Laatste berichten Burgerlijke Stand AGENDA - ioi>q DE LE5CSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal Bij or.ze agenten /O cent per week; f 2 60 per kwartaal Franco per post t 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel, ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes boogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. V BOE WORDT HET WEER? ZACHT EN VOCHTIG. De Bilt seint: Verwachting: Voor het geheele land: Zacht weer, plaat selijk mistig, overigens meest zwaar be volkt, eenige lichte regen of motregen, matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: betrokken, matige Z. W. wind, 7 gr. C. Vlissingen: mist, matige, W. Z. W. wjnd, 7 gr. C. De Bilt, motregen en mist, matige Z. W. wind, 8 gr. C. Groningen: betrokken, matige Westelijke wind, 8 gr. C. Maastricht, betrokken, matige W. Z. W. wind, 5 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk over Frankrijk nam in zijn kern iets in beteeke- nis af. Het breidde zich echter nog verder naar het Noorden uit. Een breede stroo- ining van warme vochtige Oceanische lucht massa's dringt steeds verder naar het Oos ten door en verdrijft thans de koude lucht uit Scandinavië. Over geheel West-Euro pa zijn de ochtendtemperaturen ver boven normaal. In de bovenlucht is de tempera tuur zeer hoog. De nulisoterm ligt boven oris land op ongeveer drie duizend meter hoogte. Ook de bergstations in Duitschland, Zwitserland en Zuid-Frankrijk melden weer hoogere temperaturen: Saentis 2500 meter hoog, rnin 4 graden Celsius, Jung- fraujoch 3450 meter hoog, min 5 graden Celsius en de Mont Ventaux 1900 meter, plus 17 graden. Alleen in Zuid-Frankrijk was de temperatuur tengevolge van nach telijke uitstraling vrij laag, doen slechts op enkele stations onder het vriespunt. Op de Britsche Eilanden en in de omgeving van ons land blijft het weer over het alge meen zwaar bewolkt doch betrokken met tijdelijke opklaringen. Hier en daar valt rog lichte motregen, terwijl zich plaatse lijk mistgebieden gevormd hëbben. Een r.ieuwe storing deed hedenmorgen in Ier land den barometer dalen, terwijl zich ver in het Zuid-Westen op den Oceaan een diepe depressie ontwikkelt. Het oude mi nimum nadert thans IJsland en deed ook oaar de temperatuur tot boven normaal stijgen. In de Poolzee steeg de luchtdruk, zoodat de aanvoer van arktische luchtmas- sas naar Noord-Scandinavië minder wer den. LUCHTTEMPERATUUR. 9.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.J Van Zaterdagnamiidag 5.34 uur tot Zondagmorgen 6.54 uur, van Zondagnamid dag 5.36 uur tot Maandagmorgen 6.53 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 12 Febr. voorm. 8.45 en nam. 9.10 uur; op Maandag 13 Febr. voorm. 9.55 uur en nam. 10.20 uur. Maan op 2.27 uur Zondagnacht. Maan onder 11.07 uur Zondagmorgen. Maan op- 3.23 uur Maandagnacht. Maan onder 11.52 uur Maandagmorgen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 5243 Sigarenmagazijn Le Confiance", Leiden, Breestraat 154. Bovengenoemde zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Sigarenmagazijn „La Confiance" (B. P.). Venn.: G. J. Straks en W. H. Straks, Lei den. 6801. N.V. „Duralinit" Naadlooze-vloe- ren Fabriek, Katwijk aan Zee, Tramstraat 67, vloerenfabriek. Uittr. Dir.: G. J. van der Linden, Katwijk aan Zee, met ingang van 9 Febr. 1939. (11 uur v.m.). Onderstaande circulaire werd dezer da gen verzonden aan de Hoofden van inrich tingen van openbaar en bijzonder onder wijs. COMMISSIE INZAKE LUCHT BESCHERMING VOOR DE SCHOLEN. Nu de cursussen voor het onderwijzend personeel in vollen gang zijn en zij ver moedelijk voor 1 April zullen zijn geëin digd, heeft onze Commissie gemeend, dat (in afwachting van de definitieve vast stelling van het algemeen plan