RIJNSTREEK VRIJDAG 17 FEBRUARI 1939 DE LEtOSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 RIJNSBURG Het zilveren jubileum van „Flora". De feestelijkheden ter gelegenheid van het 26 jarig bestaan van „Flora" zijn ten einde. Nadat de te Rijnsburg wonende le den een feestavond was aangeboden, was het gisteren voor de z.g. buitenleden, en dat zijn er ook enkele honderden. Onder leiding van den heer J. Hoogstraten was in de vorige maanden een revue samenge steld genaamd „Flora Expresse". Deze werd opgevoerd op deze feestavonden. Deze re vue liet zien hetgeen „Flora" vanaf de op richting had gedaan en meegemaakt. En dat was niet weinig. Trouwens, de omzet- bedragen, en de groei van het ledental, het geen we dezer dagen hebben vermeld, ge tuigden hiervan. Er is op beide avonden gespeecht en nog eens gespeecht. Namens de leden werd aan het bestuur een geluids installatie met versterking aangeboden, het welk door den voorzitter, den heer T. Kralt, namens het bestuur dankbaar werd aan vaard. „Flora" heeft haar zilveren jubilé op grootsche en waardige wijze gevierd. Tuinbouw. De Rijnsburgsche produc ten genieten, nu van glasproducten nog gen sprake is, een meer dan buitengewone belangstelling. Gele en Roode kool bracht van 5.10 tot 7.30 per 100 in de goede kwaliteit op. Uien varieerden in prijs van ƒ4.10 tot /6.20 per 100 K.G.; Grove kro ten brachten van ƒ1 tot 1.50 op; kleine kroten van 1.20 tot 1.60 en middenmaat ging voor 3 tot 4.20 per 100 K.G. Selde- rieknollen A 9.10 tot 16.20, en B-soort 6.10 tot 8.50 per 100 stuks. Boerenkool van 0.10 tot 0.12 per K.G. Waspeen ging voor 4.90 tot 9.10 per 100 K.G. SASSENHEIM GEMEENTERAADSVERKIEZING. Samenwerking tusschen Christ. Hist, en Staatk. Gereformeerden. Naar wij vernemen zullen de Christelijk Historische Partij en de Staatkundig Gere formeerde Partij by de a.s. Gemeente- raads-verkiezingen samenwerken, met dien verstande, dat van de in te dienen lijst de Nos. 1 en 2 tot de C. H. Partij zullen be- hooren, no. 3 tot de Staatskundig Gere formeerde partij, en de overige plaatsen verdeeld worden. Ziekenzorg. Vijf procent ongeveer van de leden had aan den oprcep van het be stuur gehoor gegeven: 90 van de 1800. De voorzitter, de heer E. Francken, opende met een woord van welkom en een kort overzicht over het afgeloopen jaar, het geen niet ongunstig was. Voor de overle den leden en Z. H. den Paus werd een gebed gestort. De heer W. Krom, secreta ris, las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De heer C. J. Hu- bers, kassier-bestuurslid, bracht daarna financieel verslag uit: de totaal ontvang sten bedroegen 7329.67 en de uitgaven ƒ6868.15, batig saldo ƒ461.52. Ten behoeve der afwezigen komen wij nader op het financieel verslag terug. Het accountantsbureau Jos. P. de Greef, rap porteerde gunstig omtrent het financieel beheer. De heer Hubers ontving daarna een dankwoord van den voorzitter voor het nauwkeurig beheer. Uit het jaarver slag bleek, dat de nieuwe instelling, de controles van een geneesheer, 82 rapporten had uitgebracht. De heer Krom werd ook bedankt voor zijn jaarverslag en arbeid, alsook de bode, de heer Maurits. Na al het bedanken was de voorzitter in zulk een goede stemming, dat hij de leden een si gaar en een consumptie deed offreeren. Voor de bestuursverkiezing (vacature Francken en C. Berg) waren 2 lijsten in gekomen, n.l. voor de hèeren A. Francken en A. van Dorp. De heer Berg had bericht geen candidatuur meer te aanvaarden. De voorgestelde heeren werden gekozen ver klaard. De heer E. Francken werd als voorzitter herkozen met 69 van de 76 stemmen. De rondvraag leverde niets