RIJNSTREEK Burgerlijke Stand Letteren *>n Kunst RECHTZAKEN SPORT 3" DONDERCAG 16 FEBRUARI 1939 DE I.E«nSCHE CUIRANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DE HEERENWEG In WARMOND Een belangrijke verkeersverbelering Sinds eenige weken wordt er reeds door een groote ploeg Warmondsche arbeiders aan de verbreeidng van de Heerenweg aldaar en de omlegging van de Warmon- derdam gewerkt, waardoor het ook voor niet terzake kundigen reeds mogelijk is zich een indruk te vormen omtrent den omvang van dit groote werk, waarvoor zoowel plaatselijk als in breeden kring van toeristen en watersport-liefhebbers zeer veel belangstelling bestaat. Door de reeds gegraven bermslooten, welke de begrenzing van den nieuwen weg zullen vormen, begint zich zoowel het pro fiel als het tracé van den weg reeds dui delijk af te teekenen. Betreffende het profiel valt op te mer ken dat dit zal bestaan uit een rijweg ter breedte van 6.00 Meter, aan weerszijden begrenst door plantstrooken van 1.50 Me ter breed, waarnaast aan de eene zijde een rijwielpad van 2.00 Meter, er aan de an dere zijde een wandelpad van 1.50 Meter breedte. Naast deze paden worden nog bermen aangelegd als overgang naar de reeds genoemde bermslooten. De rijweg, voorzien van gewapend- beton kantopsluitingen, zal bestaan uit een gewalste fundeering, waarop een bestra ting van gebakken steenen van dubbel formaat, de z.g. klinkerkeien. Door een op regelmatige afstanden inge- strate rij witte merk-keien, wordt de rij weg in een rechter en linkerhelft ver deeld. De verharding der fiets- en wandelpaden wordt aangebracht op een vooraf 2 x pneu matisch gestampt zandbed, en zal bestaan uit een gewalste laag gegranuleerde hoog- ovensiakiien, van een crème kleur. Het tracé van ae nieuwe weg volgt grooienoeeis dat van de bestaande weg, waarbij de ruimte benoodigd voor de ver- breecung afwisselend aan de eene of aan de anaere, dan wel aan weerszijden van de oude weg is gevonden. Beginnend bij net Kaaahuis, is over een lengte van ongeveer 5UÜ Meter door aan koop van een strook grond deel uitmakend van de voorweide en het bosch van de buitenplaats Dostergetst, de ruimte ont staan voor het maken der plantstrook met fietspad en berm; alvorens met het vellen der nier staande boomen werd begonnen is eerst overleg gepleegd met het Staats- boschbeheer. Gaat veeial het vellen van zware boo men gepaard aan een ernstig verlies van natuurschoon, in dit geva* is het resul taat juist tegengesteld; door het verwijde ren van een 60 tal langs de kant van den ouden weg staande boomen is een zoo ver rassend uitzicht op de buitenplaats Ooster geest en het hierbij behoorende bosch ver kregen, dat hierdoor a.h.w. een geheel nieuw stuk natuurschoon is. Het ligt dan ook niet in de bedoeling de plantstrook langs den nieuwen weg in dit geaeeite van hoogopgaande boomen te voorzien. Door een laagblijvende eenvou dige beplanting, juist voldoende om het fietspad van den rijweg ai te schermen, zal getracht worden het verkregen uit zicht te handhaven. Van geheel anderen aard was de oplos sing welke voor de volger.de 500 Meter weglengte moest worden gezocht. Dit ge deelte volgt namelijk de zoo schoone laan langs het bosch van het kasteel „Huys te Warmont" waarvan het gescheiden is door een breede gracht. De rijweg kon hier juist tusschen de aanweerskanten aanwezige zware bomenrij geprojecteerd worden,- terwijl deze boo- menrijen in de reeds genoemde plant strooken naast den rijweg de hun toeko mende passende standplaats vinden. Tusschen het geboomte op de bermen achter de zware boomenrijen is door het zeer spaarzaam verwijderen van enkele stammen de ruimte gevonden voor het fiets en wandelpad. De Korenmolen brug, welke afgebroken en vervangen door een gewapend-beton duikerbrug met,een verkeersbreedte van 10 Meter, waarover de disrating zonder onderbreking wou.c