Laatste berichten RECHTZAKEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 15 FEBRUARI 1939 DE I.ETOSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Liefdadigheids uitvoering St. Elisabeths- vereeniging EEN UITSTEKEND GESLAAGDE AVOND. De St. Elisabethsvereeniging verstaat het, een iiefdadigheidsavond te organisee- ren! De dames hebben op de een of an dere geheime manier een mobilisatiebe- vel uitgevaardigd en in dichte drommen hebben de Leidsche Katholieken gehoor zaamd. De aula van de R.K. H.B.S. was gisteren gevuld met een uitgezocht pu bliek, dat zich niet alleen gewillig, maar zelfs met enthousiasme liet plunderen ten bate van het zoo sympathieke doel. Ty peerend was, dat de St. Elisabethsver eeniging deze beraamde aanslag volstrekt niet onder stoelen of banken had gesto ken, maar er openlijk voor uit gekomen was, dat het een liefdadigheidsuitvoering zou zijn. Idereen wist dus, wat hem te wachten zou staan. Dat wil zeggen: ge deeltelijk, wat de meergenoemde aanslag naar vermogen betreft. Dat het gebodene de verwachting zou overtreffen, dat kon men niet vooruit geweten hebben. Wat geboden werd, was wat men een „bonte avond'' pleegt te noemen. Daartoe was besloten op een ledenver gadering van de St. Elisabethsvereeniging. Met een aanschouwelijk verslag van deze vergadering werd het programma geopend. Het doek ging op en daar waren een twaalftal leden der vereeniging, gezeten in conclaaf met de pseudo-presidente aan het hoofd Behalve de presidente, die „net echt" was, waren de anderen echt en wij veronderstellen dan ook, dat wij hier een natuurgetrouwe weergave te zien hebben gekregen van de bezorgdheid der St. Eli- sabethsdames, om aan geld te komen. Het resultaat van den avond heeft bewezen, dat het plan van een „bonten avond" een pracht-denkbeeld is geweest. De opening althans „deed" het en bracht allen in de gewenschte sfeer. De hoofdschotel van het menu bestond uit zang en muziek en voor wie het nog niet wist, is wel geble ken, welk een uitstekend stern-materiaal er schuilt onder degenen, die zich zoo vriendelijk voor deze uitvoering beschik baar hadden gesteld. Een groot deel van het succes komt toe aan de dames mevr. B. SimonsKerstens, wier stem zelfs een grooter auditorium in verrukking, zou hebben gebracht, en mej. J. Stallinga, die over een prachtig geschoold en soepel ge luid beschikt. De heeren E. Urlus (een zoon van den bekenden, thans overleden, zanger) en J. Mulders zijn eveneens in het gelukkige bezit van (in aesthetisch en kunstzinnig opzicht althans) ver boven de middelmaat uitstekende stemorganen, en te zamen met de genoemde dames heb ben zij een zangprogramma gegeven, dat op een hoog peil stond. Het kwartet uit de 4e acte van Verdi's „Rigoletto" was een prachtig staaltje van hun kunnen en oogstte een welverdiend ap plaus. Mevrouw Simons, mevrouw C. de Kemp en de beide genoemde heeren zon gen in kwartet „lm stiller Nacht" van Brahms en „Ave Verum" van Mozart. Mej. Stallinga en mevr. Simons zongen samen het duet uit de 3e acte van Aida, terwijl mej. Stallinga alleen twee liedjes van Brahms zong n.l. „Wiegenlied" en „Vergebliches Standchen". Van den heer Urlus hoorden wij twee Italiaansche lie deren en van den heer Mulders twee bas- aria's „Der fröhliche Zecher" en „Die beiden Grenadiere". Deze opsomming toont wel duidelijk het groote aandeel van deze dames en heeren aan. De keuze der zangnummers zoowel als de uitvoering ervan brachten het program ma op het peil, dat deze avond zoozeer werd geapprecieerd. De begeleiding aan den vleugel was in handen van den heer - P. Melief, die hier mede alleen reeds een prestatie van den eersten rang zou hebben geleverd. Doch zijn aandeel in het programma