Burgerlijke Stand Laatste berichten MARKTBERICHTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 17 FEBRUARI 1939 DE LE'CSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. Voor de begrooting zijn nog de volgende voorstellen gedaan door den heer Schül- ler: „De ondergeteekende stelt voor: te be sluiten medewerking te verleenen voor den bouw "van arbeiderswoningen, mede ter vervanging van krotwoningen door de ver schillende vereenigingen en de gemeente (ten behoeve van de woningstichting)." „De ondergeteekende stelt voor: een on derzoek te doen instellen naar de wonin gen welke krachtens het gestelde in den Woningwet in aanmerking dienen te ko men onbewoonbaar veklaard te worden, en het resultaat van dit onderzoek in een rap port aan den Raadsleden te doen toeko men." „De ondergeteekende stelt voor: te be sluiten het bestuur van de Woningbouw vereniging „Ons Belang" uit te noodigen tot het indienen van een bouwplan voor pl.m. 43 woningen op een terrein gelegen aan ae Marnixstraatvan der Duijnstiaat." „De ondergeteekende stelt voor: een on- derzuek te doen instellen inzake bezetting van alle woningen in Leiden, met week- huren beneden de 6'. en het resultaat van dit onderzoek in een rapport aan den Raadsleden te doen toeko men." DE VERANDERIJKE STERREN. Lezing voor „Geloof en Wetenschap". Voor „Geloof en Wetenschap" heeft gis teravond pater De Kort S.J. een lezing ge houden over „Veranderlijke sterren". De geestelijk adviseur, Pastoor Th. M. Beukers heeft vóór deze lezing een aan vang nam, het overlijden van 2. H. Paus Pius XI, „den grooten man van geloof en wetenschap", in enkele woorden herdacht. Voor de zielerust van den ontslapen Opper herder werd door allen gezamenlijk ge beden. Hierna hield pater de Kort zijn lezing. In 1596 werd voor het eerst een veran dering in lichtsterkte bij een ster waarge nomen en wel bij een ster in de nek van den Walvisch, sindsdien Mira Ceti ge noemd, welke in een periode van 330 dagen opvlamde en uitdoofde van de 3e tot de 9e lichtgrootte-klasse. Thans zijn er 8166 veranderlijke sterren bekend, hetgeen op een totaal aantal be kende sterren van ongeveer 40 millioen, een zeer klein aantal is. De veranderlijke sterren worden ver deeld in drie soorten: 1. de lang-periodieke als Mira Ceti; 2. sterren van bet gedrag van delta Cephii met een periode van 15 dagen, en geringe grootte-wisseling; 3. de sterren van zéér korte periode als rr Lyrae, wier grootte-wisseling zich reeds afspeelt bij sommige in 11/2 dag, bij ande ren zelfs in 100 minuten. De sterren van het karakter delta Cephii Cepheïden genaamd zijn vrij wel uitslutend in en nabij den Melkweg gerangschikt. De beide andere soorten vindt men over het geheele hemelruim verspreid. Na een uiteenzetting, van de verschillen de theorieën, waarmede men het verschijn sel der veranderlijkheid tracht te verklaren, o.a. van de pulsatie-theorie, wees spr. op het groote belang van de Cepheïde-sterren voor de plaatsbepaling van andere ster ren en voor onze kennis van het Melkweg stelsel; zij zijn de bakens in het Melkweg stelsel. Na de pauze besprak pater de Korte de onregelmatig opvlammende sterren, de z.g. novae, en de veranderlijke sterren van het Algoltype, welker veranderlijkheid in lichtgrootte