OMGEVING RIJNSTREEK MAANDAG 13 FEBRUARI 1939 DE LEWSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILI.EGOM Paus-herdenking van den Zouavenbond Donderdagmorgen te 9 uur zal in de St. Josephkerk alhier een Plechtige H. Mis van Requiem worden opgedragen voor de ziielerust van Z.H. den Paus. Wegens het 2e lustrum van het verdrag van Lateranen zou Zondag alhier (wegens den zetel van den Alg. .Ned. Zouavenbond, waarvan pas toor van Leeuwen, adviseur is) een feeste lijk Kerkelijke herdenking hebben plaats. Wegens het overlijden van Z.H. wordt nu vanwege den Bond een plechtige H.'Mis van Requiem opgedragen. Van de 4000 Nederlanders die voor de rechten van den Paus oij Castelfidardo en Ancona streden zijn er thans nog 23 in leven. In huize St. Joseph alhier is de oud-Zouaaf, de heer Thomas Mooyekind, die op 19 Juli a.s. 94 jaar wordt. Jubileum „L'Amitié". Zondagavond vierde de tooneelvereeniging „L'Amitié" in Hotel „Flora" haar 50-jarig bestaan. De fraai versierde zaal was natuurlijk stamp vol, toen de heer B. Beijersbergen ais voorzitter het openingswoord sprak. Hij - roemde de clubgeest van oud-leden en le den, die steeds, ook in tijden van tanende belangstelling, de vereeniging op de been wisten te houden. Was in vroeger tijden het zware drama met enkel mannerollen en een klucht „toe" schering en inslag ge weest, de na-oorlogsche jaren brachten hierin een totale ommekeer en vele fris- sche en vroolijke blijspelen met gemengde bezetting werden opgevoerd. Hij hoopte, dat deze herdenking zou leiden naar een hernieuwde bloei der vereeniging. Ditmaal werd opgevoerd het oude blij spel van Van Schönthan „De Sabijnsche Maagdenroof", maar dat het, getuige de telkens weerklinkende lachsalvo's, nog maar best bij het publiek deed. De vertol king was dan ook zeer goed en het deed werkelijk prettig aan op het tooneel ver schillende oud-leden te zien, die toonden het spelen nog niet verleerd te zijn. De heef P. Lommerse Fz. als de tooneeldirec- teur Striese kreeg dan ook by zyn opko men een hartelijk welkomst-applaus. Ver der waren uitstekend de heer J. Braan en mevr. v. d. Voorn-van Dril als prof. Goll- witz en zijn vrouw Frederike, terwijl Riet van de Poll als Paula opviel door haar los en levendig spel. Een aardig intermezzo tusschen het eer ste en tweede bedrijf was een door de Harmonie „Crescendo" van uit het café gebrachte serenade, die buitengewoon in den smaak viel. De voorzitter, de heer Seysener, feliciteerde de kunst-zusterver- eeniging met dit in de dilettanten-wereld zeldzame jubileum. Hij betreurde het, dat den oprichter der vereeniging, den heer M. Koek, wegens ziekte niet aanwezig kon zijn en bood diens zoon in zijn plaats een fraaie bloeiende plant in pot aan. Aan het slot ontvingen de medespelende dames natuurlijk de bloemen, die hij een dergelijk feest passen. Schuilkelders. De N.V. „de Ringvaart" alhier heeft een nieuw soort schuilkelder geconstrueerd voor particulieren. De kel ders bieden plaats voor 3 a 4 personen; de aanschaffingsprijs is zeer billijk. Schaakclub „De Uil". In de alg. ver gadering der Hillegomsche schaakclub „de Uil" werden de heeren E. Wiedijk en G. Verleur herkozen. De toen gehouden Gong wedstrijd werd gewonnen door de heeren 1. C. W. v. d. Ploeg; 2. J. Kijzer; 3. J. Koop. KATWIJK AAN DEN RIJN Arbitrage. In de zaal Voorstraat ver gaderden werknemers en werkgevers om te spreken over een overeen te komen ar beidscontract voor het seizoen 19391940. Een