OMGEVING RIJNSTREEK WOENSDAG 8 FEBRUARI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM Op heeterdaad betrapt. Twee zusjes, werden reeds geruimen tijd verdacht van langvingerigheid. Vrijwel eiken Zaterdag avond gingen zij naar Haarlem en winkel den bij voorkeur bij V. D. Zaterdag avond werden zij door een tweetal winkel juffrouwen der firma in de gaten gehou den, terwijl zij bij de afcL schoenverkoop bezig waren keus te maken, terwijl zich ook een rechercheur in de zaak bevond. Toen een der twee een paar schoenen in een boodschappentasch stopten, schoten de winkeljuffrouwen toe en verzocht de re chercheur het tweetal, met hem mede te gaan naar het politiebureau. Daar hebben zij den diefstal die trouwens niet te ont kennen viel bekend en is procesverbaal opgemaakt. Voordat zij in de ouderlijke woning konden tcrugkeeren werd er thuis huiszoeking gedaan en werden meerdere gestolen voorwerpen uit het Warenhuis ge vonden, zoodat dit muisje wel een minder prettig staartje hebben zal. LISSE „Ondersteuningsfnds bij Ziekte". In de groote zaal van het hotel „De Witte Zwaan" hield het „Ondersteuningsfonds bij Ziekte" gisteavond hare 42ste Jaarvergade ring onder leiding van den w.n. voorzitter, den heer A. Boot. Deze herdacht het overlijden van den voorzitter den heer R. H. C. Tromp. Uit het verslag van den penningmeester, den heer L Kapteijn, bleek dat in 't afgeloopen boekjaar de uitgaven der ontvangsten met een bedrag van 527.12 hebben overschre den. De reserven is daardoor gedaald tot 3949.35. Uit de gedetailleerden staat van uitgaven bleek, dat aan zieke leden was uitgekeerd 3190.40, en aan leden bij ge zinsvermeerdering 330. Uit het schrifte lijke rapport van de controlecommissie, de heeren J. Beijk Cz. en C. v. d. de Zwet ble ken de bescheiden in orde te zijn bevon den. In het bestuur waren vervolgens af tredend de heeren Jac. G. Pijnacker en P. van Bezu, terwijl er een vacature was door overlijden van den heer Tromp: in deze vacature was door het bestuur als candi- daat gesteld de heer G. C. Tromp, zoon van den overleden voorzitter. Daar verder geen candidaten waren ingekomen waren deze heeren alzoo her- en gekozen. Het aantal leden verminderde met 10 en bedraagt thans 416, dat der donateurs 58. De uitkee- ringen van ƒ1.per dag en 10.bij ge zinsvermeerdering werd wederom gehand haafd terwijl het aantal trekkingsdagen v/eder werd bestendig. Na rondvraag slui ting. Feestavond Vrouwenbond. Onze af- deeling van den R.K. Vrouwenbond hield gisteravond haar jaarlijksche .vergadering ter viering van het feest van O. L. Vr. van Lourdes, welk feest a.s. Zaterdag kerkelijk zal worden gevierd. Daar ook voor dezen avond introducties waren te verkrijgen was de groote zaal van het Bondsgebouw tot in den uiterste hoeken gevuld. De bur gemeester, de plaatselijke geestelijkheid, de Paters uit Huize Pius" waren aanwezig. De adviseur van den Vrouwenbond, Pas toor G. P. A. v. Zuylen, heette de aanwezi gen van harte welkom en nam de gelegen heid te baat door zijn vreugde uit te spre ken, dat zooveel moeders van kinderrijke gezinnen hier van den Vrouwenbond zijn. Hij wees op het groote nut van het lid maatschap. Hij wees op het practische nut van een onderaf deeling „Hulp in den Huis houding" en op het mooie werk van de on deraf deeling retraite. Moge het werk van den Vrouwenbond steeds blijvende waar deering vinden. Een speciaal woord van welkom richte spr. tot den burgemeester die door zijn te genwoordigheid blijken geeft van zijn waardeering voor deze organisatie. Hierna traden de Vereenigde Haagsche Spelers onder leiding van Pierre Balledux voor het voetlicht met het tooneelstuk „Rond een half Millioen", ernstig spel in 3 bedrijven van Jac Ballings. Uit dit mooie spel blijk eens te meer, dat geld een verbazende aantrekkings kracht heeft en een groote rol speelt. Dit mooie stuk werd op bewonderens waardige wijze uitgevoerd en aan het einde kreeg ieder zijn portie. Het applaus na het bedrijf was onbedaarlijk. Het was een uit stekend gelaagde avond. Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hebben aan den heer H. A. J. Rooijers te Noordwijk vergunning ver leend tot het bouwen van twee woningen en een werkplaats op het perceel kadas traal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 1058, gelegen aan de Prins Hendrik straat, en aan den heer G. G. van Grie ken tot het verbouwen van de woning plaatselijk gemerkt Achterweg no. 18, waarvan aannemer is A. L. Beugelsdijk, altier. Huisbroeitentoonstelling. Naar wij hebben vernomen is de huisbroeitentoon stelling van de K.J.C. en St. Josephsgezel- lenvereeniging der St. Agatha-parochie vastgesteld op Zaterdag 18, Zondag 19 en Maandag 20 Februari a.s. LEIDSCHEN DAM K. J. M. V. Voor de K.J.M.V. „St. Al- bertus Magnus" behandelde gisterenavond de weleerw. heer Groeneveld, moderator der K.J.M.V. te Nootdorp het 6e onderwerp van het gezinsprogram, n.l. „Beroepsmo raal". De moderator, kapelaan van Niekerk be sprak nog de a.s. vastenavond-viering, wel ke hij dit jaar grootscher van opzet wilde maken; het batig saldo wilde hij afdragen voor de werkloozen-retraite. NOORDWIJK Zen zilveren bruidspaar. Het is over het algemeen niet de ge woonte om te dezer plaatse melding te maken van een zilveren huwelijksfeest. Uitzonderingen bevestigen echter den re gel. En zeker waar het hier geldt een bruidspaar onzer gemeente, waarvoor een voor ons liggend vakblad, n.l. het beken de R. K. Slagersvakblad, het officieele or gaan var den Ned. R. K. Hanzebond van Slagerspatroons, maar liefst zes pagina's noodig heeft, om zijn groote waardeering en waimen dank aan den directeur van het Bondsbureau, den heer J. G. van Eeoen en diens echtgenoote, mevr. van Eed envan der Heijden, te uiten. Uit vele deelen des lands heeft men in dit feeste lijk verzorgd orgaan deze gelegenheid aangegrepen, om de vele verdiensten en het groote organisatietalent van den schier overal in den lande bekenden en sympathieken bondsdirecteuï in zijn vele kwaliteiten onomwonden te belichten. Indien wij de beteekenis van den jubi laris voor zijn organisatie in slechts en kele bewoordingen zouden moeten schet sen zouden wij zulks niet beter kunnen doen dan met de woorden van den bonds voorzitter, den heer G. C. Scholtes, zelf: „Hij, de onvermoeide werker, die steeds klaar stond met zijn stoere werkracht en breede sociale ontwik keling een ieder ter wille zijnde; de ontwerper der sociale ordening in ons bedrijf, waaruit de Centrale V. en V. geboren werd; de man, die de stoot gaf tot oprichting van plaatselijke en gewestelijke saneeringscommissies; de adviseur voor zoo velen in en buiten den Bond, hooggeacht door iedereen, die door zijn eenvoud en optimistisch karakter, welwillend en sociaal in zicht voor onzen Bond geworden is ons aller vriend". Als ambtenaar van den burg jken stand, belast mei de voltrekking van de huwelijken in deze gemeente heeft de heer van Eeden reeds vele paartjes voor het leven aan elkaar verbonden. Moge hij na den 17en Februari a.s., wanneer hij met zijn echtgenoote den dag zal herden ken dae die verbintenis eens hemzelf be trof, nog tal van jaren de bestendiging daa-wan beleven, temidden van zijn groot gezin en tot heil ook van zijn Bond. Geboren: Lucia Elisabeth Maria d. van C. L. de Haas en J. G. Berg Arie z. van A. v. Kesteren en J. Cramer. Ondertrouwd: J. Prins en A. v. d. Niet. Getrouwd: L. Dubbelaar en T. Sloof. Overleden: Hendrik Brederode 88 j., wedn. van H. Overbeek Ane Lriasoeï- gen 34 j., geh. met N. v. d. Niet. NOORDWUKERHOUT Uitvoering „St. Jeanne d'Arc". In hotel Gouwenberg gaf de R.K. Harmonie „Sl Jeanne d'Arc" haar jaarlijksche 't- vocring voor haar donateurs en kunstlie vende leden. De zaal was tot in de uiter ste hoeken bezet toen de heer H. Zwaan de avond opende met een woord van wel kom in het bijzonder tot pastoor Maas, eere-voorzitter der