Wie OPEL rijdt behoeft niet te rekenen ZATERDAG 18 FEBRUARI 1939 DE LEWSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal Bij onze agenten /O cent per wvvk; f 2 60 per kwartaal. Franco per pavt 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. De Bilt seint: Verwachting: Aanvankelijk matige, tijdelijk krachtige Noord-Westelijke tot Noordelijke, later af nemende en krimpende wind, aanvankelijk helder tot licht of half bewolkt, later weer toenemende bewolking, weinig of geen regen, des nachts temperatuur om het vriespunt, zelfde temperatuur overdag. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: ben Helder: zwaar bewolkt, N. W., krach tige wind, 4 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, N. N. W., zwakke wind. 4 gr. C. De Bilt, regenbuien, N. W. matige wind, 3 gr. C. Groingen: zwaar bewolkt, Westelijke ma tige wind, 3 gr. C. Maastricht: voortdurend lichte regen, W. Z. W., matige wind, 4 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het gebied van lagen luchtdruk in het Noorden, dat gistermorgen over de Noor- sche Zee lag, trok naar Midden-Zweden. De langgerekte G-vormige. uitlooper pas seerde gisteren over de Britsche Eilanden en heden in den vroegen ochtend ons land, Tengevolge van krachtige stijgingen van ei en luchtdruk vormde zich een naar het Noorden gerichte rug van hoogen lucht druk, die de oude opvullende depressie scheidt van een nieuwe, die thans IJsland nadert, doch wederom hoog in het Noor den blijft. Een breede gordel van hooge luchtdruk strekt zich uit over den gehee- itn Oceaan en het Zuidelijk deel der Ver- ernigde Staten en beslaat meer dan een kwart van den omtrek der aarde. De om slag van den wind naar Noord-West bracht geen markante afkoeling en de begeleidende polaire buien kwamen niet of slechts zeer zwak tot ontwikkeling. De naderende de pressie bracht verwarming op IJsland en in het geheele Westen, de aftrekkende de pressie een zwakke koude-inval in onze omgeving en in het Westelijke Oostzee gebied. In Zuid-Frankrijk en in de omge ving van de Alpen is de vorst nagenoeg geheel verdwenen. Na de dagen van droog je melden thans vele stations lichte of ma tige neerslag. Er is voorshands v/einig ver andering te verwachten in het heerschende weertype. LUCHTTEMPERATUUR. 5.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 5.46 uur tot Zondagmorgen 6.41 uur; van Zondagnamid dag 5.48 uur tot Maandagmorgen 6.39 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 19 Febr. voorm. 2.25 en nam. 2.50 uur; op Maandag 20 Febr. voorm. 2.55 en nam. 3.20 uur. Maan op 6.44 uur Zondagnacht. Maan onder 17.52 uur Zondagavond. Maan op 7.05 Maandagmorgen. Maan onder 18.58 uur Maandagavond. (19 Februari nieuv/e maan). LELDSCH UNIVERSITEITS-FONDS. De Universiteitsraad van het Leidsch Universiteits-Fonds heeft benoemd tot le den van dien raad, ter voorziening in de elf ontstane vacatures, de heeren: jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, te 's-Gravenhage; dr. M. van Blankenstein, te Wassenaar; C. M. Briët, te Haarlem; mr. G. G. van But- tingha Wiegers. te Batavia; mr. W. H. Foc- kema Andreae, te 's-Gravenhage; O. G. Hel dring, te Zetten; mr. A. Q. Mees, te Am sterdam; mr. L. A. Nijpels, te 's-Graven- bage; J. A. Stenfert Kroese, arts te Rotter dam; mr. P. C. Swart, te Rotterdam: dr. J E. baron de Vos van Steen wijk, te Haar lem. MORGEN..., gaan de leden der R. K. Staatspartij naar een der stembureaux,'die hun gelegenheid geven, mede te werken aan de samenstel ling van de candidatenlijst- der R. K. Staatspartij voor de verkiezing van