der hoofdbestuurders der arbeiders organisatie had de leiding. De opgekome- nen waren uit Katwijk aan den Rijn, Kat wijk-Zee, Valkenburg en Rynsburg. Er was ditmaal aanmerkelijk meer belangstelling dan vorige malen. Na langdurige bespre kingen bleek toe, dat men van werkgevers zijde principieel voelde voor het vastleg gen der loonen in een arbeidsovereenkomst op den grondslag van 17 per week of los 3 per daag, doch evengoed waren allen van oordeel dat de algemeene toestand in de tuinbouwbedrijven een dergelijke over eenkomst niet toelaten. Men is niet tot een bevredigend resultaat kunnen komen en dus zal, zooals ook vorig jaar geschiedde, den Minister een arbiter aanwijzen aan wiens uitspraak beide partijen zich zullen hebben te onderwerpen. Hierna sluiting dezer zeer goed bezochte vergadering. KATWIJK AAN ZEE Kleine zelfstandigen. Onder leiding van den voorzitter, den heer C. Tïoek, ver gaderden de Kleine zelfstandigen. Na de gewone agenda-punten kwam in bespreking de te voeren actie voor een Rijksregeling. De vetrgadering drong aan op het maken va nspoer in deze zaak. De jaarvergadering werd vastgested op 3 April a.s. Dan hoopt men gegevens te hebben. Bij de bestuurs verkiezing werden de aftredende heeren N. v. d. Bent, D Hus, C. Hoek en A. Ouwe hand herkozen. ïn verband met het feit, dat nog ongeveer 150 hiervoor in aanmerking komende personen buiten de vereeniging staan, zal een groote actie met huisbezoek plaats hebben. Na rondvraag sluiting. LEIDSCHENDAM LIJK OPGEHAALD UIT DE VLIET. Gistermorgen is uit de Vliet aan de Oostzijde het lijk opgehaald van J. L. Weytze, oud 46 jaar, zonder beroep en wonende Fluweelen Burgwal 76a te Den Haag. Vier weken geleden vond men langs de Vliet een jas met als inhoud een portefeuille, waarin een regu van een giro-biljet, dat dezelfde naam droeg. De politie is toen eenigen tijd aan het dreggen geweest, doch zonder resultaat. Vermoedelijk heeft het lijk al dien tijd onder water vastgezeten. Het is naar het lijkenhuisje te Leidschendam vervoerd. Herwonnen Levenskracht. Onder voorzitterschap van den heer J. de Langen hield het plaatselijk comité van Herwon nen Levenskracht haar jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Dam- laan. Een uitgebreid verslag van den secretaris wordt onder dank goedgekeurd, waarna de penningmeester verslag uitbrengt van zijn financieel beheer, waaruit viel te con- stateeren, dat het comité een voordeelig jaar heeft gehad. Door de heeren P. Hulst en J. Tempels werden de boeken en be scheiden gecontroleerd en in orde bevon den. De vrijwillige stuiversactie mocht een goeden vooruitgang boeken, momenteel zijn er 80 vrijwilligere die per week en 40 die om de 14 dagen een stuiver betalen. Onbewoonbaar verklaarde woningen. B. en W. deelen den raad mede, dat door hen een onderzoek is ingesteld naar den toestand van een zestal woningen, plaatse lijk bekend Achterom nos. 4t 6, en 8, Stompwijkscheweg nos. 49 en 51 en Veene- straat 100. De resultaten van dit onder zoek zijn van dien aard dat naar het oor deel van B en W. de genoemde woningen ongeschikt zijn ter bewoning en niet meer door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat kunnen worden ge bracht. Ratten verdelging. De burgemeester van Leidschendam maakt aan de ingeze tenen bekend, dat vanaf 13 tot en met 18 Februari 1939 in de gemeente vanwege' de gemeente een ratten verdelging op groote schaal zal plaats hebben. Hij verzoekt daarom de