ZORGEN?? C. F. MEERPOEL's KERKNIEUWS LUCHTVAART Acadeintenieuws Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 18 FEBRUARI 1939 DE LEWSCHE CD'IRANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Bioscopen. Lido. DE GEHEIMEN VAN BORNEO. Martin Jonson was er met zijn vrouw op uitgetrokken dit is geen verhaaltje maar werkelijkheid om avonturen te beleven in de wildernissen van Borneo. Wie het gevaar zoekt, zal het vinden. Wie avonturen zoekt, krijgt ze, in overloopende mate, toegemeten. Het ondernemende echtpaar toog met een vliegtuig naar ons reuzen-eiland Borneo en beleefde en zag er zóóveel merkwaardigs, dat deze film, die slechts een documentatie is van deze expeditie, ook den toeschouwer in span ning houdt van begin tot einde. Vooral de apen, in allerlei soorten en grootten, tre den in deze film op. Iedere menschelijke tooneelspeler of speelster moet het in het maken van grimassen men noemt dat in de tooneelspelkunst een „levendige mi miek" afleggen tegen ieder aapje of apinnetje. De film geeft prachtige opna men van de schoonheid der tropische na tuur en van de menigte merkwaardige le vende wezens, die het oerwoud herbergt. Tot deze levende wezens behooren ook de menschen, en wel de koppensnellers, die, behalve deze minder prijzenswaardige afwijking, overigens zeer vreedzame en goedige lieden zijn. Een bezoek aan deze film is een ieder zéér aan te raden niet alleen dengenen, die zich voor Indië of voor aardrijkskennis interesseeren, maar voor alle menschen. Zij zullen onder de "ban komen van de majesteit van het oer woud. In ieder man leeft nog iets van den ontdekkingsreiziger de ongemakken er van zich besparend, kan men op deze ont dekkingsreis door Borneo al de schoon heid genieten van een weelderige en wilde natuur. Na de pauze draait het blijspelletje: „Professor.... wat ben je begonnen?" Professor trouwt met een danseres uit New York, maar dit huwelijk kan geen genade vinden in veler oog. De moeilijk heden, die professor zich op de hals haalt zijn zeer vele en eigenlijk moesten wij ons erover schamen zoo gelachen te heb ben bij al zijn tegenspoed en tegenslag. Dit zij te onzer verontschuldiging aange voerd: iedereen deed het, iedereen lachte, en aangezien het doel van deze film was het publiek te vermaken en te laten grin niken, kunnen wij een volledig welslagen constateeren. Een prettig programma. T-rianon. ALS IK KONING WAS Zooals wij deze week reeds met een kort bericht hebben vermeld geeft de directie van Trianon naar aanleiang van het over lijden van Z.H. den Paus een bijzondere re portage uit Rome, los van het gebruikelijke journaal. In deze film ziet men twee groote momenten uit het leven van Z. H. den Paus, in de eerste de onderteekening van het Ver zoeningsverdrag tusschen Italië en den H. Stoel en de opening van het Vaticaansch radiostation. Maar daarnaast krijgt men ook te zien hoe Rome meeleefde met dezen groo- ten Paus, hoe de tijding van zijn dood wordt ontvangen, hoe de groote doode op zijn praalbed ligt en hoe honderdduizenden zich verdringen voor den St. Pieter om aan het défilé deel te nemen. De hoofdfilm van het program is deze week de fantastische geschiedenis „Als ik koning was...", de meesterdijke schepping van Frank Lloyd, waarin de roemruchte dichter-vagebond F.angois Villon erin slaagt gedurende een week de macht in