BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG 13 FEBRUARI 1939 DE LEÏOSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 KOUDEKERK Gouden Huwelijksfeest. Op Woensdag 22 Februari a.s. hoopt het echtpaar P. de Ligny en J. de Lignyde Lange, wonende in de Hoogewaard alhier, hun gouden huwelijksfeest te herdenken. De bruidegom is geboren te Zuidlande (Z.) op 18 Maart 1860 en de bruid te Kou dekerk op 6 Dec. 1868. Beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. Het echtpaar werden 9 kinderen geschon ken, waarvan 2 door den dood werden ontnomen. De bruidegom begon zijn loopbaan bij de marechaussee. In 1889 werd hij be noemd tot gemeente-veldwachter alhier, welke functie hij een jaar later verwis selde door de benoeming van kantoorhou der van het Postkantoor alhier en van 1900 af tevens van telegraaf en telefoon houder. Ook bekleedde hij vanaf 1 April 1903 tot 1 April 1925 het gemeente-ont vangerschap dezer gemeente. In 1923 werd hij als kantoorhouder en in 1925 als ge meente-ontvanger gepensionneerd. De persoon van den heer de Ligny wordt in ons dorp ten zeerste gewaardeerd. Naast een stipte bediening van zijn functies waarin zijn gade hem krachtig terzijde stond, was hij ook een behulpzaam mensch, altijd klaar staande om voor te lichten en te helpen waar dit gevraagd werd. Door dit alles is het echtpaar in onze gemeente wel zeer bekend. We vertrouwen dan ook dat het de jubilarissen in deze dagen niet aan belangstelling zal ontbreken. Ook wij willen gaarne van deze plaats het gouden bruidspaar onze beste wenschen aanbie den en het een goeden levensavond toe- wenschen. NIEUWE-WETERING Oranjevereeniging „Eensgezindheid". De eerste jaarvergadering van de Oranje vereeniging „Eensgezindheid" werd Vrij dagavond gehouden in het café van den heer Vaneman. De voorzitter, de heer J. A. van der Broek, opende de vergade ring en herinnerde aan de goedgeslaagde feestviering bij het 40-jarig ambtsjubileum der Koningin. Uit het verslag van den secr. bleek, dat het ledental 211 bedraagt, plus nog eenige aspirantleden. Over het finan- cieele gedeelte was alle reden tot tevreden heid; er was een flink batig saldo. De aftre dende bestuursleden werden allen herko zen. Aan het einde bracht de voorzitter dank aan den burgemeester, voor het be toonde medeleven met de feestelijkheden en aan de heeren Straathof en Kroon voor het beschikbaar stellen van een feestterrein, en aan dr. v. d. Bijl voor diens steun en belangstelling, alsook aan het onderwij zers-personeel, die medewerkten om de kin deren een paar mooie feestdagen te bezor gen. NIEUWKOOP Waarschuwing. De burgemeester van Nieuwkoop geeft belanghebbenden in overweging bij het in relatie treden met Hermanus Holtrust, geboren te Kampen 1 Februari 1902, zonder vaste woon- en ver blijfplaats, de grootste voorzichtigheid in acht te nemen. Persoon in kwestie trad laatstelijk op als hoofdvertegenwoordiger van een voedings- warenfabriek, doch het is niet onmogelijk, dat hij inmiddels als verkooper van een ander artikel optreedt. Autobusdienst. Door de Commissie Vervoervergunningen te Den Haag is af wijzend beschikt op het verzoek van den ondernemer van den Autobusdienst Nieuw koop—Uithoorn (spoorstation) G. Kop pend te Nieuwveen om de route Vrou wenakkerUithoorn in plaats v»n langs de Di-echt te rijden over Kwakel en Bo- terdijk, zulks in verband met den ongun- stigen toestand van de wegen over den Èoterdijk en Kwakel voor autobusver- keer. Bouwvergunning. Door het gemeen tebestuur is aan Gebrs. Bodegraven ver gunning verleend om op den ringdijk van den polder Nieuwkoop achter de dorps kom andermaal een ijzerloods te bouwen en wel tot een lengte van 40 Meter. NOORDFN De drooglegging. Dezer dagen zal door de hiervoor