doorgelegd, vormt de overgang naar hei laatste gedeelte van de nieuwe weg, dat eveneens ongeveer 500 Meter lang wordt, en aansluit aan de op en afrit naar den Rijksweg. Hier springt wel duidelijk de groote verbetering in het oog welke ontstaat door de afsnijding van de levensgevaarlijke haaksche bocht in de Warmonderdam, welke nu vervangen wordt door een aan leg van plantstroken en bermen de noo- dige aandacht aan uitbreiding van natuur schoon geschonken, waartoe bovendien in niet geringe mate bij zal dragen de be planting van de driehoek welke is ont staan tusschen de oude en op nieuwe bocht op de hoek van de Warmonderdam. Het spreekt vanzelf dat de uitvoering van dit werk waarvoor door het werkfonds een crediet van 52200.— is toegestaan, en waaraan hoofdzakelijk door Warmondsche arbeiders wordt gewerkt, een aanzienlij Ke werkverruiming in de Gemeente beteekent Werd aanvankelijk door de vorst het werk niet onaanzienlijk gestagneerd, de groote voortvarendheid waarmede de aan nemer, de heer C. Godschalk uit Leiden nadien het werk heeft aangevat, doet ver moeden dat de oplevering, welke ongeveer samenvalt met den aanvang van het wa tersport seizoen, toch nog op tijd zal ge schiede^. CAESAR GEZELLE. t In den ouderdom van 63 jaar is te Moor- sele nabij Kortrijk de priester-dichter Caesar Gezelle, een neef van den grooten Guido Gezelle, overleden, aldus meldt het Handelsblad. Caesar Gezelle werd in 1876 te Brussel geboren. Hij is vooral bekend geworden c'oor zijn dichtbundel Leliën der Dalen en Primula Veris. In proz schreef hij o a. ten leven der dieren en de zeer bekend geworden levensbeschrijving van zijn oom Guido Gezelle. HAAGSCHE RECHTBANK. RIJKSDAALDERS NAGEMAAKT. Valsche munters veroordeeld tot resp. negen en vfer jaar gevangenisstraf. Hedenmorgen deed de Haagsche recht bank uitspraak in de zaken van J. B., bij genaamd de „Dronken Markies" en P. A. de V., beiden thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, wegens het uitgeven van valsche rijksdaalders in October te Leiden en het in voorraad hebben van ingrediënten om valsch geld te maken in de Trompstraat in den Haag. De Officier nad tegen J. B. een gevan genisstraf geëischt van negen jaar en te gen P. A. de V. een gevangenisstraf vcor den tijd van vier jaar, daarbij in aanmer king nemende, dat J. B. reeds vijf jaar ge vangenisstraf ondergaan heeft wegens het maken van vatsch geld. De rechtbank, vonnis wijzend, veroor deelde J. B tot negen jaar gevangenis straf en P. A. de V. tot vier jaar gevan genisstraf. DIEFSTAL UIT POSTPAKKETTEN. Drie jaar geëischt. De Haagsche rechtbank heeft zich den geheelen morgen en nog een gedeelte van den middag bezig gehouden met de zaak van den postbeambte, den 41-jarigen G. S. A. W., thans gedetineerd in het Huis van Bewaring. Hem was ten laste gelegd diefstal, al thans verduistering van een aantal gouden colliers, bestemd voor iemand te Voor schoten. Deze gouden colliers zouden ongeveer half Juli van het vorig jaar ver dwenen zijn uit de zending, die per eerste auto van den Haag naar Leiden ver voerd werden. Op 23 Juli waren er 24 zilveren insignes verdwenen, die door de Koninklijke Be geer te Voorschoten verzonden waren. Te vens waren er uit diverse pakketten nog damesarmbandhorloges, z.g. zilveren „ver- lovings-lepeltjes" en gouden horlogekettin gen verdwenen. Het O M. had in deze zaak 14 getuigen gedagvaard. Het getuigenverhoor nam uren in beslag doordat zij zoowel door den president als door den verdediger nauwgezet onder vraagd werden. O.a. werd als getuige gehoord de export chef van de Koninklijke Begeer te Voor schoten, L. A Eekhof, die verklaarde, dat er iemand bij hem gekomen was om te vra gen wat de waarde was van een zilveren verpleegstersinsigne, dat nota bene gemaakt was door de Koninklijke Begeer. Natuurlijk had de exportchef argwaan gekregen en hij had gevraagd