leden der Prov. Staten. Twee candidaten op deze candidatenlijst worden zeker gekozen uit den Kieskring Leiden. Helpt mede, deze aan te wijzen. Ook is van belang wie de eerstvolgen- c'en op de candidatenlijst zijn. Toont uw belangstelling. Neemt de ontvangen kaart morgen mede en begeeft U naar een der stembureaux. Gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, Steenschuur 15, van 104 uur. School Heerensingel 27, van 101 uur. Romanuszaal, Mare, van 101 uur. Zes candidaten moeten worden geko zen. Niet meer en niet minder; anders is het biljet ongeldig. Eén der candidaten is een zittend lid. tevens lid van Ged. Staten: mr. Bolsius voorzitter onzer afdeeling Leiden der R. K. Staatspartij, aan wiens herkiezing zeker ieder lid der afd. Leiden van de R.K. Staatspartij wil medewerken. Vastenmeditaties in de parochiekerk O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph. Naar ons wordt medegedeeld, wordt voor de Vastenmeditaties, welke Vrijdagsavonds 8.15 uur gehouden worden door den eerw. Pater Borromaeus de Greeve O.F.M., slechts een bepaald aantal plaatsen ver huurd a 1.— voor alle meditaties, en wel uitsluitend in de kinderkapellen, die dus alleen voor houders van kaarten toegan kelijk zijn. FEESTAVOND VAN DE R.K. H.S.B. VER. „ST. BONA VENTURA" Gisterenavond had in de Aula' van de R.K. H.B.S. een feestavond plaats, welke gegeven werd door de ver. „St. Bonaven- tura" en zonder overdrijving kan gezegd worden dat deze avond bijzonder geslaagd is. De aula was geheel met belangstellen den gevuld, toen de voorzitter der ver. de heer Scholtz een kort welkomstwoord sprak, in het bijzonder tot den zeereerw. pater directeur B. de Goede, pater Beaufort pater Tepe en H.H. Leeraren. Het deed spr. genoegen dat zoovele ouders aanwezig waren, waaruit blijkt, dat zij medeleven met de H.B.S.-ver. Voor het schoolblad „De Zender" vroeg spr. de bij zondere aandacht speciaal voor het invul- formulier. Nadat enkele muzieknummers ten gehoore waren gebracht door middel vap een geluidsinstallatie, was het woord aan de tooneel afd. opgevoerd werd een blijspel in drie bedrijven van Gerard Nie- len „Een paardenmiddel", waarmede een groot succes werd geoogst. Dit stuk speelt zich af bij de gebroeders van Buurem grossiers in manufacturen. Een der firmanten is een lastig heerschap en een geweldige driftkop, in het bijzon der op Maandag. Het personeel ziet dan ook met angst en vreeze den Maandag te gemoet, benalve de oude boekhouder Kriek, die m alle mogelijke en onmogelijke situaties het hoofd koel weet te houaen en in alle geheimen wordt ingewijd. Om te trachten aan deze driftpartijen een einde te j maken worden diverse plannen beraamd I en uitgevoerd, die dan ook éen echt paar- j denmiddel genoemd kunnen worden. j In het tweede bedrijf Kwamen de spelers echt in hun element toen het paardenmid del in praktijk werd gebracht en dave rend is er dan ook gelachen om de diverse tooneelen waarbij het er dikwijls heftig aan toe ging. Doch het paardenmiddel bleek een zeer goede medicijn te zijn ge weest die de driftige firmant voor goed van zijn kwaal genas. Dit blijspel, waarom hartelijk is ge lachen werd door de tooneelisten op uit stekende wijze vertolkt en allen zonder onderscheid verdienen dan ook een woord van lof voor wat zij hebben gepresteerd, terwijl ook de rolkennis van allen te loven viel. In het bijzonder willen wi; hier nog ver melden de beide firmanten en de oude boeknouder Kriek. Vooral laatstgenoemde had een dankbare rol en hij wist door zijn opmerkingen steeds de lachtkunst op te wekken. Om een