NAAR DE WERELDTENTOONSTELLING. Het geluk ligt in de sneeuw S)e£cid^cHe6oii^omt Het s.s. .Jonge Willem", bij de werf A Vuyk Zonen te Capelle aan den IJsel gebouwd voor rekening der Middellandsche Zeevaart Compagnie, Is Zaterdag met goed gevolg te water gelaten Een Scheveningsch visschersvaartuig, bestemd voor de Wereldtentoonstel ling te New York, is Zaterdag inge scheept aan boord van het m s. „Blom* mersdijk". De boot in de take's De soldaten der Zwitsersche garde in Vaticaanstad zijn, in verband met den dood van Z. H. Paus Pius XI, in rouw- uniformen gestoken Voor den aanvang van den wedstrijd A.G.O.V.V. - Heracles te Apeldoorn werden de spelers door den scheidsrechter toegesproken, m verband met de gebeurtenissen tijdens de vorige ontmoeting der beide clubs te Almelo Tienduizenden hebben een laatste bezoek gebracht aan den overleden Paus Pius XI. Het stoffelijk overschot opgebaard in vol ornaat (Tele-foto) FEUILLETON Een Wintersportroman PETER KRAYENBÜHL. (Nadruk verboden). 40) Dat is helaas waar, meneer Lersner, neemt nu mr. Arlen het woord, maar desondanks wensch ik er met nadruk op te wijzen, dat ik, evenmin als mijn dochter, aan de schuld van dezen jongeman geloof. Tot een dergelijke lafhartige diefstal acht ik hem niet in staat. Ik deel uw meening volkomen mr. Arlen, haast Lersner zich den Engelsch- man bij te vallen, en ik wil wel onmid dellijk erkennen, dat ik er precies zoo over denk. Maar we mogen desondanks de fei ten niet verdoezelen: meneer Prausnitz be vond zich in de kamer van m .vrouw ach ter de portières van de verandadeur en voor zijn voeten lag de leege casette.... Dat is nu eenmaal zoo geweest Ongetwijfeld, meneer Lersner, mengt nu Grace zich onverwacht in het gesprek maar ik zal nooit toestaan, dat u Dieter met de politie lastig valt.Wees niet boos, Pap, verontschuldigt ze zich bij een onge duldige beweging van haar vader, ik zal dat nooit of te nimmer toestaan! Dat zou ook geheel tegen mijn plan nen indruischen, antwoordt Lersner. Ik zou integendeel juist om uw hulp willen verzoeken, teneinde de politie er buiten t*> lcumxas laten. Het is dat vól ik eerlijk toegeven in het belang van het hotel de zaak zoo discreet mogelijk te be handelen. Overigens, mevrouw kan ik u het verwijt niet besparen, dat u verzuimd hebt, uw sieraden ter bewaring in de safe af te geven. Wij zijn natuurlijk ook tegen diefstallen als deze verzekerd, maar niet tot schadevergoeding verplicht. U hebt de daarvoor geldende bepalingen bij uw aan komst in het hotel onderteek end. Maar meneer, dat is tochIk heb hier ten slotte mijn intrek genomen in vol vertrouwen op de reputatie van uw ho tel. Om die reputatie niet onnoodig in gevaar te brengen, hebben wij een safe la ten bouwen, mevrouw. Ik ben niet be voegd om de eerlijkheid en de betrouw baarheid van mijn gasten in twijfel te trek ken, zoolang deze hun rekening betalen. Bedriegers vindt men nu eenmaal in alle lagen der maatschappij Laten we deze onverkwikkelijke dis cussie sluiten, als ik u verzoeken mag, me neer Lersner, zegt mr. Arlen met een kal meerend handgebaar. Ik acht het ho tel niet verantwoordelijk voor deze dief stal en zal mijn vrouw zelf schadeloos we ten te stellen. Je kimt me den Amicus toch niet ver goeden, zegt mevrouw Arlen, bijna schreiend. Dat is in ieder geval te probeeren, meent mr. Arlen. Maar wat kunnen we nu verder doen, meneer Lersner? Mijn huis is vol gasten; een groot deel daarvan is uit andere hotels naar hier ge komen in verband met het balmasqué. Ik kan onmogelijk iedereen afzonderlijke laten fouilleesren zonder den naam van mijn ho tel in onsoraak te brengen. Geeft u raü een oogenblik tijd om er over na te den ken; u kunt er van op aan, dat ik, voor zoo ver de omstandigheden dat toelaten, al het mogelijke zal doen om de zaak tot een goed einde te brengen Dat is goed, maar wat gebeurt er met hem? vraagt mr. Arlen, op Dieter wij zend, die als uit steen gehouwen tegen den muur leunt. Meneer Prausnitz neemt zoolang hier een kamer, die ik hem zal aanwijzen en die hij zonder mijn toestemming niet mag verlaten: Daar ga ik