aangewezen commissie een aanvang worden gemaakt met de on derhandelingen voor het overnemen van de eigendommen gelegen in den Noord- schebuurter polder, voorzoover deze in werkverschaffing zal worden ingedijkt en drooggelegd. Deze eigendommen zullen alsdan gaan behooren tot de rijksdomei nen, terwijl deze nieuwe polder een on derdeel zal gaan vormen met afzonder lijke administratie van de gecombineerde polders. OUDE-WETERING Vastenavond-uitvoering. -=- Woensdag a.s. vindt de vastenavond-uitvoering plaats van de R.K. tooneelvereeniging St. Theo- dulphus. Op het programma staan een tweetal stukken van vroolijken aard ver meld, waarvan het eerste Napoleon de Vierde te Leiden en omgeving dezen Winter reeds verschillende malen met suc ces is ougevoercL Wil men dus van een vroolijken avond genieten dan doet men niet beter dan de uitvoering bij te wonen. R' INZATERWOUDE E. H. B. O. Zaterdagavond slaagden voor het Eenheidsdiploma E.H.B.O., twee de gedeelte, in het Nutgebouw alhier de dames A. Koolhaas, G. Eikelenboom, W. Weststeyn, mej. Bergshoeff, B. Angenent, A. Berends en W. van Dorp. De heeren: P. van Veen, J. Vork, C. Langenslag, T. Esveldt, H. Tj. de Boer, H. Weenink en Jas. Reyneveld. Het examen werd afgenomen door dr. Molhuis te 's-Gravenhage. Vier candidaten werden afgewezen. WOERDEN Pauselijke herdenkingsavond. Ter gelegenheid van het overlijden van Z. H. Paus Pius XI zal Dinsdag a.s. in hel Paronaatsgebouw een herdenkingsavond worden gehouden. Als sprekers zullen op treden pater Gilbertus Lohuis O.F.M. en dr. Alph. Steger, lid der Eerste Kamer. Een tragisch sterfgeval. In een perceel aan de Van Oud Heusden- straat werd Zaterdagavond een tragische ontdekking gedaan. Den geheelen dag had den melkboer en groentenboer geen ge hoor gekregen op hun bellen. Toen zij ein delijk de familie en politie waarschuwden, deea men een treurige ontdekking. De 80- jarige weduwe A. M. B., die het huis al leen bewoont, lag voorover dood op den grond, terwijl een broodmes naest het lijk lag in een klein plasje bloed. Daar ver moed werd, dat de weduwe nogal veel geld huis had, was de gedachte aan misdaad niet uitgesloten. De burgemeester werd ge waarschuwd, terwijl de Officier van Jus titie telefonisch in kennis werd gesteld. Door twee doktoren werd een onderzoek op het lijk verricht, waaruit echter bleek, dat misdrijf uitgesloten was. Er was tevens geen spoor van verbre king. terwijl geen geld was verdwenen. De vrouw moest minstens 24 uur geleden aan hartverlamming zijn gestorven. Door de val heeft zij zich waarschijnlijk aan het brood mes verwond. Het lijk werd na het onderzoek onmid dellijk vrijgegeven. Eerst betalen dan je auto! Het mocht de politie dezer dagen gelukken een gesignaleerde in het politieblad, die ruim honderd gulden boete moest betalen, op een eenigszins eigenaardige manier aan te houden. Des nachts ontdekten eenige sur- veilieerende agenten een onverlichte auto op de Steenkuilen, die daar reeds meer was gesignaleerd. De eigenaar daagde niet op en de politie besloot de auto naar het poli- tie-bureau over te brengen. Daar de wagen op slot was werd zij, met drie man sterk door de straten der duistere stad geduwd naar een veilige plaats. Na bemiddelings pogingen door een bekende kwam de eige naar des avonds ten slotte zelf opdagen. Het bieek de gesignaleerde, een zekere C. J. W., te zijn. Toen hij de honderd gulden betaald had (door hier en daar te leenen wist hij aan 't bedrag te komen) kon hij met zijn auto vertrekken. Uitvoering Patronaat. Gisterovond had voor donateurs en belangstellenden een feestavond plaats in het Patronaats- geiouw. De zaal was, hoewel niet geheel gevuld, toch flink bezet, toen het St. Cae- ci. acorps met vroolijke muziek de stem