HAANDAG 13 FEBRUARI 1939 DE LEWVSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 POSTDUIVENA. S. C. 1—1. Het is A. S. C. niet mogen gelukken de beide punten naar Leiden mede te nemen. Wij aarzelen niet te schrijven, dat dit meer is te wijten aan zeer ruw spel der Loosduiners dan aan slecht spel der rood zwarten. Toegegeven moet worden, dat het spel niet bijzonder fraai was als gevolg van den zeer harden wind, die schuin over het terrein stond. De wijze, waarop meerdere Postduiven spelers, toen zij na de rust een achterstand boekten, zich gedroegen, was meer dan er gerlijk. Dat de strijd met twee en twintig spelers beëindigd werd, verwekte des te meer verwondering, daar o.a. de linksbui ten der gastheeren niet minder dan twee waarschuwingen, wegens ruw en gevaar lijk spel kreeg te incasseeren. De manie ren, waarop bijv. Abrahams genomen werd ging werkelijk alle perken te buiten. Ge lukkig A. S. C., dat spelers bezit, die zich onder deze omstandigheden weten te be- heerschen. Zooals gezegd werd het spel danig be ïnvloed door den krachtigen wind. Talloo- ze malen moest de wedstrijd onderbroken worden, doordat er in geenn velden of wegen meer ballen te bekennen waren. Vooral voor de rust, toen A. S. C. den steun van den wind had, verkeerde de bal meer bui tan dan in het speelveld, daar bij iederen Leidschen aanval de bal prompt buiten het veld gewerkt werd. Niettemin deden ïich enkele aardige kansen voor, die het echter niet tot het gewenschte resultaat leidden. Waar ook iedere Postduivenaan- val in de kiem gesmoord werd, eindigde men de eerste helft zooals men begonnen was. Na de thee, die ook al in de malaise deel de, leek het er al spoedig op, dat rood zwart den wedstrijd zou gaan winnen. Aar dige aanvallen werden er opgebouwd, vrij geregeld waagde A. S. C. aanval zijn kans en het duurde niet lang of A. S. C. zou de leiding nemen. Zwanenburg, die niet on verdienstelijk debuteerde, schoot bij een algemeenen aanval hard in, de keeper kon den bal niet goed vast krijgen en de toe- srellende Van Hoven werkte het leer in het doel, tot groote vreugde van de in groot aantal aanwezig zijnde Leidsche sup porters (01). Hierna volgde de boven omschreven in cidenten, waardoor de wedstrijd zijn vriendschappelijk karakter geheel verloor. In deze periode scoorde de linksbuiten der Postduiven den gelijkmaker. Een doelpunt waar de monden niet over uitgepraat raak ten. Wel bleven de rood-zwarten nog vech ten voor de overwinning, doch toen Van Goor de kans daartoe gemist had. was het einde daar en had A. S. C. een zeer kost baar puntje verspeeld. 51 EERSTE KLASSERS! „Fnuikend voor het spelpeil" zegt Karei Lotsy. In het „Hollandsche Weekblad" treffen we een interview met den heer K. J. J. Lotsy aan. O.m. is het spelpeil ter sprake gekomen en dat zegt Lotsy: „Vraagt u mij of het spelpeil van het voetbal in ons land in het algemeen ge daald is, dan zeg ik volmondig: neen. Hebt U in het bijzonder het oog op de eerste klasse, dan zeg ik: ja. En is dat te verwon deren? Wij bezitten in ons brave landje 50 eerste klassers, het zijn er al 51, dat is een ongekende en voor het spelpeil niet bevorderlijke hoeveelheid. Het is toch lo gisch dat een dergelijk aantal eerste elf tallen, een vermindering van het topvoet bal in de hand werkt. Ziet u eens naar de andere landenZwitserland heeft er, meen ik, 14, België ook, Frankrijk, een zoo veel grooter land, eveneens. Hoe zou het in 's hemelsnaam mogelijk zijn uit 51 eerste klassers een grooten kring keurvoetballers te kweeken? Goed, uit dat destijds zeer juiste compromis-voorstel van den heer Moorman, zijn 50 