Frankrijk in handen te krijgen. Frangois Villon, de Parijsche volksheld en dichter, plundert een van de proviandka mers van koning Lodewijk XI, om zoodoen de de achterbuurten aan wat voedsel te helpen, nadat die al zoo lang het noodige hebben moeten ontberen doordat de Bour gondische legers de stad ingesloten hebben. Betrapt en opgejaagd door 'sKonings lijf wacht, vlucht hij naar zijn pleegvader Vil lon, een geestelijke. De herberg „De Pijnappel" is zoo'n beetje Frangois' hoofdkwartier, en als hij kort daarop met zijn kornuiten aldaar met 's Konings proviand huishoudt, en humoris tische maar tamelijk revolutionaire spee ches houdt, is hij zich niet bewust, dat de Koning naast hem staat. Lodewijk is namelijk een samenzwering op het spoor, en is vermomd naar de taveer ne gekomen, om uit te vinden, wie het landsverraad organiseert. Hij maakt zich pas bekend als soldaten zijn binnengedron gen om Villon te arresteeren, waarbij het tot een verwoed handgemeen komt tus schen boeven en soldaten, en waarbij Vil lon den Opperrijksmaarschalk doodt. De Koning laat allen gevangen zetten, maar hij heeft het bewijs gekregen, dat zijn Op perrijksmaarschalk een verrader was, en Villon krijgt den volgenden dag bijgevolg tot zijn verbazing te hooren, dat hij voor zijn daad zoowel beloond als geitraft zal worden. Heelemaal perplex staat hij echter, als Lodewijk hem tot ridder slaat en hem benoemd tot Opperrijksmaarschalk, het geen hem na den Koning tot den machtig- sten man in Frankrijk maakt. Villon denkt aan de bevrijding der stad maar de generaals van den koning voelen er niets voor te gaan vechten. Dat komt, zegt Villon, omdat zij nog te vee voedsel hebben, Den volgenden morgen zet Villon alle pakhuizen open, en binnen weinige uren is al het voedsel onder het Parijsche volk ver deeld. Vreugde op straat woede in het paleis! Maar hoon noch honger kunnen het leger tot vechten bewegen, en als zijn week ten einde loopt, is net een mismoedige Opper rijksmaarschalk, die aan Katherine, een aofdame der Koningin me. wie hij kennis 3d gemaakt, zijn ware identiteit bekent, daarmee hun liefde prijsgeeft, o dit moment echter hoort Frangois, dat aurgondiërs de stad binnendringen, en da* het grauw zich tegelijk gereed maakt om de stad te plunderen. Hij weet zich door de wacht heen te slaan, en snelt naar zijn oude vrienden. In een vlammende rede voering weet hij hen van plunderlustigen tot verdedigers van Parijs te maken, en aan het hoofd der schilderachtige benden stort hij zich op den zegevierenden vijand. Als Parijs bevrijd is dank zij zijn optre den, trachten de generaals alle eer aan zich zelf te trekken en Villon zou als verrader zijn opgeknoopt als Katherine en vader Vil len daar niet tusschen waren gekomen. Nu komt hij er genadig af: hij moet Parijs ver laten en mag er nimmer terugkeeren. Maar Katherine volgt hem. Een zeldzaam fraai getypeerde rol van Ronald Colman, een pracht figuur als ban diet, uit de romantisch bewogen dagen van het Frankrijk van Lodewijk XI. Ontroerend en amusant al naar gelang de omstandigheden zulks vragen, avontuurlijk en komisch, zoo rolt deze film aan het oog voorbij. En naast Ronald Colman een Basil Rathbone, die voor een wel zeer origineele en geestige koningsvertolking zorogt. Noe men we verder nog Frances Dee, Ellen Drew en nog zoovele anderen. Inderdaad