dergelijk gunstig resultaat ie bereiken heeft men een goeden regisseur noodig en deze taak was in uitstekende handen bij pater L. Zonderland, die zijn moeite en zorgen met een dergelijk resul taat beloond zag. Het was voor „St. Bonaventure" een succesvolle avond. A.s. Zondagavond vindt een herhaling van de opvoering plaats. BEEN GEBROKEN. Gistermiddag te 4.40 uur in de 24-jarige mej. M. v. d. T., toen zij in de Morschstraat van haar rijwiel stapte, gevallen. Zij brak het linkeronderbeen en werd door den E. H. D. naar het Acad Ziekenhuis vervoerd. Naar wij vernemen, is de geheele electri- sche licht- en kracht-installatie in de ge bouwen der nieuwe schoonmakerij van de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" v.h. de Kos ter en Co., opgedragen aan het Technisch Bureau Langezaal en Inniger, Nieuwe Rijn 93, alhier. OUDERAVOND DER KATH. JONGENS-CENTRALE VAN DE ST. PETRUS-PAROCHIE. Het programma voor bovengenoemden ouderavond (waarvoor groote belangstel ling was) was vrij uitgebreid, maar had veel aantrekkelijks, vooral natuurlijk voor ingewijden. Maar ook voor leeken, zooals ondergeteekende, ligt er veele wat aantrekt in 't frissche, het ongerepte, wat dit jeugd werk kenmerkt. Een jongenskoor uit de St. Petrus-paro chie „Het Sleutelkoor", onder leiding van den heer H. Rijnbeek, werkte mede op de zen fleurigen avond. De jongens zongen dan ook den Opmarsch tijdens het binnen treden van de leden der jeugdorganisatie met hun leiders. Na het uitspreken van den Chr. Groet sprak kapelaan Leenders het welkomst woord uit en verzocht goed, „zelfs critisch" naar het „Sleutelkoor" te luisteren. Wat er al niet gepresteerd wi'rd dezen avond door klein en groot, door leidsters en leiders valt niet te onderschatten. Welpen, verken ners, kruisvaarders waren in edelen strijd om 't mooiste, het beste en leutigste te ge ven wat zij hadden. Er ze zijn best ge slaagd. Wij kregen een indruk van wat wel pen, verkenners en kruisvaarders 's zomers en 's winters binnen en buiten zooal doen. En 't is er in lang geen saaie boel! Inspan ning en ontspanning wisselen eikaar af. Be hendigheid, spierkracht, verstand, wil en intelligentie worcen geoefend en de sta len getuigen van veel animo. Alle eer aan de leiders en de jongens. De dansen van welpen en verkenners en kruisvaarders, door den heer Castelein ingestudeerd, slaagden tot aller genoegen. Wij keeren terug tot ons punt van uit gang het „Sleutelkoor". Circa driekwart jaar geleden, naai men ons zeide, werd het opgericht en het debuut, dat dit jongens koor als wel de muzikale leider maakte, v/as gunstig. De t-eer Rijnbeek, de nieuwe organist-koordirecteur der St. Petruskerk, studeerde aan de kerkmuziekschool te Utrecht. Blijkbaar heeft hij smaak en ta lent om de jongensstemmen te cultiveeren. Ir twee groepen is het koor verdeeld, klei nen en grooteren. De groepen samen zon gen een innig devuot liedje „Jesu allerlief ste Kind", zonder begeleiding. De toon die de jongens formeeren is beschaafd, zuiver en heeft charme. De voordracht zal natuur lijk op den duur nog wel winnen en vrijer worden. De groep van de grooteren zong tweestemmige liedjes, vyaarvoor enkele voor duo gezette Schubertjes. „Heiden Rös- lein" en „Wiegenlied" waartegen wij dit bezwaar voelen, dat Schubert ze voor solo stem schreef. Bovendien er zijn zeer mooie er. bevattelijke Hollandsche liedjes, die oorspronkelijk voor twee stemmen zijn ge schreven. Behoi.dens deze bemerking, waardeeren wij de uitvoering, ook van „de Beiardier" en de twee laatste liedjes, met den heer Rijnbeek aan den