ingezetenen zooveel als mogelijk is hieraan te willen medewerken en vooral de plaatsen, waar ratten worden geconsta teerd, aan hét personeel te wijzen. Biljartwedstrijd. In het café „Het Wapen van Veur" van den heer J. Al werd een wedstrijd gespeeld tusschen het vijftal van K.D.O. alhier en A.D.O. I uit Nootdorp. K.D.O. wist den wedstrijd te winnen met 919, waardoo: deze club m het bezit kwam van een Indisch rookstel. Geboren: Adrianus z. van J. M. v. d. Helm en M. Koree Bernardus Johannes Maria z. van W. Evers en O. H. van Nierop Johannes Jacobus z. van D. A. Groene- wegen en A. G. Suidgeest Jacobus P. J z. van C. J. W. v. Leeuwen en A. J. H, Vieveen Wilkelmina C, d. van N. J. W. Olieman en J. van Staalduinen. Getrouwd: S. J. A. v. d. Laan en C. M. Nederpel. LISSE Personalia. Tot volontair ter ge meente-secretarie alhier is toegelaten de heer Mr. Ellinkhuizen uit Leidschendam. Diphterie. In de week van 611 Fe bruari zijn binnen deze gemeente 3 ge ilen van de besmettelijke ziekte diphterie geconstateerd. p NOORD WIJK St. Josephsgezellen en Utile Dulci. Op feestelijke wijze hebben gisteren de St. Jo sephsgezellen het 16e Stichtingsfeest ge vierd. Des morgens had een algem. H. Com munie plaats tot intentie van levende en overleden leden, terwijl 's avonds in de keu rig versierde zaal van het Juvenaat een feestelijke bijeenkomst plaats had. Te precies 8 uur opende de vice-praeses, kap. H. J. A. Schouten, met een woord van welkom: het verheugde zijneerw., dat zoo veel ouders aan den oproep hadden gehoor gegeven. Hij wilde tevens deze gelegenheid benutten om den senior der gezellenvereen., J. Wassenaar, hartelijk dank te brengen voor het ontzaglijk vele werk, hetwelk hij voor de gezellen verricht. Met den wensch, dat allen dezen avond veel genoegen zul len hebben, gal hij het woord aan de on deraf deeling der gezellen „Utile Dulci", die dezen avond het tooneelstuk in drie bedrij ven: „De indringer" opvoerde. Dit mooie stuk, met een goede sociale strekking, werd door de tooneelisten op keurige wijze weergegeven. Utile Dulci, dat up ond downs in haar veeljarige loopbaan heeft meegemaakt, komt de laatste jaren weer met een perfect spel naai' voren. Zoo als gisteravond gespeeld is, wettigt een aan sporing om de uitvoering van hedenavond te bezoeken. Men kan er van verzekerd zijn, 'n genoeglijken avond te hebben, temeer daar de uitvoering door een goed strijkje wordt opgeluisterd. De St. Josophsgezellen kunnen terugzien op een- geslaagd Stich tingsfeest, doch ook „Utile Dulci", onder regie van den heer W. P. Augustinus, kan bogen op een flink succes, waartoe de grime van den heer C. Verwij veel heeft bijge dragen. OEGSTGEEST Jubilea op .Duinzicht". Gisteren wer den op Duinzicht twee jubilea herdacht. De eerw. Overste vierde haar koperen profes- siefeest; mej. Bertha Oosterveer haar zil veren jubileum in trouwe dienstbetrekking. Bij de felicitatie door alle inwonenden heeft rector H. L. J. M. Sondaal de jubilaressen, die beiden een geschenk ontvingen, in waardeerende woorden toegesproken. Uitvoering. Gisteravond gaven de le den der St. Josephsgezellenvereeniging en de leden der beide Maria-congregaties een vastenavond uitvoering, die uitstekend is geslaagd en goed was bezocht. Kapelaan Sanders sprak een kort ope ningswoord, waarin hij aller belangstel ling vroeg om het sensationeele tooneelstuk in drie bedrijven „Adel in Livrei". Het was een boeiend stuk, dat goed werd gespeeld. Kapelaan