een uiterst romantische en geestige film met sterren van eerste grootte. Voor de pauze de film „Mexico Lacht", een film uit het Mexicaansche leven. Casino. ZARA LEANDER IN „VERBANNEN". „In neuen Ufern" is de Duitsche titel van de film, die in ons land onder den titel „Verbannen" loopt en wij meenen, dat deze titel dieper in het wezen van dit drama grijpt dan in het woord „Verbannen" ligt. Deze film is van een dramatische ge ladenheid, die tot tragische hoogten stijgt. Zij geeft naar den roman van Lorenz het verhaal van Gloria Vane. Gloria Vane is omstreeks 1850 een gevierde ster van het Adelphi Theater in Londen, verloofd met Albert Finsbury, een zeer beminde per soonlijkheid in de Engelsche hoofdstad. Hij wil naar Australië om een nieuw leven te beginnen. Hij heeft reeds 't brevet bij het regiment van Nieuw Zuid Wales. "Gloria zal hem later na-reizen. Om z'n schulden te kunnen betalen vervalscht hij 'n chèque van zijn vriend Bobby. Van 15 Pond Ster ling maakt hij 615 Pond Sterling. Als hij eenmaal vertrokken is, komt deze malver satie uit. Gloria neemt de schuld op zich. Zij wordt tot zeven jaar tuchthuisstraf ver oordeeld. Albert maakt in Sydney promo tie, zonder te weten wat Gloria voor hem gedaan heeft. Hij maakt de dochter van den gouverneur, Mary, het hof. Een jonge kolonist, Henry Hoyer, kiest bij een bezoek aan de vrouwengevangenis Gloria als zijn toekomstige vrouw uit en zoodoende krijgt zij haar vrijheid terug. Op weg naar zijn boerderij springt zij van den wagen af en loopt weg. Zij gaat naar de woning van Albertwaar juist diens verloving met Mary gevierd wordt. De wanhoop nabij gaat zij weer weg, zónder Albert te hebben gesprokén. Albert, die van Gloria is blijven houden, ontmoet haar in eer obscure gelegenheid waar zij als zangeres optreedt. Zij vertelt hem, dat ze niet meer van hem houdt en verraadt hem de reden van haar verblijf in Australië. Tenslotte ontmoet ze in een kerk Henry en stemt nu in een huwelijk met hem toe. Zooals gezegd is dit een zwaar drama tische film, met geweldige spanningen, zoo z lfs dat wij haar ook om andere rede nen alleen voor geestelijk volwassenen geschikt achten. Een evenement is deze film vooral door het spel van Zarah Leander, een actrice van groot formaat. Haar verschijning en haar uiterlijk is photogeniek en haar spreken en zingen zijn van een vreemde bekorende donkerte. De persoonlijkheid, welke van het witte doek tot ons spreekt, is als een on- doorgrondbaar mysterie. Als tweede hoofdfilm gaat een geheim zinnige griezelfilm „In den greep van het IJzeren Monster". Het is een geschiedenis, welke zich afspeelt in de Chineezenwfjk van San Francisco en waarin hypnose en ge heime televisie-zenders een hoofdrol spelen. De spanning is adembenemend. In het journaal is o.a. de tei aarde be stelling van sir Henry Deterding opgeno men. Luxor. Het vermakelijkste geval in de splinter nieuwe film „Ik eisch gerechtigheid" is wel de vechtpartij tusschen den professor, die de gangsters wil uitroeien en drie bandieten met het doel te bewijzen, dat bandieten laf zijn en alleen in aantal en gewapend durven optreden. De professor ranselt ze alle drie grondig af na hen te hebben laten fotografeeren. Na het gevecht wordt er weer een foto ge maakt en beide foto's komen in de krant met 'n onderschrift als van een haargroei middel: