weinig in getal waren. Desondanks is de avor d gezellig 'erloopen, hiervoor zorgde ook de band die er de stemming inhield. Propagandavergatlering R.K. Landarbei- dersbond. In café „de Zwaan" hield de R.K. Landarbeidersoond een goed bezoch te propagandavergadering. De vergade ring werd met den christelyken groet ge opend door den voorzitter, den heer v. d. Voet, die allen hartelijk welkom toeriep, in het bijzonder den spreker van dezen avond, den heer Salman, hoofdbestuurder van clen bond. Spreker riep eveneens een hartelijk welkom tot de aanwezige onge organiseerden. Hun aanwezigheid, aldus de voorzitter, bewijst dat zij het teeken des tijds verstaan en dat zij niet halsstar rig staan tegenover onze organisatie. Hier na besprak de voorzitter de individueele verlaging van de ziekenfondspremie. In het vervolg kunnen de leden naar de ver laagde uitkeering overgaan van 3.60 uitkeering per week bij ziekte, tegen een premie van 6 cent per week. Juist voor de vaste arbeiders is de overgang naar het verlaagde tarief voordeelig, daar zij toch nooit een hoogere uitkeering krijgen dan de aanvullende 20 pet. Voor de losse ar beiders die veel met werkloosheid te kam pen hebben, is de hooge uitkeering van 6.per week bij ziekte met een pre mie van 10 cent per week natuurlijk de aangewezen weg. Het staat dus ieder lid vrij het hooge tarief te blijven betalen. Het verlangen om naar het lage te gaan kan men aan de bode te kennen geven. Vervolgens deed de voorzitter eenige me- dedeelingen aangaande de op Vrijdag, Za terdag en Zondag 24, 25 en 26 Februari a.s. te houden huisbroeitentoonstelling. De entrée voor deze tentoonstelling is in tegenstelling met andere jaren niet vrij, dit is vooral gedaan om te voorkomen, dat de zaal een speelplaats voor de jeugd wordt. Het entrée kost 10 ct. Het bewijs dient tegelijk als lot voor de te verloten fiets. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer Salman, hoofdbestuurder, die voornamelijk sprak over de Nieuwe Gemeenschap. Spreker zeide, dat men niet moet denken dat vroeger niet ge werkt is voor een nieuwe gemeenschap, toen gebeurde het niet zoo massaal en ge zamenlijk als thans het geval is. Op dui delijke wijze toonde de heer Salman aan dat eigenlijk door het oprichten van de bond in 1904 reeds een groote stap werd gedaan voor een nieuwe gemeenschap. De glorietijd van het liberalisme werd door hem besproken, waarna hij hulde bracht aan den pas overleden Paus Pius XI, die onsterfelijk geworden is doordat hij de oplossing heeft gegeven van de sociale kwestie. Over 100 jaren zegt spreker, zal men dezen grooten Paus nog in de verga deringen roemen. Spr. bestreed vervol gens de gedachte van velen dat de bond in de tegenwoordige tijdsomstandigheden niets meer kan doen. Neen, roept spr. uit, er is nooii een tijd geweest, dat de bond zooveel voor de arbeiders verdiende als nu. Hij prees minister Romme die zooveel doet voor de werkloozen en al zou deze minister niets meer kunnen bereiken dan de bijslagregeling voor kinderen, dan zou hij zich reeds onsterfelijk hebben gemaakt en den dank oogsten van de moeders der groote gezinnen. Spreker eindigde zijn betoog met een opwekking tot de leden dezen winter flink propaganda te maken voor het aanwerven van nieuwe leden om zoodoende de orga nisatie hecht en sterk te maken. De voorzitter sloot met een dankwoord tot den heer Salman voor zijn interessante uiteenzetting. OEGSTGEEST St. Liduinavereeniging. In St. Willi- brord hield genoemde vereeniging de jaar lijksche bijeenkomst van zelatricen. Zooals