OMGEVING ZATERDAG 11 FEBRUARI 1939 DE LE1CSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Bekroond te Brussel. De heer Jac. van Leeuwen alhier behaalde op de We reldtentoonstelling te Brussel met twee Hollander konijnen 1 eerste, 1 tweede en den eereprijs. Bij de zware concurrentie is dit een schitterende praestatie. Geboren: d. van B. Huisjes-v. d. Wolf z. van M. R. v. Houten-Prins z. van J. A. Walraven-Koppers d. van H. W. van Nobelen-van Stein d. van H. C. van der Linden-Koop. Getrouwd: H. J. Voges en A. M. Rusman. Overleden: M. J. Zuiderduin-van der Kraan 77 j. KATWIJK Gemeenteraadsverkiezing. Bij de R. K. Kiesvereeniging zijn thans candida- tenlijsten voor de gemeenteraadsverkie zingen ingediend als volgt (alphabetisch): C. F. v. d. Berg, H. W. Grimbergen en G. A. Ouwerling. Gestemd moet nog worden voor de volgorde op de definitieve lijst. Jubilé. De heer A. v. d. Holst her dacht vandaag den dag, dat hij voor 40 jaar in dienst kwam bij de gasfabriek. Einde Maart zal hij den dienst met pen sioen verlaten. T. B. C. De vereeniging T.B.C.-fonds „Draagt elkanders lasten", omvattende de plaatsen Katwyk, Rijnsburg en Valken burg, hield de jaarvergadering onder lei ding van den voorzitter, den heer B. v. d. Bent. Spr. herinnerde in zijn openings woord aan wat de laatste jaren alzoo ge daan was, o.a. he opruimen van krotwo ningen, het stichten van den Schoolartsen- dienst. Het consultatiebureau voor zuige lingen had veel belangstelling. De heer B. v. Rijn, secr.-penningm., las notulen en jaarverslag In 1938 gaven 25 nieuwe le den zich op. Aan hulpverleening werd voor 9 personen uitgekeerd 1020.De Bouwvakarbeiders hadden op 2 Augustus een vacantiedag opgeofferd om bloempjes te verkoopen ten bate van het fonds. En met succes Een bedrag van 251.72 was de opbrengst. Ook in Valkenburg was de uitkomst zeer mooi geweest. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren B. van Rijn en N. van Rijn, werden met bij na algemeene stemmen herkozen. Hierna rondvraag en sluiting. Een voetbalclub van gemeenteambtenaren? Naar wij vernemen hebben de gemeen teambtenaren alhier het plan opgevat een zelfstandige vo^tbalvereeniging op te richten. Geboren: Leendert, z. van A. Twigt en M. Barnhoorn Jannetje, d. van T. v. Duyn en M. Hou waart -- Johanna, d. van G. de Vreugd en A. Ros Trijntje, d. van H Heemstra en R .v. d. Wal Helena Johanna, d. van P. G. v. d. Eijkel en J. C. Vink Klasina Alijda, d. van J. M. de Jong en A. Noppe Anna Lydia, d. van J. Haasnoot en C. v. d. Plas Ma rie, d. van C. Hoek en L. v. Duyn Ma rijke, d. van C. Hoek en L. v. Duyn Bastiaan, z. van W. Ouwehand en C. v. Duyn. Ondertrouwd: J. de Jong en W. v. d. Plas. Getrouwd: L. v. Duyn en T. Kerk- heijde L. v. d. Plas en S. de estB. Overleden: Maarten Remmerswaal 75 j. Hendrik Jacobus Steenman 66 j. LISSE Bijz. Vrijw. Landstorm. Gisteravond hield de Bijz. Vrijw. Landst., afdeeling Lisserbroek, een feesteiijken propaganda- avond, onder voorzitterschap van den heer B. Berbee, opende deze bijeenkomst en ver welkomde allen. Hierna herdacht hij het overlijden van het lid, den heer Ant. de Bruin. De penningm., de heei M van Tol, bracht het financieele verslag uil. waaruit bleek, dat er een klein nadeelig saldo was Hierna hield de reserve-kapitein