voor lucht bescherming in onze stad) nu daadwer kelijk de hand aan den ploeg moet worden geslagen om datgene te doen wat reeds thans mogelijk is. Dit nu is ten aanzien van een belangrijk onderdeel van de luchtbescherming, n.l. de evacuatie, d.w.z. het onder geleide buiten het schoolgebouw brengen der leerlingen, mogelijk. Zoodra het bovenbedoelde algemeene plan zijn beslag zal hebben gekregen, zal worden vastgesteld, waarheen de kinderen moeten worden gebracht als zij het gebouw heb ben verlaten Dringend verzoeken wij u die evacuatie met het onderwijzend personeel uwer school zoo spoedig mogelijk onder oogen te zien Wij meenen goed te doen u hierbij en kele aanwijzingen te geven. In de eerste plaats dan achten wij het noodzakelijk, dat op elke school het hoofd of indien deze dat beter of geschik ter mocht achten, een der overige leer krachten, zich met alles wat de luchtbe scherming aangaat, belast en dat ieder zich tijdens de evacuatie aan diens leiding on derwerpt. Verder verzoeken wij u in de bijeen komst met het personeel uwer school de volgende punten zoo nauwgezet mogelijk onder oogen te zien: lo. Welke leerkrachten uwer school zijn in geval van oorlog ter beschikking van de school? 2o. Moeten de leerlingen hunne overjas sen, mantels e.d. al dan niet aanhouden of al dan niet in het schoollokaal bij zich houden? 3o. Hoe moet de volgorde zijn, waarin de klassen het gebouw verlaten (de jong- sten al dan niet het eerst)? 4o. Op welke wijze gaat men de trap af (al dan niet achterwaarts)? 5o, Welke maatregelen kan men nemen voor het vervoer van gebrekkige leerlin- - gen of voor hen die een angstaanval of flauwte krijgen? 6o. Moeten voor het verleenen van bij stand ook de oudere leerlingen worden in geschakeld? (Leider en overig personeel moeten de handen vrijhouden). 7o. Moet de buitendeur al dan niet ge sloten zijn? (Hierbij ook denken aan tocht deuren, dubbel deuren, nooduitgangen en aan een vaste plaats voor de sleutels van buitendeuren). 8o. Elke leerkracht houdt zijn klasse (groep leerlingen) bij elkaar. 9o Terugkeer in de school (rekening houden met de mogelijkheid, dat na een luchtaanval de omstandigheden veranderd kunnen zijn). Is dit alles in de personeelsbijeenkomst nauwkeurig onder oogen gezien, dan ver dient het aanbeveling een en ander schrif telijk vast te leggen en ter kennis te bren gen van elk lid van het onderwijzend per soneel der school. Eerst daarna kan met de oefeningen worden begonnen. Beleefd doch dringend doen wij een be roep op u om een en ander zoo spoedig mogelijk in een bijeenkomst met het on derwijzend personeel uwer school te be spreken en de resultaten dier bespreking vóór 20 Februari a.s. ter kennis te bren gen van onze Commissie (Groenhoven- straat 24). Wat het lager- en uitgebreid lager on derwijs betreft mogen wij ■=- zij het wel licht ten overvloede er de aandacht op vestigen, dat, alvorens tot beoefening van de evacuatie wordt overgegaan, goedkeu ring behoort te worden gevraagd aan den betrokken Inspecteur, Indien althans voor die beoefening afwijking van den lesroos ter noodig mocht zyn. Ten slotte merken ij nog op, dat u zich voor het stellen van vragen, het maken van opmerkingen etc. kunt wenden tot den Secretaris van onze Commissie. De Commissie inzake luchtbescherming voor de scholen, H. A. VRIEND, Voorzitter. A. v. d. NEUT, Secretaris. N.B. Luchtalarm wordt aangekondigd door sirenen met op- en neergaanden tcon; luchtgevaar geëindigd wordt ken baar gemaakt door het luiden van de kerkklokken. Bioscopen. Lido. DE GOUDEN KOOI Uit de twee films, die het Lido-theater deze week biedt, blijkt weer eens te meer, welk een rol Europa in het gedachteleven der Amerikanen speelt: beide films vinden hun ontknooping in