gewoonlijk had deze bijeenkomst een min of meer feestelijk karakter. Met voldoe ning werd teruggezien op een jaar van ijverig werken. De vergadering stond onder leiding van de presidente, mevr. Rübenkamp, die bij de opening het nieuwe bestuurslid, mevr. Homan, hartelijk verwelkomde. Ook was aanwezig mevr. v. Douveren, die een reeks van jaren hare krachten aan de vereeniging gaf, terwijl ook Pastoor Looyaard door zijn aanwezigheid blijk van gewaardeerde belangstelling gal. Na behandeling van enkele huishoudelijke aangelegenheden werd het verdere gedeel te van den avond doorgebracht met spel en voordracht. Dat alles bucht een zeer op gewekte stemming bij de aanwezigen. Besluiten we ons veislagje met een aan sporing tot steun aan de vereeniging, die „en doel heeft behoeftige kraamvrouwen te helpen en bij te staan. Van een ladder gevallen Glazenwasscher te Lisse verongelukt De ongeveer 55-jarige glazenwas scher A. J. Hoogenes, wonende aan de Julianastraat no. 18, alhier, was gister middag omstreeks kwart voor zes bezig met de uitoefening van zijn beroep. De ruiten van de Prctestantsche Coöpera tie aan den Heereweg had hij onder handen en hiervoor bezigde hij een ladder. Vermoedelijk werd hij, toen hij op deze ladder stond, door een duizeling overvallen, want plotseling viel hij achterover van de ladder, waarbij hij met zijn hoofd op het trottoir terecht kwam. Bewusteloos en hevig bloedend werd hy het genoemd perceel binnen gedragen. De ijlings ontboden genees heer J M. van Dijk, constateerde een zeer ernstige schedelbasisfractuur. Door Kapelaan Nicolaas werd de ge troffene van de laatste H. Sacramen ten dei Stervenden voorzien. Zonder tot het bewustzijn te zijn ge komen overleed de getroffene ongeveer een half uur na zijn noodlottige val. Het stoffelijk overschot werd naar Huize Pius vervoerd, waarna het eeni- gen tijd later naar huis is overgebracht. De getroffene laat een groot gezin achter, dat door kapelaan Nicolaas met het ongeval in kennis werden gesteld. S ASSENHELM DE NARCIS SENTENTOONSTELLING IN „BLOEMLUST". De groote jaarlijksche Narcisententoon- stelling, died ez week in „Bloemlust" ge houden is, stond in het middelpunt der be langstelling en trok honderden bezoekers. De exposanten is verzocht hun inzendin gen voor Maandag 12 uur terug te halen, Uaar in den namiddag de inzendingen wor den verwacht voor de a.s. Dinsdag te ope nen Triumphtulpententoonstelling, die, hoe wel er ook in verschillende andere plaat sen tentoonstellingen gehouden worden, reeds „volgeboekt" is. De Cyclameninzending uit Aalsmeer, die meD in December j.L moest missen we gens de barre koude zal nu aanwezig zijn. Voor de beste inzending tulpen zullen als pi ijzen beschikbaar zijn een zilveren beker en een zilveren medaille. De jury zal bestaan uit de tulpenkenners tij uitnemendheid de heerén: J. F. Ch. Dix, Heemstede, J. Eggink, Voorschoten, Ed. Nieuwenhuys, Lisse,, Jan Roozen, Heem stede en A. Verduyn Jr., Lisse. Geslaagd. Voor het diploma machine- schrijven slaagde te Rotterdam de heer P. C. v. d. Vlugt te Voorhout, die daartoe op geleid werd door den heer J. E. A. Weusten alhier. Ziekenzorg. Aan het financieel ver slag over 1938 uitgebracht door den kassier ontleenen wij het volgende: Aan contributie werd ontvangen 1714 80 Aan ziekenhuisverpleging werd uitgegeven f 15 130.75, aan vervoer ƒ328.35; de genees kundige controle kostte f 170. Salarissen en bodeloon vroeg 1047.57, dat is ruim 15 pet. van de totaal uitgaven ad J 6868.15; drukwerken en diverse onkos ten 193.48. Totaal