J. A. Neijen Jr., propagandist in de stelling van Amsterdam, een korte rede. Medegedeeld werd door den heer Joh v Leeuwen, dat de schietoefeningen zul len beginnen op Donderdag 16 Febiuari en in het geheel 8 weken achter elkaar. Vervolgens werd overgegaan tot dc prijs uitreiking van de gehouden woistrijden. De winnaars waren: le klas schutters: 1. L. Clemens 93 p.. 2. J. A. van Leeuwen 93., 3. N. Dekker 92, 4. C. v. d Lip 91., 5. Jac. Möhlman 90, 6. W. van Graas 9<>, J. P. C. Clemens 89, 8. A. Imanse 89, 9. J. C. Dui venvoorden 87, 10 S. Ley ten 86, 11. J. v. Oosten 85, 12 A. Wijnhout 84, 13. J. de Koo- ker 82, 14. D. Krom 81, 15. P. v. d. Klauw 80, 16. A. Mesman 77, afdeeling scherpschut ters: 1. P. Baartman 95 p., 2. J. v. d. Poll 94, 3 F. Clemens 94, 4. A. v. Leeuwen Czn 92, 5. J. Blitterswijk 91, 6. G. v. Diemen 88, J. J. v. Leeuwen Ezn. 87, 8. A. de Graaf 81, 9. A. Enthoven 80 p. Met een dankwoord sluiting der bijeen komst LEIDSCHEN DAM St. Josephsgezellen. Zondag 12 Fe bruari te half 12 en na het Lof bijeen komst en te 12 uur Paladijnenvergade ring. Maandag 13 Februari te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag 14 Februari te 7.30 uur Muriacongregatie, daarna byeenkomst. Donderdag 15 Februari te 7.30 uur bil jartclub A.D.O. en tooneelclub „Adolf Kolping" en Zaterdag 17 Febr. na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Maandag 13 Februari: H. Mis en Priesterwijding met lichtbeelden door den eerw. moderator, kapelaan Th. van Niekerk. Dinsdag 14 Februari te 7.30 uur Maria- congregatie. Afdeeling Jonge L. T. zelfde program en Donderdag 16 Februari eigen ontwik kelingsavond. Den heer ir. J. G. W. Igna tius spreekt over: „Het verbruik van groenten en fruit en de verschillende fac toren, welke daarop invloed uitoefenen". A. V. V. Gisteravond kwam de R. K. Sportvereeniging A.V.V. in het R. K. Ver- eenigingsgebouw aan de Damlaan in jaar vergadering bijeen. De geestelijk adviseur, kapelaan Went- holt richt een hartelijk woord tot de ju nioren en deelt mede, dat het de bedoeling is iedere maand een bijeenkomst te hou den om zooodoende meer contact te hou den en naast het lichamelijke ook het gees telijke te beoefenen. Bij de bestuursverkiezing worden de af tredende leden de heeren W. Vader, Th. v. d. Meer en C. Arkesteijn herkozen, ter wijl tot voorzitter wordt herkozen de heer W. Vader. Tot commissarissen worden herkozen de heeren W. J. de Jong, W. v. d. Meer en G. van Veen. In bespreking komt de kwestie van een nieuw terrein. In verband met bouwplan nen moet het terrein aan de St. Willibror- dusstraat met ingang van Mei a.s. ont ruimd zijn. Het bestuur heeft reeds stap pen gedaan voor een nieuw terrein en de onderhandelingen voor een mooi nieuw terrein verkeeren reeds in een vergevor derd stadium en zullen wel slagen. Staan de de vergadering werd gebeden voor de zielerust van Z. H. den Paus. Bouwrijp maken van grond. De N.V. Maatschappij tot exploitatie van Onroe rende goederen „Stadsuitbreiding Noorder kwartier te Den Haag, aldus deelen B. en W. de raad mede, is eigenaresse geworden van het terrein begrensd door de St. Wil- librordusstraatvan Ruijsdaellaan en de St. Bonifaciusstraat. Zeer ernstig zit de be doeling voor dit terrein op korten termijn in exploitatie te