op. Botsing. Gistermorgen ongeveer 8 uur moest de wegwijzer aan de Warmon- derdam het ontgelden. Doordat een uit Warmond komende wagen geen voorrang verleend® moest de bestuurder van een uit de richting Leiden komende wagen slipte en eenige malen rondraaide om daarna met een smak te gen de zich daar bevindende wegwijzer aan te komen. De wagen en wegwijzer werden zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Wederom een bewijs dat verbetering van de inrij aan de Warmonderdam drin gend noodzakelijk is. VOORHOUT Eerste Hulp Bij Ongelukken. Ook als advertentie wordt een van de laatste op roepen voor de oprichtingsvergadering in het Parochiehuis op morgenavond Zaterdag geannonceerd. De Nationale Commissie voor E.H.B.O. kan zéér terecht zeggen, dat ze vrijwel een ieder zal hebben bereikt door haar doeltreffende propaganda. Enkele dagen lang trekken raambiljetten te Voorhout aandacht voor hetgeen wat komen gaat! „Groote gebeurtenissen wer pen steeds hun schaduw vooruit" en. er gaat morgen voor de inwoners van Voorhout een groote gebeurtenis plaats grijpen. Er komt ook in Voorhout een on- derafdeeling Eerste Hulp Bij Ongelukken, die over eenige maanden haar zegenend werk: ter plaatse en daar buiten zal uit strekken. De toegang tot de vergadering is vrij voor R.K. dames en heeren boven acht tien-jarige leeftijd. WARMOND St. Josephsgezellen. Onder meer dan gewone belangstelling hield de St. Jo1- sephsgezellenvereeniging alhier haar jaar- lijksche propaginda-avond in Hotel „de Stad Rome". De bijeenkomst, die zeer druk bezocht was, werd geopend door den Senior, die, na een woord van welkom tot alle aanwezigen, het woord gaf aan den spreker van dezen avond, den weleerw. heer Kapelaan J. A. M. ten Hengel. Deze richtte zich in een kernachtige rede tot zijn Gezellen en wekte op krachtige wijze al len op pal te staan in deze moeielijke tij den. Hierna kwamen de Gezellen aan het woerd en wel in een vermakelijke klucht getiteld „De verjongingskuur". Dat hun spel insloeg bewees wel het medeleven van alle aanwezigen en de luide toejui chingen na ieder bedrijf. Tot slot dankte de Vice-Praeses allen, die hadden bijge dragen om dezen avond te doen slagen en wel in het bijzonder mej. C. de Vetten, die door haar pianospel en den heer G. van Elburg, die als regisseur een groot aan deel hadden gehad in het behaalde succes. Tenslotte hoopte hij, dat het doel van de zen propaganda-avond zou bereikt wor den, n.l. de toetreding van alle jonge man nen, die daarvoor in aanmerking komen, tot de 't"-«°^ollpnvprp®r«igine. Bijz. Vrijwt Lan-Is.orm. De uitslag van de door den B.V.L. alhier gehouden schietwedstrijden is als volgt: Koning- en scherpschutters: 1. B. Land man, 2. D. Roest, 3. J. Guldemond, 4. G. Landman, 5. R. van Dam, 6. W. Gulde mond, 7. B. Landman, 8, F. Walraven. Scherpschutters: 1. W. Roest, 2. J. Bree- dijk, 3. Th. Weijers, 4. K. v. d. Heijden, 5. C. Kortekaas, 6. Th. Duijnhoven. De wisselbeker is gewonnen door D. Roest, die hem ook in 1935 gewonnen heeft. WASSENAAR Uitvoering „Excelsior". In het R. K. Vereenigingsgebouw gaf de Muziekvereen. „Excelsior" gisteravond een uitvoering. De voorzitter, de heer D. J. Hofman, heette, na een humoristische inleiding, allen welkom op den tweeden „Excelsior"-avond in dit seizoen, dat is de laatste, hetgeen be teek ent, dat de duisternis gaat wijken voor het licht. Spr. hoopt, dat het in de wereld ook zoo zal gaan, dat n.l. de duisternis van haat en nijd zal wijken voor het licht van de naastenliefde. Spi. had, indien dat moge lijk ware, de tijd willen terugzetten tot die waarin de uitvoering van „Excelsior" een gebeurtenis