onkosten bedragen 1411.05, dat is 20.6 pet. van de uitgaven. Het voordeelig saldo bedroeg 461.52; to taal bezit per 21 Dec. 1938 was 3.58U.04. Uit de zeer overzichtelijke staten in het verslag lezen wij nog, dat in het afgeloo- pen jaar 133 patiënten met in totaal 2160 ligdagen van de vereeniging geprofiteerd Afwezig wegens ziekte de heeren: J. Braggaar en Bakker, met kennisgeving. De orde- en veiligheidsverordening wordt aangevuld met een verbodsbepaling voor auto-kerkhoven. Ledigen rioolputten. De heeren L. J. Roodakker en Th. Bar- reveld hebben gemeenschappelijk een adi-es gericht aan het college van B. en W. met het verzoek hun opdracht te wil len geven tot het ledigen van zinkputten en septictanks van de gemeenterioleering. B. en W. stellen den raad voor aan beide personen onderhands bovengenoemd werk uit te besteden voor één jaar voor de som van 275.onder bepaalde voorwaar den. De heer W. G. Duynisveld kan zich wel vereenigen met dit voorstel, doch spreker merkt op. dat voorheen het ledigen dier putten kostte de som van 250.en het nu dus 25.meer is geraamd. Tevens vraagt spr. of bij deze kosten ook begre pen is het gebruik van paard en wagen. De heer W. v. d. Ham juicht dit voorstel niet toe en meent, dat dit werk thuis be hoort bij de gemeentereiniging, zooals voorheen gebruikelijk is geweest en wil de putten njaar éénmaal laten ledigen. Spr. keurt het af, dat de gemeente dit werk onderhands uitbesteed voor een ge ring loon. De voorzitter antwoordt dat het hier geldt het nemen van een proef. Door den dienst van de gemeentereiniging zijn deze werkzaamheden ook vroeger niet gedaan. Er werden eenvoudig een paar losse werk lieden aangezet. Z. h. st. wordt het voorstel aangenomen. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor met ingang van 1 Januari 1939 te be danken als begunstiger van de Nederland- sche Vereeniging voor Luchtbescherming, daar thans in onze gemeente een afdee ling bestaat van voornoemde vereeniging tellende 201 leden en 2 begunstigers, en deze afdeeling thans een zeker percentage aan het hoofdbestuur van de landelijke vereeniging afdraagt en het niet noodig is dat de gemeente onder deze omstandig heden een subsidie uitkeert ad 10. aan de landelijke vereeniging. Conform besloten. Subsidie E.H.B.O.-meldingsposten. Door de E.H.B.O. is verzocht te bevor deren, dat het aan de vereeniging moge lijk werd gemaakt aan den heer Deen een toelage te verleenen in de kosten van de telefoonaansluiting voor de meldingspos- ten. B. en W. stellen den raad voor aan de afdeeling E.H.B.O. een bijdrage te ver leenen tot een bedrag van 25.per jaar voor deze meldingsposten. Aldus aange-" nomen. Door het bestuur van de vereeniging „De bijzondere bewaarschool" Hooge Morschweg te Oegstgeest is een subsidie gevraagd voor 1938 ten behoeve van de leerlingen uit de gemeente Voorschoten, die genoemde school bezoeken. B. en W. stel'en den raad voor aan dit verzoek te voldoen en voor 1938 een subsidie toe te kennen ad 22 2/3 x 8 178.67. Wordt aldus besloten. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor eenige wijzigingen aan te brengen in het ambtenarenreglement. Aangenomen. Openbare lagere school. Onder dagteekening van 28 Januari 1939 heeft het hoofd van de openbare la gere school alhier, aan den raad een ver slag omtrent de toestand van het onder wijs der openbare lagere school geduren de het jaar 1938, ingezonden, waaruit o.a. blijkt dat niet tegenstaande de schoolcon- hebben. Het St. Elisabeth- en het Academisch Ziekenhuis hadden het leeuwendeel met resp. 73 en 39 gevallen met 1234 en 620 lig dagen. De gemiddelde duur der uitkeering voor alle ziekeninrichtingen was 16 dagen, tel gei'. 