OMGEVING VRIJDAG 17 FEBRUARI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM Burgerwacht. De Hillegomsche Vrijw. Burgerwacht heeft gisteravond in hotel Flora een propaganda-avond gegeven die bijsonder goed geslaagd is. Onder de aan wezigen, de groote zaal was geheel gevuld, bevonden zich o.m. de burgemeester en zijn echtgenoote, de beide wethouders enz. In zijn welkomstwoord merkte de voor zitter, mr. J. H. Peek, dan ook op dat deze volle zaal het doorslaande bewijs was van de sympathie der burgerij voor de bur gerwacht. Nadat de aanwezigen staande het Wil helmus hadden gezongen sprak burge meester van Nispen een kort woord. Ve len waren de meening toegedaan, aldus spr., dat trfen de burgerwacht eenige ja ren geleden het voorrecht had gehad de revolutie buiten onze landspalen te hou den, zij haar taak had volbracht. Maar een nieuwe tijd, een nieuwe taak. Hoeve- len zijn er toch in deze dagen door de economische crisis van hun maatschappe lijke ankers losgeslagen en aan de bur gerwacht is nu de taak andermaal te zor gen dat ook nu geen excessen zullen wor den bedreven. Naast deze maatschappe lijke taak heeft de burgerwacht ook een moïeele taak en zij meent deze niet beter te kunnen vervullen dan door de aanwe zigen een blik te laten slaan in onze ge schiedenis. Met de hoop uit te spreken dat zij haat* maatschappelijke taak nooit zal behoeven te vervullen, besloot hij zijn zeer toegejuichte rede. Vervolgens werd opgevoerd het histo risch schouwspel „De Deserteur" van W. J. Gerirtsen. Spelende in de bewogen ja ren 18121815 werd ons in een negental tafereelen de geschiedenis verhaald van een gedeserteerd Hollandsch vrijwilliger in het Fransche leger. De spelenden bestonden uit leerlingen der beide U.L.O.-scholen van de heeren Litjens en de Vries, het geheel onder lei ding van de heeren W. P. Keun, H. Sche pers en C. Smits. Wat deze heeren van dit ongeschoolde materiaal in 6 weken hadden weten te maken dwong onze volle bewon dering af. In alle opzichten kon de opvoe ring den toets der critiek doorstaan. Een bijzonder word van lof aan den vëTtolker van de titelrol, waarbij zich schitterende aansloten de visscher Job Mor en zijn vrouw Geertje. Vooral deze laatste gaf een knap staaltje van typeerkunst, terwijl ook het Geldersche dialect kranig werd volgehouden. Ook de speciale decors van de firma Beynes uit Amsterdam waren zeer fraai en geheel in den stijl van den tijd; daar aan ontbrak nu eens niets. Ook de cos- tuums waren bijzonder goed verzorgd. Alleen het verbinden van den gewonden arm van den Prins van Oranje na den slag bij Waterloo kon niet door den beu gel; de beide doktoren hadden daarin vooraf wel een paar lessen mogen nemen. Mr. Peek bracht aan het slot dank aan alle medewerkenden, speciaal aan de Hil- legomsche Radio-Centrale voor de uitste kende geluidsversterking en de muziek en aan den ijverigen secretaris C. Kool die veel tot het welslagen had medege werkt. Met het zingen van het Wilhelmus werd deze zeer geslaagde avond gesloten. Bouwen. Aan den aannemer E. Schuit alhier is opgedragen het bouwen van een kantoor en bijkomende werkzaamheden aan de Weeresteinstraat voor rekening van de firma C. van Zijverden en Co. al hier. Examens. Voor