om het in signe achter te laten. Dat was door den aanbieder gedaan, want hij had het weer van een derde gekregen en dacht, dat het een zuivere handel was. Zoodoende was de zaak gedeeltelijk aan het rollen gebracht. De verdachte ontkende pertinent iets met het hem ten laste gelegde te maken te hebben. Na nog een groot aantal getuigen a dé charge gehooid te hebben, nam de Officier van Justitie mr. Rouffaert het woord. Hij begon te zeggen, dat hij het bewijsmate riaal tegen verdachte voldoende achtte om het ten laste gelegde wettig en overtui gend bewezen te achten. Wegens overtre ding van artikel 373 strafwetboek, eischte de Officier drie jaar gevangenisstraf, met bevel tot teruggave van de diverge gouden en zilveren voorwerpen aan de be nadeelden. De verdediger van verdachte pleitte vrij spraak voor zijn cliënt, waarna de uit spraak werd bepaald op over 14 dagen. DE MOORD OP EEN WOONWAGEN MEISJE TE ALMELO. De dader tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het Gerechtshof te Arnhem heeft he den uitspraak gedaan in de zaak tegen den 25-jarigen J. F. van der W. uit Almelo, die op 25 Mei 1938 de twaalfjarige Tetje Hof te Almelo gedood zou hebben. De Rechtbank te Almelo veroordeelde den verdachte wegens doodslag tot tien jaar gevangenisstraf. De Officier van Jus titie had wegens moord levenslang ge- eischt. De advocaat-generaal bij het Hof te Arn hem vorderde in hooger beroep wegens moord twintig jaar gevangenisstraf, met ter beschikking stelling van de regeering. Thans heeft het hof het vonnis van de rechtbank te Almelo bevestigd doch de straf tot twaalf jaar gevangenisstraf ver hoogd, zoodat de ter beschikkingstelling van de -egeering gehandhaafd blijft LEIDEN. Geboren: Marinus Johannes Gijsber- tus, z. van G. M. M. Groenewegen en J. Q. M. Meiman Mariene Cornelia Johanna, d. van C. J. M. Bakker en M. M. v. Zijver- den Bernard Jacob, z. van B. J. Lede- boer en A. J. Kruyk Martha Cornelia Johanna, d. van B. J. Turk en A. M. Ken nis Bernard Wouter, z. van L. Heinen en A. J M. Zom Cornelis Wilhelmus Petrus, z. van B. Godschalk en C. v. d. Sande Corstiaan. z. van A. v. Bemmel en P. Rapis Pieter, z. van J. Th. Ver- bree en M. J. v. Dam Cornelis, z. van J. T Verbree en M. J. v. Dam Bastia- na Neeltje, d. van G. Buijs en B. Gelder blom Gijsbertha Agatha Anna, d. van A. v. d. Meer en J. W. v. d. Slot. Gehuwd: J. B. Twaalfhoven jm. en A. E. v. d. Steeg jd. S. Boelee gesch. en C. P. v. Kempen jd. H. H. Dcngelmans jm. en C. W de Wolf jd. C. C. Epskamp jm. en L. Kanbier jd. G. Geus jm. en C. J. de Vries jd. G. P. de Graaf jm. en J. J. v. Steenbergen jd. G. Groenhuizen jm en C. Lepelaar jd. P. J. Hoogduin jm. en W. A. de Haas jd. J. v. Kampen jm. en H. M. Ouwerkerk jd. W. Minke jm. en L. Nagtegaal jd. H. H. B. Ra- vensbergen jm. en J. v. Tongeren jd. C J. Vincourt jm en A. M. de la Rie jd. Overleden: J. Doets wedn. 67 j. DAMMEtf DAMKAMPIOENSCHAP LEIDERDORP. Uitslagen 3e Ronde: C. MeinemaC. de Koning 20 N. Hoogervorst—T. D. v. d. Bosch 11 R. MarbusJ. Huisman Sr. 02 J. B. v. d. Wijngaard—B. Slegtenhorst n.d. W. van Heusden—W. Klein 02 J van SandijkH. v. d. Vecht 02 2e klasse: J. Colijn—K. Spek 2—0 A. KruidenierM. de Koning 2—0 «J. Goedhart—W. v. d. Zwan 1—1 S. Zwanenburg—A. de Haas 0—2 B HoogervorstA. Spies n.d. R v. d. ZwanW. Wolff 1—1 P. VervarkJ. van Tongeren n.d. G. v. d. ZwanG. P. Dille 2—0 ATHLET1EK VELDLOOP OP „YPENBURG". Door welwillende medewerking der be heerders van het vliegveld „Ypenburg" te Rijiwijk (Z.-H.) is de Haagsche Athle- tiek Commissie (H. A. C.) in staac gesteld, Zondag 12 Maart a.s. te half 3 op genoemd terrein een nationalen veldloop te organi- seeren. Aan deze wedstrijden, welke zullen worden opgeluisterd door groote vliegdemonstraties. kunnen de afdeelin- gen veteranen, D-klassers en junioren be nevens niet K. N. A. U.