eerste-klassers voortge komen. Maar ik zeg u, dat speciaal de clubs die niet overtuigd zijn van hun eigen kracht vóór zoo'n groot aantal zijn. Men spreekt dan van massa-degradatie enz. Ik geloof er niets van. Neen, een select aan tal uitmunters biedt alle mogelijkheden tot opbloei, een teveel kan alleen maar ver snipperen en aan kracht inboeten. En daarbij komt bovendien, dat ik niet geloof, dat een zwak spelende eerste-klasser pu bliek trekt, maar een sterke lagere-klasser wèl. Maar dat wil niet zeggen, dat wij geen goed materiaal hebben. De 2e en 3e kiasse zijn positief beter dan ze ooit vroe ger waren: denkt u maar eens aan clubs als het Amsterdamsche D. W. V., de Vole- wijckers en D. O. S. uit Utrecht, geduren de het vorige seizoen. Wat hebben die niet bereikt. Neen de veelheid schaadt en een aantal van 51 is naar mijn meening fnui kend voor het spelpeil. Tenclotte moeten de clubs het echter zelf weten; wij kunnen slechts ónze meening weergeven." DE JEUGDWEDSTRIJDEN TEGEN BELGIë. Naar wij vernemen, heeft de Kon. Belgi sche Voetbalbond zich vereenigd met het door het bestuur van den K. N. V. B. van de technische commissie overgenomen voor ste] om de komende internationale wed strijden BelgiëNederland te Antwerpen er> NederlandBelgië te Amsterdam voor af te doen gaan door een ontmoeting van de Jeugd-elftallen. In overleg met den Kon. Belg. Voetbal bond is de leeftijdsgrens der daarvoor in aanmerking komende spelers vastgesteld op hoogstens 19 jaar, d. w. z. dat voor beide elftallen alleen gekozen mogen wor den spelers, die geboren zijn na 1 Septem ber 1919. In verband daarmede heeft de keuze commissie van den K. N. V. B. besloten in den ochtend van den wedstrijd Nederland Hongarije op 25 dezer in Rotterdam als DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS AjaxDOS 42. Na 28 minuten moest Veenendaal voor een onverwacht hoog schot van Reenen wijken (10). Ook in het laatste kwartier der eerste helft bleef Ajax het beste van het spel houden, doch dank zij het uitstekend verdedigen van de Lang en Siebes, bijgestaan door spil van Asten, werd er niet meer gedoelpunt. Ondanks het feit, dat DOS na de rust den wind mee had, waren de Amsterdammers in het veld veel sterker. Er werd in de Ajax-ploeg uitstekend gecombineerd, ter wijl de middenlinie een klasse beter speel de dan die van de Utrechtenaren. In de voorhoede van DOS klopte het niet steeds, deels door het lauwe spel van Dumortier, anderzijds door het vrij zwakke spel der binnenspelers, die bijna geen bal goed aan gaven. Na ruim een kwartier zigzagde de linkervleugel van Ajax door de DOS-ver- dediging heen, een voorzet volgde en Fis- scher had geen moeite den voorsprong tot 20 te vergrooten. Enkele minuten later profiteerde Dumortier dankbaar van een slordig wegwerken van Keizer (21). An- deriesen wist het spel weer te verplaatsen en na 24 minuten was het Gischler, die keurig in den hoek schoot, onhoudbaar voor Veenendaal. De Utrechtenaren gaven het evenwel niet op en toen Blomvliet Dumor tier wat al te hardhandig op zij zette, plaatste Pieterse den vrijen schop keurig in het Ajax-doel (32). Even voor het einde wist van Reenen door toedoen van Van Wijngaarden het vierde doelpunt te maken (42). R.F.C.D.F.C. 31. Reeds na verloop van 2 minuten nam D.F.C. de leiding. C. Mijnders liep op een scherpen bal door, W. Apon gleed uit en zoo kreeg de Dorte- naar een gemakkelijke kans om zijn club de leiding te geven '01). De vreugde was slechts van korten duur, want vijf minuten later bracht Kouwenberg uit een hoek schop met een mooien kopbal de partijen op gelijken voet (11). R.F.C. bleef daarna