de te Den Haag ge houden examens zijn de volgende dames geslaagd: voor coupeuse mej. D. Slottje te Lisse en mej. S. Kempenaar te Nieuw- Vennep; voor costumière: mej. A. Tromp te Lisse, mej. G. Goudriaan te Nieuw-Ven- nep en mej. A. van Beelen te Hillegom; voor lingerie: mej. A. Lamboo te Haar lemmermeer. Allen werden opgeleid door mej. Veenboer alhier. KATWIJK Schaak- en Damvereeniging. De Schaak- en Damvereeniging „Katwijk" hield, onder leiding van den voorzitter, den heer Gerritsen, een buitengewone leden vergadering. Na opening door den voor zitter met een woord van welkom, deelde deze mede dat deze buitengewone leden vergadering voornamelijk ten doel had het houden van besprekingen over de viering van het 1ste lustrum. Spr. gaf dan het woord aan den vice voorzitter, den heer J. Guyt, die een uiteenzetting gaf van de plannen zooals het bestuur deze zich had gedacht, n.l. een feestavond met wedstrij den, verschillende amusementen, tooneel, muziek, enz. Ook de dames der leden zullen dan toegang hebben. Het bestuur hoopt met deze plannen te zullen slagen zonder be zwaar voor de vereenigingskas. Het bestuur zal een commissie van bijstand benoemen, die het in de plannen zal bijstaan. Met bijna algemeene stemmen werden de voorstellen van het bestuur aanvaard. Te gelegenertijd zullen de leden van de uitgewerkte plannen hooren. Na rondvraag sluiting dezer ge animeerde vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Het verloop in den groentenhandel is, in het algemeen genomen, bevredigend te noe men. De prijzen zijn voor alle koudegronds- producten eer goed tot best. Dit wil nog niet zeggen, dat deze groep van tuinders nu boffen. C neen. Maar het is alicht be ter dan wanneer alles ging tegen afbraak- prijzen tengevolge van een grooten aan voer en van doordraaien. De koolsoorten bleven goed aan den prijs. Roode Kool ging in vrij goede kwaliteit voor 25 tot ƒ7 10 per 100 K.G. Maar er is, wat in de geggven omstandigheden begrijpelijk is, ook heel wat dat geen vrij goede kwaliteit genoemd kan worden. Van Gele kool kan ongeveer hetzelfde gezegd worden en de prijs is nog iets stijver dan van de Roode kool. Groene kool is totaal opgeruimd. In normale om standigheden heeft de abnormale omstan digheid doen ontstaan en alles is geruimd. Uien liepen iets terug; aanvankelijk 2 op de 100 K.G. doch later herstelde de markt zich iets en werd weer gekocht tegen 3.90 tot 6 per 100 K.G. Waspeen bleef ieder veiling goed gevraagd en de beste kwaliteit brengt ook een besten prijs op. Met een noteering van 0.90 tot 1.80 per kist van 20 K.G. kan men tevreden mee zijn. Toch loopt de prijs niet op in verhou ding tot andere, meer grovere producten. Maar hierover is men het wel eens, dat ware de strenge vorst er niet geweest, dit artikel voor een zacht prijsje had wegge gaan. Laat men hierover dus nu nog maar tevreden zijn. Kroten worden graag ge kocht voor ƒ0.60 tot ƒ0.85 per kist van 20 K.G. Maar dan moet het ook goede kwaliteit zijn. En nu wil het teleurstellen de dat dit seizoen meerdere tuinders niet het gewenschte soort zaad van hun leve ranciers hebben ontvangen. En dit komt nu verkeerd uit. Dit verkeerde soort brengt maar een lagen prijs op van 0.20 tot 0 30 per kist. Ook de kleine kroten gaan voor v/einig .