veroorzaakt wordt door een donkerder begeleider, die op regelmatige tijden de hoofdster „verduistert". Aan het slot van zijn lezing wekte spr. zijn gehoor op tot een geestdriftige bewon dering van Gods Schepping. De voorzitter, de heer J. F. X. Sanders, sprak in zijn dankwoord groot waardeering uit voor deze lezing, en stelde in 't voor uitzicht, dat G. en W. een excursie naar de Sterre wacht hoopte te organiseeren. VOORDRACHT Dr. C. T. GADD. Over: De gebeeldhouwde ingangen van de Assyrische paleizen en tempels. Op uitnoodiging van het Voor-Aziatisch Egyptisch Gezelschap „Ex Oriente Lux", in samenwerking met het Oostersch Ge nootschap in Nederland en het Kon. Oud heidkundig Genootschap heeft dr. C. T. Gadd, onder-directeur van de yptisch en Oud-Assyrische afdeeling van het Britsch Museum, gisteravond in het Pren tenkabinet der Leidsche Universiteit een lezing gehouden over: „De gebeeldhouw de ingangen van Assyrische paleizen en tempels", waarvoor groote belangstelling bestond. Er waren. ald"s dr. Gadd, twee versie ringsmotieven bij, deze ingangen, ten eer ste: godsdienstige motieven, die monsters voorstellen van verschillende bovenna tuurlijke wezens, en ten tweede: de sae- culaire, samengesteld uit menschelijke en dierlijke figuren in de houding, welke zij aannamen toen zij de betreffende gebou wen betraden. De monsterlijke wezens waren combi naties van vers-Mllende natuurlijke per sonen en werdc.i geacht deze alle te be lichamen. Hun doel was niet alleen kwa de geesten af te wer.^n, zooals algemeen gedacht werd. maar om het naderbijko men van goede te beinvloeden en in het bijzonder om het welzijn van den koning af te smeeken. Eenige bijzonderheden, de monsterlijke wezens betreffende, zijn: de afgeknotte gordel van gevleugelde leeu wen en zijn mogelijke beteekenis is: de reus, bekend als Gilgames, een leeuw uit eenrijtende, en de beteekenis van zijn houding. C nde de latere regeeringen wer den deze kolossen in ruime mate vervan gen door gebeeldhouwde figuren en groe pen ir verzonken reliefs, als de man mei een speer, de man met het hoofd van een leeuw en de voet van een vogel, en de god mi opgeheven arm. De zeven goden met bijlen en dolken en de leeuw centaur, de beschrijving van deze, hun namen en doelstellingen vindt men in de magische teksten. Achter de drempels van deze ingangen vond men vestibv'«s en dr-- -- ^ie gebeeldhouwd waren met voorstellingen en hetgeen daarin plaats vond. Eer doorgang in het pale's van Sanhe- rib laat ons paarden zien, die weggeleid worden door rijknechten naar hun stal- ler, r~ ebruik don*- r>on z;in hovelingen. Op denzelfden doorgang ziet men dienaren, die alle mogelijke verver- sohingen dragen voor het koninklijk feest na den jachttocht. Een andere doorgang laat ons een schitterende processie zien van -!in no v- naar den eeredienst, waarschijnlijk van 'en Istar. waarbij ze opgewacht worden dno'* so'daten. priesters en muzikanten. Het paleis van Assurbanipal bevat een lagen hellenden doorgang, welke naar een versierde portiek leidt. Door dezen door ga rg ging de koninklijk" 'achtstoet op zijn weg naar het vrije veld om op leeu- wei ca allerlei soorten klein gedierte te jagen. Aan den anderen kant was de te rugkomst van de jacht afgebeeld en c'; portiek was omgeven door scenes, welke de handigheid van den koning op de jacht beschreven. Handelsregister K. van K. Wijzigingen: 7276. Hellbach. Lei den, Breestraat 105. Handelsagent. De zaak is verplaatst naar 's-Gravenhage, Carel Rei- nierszkade 307. 