ln het Hazerswoudsche Rietveld WOENSDAG 8 FEBRUARI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 KOUDEKERK Wie wil er dammen? Door het bestuur van de Koudekerksche Schaakvereeniging worden pogingen aangewend om naast de schaakvereeniging éen damvereeniging op te richten. Daartoe' worden alle belangstellenden uit- genoodigd om morgenavond, Donderdag 9 Febr., te 8 uur bijeen te komen in het lokaal van den heer W. Wille. Ook jongeren zijn welkom en het bestuur hoopt, dat iedere damliefhebber zijn vrienden mee zal bren gen. Lagewaardsche en Bruimadesche polder. Bij de op Maandagavond gehouden ver- ikiezing van een voorzitter van den Lage- waardschen en Bruimadesche Polder, is ter voorziening in de vacature ontstaan wegens het bedanken als zoodanig van den heer Koot, gekozen de heer M. Maat. Uitge bracht zijn 119 stemmen, waarvan 88 op den heer M. Maat, 23 stemmen op den heer W. Dorrepaal Gzn. en 8 stemmen op den heer K. de Jong Bzn. DE KWAKEL R.K. Kiesvereeniging Uithoorn II. Pro- paganda-avond op Maandag 6 Febr. 1939. Aanwezig ook het Gemeentebestuur, de voorzitter van Prov. Kieskring Velzen, de heer P. v. Groeningen en velen uit den om trek. Opluistering door het Gemengd Zang koor van de kerk onder leiding van den directeur P. J. Graven. Als spreker trad op de heer Paul de Waart. Spreker ontwikkelde zijn rede, naar aanleiding van de woorden van den voor zitter, die in zijn openingswoord zeide, dat de tuinders in deze omgeving mokken en geen vertrouwen meer stellen in de R.K. Staatspartij. Spreker zei daaromtrent: dat ge niet tevreden zijt, is uw goed recht, maar dan in de partij. Anders vergaat het ons als in andere landen en wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht. Achter eenvolgens doorliep spreker verschillende landen als Italië, Frankrijk, Spanje Duitschland. Over Italië sprak hij over het ontstaan van het fascisme, hoe het volk dacht dat dit stelsel uitkomst zou brengen in hun benarde toestand. Over godsdienst werd niet gesproken. Over Frankrijk, waar de Katholieken steeds verdeeld zijn ge weest, waar alleen Elzas Lotharingen een hechte kern bezat De stem van deze kern werd evenwel in Parijs niet gehoord. In Spanje waar 3 groote groepen Katholieken waren, onderling met verschillende leiders. Op de dag van de stemming verschenen de Katholieken niet ter stembus; gevolg bur geroorlog. Over Duitschland, waar de Ka tholieken er ingeloopen zijn, wat te wijten is aan von Papen Laten wij ons aaneensluiten; onze grie ven wel uiten, maar dan in de partij. De heer Mars. Kleijn zeide op de rede van Paul de Waart, dat de tuinders hier zoover zijn gekomen, dat zij naar het arm bestuur moeten gaan om te vragen om bij stand. Het geld van het armbestuur is voor ouden van dagen, weduwen en weezen, niet voor ons, die flink werken kunnen. Maar nu maken wij het geld op, dat hun eigen lijk behoort. De heer de Waart zegt notitie te zullen nemen van deze woorden en het ter be- voegder plaatse te laten hooren. Koninklijke bekroningen. De heer Winters alhier, vielen op de groote pluim veetentoonstelling te Brussel groote onder scheidingen ten deel. 1 medaille van Z. M. Koning Leopold, de hoofdprijs van den tentoonstelling. Ook de groote hoofdprijs van H. M. Koningin Eli zabeth. 2 schilderstukken door Walther Waes, van Koning Albert en Koningin Elizabeth en ten slotte de zilveren herinne ringsmedaille van Koningin Astrid. Daarbij komen 56 kampioenprijzen met 56 x het praedicaat van uitmuntend (prix d'honneur). Een volledig verslag van de behaalde successen volgt over eenige da gen. HAZERSWOUDE L. T. B. Vanmorgen om tien uur heeft de afd. Hazerswoude van den L. T. B. vergaderd in het R.K. Vereenigings- locaal. Te voren om uur was een H. Mis opgedragen tot intentie van de levende en overleden leden van de afdeeling, door den geest, adviseur pastoor J. Ruyter. Op de vergadering zijn herkozen de voorzitter, de heer A. J. de