ƒ0.20 tot 0.25 Selderieknollen zijn verbazend duur. Men kan zich de tijd niet herinneren, dat een dergelijke prijs voor dit product betaald werd, n.l. van 9.10 tot ƒ16.20 per 100 in de A-soort en van ƒ6.10 tot 8.90 voor de B-kwaliteit. Boerenkool, alhoewel iets gezakt in prijs, is nog erg duur, per kist van 6 K.G. voor ƒ0.60 tot 0.73. En de kwaliteit is ook maar tweede en derde. De scharschte maakt hier de duurte. Schorseneeren brengen een zeer goed loonende prijs op, in de beste kwali teit van ƒ12.90 tot ƒ14.40 en de tweede soort noteerde van 5.90 tot 7.90 per 100 K.G. Er is dus, zooaJs men hieruit kunt zien, geen enkel product wat niet een be hoorlijk loonende prijs opbrengt. Het gaat er echter maar om of men redelijke kwa liteit en gewenscht soort heeft. Geslaagd. Mej. C. Bauw, alhier, slaag de te 's-Gravenhage voor het examen cou peuse. Zij was leerlinge van de Modevak school alhier directrice mej. Mieremet. Jubilé gasfabriek. De gasfabriek be staat dezer dagen 40 jaar. Ter gelegenheid van dit jublié werd gisteravond in „De Zwaan" een feestmaaltijd aangeboden, waar o.m. tegenwoordig waren B. en W de raads leden, de oud-wethouders, de hoofden van verschillende diensten in de gemeente, de directeur der gasfabriek de heer E. A. van Daalen. Zaterdag a.s. zal er van 2.30 tot 4.30 uur in het gemeentehuis een receptie gehouden worden. Wij komen op dit ju bilé nog nader terug. LISSE SLUITING TUINBOUW-HUISHOUD- CURSUS. In het gymnastieklokaal van de open bare school had gisternamiddag de offi- cieele sluiting plaats van den eerste Tuin- bouw-Huishoudcursus in de Bloembollen streek, welke zooals algemeen bekend is, werd georganiseerd door de R.K. Land den Tuinbouwbond in het Bisdom Haarlem. Hierbij waren tegenwoordig burgemeester v. Rijckevorsel, als voorzitter van de com missie v. toezicht, prof. Cleophas, geest, adviseur van den L.T.B., kapelaan J. H. W. v. Ingen, geest, adviseur der afdeeling Lisse, P. Warmerdam, 2e voorzitter der afd. Lisse van den L.T.B., den heer P. G. Tel, adjunct-secretaris van het Nijver heidsonderwijs van den L.T.B., de heer G. van Schaik, tuinbouwleeraar van den L.T.B., beiden uit Haarlem, mej. de Wit, leidster van den cursus afdeeling koken, uit Bovenkarspel, mej. Wagenaar, afd. nuttige handwerken uit Roelofarendsveen, mevr. VreeburgHeemskerk, presidente van de afd. Lisse van den R.K. Vrouwen bond, benevens de cursisten en van velen de ouders. Nadat de burgemeester de bijeenkomst had geopend, werd de openbare eindles gehouden. Hierna werd door prof. Cleophas aan de volgende cursisten een diploma uitge reikt: E. Duineveld, M. C. v. d. Meij, E. v. d. Bosch, G. de Ree, G. A. Langeveld, J. M. Kroft, C. v. d. Linden, M. Clemens, M. v. Hage, C. v. Hage, C. M. Langeveld, E. Langeveld, M. A. Langeveld, J. M. Hulsbos, E. v. Zeist, M. Freriks, M. C. v. d. Vlugt, W. Schoone, I. v. Rijn, C. Wal raven, A. C. v. Noort, H. C. v. d. Vlugt, J. A. Keyzer, C. v. d. Voet, A. J. Clemens en Th. Steensel. Na deze uitreiking sprak prof. Cleophas een woord van felicitatie tot de cursisten. Hij prees de volhardende ijver, waardoor zoo'n mooi resultaat is bereikt. Gij hebt de eerste daad gesteld; uw voorbeeld kan