Frankrijk. De eerste „Eerlijk duurt het langst" iaat ons zien, hoe twee Amerikaansche jongelui naar de Riviera gaan, om in het vermeende kasteel van den vader der bruid te trouwen. Deze bezit echter geen kasteel en daar hij door minder eerlijke praktijken den kost ver dient, weet hij ook een kasteel te huren, zij het dan slechts voor een week. Intusschen komt de echte huurder, een Schotsche lord, ineens binnenvallen, maar door het door tastend optreden van den rentmeester eigenaar wordt de situatie van het oogen- blik gered. Maar deze goedige rentmeester doet dit toch alleen, omdat hij intusschen op de bruid verliefd is geworden. Doordat de vader van de bruid, vlak vóór deze trou wen zal met den Amerikaanschen ban kierszoon, een openbare biecht spreekt in de kerk, loopt de bruidegom-in-spe weg en is er voor den rentmeester-graaf nog net tijd genoeg om Le trouwen. Dit op zich reeds aardige gegeven- is, mede door ver schillende typen van gentlemen-oplich ters, tot een zeer prettigen film gemaakt. „De gouden kooi" heeft als achtergrond den wereldoorlog. Een tot soldaat geklee- de cowboy komt toevallig in aanraking met een actrice en wordt langs allerlei kronkel wegen op haar verliefd. Het zal echter lang duren voor deze liefde beantwoord wordt en vlak vóór zijn vertrek naar Frankrijk dreigt nog alles spaak te loopen, hoewel hij zelfs tegen het verbod in het kamp verlaten heeft. Om hem de illusie te gunnen, als haar man in den oorlog te gaan, trouwt zij hem dan, zelfs uit liefde. Als hy echter ge sneuveld is, verneemt haar manager dit het eerst; en ondanks al de doorgemaakte ont goochelingen trouwt deze haar dan. De wijze van voorstelling is een lofwaardige poging der Amerikanen, iets te begrijpen van het diepere, dat in den mensch om gaat. Het Nederlandsch journaal staat natuur lijk in het teeken van Prinses Beatrix, het buitenlandsche geeft o.m. zeer interessante opnamen uit Catalonië. Luxor. PROBLEMEN DER JEUGD. Ook deze week werden in het voorpro gram van het Luxor-Theater de wonder baarlijke ervaringen van Flash Gordon op de Planeet Mars in tweede instantie voort gezet en een grooter stuk fantasie hebben wij nog nimmer gezien. De planeetbewo ners beschikken hier over een energie en vernuft op technisch gebied, waarbij de aardbewoners verre ten .achter zijn en de meest vreemdsoortige en oorlogszuchtige tooneelen spelen zich af in den strijd tus- schen Koning Ming, dè klei-bevolking, de woudmenschen en de bekoorlijke Koningin Azura. Men valt van de eene sensatie in de andere, waarbij Flash Gordon toch zijn doel bereikt om de geheimzinnige machine, waarmede Moeder Aarde met vernietiging wordt bedreigt, te vernielen. Menschen, die van een dergelijke sensatie houden, kun nen deze week, maar uok de volgende week, als het derde deel draait, van harte genie- ten. De interessante en boeiende film „Pro blemen der jeugd" schept een geheel andere sfeer, waarin een werkelijk opvoedkundig probleem is verwerkt, niet alleen bestemd om door de jeugd te worden gezien, maar vooral voor de ouderen.-In deze film wor den fel belicht de groote problemen der huidige wereld zoowel op moreel als so ciaal gebied. In deze film zien wij ons ver plaatst in een Meisjesgymnasium, in de klas 6B waar Prof. Adonis (Hans Leibelt), zich als een eminente leeraar ontpopt en door zijn leerlingen op de handen wordt gedragen. Hij werkt onder zijn leerlingen onder het motto „stél1 vertrouwen in de jeugd", een opvoedingssysteem, waarmede zijn collega's het in het geheel niet eens zijn en dat volgens hen indruischt tegen alle regelen der opvoedkunde. Het ergste voor Prof. Adonis is, dat zij gelijk dreigen te krijgen, als er in de klas een diefstal plaats heeft. De Prof. houdt echter aan zijn