18 dagen in 1937. Tien personen genoten de maximum-uit- keeiing van 40 dagen. In 1935 werd voor 71 vrouwelijke en 62 mannelijke patiënten betaald. centratie, waardoor de kinderen van de vroegere Rijndijkschool naar de dorps school zijn overgebracht, het aantal leer lingen der school niettemin geleidelijk van 132 op 16 Januari 1938 daalde tot 123 op 31 December van datzelfde jaar. Na eenige opmerkingen wordt dit ver slag voor kennisgeving aangenomen. Op een aanvrage van de R.K. Meisjes school om medewerking tot de aanschaf fing van pl.m. 6 schoolbanken enz. wordt gunstig beschikt. Verhuur gemeentewoningen. Krachtens art. 2 van de verordening op het beheer van de bedrijven der gemeente Voorscho ten, is de dagelijksche leiding, onder toe zicht van B. en W., voor het woningbe drijf opgedragen aan den opzichter van den dienst van openbare werken. In ver band hiermede adviseeren B. en W. den raad den opzichter van den dienst van openbare werken te rekenen met ingang van 1 Januari 1937, op welken datum het woningbedrijf werd opgericht, te belasten met het verhuren van gemeentewoningen. Aldus aangenomen. Vervolgens wordt oninbaar verklaard een post groot 146.50 van schoolgelden over 1937 en 1938 en een post hondenbe- lastnig groot 38.00 van 1938. Aankoop gronden voor bouwterrein. Thans komt een zeer belangrijk voor stel aan de orde, n.l. de aankoop van gron den om deze gronden te doen bestemmen voor bouwterrein en bouwrijp te maken om de speculatie in bouwterreinen te voorkomen en zorg te dragen dat voor een redelijke en niet te hooge prijs in de toekomst in bouwterreinen te kunnen voorzien, waardoor de gemeente haar uit breidingsplan beter tot haar recht kan doen komen, een abnormale prijsstijging van de voor bebouwing benoodigde gronden voox-komen en tegen redelijke prijzen bouwrijpe grond beschikbaar kan stellen voor uitbreiding van de bebouwing. Aldus B. en W. in een uitgebreid praeadvies voor den raad. Voorts deelen B. en W. den raad mede dat het college, behoudens goedkeuring van raad en gedeputeerde staten, hebben gekocht van: a. G. B. van Kempen een perceel groot 3640 M2, mei huis en schuur voor 8000;..b. van F. Lim burg een perceel tuingrond groot 6090 M2, ad 1.90 per M. Vervolgens heeft de ge meente, behoudens goedkeuring van raad en gedeputeerde staten in koop van: a. hte R.K. Armbestuur een terrein groot 33.587 M2. voor 40.000 en b. van me vrouw C. LaunspachSpitholt een terrein groot te samen 89.014 M2. ad 0.90 p. M2. De gezamenlijke aankoop met nog eenige gronden die thans nog uit dit voor stel zijn aangehouden met het oog op een definitieve overeenkomst daarbij beloopt rond het bedrag van 140.000. De kosten verbonden aan het bouwrijp maken van deze terreinen, waaronder is te verstaan het aanleggen van rond 37.500 M2. straat en groen wordt begroot op 189.00. Na voleldigen aanleg zal voor verkoop beschikbaar komen rond 100.000 M2. bouw terrein. De voorzitter deelt den raad mede, dat in beginsel is overeen gekomen. De bedoeling is een derde deel der an te leggen straten aan te leggen en naar behoefte verder te gaan met den aanleg. Een geldleening, groot 200.000 kan wor den aangegaan voor ankoop en straataan- leg gerekend op een rente van 3 pet. De heer W. G. Duynisveld opent de be sprekingen en meent, dat door de stich ting van een grondbedrijf de kosten niet zullen drukken op de gewone begrooting. Ook omdat de rente