Sanders was voorze ker de tolk der aanwezigen, toen hij aan einde spelers en speelsters hartelijk dank bracht voor het gebodene. Bij dien dank kunnen wy ons geheel aansluiten en voegen hierbij nog een compliment voor den spelleider, den heer Quint, die dit al les in zoo'n korten tijd wist te bereiken. Burgerwacht. Onder voorzitterschap van den heer J. M. Vos hield de Burger wacht een algemeene vergadering in Het Witte Huis. Een bijzonder woord van wel kom riep de voorzitter toe aan mejuffrouw v. d. Mey, die als eerste vrouwelijk lid vergadering bezocht. De voorzitteT deelde vervolgens mede, dat aan 't ge meentebestuur een extra subsidie zal wor den verzocht voor aanschaffing van enke le dringende benoodigdheden. In terband met de wet op de weercorp- sen werden de statuten veranderd volgens voorschrift, alsook het huishoudelijk regle ment in het dienst-reglement. Het financieel verslag over 1938 gaf aan ontvangsten 670.51, uitgaven 669.33, al- zoo een batig saldo. Boeken en bescheiden werden door de heeren N. Schoneveld en Boer Jr. nagezien en in orde bevon den De commandant de heer Palm, bracht nog een verslag uit over de oefeningen enz. gehouden in 1938 en dankte voor den steun die hij mocht ondervinden bij uitwerking van het reorganisatieplan. Op 1 Jan. 1939 waren er 144 leden, waaronder 5 damesle den. De vereeniging telt 16 scherpschut ters, waaronder 4 scherpschutters 2e klas. De marsch-oefeningen werden met succes volbracht, terwijl één burgerwachter de 4- daagsche meemaakte en ook beëindigde. Ook bij de verduisteringsoefeningen hielp de Burgerwacht actief mede. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren G. Koelman en B. J. v. d. Meene, werden her kozen, terwijl in de vacature ontstaan door ne* bedanken van de heeren A. Timmer mans en J. G. Juffermans werden benoemd de heeren M. C. v. Gent en W. Boer Jr. De voorzitter deelde vervolgens nog me de, dat herdenking van 't 20-jarig bestaan voorloopig is bepaald op Woensdag 19 April. Hierna sluiting. RIJNSBURG Bloemen. De cijfers over de maand Januari zien er niet rooskleurig uit voor de bloemen trekkers en wijzen erop, dat de algemeene uitkomsten zijn tegen gevallen. Het omzetcijfer aan de bloemenveiling „Flora" was over de maand Januari 1939 147.097.80, terwijl dit in dezelfde maand van 1938 was 165.452.78, een verminde ring dus van 18.354.98. Dat is dus de tweede in dit broeiseizoen, die teleur stellende cijfers gaf. VOORHOUT Broeder Athanasius bediend De overste van de Bisschoppelijke Nij verheidsschool, de eerw. broeder Athana sius, is in het St. Elisabethsgesticht te Lei den opgenomen, en aldaar de broeder is lijdende aan een hartkwaal uit voorzorg bediend. Tafeltennis-tournooi. Zondagavond werd het Tafeltennistournooi ter gelegen heid van het lustrum van D.E.S. voortge zet. Deze avond zouden de wedstrijden te meer interessant worden, omdat practisch zoowel in de eerste, tweede als dei-de klasse zou worden beslist, welke spelers in de eind-finale, te houden op 5 Maart aanstaande, moeten kampen om de eerste prijzen van het geheele tournooi. In de eerste klases speelden tegen elkaar H. v. d. Plas en B. van Kampen alsmede Nic. v. d. Meij en P. van Kampen. Er werd in de eerste partij aan beide zijden zeer goed spel te zien gegeven waarbij Van der Plas de winnaar werd. De tweede partij viel in het voordeel uit van P. van Kampen, die Vrouwe „Fortuna" met zich had. In de eind-finale zullen derhalve uit komen: Van