vleugel. Wij wenschen hem succes in zijn streven deze jongens op te voeren ook in het Grego- riaansch en ze te maken tot goede en toe gewijde kerkzangertjes. Er waren bloemen voor enkele dames, die mede haar steun aan het jeugdwerk gaven. In de pauze werd een kleine loterij gehouden en eenig geld ingezameld ten bate van het mooie doel. J. K. BUURTVEREENIGING „DE GOEDE WONING". Geslaagde feestavond. Donderdagavond werd in de zaal Maria- Gijzensteeg Prinses Beatrix' verjaardag, die door omstandigheden moest uitgesteld wor den, door de leden en huisgenooten der buurtvereeniging „de Goede Woning", ge vierd met een filmavond. De zaal was smaakvol met vlaggendoek aangekleed en een geluidsinstallatie zorgde voor muziek en diverse nationale liederen. Er waren 240 personen aanwezig en er heerschte een prettige stemming, die ver hoogd werd door kluchtige films maar voor al door een bijzonder mooie tombola, waar voor door vele leveranciers geschenken waren aangeboden; bijna ieder kon in het bezit komen van één of meerdere prijzen. De voorzitter had bij den aanvang een kort openingswoord gesproken tot de aanwezigen en hun een hartelijk welkom toegeroepen. Een der bestuursleden hield nog een pro- pagandarede, waarin hij doel van een Buurtvereeniging, die vooral voor de kin deren bedoeld is, uiteenzette en dan alle aanwezige aanspoorde tot een hechte mede werking. Ook werden door hem alle milde gevers bedankt voor de noodige tractatie van geschenken, koffie enz. Het was een uitstekend geslaagd feestje. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6801. N.V. „Duralinit" Naadlooze-vloeren Fabriek, Katwijk aan Zee, Tramstraat 67. N. dir.: G. J. v. d. Lin den, Katwijk aan Zee (met ingang van 13 Febr. 1939). 6448. Brandstof-Centrale, Leiden, Leven daal 84. Handel in brandstoffen; rijwielfa- briek en handel in rijwielen en onderdee- len o.d. naam: „De Globe", De rijwielfa- briek enz. o. d. naam „De Globe" is over gegaan aan W. Dusoswa en verplaatst naar Koninginnelaan 2a. 324. N.V. Wijnkooperij, distilleerderij en likeurstokerij „De Condor" voorheen Wil helm Schudel en Co. Leiden, Papenstraat 2 Overl. dir.: C. F. Schudel. Wassenaar, d.d. 11 Febr. 1939. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Maandag: Rechtskun dig Adviesbureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steen- schuur 15, des nam. van 6.308.00 uur. Bestuursvergadering Transportarbeiders bond „St. Bonifacius", 8 uur. Kantoor Bouwvakarbeidersbond. (Zaal 10), nam. van 7.308 30 uur Dinsdag: Tuinbouw- cursus, 8 uur (Zaal 6). Woensdag: Tuin- bouwcursus, 8 uur. (Zaal 6). Donderdag: Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 6). R. K. Damclub „Gezellig Samenzijn", 8 uur (Zaal 1 en 2). Ledenvergadering R. K. Werkmeestersbond, 8.15 uur. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. Bibliotheek, 78 uur. 1NTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS' GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden, Zaterdag van 8.159.15 uur Bi bliotheek. Zondag 2de der 7 Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. Algemeene H. Communie voor de leden der Retraiteclub. Zondag is de zaal ge opend van 12.15 uur tot 2.30 en van 7 uur tot 10.15 uur verplichte bijeenkomst van 3.159.45. Om 10.15 uur wordt de zaal ge sloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de SI Joseph's Spaarkas. De spaarkas wordt waargenomen door de heer W. A. Kohl- beck. Van 12 uur Bibliotheek. 8.30 uur Prijsbiljarten, Hoofdprijs Maan dag is de zaal voor de leden gesloten. 