vóór het gebruik en na het ge bruik. Prof. Lindsay besteedt zijn vacantie om dat banditisme uit te roeien, hij krijgt de eerste draden van deze bende in han den en weet. zijn vacantie niet beter te be steden dan met het uitroeien dezer bende en het recht weer te vestigen. Hoewel op alle manieren door de leiders van de troep, die in de beste kringen verkeeren, tegengewerkt weet deze pientere prof met medewerking van zijn afgestudeerde disci pelen de stad te reinigen en dat doet hij dan op grondige wijze. De komische ma nier. waarop Edward Robinson deze pro- fessorsrol speelt, is alleen al een gang naar het Luxor-theater waard, maar de film is bovendien boeiend van begin tot eind; een goed verhaal met vaart geregis seerd. De film „Andalusische Nachten" heet te zijn gemaakt naar de opera „Carmen", maar waar de film zoo groote mogelijkhe- over Uw naaimachine behoeft Gij zeker niet te hebben, mits deze gekocht is in een kwa Iteitszaak, die U volledige garantie kèn geven en toch voor het gebodene niet te veel vraagt 4910 DAAROM NAAR: Kwaliteitsnaaimachinehandel ALLEEN: BREESTRAAT 171. den biedt, is hier een romantisch verhaal ontstaan met een Spaansche sfeer van lief de en avonturen om van te smullen. Iin- perio Argentina is Carmen. Zij is danseres met 'n vlammende hartstocht, die men in het filmverhaal ook rijkelijk terugvindt. Want dit geeft de strijd weer tusschen plicht en liefde, waarin een Baskische sol- daar José gewikkeld wordt. Een oud cha piter op zichzelf, maar hier op zeer origi neele en vooral romantische wijze behan deld De liefde tenslotte is sterker dan de plicht en José meet als een gedegradeer de en onteerde het leger verlaten om daarna de strijd tegen zijn vrogere kame raden aan te binden. Argentina leest uit de kaarten, dat de man, die op haar ver liefd wordt, onherroepelijk ten doode op geschreven is. In het filmverhaal wordt deze voorspelling ook inderdaad bewaar heid en behalve José moet ook een zekere Antonio, de dappere koning der Torercs, zijn liefde met dien prijs betalen. Vooral uitstekend is in deze film de begeleiden de muziek, door vier componisten samen gesteld. Een film vol Spaansche hartstocht, maar ook vol Spaansche schoonheid. Rex. WERELDSTAD. In „Rex" gaan deze week twee films van formaat, die ieder op zich alleen reeds massa-belangstelling trekken en dit dus., samen en in vereeniging zeker zullen doen. Vooreerst kan men daar genieten van Ernst Lubitsch's film „Blauwbaard's Acht ste Vrouw", een luchtige film, die echter niet zoo verschrikkelijk is als de titel zou doen vermoeden. Gary Cooper is de Blauwbaard, Claudette Colbert de achtste vrouw en zij spelen beiden een knappe film vol geest en humor, een film van schijnbare liefde met op den achtergrond een eeuwigdurende ruzie, die den Blauw baard tenslotte dol maakt, tot krankzinnig woi'dens toe, doch uiteindelijk komt toch de verzoening weer en een happy end. Na de pauze kunnen de toeschouwers genieten van een Amerikaansche knock- film. „Wereldstad'n.l. is de Metro Gold- wyn Mayerfilm, die den strijd laat zien tusschen twee concurreerende auto bus maatschappij en, waar herhaaldelijk knok partijen voorvallen, die niet zuinig zijn. Daar tusschen door is een aardig vernaai geweven van een der „Onafhankelijke" taxi-chauffeurs met zijn jonge vrouw, die tenslotte als ongewenschte