ming er in bracht, onder leiding van den ■V-er Everts uit Utrecht. Een hartelijk wel komstwoord werd gesproken door den wel- eerw. Pater Trienekens O.F.M., waarna door de Patronaatstooneelclub opgevoerd werd het blijspel getiteld: „Familieproble men". Dit blijspel, hoewel van een ander genre dan tot nog toe hier door het Patronaats- tooneel gespeeld werd, is een aardig suc ces geworden. Alle medespelenden gaven door hun over het algemeen vlot spel een bijdrage tot dit succes. Er werd soms zeer goed spel gegeven, waarbij natuurlijk som mige momenten meer of minder geschikt waren, al naar gelang het vermogen der spelers en speelsters. De juiste oogenblikken hadden een dus danig effect, dat er veel gelachen werd. We zeiden reeds, dat allen hun best de- oen een zoo goed mogelijke vertolking van hun rol te geven. Een bijzondei goede weergave hoorden we vooral van Harring ton (de heer v. d. Berg), zijn vrouw (mej. Borst) en hun dochter Patricia (mej. Forst- hövel). Alles bij elkaar een goed geslaag de avond. Zij nog vermeld, dat door om standigheden deze avond niet kon worden verzet. Politie.'Naar we vernemen is de heer v. d. Werf, eertijds hoofdagent te dezer ste de, die reeds geruimen tijd met ziektever lof was, voor den verderen dienst afge keurd. Met ingang van 15 dezer zal hij den dienst verlaten. TER AAR „ST DEUS DEDIT" BESTAAT TWINTIG JAAR. Voor de Katholieke landarbeiders, die vereenigd zijn in hun organisatie St. Deus Dedit, was het Zondag een feestdag; im mers de plaatselijke afdeeling mocht haar twintig-jarig bestaansfeest vieren. Dit feit is op grootsche wijze herdacht. Zooals het Katholieke vereenigingen be taamt werd de dag ingezet met een H. Mis, tot intentie van de leden, gecelebreerd door den geestelijk adviseur, pastoor Bilars Na dti dankoffer naderden alle leden tot de H. Tafel en tegen half negen volgde het gemeenschappelijk ontbijt in het Parochie huis. Des avonds om half zeven begon de offi- cieele feestvergadering, waarbij tegen- i woordig waren de pastoor met de beide kapelaans, weth. v. d. Hoorn, afgevaar digden van verschillende organisaties, vele genoodigden, de leden plus een groot aan tal belangstellenden, in het geheel 430 personen. De zaal was meer dan vol. In het openingswoord van den voor zitter, den heer G. Versluys, kwam duide lijk tot uiing wat een heerlijke dag het is voor de georganiseerde arbeiders, een feest te vieren met zulk een medeleven. Een terugblik te werpen over de afgelegde route zou ons veel te ver voeren, aldus spr., doch laten wij volstaan me de vraag te stellen; „wat zou er geworden zijn, in dien de Bond er niet geweest was?" Voor alles in die twintig jaar geschonken, zijn wij dankbaar en de voorz. besloot met een opwekking, steeds goede propagandisten te blijven voor de vereeniging. Wanneer mededeeling is gedaan, dat de burgemees ter verhinderd is de bijeenkomst bij te wonen, verschijnt het hoofdbestuurslid B. N. Loerakker op het podium om namens zijn bestuur de gelukwenschen over te brengen. (Aanvankelijk zou het Tweede Kamerlid A. J. Loerakker komen, maar dit werd ter elfde ure afgezegd wegens fa milieomstandigheden) Tevens greep dit hoofdbestuurslid de welkome gelegenheid aan het auditorium te wijzen op de actie van het Werkliedenverbond „Naar de Nieuwe Gemeenschap", een geste van de arbeiders om met alle standen tot een inni ger samenwerking te komen. In groote lijnen haalde spr. aan wat bereikt is door de organisaties, die streven met de werk gevers naar ordening. Nadat nog de pret tige verhouding wordt vastgesteld van den L.T.B. en St. Deus Dedit in het Diocees, doet de heer Loerakker een beroep op allen om te arbeiden aan de Nieuwe Ge meenschap, door b.v. dikwijls de H. Mis bij te wonen en een vurig