voor de toekomst van groot belang zijn. Ook de ouders feliciteerde spr. en hij zei de goede hoop te hebben voor den 2en cursus, daar zich reeds weer 15 deelneem sters hebben opgegeven voor de dag- en nog eenige voor den avondcursus. Namens de afdeeling Lises van den L. T. B. voerde de heer P. Warmerdam het woord. Deze sprak, allereerst een woord van felicitatie tot de cursisten, terwijl hij vervolgens een dankwoord sprak tot de gemeentelijke autoriteiten voor de ver leende steun. Kapelaan v. Ingen sprak woorden van felicitatie namens de pastoor, die verhin derd was, en voor zichzelf. Namens de onderwijsvereeniging van den L.T.B. sprak de heer P. G. Tel eenige nuttige wenken voor de toekomst. Na mens de cursisten sprak mej. G. Lange veld een dankwoord tot de leidsters, mej. de Wit en mej. Wagenaar en bood haar een souvenir aan, terwijl mej. M. Clemens een prachtig dankwoord in dichtmaat sprak. Nadat nog de heer G. v. Schaik als tuinbouwleeraar van den L.T.B. een feli citatiewoord had gesproken en mej. de Wit de cursisten had bedankt voor de mooie cadeaux, sprak de burgmeester het slotwoord waarin hij verklaarde, dat de L T.B. tevreden kan zijn met deze eerste proef voor welks welslagen ook aan de ouders een dankwoord toekomt voor hun medewerking. Hij hoopte, dat deze cursus een permanent karakter moge krijgen. Hierna werd de aanwezigen een kop thee aangeboden met als toegift een proe ve van de bekwaamheid der cursisten. Daarover niets dan lof! Als attractie ga ven de cursisten nog een aardig gespeeld stukje, we zouden het kunnen noemen „De Tooverfluit", te zien wat een dank baar applaus ontlokte. Hierna begaf men zich naar de R.K. Jongensschool waar in het gymnastieklo kaal een tentoonstelling was georgani seerd van artikelen, door de cursisten ver vaardigd, als een tastbaar bewijs van de resultaten van den cursus. Behalve een tafel met aantrekkelijkheden voor „lek kerbekken" waren er een paar tafels met nuttige handwerken. De tentoonstelling is hedenavond ook nog te zien en een kijkje waard! Geboren: Adrianus Antonius Corne- lis, z. van A Hoogendoorn en M. van Ton geren Gerardus Bartholomeus, z. van M. Bejjk en C. G. M. Verhaar Antonius Cornelis Hendrikus, z. van L. Meuwissen en A. van der Zwet Marriena Gerry, d. van H. van Waveren en C. van Eijk Adrianus Johannes, z. van C. P. Turnhout en C. Ransdorp Anna Maria, d. van T. J. Slobbe en J M. van den Berg. Gehuwd: H. D. D. van der Doe te Lisse en"P. J. Geilings te Haarlemmermeer. Overueden: P. van Liercp 73 j., wdr. van M. Steenvoorden W. van Dreeven 91 j., wede. van W. van Maanen. Gevestigd: C. M. Jonkman en echtg. uit Hoogkarspel. Vertrokken: M. Wildenburg naar Leidschendam J. van der Voort naar Noordwijkerhout A. Haasnoot en gezin naar Noordwijkerhout A. E. Broodman naar Bloemendaal P. J. Kaptein naar Bennebroek W. Philippo en gezin naar Hillegom. LEIDSCHENDAM Propaganda-bijeenkomst B. V. L. In het. R.-K. Verenigingsgebouw aan de Dam- laan hield gisteravond de plaatselijke afdee ling van den B. V. L. oen schitterende en alleszins geslaagde propaganda-bijeen komst. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op overste Boos, kap. Bologne als vertegen woordiger van gen. Duymaer van Twist, kap. Karres, mejoor Goldberg en Kruis, de voorzitter van Z. H. W. de heer Roijaards, ds. Vermet en Boukeina, weth. en diverse raadsleden, afgevaardigden van Voorburg, Voorschoten, enz., die allen door den voor zitter, burgemeester Keijzer, hartelijk wel kom werden geheeten, in het bijzondei den spreker van deze avond ds. Is. Voorsteegh. Met een kort, hartelijk woord opende burgemeester Keijzer den avond. Na het zingen van het Wilhelmus, verkreeg ds. Voorsteegh het woord, die in een geestdrif tige rede de groote beteekenis van den B. V L. schetste. Hierna volgde de vertooning van de prachtige film „Ons is een Koningskind geboren", welke aller belangstelling had. Vervolgens had het afscheid plaats van kap. v. d. Zande als plaatselijk leider, waar bij zeer waardeerende en hartelijke dank woorden werden gesproken. Allereerst voerde burgemeester Keijzer het woord, die hem als blyk van waardee ring een encyclopaedie in 40 deelen over handigde. Van de B. V. L.'ers ontving hij een boekenkast met boeken. De heer Roijaards overhandigde hem een aschbak namens de gewestelijke commissie en na mens hem persoonlijk een gouden horloge. Overste Boots schonk hem een medaille met inscriptie en de voorzitter van Voor burg prachtige bloemen, ook mevi. v. d. Zande ontving van den voorzitter en de B. V. L.'ers een prachtige bloemenmand. Kap. v. d. Zande dankte zeer onder den indruk voor alle hulde en spoorde allen aan tot medeweming. Gedurende de pauze had een geanimeer de verloting plaats van een tweetal taar ten en krentenbrooden. Na de pauze werden door den heer Roijaards de heeren J. S. Veenenbos en Q. Bleijs met hartelijke woorden geinstalleerd als plaatselijke leider en waarnemend plaatselijk leider. De voorzitter sloot zich bij de woorden van den heer Roijaards, terwijl overste Boots de heeren feliciteer de en mededeelde, dat nij een beker, den kap. v. d. Zande-beker, zal beschikbaar stellen, die ijf maal moet gewonnen wor den, opdat de herinnering aan kap. v. d. Zande lang zal mogen blijven bestaan. Hierna reikt overste Boots aan een zestal B. V. L.'ers het brevet van scherpschutter uit. Burgemeester Keijzer reikt op de van hem bekende hartelijke wijze de •visselbe- ker uit aan den heer W. J. G. Romijn en verder de door de andere leden behaalde prijzen, welke welwiPend zijn beschikbaar gesteld, en waarvoor hij de gevers harte lijk dank zegt. Mej. van Holsteijn mocht voor haar werk voor den B. V. L. een paar nuttig geschenken ontvangen. Volgde de vtrooning van de schitterende film „De Nieuwe Landstormfilm", waarna de voorzitter met hartelijke woorden en een aansporing tol medewerking om den plaatselij leen B.V.L. nog grooter te maken, den mooien avond sloot. STOMPWIJK VIJFENTWINTIG JAAR BESTAAN TOONEELVEREENIGING. Wij zijn nie bang! De tooneelvereeniging „St. Tarcisius" heeft op 15 en 16 Febr. op een luisterrijke wijze zijn 25-jarig bestaan herdacht, door op deze avonden in de smaakvol versier de zaal van „Het Blesse Paard" een revue op te voeren, onder de naam „Wij zijn niet bang". De tooneelvereeniging kan op uitstekend geslaagde avonden terug zien waar ook het fanfarecorps „Juliana" on der de beproefde leiding van dirigent den heer B. v. Veen het zijne toe bijdroeg. Het