brengen. De gronden be stemd voor aanleg van straten, plantsoenen en water, zullen door genoemde Mij. „om niet" aan de gemeente afgestaan worden. Bedoeling is voorts, dat de werkzaamheden terzake bouwrijp maken, waaronder te ver staan het aanleggen der straten, trottoirs,' beplanting, plantsoen, w|ter, rioleering, kortom alle werken, welke uit het bouw rijp maken van het terrein voortvloeien, door haar zelf worden uitgevoerd, waar voor slechts enkele eigen arbeidskrachten zullen worden tewerkgesteld, terwijl de verdere benoodigde werkkrachten via de plaatselijke arbeidsbemiddeling alhier zul len worden betrokken Voor de richtige uitvoering zal door de Mij een solide bank garantie verstrekt worden, terwijl o.m. voor de van gemeentewege verrichte en nog te verrichten werkzaamhöden, enz. 3500.zal worden gestort. Met het oog op de aanwezigheid langs de St. Bonifaciusstraat van den tuin van de heer C. van Heiningen is het noodig, dat enkele werkzaamheden zeer spoedig worden uitgevoerd, n.l. het leggen van het diep- riool in de St. Bonifaciusstraat en in de nieuw aan te leggen straat, alsmede het uitgraven van den grond voor de water party. Bedoelde werkzaamheden zullen uiterlijk half Maart a.s. tot stand moeten zijn gekomen, omdat anders noodwendig zal moeten worden ëtwach toi het a.s. na jaar, wat B. en W. niet gewenscht achten. Waar genoemde Mij. inmiddels ook eige naresse is geworden van terrein aan de overzijde van de St. Willibrordusstraat en het de bedoeling is ook dit terrein na de totstandkoming van bovengenoemd terrein, ook bouwrijp te maken, wordt het op prijs gesteld nu reeds ook daarop de ontgraving voor de waterpartij en het leggen van het diepriool te bewerkstelligen. De kosten aan een en ander vertonden, worden begroot op 25000.—, voor welk bedrag vermin derd met voornoemd bedrag ad 3500.— genoemde Mij. bereid is bankgarantie te verstrekken. Vermits het hier geldt een zaak, welke ongetwijfeld de ontwikkeling der gemeente zeer ten goede zal komen en de werkverruiming er voorts in beduiden de mate door bevorderd wordt, wil het B. en W. voorkomen, dat aan de totstand koming er van de volle medewerking moet worden verleend en zij stellen den raad derhalve voor te besluiten aan de uitvoe ring van het plan volle medewerking te verleen en en in verband hiermede het con cept-besluit tot wijziging der gemeente- begrooting 1939 vast te stellen. Ten aanzien van de uitvoering van het overige gedeelte van het plan, hopen B. en W. spoedig in de gelegenheid te zfo'n de noodige voorstellen ter tafel te brengen. NOORDWIJKERHOUT Volksbond. In café „de Zwaan" had Vrijdagavond een ontwikkelingsbijeen komst plaats voor de afdeeling Noordwij- kerhout van den R.K. Volksbond. Deze samenkomst was speciaal bestemd voor de vrouwen der leden, hoewel de mannen ook toegang hadden. Bij de opening door voor- zitte v. d. Togt sprak deze er zijn teleur stelling ver uit, dat zoo weinig vrouwen gehoor aan de oproep gegeven hadden. Veel mannen waren ook niet aanwezig. Al vorens met de vergadering verder te gaan verzocht de voorzitter gezamenlijk een gebed te storten voor Paus Pius XI die vandaag overleden is. Staande werd hier aan gevolg gegeven. Hierna werd een kop koffie gepresenteerd en ving de spreker van den