gesteund door den straffen wind ster ker en het was wederom Kouwenberg, die na 20 minuten uit een hoekschop scoorde (21). De uitvallen van R.F.C. in de twee de helft waren niet van gevaar ontbloot en het was bij een daarvan, dat Kouwenberg met een strak schot den voorsprong tot 31 wist te vergrooten. Stormvogels Blauw Wit 10. Het eenige doelpunt van de match werd ge scoord door Schoorl, die na een paar harde schuivers eindelijk een goede kans kreeg, 10. In de tweede helft zakte het toch reeds matige spelpeil nog meer. Blauw Wit poogde nog wel den gelijkmaker te forcee- ren, doch de IJmuider verdediging stond pal, zoodat het einde kwam met een kleine verdiende overwinning voor de Stormvo gels. Hermes D.V.S.K.F.C. 10. Na een half uur spelen doelpuntte Lugtenburg met een goeden kopbal. Tot de rust bleef het zoo. In de tweede helft was het aanvallen met den wind in den rug ook voor Hermes D.V.S. te lastig. Maar eenige goede doel kansen schiep de voorhoede zich toch wel. Borrani en L. Janse verknoeiden deze ech ter en van der Tuyn veroorloofde zich de luxe om uit een strafschop tegen de lat te schieten. Slechts eenmaal had K.F.C. een kans op den gelijkmaker, toen de Boer doorbrak en Kruiver in staat stelde van dichtbij te schieten. Beun redde echter de situatie. FeyenoordD.H.C. 10. Feyenoord heeft het Zondag in haar stadion tegen de Delftsche tegenstanders niet verder weten te brengen dan een minieme 10 overwin ning. Een overwinning, die bovendien niet eens heelemaal verdiend is te noemen. Voor een groot gedeelte van den strijd was het met Feyenoord weer het aloude liedje: langdurig gecombineer, dat resul taatloos blijft door een gemis aan schot vaardigheid. Het eenige schot, dat op juiste wijze afgevuurd werd voor de rust, was een schot van Ven te. Het was tevens het schot, dat het winnende doelpunt voor Feyenoord opleverde. Onhoudbaar schoot Vente van verren afstand langs doelman van de Broek. Dit geschiedde na drie-en- dertig minuten spelen. .ADO-i-Sparta 31. Nauwelijks is het spel een minuut oud of de Rotterdamsche keeper schept een gevaarlijk moment voor het Sparta-doel als hij een voorzet van rechts, dat verraderlijk draaiend voor den stevigen wind, wil ondgrvangen. Hij raakt den bal kwijt en Berg is er het eerst bij om in het leege Rotterdamsche doel te schie ten (10). Na rust vertoont ADO een spel, dat zijn stand op de ranglijst iets meer rechtvaar digt, alhoewel van „afdeelingskampioens- peil" allerminst kon worden gesproken. Na een kwartier doelpunt Westhoven na goed doorzetten (20). Tien minuten later breekt Westhoven weer door, zet de bal goed voor doel en de Heer doelpunt met een mooien kopbal. Het eenige doelpunt van den wedstrijd dat opmerkelijk was (30). Sparta blijft dapper doorzetten en het onvermoeid pogen wordt beloond met een strafschop, door Dekker in een doel punt omgezet (31). HaarlemV.S.V. 52. Eerst doel puntte Sterk uit een hoekschop van rechts en kort daarop zette Sterk voor, waarna Döhring op fraaie wijze den stand op 02 bracht. Daarna was Haarlem in het offen sief, doch de aanvallen werden niet zoo keurig opgezet. Wel kregen de roodbroe- ken verschillende kansen, maar van Pola- nen en van Daalen, die de plaats van Kam- meijer innam, schoten tegen Michel aan. Na 25 minuten trapte Rechtsteiner, de links back van V.S.V., over den bal heen en de toegeloopen de Winter kreeg vrij spel en scoorde tegen (.1—2). Kort voor rust schoot de Winter hard tegen de paal, waarna de bal tot hoekschop wera verwerkt. De Win ter zette den' corner °oed voor en Smit kopte in (22). Na de hervatting zette Haarlem er weer alles op en men had ge luk, toen bij een aanval, welke door van der Hulst geleid werd, de IJmuidensche back van Osch den bal over het hoofd van Michel in eigen doel plaatste (3—2). In middels was het hard gaan regenen, waar van Haarlem, die met den wind meespeelde, meer gebruik kon maken. De thuisclub was dan ook steeds in den aanval en in die pe riode bracht de Winter den stand op 42. In de laatste minuut zette Haarlem nog een goeden aanval op, waaruit van Gooi den stand op 52 bracht. 