systeem vast en ondanks het bijna hopelooze van het geval, heeft hij succes, zoo zelfs dat zyn collega's hem prijzen en bewonderen om zijn tact. Het is een gloed volle film, waarbij de rolverdeeling in goede handen is. Met het uitgebreide en goed verzorgd wereldjournaal geeft Luxor deze week een interessant program. Rex. AVONTUUR IN BARCELONA Deze week is er voor liefhebbers in Rex volop te genieten. Hoewel in de film „Avontuur in Barcelona" de romantische sfeer niet ontbreekt is deze rolprent vol spannende avonturen, zich afspelend bij het begin van den burgeroorlog in Spanje, De secretaresse van een adellijke familie (Loretta Young) ontvlucht haar betrek king met medeneming van een zeer kost baar parelsnoer. Op weg naar Spanje ont moet zij een detectieve van Scotland Yard, gespeeld door Don .Ameche met wien zij meer dan vriendschappelijke betrekkingen aanknoopt. Don Ameche krijgt intusschen van zijn chef de telefonische opdracht deze secretaresse te arresteeren en haar met het parel collier naar Londen te brengen, doch tydens dit gesprek breekt de burger oorlog uit. Vele moeilijkheden worden hun in den weg gelegd, vele malen dreigt hen de dood, maar ondanks alles weten zij met de kostbare buit te ontsnappen uit het gevaarlijke Spanje. Vele transacties heb ben met het parelcollier plaats gehad, doch de detectieve weet het geheim te ontslui eren en de secretaresse ais zijn vrouw naar Engeland terug te voeren. Voor de pauze ziet men de film „Tarzan en de groene godin" een Tarzan die geheel verschilt bij de vorige films van dezen aap- mensch. Tarzan helpt deze keer een expeditie in de wildernissen van Guatamala een afgods beeld stelen, de „groenen godin". Maar er is nog een tweede expeditie met dit doel op reis gegaan, die dan ook de „groene godin weet te bemachtigen". Er ontstaat nu een strijd tusschen deze twee expedities, doch ook de inboorlingen n engen zich hierin, want zy zijn hevig verontwaardigd over dezen heiligschen- nenden diefstal. Tarzan onderscheidt zich echter dapper en weet zijn belagers steeds onschadelijk te maken. .Hij verovert we derom „de groene godin" en probeert haar naar Europa te transporteeren wat echter niet gelukt. Wat de vbrdjre lotgevallen van de godin dan wel zijn, kan men beter zelf gaan zien. Een onderhoudend programma dat nog wordt aangevuld .met ëën actueel journaal Trianon. KATJA EN DE GEHEIMZINNIGE MISDAAD. Een zeer gevarieerd programma wordt deze week in het Trianon-theater geboden. Na het Journaal, waarin o.m. het leed van de Spaansche vluchtelingen tot uiting komt, een komische film en een teekenfilm, waarna als hoofdnummer voor de pauze „De Geheimzinnige Misdaad". Boris Kar- loff speelt hierin een hoofdrol, d e hoofd rol wordt gespeeld door een ander, die de geheimzinnige misdaad bedreef en waar voor Boris Karloff werd aangezien. Het drama speelt zich af op een Amerikaansch artillerie-eiland, waar de dood onder de meest geheimzinnige omstandigheden tel kens opnieuw slachtoffers maakt. Boris Karloff, in vroegere films zelf zoovele ma len ontmaskerd, zorgt voor de ontsluiering van het geheim, evenwel ten koste van zijn leven. „De Geheimzinnige Misdaad" is een film van spanning en sensatie, maar tevens van voortreffelijk spel. Na de pauze krijgen we „Katja", een Fransche film met de voortreffelijke film speelster Danielle Darrieux in de hoofdrol met als tegenspeler John Loder als Czaar Alexander, heerscher aller Russen. Deze film werd vervaardigd naar den roman van Lucille Ducaux „Princesse Marthe Bi- besco", doch zooals de laatste tyden meer en meer gebruikelijk de film wil niet in alle opzichten historisch genoemd zijn en vele personen zijn gefingeerd. Dat behoefde er eigenlijk niet uitdruk kelijk bij vermeld