talrijke publiek, in de zaal was geen plaatsje inbezet, was opgetogen en de lach was soms „niet van de lucht af". De stemming was opperbest en het publiek was gul met zijn applaus, wat ook alle medewerkenden verdienden. Alle spelers hebben in hun rol, 't zij groot of klein, er uitgehaald wat er uit te halen was. De regisseur, de heer Schrader, heeft alle eer van zijn werk. De grimeur Gerard Hop- pezak uit Leiden was ook ditmaal een kunstenaar in zijn vak. De heer Boogmans verwelkomde op de eerste avond den zeereerw. heer pastoor, kapelaan Klaver, burgemeester Keijzer en de beide wethouders de heeren de Koning en Smits. Spr. feliciteerde de vereeniging met haar 25-jarig bestaan en huldigde dèn regisseur, den heer Th. Schrader, die ook 25 jaar aan de tooneelvereeniging verbonden is. Na deze woorden zette de muziek een „Lang zullen zij leven" in, wat door alle aanwezigen spontaan werd meegezongen. Onder de pauze werd een verloting tot dekking der kosten georga niseerd; 4 prijzen waren beschikbaar, wat in een oogwenk veranderde in 15 prijzen, door verschillende bezoekers toegezegd. Na het laatste doekje sprak burgemees ter Keijzer, die ook hulde bracht aan de heer Schrader, en zegt nog nooit zoo een geslaagde avond, door een dilettantentoo- neel verzorgd, te hebben bijgewoond. Ook het fanfarecorps werd hulde gebracht. Spr. wees er op, dat van nu af alle krach ten ingespannen moesten worden, om ook het muziekconcours, dat op 18 en 25 Juni in Stompwijk gehouden wordt, goed te doen slagen. Ten slotte dankte kap. Kla ver den burgemeester voor hetgeen deze voor tooneelvereeniging en fanfarecorps gedaan heeft. De tooneelvereeniging heeft tijdens haar 25-jarig bestaan meer dan 20 prijzen op verschillende concoursen gewonnen, waronder vele eerste en regisseursprijzen. OEGSTGEEST Het comité ter voorbereiding van de feestviering bij gelegenheid van het 12de eeuwfeest van St. Willibrord, te Oegst- geest, verzoekt aan alle secretarissen van katholieke vereenigingen, bonden, clubs enz. opgave te doen bij den heer A. H. van Eisen, Regentesselaan 9 van de na men en adressen van hun bestuursleden. Dit is noodig ten einde een vlotte afwer king van verschillende zaken mogelijk te maken. Als alle vereenigingen hieraan gehoor geven, zal dit het werk van het comité zeer vergemakkelijken. Gevestigd: C. J. Sirag, verpleegster, H. Morschweg 56, van Utrecht A. E. Oudshoorn, db., Poelgeesterweg 2, van Den Haag J. Pos, arts, Julianalaan 22, inw., van 's Gravenmoer G. J. Peek, chauff., Borneostr. 21, van Vianen M. C. F. J. Cosyn, empl. K. P M., W. de Zwij gerlaan 30. van Batavia N.-I. E. E. F. Folkard van Scherling, antiquair, Juffer- mansstr. 35, van Leiden L. M. Sijpe- stein, db., Endegeeest, van Alphen a. d. Rijn M. Schreuder, arts, Terweeweg 128, van Leiden J. van den Berg, verpleeg ster, Endegeest, van Rotterdam N. Mo- lema, db., Rhijng.str.weg 12, van Heemste de M. J. W. Choufour, verpleegster, En degeest, van Leiden H. P. M. Klein, ver pleegster, Endegeest, van Leiden M. C. Parmentier, Wilhelminapark 34 van Lei den C. G. van der Meer, db., Gevers straat 50, van Sassenheim M. Omtzigt geb. v. d Pleeg, Emmal. 