was hier mede allerminst afgeloopen. Hij verraste het auditorium op een paar guitige liedjes en op een paar buitengewoon geslaagde piano-variaties op „Daisy", waarmede hy gioot succes had. Fraai waren de dansen „Liebesleid" en „Liebesfreud" van Kreisler, welke de da mes N. Cuppen, C. en T. Plouvier J. Si mons, D. en Ph. Wijtenburg uitvoerden, on der begeleiding van mej. C. Bots. De dan sen waren ingestudeerd door mevr. Rose Lotte OosterhoffBaldow. En ten slotte niet te vergeten de humoristische bijdra ge van den heer P. Wijtenburg, die op al lerlei wijzen Vondels „Constantijntje" voor droeg. Vooral de „Leidsche Juffrouw" was goed! Om de nummers aaneen te ryen trad de heer v. d. Burgh op als conferencier. Vóór de pauze dankte de presidente mej. D. Coebergh al degenen, die zoo welwillend hadden medegewerkt, niet alleen aan de uitvoering zelf, maar ook aan de voorberei ding. Tijdens de pauze werden een schil derij van mevr. Simons en een geborduurd kleed van mevr. Tepe verloot. Na afloop van de uitvoering kwamen velen bijeen in de „Turk" waar men nog eenigen tijd gezellig samenbleef en de da mes en heeren executanten in de gelegen heid stelde „op adem" te komen. Het was een gezellige en uitermate ge slaagde avond. St. Josephsgezellenvereeniging. Alle oud-i*efcraitanten en ook diegenen, die geen uitnoodiging hebben ontvangen, worden herinnerd aan de recolL-ctie-oefe- ning op Donderdag 16 Febr. 8 43 uur. Allen present en op tijd. Zondag a.a. Algemeene H. Communie teder in zijn eigen parochie. VIERDE LUSTRUM „ST. JAN". Wanneer de leden van „St. Jan", R.K. Bond van Hotel-, Café-, Restauranthou ders en Slijters niet zouden weten hoe ze een feest in elkaar moeten zetten, wie zou het dan wel weten? Men begrijpt hieruit voldoende, dat het twintigjarig bestaan van „St. Jan" giste ren uitstekend geslaagd is. De dag werd gistermorgen begonnen met een H. Mis in de St. Petruskerk, op gedragen door den Geest. Adviseur, den weleerw. heer Kapelaan F. Lohman. Na de H. Mis vond er een gemeenschap pelijk ontbijt plaats in café-restaurant „In den Vergulden Turk", terwijl des middags van 35 uur in café-restaurant „Zomer- zorg" receptie werd gehouden. Daar kwa men velen de lustrumvierende Leidsche afdeeling gelukwenschen. Natuurlijk in de eerste plaats het hoofd bestuur van den Bond „St. Jozef", na mens wie de secretaris, de heer Th. van der Voorde, de beste wenschen op dit lustrum uitte. Ook namens de afd. Rotter dam. waarvan de heer van der Voorde vice-voorzitter is, bracht spr. de geluk wenschen over. Verder kwamen o.m. hun felicitaties aanbieden de' voorzitter der Leidsche Han ze, de heer H. L. J. Tobé, verschillende be stuursleden van de afd. Leiden van den Ned Bond van Hotel-, Café-, Restaurant houders- en Slijters, verder verschillende leden, leveranciers en vertegenwoordigers van leveranciers, enz. Er waren tal van schriftelijke gelukwen schen binnengekomen, o.m. van den bondsvoorzitter, den heer P. J .van Dijk, van de zusterafdeelingen uit Tilburg, Bre da, Utrecht, Gouda en Sassenheim en Om streken en er waren prachtige bloemstuk ken gezonden om aan het feest meerderen luister bij te zetten Vermelding verdient voorts nog, dat mede ter receptie verscheen de oud-Lei- denaar Keuls, die tal van jaren te Bor deaux woonde en daar o.m. „Het boek van de Wijn" schreef. De heer Keuls zegde het jubileerende bestuur toe eenige exem plaren hiervan te zullen toezenden. Des avonds te half negen waren de feest vierende caféhouders met hun huisgenoo- ten vereenigd in café restaurant ,,'t Schut tershof" waar de jubileumviering werd besloten met een echt gezelligen festavond welke klonk als een klok. Toen de voorzitter van de feestcommis sie, de heer