drukkënde op deze exploitatie geheel kan worden bijgeschre ven bij het kapitaal, wat spreker een groot voordeel noemt. De heer A. Verboon is geen voorstan der van gemeentelijke exploitatie van bouwgrond. Reeds vele malen zijn deze plannen in geheime vergadering bespro ken en ook aan vele bezwaren is tegemoet gekomen, waardoor spreker thans ook zijn stem kan geven aan dit voorstel. De heer W. v. d. Ham verklaart voor stander te zijn van de stichting van een gemeentelijk grondbedrijf. Dit kan in de toekomst de gemeente en de belastingbe talers ten goede komen, daar er zelfs winst kan worden gemaakt. De heer O. R. Viveen verklaart, dat hij, na de grondige besprekingen in de gehei me vergaderingen omtrent deze plannen, zich volkomen kan vereenigen met deze belangrijke voorstellen. De risico's zijn voor de gemeente zeer gering bij dezen opzet en het is een zuiver gemeentebe lang, aldus te besluiten. Spr. wenscht een woord van welegemeende hulde te bren gen aan het beleid van het college van burgemeester en wethouders in deze aan gelegenheid, waardoor dit college toont een vooruitziende blik voor de toekomst onezr gemeente. De voorzitter dankt de heer O. R. Vi veen voor zijn sympathieke woorden, ge sproken over het beleid van het college. Het college is daarvoor zeer erkentelijk. Deze plannen zijn door B. en W., na schrif telijke voorbereiding, grondig besproken. Wat de opmerking betreft van den heer Duynisveld, deze is juist. Wat de meening betreft van den heer W. v. d. Ham, dat dit grondbedrijf voor de gemeente nog winst zal afwerpen, deze meening deelt de voorzitter niet, daar de opzet van dit bedrijf zal zijn te zorgen voor voldoende bouwgrond en tegen een redelijken prijs, waardoor de bouwkosten niet te hoog worden. Dit bedrijf wordt opgezet om de uitbreiding van den kom der gemeente in goede banen te leiden en tot welzijn der gemeente. Daarna worden zonder hoof delijke stemming en met algemeene in stemming deze voorstellen aangenomen, die voor de toekomstige uitbreiding voor onze gemeente van zeer groot belang zul len blijken te zijn. Daarna worden nog eenige besluiten comptabiliteit genomen en de openbare vergadering gesloten. IHEATER HOur.'Mi.ivi LNHUUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Als ik konmg was. (Ronald Colman, Frances Dee). Mexico lacht (Ray Milland, Dorothy La- mour). Fantastisch avontuur in Fi ankrijk IMexicaansche feesten lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2 uur ma- tinée. Goedgekeurd v volwassenen Luxor: Andalusische Nachte (Imperio Argentina) Ik eisch gerechtig heid. (Edward Ro binson, Barbara O'Nell). Dramatisch Strijd tegen de onderwereld lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. lederen middag behalve Vrijdag, 3 uur ma tinée. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Verbannen (Zarah Leander). In de greep van het ijzeren monster. (Bela Lugori). Dramatisch Griezel- sensatie. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 47 uur. Woensdag half 3 matinée. Toelaatbaar v. v oiwassenen Lido:' Professor, wat ben je begonnen? (Ginger Rogers, James Ste wart). Borneo (van Osa en Martin Johnson). Amusante comedie Cultureele film van Borneo lederen avond 8.15 u. Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Rex: Wereldstad (Spencer Tracy Luise Rainer). Blauwbaards achtste vrouw. (Claudette Colbert, C.rfy Coo- ppi'V Sensationeel- dramatisch Hu wel ij ks- comedie. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. Eiken werkdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6