Jong, de se cretaris, de heer J. v. Saazen en het be stuurslid R v. Vliet. Wij geven morgen een uitvoerig verslag dezer vergadering. NIEUWVEEN Motor rijdt op fietser in. Gisterenavond is op den Bloklandschen weg in de onmiddellijke nabijheid Nieuwveen een ernstig ongeluk gebeurd. De gemeente-opzichter JL van Ouder kerk a d. Amstel reed met zijn motor in de richting Vrouwenakker en heeft zeer waarschijnlijk een wielrijder, die ter plaatse zijn rijwiel herstelde, niet of te laat bemerkt. Een aanrijding was het gevolg, waardoor H. kwam te vallen en met een gapende hoofdwonde bewusteloos op den weg bleef liggen. Op last van dr. B. Nout, die spoedig aanwezig was, is de gewonde naar de Johannes-Stichting te Nieuwveen vervoerd en na verbonden te zijn, met een inmiddels ontboden ziekenauto naar zijn woning gebracht. Naar wij vernemen was het slachtoffer hedenmorgen nog niet tot bewustzijn gekomen. B. V. L. Maandagavond heeft de B.V. L. afdeeling Nieuwveen voor een tot in alle hoeken bezette zaal van hotel Schreu- der haar aangekondigde propaganda- avond gehouden. voorz. der plaatselijke afdeeling opende de bijeenkomst en sprak een har telijk welkom, allereerst tot mevr. Se- crève, leerares aan het Conservatorium te den Haag, aan Overste Boots, Comman dant van het Landstormcorps Z.H.W., Ka pitein Karres, Burgemeester Bakhuizen en echtgenoote, den heer Verleun, leider der Afd Nieuwveen. alsmede aan de leden der Afd en verdere belangstellenden. Spr. gaf zijn vreugde te kennen over de zeer groo- opkomst, deze toch is een doorslaand bewijs van de belangstelling en den goe den geest die in de plaatselijke afdeeling leven. Voorts deelde de voorz. mede, dat de plaatselijke leider, de heer Verleun, heeft gemeend door drukke werkzaamheden als leider der Afd. ontslag te moeten vragen. Op aandringen echter van de zijde der plaatsel. Commissie is de heer Verleun op dit besluit teruggekomen en heeft zijn ont slagaanvrage wederom ingetrokken. Met een daverend applaus werd deze mede- deeling begroet. Na deze inleiding van den voorz. zijn door mevr Secrève eenige gedichten ge declameerd. Hierna was het woord aan Overste Boots, die een uiteenzetting gaf over Ne- derland's weermacht en bewapening. Met eenige zeer mooie films werd deze goed geslaagde avond besloten. NIEUWKOOP Goede vangst. De visscher Ant. H. ving dezer dagen twee snoeken, die teza men 42 pond wegen en een karper van niet minder dan 27 pond. OUD-ADE Staatspartij. Maandagavond hield de R.K.S.P. afd Oud-Ade haar jaarvergadering in het Café van den heer v. d. Hulst. De voorzitter, de heer W. Hartog, heette de aanwezigen hartelijk welkom en sprak zijn beste wenschen uit voor het nieuwe jaar. Vervolgens leidde hij den spreker van dezen avond in en gaf ah oorzaak van de huidige chaos aan het teit dat de menschen de wetgeving op den Sinaï vergeten zijn. De notulen van secretaris v. d. Wereld werden onder dank goedgekeurd. Penningmeester Bens zag uit dank voor zijn gekweekt batig saldo zijn dertigjarige ambtsperiode weer met vier jaar verlengd. De kascontrole-commissie bevond boeken en bescheiden in kordate orde". De spreker van deze avond, de heer J. v. Breukelen uit Woerden, behandelde: „De weg uit de £haos". Spreker begon met de chaos om ons heen te constateeren. 'n Chaos in de politieke verhoudingen, in dt economische verhou dingen, zich uitend in voedselvernietiging naast gebrek, 'n Chaos in de cultuur (ver fijnde techniek misbruikt voor oorlogsdoel einden, onzedelijke films). Spreker hekelde de huidige koopmans- moraal (zelfzuchtigheid) standsmoraal (af gunst in en tusschen de standen). Ons volk sterft aan diefstal, ^edrog en zedeloosheid. Deze chaos wordt door ons Katholieken niet gewild, wij moeten ons een weg banen uit de chaos. De katholieke levensbeschou wing wijst ons den weg. Tegenover klas senhaat de liefde. Liefde van de sterkere voor de zwakkere, 'n Ander 't goede geven