H. Rooyakkers, met een har telijk welkomstwoord den avond geopend had, kon onmiddellijk met de afwerking van het programma worden begonnen. Hiervoor was ditmaal geëngageerd het Roomsch Tooneel uit Rotterdam, dat een alleszins geslaagde opvoering gaf van ,,'n Zomerzotheid", blijspel in drie bedrijven, naar den roman van Cissy van Marxveldt, bewerkt door Don de Gruyter. Wanneer we hierboven schreven, dat het een alleszins geslaagde uitvoering was, dan was dit het geval in aile opzichten. In de eerste plaats om de keuze van het stuk. Het bleek op dezen avond wel zeer duidelijk, dat het slagen van een feest avond niet noodzakelij kers wijs behoeft af te hangen van een hoeveelheid gijn en een dosis al of niet aardige liedjes. Een feestavond kan ook een „feest"-avond zijn door 'n aardig tooneelstuk. En dit zal zoo zijn, wanr-eer, zooals hier geschiedde, voor zulk een voortreffelijke uitvoering werd zorggedragen, dat men het amateurstooneel nauwelijks van be- roepstooneel zou onderscheiden. De dames en heeren medewerkenden hebben zich wel zeer bijzonder onderschei den. In de eerste plaats mogen we hierbij wel noemen Gerrit Jan Loots, uitgebee.d door Henk Zwueste, die een uitstekende creatie gaf van den z.g. jonkheer, met daarnaast de twee meisjesstudenten Miep Venselaar en To van Velzen, de twee tegenstellingen van karakter, die zoo voor treffelijk getypeerd werden. De artistieke leiding in handen van Vincent Berghegge weet hier knappe re sultaten te bereiken en dat kwam hier wel zeer duidelijk tot uitdruking. De aanwezi gen hebben dan ook volop genoten van het dezen avond gebodene en we zouden kun nen zeggen, dat deze feestavond tot een der best geslaagde in de bonte rij noemd mag worden. Toen de pauze was aangebroken betrad de bondssecretaris, de heer Th. v. d. Voort het podium, om in enkele woorden hulde te brenger, aan den afdeelingspenning meester, den heer J. C. v d. Bos, die zeer tot eigen verrassing moest hooren, dat hij gedurende vijftien jaar zijn functie heeft uitgeoefend. De lustrum-jubilaris mocht als stoffelijk blijk van belangstel ling een bureaulamp in ontvangst nemen, waarvoor deze hartelijk dankzegde. Vermelden we tenslotte nog, dat de avond, verder opgeluisterd werd met mu ziek van de „Hotenk's Melody Makers' dat een gezellig samenzijn voor een uit stekend slot van den feestavond zorgde. DERDE TOONKUNST-CONCERT. Het derde gewone concert der Maatschap pij voor Toonkunst zal plaats vinden op Linsdag 21 dezer in den „Leidsche Schouw burg". De bariton Mack Harrell en de pia nist Coenrad V. Bos zullen ten gehoore brengen een aantal minder bekende liede ren van Schubert en Hugo Wolf. Van de zen laatste zullen o.a. de Michel Angelo- Lieder worden uitgevoerd. MILITARIA. De Res. 1ste luitenants Maarssen, B. J. en van Nierop F. S., van- 6e R. V. A. zul len van 27 Februari tot en met 4 Maart a.s. een curus V. R. D. volgen bij dat Regiment. De wachtmeester der le klasse J. -. Voorbij van 6e R. V. A. is aangesteld als fourier by de tweede Schoolbatterij van dat Regiment A.R.K.A. De afdeeling Leiden van de „A.R.K.A," vierde Maandagavond in de bovenzaal van de Harmonie haar jaarfeest. Dit feest trad, ils de vice-voorzitter bij de opening van den feestavond zeide, in zekeren zin in de plaats van het oorspronkelijk bedoelde grootere feest ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan der afdeeling. Om verschil lende redenen kon dit grootere feest geen doorgang vinden, doch de leden zullen on getwijfeld dankbaar geweest zijn dat deze herdenking niet geheel ongemerkt is voor bij gegaan. De vice-voorzitter, die wegens ontstentenis van den voorzitter door hui selijke omstandigheden, in zijn openings avond de leden een