-leden, zooals voet ballers, zwemmers, boksers, enz. deelne men, zoodat het volledige programma er ais volgt uitziet: A en B klasse (5 km.); C klasse (3.5 km.); D klasse (niet K. N. A U. leden 3.5 km.); Veteranen (3.5 km Junioren (tot en met 17 jaar pl.m. 1.5 km In de A en B klassen wordt gestreden om den fraaien „Ypenburg"-wissel beker. Tot en met Zaterdag 4 Maart a.s., laatste post, kan men inschrijvingen richten tot oen heer H. A. Kok, Hoenderloostraat 23a, te 's-Gravenhage. De L.T.B. Instelling van vier vakgroepen Een buitengewone algemeene vergade ring van den L.T.B. zal op Vrijdag 10 Maart te Haarlem gehouden worden. Op deze buitengewone algemeene ver gadering zaJ uitsluitend en alleen behan deld worden de ontwerpen van statuten en huishoudelijk reglement van den L.T.B. Deze ontwerpen zijn vastgesteld en goedgekeurd door het hoofdbestuur van den L.T.B. en door het hoofdbestuur reeds besproken met de voorzitters van alle kringen van den L.T.B. De kern van de voorgestelde wijziging in de Bondsstatuten komt in het kort hierop neer, dat, m plaats van de twee vakbonden (Boerenvakbond en Tuinders vakbond) vier vakgroepen zullen komen namelijk: de vakgroep tuinders, de vakgroep kweekers (bollen-, boom en bloemenkweekers), de vakgroep akkerbouwers, de vakgroep veehouders (zuivelberei- ders, consumptiemelkers, varkensmesters, enz.). Deze vakgroepen worden gevormd ter behartiging van de vakbelangen van de leden. Ten einde eenige verwarring te voorko men, wordt nog medegedeeld, dat de le den niet ingedeeld worden bij een der vakgroepen, maar dat de belangen van de leden in een of meerdere vakgroepen worden behartigd. Op deze wijze, hoopt het hoofdbestuur onze organisatie in overeenstemming te brengen met de richtlijnen, vervat in „Quadragesimo Anno" en met de zich reeds voltrekkende ordening in het land en tuinbouwbedrijf. ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 20 Fe bruari, des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging van het besluit d.d. 24 Januari 1938, tot verdeeling der gemeente in stemdis- tricten en tot aanwijzing van stemlokalen. 6. Benoeming van de leden en plaats vervangende leden van het hoofdstembu reau en van de voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van stembu- reaux. 7. Voorstel van B. en W. inzake het ver zoek van het bestuur der R.K. schcol te Aarlanderveen, om beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van een trapnaaimachine. 8. Voorstel van B. en W. inzake vast stelling der vergoeding, ex art. 104, eer ste lid der L.O. wet 1920, verschuldigd aan andere gemeenten. 9. Voorstellen van B. en W. inzake: a. wijziging van de instructie voor den gemeente-ontvanger. b. vaststelling van nieuwe instructies voor den directeur en den boekhou der der water- en lichtbedrijven en voor den directeur van gemeente werken. c.' wijziging en aanvulling van het Ambtenarenreglement. d. wijziging en aanvulling van de brandweerverordening. e. wijziging van de salarisverordening. f. vaststelling van een nieuwe veror dening, betreffende den burgerlij ken stand. g. instelling van een spaarfonds voor personeel op arbeidsovereenkomst werkzaam en wijziging dër veror dening op de arbeidsovereen komsten. 10. Voorstel van B. en W. inzake in trekking van de aanwijzing van het ge bouw Julianastraat no. 58, als Huis der ge meente. 11. Voorstel van B. en W., inzake naam geving aan het complex vóór en ter weers zijden van het nieuwe raadhuis. 12. Voorstel van B. en W. inzake de hef fing van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. 13. Voorstellen van B. en W. inzake: a. verkoop van bouwgrond aan den heer W. B. Kroon q.q. aan het Toussaintplein. b. verkoop van bouwgrond aan den heer M. Meijer q.q. te Oegstgeest aan het Burgemeester Visserpark- Noordzijde. 14. Voorstel van B. en W. inzake aan koop van een perceeltje voetstraat 1b Voorstel van B. en W. inzage verhu ring van de woning Dorpsstraat n->. 