der Plas en P. van Kampen. In de tweede klasse werd het niet min der spannend toen B. Vlasveld en Nic. van den Burg om de eer gingen strijden, waarbij de eerste de zege mocht behalen. Wim Kortekaas gaf tegen B. Voorn schit terend spel te zien, dat dan ook zijn be looning vond iri de overwinning van Kor tekaas, zoodat in de eind-finale tegen elkander zullen uitkomen in de tweede klasse B. Vlasveld en Wim Kortekaas. De in de derde klasse gespeelde wed strijden konden vanwege tijdgebrek niet geheel worden beëindigd, waardoor ook de spelers voor de eind-finale nog niet bekend zijn. Tot dusverre mag het tour nooi wel reeds als zeer geslaagd heeten. Woensdagavond a.s. zal D.E.S. in de Districts-competitie uitkomen tegen Oran je Zwart uit Zoeterwoude, waarbij na tuurlijk wordt verwacht, dat de D.E.S.- spelers door de nederlaag tegen Roelof- ALPHEN AAN DEN RIJN HONDERD WERKLOOZEN IN EEN REDDINGBOOT! Een tochtje op dén Rijn. Op de scheepsbouw werf de Vries Lens is voor rekening van de Kon. Pakket Mij. met geed gevolg een reddingssloep te water ge laten. Zaterdag werd op dan Ouden Rijn met deze reddingssloep een proeftocht ge maakt. De boot weisd met 100 personen be mand. Hiervoor werd de hulp ingeroepen der Gem. Arbeidsbemiddeling, die een 90- tal werkloozen aanzocht. De bemanning, die over de tocht zeer voldaan was, werd bovendien met een groot uurloon vergoed. DIEVEN IN DEN KELDER. In den afgeloopen nacht werd een po ging tot inbraak gepleegd ten huize van den heer K. in de Javastraat. Door het forcee- ren van een kelderraampje zyn de onge- noode gasten in den kelder gekomen. Zij vonden echter de deur, die toegagng gaf tot het huis gesloten en moesten aldus on verrichter zaken vertrekken. Er wordt niets vermist. -IAZERSWOUDE fG-nenendük) B. V. L.-schietwedstrijden. Vrijdag avond werd onder groote belangstelling in café Verhaar de eindwedstrijd der schiet wedstrijden gehouden; de deelname be stond uit twee series, n.l. een klas scherp schutters en een 1ste klas. De einduitslag van deze spannende wedstrijd was als volgt- Scherpschutters: le pr. G. Zand bergen, 2e pr. C. A. M. de Groot, 3e pr. W. van Dam en 4e pr. J. H. van Teylingen. Eerste klasse: le pr. A. Heyneman, 2de pr. H. C. van Egmond, 3e pr. J. C. van Ooyen en 4e pr. Abr. Schakenbos. Ook werd nog 'n troostprijs gewonnen door A. P. van der Berg, zijnde een tweede klas schutter. De prijzen zullen op de groote propagan da-avond der B. V. L., die gehouden wordt op Woensdag 22 Maart a.s. worden uitge reikt. Tevens viert dan de afdeeling haar twintigjarig bestaan. Dus, leden zoowel als donateurs, houdt zooveel mogelijk dezen avond vrij. arendsveen, niet zullen ontmoedigd zijn, en met hernieuwden moed den strijd te gen Zoeterwoude zullen aanbinden. Vrijdagavond zal de weled. heer W. H. J. Schuhmacher uit Haarlem een causerie komen houden voor St. Josephsgezellen en K.J.M V.'ers met het onderwerp „Wat Is eigenlijk Tafeltennis?" Moge deze' leer zame avond ook 'n succes worden voor wat betreft verhooging van het spelpeil van de leden. WASSENAAR Uitvoering ten bate van „Santos" In het R.K. Vereenigingsgebouw had gister avond een uitvoering plaats ten bate van Santos. De heer H. G. Hendriks sprak het welkomstwoord waarin hij o.a. de be- teekenis en het doel van Santos uiteenzette daarbij opwekkend tot steun. Spr. was bij zonder verheugd, dat de K.J.M.V., die pas kort in het Santoswerk is ingesteld, reeds nu haar krachten beschikbaar stelde