vereeniging, den Bur gemeester, pastoor Westerwoudt en kape laan Schretlen. Hij wierp een terugblik op het jaar 1938 en herinnerde aan de tegenvaller bij het gehouden Bondscon- cours, waarbij de vereen 1_ sier' - een tweede prijs kreeg toegewezen, welke te genvaller echter weer ruimschoots werd vergoed, toen de Harmonie op het natio naal concours te Bodegraven met dezelfde r,.een erste prijs -i hoogst aantal te behalen punten en een direc- teursprijs behaalde. Wel een bewijs, dat de vereeniging nog steeds zijn goede faam kan handhaven. Hij sprak den wensch uit, dat alle donateurs de vereeniging in zijn streven om hooger op te komen zul len blijven steunen door het geven van hun bijdragen dan zal de vereeniging in groei en bloei ook toenemen. Na allen een 0,n avond te hebben toege- wenscht, werd met de afwerking van het program begonnen. Onder deminente lei ding van den heer G. Dik, directeur, wer den een zevental zeer mooie muzieknum mers uitgevoerd. Jammer is het, dat bij het uitvoeren van zulke muziek het pu bliek nog niet de noodige stilte bewaard, waardoor echte muziekliefhebbers veel van het mooie missen. Onder de pauze werd een verloting gehouden van aardige prijzen ten bate der kas, welke een zeer gunstig verloop had. Na de pauze kwam de afd. tooneel aan de beurt en was het de tooneelclub J.A.J.A. van het St. Bavo Gesticht, die met een zestal vroolijke zang en tooneelstukjes de lachspieren in beweging wist te brengen. Vooral de klucht in één bedrijf „Het val- sche etiket" en de zangstukjes „Boer en Fotograaf" en „De slimme Schaapherder" vielen zeer in den smaak. De heer Zwan trad ter afwisseling op als een conferen cier en wist de aanwezigen terwijl hij bij het einde dank bracht aan allen, die op eenigerlei wijze hadden meegewerkt om dezen avond zoo goed te doen slagen. „St. Jeanne d'Arc" kan met genoegen op dezen avond terugzien. A.s. Zondag wordt hetzelfde program ma afgewerkt voor de donateurs in de Zilk en wel in het Parochiehuis. Personalia. Met ingang van 13 Febr. a.s. is de volontair bij de politie alhier, de heer A. Gijzen, benoemd tot gemeente veldwachter te Riethoven (N.-Br.)3. ZOETERMEER BURGEMEESTER Mr. N. VERNèDE. De nieuwe burgemeester van Zoeter- meer, mr N. Vernède, bracht gisteren reeds een bezoek aan deze gemeente. Hij was daarbij vergezeld van zijn echtge noote, mevrouw Vernède-Crol. NOOTDORP Gemeenteraadsverkiezing. Door Bur gemeester en Wethouders is bepaald, dat de stemming ter Verkiezing van leden van den gemeenteraad, alhier gehouden zal worden op 7 Juni a.s. OEGSTGEEST Aan alle Parochianen. Het jeugd werk in onze parochie neemt steeds in om vang toe en met deze uitbreiding ook de kosten. Zoo vestigen wij nog eens heel in het bijzonder de aandacht op de uitvoe ring van onze tooneelclub op Zondag a.s. 12 Februari. De baten hiervan zullen ten goede komen aan de Congregaties en de St. Josephsgezellen. Onze tooneelclub heeft de laatste keer met de opvoering van „Amor in de Pas torie" zulk een groot succes gehad en een zoo goede naam gekregen, dat we nu ook weer de beste verwachtingen hebben. Vooral wil ik op deze uitvoeringen nog eens wijzen als een mooie ontspanningsge legenheid voor de vele groote gezinnen, die hier voor een billijken prijs een echte vroolijke en gepaste gelegenheid vinden voor den Vastenavond. Daarom doen wij nog eens een flink en krachtig beroep op alle parochianen om deze veel belovende uitvoering te komen bijwonen. Ook zouden wij gaarne zien, dat ook de meer gegoeden van hun belang stelling en steun blijk willen geven. Zoo moge het wederom worden een uitver kocht huis! Kaarten zijn verkrijgbaar bij de concierge van het gebouw. Kap. A. SANDERS, Pr. RIJNSBURG Radio-reportage van de Flora-veiling. Hedenavond te 10 uur zal door de N.C.R.V. een radio-reportage plaats hebben vanuit het Veilinggebouw „Flora", waarbij de voorzitter, de bedrijfsleider en een expor teur het woord zullen voeren. SASSENHE1M Allen welkom. Donderdagavond 8 uur zal de bekende redenaar Rector Drost in het K.S.A.