te worden, want dat ziet men uit het verloop der historie vry duidelyk. De jonge Czaar laat zich verteederen door een prinsesje, 'n vrij kwajongensach tig juffertje uitstekend door Danielle Darrieux getypeerd en zy weet hem zoo te beinvloeden, dat hij een bezoek aan de Parijsche wereldtentoonstelling (1867> gaat brengen in de hoop haar te ontmoe ten, hetgeen natuurlijk gelukt. Dit sprook je is echter spoedig uit en daarna wordt de zaak ernstiger. Katja krijgt n.l. een aan stelling als hofdame, want de Czaar mag ir St. Petersburg niet meer over straat, om dat er te veel anarchisten rondloopen. Men begrijpt, dat deze inkwartiering voor de Czarina vrij p-nlijk is, hoewel zy haar zelf bewerkt. Katja gaat bovendien nog optre den als politiek hervormster, want als men de film zou willen gelooven, dan zet zi.i den Czaar een grondwet af, zooals een andere vriendin hem een snoer parels af zou be delen. Bijna zou dus, dank zij Katja, in Rusland alles in orde zijn gekomen met de anarchisten en de overige Russen, maar bij een parade wordt de Czaar toch het slachtoffer van een aanslag en John Lo der sterft in de armen van Danielle Dar rieux. De zoon uit het eerste huwelijk neemt nu zijn kansen waar het huwelijk met Katja was tot en-met de bruidsjapon klaar, maar werd eveneens verijdeld door den aanslag en zoowel Katja als de grondwet verdwijnen uit Rusland, nog voor beide goed en wel ln officieele functie zijn getreden. Deze film zal ongetwijfeld evenals gis teravond ook in de volgende dagen veel belangstelling trekken. Binnenland VIJF MANNEN IN VERBAND MET DIEFSTAL EN HELING AANGEHOUDEN. De marechaussee te Deventer heeft in Ge laatste dagen vijf personen aangehou den, die zich aan oplichting, heling en dief stal hebben schuldig gemaakt. De vorige maand slaagde een hunner er in een oude dame in de omgeving van De venter voor een flink bedrag op te lichten. Met zijn vrienden zette hij het geld om in drank. Om nog meer geld los te krijgen, te lefoneerde een van hen met de dame, voor gevende, dat hij een bekende predikant uit Deventer was. Hij verzocht opnieuw een bedrag te geven, aangezien de betrokkene daardoor een goede betrekking zou krij gen. Deze list faalde echter. Later bleek, dat een dezer personen zich met twee anderen ook schuldig had ge maakt aan diefstal van eert tasch, inhou dende ruim vierhonderd gulden uit een melkfabriek te Velp. Allen hebben een vol ledige bekentenis afgelegd. Zij zijn voor de justitie geleid en ingesloten. MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. Te Hengelo is hedenmorgen een vyfja- iig meisje door een met paard bespannen wagen van de firma v. Heek en Co. over reden en gedood. De wagen ieed het fabrieksterrein op. Een drietal kinderen stond op dit moment cp het trottoir te wachten tot de wagen gepasseerd zou zijn. Een van de kinderen, bet dochtertje van de familie Weerkamp, wonende aan den Steenweg, is toen op onverklaarbare wijze onder den wagen geraakt. Een der wielen van het zware voertuig ging het meisje over het lichaam en met ernstige inwendige kneuzingen werd het opgenomen. Hoewel spoedig geneeskundige hulp ter plaatse was, overleed de kleine korten tyd na het ongeval. DOODELIJK ONGEVAL BIJ HET LOSSEN VAN EEI1 SCHIP. Hedenmorgen is, bij het lossen van een met cement geladen schip in de nieuwe haven te Arnhem, een zak uit den takel geschoten, waardoor een werkman aan het hoofd werd getroffen. De man was op slag dood. LEIDEN. Geboren: Maria Anna, dochter van C H. J. Schneiders en D. C. Kern Jo hanna Maria, dochter van J. J. Rozier en J M. Goddijn Cornelia, dochter van P. Stokman en J. van Goudswaard Ja cob, zoon van A. ten Dam en F. F. de Leeuw Lisetta, dochter van P. Smitte- naar en J. C. M. v. d. Klaauw