en ook gunnen. Concurrenten moeten el kaar het bestaan gunnen en samenwerken in de organisaties. Arbeiders en patroons wederkeerig eikaars belangen behartigen. Standen niet boven, maar naast elkaar. Op economisch gebied door de liefde geen onrechtvaardigheden meer. Op cultureel gebied alleen aanvaarden wat goed Goede wetgeving met behulp van de sterke Staatspartij. Bescherming van het Gezin. Na een hartelijk appiaus dankt de voor zitter den spreker en vestigt er de aandacht op, dat, willen wij inderdaad uit de chaos en de wereld verbeteren, onze eerste taak is bij ons zelf te beginnen. Wij moeten den strijd aanbinden tegen het egoïsme en al dus meebouwen aan de nieuwe gemeen schap. De heer v. d. Geest bracht verslag uit van de voorbereidende werkzaamheden der Gemeenteraadsverkiezing. Als candidaat voor Oud-Ade werd gesteld de heer Pennings. Na nogmaals zijn dank uitgesproken te hebben voor de massale opkomst, sloot de voorzitter deze aangename en nuttige ver gadering. ROELOF ARENDSVEEN DOSR-Vastenavondviering. In hotel „De Vier Heemskinderen" is gisteravond de traditioneele vastenavondviering der sportvereeniging op voortreffelijke wijze begonnen. Als jonge sportlui bij elkaar komen, is ei* altijd voldoende stemming en vroolijk- heid. Hieraan ontbrak het ook deze keer zeker niet en het wordt ieder jaar duide lijker, dat DOSR steeds meer leden en do nateurs naar zich toetrekt. Niet alleen uit de eigen plaats, möar ook uit de omgeving treden geregeld nieuwe leden toe, waar uit blijkt, dat de vereeniging nog altijd groeiend is. Spelers en donateuïs, die in de dikwijls spannende wedstrijden met elkaar samen werken voor het mooie doel van de sport, worden éénmaal in het jaar door het DOSR-bestuur bijeengebracht om een ge zellig vereenigingsfeest te vieren. En het is thans reeds zóó, dat hiertoe drie avon den achter elkaar moeten worden georga niseerd. De heer C. Böckers opende gisteravond de groote samenkomst met een hartelijk welkom *aan alle sportvrienden. Spr. gaf vervolgens een kort overzicht van de sportprestaties van de club en spoorde al len aan om eensgezond en vol vertrouwen komende strijd tegemoet te treden. Speciaal voor onze 1ste klasse I.V.C.B.'ers hopen we, dat ze nu de goede weg ge vonden hebben na de kentering van en kele weken terug, aldus de voorzitter. Mo gen we de geest van goede samenwerking steeds in onze DOSR-gelederen houden. Vooral de eerste elftal-spelers hebben de verantwoordelijke taak om hun eerste- klasseschap door te geven aan de jongere generatie. i deze spontane woorden van den voorzitter speelden enkele leden een blij spel in drie bedrijven, getiteld: „De ziekte van oom Chris". Het is gebleken, dat onze voetballers ook dit ongewone karwei heel goed kunnen uitoefenen. Evenals in het voetbalspel had ook hierbij de spil weer veel voor z'n rekening te nemen. Hierna was er nog" eenigen tijd over voor gezellig samenzijn met muzikale be geleiding onder de leiding van den heer ■H. van Ruiten. Hedenavond en morgenavond wederom te 7 uur aanvang. Kaartvereeniging „Onderling Genoegen" De kaartvereeniging „Onderling Ge noegen", welke gewoon is, gedurende de vastenavond tijd onderlinge wedstrijden te organiseeren, zal een bijeenkomst houden y café Ludlage op Vrijdag 10 Febr. des avonds te 7 uur. Als agendapunt staat ver meld „Prijsjassen om carbonade". Bij wijze van propaganda hebben ook niet- leden der vereeniging vrijen toegang. RMNZATERWOUDE Luchtbescherming. Tegelijk met de vergadering van den L.T.B. had in een andere zaal van café de Boer een eerste vergadering plaats van de vereeniging voor Luchtbescherming. De waarn. voor zitter, de heer Jac. Bodaan opent te c.a. 8 uur de goed bezochte vergadering. Hij spreekt zijn dank uit voor de groote op komst, doch het spijt hem dat er nog zoo weinig dames aanwezig zijn. Hij hoopt, dat dit de volgende keer beter zal zijn. Deze avond was belegd om tot de