7060. J. Kuyt Pzn. Katwijk aan Zee, Kerksteeg 20. Aannemer van grond-, be tonwerken en duinbeplanting. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Jan Kuyt Pzn. en Zoon (B. P.) Vern.: J. Kuyt Katwijk aan Zee en A Kuyt, Wassenaar. 7209. „Etenko" Chem. Producten. Leiden, Haag weg 180. De vennootschap onder fir ma is d.d. 2 Februari 1939 ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet order den ouden naam, door: J. N. H. Olieriock, als eenig eigenaar. Gevolm.: C. J. Stiltenhof, Den Haag. Opheffing. 1250. B. Schekkerman. Leiden, Breestraat 103/105. Dameshoeden en confectie. UITREIKING ZILVEREN MEDAILLE VOOR 24 JAREN TROUWEN DIENST. Gistermiddag is voor het front van het 6e Regiment Veld-Artillerie op de binnen plaats van de Doelenkazerne, de zilveren medaille uitgereikt, aan den opperwacht meester-administrateur L. G. Stolk van dat regiment. Nadat de majoor-hoofdinstructeur het regiment, dat onder commanda stond van J. v. d. Meülen, had geinspecteerd, las de waarnemer luiten tant-adjudant, tweede luitenant Brouwer de desbetreffen de beschikking voor, daarna door den ma- jaoi' Taconis de medaille op de borst van den jubilaris werd gespeld. De majoor Taconis sprak daarna eenige woorden van waardeering tot den jubila ris en wees er in het bijzonder op, dat hij steeds tot volle tevredenheid van al zijn chti had gewerkt en stelde hem ten voor beeld van het regiment. Hierna werden de officieren en onderof ficieren in de gelegenheid gesteld den ju bilaris geluk te wenschen. Vervolgens werd door het heele regi ment voor hem gedefileerd. Na afloop van deze officieele plechtigheid verzamelden de onderofficieren zich in de cantine voor de viering in eigen kring. De adjudant-onderofficier v. Maarle het woord nemende, sprak hartelijke woorden van kameraadschap en wenschte hem en zijn vrouw na overreiking van een stoffe lijk huldeblijk van harte geluk. Spreker hoopte, dat hij vele prettige her in neringen aan dezen dag moge hebben. Mevr. Stolk werd eveneens toegesproken en mocht een bouquet bloemen in ontvangst nemen. Namens de on lerofficiersvereeniging „Ons Belang" afd. Leiden, sprak de voorzitter, de adjudant-onderofficier Wolvers, van 4 R.l. woorden van dank vcor al hetgeen hij gedurence tal van jaren als lid en be- üd voor de vereeniging heeft ge- i/aan.3 bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen. R. K. W. De ledenvergadering van de afdeeling voetbal der R. K. Werkloozen vond in den R. K. Volksbond plaats. De voorzitter open de de vergadering met den christelij ken groet en dankte de aanwezigen voor hun opkomst. Hierna volgde de installatie van den Geestelijk Adviseur kapelaan A. F. M. Bernefeld. De voorzitter installeerde zijn eerw. met eenige hartelijke woorden en sprak des hoop uit, dat zijneerw. veel voor de geestelijke vorming der leden zou kun nen doen. Kap. Bernefeld dankte voor deze woorden en zeide zijn best voor R. K. W. te zullen doen. Hierna herdacht de voorzitter het over lijden van Z. H. Paus Pius XI, waarna een gébed gestort werd voor zijne zielerust. De voorz. deelde vervolgens mede, dat dc heer Bull is benoemd als schakel tus- schen R. K. W. en den R. K. Volksbond. De notulen werden voorgelezen en goed gekeurd, waarna de behandeling van het jaarfeest aan de orde kwam. Dat brengt moeiliijkheden mede, wijl er geen geld in ka.