gebed te storten. Nu kwam het vroolijke gedeelte aan de orde onder leiding van het Duo Verkerk Geheel liggende in de lijn van een derge lijk gezelschap, kregen wij eerst een leuk liedje als entree, gevolgd door een paar aardige moppen en refreinzang, wat het publiek in zijn element bracht. In de klucht moest er volop gelachen worden bij zonder in de scène van de „Rijzende zon" Voor de aangename en prettige manier, waarop dit duo de avond vulde, toonden de aanwezigen zich erkentelijk en na elke voorstelling mocht dit Uithoornsch gezel schap een hartelijk applaus incasseeren. Het „toegifje" van den accordeonist vond een ieder hoffelijk. Tijdens de pauze werd wederom een massale verloting georganiseerd, ja van reuze afmetingen. Honderd en zeventig prijzen het podium stond vol lagen rustig (uitgenomen de levende wezens als konijnen en hanen) te wachten totdat de gelukkige deze met een vérgenoegd gelaat kwam afhalen. De prijzen bestonden uit kaas, worst meel, eieren, taart, tabak, si garen, koffie,, thee, onderkleeren, tafel- zuren, gereedschappen, enz. Hoe de ver schillende eetbare producten smaakten is ons niet bekend, want de nummers welke wij in het bezit hadden, bleken slapende te zijn. Soit! Precies elf uur ging de voorzitter over tot sluiting met dank voor de belangstel ling en medewerking, immers de midden standers hadden de vele prijzen geschon ken. Uit de groote opkomst en de kolossale verloting de duizend loten waren zoo weg trekken wij heel vlug de conclusie, dat menig groot gezin nog een aardige mee valler zal hebben. En wie zou hun dat niet gunnen? Nu naar de vijf en twintig jaar! ZOETERWOUDE Kruisvaart. Gisteravond werd door de Kruisvaart de traditioneele uitvoering voor de donateurs gegeven. De belangstel ling was niet groot en de meeste donateurs hadden hunne kaart aan de kinderen gege ven; vroeger was de vastenavond-uitvoe ring van het Patronaat eenevennement, dan was de jongensschool twee avonden tjok vol Er is misschien te veel, om belang stelling gaande te houden. De directeur van de Kruisvaart, kape laan A. H. Duyvestijn, opende den avond met een dankwoord voor de belangstel ling, er op wijzende, dat deze plicht thans meer dan ooit gevoeld wordt, bij den dood van onzen Paus, wien de zorg voor de jeugd steeds zoo ter harte heeft gegaan. Het was niet mogelijk dit feest te verzet ten; wat wij wel kunnen doen is een ge bed storten voor de zielerust van onzen heiligen Vader. Na een kort gebed ver volgt zijneerw. de opwekking tot belang stelling voor het jeugdwerk als een plicht tot onze heilige Moeder Maria, die om de groote zorg voor de jeugd tot Koningin van de Kruisvaart is verkoren. Na de do nateurs dank te hebben gebracht voor de geldelijke steun, vraagt spr. vooral de steun van ware belangstelling, ook niet alleen als er iets te zien is, maar altijd cn vooral als het werk niet zoo goed wil slagen. Dan geeft de directeur een uitleg van het spel, dat de Kruisvaarders zullen ge ven en vraagt dit spel te willen zien in den geest, die de jongens beheerscht en dus niet te beoordeelen met kinderachtig heid. Wij moeten ons in de echte jongens sfeer verplaatsen en dan zal het spel ze ker bekoren. Daarna wordt het tooneelspel: „De Groo te Wet" opgevoerd. Het was aangekondigd als een spel, dat zich beweegt rond de wet „Bemint uw broeder als u zelf". Een der kabouters zondigde tegen deze wet en kan alleen weder in het midden van het kabou tersgezin worden opgenomen, wanneer hij een menschenkind gevonden heeft, dat ge noemde wet in praktijk brengt. Na veel verwikkelingen vindt hij deze eindelijk, zoodat hij zijn kabouterkrcontje terug krijgt. Het spel is zeer goed geschreven en bevat van het begin tot het einde groote Katja (Danielle Dar- rieux). De