mid dels de tooneelclub „Amicitia". Deze club trad hierna voor het voetlicht met „Polly Perkins" een uit het Engelsch vertaald tooneelspel, waarin een komische situatie ontstaat, terwijl het rijk is aan gezonde humor, met nu en dan een tikje levens ernst. Behoudens een wat moeizaam begin, werd vlot gespeeld en werd de aanwezigen heel veel goeds te genieten gegeven. Na elk der drie bedrijven klonk dan ook een welverdiend applaus. Het muzikale ge deelte werd daar Radio Beuk verzorgd met een versterkingsinstallatie. Na een dankwoord door den heer A. H. Zandvliet, voorzitter van het Santos comité vond nog een verloting plaats van niet minder dan 200 keurige prijzent zoo dat er heel veel gelukkigen werden ge maakt. ZOETERMEER D.S.O.B.F.C. DSO speelde gisteren tegen BFC I. In deze wedstrijd laten beide partijen direct mooi spel zien. DSO zet en kele goede aanvallen op, maar tot doel punten kon zij het vooreerst nog niet bi-engen. Ook de gasten zetten goede aan vallen op, maar DSO weert zich geducht, hoe goed beide partijen ook spelen, geen kon het tot een doelpunt brengen en zoo komt de rust met 00. Na de rust is het DSO, dat direct weer goed aanpakt en na een kwartier geeft Windmeijer DSO de leiding (10). Door dit succes aangemoe digd wordt DSÓ steeds gevaarlijker en spoedig is het J. van Rijs, die den stand op 20 brengt. Nu krijgt echter BFC een kans, welke zij weet te benutten en de stand is 21. Nog even wordt het span nend, totdat J. van Rijs juist voor het einde nog een doelpunt maakt en dén stand op 31 brengt. DSO heeft deze wedstrijd zeker verdiend gewonnen. DSO 3 speelde te Leiden tegen LCTS 2 en won aldaar met 32. Hierdoor behoudt DSO een moien kans op het kampioen schap. Ook DSO 2 speelde te Leiden tegen LFC 3. De stand werd 22. ZILK Diphterie. In een gezin alhier komen drie gevallen van diphterie voor. De kin deren zijn niet ingeënt tegen deze ziekte. ALKEMADE Personalia. Tot Rijksveldwachter te Oud-Ade is benoemd de heef N. G. Com mandeur, vroeger te Haarlem. Met deze be noeming is het personeel der Rijksveld- wach in deze gemeente met 1 persoon uit gebreid. Deze uitbreiding houdt verband met de toename van het verkeer door den. aanleg van den nieuwen Provincialen weg. Vleeschkeuring. In den loop der maand Januari j.l. zijn ter secretarie aan gegeven de volgende slachtingen: bedrijfs- slachtlngen 16 koeien, 33 varkens en 2 schapen. Hyisslachtingen: 21 varkens. Noodslachtingen 1 koe, 2 varkens, 9 scha pen, 1 geit, 2 biggen en 9 kaivèren. In gevoerd werd 220 y» K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen 279.50 Geboren: Toontje Adriana d. van J. Vreeken en van A. C. Baas. Gevestigd A. E. van der Hoorn van Nootdorp B. Bongaart» van Hengelo E. C. Zwetsloot van Sassenheim N. M. Commys van Maassluis G. J. Schouten van Uithoorn G. van der Weyden van Alsmeer P. M. van Zaal van Woubrugge W. Th. van der Windt van Driebergen P. J. Olverhoek van Oegstgeest A. G. J. de Bruyn van Leidschendam G. A. Baak van Woubrugge C. H. van der Klugt van Leiden A. C. van der Geest van Voorschoten A. C. C. de Vette van Lisse G. Th. C. Wortman van Wasse naar A. C. van Emmerik van Leimuiden. Vertrokken: A. Th. van der Hoorn naar Voorburg W. van Zanten naar Rot- tredam G. Willems naar Wassenaar M. A. Otten naar Amsterdam C. M. J. Meyer naar Den Bosch C. J. Loos naar Lisse A. C. W esse lm an naar Uithoorn A. M. Kerkvliet naar Wassenaar S. M. M. Leendertz naar Haarlem A. Horsman naar