Lucia, dcchter van L. van Soolingen en J. L. A. de Jong Trijntje Wilhelmina Neeltje, dochter van A. A. Wensink en C. Jans Jacobus, zoon van D. Koster en A. Tijs- terman Elisabeth Carolina Christina, dochter van J. B. den Boef en C. A. Doete Johanna Maria Elisabeth, dochter van C. Moerings en M. C. J. Roest. Overleden: J. J. Woltman, wedn. 62 jaar - C. Oudshoorn hsvr. van H. Vet 52 jaar P. van Boheemen, zoon 1 mnd. P Touw, wedn. 67 jaar G. J. M. Ren ders m. 55 jaar. LEIDEN. Maandag, R.K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, jaar vergadering in „De Doelen", 8.30 uur. Maandag. Vijfde abonnementsvoorstel ling. Opvoering van „Jeugd" door de Tooneelgroep „Het Mas ker". Schouwburg 8.15 uur. Maandag, Jaarvergadering „De Hanze", „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Dinsdag: Liefdadigheidsuitvoering ten bate d§r St. Elisabethver., te 8 uur in de R. K. H. B. S.f Mariënpoelstraat. Dinsdag: R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders „St. Jan", Feest avond „Schuttershof", 8.30 uur. Woensdag. Tweede uitvoering van Napo leon de vierde, door de tooneel- sectie van de Maria-Congregatie, Mon Père. Donderdag. „Geloof en Wetenschap", lezing pater J. de Kort,, S.J. over „Ver anderlijke sterren", Turk te 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: de Graaff, Hovens Gréve, Kors en Simons. De Zondagsdienst der hulsartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dok ter Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der spotheken te Leiden wordt van Zater dag 11 tot en met V r ij d a g 17 F e b r. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en P. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. EEN VERIJDELDE INBRAAK MET EEN STAARTJE. Gisteravond trachtte een drietal mannen de deur van een koffie- en theehandel op de Bloemgracht ie Ai sterdam te forcee- ren, waarschijnlijk met de bedoeling in te breken. Op eenlgen afstand van dezen winkel stonden een jongen en een meisje. Hoewel zij aanvankelijk zeer in elkaar ver diept waren, trok de handelwijze van de drie mannen toch hun aandacht. Zij bega ven zich er heen en bij hun nadering sloe gen de mannen op de vlucht. Twee van hen hadden een fiets en waren spoedig ver dwenen. De derde een man van 41 jaar moest echter loopen. De jongen en het meisje achtervolgden den man en hadden hem spoedig ingehaald. Alleen konden zij echter niet veel tegen hem beginnen, te meer omdat hij hen dreigde „om zeep te brengen" als zij niet weggingen. Weldra kwam er echter hulp van de politie en kon de man gearresteerd worden. Bij zijn aan houding bleek hy ir. het bezit te zijn van een scherp mes. Hy is in verzekerde bewa ring gesteld en zal Maandag a.s. voor den Officier van Justitie worden geleid, onder verdenking van bedreiging met doodslag en poging tot inbraak. STOMP WIJK DE MEESLOUWER-MOLEN GERED In het najaar van 1938 bleek een der roeden van den meeslouwer-molen te Stompwyk niet meer betrouwbaar te zijn en moest worden uitgenomen om ongeluk ken te voorkomen. Sindsdien ziet men den molen met twee wieken. De ingelanden-vergadering meende aan vankelijk in dezen tegenvaller aanleiding te vinden de windbemaling geheel op te heffen en aansluiting te zoeken bij den kleine Westeinderpolder welke motorisch wordt bemalen. Bij nadere bestudeering van den molen, bleek men op zoodanige bezwaren te stui ten, dat de ingelanden in een vergadering welke gisterenavond speciaal tot dit doel was bijeengeroepen, met nagenoeg alge meene stemmen besloten den windmolen weer in eere te herstellen. Onder leiding van den bekenden molen bouwer Dekker, zal de molen nu geheel worden gerestaureerd en van stroom 1 ijn- wieken worden voorzien.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3