avond, districtsbestuurder Ange- nent, aan met zijn lezing over het werk van den Volksbond in de afgeloopen 50 jaar. Deze lezing werd met belangstelling door de aanwezigen gevolgd. By de sluiting der byeenkomst bedankte de voorzitter den heer Angenent voor zijn bereidwillig heid om dezen avond in Noordwijkerhout te ksmen spreken. Aan den uitgang werd als gewoonlijk wederom gecollecteerd voor het fonds Hulp in Nood. Geboren: Wilhelmus Johannes, z. van J. Turenhout en A. A. Caspers Catha- rina Adriana Maria d. van N. W. van Pari don en A. J. M. Beyers Johannes z. van H. van Rossum en 1. Westerdaal Casper Hendrik Maria z. van H. Duivenvoorden en J. A. van der Lans Cornells Adria- nus Simon, z. van Th. J. van Haaster en M. Wennekers Gerardus Petrus, z. van W. j. van den Berg en van M. C. van der Slot Jacobus Johannes Petrus z. van Q. Th. Pennings en A. A. Meskers Theresia Mar iad. van H. C. van der Geest en M. van den Berg Hubertha Theodora d. van P. H. Brama en C. H. Steenvoorden Margaretha Maria Johanna d. van F. M. S. Ruigrok en van G. A. Wiering Cornells Gerardus z. van P. H. Geeriings en M. de Rijk Henrica Agatha Maria, d. van C. A. Dobbe en C. M. Hulsebosch Johannes Nicolaas Petrus, z. van H. C. Duivenvoorde en Th. E. Broefhof Jo- nannes Maria, z. van J. de Groot en J. van Steijn Anna Maria, d. van P. W. Heems kerk en C. M. Mooijman Hendrikus Jozef, z. van A. van den Nieuwendijk en J. A. Mens. Overleden: J. M. Overmeer, 57 jaar, echtgenoote van F. van Roode J. C. M. Stuij, 47 jaar, echtgenoot van G. Akker mans Johanna Vink, 82 jaar, weduwe van C. P. van Maris Th. van Dam, 50 jaar W. M. Poppelaars, 40 jaar J. Koster, 59 jaar, weduwnaar van E. Ko- ningl, echtgenoot van J. B. Meyer W. Bol, 72 jaar, weduwnaar van A. Kemp, echtgenoot van B. C. Pickhard J. L. Turk, 25 jaar P. van Boheemen, 66 jaar, echtgenoot van M. M. Mesker H. J. Th. Beumer, 55 jaar, echtgenoot van C. E. L. Meeder J. C. Erkens, 90 jaar, weduw naar van A. van der Velden J. H. Derk- sen, 57 jaar J. F. A. Kriek, 69 jaar, echtgenoot van H. P. A. Overdijk J. A. Rodenburg, 23 jaar. Getrouwd: C. G. van Gijlswijk, 32 jaar, en J. H. Vrolijk, 31 jaar W. N. Bakker, 25 jaar, en E. C. van Berkel, 24 jaar ZILK GEVOLG VAN DE VERDUISTERINGS PROEF. De ziekte van Weil gekregen. By de verduisteringsproef, eenige weken geleden, geraakte de heer L. vanwege de duisternis te water. Aanvankelijk liet het zich aanzien dat hij er met een nat pak zou afkomen. Dezer dagen echter moest de heer L., die onderwyzer is alhier, op last van den dokter naar het Academisch zie kenhuis te Leiden worden vervoerd. De dokter constateerde ziekte van Weil. NOOTDORP DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Er komen automatische seinen. Op het door den burgemeester van Ncotdorp naar aanleiding van het laatst, zich op den onbewaakten overweg in den Veenweg den Haag—Utrecht in Decem ber 1938 voorgedaan hebbende ongeval, aan den Minister van Waterstaat verzon den telegram, waarin de Burgemeester in grijpen in den hoogst gevaarlijken toe stand verzocht, heeft de Burgemeester he den van genoemden Minister mededeeling ontvangen, dat deze besloten heeft by de zen overweg eerlang voor Rijksrekening automatische seinen aan te brengen. Deze mededeeling zal onder de bevol king, veie