89, van Voorhout G. Th. G. van der Poel, winklej.. Em- malaan 89, van Sassenheim M. J. Paauw ,db., Endegeest, van Rijnsburg F. Stuurman, Geversstr. 56, inwvan Am sterdam S. H. den Haan, 1.1. verpl., Rijnzichtweg 151, van Leiden A. Ber ger, metaaldraaier, Balistr 21, van Leiden. Vertrokken: N. Kooij en gezin., tuinder van H. Morschw. 45d naar Voor schoten, Rijnd. 280 H. J. K. Kolstee, van Emmalaan 97 naar Haag, L. v. Meerder- voort 542 M. W. Mader, db., van Ende geest naar Leiden, Rijndijkstr. 89 F. Bo- beldijk, van Juffermansstr. 2, mw., naar Leiden, Steenschuur 10 D. M. van der Male geb. v. d. Broek, van Endegeest naar Breda, Terheijdenschew. 29 A. P. Heemskerk geb. Heemskerk, van Zandlaan 9 naar Katwijk Wassenaarscheweg 5 J. van Elburg, conductrice, van Terweew. 36 naar Leiden. Fagelstr. 22a P. Grooten- dorst, reiziger, van Emmal. 89 naar Den Haag, Soestdijkschekade 606 J. Hols- wilder geb. van Egmond, van H. Morschw. 115, inw., naar Leiden, N. Beetsstr. 35 - M. J. Veldman, verpleegster, van Ende geest niar Den Haag, Pd. Mauritslaan 80 G. Wenneker geb. Swart en zn., van Duivenvoordestr. 29 naar Leiden, Boer- haavelaan 25 P. Belgraver, arts, van W. de Zwijgerlaan 1 naar Gouda, Fluwee lensingel 160 K. A. Enklaar, kap. art., van Pr. Hendrikl. 1 naar Den Haag, N. Odijkstr. 45 G. Rollof geb. de Graaft, van Duivenvoordestr. 21a, naar Leiden, Boerhaavel. 25 J. Link geb. Gordijn, van Terweew. 26 naar Leiden, Lijsterstraat 12 E. A. Hansen en vr., van Rrijng.str.- weg 50 a naar Adelaide (Australië) W. Goddijn, van de Kempenaerstr. 33. inw., naar Leiden, Oosterstr. 13 Th. C. Struijk, boek. opz., van Schoolstr. 3 naar Den Haag, Pr. Mariestr. 28 J. M. Ritchi, rijkswerkman, van H. Morschw. 49a naar Maastricht, H. Groenew. 13 A. M. Hoo- geveen, db., van Zoutkeetl. 2 naar Wasse naar, Hoogeweg 2 P. van Leeuwen, db„ van Oranjel. 15 naar Leiden, Nw. Rijn 61a J. Qualm, van Duivenvoordestr. 35 naar Leiden, Rijnsburgerweg 60 M. Zetter, db. van Emmal. 107 naar Hamborn Dt. C. A. Blommestein geb Thomee, van Wil- helm.p. 31 naar R'dam, Vijverw. 26 M. P. van Eijk, verpl., van Emmalaan 46 naar Leiden, Rijnsburgerweg 39 M. J. Muijs, van Duivenvoordestr. 35 naar Lei den, Lijsterstr. 36. Geboren: Jchannes Hendrikus, z. van P. Stronkhorst en M. Engelaan, de Kem penaerstr. 26. Overleden: H. Vos 80 j. N. A. Lubbe geb. Nijssen 74 j. C. M. Driessen 80 j. NOORDWIJK Uitvoering gymnastiekvereeniging „Wils kracht." Eindelijk was dan de Donder dagavond aangebroken, de groote avond waarop het groote korps van „Wilskracht" zijn beste beentje in het Juvenaastgebouw voor zou zetten. Wij kunnen ons indenken, dat, waar het grootste gedeelte uit junio ren bestaat, voor velen hunner deze avond lang op zich heeft laten wachten, doch hun geduld is volkomen beloond, daar de pres taties zeer goed waren en niet minder het bezoek, want de groote zaal was tjokvol. De acte de présence geschiedde op aantrekke lijke wijze; te acht uur trok de lange stoet van turners, met voorop het vaandel, door het middenpad naar het podium en zeker allen zullen verrast geweest zijn, toen daar ruim 120 leden van Wilskracht" voorbij- marcheerden. Door den heer J. Gravendaal werd deze feestelijke bijeenkomst geopend met een welkom tot aller, en in het bijzonder tot den hoogeerw. Dken, kapelaan