RECHTZAKEN RADIO-PROGRAMMA'S Wilt U iets weten? aan mensen. MAANDAG 6 FEBRUARI 1939 DE LE1DSCHE COURANl TWEEDE BLAD - PAG. 6 lHAAGSCHE POLITIERECHTER. P 1 Omstandigheden meneer. De verdachte J. van K., timmerman te Oogstfeest, begon met te vertellen, „meneer, omstandigheden vormen den onensch", maar de Politierechter vertelde niets met deze omstandigheden te maken te hebben; trouwens deze zoo hoog ge roemde omstandigheden van verdachte kwamen hier op neer, dat hij het noodig had geoordeeld den elfjarigen Arie Glas bergen een stomp op het hoofd toe te die nen. Als reden gaf hij op, dat Arie thuis nooit onderhanden genomen wordt. Heel erg vond hij deze klappenuitdee- lerij nu bepaald niet, want de omstandig heden meneertje. De Officier mengde zijn stem in het debat en vertelde zoo terloops, dat inmiddels weer een verbaaltje tegen verdachte was opge maakt en weer wegens mishandeling van Arie. Ook dit verbaal maakte niet veel indruk, want verdachte vond, dat de omstandig heden, alweer, hem er toe noopten om Arie te slaan. Politierechter „Kim je je handen dan niet thuis houden. Ik zal er absoluut een eind aan maken, want je bent lastig daar in de omgeving". De Officier was van meening, dat drie weken gevangenisstraf verdachte wel zul len doen inzien dat hij niets met Arie en de omstandigheden van denzelfde te maken heeft. De Politierechter .'ilue het anders doen en veroordeelde P. van K. tot zes maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en de waarschuwing, dat als hij zich weer door de „omstandigheden" iaat leiden, dus weer slaat, hij voor een half jaar achter de tralies gaat. Even probeeren. P. de V. te Bodegraven zou voor zijn broer even een auto probeeren. Dat is niet erg, maar erger werd het feit als men weet, dat het rijbewijs van P. de V. was in getrokken wegens een ander strafbaar feit. De Officier deelde verdachte mede, dat zulke overtredingen doorgaans met een ge vangenisstraf gestraft worden. Voor dit maal wilde spr. het nog met een geldboete af laten loopen, welke bepaald werd op 25 subs. 25 dagen. De Politierechter ging met dezen eisch mede, zoodat het vonnis conform" werd. „Geen hooger beroep", zei verdachte. Muziekliefhebber. De losarbeider P. A. V. te Katwijk aan Zee verveelde zich thuis en was naar Leiden gegaan om te zien of hij een tweedehandsch radiotoestelkon koopen. Hij was aangeland bij den radiohandelaar Ligtvoet te Leiden en toen was het onbe grijpelijke geschied, want verdachte had kans gezien om den handelaar een radio toestel afhandig te maken. En dat mag niet. De Officier vond, dat verdachte tot twee maanden gevangenisstraf Veroordeeld moest worden, omdat hij al eens meer veroordeeld was. De Politierechter hield de zaak aan om een rapport in te winnen. Dat mag men niet zeggen. De smid W. van G. te Leiderdorp had aan een jeugdig koopman van R. te Zoeterwoude in het openbaar de woorden toegevoegd „Jij hebt die sigaretten uit mijn smederij gestolen. Niemand anders kan het gedaan hebben, want jij was er het laatst en alleen." En aangezien de jeugdige koopman van „den prins" geen kwaad wist, dus geen si garetten had weggehaald, voelde hij zich beleedigd, termeer daar het in het bijzijn véin den volke gebeurd was, die er conclu sies uit had kunnen trekken. De Officier vond, dat men zulke dingen niet mag zeggen en eischte een geldboete van 10 subs. 10 dagen. Verdachte deelde nog mede, dat hij boos was geworden omdat, toen hij van R. op de vermiste sigaretten had gewezen, deze hem „overvloedig, vloeiend uitgevloekt had." De Politierechter nam een en ander in aanmerking en veroordeelde verdachte tot een geldboete van 3.subs. 6 dagen. Een prettig documentje. Mej. M. E. v. d. R. huisvrouw S. V. te Leiden had aan een anderen dame een „briefje" geschreven, waarin het leven van deze dames iet of wat werd uitgeplozen. De woorden, bed, drankwagen, niet betaald loon, voerden den boventoon en waren nog het meest net te noemen. De ontvangende dame had zich zeer be leedigd gevoeld, temeer nog daar ook haar echtgenoot nog eenige vegen uit de beken de pan gekregen had. Aangifte was gevolgd en de Officier eischte tegen de schrijvende dame een geld boete van 15 subs. 15 dagen. Het vonnis werd een boete van 5 subs, 10 dagen. Niet bewezen: De landarbeider A. van V. te Hazers- w o u d e was met eenige vrienden uit Zoe- termeer komen fietsen op weg naar Ha- zerswoude. Te Benthuizen aangekomen had een ploeg Benthuizers aanstalten gemaakt om de Hazerswouders met de kracht van Benthuizen kennis te laten maken. De rijwielhandelaar J. P. uit Benthui zen zou toen de historische woorden geroe pen hebben „jong.ns toe nou, sla dood en rijg ze aan het mes". Deze strijdkreet was in eerste instantie gehoord door de drie op doortocht zijnde Hazerswouders, dat hadden zij voor de po litie verklaard, maar thans onder eede ge hoord wisten zij niet meer of J. P. zulks gebruld had of dat een ander deze schoone woorden gekweeld zou hebben. Zoowel de Officier als de Politierechter vonden, dat het bewijs niet geleverd was, zoodat vrij spraak volgde. Hondenbelasting. L. K. te Nieuwkoop had de belasting voor zijn hond