ouders van schoolgaande kinde ren en de vele weggebruikers ongetwijfeld een zucht van verlichting deen opgaan en zeer groote voldoening brengen. Namens de bevolking heeft de Burge meester dan ook den Minister telegrafisch warmen dank gebracht voor de genomen beslissing. OEGSTGEEST Adel in livrei. Wij herinneren nog even aan de uitvoering van „Adel in li vrei", het amusante vastenavondstuk. De kaartenverkoop \yerd een onverwacht suc ces, zoodat wij kunnen rekenen op een uitverkochte zaal. Nog zijn eenige kaar ten verkrijgbaar. Morgen zal van 10—1 uur in het gebouw gelegenheid zyn tot be spreken van plaatsen; ook dan en des avond worden nog kaarten aan de zaal verkocht. De aanvang zal zyn onmiddel lijk na het Lof. Roode Kruis. Glscteravond is in het patronaatsgebouw een bonte avond gehou den, georganiseerd door de afd. Rijnland van het Roode Kruis. De voorzitter der afdeeling, prof. dr. Lignac, opende dezen avond en heette de aanwezigen welkom en gaf vervolgens een uiteenzetting over het doel en streven van het Roode Kruis. Deze avond, aldus spr., is georganiseerd om de beschikking te krij gen over meer kasgeld. Uitbreiding van materiaal is dringend noodig en de plan nen der afdeeling vragen eveneens het noodige geld. Na de commissie van voorbereiding, be staande uit de dames mevr. v. Gerrevink, mevr. dr. Hoogendoorn en den heer Senn v. Bazel dank gebracht te hebben voor de or ganisatie van dezen avond verklaarde prof. Lignac de byeenkomst geopend. De heer Senn v. Bazel, die tevens als conferencier optrad, gaf daarna een uiteen zetting van het uit te voeren programma, dat bestond uit zang van mej. Julis Ar- desch van Hameil, Quadrille-dans, Javaan- sche en boeren-dans, muziek enz. Kortom een bonte verscheidenheid. De Javansche dans werd uitgevoerd door mej. Lamidjah, die een welverdiende bloemen hulde in ontvangst had te nemen. Vermelden wij tenslotte, dat mevr. Wei landKloots de zangnummers begeleidde, terwijl mej. M. Houtkamp de andere da mes accompagneerde. De heer Senn v. Bazel dankte ten slotte alle medewerkers en bood de verschillende dames bloemen aan. Het batig saldo van dezen avond be draagt plm. 70, dat zeer zeker een mooi resultaat genoemd mag worden, RIJNSBURG Raadslidmaatschap. De heer G. v. Duyn heeft als raadslid bedankt. De op volger van v. D. op de lijst der Chr. Ar beiderspartij is G. v. Egmond Jacz. Bloemenhandel. Zoodra de zon zich iaat zien wordt de aanvoer van getrokken tulpen, narcissen, hyacinthen, enz. buiten gewoon groot. Eenerzijds geeft dit voor deel aan de trekkers omreden dit een aan zienlijke besparing geeft op de brandstof, anderzijds geeft het meestal verlies aan gezien de aanvoer buitengewoon toeneemt en daardoor de prijzen dalen. De noteerin gen waren: Voor Tulpen per dozijn: Will. Cop land 17—20 ct. Pr. v. Oostenrijk 13—17 ct. La Reine 1418 ct. Gele Prins 1518 ct. Fred. Moore 1013 ct. King of the Yellow 1216 ct. Zenaber 1420 ct. Gouronne d'or 1620 ct. La Matalas 11—14 ct. Goud vink 1821 ct. Corona 2023 ct. Mr. Tu- bergen 1720 ct. Pelikaan 1924 ct. Peach Blossom 1824 ct. Wililam Pitt 2428 ct. Edit Edi 21—27 ct. Narcissen: Golden Sour 710 ct. King Alfred 15—20 ct. Helios 12—16 ct. Victoria 1317 ct. All. Pierson 1216 ct. El Toreador 13--17 ct. Ibis 12—16 Son- ja 