*, is óm feest te vieren, maai er zal wel een oplossing te vinden zijn, wanneer ieder lid zijn medewerking geeft (ook met-leden kunnen hun MidraPen groot of klein storten, alles is welkom). Hierna worden to leden der feestcommissie benoemd de hoeren H. Nieuwenhuizen, secr. Bloemis tenlaan 20, J. Turk er W. Rijsbergen. Na de rondvraag sprak de geestelijk adviseur nog een kort woord en hij uitte de hoop, aal ieder, die een plicht hoeft te vervul len. dat altijd zal doen. Hij wenschte R. K. W. veel succes met het spelen van de wedstrijden. Hierna sloot de voorz. te circa half elf de vergaderng met den christelij- ken groet. De wedstrijd L. V/. V. IR. K. W. I is gewonnen doer L. W. V. I met 21. Rust ging in met 10. Uit Leiden vertrokken. A. van Beek, Alphen aan den Rijn. Em- malaan 6. C. P. A. J. Brekelmans, Ouder Amstel, Rijksstraatweg 235. J. A. Bult, Delft, Noordeinde 31. H. Cloot, Leider dorp, Koningstraat 43. A. Deker, Davos, Holl. Sanatorium. G. W. Dekker, N.-O. Indië. J. Dober, Haarlem, Harmejansw. 57z. P. J. A. v. Oostenv. Doorn, Den Haag, Gondelstraat 47. E. J. W. Dop, De venter, Zwolschew. 49. T. Halbertsma, Rotterdam, Westersingel 15. J. Hell bach en fam.. Den Haag, Karei Reinersk. 307. M. Hombrink, Rotterdam, Westplein 6 A. de Jong, Den Haag, Daendelstraat 63. W. F. v. d. Kaaden en fam., contr. B B., N.O. Indië. M. v. Klink, Alkemade, B102. J. M. Knippels, Hillegersberg, Ju- hanalaan 28a. A. M. Kok, Voorburg, Veenkade 6. K. Kolderman, Den Haag, Deimanstr. 258. -- W. Koster, Fijnsburg, Brouwerstraat 140. M. AlkenKrispijn, Rotterdam, St. Mariastraat 55a. A. J. C. Leertouwer, Delft, Poortlandl. 34. G. de Leeuw, Utrecht, Kr. Nieuwegr. 20. A. P Lindeman, Delft, Markt 32. N. P. Noordermeer, N.O. Indië. J. Parlevliet, Katwijk, 2e Kanaalstraat 16. H. Pen- ninkhof, Kampen, Cillestraat 45. A. J. Fakeraka, Kleef. Gr. Heidelberg 45. A. Verschoorv. Putten, Noordwijkerhout, Julianastraat 8. J. A. M. Spendel, Amers foort, Utrechtschestr. 49. E. F. H. M. v d. Stok, Maastricht, St. Monulphusweg 11. J. M. Taat, Amsterdam, R. Claezenpl. 6hs. M. JankovitsUhlik, Wien Neu- stadt, Hamerlinggasse 29. V. v. Ulden en fam., Rijswijk, C. v. Necklaan 297. A. V ark e visser, Valkenburg, Valken b weg 121 J. M. VerversVoorbrood, Schiedam, Bos!-oomlaan 10b. G. M. Woerlee, Lcn Haaj, Havixdaan 33. A. Zandvliet en LEIDEN. Geboren: Arie 7. v. F. Aarts en H. v. Zutphen. Elisalefu d v. J. Maas en G. den Hollander. Anneke Hadewijcb Nico- lette Helena d. v. A. A. Kampman en A. Hofmeister. He'n z. v. W. B. v. Horssen en J. J. de Bruin. Ondertrouwd: J. Ph. Krassenburg jm. 29 j. en M. K. Andringa jd. 27 j. Overleden: F. G. Marijt z. 4 j. P. Masurel wedn. 75 j. Gehuwd: W. C. Wernink jm. en P. C. Verheij v. Wijk jd. fam., Den Haag, v. d. Neerstraat 24. A. Zeiler, Voorburg, Molenwijkstraat 8. In Leiden gevestigd. Th. P. Akerboom, dienstbode, Breestraat 87 C. C. Bink, 