't Gooi—V.U.C. 1—1. 't Gooi had het eerst het sterke windvoordeel, hetgeen tot vele voor V.U.C gevaarlijke aanvallen leid de. De aanvallen der gasten moge al min der in aantal geweest zijn, ze waren echter veel gevaarlijker en na een kwartier slaag de B. de Harder er in zijn club de leiding te geven (0—1). Tevoren had scheidsrech ter Vermee om onnaspeurlijke redenen 't Gooi een strafschop toegewezen, die door Winthorst binnen bereik van den V.U.C.- keeper werd ingeschoten. B. de Harder maakte na het eerste doelpunt nog een tweede, dat wegens buitenspel niet toege kend werd. Het aanvalsquintet van 't Gooi was met schieten vrij ongevaarlijk, doch desondanks kwam de gelijkmaker, toen linksback van Es een ver schot loste, dat Dommers verraste (1—1). De tweede helft gaf een voortdurenden strijd te zien tus- schen den V.U.C.-aanval en de Gooi-ver dediging, die tengunste van laatstgenoemde uitviel, dank zij goed spel van keeper Cohen en linksback van Rheenen; er werd niet meer gedoelpunt. HBSXerxes 10. Het schieten was onzuiver en zelfs van Vliet gelukte het niet eenige aardige kansen, die hij als linksbinnen kreeg, in doelpunten om te zetten. Een hoekschop in Xerxes' voordeel na dertig minuten spelen: leverde ook niets op. Een vrije schop, even buiten het strafschopgebied evenmin en Boas (de keeper van HBS) stopte onverbiddelijk een hard schot van Pama, die rechtsbuiten voor Xerxes speelde. Met 00 ging de rust in. De tweede helft toonde een ietswat le vendiger kamp dan de eerste helft. Het lukte van der Vgt na 5 minuten een doel punt te maken. Het was geen fraai doel punt, omdat Xerxes ten onrechte van meening dat hier van buitenspel sprake was geen tegenstand bood. Damme, de Rotterdamsche doel verdediger, ving een vrijen schop van den rand van strafschop gebied en werkte den bal goed weg. proef wedstrijd twee-elftallen in het veld te brengen, teneinde vergelijkingen te kun nen treffen. De keuze-commissie heeft ditmaal de be schikking over vele op den voorgrond tre dende spelers, die aan den leef tij d-eisch voldoen, zoodat het te verwachten valt, dat uiis land wedorom een sterk Nederlandsch jeugd-elftal zal kunnen samenstellen. Naar men zich zal herinneren, hebben deze jeugd-ontmoetingen tegen België, die vi. rig jaar weer voor het eerst in het leven werden geroepen, beide keeren voor Ne derland een flinke overwinning opgele verd, maar belangrijker is, dat de proef met het Nederlandsch Jeugd-elftal ver schillende cpelers heeft opgeleverd, die kort daarop een plaats kregen in het offi cieel Nederlandsch Elftal, zoo o. a. De Harder en Van der Veen. Ook Stam, de jolige V. U. C.'er, die thans een kans maakt voor de middenlinie, onderging vorig jaar in het Nederlandsch Jeugd-elftal zijn vuurdoop. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De Zaterdag in Engeland gespeelde wed strijden hadden het volgende resultaat: VIJFDE BEKERRONDE. BirminghamEverton 22 Charlton AthleticManchester United 71 Huddersfield TownWalsall 30 Newcastle UnitedPreston N. End 12 PortsmouthWest Ham United 20 Sheffield UnitedGrimsby Town 0 SunderlandBlackburn Rovers 1—1 Wolverhampton WanderersLiverpool 41 EERSTE KLASSE Charltin Athlelic -Manchester United 7—1 Derby CountyBrtenford 12; Leeds UniterMiddlesbrough 01. TWEEDE KLASSE BradfordBury 32; BurnleyPly mouth Argyle 10; ChesterfieldIvan- mere Rovers 3—0; Coventry City—West Bromwich Albion 11; MillwallFuiham 1—1; Southampton—Norwich City 31, Totenham HotspurLuton Town 0— 1? PORTUGAL—ZWITSERLAND 2—4. 