verkie zing van een definitief bestuur te komen. Bij eerste stemming bleken gekozen te zijn, Jac. Bodaan, W. Timmers, B. W. Bartels, D. M. Roest, mej. C. Compeer, mej. L. den Dubbelden, A. Disseldorp, W. Weststeijn en A. Eikelenboom. Allen na men hunne benoeming aan met uitzonde ring van den heer Timmers. In diens plaats werd daarop gekozen de heer G. Bergshoeff. Zoodat het bestuur thans be staat uit vijf heeren en vier dames. De heer Jac. Bodaan werd tot voorzitter ge kozen. L. T. B. Gisteren had in café de Boer alhier de jaarvergadering plaats van de L.T.B. Aanwezig volgens de presentielijst 14 leden. De voorzitter opende de verga dering en betreurt als altijd de slechte op komst. Spr. hoopt dat het toch eenmaal eens beter moge worden. Het financieele rapport van den penningmeester geeft aan een batig saldo van 50.30. De penning meester wordt dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De aftr. bestuursleden J. W. de Boer en G. P. van der Meer wor den bij acclamatie herkozen en namen hunne benoeming aan. De rondvraag le verde niets op waarde de voorzitter de vergadering sluit. Als spreker voor dezen avond is inmiddels gearriveerd de heer Vergouwen uit Voorhout, die heeft be handeld de T.B.C.-bestrijding onder het vee, melkcontrole en aanfokvee. Een flink aantal belangstellenden, ongeveer 40, zijn ter vergadering gekomen en hebben met zeer veel aandacht de lezing van den heer Vergouwen gevolgd. Een dankbaar ap plaus bewees dat de leden zeer voldaan waren met hetgeen door b.g. heer naar voren gebracht is. Er wei-den zeer veel vragen gesteld, welke tot genoegen door den heer Vergouwen werden beantwoord. Door den pastoor, geestelijk adviseur, wordt den heer Vergouwen dank gebracht voor zijn mooie en leerzame rede. Spr. roept hem een tot weerziens toe. Vier veehouders gaven zich op als lid der L. T. B. Wie volgt? TER AAR Huldiging van den heer E. de Goede. Het feit, dat de plaatselijk leider van den Bij zónderen Vrij willigen Landstorm, Ser geant E. de Goede, 4jn koperen jubileum vierde, was voor de commissie en al de landstormers ^aanleiding tot het beleggen van 'n intiem en avond, welke gisteren werd gehouden in het Café Verhoef. Voor deze gelegenheid had men de zaal keurig opgedoft met slingers, bloemen, vlaggedoek en vooraan was een kleine ver hooging aangebracht, waar de jubilaris met zijn echtgenoote en de noodige autoriteiten, o.m. Overste Boots, Luit. Karres, Kap. Kap- tijn en de plaatselijke commissie zetelden. De voorzitter, Burgemeester Hogenboom, noemde het een groot genoegen deze bij eenkomst te mogen openen, die nu niet is een traditioneele landstormavond doch een samenkomen ter huldiging, een familie feest. Nadat spr. allen een hartelijk wel kom had toegeroepen (vele landstormers met hun dames waren tegenwoordig) wenschte hij eenieaer een prettigen avond toe. Zooals te doen gebruikelijk begon het of- ficieele gedeelte met het zingen van de eerste strofé van het Wilhelmus en dan is het moment aangebroken, waarop de voor zitter den heer de Goede gaat huldigen in zijn leiderschap. Ir enkele sympathieke woorden laat de burgemeester uitkomen, welke een groote eer de afdeeling thans te beurt valt om een man te huldigen, die De weg-verbinding is klaar op papier Het is uit een bepaalden gezichtshoek be keken te betreuren want het beteek ent de dood van alle journalistieke belangstel ling maar als dc voorteekenen niet be driegen, zal het Rietveld eerlang van de ongemakken van het natte element en van zijn waterrijk isolement worden bevrijd. „Eerlang" het woord riekt eenigszins naar het zenden van een kluitje in het Riet veld. Toch is dat geenszins het geval. Het oogenblik, dat het Rietveld in het zoo be geerde contact wordt gebracht met het wegen-rumoer, ligt in oen opbepaalden tijd gelijk trouwens de toekomst van de ge- heele wereld! en de nadere preciseering van dit oogenblik is afhankelijk enkel en alleen