1.1. verpleegster, Kaiser- straat 36 S. den Blaauwen, opz. weg en waterbouwk., Wasstraat 47 J. M. A. H. Boermans, verpleegster, Mariërnpoelstraat 11 H. D. Bouter, tuinder, Haarlemmer weg 18 J. Brons en Fam., off. LdH, Vrouwenkerksteeg 12 J. M. Brouwer, dienstbode, Vestestraat 13 G. Does en Fam., wever, Atjehstraat 63 W. A. Ger- lach. arts, Rijnsbweg 10 W. Goddijn, slager, Oosterstraat 13 J. J. de Graaf, korp. politietr., Wedaesteeg 2 P. de Graaf, handelaar in kaas, Oude singel 2 G. Rollof-de Graaff, huishoudster, Boer- haavelaan 25 A. C. Hengeveld, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10 J. de Jong, verpleeg ster, Meezenstraat 2 - A. Jongmans, dienst bode, Rijnsb.weg 94 K. Kes en Fam., rijkswerkman, Geeregracht 38 W. Kiel, Lijsterstraat 7 C. Kleinveld, dienstbode, Rijnsb.weg 162 C. M. v'. Klink, dienst- oode. K. Galgewater 12a B. M. v. Kuijk en Fam., telegrafist, v. L. Stirumstraat 17 P. v. Leeuwen, dienstbode, Nw Rijn 61a W. de Loos, Breestraat 22 H. de Meel, Oude singel 12 E. A. v. d. Horst-Moggré, Breestraat 165 R. P. H. Mulder, bakker, H. Rijndijk 252 M. J. Muys, Lijsterstraat 36 M. A. Oudshoorn, dienstbode, Utr. Veer 33a J Quaim, Rijnsb.weg 60 C. J. Root, J. de Wittstraat 11 A. M. C. Schoonderwoerd, Hooigracht 86a J. Sin- teur en Fam., sigarenmaker, Emmastraat 6 A. Sterkenburg en Fam., grondwerker, Voorstraat 18 M. S. Strakinga, huishoud kundige, Rijnsb. weg 10 J. Turk en Fam., losarbeider, Warmonderstraat 3 B. Ver burg, dienstbode, Witte singel 38 C. Vo- gelesang, rhemiscus, Rapenburg 4 B. M. Blaauw-v. d. Voort, verpleegster, Leeuwen rikstraat 43 C. J. Wiekhart en Fam., Spieghelstraat 31 A. Zipfel, buffetjuffr., Stationsweg 2 J. W. Zuijderhoudt, Oude Vest 33d. DE STEUN IN NATURA AAN KLEINE TUINDERS. De Nederlandsche Tuindersbond heeft een schrijven gericht aan den minister van Economische Zaken, waarin deze organisa tie er op wyst, da* door de plotselinge ver andering van de gedeeltelijke uitkeering in natura in plaats van in contanten voor de kleine B-steuntuinders deze tuinders in groote moeilijkheden zijn geraakt. Bij het doen van de noodzakelijkste be- drijfsinkoopen komen deze tuinders nu voor de moeilijkheid te staan, deze niet te kunnen betalen, daar zij voor een groot gedeelte hun steun nu niet in contanten ontvangen. Is voor de kleine boeren en de kleine tuinders, vallende onder de bloemisterij, deze maatregel van minder ingrijpenden aard, omdat deze categoriën uit hun be drijven momenteel nog eenige ontvangsten hebben, voor de kleine groententuinders, die mede door de strenge vorst momenteel absoluut zonder bronnen van inkomsten zijn, is deze veranderde maatregel, doordat deze menschen vooraf daarop in het geheel /niet waren voortbereid funest, hoe goed een steun in natura in andere omstandig heden ook voor hen had kunnen werken. Daarom verzoekt de Nederlandsche Tuindersbond den minister, althans dit voorjaar den nieuwen maatregel voor bo vengenoemde categorie tuinders ongedaan te maken en de oude steunregeling te laten voortbestaan. C.A.O. SCHILDERSBEDRIJF. Door den bedrijfsraad voor het schilders bedrijf is bij den minister van sociale zaken ingediend een verzoek tot verbindendver klaring van bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst voor het