vreemdelingen over de grens moet worden gezet. Haar vrienden weten haar echter langen tijd verborgen te houden, doch als zij verneemt dat haar man voor haar gearresteerd is, meldt zij zich aan. Zij zal dan worden ge deporteerd, doch op het nippertje komt dan een bekentenis los, waardoor de on schuld van de jonge vrouw aan het licht komt en het geheel eindigt in een knok partij, zooals we nog zelden op de film aanschouwden. Bij het te 's Gravenhage gehouden exa men door den Bond van Leeraren bij het Modevakonderwijs slaagde voor het dipl. leerares: mej. M Parlevliet, Katwijk a. Zee; voor het dipl coupeuse mej. Rie Fen- nes. Katwijk a. d Rijn Annie Reizevoort, Jo Belt, Leiden; voor dipl. costumière mej. M. Naber, allen leerlingen van mej. H. M. Goddijn, Korevaarstr. 47a, alhier. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende een openbare les in „Vlot en vrij spreken" op Dinsdag a.s. in het Gebouw Amicitia, Steenstraat 2. Pastoor Wierdels gaat rusten. De zeereerw. heer F. J. A. M. Wierdels, pastoor van Naaldwijk, heeft tegen 1 April ontslag gevraagd uit de herderlijke bedie ning. DE POSTVLUCHTEN 01 NED. INDIë De positie der K.L.M. postviegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt; Op de uitreis bereikten de „Emoe" Bandoeng, de „Oehoe" Jodhpur en de „Gier" Alexandrië. Op de thuisreis landden de „Peli kaan" te Bagdad .en de „Reiger" te Ran goon. LEIDEN. Geslaagd: Dotoraal examen klassieke letteren: de heer J. Brons (den Haag). Cand. examen Romaansche taal- en letterkunde mej. J. H. Hylkema (den Haag). r Binnenland PRO ARTE CHRISTIANA. Zondagmiddag a.s. wordt op de tentoon stelling van hedendaagsche religieuze kunst in het Stedelijk Museum te Amsterdam de 9000ste bezoeker verwacht. Hoewel de ten toonstelling zich in steeds stijgende belang stelling mag verheugen, is Zondag de laat ste dag, dat de tentoonstelling voor het pu bliek toegankelijk is, doordat de directie van de stedelijke musea wederom de be schikking verlangt over de benedenzalen om een andere tentoonstelling in te rich ten en de voornaamste inzenders hun in gezonden werken terugvragen, daar deze elders moeten worden geëxposeerd. Om half twee en half vier worden de laatste rondgangen gehouden onder leiding van Herman van den Eerenbeemt en om half drie onder leiding van Herman Walstra. Om vijf uur wordt de tentoonstelling voor goed gesloten. DE MOORD TE BLUNSSUM De dader krijgt twintig jaar De Maastrichtsche Rechtbank deed he denmorgen uitspraak in de zaak tegen den verver te Oirsbeek en de vrouw, beiden detineerd, die terecht laadden gestaan wegens den moord op de 23-jarige Mia Schumans, huisvrouw Maassen, te Brussum Bovendien hadden zij zich te verantwoor den wegens het verbergen van het lyk, dat in een jutezak geperst, in den tuin eerst door de verdachten samen in den grond was gestopt en later door den man alleen achtereenvolgens op twee verschil lende plaatsen opnieuw war begraven, om het misdrijf te verheimelijken. De rechtbank kwalificeerde het mis drijf van den eersten verdachte als moord terwijl zij ten opzichte van de vrouw geen wettig bewijsmiddel aanwezig achtte voor medeplichtigheid aan het dooden van het slachtoffer. Wel werd bewezen geacht het samen verbergen van het lijk. De eerste verdachte werd veroordeeld wegens moord en verbergen van het lijk tot twintig jaar