van de min o. meer groote inschik kelijkheid van den polder Rietveld en dezer ingelanden, die, als zij hun belangen niet al te benepen zien, ongetwijfeld op ruimer schaal hun medewerking zullen ver leen en. De vroedschap van Hazerswoude heeft zijn plechtig „fiat" aan de plannen tot weg aanleg reeds gegeven, ofschoon de heeren zaten te rillen en huiveren, toen de kosten werden voorgelezen. Zij meenden, dat als de gemeente per jaar 1500.bijdroeg, het welletjes was. De kosten zijn echter aanmerkelijk hoo- ger,namelijk 2000.per jaar. De ge meenteraad rekent erop, dat de Rietvelders wel zullen inzien, dat de lang-overwogen, druk besproken en vurig-verlangde ver bindingsweg niet van zijn eigen baan ge schoven mag worden wegens een bedrag van 500.De Rietvelders zullen dus over de brug moeten komen, en zoo lang deze er nog niet is, mogen zij ook varen. Maar dat zij kómen daar wordt in ieder geval op gerekend. De kosten van dezen weg-aanleg zijn lang niet mis en indien de Rietvelders de wind niet in de zeilen hadden door het stre ven van ieder gemeentebestuur naar objec ten van werkverschaffing, zouden hun hartsverlangens het zelfs nooit tot een plan hebben gebracht. Lat mogen zij wel be denken en de teekenen des tijds verstaan! Dit Rietveld-plan is inderdaad van be lang als werkverschaffings-gelegenheid. Op de begrooting is 22.000.aan arbeids loon ingeruimd. Toch zijn ook de materiaal kosten etc. niet te onderschatten, namelijk 35000.Dit laatste bedrag wordt door het Werkfonds gedekt met een leening tegen 21/2 en een looptijd van 40 jaar. Na berekening van de annuïteit komt dit de gemeente te staan op 1400 per jaar. Het jaarlijksoh onderhoud van weg en brug gen wordt geraamd op 600. Wat voor dit bedrag gepresteerd wordt is niet weinig. De weg, welke zal komen te liggen aan de Noordzijde van de RietVelsche vaart, loopt van de kade met het zacht-veerende wegdek, wel eens de Compiere- dan weer eens de Papieren-kade genoemd, d.w.z. vanaf het Rietveldsche pad naar Al phen tot aan het pad van Langhout. Dit pad wordt verbreed tot aan den Voorweg. De grootste moeilijkheid bij dit plan was echter niet het pad. De eigenaren toonden zich zoo ongeloofelijk vrijgevig, dat zij den grond kosteloos afstonden., n de verkeers weg zal een „eenvoudig karakter" dragen en 10 M. breed zijn met de bermen mede- gerekend natuurlijk! De grootste moeilijkheid vormde niet de grond, maar het water. Er is in het Riet veld water in overvloed; niettemin werd het noodig geoordeeld er nog een sloot bij te graven, welke langs de geheele lengte den nieuwen veg 1 egeleidt. De weg komt dus, en daarmede geschiedt eere aan de Riet veldsche traditie in het water te lig gen: eenerzijds de wetering, anderzijds de vaarsloot. Het was noodig deze vaarsloot te graven, omdat het drukke schouwtjes-verkeer in de polderslooten door een afdamming den nek zou worden gebroken. In het pad komen bovendien 6 bruggen te liggen twee vaste en vier ophalers niet medegerekend de groote ophaalbrug, die nabij de molen over de breede wetering moet worden gelegd. Vandaar zal de weg eènige honderden meters over den Omring- dijk loopen, om vervolgens aansluiting te zoeken en te vinden aan het pad van Lang hout, welk pad een nominale breedte krijgt van 131/2 M., doch een werkelijke van 4 M. Gelijk men zich overtuigen kan, is het boeren-ideetje: er moest nu toch maar 'ns een weg door het Rietveld komen!, uit gedijd tot een vecl-omvattend plan. Mogen pientere bóeren-ideetjes ertoe bijdragen, dat „eerlang" deze wegenaanleg ook tot stand wordt gebracht! twaalf en een half jaar lang op de bres ge staan heeft voor de B.V.L., een man, die de afdeeling Ter-Aai heeft gebracht van zeventig leden tot bijna tweehonderd. Een prestatie! Hiervoor zijn wij U zeer erken telijk. Onze plaats, met zijn uitgestrektheid, aldus de voorzitter, maakte het U niet ge makkelijk, vooral wanneei het organiseeren van de