45.000 toeschouwers woonden te Lissa bon den landenwedstrijd tusschen Portu gal en Zwitserland bij, welke ontmoeting met 42 door de Zwitsers werd gewon nen. De gasten ontwikkelden in technisch opzicht een beter spel, doch aan den deren kant dient te worden verklaard, dat de Portugeezen onder hun normale presta ties bleven. De wedstrijd, welke door den Franschman Capdeville werd geleid, werd in hoog tempo gespeeld. De Zwitsersche linksbuiten Aebi scoorde vcor de rust twee maal, doch de Portugeesche rechts buiten Cruz wis nog voor het einde der eerste helft een tegenpunt te maken. In de tweede helft maakte Soeiro gelijk. Trel- lo Abegglen, die weer prachtig op dreef was, wist het spel te verplaatsen en her haalde malen verkeerde üet Portugeesche doel in gevaar. Bickei, de bekende rechts buiten van Zwitserland, hergaf zijn land le leiding en Sydler, rechtsbinnen, maak- 'e aan alle onzekerheid een einde door den stand op 4—2 te brengen. DE F. I. S.-WERELDKAMPIOEN- SCHAPPEN. Christ! Cranz en Helmuth Lantschner wereldkampioenen afdaling. Christl Cranz en Helmuth Lantsch ner, de Duitsche cracks in de Alpen nummers, wonnen op den eersten dag der F.I.S.-wereldkampioenschappen de afdaling: de twee eerste wereldkam pioenen 1939 waren daarmede bekend. Het traject voor de afdaling was uitge zet op de helilngen van den 2000 meter hoogen Kasprowy. De afstand voor de heeren was 3600 meter lang met een hoog teverschil van 800 meter, de piste voor de dames bedroeg 3200 meter met een hoog teverschil van 600 meter. Toen met den start zou worden aange vangen, lag de top van de Kasprowy nog nevel, zoodat niet op tijd begonnen kon worden. Het parcours bevind zich in goe de conditie, oischoon een deel verijsd was. Ten einde de snelheid niet te groot te maken, waren er drie paren verplichte stokken geplaatst, waardoor mogelijke ongevallen zeker zijn voorkomen. Aan de finish was de belangstelling vrij groot. Een 40U0 toeschouwei-s, waarbij zich ook president Miscicki bevond, waren enthousiast over de prestaties der deelne mers. Het is wel een groote overwinning der Duitsche deelnemers geworden. Bij de heeren werden de twee eerste plaatsen door Duitschers bezet, bij de dames zelfs de drie bovenste plaatsen. Helmuth Lantschner maakte den besten tijd van den dag en behaalde het wereldkampioen schap. De titelverdediger, James Couttet (Fr.) moest met de dertiende plaats genoegen nemen. De winnaar van Megeve, Karl Molitor, werd ditmaal derde, de winnaar van Garmisch Partenkirchen, Hans Han son, negende. Bij de dames vormde Christl Cranz weer een klasse apart. In den prachtigen tijd van 3 min. 25.4 sec. kwam zij door de finish en won haar zooveelsten titel. Een merkwaardig geval deed zich nog voor. De Noor Per Fossum, die in het eer ste gedeelte reeds gevallen was, kwam bij de finish opnieuw ten val, waardoor de electrische tijdopnemer in het ongereede geraakte. De tijden moesten verder met de stop- watcn worden opgenomen. De uitslagen van den afdalingswed strijd voor heeren luiden: 1. en wereldkampioen Helmuth Lantsch- ner (Duitschland) 3 min. 26.9 sec. 2. Josef Jennewein (Duitschland) 3 min. 28 sec. 3. Karl Moliter (Zwitserland) 3 min. 29.6 sec. 4. Willy Walch (Duitschland) 3 min. 3.05 sec. 5. Louis Agnel (Frankrijk) 3 min. 32.8 sec. 6. Vittorio Chierronni (Italië) 3 min. 33.3 sec. 7. Maurice Lafforque (Frankrijk) 3 min. 33.9 sec. 8. Kristofer Berg (Noorwegen) 3 min. 34.8 sec. 9. Hans Hanson (Zweden) 3 min. 35.4 sec. 10. Rudi Cranz (Duitschland) 3 min. 35.8 sec. De uitslagen van den afdalingswedstrijd voor dames luiden: 1. Christl Cranz (Duitschland) 3 min. 25.4 sec. 2. Lisa Resch (Duitschland) 3 min. 39.1 sec. 3. Helga Goedl (Duitsch land) 3 min. 40.7 sec. 4. Fran$oise Matus- sier (Frankrijk) 3 min. 42.9 sec. 5. Mar grit Schaad (Zwitserland) 3 min. 46.2 sec. 6. Isabelle Roe (Engeland) 3 min. 50.7 sec. 7. Cecile Agnel (Frankrijk) 3 min. 51.1 sec. 8. Nini von Arx (Zwitserland) 3 min. 53.4 sec. 9. Laila SchouNilsen (Noorwe gen) 3 min. 55.9 sec. (gevallen). 10. Helen Palmer (Engeland) 3 min. 56.6 sec. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND De uitslagen. Eerste klas Z.H.: Ons EibernestDeetos 14, HKV—Gymnasiasten 40 (gest.). Eerste klas N.H.: DDVLuto 33, Swift Koog Zaandijk 23, Westerkwartier DVD 5—2; SVK—Blauw Wit 1—1 (gest.). Eerste klas Gelderland: ZKCVada 52, HellasRapiditas, 10. Eerste klas Overijsel: DOSAKC 30, HKCGroen Zwart 31, AchillesNaas 5—6. Eerste klas Zuid- VoltPSV 05. AUTOMOBILISME DE RALLYE VAN MONTE CARLO. Prijsuitreiking aan de Nederlandsche deelnemers. In hotel Wittebrug te 's-Gravenhage heeft de K.N.A C. Zaterdag de door de Neder landsche deelnemers aan den Sterrit naar Monte Carlo behaalde prijzen uitgereikt. Evenals andere jaren was weer veel be langstelling van dames en heeren voor deze plechtigheid en er heerschte een prettige, joviale stemming. Daar de voorzitter van de K.N.A.C., jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen, verhinderd was, had de prijsuitreiking plaats door den voorzitter van de Sportcommissie van de K.N.A.C. D. baron van der Goes van Dirx- land. De heer Van der Goes sprak er zijn vreugde over uit, dat de Nederlandsche deelnemers wederom zooveel succes bij dezen sterrit hebben gehad. Onder de 7 eerst-aangekomenen waren niet minder dan 4 Nederlandsche équipes. Bovendien zijn er nog een aantal andere prijzen be haald. Nadat eenige films waren vertoond, welke door de heeren Gatsonides, Cornelius en Keizer-, deelnemers aan den sterrit, tijdens hun tochten waren opgenomen en welke een duidelijk beeld gaven van de moeilijk heden, waarmee men onderweg vaak te kampen had, terwijl men ook de vroolijk< momenten niet had vergeten, vast te leggen op den filmband, werden met een huldigend woord tot de winnaars en winnaressen de prijzen uitgereikt. IJSHOCKEY CANADA WERELDKAMPIOEN. Zwitserland waarschijnlijk Europeesch kampioen. Door een 40 overwinning van Ca nada op de Vereenigde Staten hebben de Trail Smoke Eaters het wereld kampioenschap ijshockey behaald. Hoewel de wedstrijd Zwitserland Tsjecho-Slowakije tot driemaal toe verlengd is, werd er niet gescoord en bleef de stand 00. Vanavond zal men een beslissing nemen. Men ver wacht echter, dat Zwitserland door een beter doelgemiddelde Europeesch kampioen zal worden. De ontmoeting CanadaVereenigde Sta ten is gistermiddag onder groote belang stelling op de Margarethen-ijsbaan te Ba zel gespeeld. Het was een schitterende wedstrijd. De Canadeesche ploeg is wer kelijk de beste, welke de laatste tien ja ren op de wereldkampioenschappen is uitgekomen. De Amerikanen hebben prachtig weerstand geboden, maar de overwinning van Canada was volkomen verdiend. Benoit maakte in de eerste pe riode een doelpunt, toen een der Ameri kanen door den scheidsrechter naar het strafbankje was verwezen. Zestig secon den later maakte Benoit het tweede doel