gevangenisstraf. De vrouw wegens het meehelpen aan het verbergen van het lijk tot zes maanden gevangenisstraf. Het O. M. had tegen ieder der verdach ten, wegens doodslag en gezamenlijk ver bergen van het lijk vijftien jaar gevange nisstraf geëischt. Buitenland SYNAGOGEN VAN DANZIG WORDEN AFGEBROKEN. DANZIG, 18 Febr. (A.N.P.). De twee synagogen van Danzig zullen afgebroken worden, de eene vóór 1 Maart en andere vóór 1 Mei. Hierna moeten de Joden in particuliere huizen hun godsdienstoefenin gen houden. Alle eigendom van de Joodsche gemeente, zooals grond, gebouwen, begraafplaatsen, moeten aan de nationaal-socialisten worden verkocht. De emigratie van Joden uit Danzig wordt voor een groot deel bekostigd uil de op brengst van den verkoop van een histori sche collectie zilver vaatwerk van de Jood sche gemeente in Amerika. De nation aal- socialistische autoriteiten hebben toege stemd in dezen verkoop op voorwaarde, dat de opbrengst zou worden gebruikt voor de financiering van de emigratie. In de komende dagen zal de eerste groep van 500 Joden de Vrije Stad verlaten. Zij zullen in verzegelde treinen naar de haven van vertrek worden gebracht. Hun uitein- aelijke bestemming wordt streng geheim gehouden. Indien deze emigratie een suc- ce* Is, zullen andere groepen volgen. Eventueel zal een vijftiental Joden, die door hun handel in hout en haring veel buitenlandsch geld naar Danzig brengen, verlof krijgeii in Danzig te blijven. 1 (Reeds opgenomen In een gedeelte onzei vorige oplage). LEIDEN. UITREIKING ZILVEREN MEDAILLE VOOR 24 JARIN TROUWEN DIENST. Gistermiddag is voor het front van het 6e Regiment Veld-Artillerie op de binnen plaats van de Doelenkazerne, de zilveren medaille uitgereikt, aan den opperwacht meester-administrateur L. G. Stolk van dat regiment. Nadat de majoor-hoofdinstructeur het regiment, dat onder commanda stond van J. v. d. Meulen, had geinspecteerd, las de waarnemer luitentant-adjudant, tweede luitenant Brouwer de desbetreffen de beschikking voor, daarna door den ma- jaoi Taconis de medaille op de borst van den jubilaris werd gespeld. De majoor Tacunis sprak daarna eenige woorden van waardeering tot den jubila ris en wees er in het bijzonder op, dat hij LEIDEN. Geboren: Johannes Jacobus z. v. J. Loomans en A. M. v. d. Meer. Leon ar- dus Theodorus z. van A. G. Mlman en Ph. J. Bissehops. Geertruida Helena Maria Theresia d. v. M. P. F. Meijer en G. H. M. Walenkamp. Jeanne Adrienne Catharine d v. J. A. G. Blocker en E. v. Nes. Leen- dert Willem z. v. P. Neuteboom en J. v. d. Blij. Carolina Dina d. v. J. P. Meershoek en A. H. Klein. Isaac Leendert Johannes z. v. W. P. F. Vinkesteyn en M. H. Stou ten. Mietje Alberdina Mina d. v. M. J. Roessen en S. Kloek. Ottilie Maria Eli sabeth d. v. P. Th. Bakker en A. H. Scha- ier. Gert je d. v. F. v. d. Berg en G. v. d. Berg. George Cornelis z. v. F. G. Glas bergen en E. M. Weiland. Overleden: P. F. M. Kriek m. 75 j. A. Th. Cahen m. 71 j. A. Veth, wedn. 95 j. A. v. Spellen, hsvr. van H. C. de Vriend 46 j. J. v. d. Voort wedn. 78 j. steeds tot volle tevredenheid van al zijn chti had gewerkt en stelde hem ten voor beeld van het regiment. Hierna werden de officieren en onderof ficieren in de gelegenheid gesteld den ju bilaris geluk te wenschen. Vervolgens werd door het heele regi ment voor hem gedefileerd. Na afloop van