mee accoord, meneer Lers ner, stemt Dieter zoncer aarzelen toe. Voorloopig is dan de zaak daarmee af gedaanIk hoop er spoedig wat meer licht in te kunnen brengen. U allen mag ik, in het belang van het verdere onder zoek, zeker wel om de strengste geheim houding verzoeken, besluit Lersner het on derhoud. Men gaat uiteen. Dieter en Lersner voor op. Het loopt tegen twaalven, beneden be reikt het gemaskerd bal zijn hoogtepunt en door het koor der uitgelaten feestgan gers begeleid, huilt de jazzband zeker voor de twintigste maal den schlager: Aber nein, aber nein Von dem keiner es glauht, S'is der Hans, ja, der Hans Der die Ruhe mir haubt.... Brigitte brengt opheldering. Na slechts enkele uren rust op de lede ren sofa in zijn bureau, zit Lersner alweer achter zijn schrijftafel, bladerend in een stapel oude papieren. Een heimelijke on rust heeft hem uit de sxaap gehouden; het is niet alleen die pijnlijke geschiedenis met den „Amicus" van de onvoorzichtige mrs. Arlen, neen voornamelijk is het Dieter Prausnitz, waarmee zijn gedachten zich be zig houden, al koestert hij persoonlijk ook niet de minste verdenking jegens den jon gen skileeraar uit Kaiserhof. Nu heeft Lersner hem als onvrij willigen gast in zijn hotel; hij behoeft slechts die trappen op te klimmen om hem te kunnen vragen, wat hij op het hart heeft, maar een zekere schroom houdt den ervaren man daarvan terug Bij een vluchtigen blik op het klokje naast hem, dat :es uur aanwijst, valt zijn oog op een couvert, dat met de achterzijde boven op een pak brieven ligt, hetwelk den vorigen avond ongeopend is geble ven. „Den heer Lersner. Met vriendelijk verzoek om doorzending aan Dieter Praus nitz!" leest hij de door een vrouwenhand geschreven regels. Lersner neemt den brief op; een tweede ligt er onder: ,Den heer Lersner Met vriendelijk verzoek om doorzending aan miss Arlen Lersner glimlacht.Waarschijnlijk heeft een der bedienden beide brieven hier neergelegd. Hij opent de enveloppen. In beiden is een tweede brief geschoven, die niet gesloten is. Grace en Dieter wenschen zoolang de situatie niet is opgehelderd, voor Lersner niets geheim te houden; zij geven blijk hem ten volle te vertrouwen en dat doet hem pleizier. Eerst wil hij de brie ven ongelezen doorgeven, maar dan be denkt hij zich zeker is zeker en wat hem niet aangaat, zal hij graag weer spoedig vergeten. Van Grace aan Dieter: „Lieve Dieter, ik ben een domme koe geweest dat zie ik nu in. Als ik je rush' in Kaiserhof had laten zitten, zooals je wenschte, dan zou je nu niet in deze el lendige zaak betrokken zijn geraakt Dat valt niet te ontkennen en als je woedend op me bent heb je volkomen gelijk. Ik zou me zelf wel een flink pak slaag kunnen geven. Maar je zult me wel willen gelooven, Die ter, als ik je zeg, uat ik door deze kwestie weer iets geleerd heb en wat wijzer ben geworden Wees er van overtuigd, dat ik je niet in de steek zal laten, hoe alles ook mag afloopen. Ik zal dat allen ook toonen door mijn kamer niet te verlaten, zoolang jij daar opgesloten zit. Lieve Dieter wees niet al te boos op me. Ik houd zoo verschrikke lijk veel van je. Je Grace". (P.S. Ik ziet er als maar over te pieke ren of en wie ik iets van moeder's „Ami cus" heb verteld In zijn linkerhand houdt Lersner den brief van Dieter aan Grace, dien h\j nu eveneens doorleest: „Lieve Grace. Je zult er nu natuur lijk over zitten tobben, dat jij het was, die me naar het bal-masqué haalde, dat ik juist had willen vermijden. Verwijt je zelf ech ter niet al te veel. Grace. Ik ben in 't ge heel niet boos op je, integendeel, tenslotte heeft het ook zijn goede zijde, dat ik in deze affaire geraakt ben. Het heeft me een duw gegeven, ik ben er wakker door ge worden en ik weet nu, dat ik eigenlijk maar een dwaas ventje ben en zeldzaam eigen wijs bovendien. Als dat verandert, heb jij er aan n eegeholpen en is er voor mij dus slechts reden om je dankbaar te zijn. Lie ve Grace, laat me nu verder maar alleen er. bezoek me niet Met hartelijke groeten Je Dieter." Wordt vervolgd-

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12