geheimzinnige misdaad (Boris Kaï loff, Marie Wilson). Tarzan en de groene godin. (Hermann Brix). Avontuur in Barce lona. (Loretta Young, Don Ameche). Problemen der jeugd (Jutta Freybe, Hans Lubett). Flash Gordon op de planeet Mars. De Jantjes. (Johan Kaart, Fientje de la Mar). Circusclown (Joe Brown). De gouden kooi. (Margare Sullavan, James Stewart). Eerlijk duurt het langst. (John Beal, Florence Rice). Liefdes geschiedenis Muzikale sensatie Gevaren der jeugd Avonturen v. Amsterdamse!» matrozen. Klucht Liefdesdrama Speelfilm. AANVANGSUUR lederen avond 8 uur. Zondag ook van 27 uur. Zaterdag en Woensdag 2 uur ma- tinée. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. Eiken werkdag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. lederen middag behalve Maandag, 31 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 47 uur. Woensdag half 3 matinée. lederen avond 8.15 u. Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd v volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen lessen, die de jongens spelenderwijs wor den geleerd. De studietijd was te kort geweest om het stuk op volle waarde ten tooneele te voe ren, hetgeen te betreuren is. De jongens hebben in hun frissche geest ons toch zeer goed geamuseerd. De aankleeding was prachtig en vooral met het mooie tooneel en goede belichting was het geheel heel- goed. Na dit stuk werd een film gedraaid, die de avond verder vulde en zeer goed vol deed. „Sint Paulus". Morgenavond houdt de Alg. Propagandaclub „Sint Paulus" een bijeenkomst, waarop de zeereerw. heer Henri de Greeve zal spreken over: „de Bond zonder Naam". Hanze-bonte-avond. Donderdagavond zal de Hanze-bonte-avond plaats hebben. Het program is door gevarieerdheid met recht „bont" te noemen. Kapelaan Paap komt met zijn schola van 44 jonge zangers een zeer afwisselend pro gramma afwerken en de geestelijk advi seur spreekt over: „Een nieuw geluid". Het Klein Hanze-Tooneel voert een re- vuetje op c-nder den titel: Zoeterwoude in de laatste 40 jaar. Het orkest zal voor en na de pauze zich afwisselen, aanpassend aan hetgeen uitgevoerd wordt. Op het einde komt nog een dansje toe. Er moet vroeg begonen worden, want het program is zeer uitgebreid. ZEVENHOVEN Afwijzend beschikt. Door den auto bus-ondernemer Koppenol te Nieuwveen, die een dienst NieuwkoopUithoorn on derhoudt via deze gemeente, was ver zocht, dien dienst niet meer langs de Drecht, doch door de Kwakel over de Boterdijk te doen gaan. De Commissie, daartoe bij het Autover- voerreglement voor personen aangewezen, heeft afwijzend beschikt, omdat bij inwil liging de vervoervoorziening van en naar Uithoorn, in verband met den ongunsti- gen toestand van de wegen door de Kwa kel en Boterdijk, achteruit zou gaan. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Verstek-vonnissen van 3 Febr. 1939. M. en R. Wet en Reglement: A. van R. 2 maal 1.2 mal 1 week tuchtschool; B. A. van D. 1.1 week t.s.; B. J. L. idem; D. v. L. idem; P. J. B. te Rotterdam 10.of 10 dagen; P. H. M. A. D. te Ub- bergen 4.— of 2 dagen; P. P. B. te Bos koop idem; N. J. v. d. Z. te Hillegom idem; L. V. 3.of 2 dagen; J. W. te Bodegra ven 5.of 3 dagen; C. J. v. d. V. te Boskoop 1.50 of 2 dagen; W. v. d. W. idem G. J. v. d. S. idem; P. v. Z. idem; D. L. te Zevenhoven idem; J. F. K. te Lei den idem; J. K. idem; W. F. idem; J. v. d. Z. te Leiderdorp idem; W. S. 2.50 of 2 dagen en f 1.50 of 1 dag; J. D. M. te Wad- dinxveen f 2.of 1 dag; J. M. K. te Dor drecht 2.50 of 2 dagen; W. H. te Bode graven 2.of 2 dagen en ƒ1.