was en iedereen, van hoog tot laag belangstelling toonde, een be langstelling voor iets dat men beschouwde als van de gemeenschap, een- feit dus van sociale beteekenis. Spr. wijst er dan op, hoe die belangstelling ten goede zou werken op hen, die de muziek beoefenen. Spr. is verheugd over de groote belangstelling op dezen avond en besluit met het wenschen van een gezelligen en succesvollen avond. Nadat de dirigent, de heer H. van Ves- sem. met applaus was begroet, begon het muzikale gedeelte van den avond, waarvan de inzet op verdienstelijke wijze geschied de door het ten gehoore brengen van „Onze Jongens", een marsch van S. P. van Leeuwen. De hierna volgende ouverture „La Dame Blanche" van Boïeldieu deed ons in den aanvang iets onzekers hooren van klarinet en fluit, doch mocht overigens aan spraak maken op een goede uitvoering. Ten aanzien van de „Hymne a St. Ce cile" van Fr. Dunkier hopen we, dat de heilige Caecilia niet sterk geluisterd zal hebben, zoodat geen strijd is ontstaan met haar muzikale gevoelens. De trombone-solo hebben we van denzelfden solist wel eens beter gehoord. Door de plaats, die men ons had aangewezen, kwam het geluid van de trombone recht op ons af en daardoor kon den wij de orchestrale begeleiding niet vol doende beluisteren, zoodat we daarover geen oordeel kunnen vellen. De wals „Tou- jours ou Jamais" van E. Waldteufel liet in de inleiding goed werk hooren van klarinet en fluit, terwijl men met de uitvoering van de wals niet al te veel last had. Bij een paar passages leek ons het tempo wel iets te snel, doch, wij wezen hierop reeds eer der, dat is geen fout zoozeer, doch een kwestie van opvatting. „De parade der tin nen soldaatjes" van Léon Jessel werd zeer verdienstelijk uitgevoerd, maar erg ordelijk vielen de soldaatjes niet om, dat wil zeg gen wel zuiver, maar niet regelmatig ge noeg. We geven toe, dat de opgaaf van Jes sel niet gemakkelijk is. De rhytmiek maakt zijn compositie betrekkelijk gemakkelijk uitvoerbaar, maar in de staart zit het ve nijn. Zeer verdienstelijk luidt ook ons praedicaat voor de vertolking van „Caro lina Sunshine" van E. R. Smith, welk prae dicaat we zonder eenig voorbehoud geven. Wat gedeelten uit „Das Land des Lachelns" van Franz Lehar betreft, beluisterden we een goede uitvoering van het inleidingsmo tief, dat, breeder van opzet, ook als slui tingsmotief terugkeert, als hoedanig het wederom goed werd uitgevoerd. Als geheel kwam dit programmanummer niet onver dienstelijk door, doch in de overgangen rammelde wel iets en leek het ons toe, dat de dirigent veel werk had om alles in het goede gareel te houden, iets waarin hij dan ook slaagde. Een verdienstelijk uitgevoerde marsch besloot als „Finale" het piogramma, waarin vooral ook het piston- en bas werk zeer goed was. Het komt ons voor, dat de modulatie, de overgang in toonsoorten, er bij „Excelsior" wel op vooruit gaat, doch het klankgeheel blijven wij maar steeds te scherp vinden, of om het eens anders uit te drukken, het „zingt" ons niet genoeg. We durven het bijna niet neer te schrijven en zullen maar niet naar den penningmeester kijken, doch het feit is, dat „Excelsior" eigenlijk andere instrumenten moest heb ben. De ijver en toewijding van dirigent en leden verdienen het zeer zeker. Overi gens zij terzake deze uitvoering vermeldt, dat ons inderdaad beetje critiek, dik be dolven vordt onder het zeer vele goede dat we gehoord hebben, zoodat „Excelsior" op een verdienstelijke uitvoering mag bogen. Na de pauze trad de tooneelvereeniging „U.D.I." voor het voetlicht met „Onder één dak", een tooneelspel in 3 bedrijven van ALPHEN AAN DEN RIJN