aangenamen avond toe- wenschte, sprak de hoop uii, dat door dit feest de bond onder de leden onderling versterkt zou worden en deelde mede, dat het bestuur het plan heeft den leden in het vervolg jaarlijks een dergelijktn avond aan te bieden. Hierna werd het feestprogramma in vlot tempo afgewerkt. Een punt van het pro gramma moest helaas vervallen, doch het geheel heeft hiervan gelukkig niet geleden. De conférencier Bart Deviléé verstond de kunst de aanwezigen, hierin geassisteerd door zijn zoon, aangenaam bezig te houden terwijl de muziek onder leiding van een „A.R.K.A."-lid op uitmuntende wijze net hare hiertoe bijdroeg. Aan het eind van den avond was er gelegenheid voor het maken van een dansje, waarvan door velen gebruik gemaakt werd. Al met al een feestavond waarvan de feestcommissie die hiervoor de voorberei dingen trof, alle eer had. De feestavond werd voor een gedeelte door den geestelijk adviseur, den weleerw. heer Bemefeld bijgewoond. Bestuur en feestcommissie kunnen op een in alle op zichte geslaagde feestviering terugzien. N. Z. H. T. M. Driemaandelijksche conferentie. Gistermiddag heeft het gebruikelijke driemaandelijksche overleg tusschen de di rectie der Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij en de drie vakorganisa ties van haar personeel plaats gehad. Een zeer groot aantal agendapunten maakte onderwerp van bespreking uit, zoodat wy ons tot de meest belangrijke zul len moeten beperken. De directie toonde zich bereid, de her groepeering van bepaalde groepen van functionarissen onder de oogen te zien, doch kan ter zake niet de geringste toezegging doen. Een hergroepeering over het geheel ligt niet in de bedoeling De aanstelling in vast dienstverband van het z.g. reorganisa tie-personeel kan niet in overweging ge nomen worden, omdat de uitkomsten van het bedrijf noodzaken tot het aanstellen van jeugdige arbeidskrachten. Bij wijze van proet wordt binnenkort een gewijzigd systeem van afrekening aan de remise Leidschevaart ingevoerd, tenge volge waarvan het nachtwerk van de af- rekenaars komt te vervallen. Slaagt deze proef, dan is het voornemen, aan het ge wijzigde systeem uitbreiding te geven. Omtrent de verlofindeeling van het rij dend personeel werd zeer uitvoerig van gedachten gewisseld. De directie verklaar de zich bereid nader met den chef van den Vervoerdienst te overleggen, of alsnog aan het verlangen van het personeel t.d.z. kan worden tegemoet gekomen. De vergoeding, welke wordt gegeven voor het waarne men van een hoogere functie gedurende 3 of meer achtereenvolgende dagen per week zal evenals voor het rijdend personeel voor taan algemeen voor een waarneming per dag worden verleend. Nagegaan zal worden, of zonder bezwa ren voor den dienst de gemiddelde arbeids tijd van de haltechefs in Waterland, ge lijkgesteld kan worden aan dien van de overige haltechefs. Binnenland Eerste Kamer MISHANDELING VAN OUD-MINISTER VAN SCHAIK. De 38-jarige accountant B. H. M. B., is door den Haagschen Politierechter tot ze ven weken gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij den oud-minister van justitie, mr. van Schaik een klap in het gezicht heeft gegeven. In hooger beroep verzwaarde het Haag- sche gerechtshof deze straf tot vier maan den gevangenistraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. DOE DAT NOOIT 1 Blijf altijd op de rechter- weghelft in bochten, binnen bebouwde kom men bent u dat zeik wet- t*Wik verplicht I ONDERWIJS-BEGROOTING AANGENOMEN. De Eerste Kamer heeft hedenmiddag de motie-de Rijke tot verlaging van de leer- lingenschaal met 23 tegen 15 stemmen ver worpen. Vóór stemden de Vrijz. Dem., de Soc. Dem. en de N. S. B. De onderwysbegrooting is daarna met L'4 tegen 13 stemmen aangenomen. Tegen stemden de Soc. Dem. en de N. S. B. DE STRIJD TEGEN DE WILDE BUSSEN. Haagsche politie maakt processen- verbaal op. Het gewijzigde R. A. P., dat heden in werking is getreden, heeft vandaag de ex ploitatie van de wilde bussen nog niet ge stuit. Daar de verschillende ondernemingen te Den Haag nog geen aanzegging van de politie hadden gekregen haar bedrijven stop te zetten, zijn de bussen vanochtend cp de gewone tijden uitgereden.