schildersbe drijf in Nederland. WILDE STAKING IN TWEE FABRIEKEN TE HELMOND. In de textielfabrieken der N.V. Prinzen en van Glabbeek en de N.V. J. A. Rayma- kers te Helmond zijn gisteren twee wilde stakingen uitgebroken, waarbij in het ge heel circa tachtig arbeiders zijn betrokken. Bij eerstgenoemde firma le jden twee ploegen weveis, ieder van twintig man, het weris neer. Hierna vervoegde dc fa- bnekscommissie uit het personeel zich ten kantoie om een onderhoud met de directie. Deze stelde als voorwaarde, dat eerst he' werk zou worccr hervat, alvor«~» tot een bespreking zou worden overgegaan. De ar beiders waren hiertoe niet bereid en ver lieten de .abriek. Bij de N.V. J. A. Rnymakers kwamen in de finishafdeeling circa vvertig arbeider" niet naar hun werk, hoewel daar de fabrieks- cojnmissie wel een onderhoud met de di rectie had gevoerd. Zoowel de directies der betrokken bedre ven als de werknemersorganisatie nemen voorloopig een afwachtende houding aan. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. De 20-jarige ongehuwde schippersknecht L. Martinu uit Walsoorden is vanmorgen te Antwerpen van een schip, dat in dok 4 van de Antwerpsche haven lag, te water geraakt en verdronken. Het slachtoffer was in dienst van schip per A. Broekaart. AUTOBUS MAAKT LUCHTSPRONG Eenige gewonden. Vanmorgen omstreeks zeven uur is by de brug bij de Ronduite ip den weg van St. Jansklooster naar Wanneperveen een bus van de firma Stutvoet en van Dooren, uit Kampen, die 22 tewerkgestelde arbei ders naar de centrale werkverschaffing in het land van Vollenhoven bij Steenwyk vervoerde, door den afsluitboom het om- hooggeheven brugdek opgereden. Onder het gewicht van de bus zakte de brug naar beneden en door de snelheid vloog de bus door den boom aan den ande ren kant vanxle brug heen, waar zij zwaar beschadigd tot stilstand kwam. Zeven werkloozen en de chauffeur wer den gewond en zijn door dr. Punselie uit Ambt Vollenhove verbonden. Twee hun ner zijn naar het ziekenhuis te Kampen overgebracht, -waar een ter verpleging is opgenomen. De overige inzittenden van het verongelukte voertuig konden ter plaatse door den geneesheer Ethraim, uit Giethoorn behandeld worden. Zij hadden slechts lichte kwetsuren, veroorzaakt door glasscherven. Later zijn zij met een an dere bus naar hun woonplaats vervoerd. De politie van Wanneperveen stelt een onderzoek naar de oorzaak van het gebeu ren in. HET GEVAL MET DE „SIBAJAK". Omtrent de elders gemelde berichten als zou de „Sibajak" van de Rott. Lloyd in aanvaring zijn gekomen met een Britsche torpedoboot-jager vernemen wij nader, aat Lloyds casualty List hiervan slechts vermeldt, dat de „Sibajak" in de baai van Gibraltar met een .Britsch oorlogsvaartuig in aanraking is gekomen. Waar de gezagvoerder normaal het ver- trek van de Sibajak uit Gibraltar heeft ge meld en tot heden in den middag bij de reederij van den gezagvoerder geen nadere berichten hieromtrent zijn binnengekomen, moet worden aangenomen dat bij deze aan raking aan geen van beide vaartuigen noe menswaardige schade is toegebracht. LEIDEN, 17 Febr. Vee. Aanvoer: 7 stie ren; 166 kalf- en melkkoeien 180290, handel iets vlugger; 183 varekoeien e.a. 120180, handel matig; 104 vette koeien 180300, schoon gewicht 4872 cent, handel tamelijk vlug;. 