1417 ct. Grand due 25—32 ct. Rose Copland 2229 ct. Victoir d'Olivierre 15— 20 ct. Fabiola 1722 ct. Electra f 22 ct. Witte Valk 19—23 ct. Albino 30—36 ct. Rijzende Zon 1822 ct. Oranje Nassau 2127 ct. Globe 1720 ct. Telescopium 1620 ct. Rartigon 2228 ct. Glory 12 15 ct. Poeticus Ornatus 59 ct. Servantes 610 ct. Laurens Koster 1620 ct. Ame rica 1519 ct. Hyacinthen per 100: Bismarck. ƒ3.505.50. L'lnnocence 3.607.20. Mar coni 1.803.70. Moreno 1.102.90. Gertrude 2.104.60. Dames 3.205.40. Garibaldi 2.00—4.20. Lieber f 1.80—3.10. Crocus per 100 bos: Purpurea 6090 ct. Crocus wit 1.10—1.30. Walter Scot 2040 ct. idem geel 5080 ct Bruno 20—40 ct. SASSENHEIM Narcissententconstelling. De a.s. „show van het seizoen" zooals de anrcissententoonstelling genoemd wordt zal gehouden worden van 14 ot en met 18 Februari as. De commissie van Bloemluf-t heeft de grootste moeite om aan alle aan vragen om plaatsruimte te voldoen. Voor Tulpen is de geheele middentafel gereser veerd, terwijl ook Hyacinthen nie zullen ontbreken. Als prijzen zyn o.a. beschikbaar: de 3 bekende wisselbekers (19361937—1938) een zilveren beker beschikbaar gesteid door de directie van het H.B.G., een gou den medaille van „De Narcis". De jury zaJ bestaan uit de heeren: J. F. Cr. Dix, Chr Eggink, D. W. Lefeber, J. M. van Til en J. v. d. Wilden. A.R.K.A. Onder presidium van den heer M. P. A. Meissen, secretaris-ontvan ger van Voorhout vergaderde de afdeeling Bloembollenstreek van de Algemeene Roomsch-Katholieke Ambtenarenvereeni- ging in hotel „Het Bruine Paard" te Sas- senheim. De voorzitter wees op de groote activi teit welke in het afgeloopen jaar ontwik keld was al heeft de buitenwereld daarvan niet te veel bemerkt. Spr. roemde de bij zondere medewerking welke men had mogen ondervinden van den geestelijk adviseur, den weleerw. heer Jacq. Schmidt, kapelaan te Sassenheim. Spr. deelde mede, dat er een „grens wijziging" heeft plaats gehad n.l. dat War mond thans ook tot de afdeeling is gaan behooren. De afd. omvat thans de gemeen ten: Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noordwijk, Noordwijkerhout, Bennebroek en Warmond. Eenige nieuwe leden werden daarna ge ïnstalleerd. Het eerstvolgende jaarboekje der A.R.K.A. zal in 1940 verschijnen. Be sproken werd nog de benoeming van leden voor het scheidsgerecht voor de ambte naren bij de N.V. Electriciteitsbedrijf H.L.S. te Lisse. EEN STOPNAALD ontbreekt op alle auto'sde naald van den snelheidsmeter ver- ilt n niet. da> uw rem weg vervieivoudigi als aw snelheid verdubbelt I U kunt pas goed autorijden, als n erkent: STOPPEN IS MOEILIJKER DAN RIJDEN! Door de heer L. van Reyen (Noordwijk) werd het financieel jaarverslag uitgebracht De begrooting voor 1939 sluitende in inkomsten en uitgaven met een bedrag van 525.03 werd vastgesteld met 5.53 voor onvoorzien. A.s. contributie wordt f 421.20 geraamd. Een zeer bescheiden bedrag voor een 40 leden tellende vereeniging. Voor de daarna aan de orde zijnde bestuursverkie zing feliciteert den geestelijk adviseur den heer van Reyen (Noordwijk) met zijn be noeming te Raamsdonkveer, doch betreurt zijn heengaan voor de afdeeling. Ook de voorzitter spreekt den heer van Reyen toe en dankt hem voor al hetgeen hij heeft De heer van Reyen wordt tot eere-lid