-gebouw een rede houden met als onderwerp „Katholieke actie". De R.K. Volksbond is gastheer en noo- digt alle katholieke mannen en vrouwen uit tot bijwoning. Mogen velen aan deze uitnoodiging ge volg geven, zij zullen zich een hoogstaan de avond verzekeren en de R. K. Volks bond zal het ten zeerste op prijs stellen. VOORSCHOTEN Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier ston den Zaterdag, 4 Februari 1939, in totaal 195 personen vor diverse beroepen inge schreven. Door den agent der arbeidsbe middeling wordt zitting gehouden: voor werkgevers: des voormiddags van 912 uur ten gemeentehuize; voor werknemers: des voormiddags van 99.15 uur in het Ambachtshuis. L. T. B. Gisteravond vergaderde de R. K. Land- en tuinbouwbond, afdeeling Voorschoten, in het R. K. «Vereenigings- gebouw alhier, onder leiding van den heer G. v. d. Hulst, voorzitter der afdeeling. Na opening door den voorzitter, las de secretaris de notulen der vorige vergade ring en bracht de penningmeester het fi nancieel verslag uit. Uit het jaarverslag bleek, dat de inkomsten in 1938 hadden bedragen: 51.35 en de uitgaven 48.73, aldus een batig saldo groot 2.52. Tot af gevaardigde naar de algemeene vergade ring werd benoemd, de heer L. C. de Jong, en tot plaatsvervanger, de heer A. G. Doeswijk. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren: P. M. v. d. Krogt en C. A. van Boheemen tot bestuursleden herkozen. Voor 1939 werd de afdeelings- contributie vastgesteld op 1.00 per jaar. Uitgeloot werden twee aandeelen van het vaandelfonds en wel no. 10 en no. 13, in wisselbaar bij den penningmeester. Inge komen was een adres van verschillende bonden om te trachten te geraken tot op heffing van de kalverteeltregeling, ver zoekende om aan dit adres adhaesie te be tuigen. Het bestuur meende op verschil lende gronden de vergadering te moeten ontraden aan dit adres adhaesie te betui gen. Eén der leden was wel bereid aan het verzoek van het bestuur te voldoen, doch meende tevens, dat zeer zeker in het belang van den boer en de veestapel het hoog noodig werd, dat er een groote verruiming kwam in de kalverteeltrege ling en den boer een grootere vrijheid werd gegeven in zijn bedrijf, vooral voor den consumptiemelker. Spr. was de mee ning toegedaan, dat men thans op den ver keerden weg was. Eveneens werd de var- kensmesterij besproken en men was de meening toegedaan, dat voor de varkens zeer zeker de beperking diende te verval len. In den breede werd over deze zaak van gedachten gewisseld; de afgevaardig de zal op de te houden kringvergadering pleiten niet voor algeheele afschaffing van de kalverteeltbeperking, maar wel voor een grootere verruiming van het aan houden van kalveren. Aan het slot dezer vergadering deed de voorzitter een beroep op alle leden van den L.T.B. om toch ge trouw de vergaderingen te bezoeken. WASSENAAR Vrouwenbond. Dinsdagavond te 7.30 uur vergaderde in het R. K. Verenigings gebouw de R. K. Vrouwenbond onder lei- d'ng van de voorzitster Mej. E. Fein, die, na opening met den Chr. groet, een kort v/elkomstwoord sprak. De voorzitster dankte de dames die had den ingezonden voor de tentoonstelling. Zij beval die ook van dit jaar aan. Voor de viering van het 20-jarig bestaans feest der afdeeling, zal van de leden een extra bijdrage gevraagd worden. Later op den avond sprak de geestelijk adviseur ka pelaan Schoots nog een propagandistisch en opwekxend' woord voor het voldoen aan dit verzoek van een bijdrage. Medegedeeld werd, dat op 16 Februari BOSKOOP De Nes-tor van den Gemeenteraad bedankt. De heer P. Loef Anz., de nestor der Bos- koopsche Raadsleden, heeft medegedeeld, zulks in verband met zijn leeftijd (hij wordt 3 Maart a.s. 77 jaar) geen candidatuur voor den gemeenteraad meer te zullen aanvaar den. De heer Loef, die zitting heeft voor de Chr. Hist. Partij, is vanaf 1903 met een kleine onderbreking lid van den gemeente raad geweest. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer Gerard Loef Pzn., slaagde voor het examen Boekhouden, afgenomen door de vereeni ging van Leearen in de Handelswetenschap pen. Vroolijke klanken in het R. K. Vereeni- gingsgebouw. De Vastenavond zal in het R. K. Vereenigingsge'bouw niet onopge merkt voorbij gaan en door de verschillen de vereenigingen zal het een non-stop vas tenavond worden. Om eenige van de vastgestelde uitvoerin gen te noemen, komt in de eerste plaats op 16 Febr. de Tooneelclub „St. Genesius" op de proppen. Opgevoerd zal worden het kluchtspel in drie bedrijven getiteld „Me neer Klaproos". Dit daverend lachsucces zal dus de eerste avond vormen en mede door de goede krachten die Genesius heeft, belooft dit een genotvolle avond te wor den. Dan zijn Maandagavond de Gezellen aan de beurt. Deze komen ditmaal voor den dag met een vroolijk non-stop programma. De tooneelclub „Met en voor Elkander" heeft dezen avond zelf in elkaar gezet en gezien de successen van de vorige uitvoe ringen belooft ook dit weer wat. Het is een heel programma, dat af te werken is en we kunnen zeggen dat het wel de moeite waard is. Ze zullen onder andere laten zien en hooren „Hoe de Gezellen een Radio uitzending zouden verzorgen". Voorts zal een groot Vereenigings-Vastenavond-Ta- bleau worden gehouden, waarbij verschil lende vereenigingen hun medewerking zul len verleen en. Na afloop gezellig samenzijn etc. Het zal niet aan vroolijkheid ontbreken tijdens den Vastenavond en we wenschen de organi satoren bij voorbaat succes. Mondharmonica-club „Ons Ideaal". Gisterenavond had in het Vereenigingsge- bouw de officieele oprichtingsvergadering plaats van de Mondorgelclub „Ons Ideaal". Was aanvankelijk het initiatief uitgegaan van de Gezellenvereeniging, door de groote belangstelling van buiten de Gezellen-ver- eeniging, is deze club uitgegroeid tot een zelfstandige vereeniging en de oprichting werd nu een feit. Allereerst werd een be stuur gekozen. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. Benschop; penn.: A. J. Binken P.Lzn.; secr.: J. v. d. Vliet; commissaris ma teriaal: J. Houtman en als technisch leider de heer Th. Houtman. Hierna hield de voorzitter een opwek kende speech tot de nieuwe vereeniging, waarin het doel nog eens goed voor oogen werd gesteld. Ook werd nog besloten, om medewerking te verleenen met een kern van de club van de Bonte-non-stop-Vasten avondvier ing. Een twintigtal leden gaven zich op als lid waaronder ook enkele dames, terwijl eventueele liefhebbers zich steeds bij het bestuur kunnen melden. Pluimveevereeniging „Nut en Sport". In de gisterenavond gehouden jaarverga dering van de Ras-Pluimvee- en Konijnen- fokkersvereen. „Nut en Sport" is gebleken, dat de belangstelling voor deze sport weer groeiende is. Het ledenaantal was weer met tien vermeerderd en daardoor gestegen tot 40 leden. Uit het Jaarverslag van den penning meester bleek, dat een batig saldo in kas was van f 14.59. Uit het jaarverslag van den as. weder een Moedercursus zal worden gegeven in het Wijkgebouw van het Wit- Gele Kruis. De voorzitster wekte op tot deelname daaraan. Op 23 Maart zal Pastoor Meijsing komen spreken en alsdan gen uitleg geven van het H. Misoffer. Hierna werden de aanwezigen onthaald op een keurig verzorgd filmprogramma. Achtereenvolgens werd vertoond een cul tuurfilm van de mijnen, „De klucht van een aapje" en „Kinderleed". Het varieerend en mooi programma genoot aller instem ming. Een in de pauze gehouden verloting voor het Babyfonds bracht f 9.80 op. Aan kapelaan Tijssen, die het filmpro gramma verzorgde, werd daarvoor dank gebracht. Na gehouden rondvraag, waarvan geen gebruik werd gemaakt, volgde sluiting met den Chr. groet. Moedercursus. Door het Wit-Gele Kruis zal, in samenwerking met den R. K. Vrouwenbond, weder een Moedercursus worden gegeven in het Wijkgebouw van net