schietoefeningen aan de orde was, maar eenmaal een hartig woordje in een circulaire en de volgzaamheid der leden trad sterk naar voren. Het kunnen om gaan met de landstormers, de juiste tact, is het geweest dat de landstorm hier tol zoon groote bloei heeft gebracht. Voor dit alles zijn wij U dankbaar. Moge het U ge geven zijn, zoo besloot d* burgemeester, on der Gods zegen nog vele jaren op dezelfde aangename wijze te arbeiden. Hierna werd den jubilaris een mooie fauteuil aangeboden en Mevrouw ontving prachtige bloemen Overste Boots gaf eerst in groote lijnen aan de paraatheid van het Nederlandsche volk, wees dan op het defaitisme en kwam aan het slot dank brengen aan den leider, door wiens bekwaamheid, activiteit, het ledental zoo hoog gestegen is. Voor dit al les mocht de heer de Goede een mooie wis selbeker ontvangen, die ieder jaar aan den besten schutter wordt gegeven, terwijl de jubilaris zelf een medaille kreeg. Heel interessant was het woordje van Kapitein Karres over den arbeid van den plaatselijk leider achter de schermen. Deze spr. betuigde zijn erkentelijkheid namens Zuid-Holland-West. Ondanks de centrale leiding niet in financieele weelde kan ba den, werd aan den heer de Goede een vijf tal medailles geschonken. Als Kapitein Kaptijn. de felicitaties heeft overgebracht van al de leiders uit dit Ge west, bestijgt de koperen jubilaris het po dium om op de van hem bekende wijze dank te brengen aan allen voor het ge sprokene en de mooü; cadeaux. Jullie heb ben het veel te erg gemaakt, zijn de woor den van den Sergeant, die tevens enkele herinneringen ophaalt uit den begintijd van deze afdeeling en ronduit verklaard, dat hij het een lust vindt om te vertoeven on der de „Ter-Aarsche jongens". Over de op komst van de schietoefeningen en het ver loop is spreker niets anders dan tevreden, alleen de Langeraaiders schitteren nogal eens door afwezigheid. Hier moet meer leven komen. Wanneer de heer de Goede nogmaals zijn dank uitspreekt voor de gebrachte hulde, ook namens zijn vrouw, wordt mededee- ling gedaan dat de eerst komende schiet oefeningen zijn op Dinsdag 14 Febr. bij v. _d. Acker, Vrijdag 17 Febr. Café Hoogen- dijk en Zaterdag 18 Febr. bij Verhoef. Na deze officieele huldiging zorgde het duo Verhoef-Zevenhoven voor de aangena me noot en Ant C. v. d. Hoorn bespeelde de piano. Zij hielden de stemming er best WOUBRUGGE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag, 8 Februari des voormiddags 9.30 uur ten gemeente huize. Aan de orde wordt gesteld: 1. Notulen, 2. Ingekomen stukken, 3. Reclames belastin gen. 4. Vaststelling kohier baatbelasting. 5. Vaststelling pensioensgrondslagen. 6. Opheffing verzekering gemeente-ontvan ger 7. Wijziging van het algemeen besluit tc.t verpachting van gemeente-eigendom men. 8. Aanvulling ambtenarenreglement, in verband met de luchtbescherming. 9. Wijziging der verordening op levering door be* G. E. B. en G. W. B. 10. Benoeming le den stembureaux voor Provinciale Staten tn gemeenteraad. 11. Uitloting obligatie lening. 12. Benoeming leden commissie tfot wering van schoolverzuim te Woubrug- ge 13. Wijziging begrooting 1938. 14. Rond vraag. ZOETERWOUDE ZUSTER FELICITAS t Hedenmorgen is de Eerw. Zuster Felici- tas in het Gesticht der Eerw. Zusters Fran ciscanessen in de Zuidbuurt overleden. Al spoedig na het zoo hartelijk gevierde kloosterjubilé is de goede Zuster als een echte bewaar-engel naar den hemel gegaan om haar loon te ontvangen voor haar zoo schoon besteed leven, waarvan zij alleen in Zoeterwoude, meer dan dertig jaren de kleinste kinderen van de bewaarschool heeft geleid en leeren bidden. Vrijdagmorgen zal de uitvaart en begra fenis plaats hebben. Jaswedstrijd. Op Donderdagavond a.s. wordt in het Gezellenhuis voor de St. Jo- seprsgezellen een jaswedstrijd gehouden. ruim nemen, een bochl naar rechts echter iuist kort!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11