3.15 uur vergadering van het Genootschap Stille Omgang. Dinsdag: Bijeenkomst vi or de leden van 8 tot 10.15 uur. Woens dag: 8.15 uur Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur 8.30 uur schaken en onderlinge gongwedstrij den. Vrijdag, 815 uur Muziek-Gezel- schap „Frans Schweitzer". Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.159.15 uur bibliotheek 8.30 uur Kegelclub de Poedelaars Iedere Zondag van 1 tot 2 uur en iedere Zater dag van 8-tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor leden en dona teurs der Vereeniging. Verdere mede deelingen: Maandag. Woensdag en Donder dag spreekuur eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Bij de Huismeester zijn nieuwe Kolpingf iets vlaggen te verkrijgen a 25 cent. Beurtrooster: Zondag: Th. Varke- v.sser, F. Overdijl, en H. Keij; Maandag:. Th. van Dijk en Kriek. Dinsdag: C. van c-er Meijden en J. Post Donderdag: C. van der MeelKriek Zaterdam: P. Rij- zevoort en J. Bentveld. SINT ODO-KOORKNAPEN. Maandag: half vijf: Aspiranten: vijf uur: Crescendogroep om kwart voor acht: Schola aantreden aan achterzijde Stadsgehoorzaal. Dinsdag: geen repeti tie. Donderdag: holf vijf: Aspiranten vijf uur: Crescendogroep zes uur: Scho la Cantorum Vrijdag: Schola zingt bij de Meditatie. Hallo boys! Let op de wij zigingen in de week-agenda. De Schola Can- lorum heeft voortaan op Dinsdag en Don derdag repetitie en wel om 6 uur dit voor verschillende jon-52ns, die werken. De Crescendogroep begint dus iets eerder met de repetitie. Maandag vieren we Vas tenavond met een geweldige noga-bloc van drie meter omvang! Binnenkort wor den jullie allemaal op een filmavond ge- tracteerd, maar „wanneer", dat weet ik nog niet in ieder geval niet op 30 Fe bruari! Dus: de rest hoor je nog wel. Bin nenkort verschijnt ook de de St. Odo-Klok weerdaarin komt weer een Prijsvraag of liever tweeeen heele gemakkelijke en een moeilijke ben je goochem, dan neem je de moeilijkste, ben je niet zoo goochem, dan neem je de gemakkelijke, en ben je enorm goochem, dan neem je ze alle twee! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater". Burcht: „St. Antonius Clubhuis". Zondag: 4 uur Ontspanning 5 uur Bi bliotheek 's avonds geen ontspanning Maandag: 7.30 uur: Postzegelclub Missie- CiUb Dinsdag: 7.30 uur Martinus- en Paschalisban Woensdag: 5 uur Willi- brordusban 6.30 uur Bonifatiusban 7.40 uur Antonius-, Arnoldus- en Serva- tiusban. Donderdag: 7.30 uur Francis- cus-, Tarciciusban. Vrijdag, 7.00 uur Trommelen. Cohort „St. Pancras" Burcht: Anna Paulownastraat Maandag: 7 uur Gedialogeerde H. Mis. 8 Uur Lodewijkban Ban I Dinsdag: 8 uur Don Boscoban Tarcisiusban Woensdag: 8 uur Ban III Huisvlijtclub Donderdag 8 uur Aloysiusban Cani- siusban Vrijdag: 7.30 uur Ban II. 8 uur Servatiusban. Zaterdag: 67 uur 3 Centsfonds, Spaarbank, Contributie. Kruisvaarders, De opkomst in de Ge dialogeerde H. Mis gaat in stijgende lijn! Goed zoo! Maar er zijn nog steeds enkele „langslapers" vooral onder de adspiranten. Bekeer je voor het te la^t is!! Een goed Kruisvaarder kent zijn plichten en komt zonder mankeeren naar de Gedialogeerde Mis. Dan nog iets over onze Burcht. Over het algemeen houden de Kruisvaarders zien goed aan de gestelde orde-bepalingen. op een enkeling na! Die schijnen te denken, dat ze boven de wet staan. Niets van waar hoor! Dat zullen ze trouwens wel ondgrvinden. Wie niet hooren wil.... Gemeentel. Aankondigingen VERKIEZING PROVINCIALE STATEN Stemmen in een andere gemeente. De burgemeester van Leiden maakt be kend, dat tot uiterlijk 14 dagen vóór den dag, waarop de stemming voor de verkie zing van de leden van de Provinciale Sta ten dezer provincie wordt gehouden (19 Apurol a.s.) de gelegenheid bestaat ter Ge meente-Secretarie in persoon mede te dee- len, dat men in een andere gemeente in deze provincie aan de stemming wenscht deel te nemen. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 18 Februari 1939. CANDIDAATSTELLING VOOR DE PROVINCIALE STATEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat de candidaatstelling voor de verkiezing van de leden der Pro vinciale Staten zal plaats hebben op Dins dag 14 Maart a.s. Op dien dag kunnen, voor zooveel den Kieskring III (Leiden) betreft, van des voormiddags negen uur tot des namiddags vier uur, bij den voorzitter van het hoofd stembureau van dien iKeskring, ter Secre tarie der Gemeente Leiden (Rapenburg 12) lijsten van candidaten worden ingeleverd. De inlevering der lijsten moet geschie den persoonlijk door één der onderteeke naars. Formulieren voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaringen van bewilliging zijn ter secretarie dezer gemeente koste loos verkrijgbaar tot en met den dag der candidaatstelling. De Birrgemeester voornoemd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 18 Februari 1939. 4912 AGENDA LEIDEN. Zondag.. 3e en laatste avond R.K. Winter- programma, met groot Vasten avondbal, Stadsgehoorzaal. Aan vang 8.15 uur. Zondag. Opvoering van „Het Paardenmid del, R.-K. H. B. S., 8 uur. Maandag. Genootschap van den Stillen Om gang, ledenvergadering gebouw St. Joseph-Gezellen, Rapenburg 52, 8.15 uur. Maandag: Missie-avond Mgr. Bouter, Stads gehoorzaal 8.15 uur. Dinsdag: Consultatie-bureau Vereeniging Arbeid voor Onvolv/aardigen, Le vendaal 1. (Arbeidsbeurs 78 uur.) Vrijdag. „St. Christoffel", ledenvergade ring in „De Harmonie", 8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Jasperse, v. Leeuwen, Nieuwzwaag en Stoffers. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden, wordt van Z a t e r- d a g 18 tot en met V r ij d a g 24 F e b r. a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duys- ter, Nieuwe Rijn 18, tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. Maar zoover laat nietmand 't natuurlijk komen. ,,Een man een man, een woord een woord!" OEGSTGEEST. Cohort „St. Bernardus." Burcht: R. K. School. Zendag: 2.30 uur Adspirantenban Maandag: 7.45 uur Volksdansen Dinsdag 6.45 uur: Willibrordban 8 uur Ignatius- ban Woensdag: 2.30 uur:: Kring v. d. St Jansknapen 7.30 uur Faulhaberban Donderdag: 7 uur: Tarcisiusban Vrij dag: 7.30 uur: handenarbeid Zaterdag: 4.30 uur Blokfluitclub. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Maandag: 7.008.30 uur jongste groep 8.159.45 uur topgroep Dingdag: 7.30 uur H. Mis en algemeene H. Commu nie Donderdag: 7.008.30 uur zang Woensdag: 46 uur Vakschool. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen. Maandag: 7.30 uur Vakschool Dinsdag: 8.159.30 uur middengroep. Donderdag: 7 309.00 uur jongste groep Zaterdag: 2.153.45 uur mulogroep. Par. St. Petrus: Maandag: 7.30 uur Vakschool 8.15 uur Ouderavond in de R K. H. B. S. aan de Marienpoelstraat Donderdag: 8.159.45 uur middengroep Zaterdag: 2.304.00 uur mulogroepen. Par. H. Leonardus: Woensdag: 230 4.00 uur jongste groep Donderdag: 7.30 —9.003 uur jongste groep. R. K. TURNCLUB „ACTIEF". Woensdag:: 34 uur kleuters in de Heerensingelschool Vrijdag: 6.157.15 uur aspiranten 1214 jaar in de Ursula- steeg 7.308.30 uur aspiranten 1516 jaar in de Uruslasteeg 8.459.45 uur dames in de Ursulasteeg Zaterdag: 2.15 3.15 uur kleuters in de Ursulasteeg.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2