Wit-Gele Kruis aan de Kerkstraat. Deze cursus zal reeds op 16 Februari, dus volgende week, aanvangen. Voor hen, die daaraan willen deelnemen, is het dus zaak, zich ten spoedigste aan te melden bij het Wijkgebouw van het Wit- Gele Kruis, Kerkstraat 49a. WARMOND Inenting. Op Woensdag 15 Februari a.s. des namiddags 2 uur zal in een der loikalen van de voormalige O. L. School gelegenheid bestaan voor kostelooze in enting en herinenting. secretaris vernemen wij, dat in 1938 men zich heeft afgescheiden van de V.P.Z.H. en aangesloten bij den Raad van beheer voor Pluimveehouders, omdat er te weinig nutfokkers lid zijn en wel liefhebbers. De gehouden tentoonstelling in December is financieel mislukt met een nadeelig saldo van 137.33. Hierna had bestuursverkiezing plaats. De aftredende leden A. D. van Wilgen, KI. Ko ning en N. Wilschut werden zonder tegen- candidaten herkozen. Na een verloting en verschillende besprekingen omtrent de volgende tentoonstelling werd de goedbe zochte vergadering gesloten door den heer A. D. van Wilgen, voorzitter. Met goede moed is „Nut en Sport" het nieuwe jaar tegemoet gegaan en Boskoop zal zeker profiteeren van de vakkundig, op gevoede Kerkstkonijntjes. BODEGRAVEN Afscheid van den heer A. H. van der Most. Gisteravond heeft het afscheid plaats gehad van den heer Van der Most, die in de jaren, dat hij in onze gemeente woonde, zooveel vrienden heeft gekregen. Alvorens hij zich naar Den Haag zal be geven, waar aan het Bezuidenhout het nieuwe bureau van de gezamenlijke Kaas handel-organisaties intusschen gereed ge maakt wordt, hebben de besturen aan de familie van der Most een afscheidsdiner aangeboden. Dinsdagmiddag werd van half vijf tot zes uur gerecipieerd in hotel van Haaften om van den heer A. H. van der Most af scheid te nemen. Deze receptie heeft op verzoek van de commissie plaats gehad, daar niet alleen de besturen, maar ook vele leden der organisaties en bovendien ook vele bevriende vereenigingen en par ticulieren behoefte gevoelden om van de zen zéér gezienen plaatsgenoot afscheid te nemen. Wij wenschen den heer van der Most en zijn familie met Gods Zegen het beste toe op hun verdere levenspad. Het Middenstandsplan 1939 gaat door. Iedereen was in het afgeloopen jaar vol lof en elkeen komt niet uitgepraat over de schitterende reis naar Arnhem's schoone omgeving, welke reis in alle opzichten ge slaagd mag heeten. En degenen, die thuis bleven, of die wellicht hun boekje aan an deren hadden weggegeven, zullen o. L dit jaar zelf deelnemer willen zijn. Immers, de altijd actieve Middenstand geeft haar cliënten ook dit jaar weer een gratis reis, met alle mogelijke toebehooren. Ook dit jaar zal het de Veluwe zijn, doch dit jaar zal niet Arnhem, maar Apeldoorn en zijn onvolprezen omstreken bezocht worden. We mogen momenteel nog niet alles publicee- ren maar in plaats van een boottocht, zul len touringcars het complete gezelschap langs de uitgezochte plekjes van de Noord- Veluwe voeren, terwijl de reis zelf weer „gedieseld" zal worden. Ook de zoo zeer gewaardeerde speeltuinen staan op het programma en vanzelfsprekend ook de di verse consumptie en ververschingen. Tot slot kunnen wij nog mededeelen, dat de uitgifte van reiszegels een belangrijk langer tijdvak zal bestrijken als in 1938 zoodat zeer velen in de gelegenheid zullen zijn om in de Augustusmaand zelf mede reiziger te zijn. Nadere bijzonderheden zul len wij in de nabije toekomst kunnen pu- bliceeren. Zang-uitvoering. Hedenavond zal er in ons parochiehuis een zanguitvoering wor den gegeven door het St. Caecilia Dames koor en het R. K. Zangkoor, terwijl verder ..The Minstrels" zullen optreden. Het ge heel staat onder directie van den heer J. M. Kouwenhoven. Toegangsbewijzen als nog te verkrijgen bij de heeren Roest en Piscaer. De uitvoering begint om acht uur. Morgenavond komen wij op een en ander nader terug.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12