benoemd. De heer Meissen wenscht zich niet meer als voorzitter beschikbaar te stellen, In zijn plaats wordt de heer H. J. Lycklame (Hillegom) gekozen. De heer Meissen werd als bestuurslid herkozen in de plaats van den heer v. Reynen kwam de heer P. de Boer (Noordwijk). Over de door den heer de Jong (ont vanger van Noordwijkerhout) gehouden causerie: Vereenvoudiging in de Gemeente- Administratie en de Gemeente-financiën, ontspon zich een zeer interessante gedach ten wisseling. Bij de rondvraag werd de viering van het 7de jaarfeest besproken, alsmede het a.s. A.R.K.A. congres. Personalia. De volontair ter gemeente secretarie de heer van Regteren-Alten^ is benoemd tot tydelijk ambtenaar ter secre tarie te Vreeswijk. T.B.C.-BestrJjding. Donderdag 13 Fe bruari, a.s. zal ten bate van de T.B.C.-be- strijding een olicbollendag gehouden wor den. Het bekende dames-comité heeft de organisatie ter hand genomen. Eventueele bestellingen worden gaarne aangenomen door St. Bernardus-gesticht en huize Be- thesda. VOORSCHOTEN K. J. M. V. Woensdag a.s. gewone bijeenkomst. Als spreker zal dien avond een der bestuursleden fungeeren. Onder werp: „De Iersche kwestie". Komt allen! Nieuwe leden zijn ten allen tijde harte lijk welkom. WARMOND Hanze. Onder voorzitterschap van den heer F. Slager, hield de Hanze een vergade ring in hotel „De stad Rome". Na notulen-lezing door den secretaris, den heer S. G. van Styn, deelde de voorz. mede, dat binnenkort ook in deze gemeente de actie naar een nieuwe gemeenschap zal worden ingeluid en hij vertrouwde, dat ook de leden van de Hanze hun volledige medewerking zouden verleenen. Het woord was hierna aan den heer Burcksen, hoofd der R.K. School, alhier, die als onderwerp voor zyn lezing had geko zen: „Het onderwijs voor onze kinderen". Aan de hand van een achttal te dezer zake ingekomen vragen, behandelde spreker ach tereenvolgens het gewone lager onderwys, het u.l. onderwijs en het mulo onderwys, het ambachts- en huisonderwijs en tenslotte het middelbaar en hooger onderwijs. Na drukkelijk wees spreker er op, dat de ouders, alvoxens een beslising to nemen over de toekomst hunner kinderen, zich er wel terdege rekenschap van moeten geven, of hun kinderen aanleg hebben voor ver dere studie. Wie anders dan het onderwij zend personeel kan te dezer zake het beste van advies dienen? Zy immers hebben ge durende zes a zeven jaar de gelegenheid gehad de kinderen in hun ontwikkeling en groei te observeeren. Met klem wees spre ker het fabeltje af, als zouden onderwijzers door antipathie gedreven de verdere ont wikkeling van sommige kinderen tegen houden. Het was voor de vele aanwezige ouders een zeer leerzame avond en het Is daarom te betreuren, dat weer verschillende leden, die bij een dergelijke uiteenzetting groot belang hebben, schitterden door afwezig heid. Na hartelijk dankwoord sluiting. St. Jcsephgezellen. Zondag 12 Febr., des avonds om 8 uur, allen present op onze propaganda-avond. De gezellen worden verzocht deel te nemen aan de algemeene H. Communif onder de H. Mis van 8.30 uur Maandag a.s. begint de verplichte byeenkomst om 8 uur precies. Het onder werp „Stamt de mensch van de aap af" zal worden besproken door den heer Th. v. d. Zalm. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7