Bekneld tusschen de Gomvebrug. Op de nieuwe Gouwebrug is gisteren de wielrijder B. uit Boskoop met het hoofd bekneld geraakt tusschen het rijwiel en de neervallende afsluiting van deze brug. B., die aan het hoofd werd verwond, heeft zich onder heelkundige behandeling van dr. N. gesteld. Jubileum. Gisteren herdacht de heer C. Bogaard zijn 25-jarig jubileum als in casseerder bij de Incasso- en Effectenbank alhier. De jubilaris werd in den morgen ten kantore gehuldigd en op waardeerende wij-'1 gesproken door de directie, onder a e van de gebruikelijke en ve le inhoud. Het personeel deed van zij jstelling blijken door de aanbie dt _ner lamp aan den jubilaris, die het overige deel van den dag in huiselijken kring doorbracht, waar hem nog vele blij ken van belangstelling bereikten. BOSKOOP Tooneelvereeniging „St. Genesius". Gisteravond had in het R.K. Vereenigings gebouw een uitvoering plaats van de too neelvereeniging „St. Genesius". Het is in alle opzichten een succes geweest van be gin tot eind. Een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats voor het fraaie spel van de tooneelisten. Opgevoerd werd het kluchtspel in drie bedrijven „Meneer Klap roos". Wanneer we den tijd in oogenschouw nemen, welke Genesius was toegemeten voor de repetitie (pl.m. drie weken), dan staan we verrast voor hetgeen zij hebben gepresteerd. Het was ai, kunnen we zeg gen en voor een beroeps-toonee) heeft Gene sius niet onder te doen. Dank zij de ver schillende goede krachten en de eminente leiding van den regisseur, de heer B. J. J. Robben is op dezen avond de eer van de vereeniging weer met sprongen gerezen. Ook de grime, welke werd verzorgd door den heer G. Hoppezak, uit Leiden, droeg het hare er toe bij een fraai cachet aan het geheel te geven. Tijdens de pauzen tus schen de bedrijven zorgde het ensemble Houtman voor een muzikale noot, welke de stemming er ter deze inhield. De vastenavond is in het Vereenigingsge bouw goed ingezet met deze uitvoering en een gezellig amusement voor het publiek. In zijn slotwoord memoreerde de zeereerw. heer pastoor van Meeuwén nog even, dat Maandag de Gezellen aan de beurt zijn met hun non-stop-vastenavond-viering en sprak den wensch uit dan alle aanwezigen weer te zien. Met applaus werd deze mededee- ling begroet, hetgeen wel bevestigde, dat men de smaak te pakken had en men slechts noode het einde der feestelijkhe den tegemoet zag. BODEGRAVEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 22 Fe bruari des namiddags 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling no tulen der vergaderingen van 26 October en 16 December 1938 en 4 Januari 1939. 3. Ingekomen stukken. 4. Benoeming amb tenaar van den Burgerlijken Stand. 5. Voorstel tot het verleen en van restitutie van betaald vergunningsrecht. 6. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den onderwijzer W. G. van Dissel. 7. Be noeming van een onderwijzer aan de open bare school in de vacature W. G. van Dis sel. 8. Voorstel tot het verleenen van me dewerking ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet voor aanschaffing van leer middelen en schoolmeubelen. 9. Voorstel tot het verleenen van voorschotten op de gemeentelijke vergoeding bedoeld in arti kel 101 der Lager Onderwijswet. 10. Voor stel tot wijziging van het Ambtenarenre glement. 11. Vaststelling van pensioens grondslagen. 12. Voorloopige overeenkomst met de gemeente Zwammerdam inzake de waterleiding. 