Amsterdam A. E. van der Hoorn naar Rijnsburg J. Nieuwenhuis naar Noordwijkerhout G. A. Kerkvliet naar Amsterdam M. P. van der Endt naar Woubrugge J. Th. J. Ludlage naar Lei den. BODEGRAVEN St. Josephsgezellen en K.J.M.V. Gis teravond om acht uur hebben de jongens in de bovenzaal van het parochiehuis een uitvoering gegeven, waarvoor de belang stelling groot was. De avond werd geopend door onzen ka- pedaan, die ouders en donateurs, verder rector J. Romijn, het kerk- en armbestuur en deputaties van diverse vereenigingen welkom heette. Spr. sprak geruimen tijd over den gestorven Paus Pius XI en zeide o.m., dat Zijn woorden vooral na Zijn dood gewaardeerd zullen worden. En pleizierige avond wenschte de kapelaan allen van harte toe. Op keurige wijze werd door de spelers het blijspel in drie bedrijven van C. J. Staes voor het voetlicht "gebracht, dat getiteld was: „Tip, Top en Co.", waarvan we de inhoud hier niet zullen publiceeren. Dank zij de bereidwillige med .-werking van den heer W. van Liempt, die de regie had, is ook deze avond van de St. Josephs gezellen zeer goed geslaagd. Voetbal. Gistermiddag ontmoetten ons elftal en de Boskoopsche Boys elkrar op het terrein in oud-Bodegraven. Ondanks het gladde en zware veld en de sterke Zuid- Westenwind wisten onze jongens een 50- overwinning te behalen. DE MEIJE Vastenavondviering der St. Jansvereeni- ging. Gisteravond om zeven uur stroom de de groote zaal van het schoolgebouw aan de Hazenkade overvol met belangstel lenden om de vastenavondviering der jon- gemannenvereeniging St. Jan mede te vie ren. We mogen met recht zeggen, dat er aan vroolijkheid geen gebrek was, zoodat deze avond in alle opzichten mag geslaagd heeten. Allereerst werd het openingswoord ge sproken door den voorzitter, den heer W. van der Maat, waarin hij allen, speciaal pastoor Kampenhout en kapelaan van der Voorn, van harte welkom heette. Spr. was verheugd, dat de vereeniging ook thans weer een avond kon geven en dat de zaal geheel gevuld was met parochianen, die hierdoor hun medeleven met de vereeni ging toonden. De voorz. wenschte allen een prettigen en pleizierigen avond. Allereerst werd ten tooneele gebracht eenspel in twee bedrijven in de bewerking van Steph. van Cuyk: „Een bankbiljet van 1000". dat door de leden op keurige wijze werd vertolkt. Evenals het vorige jaar kwam hierna „de Kleine Man", die de lachsalvo's alleen al door z'n postuur deed weergalmen door de zaal. Een klein rond mannetje dat een 75 centimeter lang is, vertelde eerst wat of er in De Meije niet veranderd was, n.l. de koetjes en kalfkes en vervolgde met de veranderingen mede te deelen. Onder meer vermelden we, dat er een nieuwe kapelaan gekomen was en dat onze parochie tegen woordig een correspondent rijk is (hm!). Na de pauze werd de vroolijkheid tot het hoogste peil opgevoerd door de vertol king van „De beroemde pillen", een klucht in twee bedrijven, eveneens van Steph. van Cuijk. Vooral dit laatste stuk .verd op fraaie wijze voor het voetlicht gebracht. Tusschen de bedrijven door werd de stemming er ingehouden door de heeren Stolwijk en den Brink, die met hun accor deons alle aanwezigen aan het zingen wis ten te brengen, Na afloop hiervan sprak de pastoor een dankwoord, waarna men om half twaalf in opgewekte stemming huiswaarts keerde. Een woord van hulde aan de geestelijk heid en de St. Jansvereen. mogen we hier zeker niet vergeten!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7