* Aanvankelijk was aan niets te bemer ken, dat het nieuwe R. A. P. zijn werking was begonnen, doch later op den dag wer den enkele bussen door de Haagsche poli tie aangehouden en werd er proces-verbaal opgemaakt. De bussen kon na het opma ken van deze processen-verbaal weer ge woon doorrijden. Ook heeft de politie zich ertoe bepaald, tegen slechts één bus van elke onderne ming proces-verbaal op te maken, zoodat de andere bussen van eenzelfde maatschap pij hun tocht ongestoord konden voortzet ten. PROF. MR. F. G. SCHELTEMA OVERLEDEN. Hedenmiddag is in zijn woning te Amster dam op 47-jarigen leeftijd overleden prof. dr. F. G. Scheltema, hoogleeraar in het staats- en administratiefrecht aan de ge meente-universiteit te Amsterdam. Buitenland JASPAR GEOPEREERD. BRUSSEL, 15 Febr. (A. N. P.. Van nacht is de minister van Staat Henri Jas pas plotseling overgebracht naar een zie kenhuis, waar hij onmiddellijk werd geope reerd aan een ingewandsverstopping. Hoe wel ernstig, was vanochtend de toestand van den zieke bevredigend. HET AFTREDEN VAN IMREDY OFFICIEEL BEKEND GEMAAKT. BOEDAPEST, 15 Febr. (A. N. P.). Minis ter-president Imredy heeft zijn aftreden officieel bekend gemaakt in de vergadering van de regeeringspartij, welke vanochtend is gehouden. Hij motiveerde zijn aftreden met te wijzen op zijn Joodsche voorouders. Een van zijn overgrootouders van moeders zijde was Jood. Men zal zich herinneren, dat Imredy eenigen tyd geleden, hiertoe door de op positiepers genoopt,, in het openbaar zyn Joodsche afkomst ontkende. DE VESUVIUS KRIJGT WEER DEN VORM VAN EEN KEGEL. NAPELS, 15 Febr. (A. N P.). Volgens mededeelingen van Sorrento krijgt de Ve suvius weer den vorm van een kegel. Men kan nog geen cijfers verstrekken, doch wel wordt gezegd, dat de kegel „zichtbaar groeit". Hetzelfde verschijnsel is waargenomen twee jaar voor de noodlottige uitbarsting van April 1906. Toen is de kegel geduren de de erupties verdwenen. Tien jaar gele- oen vormde zich ook een kegel, die zich tot ongeveer 1200 meter boven de oppervlakte der zee verhief. JAPANNEEZEN BEZETTEN YOELIN OP HAINAN. TOKIO, 15 Febr. (A. N. P.). Een Ja- pansch landingsdetachement heeft Yoelin, de zuidelijke havenstad van het eiland Hainan, bezet. De Chineezen boden eeni gen tegenstand, dat echter weldra gebro ken werd. Yoelin is de beste haven van Hainan. Na de bezetting van Kioensjan, de hoofdstad van Hainan, en van Haikau, de grootste stad van het eiland, beheerschen de Japansche troepen thans practisch het geheele Noordelijke deel. De bezetting van Samah en Yoelin in het Zuiden heeft de volledige bezetting van het eiland vol tooid. Vooraanstaande Chineeache burgers zijn bezig met de samenstelling van een „vredescommissie". De woordvoerder van. het departement van bultenlandsche zaken heeft als zijn meening te kennen gegeven, dat de door minister Arita gegeven uitleg betreffende de Jaoansche bezetting van Hainan blykbaar den Franschen ambassa deur en mogelijk ook de Britschen ambas sadeur hoeft voldaan. LEIDEN. Geboren: Leendert Frederik, zoon van W. Twilt en A. Brus Hendrik Jan, zoon van A. H. Gans en C. Groenendijk Rudolf Joost zoon van H. L. E. v. d. Reij- den en M. M. F. Bruggeman Jan, zoon van A. P, Wallaard en S. P. Robbers. Getrouwd: Jhr. T. A. J. van Eijsinga jm. en W. A. R. Horst, jd. Overleden: J. Koster zoon 3 dagen G. Gressie, m. 77 jaar. IJZERGEBREK IN JAPAN. TOKIO, 15 Febr. (A. N. P.). Uit de stra ten van Tokio zyn alle ijzeren lantaarnpa len, leuningen, banken en putdeksels weg genomen om ei munitie van te maken. Ook c-e aschbakken en komforen uit de regee- ringsbureaux zuilen tot dit doel worden versmolten. Men schat, dat het ministerie van verkeerswezen ongeveer 6000 ton yzer bijeen heeft gebracht. SCHEEPSBOTSING NABIJ SAN FRANCISCO. SAN FRANCISCO, 15 Febr. (A. N. P.). De kustwacht heeft medegedeeld, dat het Amerikaansche tankschip „Solana" bij kaap Montara, 20 km. ten Zuiden van San Fran cisco in botsing is gekomen met het Ame rikaansche vrachtschip „Virginian". De „Virginian", welke een bemanning van 40 koppen telt, zou ernstig beschadigd zijn. De „Solana" aan boord waarvan zich 35 personen bevinden, schynt slechts licht beschadigd. FINSCHE EILANDEN GEÏSOLEERD. HELSINKI, 15 Febr. (A. N. P.). Dui zenden bewoners van de eilanden van den Zuid-Westelyken archipel zijn geisoleerd tengevolge van het uitzonderlijk warme weer. Het ijs is namelijk te dik om scheep vaart mogelijk te maken, terwijl men ook niet per slede of te voet de eilanden kan bereiken. Er zijn echter voldoende voed selvoorraden, en post en kranten worden door vliegtuigen uitgeworpen. AMSTERDAM, 15 Febr. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 259 vette kalveren 5864, 5056 en 4048 cent per kg. levend gewicht. 94 nuchtere kalveren 58„ 147 varkens, vleeschvarkens, we gende van 90110 kg. 5657 cent, zware 5556 cent en vette 5455 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 1 wagon ge slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Vette kalveren ruime aanvoer, zeer stugge handel, beduidend lagere prezen. Eenige zeer beste 24 cent boven notee- ring. Nuchtere kalveren matige aanvoer, handel stug, prijzen constant, varkens ma tige aanvoer, zeer stille handel, prijzen als Maandag jl.l. BOSKOOP, 15 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Rododendron Pink Pearl 1.10, Azalea 1.003.10, Tul pen 1317 cent, Crocus 58 cent, Maho- nia 1423 cent, Helleboris 4 cent, Vibur num 0.801.20, Cerasus Hisakura 0.80 1.40, Cerasus rosea fl. pl. 1.402.30, Prunus triloba 0.601.10, Azalea per stuk 92 cent, Funkia per stuk 10 cent. KOUDEKERK, 14 Febr. Eierenveiling Koudekerk-Rijndijk. Aanvoer 2368 stuks eieren en 32 pond boter. Prijzen: kippen eieren 3.004.00, eendeneieren 3.20 3.40 per 100 stuks, boter 6675 cent en kaas 2930 cent per pond. kippen 0.60 1.00, konijnen 0.702.00 per stuk. NIEUWERBRUG, 14 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 4837 stuks. Prijzen: kippeneieren v/it 3.003.40, bruin 3.103.50, hennen- eieren 2.703.00, eendeneieren 2.80, al les per 100 stuks. Boter 7576 en kaas 2029 cent per pond, kippen 3060 cent, konijnen 0.501.40 per stuk. VOORSCHOTEN, 14 Febr. Vrije veiling. Pryzen: kippeneieren 3.704.20, kuiken- eieren 3.003.40 per 100 stuks, konijnen 6080 cent, duiven 1014 cent per stuk; zoetekaas 5256 cent en Leidsche kaas 4448 cent per kg. VEUR, 14 Febr. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aanvoer: 20963 kippen eieren 3.404.30, 1300 Henneneieren f 3 3.25, 300 eendeneieren 3.59—3.40 per 100 stuks; 33 kippen 0.C5J.00 37 kozy- ren 0.202.00, 18 duiven 1020 cent per stuk. WOERDEN. 15 Febr. Kaav. Aanvoer 22 partij kaas. Pryzen: met rijksmerk le kwal. 26, 2e kwal. «.50—25.—. Handel matig. WISSELNOTEFR1NGKN (AMSTERDAM) Londen 8.74s/4 Berlijn 74 96 Parya 4.941 3ruaa*l |«.44 Zwitaeiland 4/. 35 Kopari!.i<«»i S£.0F» Stockholm 4L0T1 /2 Oalo 4!.95 New York 1.86«/a Praag 6.41

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3