13. Bezwaarschriften Hon denbelasting 1938 14. Voorstel van Bur gemeester en Wethouders om in principe te besluiten tot den bouw van een nieuw gemeentehuis en het verleenen van mach tiging aan Burgemeester en Wethouders om de voorbereidende maatregelen te tref fen. Jan Fabricius. Voor de vertolking daarvan zijn we vol lof, zonder eenige uitzondering voor wie der" executanten ook. Er komt vanwege U.D.I. nog een uitvoering van dit tooneelspel op a.s. Zondagavond in het Cen traal Theater. We treden daarom niet in een vermelding van het gegeven, doch be velen ten zeerste aan om dit uitnemend vertolkt tooneelspel te gaan zien. Men zal er geen spijt van hebben, integendeel. De damestooneelisten hadden een bloemen hulde in ontvangst te nemen. Na onze welverdiende hulde aan „Excel sior" en „U.D.I." ook hulde aan hen, die 5 uur lang op dezelfde stoel bleven zitten. Ook dat is een prestatie. R.K.D.C „St. Willibrordus" De uitslagen der borden wedstrijd luiden: lste tiental: A. de GreefF .v. d. Meer xx N. Knijnenburg—J. Zandvliet 02 P. ZandvlietA. Noordover xx Th ZonneveldP. v. Helmond 20 C. KnijnenburgJ. Bellekom xx 2e tietal: A. van GentJ. Schiferli 02 J. RuijgrokW. de Groot 11 A. KnijnenburgP. Vogels 20 C. v. Wissen—H. Brandt 2—0 A. v. SteenH Kortekaas xx A. v. SU.enIT. Brandt 20 Gemeenteraadsverkiezing. B. en W. hebben den dag, wai-aop de stemming ter verkiezing van de radsleden der gemeen te Bodegraven zal plaats hebben, bepaald op Woensdag 7 Juni a.s. 55 jaar getrouwd. Dinsdag j.l. her dachten Jb. Zaal en A. Zaalvan Wijk den dag, waarop zij voor 55 jaren in het huwelijk traden. Beide personen genieten momenteel nog een uitstekende gezond heid. Hoewel de heer Zaal dit feest liever geheim had gehouden, is hem dit toch niet gelukt. Wij wenschen den heer Zaal en zijn echtgenoote nog vele jaren toe. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. G. La Gro, slaagde aan de Universiteit te Groningen voor het candidaatsexamen Rechten. Aanrijding. Gisteren vond op de groote hoek een aanrijding plaats, die nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Circa vijf uur in den morgen kwam dr. Kerpel met zijn auto uit de Prins Hendrikstraat en wilde de hoek passeeren in de richting Brugstraat, terwijl een groote vrachtauto uit de van Tolstraat kwam rijden en het kruispunt in de richting Gouda wilde oversteken. Midden op het kruispunt sne den beide wagens met groote snelheid elkaar den weg af, tengevolge waarvan zij met een hevigen klap op elkander invlo gen. De trailer ramde de personenwagen aan de linkerzijde geheel open, welke laatste met groote vaart een vijf en twin tig meter verder in de Wilhelminastraat tegen het pand van bakker Fris werd ge slingerd, terwijl de vrachtauto met groote kracht tegen de zijgevel van de apotheek opvloog. Wonder boven wonder zijn beide bestuurders er met lichte kwetsuren afge komen. Niemand heeft het ongeluk ge zien. Door de politie werd een serie foto's gemakt en een onderzoek ingesteld. Geboren: Jacobus Marinus z. van P. A. A. Klusener en J. C. Paap Elbertus z. van J. Slappendel en C. Randeraad Marrigje Johanna Cornelia d. van G. Ba telaan en M. J. C. Rotteveel. Gehuwd: A. Broere 24 j. en F. S. Hummel 29 j. P. E. Kop 27 j. en W. D. Balvert 25 j. E. van der Zaan 39 j. en A. van der Panne 49 j. Gevestigd: A. Dijkman, Buitenkerk 37, van Graft J. van Es, Kerkstraat 25, van Waarder P. van Eijk, Buitenkerk 14, van Krimpen a. d. IJssel. Vertrokken: H. M. Batelaan naar Utrecht R. W. Fortuin naar Leiden A. H. van der Most en gezin naar 's-Gra- venhage K. van der Boon naar Utrecht. KOUDEKERK Geboren: Anna Margaretha d. v. Cor nells Horstman en van Pietertje de Bock. Overleden: Margje Kranenburg 74 j. echtgenoote van Maarten Schenkeveld. Overleden te Leiden: Elibertus van Stuij- venberg 53 j. echtgenoote van Maria