51. 16. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging der gemeentebegrootingen, diensten 1938 en 1939. B. en W. en de naaimachines. Van het R.K. kerkbestuur van de pa rochie van de H.H. Petrus en Paulus te Aarlanderveen, alhier, kwam bij den Raad in een aanvrage om gelden besrhikoaar te stellen vuoi het aanschaffen van een trap naaimachine voor zijn bijzondere school vooi gewoon lager -onderwus. Noordeindo 26, zulks overeenkomstig de bepalieger vsn de artikelen 72 en volgende der lager nnóerwijsv et 1920. Ten einde de meening van het kerkbe stuur goed te kennen en mede in verband met hetgeen hieronder volgt, hebben B. en W. gevraagd of het verzoek aldus moet moet werden verstaan, dat medewerking wordt verlangd voor de aanschaffing van een trapnaaimachine en uitsluitend van een trapnaaimachine dan wel of het de bedoeling is een naaimachine te bekomen, hetzij een trap- óf een handnaaimachine. Uit het ontvangen antwoord meenen zij te moeten opmaken, dat gevraagd wordt een machine, welke als handmachine en tevens als trapmachine gebezigd kan wor den. Hoewel B. en W. gaarne erkennen, dat het voor de vrouwelijke leerlingen van belang is om in de hoogste klasse van de hier bedoelde schcol, het gebruik van een naaimachine te leeren, daar de kennis en vaardigheid, om met zoodanige machine om te gaan, in de practijk van het dage- iijksche leven voor haar van veel nut kan zijn, rijst de vraag of door de aanschaffing van een trapnaaimachine de normale eischen, aan het geven van gewoon lager onderwijs te stellen, niet overschreden worden. Deze vraag meenen zij bevesti gend te mcfeten beantwoorden. De meeste leerlingen toch zullen in hun latere leven weinig gebruik kunnen maken van een trapnaaimachine, maar veel eer van een handnaaimachine, welke veel goedkooper is. Een irapnaaimachine zal in de gezin nen. waaruit de leerlingen van de hierbe- doelde schcol afkomstig zijn, betrekkelijk zelden worden aangetroffen. B. en W zijn derhalve van meening, dat de aanschaffing van een trapnaaimachine voor de hierbedoelde school de normale eischen, aan het geven van gewoon lager onderwijs te stellen, te boven gaan. Op grond van het vorenstaande stellen B en W. voor de gevraagde medewerking te weigeren. Zij voegen hieraan toe de mededeeling, dat zij bereid zijn. mocht het kerkbestuur de medewerking vragen voor een hand naaimachine, de Raad een voorstel tot die medewerking te doen. Burgemeester Colijn naar Bussum? Naar we bij geruchten vernemen, komt de burgemeester dezer gemeente, de heer P. A. Colijn, in aanmerking voor a; be noeming van burgemeester te E' .^surr.. Wij deelen dit bericht onder voorbehoud mede, daar we hiervan geen bevestiging konden krijgen. Kinderfeestmiddag „Wilskracht". De vele bezoekers van de jubileum-uitvoerin gen van de R.K. Sportvereeniging „Wils kracht" hebben het bestuur en de feest commissie, door een kleine, vrijwillige bij drage in de gelegenheid gesteld om ook aan de jeugdige leden zoo tusschen de zeven en de veertien jaren, ter gelegen heid -van haar vierde lustrum een gezel lige feestmiddag aan te bieden. De groo teren waren zelf in de gelegenheid om hun gisterenavond gehouden feestbijeenkomst te bekostigen. Voor de kleinen evenwel werd door den ijverigen voorziter, den heer G. Vreeswijk, gelukkig niet tever geefs, een beroep gedaan op de mild dadigheid van de bezoekers van haar uit voeringen. Door dezen nu in de gelegen heid gesteld, stond reeds vroeg in den mid- mag een zeventigtal kinderen met onge duld te wachten op de opening van de groote, met palmen en guirlandes versierde feestzaal van de Sint Josephvereeniging. De organisatie stond onder leiding van den bekwamen directeur den heer P. Zuidam. Het pianospel van den heer G. de Mild, bracht al dadelijk de juiste, blijde feeststemming erin en er