deze officieele plechtigheid verzamelden de onderofficieren zich in de cantine voor de viering in eigen kring. De adjudant-onderofficier v. Maarle het woord nemende, sprak hartelijke woorden van kameraadschap en wenschte hem en zijn vrouw na overreiking van een stoffe lijk huldeblijk van harte geluk. Spreker hoopte, dat hij vele prettige her- inr.eringen aan dezen dag moge hebben. Mevr. Stolk werd eveneens toegesproken en mocht een bouquet bloemen in ontvangst nemen. Namens de on lerofficiersvereeniging „Ons Belang" afd. Leiden, sprak de voorzitter, de adjudant-onderofficier Wolvers, van 4 R.l. woorden van dank voor al hetgeen hij gedurence tal van jaren als lid en be stuurslid voor de vereeniging heeft ge daan. Daan. a bleef men nog eenigen tyd gezel lig hijeen. LEIDEN, 17 Febr. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 5.308.00, savoyekool 5.706.70, boerenkool 2122, rapen 1.30—2.20, prei 9.30—13.90, kroten 3.20 3.50, kroten, gekookt 47, uien 2.10 6.20, peen 2.307.90, spruiten 631, andijvie 25, sla 27, Nero 6 witloof 728, spinazie 3246, per 100 stuks: salade 6.008.10, knolselderie 3.80 15.70, per 100 bos: selderie 11.3016.40, rabarber 915, raapstelen 3.303.40. 18 Febr. Boter. Prijzen: prima fabrieks- boter 1.55, prima boerenboter 1.46 1.55 per kg. Aanvoer 175 kg. Handel traag. Turfmarkt van 13 tot en met 18 Febr. Lange turf geen aanvoer, prijzen 89 per 1000 stuks. UTRECHT, 18 Febr. Vee. Totaal aanvoer 3555 stuks vee, w. o. 625 runderen: Prijzen: stieren 2630 cent per pond, handel matig, prijzen gelijk; slachtkoeien 2e soort 3034 en 3e soort 2629 cent per pond, handel redelijk, ruim prijshoudend; vaarzen 140 210, melkkoeien 170270, kalfkoeien f 180285, varekoeien 130200 per stuk, handel zeer kalm, prijzen gelijk; 30 magere kalveren 45110, handel kalm, orijzen onveranderd; 1350 nuchtere kalveren 3.50 —5.50, handel stug, prijzen lager; 700 ma gere varkens en schrammen resp. 2133 en schrammen' 1621 per stuk, 700 big gen 10.0015.50 per stuk, handel kalm. prijzen iets lager; 100 magere schapen ƒ11 12, handel zeer kalm, prijzen prijshou dend. Kleinhandel: 250 kg. boter 1.70, en 150 kg. kaas 5070 cent per kg., 40.000 eieren 2.904.00 per 100 stuks. VINKE VEEN, 17 Febr. Groentenveiling. Witlof I 19—21.50, idem II 10—17.—, idem III ƒ3.508.per 100 K.G. Aanvoer 6500 Kg. TER AAR, 17 Febr. Groentenveiling. Waschpeen 2.10, Uien f 5.706.Spina zie 0.250.40, Prei 55.40, Spruitkool 10.90—16.10, Witlof ƒ8—23.80, Selderij 10.—. LOOSDUINEN, 17 Febr. Groentenvei ling. Spinazie 2.202.35 per 4 K.G., Postelein (winter) f 178 per 6 K.G., Raap stelen 2.10—2.40, Selderie 14—16 per 100 bos. Knolselderie 9.9010 per 100 stuks. Dunsel 4549 per 100 K.G. Uien 2.50 2 70 per 100 K.G. Eieren ƒ3.90 per 100 st. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Febr. Groenten veiling. Roode kool 56.70, Uien 4.50 —6, Witlof 20—22, per 100 K.G. Waspeen 1—1.85, Kroten 0.600.8p per kist van 20 K.G. Knolselderie A 1117.70, id. B. ƒ57.90 per 100 stuks. NIEUWKOOP, 17 Febr. Eieren veiling. Aanvoer 5000 kippeneieren. Prijs: ƒ2.20 3.20 per 100 stuks. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.74l/2 Berlijn 74.85 Parijs 4.941/2 Brussel 31.44 Zwitserland 42.35 Kopenhagen 39.05 Stockholm 45.05 Oslo 43 95 New York 1.869/1( Praag 6.40

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3