23 vette kalveren 50—105, schoon gewicht 60—90 cent, 380 nuchtere fok- en slachtkalveren 510, 200 vette schapen 1725, schoon gewicht 3846 cent, 1G09 vette lammeren 1018 schoon gewicht 38—50, 17 zeugen 40.— 6?, handel matig; 297 mestvarkens 1834 handel tamelijk; 355 biggen 7—12, han del iets vlugger; 3 paarden; 11 bokken of geiten 38, handel matig. Kaas. Aanvoer 26 partijen waarvan IJ partijen Goudsche kaas le soort 24.50 —25.50, 2e soort 2324, 7 partijen Leid sche kaas 23—25 per 50 kg., Handel matig. LEEUWARDEN, 17 Febr.. Vee. Aanvoer: 62 Enterstieren 55—150, 66 Twenter- stieren 150—340. 387 vette koeien 120 —280 per stuk, 3866 cent per kg.; 810 rnelk- en kalfkoeien 120—280, 92 pin ken 50160. 13 vette kalveren 2060, 1664 nuchtere kalveren 3—6, 980 vette schapen, 104 weideschapen 914, 480 vette varkens 45—140 per stuk, 38—58 cent per kg.; 39 magere varkens 2245, J16 kleine biggen 7—15 per stuk, 38 bok ken of geiten, 74 paarden. Totaal aan voer 4925 stuks. Kaas. Sleutelkaas 1017, Nagel kaas 10—25, Goudakaas 27—38. Edam merkaas 19—40, Aanvoer 2636 stuks. Boter. Veilingboter 1.441.39 per kg.. Aanvoer 5 zesde vaten. Commissie 87 cent. BOSKOOP, 17 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Rhod. Pink Pearl f 1.10, Azalea f 1.502.50, Seringen 5094 cent. Tulpen 1315 cent, Crocus 5—8 cent, Forsytia 80—120 cent, Vibur num 70100 cent. Narcissen 8 cent. Maho- nia 8—15 cent, Andromeda 17 cent, Cera- sus Hisakura 1.401 80. Cerasus rosea f!. pl. 1.802.80, Prunus triloba 0.70 1.10. Clematis Ouradi per stuk 36 cent, Funkia per stuk 9 cent, Azalea per stuk 6081 cent. ZOETERMEER, 15 Febr. Eierenvcillng. Aangevoerd 13 000 stuks. Prijzen: kippen eieren 2.603.75 en eendeneieren 2.80 3.00 per 100 stuks. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) Londen 8 74% Berlijn 74.75 Pvrij* 4-941/4 Zwitserland 42.85 Stockholm 45. Oslo 43.871/2 l'HEATER HOOI''r i i INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Als ik koning was. (Ronald Colman, Frances Dee). Mexico lacht (Ray Milland, Dorothy La- mour). Fantastisch avontuur in Fiankrijk Mexicaansche feesten léderen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2 uur ma- tinée. Goedgekeurd v volwassenen Luxor: Andalusische Nachte (Imperio Argentina) Ik eisch gerechtig heid. (Edward Ro binson, Barbara O'Nell). Dramatisch Strijd tegen dt onderwereld lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. lederen middag behalve Vrijdag, 3 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Verbannen (Zarah Leander). In de greep van het ijzeren monster. (Bela L^gori). Dramatisch Griezel- sensatie. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 47 uur. Woensdag half 3 matinée. Toelaatbaar v. i oiwassenen Lido:* Professor, wat ben je begonnen? (Ginger Rogers, James Ste- Wtt't). Borneo (van Osa en Martin Johnson). Amusante comedie Cultureele film van Borneo lederen avond 8.15 u. Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Wereldstad (Spencer Tracy Luise Rainer). Blauwbaards achtste vrouw. (Claudette Colbert, Garfy Coo per). Sensationeel- dramatirch Hu wel ij ks- comedie. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. Eiken werkdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3