— of 1 dag; S. v. d. H. te Amsterdam 2.of 2 dagen. Artikel 424 Strafrecht: K. C. B. te Ter Aar 2.of 1 week tuchtschool. Vischerijwet: Th. v. B. te Utrecht 5. of 5 dagen; A. v. D. te Bodegraven 2 maal 1.50 of 2 dagen uitl. hengel of 0.50 of 1 dag; J. L. te Amsterdam 2 maal 1.50 of 2 dagen verb, verkl. hengel; A. J. de G. te Den Haag 2.of 2 dagen uitl. hen gel of 1.of 1 dag; W. J. B. dom. Dru- ten 3.of 2 dagen. Vaarwegenregl. Zuid-Holland: J. v. d, A. dom. Hoofddorp 4.of 4 dagen; H. A- v. R. Rossum (G.) 3.of 2 dagen; H. S. te Dussen idem. Ongevallenwet: J. D. te Woubrugge, A. K. te Bodegraven, J. J. K. te Zwammer- dam, J. M. te Zevenhoven en J. V. alhier allen 6.of 3 dagen. Verkeersverord. van Alphen a. d. Rijn: H. K. 1.— of 1 dag; A. v. G. f 3.— of 3 dagen. Leerplichtwet: P. J. V. te Zevenhoven 3.of 3 dagen; Ph. L. te Ter Aar idem; A. C. van S. te Woubrugge idem; C. F. M. te Boskoop 15.of 10 dagen; J. W. te Ter Aar 7.50 of 5 dagen. Artikel 453 Sr.: W. v. d. S. te Boskoop 5.of 3 dagen; H. J. S. te Leiden 10 dagen principale hechtenis. Keur van Rijnland: W. v. d. M. te Wou brugge 3.of 3 dagen. Arbeidswet: A. B. te Woubrugge 10. of 5 dagen. Mollen-, Egels- en Kikvorschenwet: W. i. te Ter Aar 5.of 5 dagen v. v. 2 mollen. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleen! hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 IJ CR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contnbucerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telet. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin- nenvestgracht 30. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 13 Febr. Vee. Aanvoer: 2461 totaal, 619 vette runderen, 254 vptte kalveren, 21 nuchtere kalveren, 841 scha pen en lammeren plus 1 lam; 724 varkens 1 bok of geit. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 60 en 3848 cent, vette ossen 66, 58 en 38—48 cent, vette kalveren 1.00, 90 en 6070 cent, varkens (levend gewicht) 48 47 en 45, schapen 48, 42 en 31 cent, lamme ren 52, 46 41 cent, prijzen per stuk: scha pen 242017, lammeren 191612. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer iets korter, handel traag, prijzen als vori ge week, Dinsdag; prima koeien 76 cent, prima ossen 68 cent. vette kalveren aan voer iets ruimer, handel matig, prijzen da lende, prima tot 1.10; schapen en lam meren aanvoer iets grooter, handel kalm, prijzen iets lager; varkens aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen als vorige week. Eenige partijen schapen voor export verkocht. BOSKOOP, 13 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Azalea 1.40 2.90, Rhod. Pink Pearl 40 cent, Forsytia 60—100 cent, Tulpen 1417 cent, crocus 68 cent, Viburnum 0.70—1.20, Seringen 6085 cent, Narcissen 57 cent, Cerasus Hisakura 1.702.60, Cerasus rosea fl. pl. 1.002.10, Prunus triloba 0.601.05, Funkia per stuks 10 cent. AMSTERDAM, 13 Febr. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 438 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 6867, 5866, 5056 cent per kg. slachtgewicht; 105 melk- en kalfkoeien 180250 per stuk; 58 vette kalveren: 2e kwal. 5260 tn 3e kwal. 40—50 cent per kg. levend ge wicht, 142 nuchtere kalveren 58, 11 lammeren 1616.50 per stuk; 565 varkens vleeschvarkens, wegende van 90110 kg.: 5657 cent, zware 5556 en vetet 5455 cent per kg. slachtgewicht; Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: Slachtrunderen ruime aan voer, handel zeer stug, vaste prijzen, melk koeien ruimer aanvoer, stille handel, on veranderde prijzen. Vette kalveren iets ruimer aanvoer, stugge handel, lage prij zen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, stugge handel, prijzen constant. Lamme ren zeer matige aanvoer, stille handel, prij zen hoog. Varkens ruime aanvoer, slee- pende handel, vooral aan het einde der markt prijzen lager. Eenige zeer beste een cent hoogere noteering. Koopt bit hen, die in llw Dagblad adverleeren

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8