Deest, wonende alhier. LEIMUIDEN Muziekuitvoering „Symphonie". Woens dagavond gaf de Muziekvereeniging „Sym phonie" onder leiding van haar directeur C. A. v. Dam haar tweedè vastenavond-uit voering in de groote zaal 'van „Het Wapen van Leimuiden". Voor dezen avond was het bekende „Duo Arnoldy" geëngageerd, terwijl voor het muzikale gedeelte „The Blue Rhytm Stars" zorgde. Even over achten opende de muziek den avond met de marsch „Briand" van Ant. M. Leest, waarna de voorzitter allen, in het bijzonder Dr. Stapensea en echtgenoote, hartelijk welkom heette. Het speet hem, dat zoo weinig belangstellenden waren ver schenen en dat Symphonie zoo'n geringe medewerking ondervond van de Leimuide- naren, die toch wel weten, dat de vereeni ging met geldzorgen kampt en dat het be stuur slechts met bovenmenschelijke in spanning deze in stand kan houden. Niet temin wensch te hij allen een recht gezelli gen avond en gaf het woord aan Symphonie voor de afwerking van het eerste deel van het programma. Uitgevoerd werden vel schillende muziekstukken, die een dank baar applaus verwierven. Hierop volgden „Am Frühlingsmorgen", „Grande Valse", „Anny", marsch. Het muzikale gedeelte was hiermee af geloopen. Het woord was nu aan het duo Arnoldy. Na een kleine inleiding werden voorgedragen: Leimuidensche dames „Als mijn tante Jeanette gaat zweven", „Boe melen" en de één acter „Misverstand". Dat deze voordrachten in den smaak vielen be wees wel het daverend applaus na elk stuk. Hierna was het een half uur pauze met de gebruikelijke verloting. Merkwaardig, dat de familie Heuzen met alle vier prijzen ging strijken. Na de pauze, waarin de band zijn beste beentje voorzette, kwam het duo Arnoldy weer voor het voetlicht. Het eerste num mertje was „Opoe bij Kaatje op visite"; verder werd voorgedragen: In Spanjoles, Onder de bruggen van Parijs en ten slotte Kobus. Ook deze voordrachten vielen in de gunst van het publiek dat luide zijn bij val betuigde. Hiermee was het programma afgewerkt. De voorzitter dankte allen, die hadden meegewerkt tot het slagen van dezen avond in het bijzonder Directeur van Dam, het Duo Arnoldy en niet te vergeten The Blue Rhytm Stars, voor hun mooi ver zorgde muziek ook tijdens het bal. Onder leiding van den heer Arnoldy begon dit nu met de Polonaise. Geruimen tijd 'bleef men nog gezellig samen. NIEUWVEEN Dominee van den Brink. Naar wij vernemen zal ds. v. d. Brink na voleinding der 40 dienstjaren op 24 October a.s, te gen 1 Nov. a.s. emeritaat aanvragen. Personalia. De heer K. J. Smit, assis tent dienstgeleider alhier is in gelijke func tie benoemd te Glanerbrug. Gevestigd: H. Janmaat, van Den Haag. Vertrokken: J. v. Eijk naar Amster dam. Overleden: Maartje Verhoef 39 j. G. C. v. d. Ochtend 31 j. M. v. d. Vlucht, wed. van J. v. d. Zaal 69 j. OUDE-WETERING Tooneeluitvoering. Voor «een uitste kend bezette zaal gaf de R. K. Tooneelver eeniging „St. Theodulfus gisteravond haar Vastenavond-uitvoering in Hotel Van den Bosch. Het programma vermeldde 2 stuk ken van luchtigen aard, waarvan vooral het eerste „Napoleon de Vierde" met zeer groot succes werd opgevoerd. Hartelijk is er ge lachen om de malle situaties rondom den steeds meer doordravenden „Napoleon". Het tweede stukje was van dezelfde strekking als het eerste. Hierin kwamen de jongere krachten aan bod, waarvan er enkelen zijn, die nog wel meer van zich zullen laten hooren. Na afloop van de uitvoering bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen onder mu zikale aanvoering van het duo Breedijk- Van der Klauw. De uitvoering geschiedde onder leiding van regisseur Vesseur, die juist nog tijdig hersteld was om deze taak op zich te nemen. Aan costumeering en de grime was groote zorg besteed voor welke laatste onderdeel 'n woord van lof toekomt aan den heer Thoo- len te Leiden. Woningbouw. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling op het terrein nabij de voormalige spoorbrug alhier een 12-tal wo ningen te bouwen. Indien wij goed zijn in gelicht dan zullen de huizen gebouwd wor den door de Woningbouwvereeniging „Al kemade". Zooals men weet liggen de fun deeringen voor deze huizen reeds enkele jaren gereed. Wegverzakking. Bij de uitvoering van den nieuwen weg over de vroegere spoor baan heeft men nabij de voormalige spoor brug alhier een gat van groote diepte ge graven ten einde de daar aanwezige veen- massa te verwijderen. Dit gat ligt tevens onmiddellijk naast de weg, welk. leidt naar de aldaar staande woningen. Van dezen weg is nu deze week een groot stuk afgescheurd en in de kuil terecht gekomen. Men is nu druk bezig het gat te dichten door zand- stortingen. Het zal evenwel de vraag zijn of de naastliggende veenmassa's door den druk niet in beweging zullen komen, waar door wel eens onaangename verrassingen voor de ter plaatse wonenden zouden kun nen ontstaan. ZOETERWOUDE Hanze Bonte-avcnd. Gisteravond vier de de Hanze het vastenavondfeest met een Bonte Avond. De opkomst was door ver hindering van vele leden niet zoo groot als gewoonlijk; de jongelui lieten zich echter niet absenteeren. In het welkomstwoord deed de voorzitter de heer Joh. Vlasveld een beroep op de leden het triduum, dit in de kerk van de Kruisheeren zal gehouden worden op 6, 7 en 8 Maart trouw te volgen. Dit triduum zal geleid worden door Pater Silvius van Harteveld O.F.M. Een uitstekend orkest zorgde voor een goede stemming en toen het scherm zich opende werd het Sint Odo Knapenkoor on der leiding van Kapelaan E. Paap te Leiden, hartelijk begroet. Het goed verzorgde repertoire bestond uit drie gedeelten, dat steeds meer naar de vroolijke kant ging. Kapelaan Paap had een groot succes. Deze schola is dan ook na het laatste optreden in Zoeterwoude zeer goed vooruit gegaan. Na het eerste zanggedeelte hield de Gees telijke Adviseur, de weleerw. heer A. H. Duijvestijn, een rede, die aangekondigd was met de titel „Een Nieuw Geluid". Deze rede was in alle opzichten het nieuwe geluid van onzen tijd, dat wijst naar de nieuwe richting die door Paus Pius XI z.g. reeds was aange geven en nu van alle kanten in ons Vader land wordt gepropageerd. Deze rede was vooral voor de middenstanders een plichts aanwijzing tot verbetering in zoovele op zichten, vooral cp die punten waarvoor onze overleden Paus zoovele brandende zorgen heeft geleden. Met groote en dankbare belangstelling werd de rede aanhoord, waarna de voor zitter den G.A. hartelijk dankte. Op het einde van het zang-programma, dat uit 18 nummers bestond, brachten de aanwezigen een hartelijke ovatie voor koor leider en koor. Na het spontane dankwoord door den secretaris daverde het applaus ten bewijze dat ieder volop had genoten van deze zanguitvoering. Voor nog meer bontheid van den avond zorgde het Hanze Klein Tooneel met een revuetje, waarin, met alle gebeurtenissen over het afgeloopen jaar, ook evenzoo vele populaire wijsjes en liedjes verwerkt waren, die door de aanwezigen konden worden meegezongen. Het werd vanzelfsprekend een groot succes en de echte vastenavond- stemming werd er in gebracht, een stem ming die overging in een polonaise en ein- deli. i tot een dansje dat klokslag 12 uur lindigde. Pe Borte Avond is in alle op- 'chten uitmuntend geslaagd.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12