Haanen en afgevaardigden der plaatselijke gymnas tiekvereeniging D. O. S. Tot aller spijt ont brak op deze avond kapelaan Abeln en wel wegens ziekte. Spr. hoopte, dat zijneerw. weer spoedig gezond en wel in ons midden mag terugkeeren. Het verheugde spr., dat zoovelen dezen avond blijk van hun belang stelling gaven door hun aanwezigheid. Hoe gaarne het bestuur ook heeft, dat „Wils kracht" door allen financieel wordt bijge staan, had hij voor deze avond een nog ge wichtiger vraag te stellen en wel deze: helpt allen „Wilskdacht" steeds grooter en krachtiger maken. Nog velen zouden als werkend lid kunnen toetreden. Weest dus allen propagandiste voor de R.-K. gymnas tiekvereeniging. Intusschen hadden de spor ters zich op het tooneel opgesteld en uit volle borst werd door hen het clublied ge zongen. De directeur, de heer A. Bijersbergen van Henegouwen, gaf alvorens het pro gramma werd ingezet een korte verklaring van het eerste nummer, hetwelk bestond uit „de kleuterles". Spreker wilde aan schouwelijk naar voren brengen hoe in het kort een les voor de kleuters verloopt en hoe feitelijk spelenderwijze de oefeningen hun worden bijgebracht. Afgezien van de goede prestaties der grooteren, was deze „Kleuterles" wel het meest interessante en leukste programma-punt van dezen avond. Op vlotte en keurige wijze werden in een snel tempo de volgende nummers uitgevoerd: als vrije oefeningen door da mes- en heeren-groepen spring-, brug-, staaf- en laag-rek-oefeningen. Met enkele fraaie pyramides werd het eerste gedeelte besloten, doch alvorens het doek viel werd den directeur hulde gebracht voor diens ijverig werken. Met een ruikertje en een rookertje werd hij hierbij verrast. Na de pauze kwamen de dames weer op het podium en voerden op voortreffelijke wijze eenige vrije oefeningen uit. Vervol gens was het: Tremplin-hoogspringen en vrije oefening voor heeren. Bij dit hoog springen zagen wij mooie resultaten. De hoog-rek-oefeningen voor heeren stond in aller belangstelling en hielden een goede belofte voor de toekomst in, terwijl de vrije oefeningen op muziek, door de dames A en B-groep uitgevoerd, een warm ap plaus inoogstten en een mooi slot vormden van deze alleszins geslaagde uitvoering. Als „Wilskracht" onder de bekwame leiding van den directeur zoo blijft werken, gaan zij een goede toekomst tegemoet. Aan het einde dankte kap. Haanen allen voor hun belangstelling en bracht hulde aan den directeur maar ook aan zijn trou we helpers(sters) de dames Hoogenterp en v. Oosten en de heeren Gravendaal en R. Steenvoorden. Deze beide duo's hadden nog bloemen in ontvangst te nemen, waar na zeker allen voldaan huiswaarts keerden. ZOETERMEER Geboren: Cornelis, z. van J. Weening en A. C. Pronk Arend, z. van H. van Puffelen en J. Broos. Overleden: M. van der Meer 78 j. weduwe van D. Olie C. Hogervorst 83 j., weduwnaar van M. Langendijk. Gevestigd: P. Hermus van Bleis wij k A. Blijleven en gezin van Pijn- acker C. Bes en gezin van Hillegers- berg. Vertrokken: T. Boer naar Lange Ruige Weide Ga. Moree naar Wasse- I naar W. M. Lexmond Jr. naar Wasse- naar J. P. van der Marei naar Pijnacker Ma. Tha. van der Meer naar Leiden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11