punt, gevolg door het derde door Dame gescoord. Toen Brennan in verband met een fout met een Amerikaan handgemeen raakte vreesde men een oogenblik voor een algemeene vechtpartij, doch de Zwit sersche scheidsrechter stuurde een Cana dees en een Amerikaan van het ijs. In de tweede periode volgde het vierde doelpunt na een schitterenden soloren van Morris. Ook in de laatste periode lieten de Trail Smoke Eaters staaltjes van prach tig ijshockey zien, maar het bleef 4—0. Te Zürich vond de wedstrijd Zwitser landTsjecho-Slowakije, waarbij het Europeesch kampioenschap op het spel stond, voor 15000 toeschouwers plaats. De Zwitsers waren wel iets sterker, maar dank zij de krachtige verdediging der Tsjechen zagen zij geen kans de puck in doel te schieten. Na driemaal verlenging was de score nog steeds blank. De eindstand van de finale-poule luidt: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Canada 3 3 0 0 15—0 6 Ver. Staten 3 2 0 1 3—5 4 Zwitserland 3 0 12 19 1 Tsj echo-Slow. 3 0 1 2 05 1 Duitschland won van Polen met 40 (1_0, 3_o, 0—4)). Het eindklassement is thans: 1. en wereldkampioen Canada, 2. Ver eenigde Staten, 3. en Europeesch kam pioen Zwitserland of Tsjecho-Slowakije, 5. Duitschland, 6. Polen, 7. Hongarije, 8. Engeland, 9. Italië, 10. Letland, 11. en 12. Nederland en België, 13. en 14. Joego slavië en Finland. SCHAATSENRIJDEN MEGAN TAYLOR WERELDKAMPIOENE KUNSTRJDEN. Zondagavond werden de wereldkam pioenschappen kunstrijden voor dames te Praag voortgezet met de oefeningen naar keuze. Zcoals te verwachten viel, behield Me gan Taylor den titel van wereldkam pioene, zonder strijd evenwel, nu zij haar landgenoote, Cecilia Colledge, niet tot concurrente had. De einduitslag luidt: 1. en wereldkam pioene: Megan Taylor (Engeland) plaats- cijfer 5, 373,022 punten. 2. Hedy Stenuf (V.Splaatscijfer 14, 358.094 punten; 3. Daphne Walker (Engeland) plaatscijfer 15, 359,738 punten; 4. Lydia Veicht (Duitsch land) plaatscijfer 18, 355,331 punten; 5. Eva Niklova (Tsjecho-Slowakije) plaats cijfer 27, 350,636 punten. PAARDENSPORT CROSS-COUNTRY OP WAALSDORP De commissie tot organisatie van hippi sche wedstrijden voor bereden officieren te 's-Gravenhage hield Zaterdagmiddag op de Vlakte van Waalsdorp een cross-county, welke zich in een groote belangstelling mocht verheugen. Het parcours, dat circa 2500 meter lang was en 12 hindernissen bevatte, was door de drassige gesteldheid van het terrein vrij zwaar. Kapt. J. v. Breunese leverde op zijn tweede „Net" de beste prestatie en legde het parcours af in 4 min. 44 sec. Zoowel lt.-gen. J. J. G., als gen.-maj. H. T. M. baron van Voorst tot Voorst reden het parcours buiten mededinging en boek ten resp. 6 min. 2 sec. en 5 min. 35 sec. De resultaten luiden: 1. kapt. J. N. Breu nese op Net in 4 min. 44 sec.; 2. kapt. jhr. J. M. P. Sandberg op Bonheur in 4 min. 51 sec.; 3. It. J. van Iterson op rijkspaard in 5 min. 9 sec.; 4. It. C. Diemont op Buck in 5 min. 10 sec.; 5. It. M. P. Feith op Al- lied in 5 min. 12 sec.; 6. kapt. J. N. Breu nese op Maritza in 5 min. 14 sec.; 7. La- wick van Pabst in Micky in 5 min. 17 sec.; 8. It. A. T. J. M. Egter van Wissekerke op Erin in 5 min. 18 sec.; 9. It. W. J. Rijkens op Mentor in 5 min. 26 sec.; 10. res. It. E. Krayenbrink op Afra in 5 min. 29 sec.; 11. res. It. E. A. Bierdrager op Stip eveneens in 5min. 29 sec.; 12. It. A. R. H. Pino op Tommy in 5 mina 33 sec.; 13, It. H. P. Ziel- stra op Oscar in 5 min. 35 sec.; 14. kapt. E. E. T. Dulfer op Paula in 5 min. 36 sec. 'en 15. It. H. F. J. M. Piasmans op Jane in 5 min. 38 sec.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10