werd spontaan gezongen en gezond gelachen. Begonnen werd met een filmvertooning door dien heer Jos Th. v. d. Burg, die zijn entrée maakte met de door kinderen vooral veel begeerde film „Mickey Mouse". Deze deed de kinderen schudden van het lachen. Hierna volgde tractatie op limonade en ge bakjes, waarbij behulpzaam waren de dames Jo Janmaat, Zonderop en Anna Beijk, die begrijpelijkerwijze de handen vol werk hadden eer alle peuters en ook de wat grootere „kinderen" een beurt hadden gekregen. Daarna werd vertoond de film in twee deelen „De Rolschaatsen- baan", van welke vertooning naar harte lust werd genooten. Toen werd polonaise geloopen „Jong geleerd, oud gedaan"1 De heer G. d Mild wist met zijn accordeon de stemming er in te houden zoodat allen zich naar tevredenheid hebben kunnen vermaken. Vervolgens werd door den „operateur" de laatste film afgedraaid, daarna nogmaals tractatie er tot slot polo naise. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan al degenen die het geven van dezen middag aan de „toekomstbou wers" van „Wilskracht" financieel moge lijk hebben gemaakt en aan anderen die benevens hun geldelijke offers ook hun organisatietalent hiervoor dienstbaar heb ben gesteld. Te ongeveer 5 uur gingen allen zeer voldaan en dankbaar huiswaarts. Geboren: Jan Cornelis z. van Klaas Andr. de Bruin en M. Domburg Maria Cornelia Jacoba d. van H. E. van Veld huizen en J. H. M. Matze Gerritje d. van L. van Dam en D. Turkenburg Aarianus 'iheodorus Michael z. van C. Th. van Holstein en W. H. van der Voort. Ondertrouwd: Bartholomeus Hoog- werff Eodegraven 25 j., won. te Nieuw koop, en Margje van Dam 27 j. Overleden: Alida Elisaoeth Maria Theresia Redegeld 22 mnd. ZEVENHOVEN B.VX. Gisterenavond had in het Bondsgebouw, de propaganda-avond plaats van den B.V.L. De voorzitter, de burge meester opende met een welkomswoord tot de autoriteiten. Spreker memoreerde hoe de heer Vérleun, die entslag heeft ge nomen deze afdeeling 15 jaar geleden is begonnen en dit getal thans gebracht is op 28, hoe deze leider altijd den goeden geest heeft weten te behouden en zijn volle per soonlijkheid voor deze afdeeling gaf. Als blijk van dank reikte de voorzitter over uit naam van alle leden, die hieraan bijge dragen hebben en vulpen met inscriptie „B.V.L. Zevènhoven 19241939". Mevrouw Verleun mocht een fraaie bloemenmand in ontvangst nemen. Met een hartelijken wensch besloot spreker zijn toespraak. Overste Boots, hierna het v/oord voerende, besprak het werk achter de schermen van den leider en de vele opofferingen voor deze afd. De heer Verleunontving een fraaie medaille. Hierna kwam kapt. Karres aan het woord die een propagandistische toespraak hield over den B.V.L. Evenals de vorige spre kers bracht ook hij hulde aan res.-kapt. Verleun en diens echtgenoote, waarna hij mededeelde, dat door de gewestelijke com. Z.-H. 3 medailles en een wisselbeker wa ren gegeven, welke op de schietoefeningen gewonnen kunnen worden. Als volgende spreker trad op de scheidende leider, die herinnerde aan de omstandigheden bij de oprichting van deze afdeeling. Voor de goede verstandhouding en be hulpzaamheid was spr. dankbaar. De heer Könst sprak nog enkele hartelijke woor den, waarna de voorzitter overging tot installatie van den nieuwen leider L. J. Bos. Als laatste spreker trad nu de nieuwe leider op. en die dank bracht voor het vertrouwen in hem gesteld. Na de pauze volgue uitreiking van de gewonnen prijzen der schietoefeningen. De meisjes der tooneelvereeniging traden daarna op met enkele zang- en tooneel- stukjes, welke uitstekend in den smaak vielen. De voorzitter bracht in zijn slui- tings-woord in het bijzonder dank aan de tooneelvereeniging met haar leidster mej. Verslot. Ook de piano- en accordeonmuziek hebben een belangrijk deel in dezen avoM gehad.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11