niet betaald, reden om een bonnetje uit te schrijven. Dit bonnetje gaf toegang tot de zaal van den Politierechter en daar were de eisch een geldboete van 10 subs. 10 da gen. Uitspraak conform. Veldwachter utigescholden. Tijdens de ijsperiode was de tuinder W. H. uit Ter Aar een kop warme melk gaan drinken op de ijsbaan daar ter plaatse Maar H. was geen lid van de ijsclub en had ook geen toegangsbewijs gekocht. Dus mocht H. niet vertoeven op het ijs-eldoardo Een veldwachter per schaats had verdachte gelast om zich te verwijderen. Dat was wat men noemd nogal op zijn „elf en der- tigst" gegaan reden voor den veldwachter om H. een duwtje te geven in de goede richting. H. was toen boos geworden en had den veldwachter uitgescholden voor kwajon gen en dat mag nu eenmaal niet. Verdachte wilde een heel verhaal op steken, maar dit werd in den kiem ge smoord. Aangezien verdachte reeds tweemaal veroordeeld is geweest eischte de Officier een geldboete van 15 subs. 15 dagen. Verdachte had daarna nog een opmer king over den veldwachter, welke de po litierechter niet kon toelaten. De Politierechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van 20 subs. 20 dagen. Kaakslag waardoor kaak was gebroken. Tijdens de Hazerswoudsche en Bent- huizensche twisten had de kruideniers bediende J. B. uit Benthuizen, Arie van Velden, uit Hazerswoude zulk een klop op zijn kaak gegeven, dat dit onmisbare in strument op twee plaatsen geborken was. Dat was nog eens een peuter geweest. Intusschen jammer voor Arie, want diens kaak moest drie weken ingepakt wor den. Arie kon niet pertinent zeggen dat de kruideniersbediende hem den mep gege ven had. Hij had zich alleen maar met zijn gebroken kaak bezig gehouden. Verdachte kwam terug op zijn verklaring bij de politie afgelegd en zeide thans niet meer te weten of het Arie geweest was aan wien hij de peuter had gegeven. Geen bezwaar voor den Officier om een geldboete te eischen van 20 subs. 20 da gen en een voorwaardelijke gevangenis straf voor den tijd van een maand met twee jaar proeftijd. De Politierechter veroordeelde verdach te conform. Zulke dingen zegt men niet. Ter Aar was op de Politierechter-zitting goed vertegenwoordigd, want de volgende verdachte was P. F. van R. uit Ter Aar. Hij had mej. Hoogenboom minder nette woorden naar het hoofd geslingerd, die veel met de moraal te maken hadden en van a. tot z. gelogen waren. Verdachte probeerde aan deze scheld woorden nog een andere wending te geven waardoor ze niet zoo erg zouden zijn, maar het ging niet op, want de Officier eischte een geldboete van 15 subs. 15 dagen. Het vonnis werd een geldboete van 5 subs. 10 dagen. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Een slippertje. M. O., chauffeur te Rotterdam, had langs den Steekteweg onder A1 p h e n a. d. Rijn een aanrijding veroorzaakt waarvoor hii zich thans moest verantwoorden. Dr. A. Sch. die met zijn auto uit Zwammerdam reed, zag de vrachtauto plotseling op zich aankomen en remde. Door de gladheid van den weg ging de wagen slingeren en bot ste tegen hem op. De schade bedroeg on geveer 50.en voor dit bedrag stelde hij een civiele vordering in. De verdachte verklaarde echter, dat de dokter te snel gereden had en dat dit de oorzaak van de aanrijding was geworden. Hij was wel ge slipt, doch had door remmen een aanrij ding trachten t.e voorkomen. Een getuige, de garagehouder H. M. verklaarde, dat hij achter dr. Sch. had aangereden en ant woordde op de vraag van den kantonrech ter, wat hij gezien had „Ik zal je dat eens vertellen". Hierop volgde een verkla ring met veel aanwijzingen, doch waaruit bleek dat de autobanden van de vracht auto versleten waren en het slippen ver moedelijk hierdoor mogelijk was gewor den. De ambtenaar was overtuigd van de schuld van verdachte en eischte een geld boete van 10.subs. 10 dagen met toe wijzing van de civiele vordering De ver- oordeeling werd conform den eisch. Tegenstrijdige verklaringen. Langs den Kortsteekterweg waren de auto's in botsing gekomen. Precies uitgere kend was reeds, dat de auto van H. B. J. v. K. uit Aarlanderveen 1.70 meter breed en de vrachtwagen van A. P. uit W oer den 2.10 m. en de weg totaal 3.80 rneter, zoodat er geen ruimte was om ge woon te passeeren. A. P. verklaarde, dat hij ongeveer 30 meter op den berm van den weg gereden had en zeker 30 c.m. buiten het verharde weggedeelte, waardoor vol gens hem passeeren mogelijk was. Boven dien had de personenauto geslingerd doqjr dat deze met te groote snelheid reed. Ver dachte v. K. verklaarde echter het tegen deel. De vrachtwagen had niet op de zach te berm gereden, want toen de vrachtauto op de berm kwam, was deze tegen een drietal boomen opgebotst en tegen de vier de tot staan gekomen. Bovendien had hij hard gereden en geen «ruimte gegeven om te passeeren. De ambtenaar kon, daar de verklaringen tegenstrijdig waren en geen getuigen aanwezig waren geweest, niet anders doen dan wegens gebrek aan bewijs vrijspraak vragen, waarmede de kanton rechter zich kon vereenigen. Door een wapperend dekzeil getroffen. Een vrachtwagen, bestuurd door B., had een ongeluk veroorzaakt in den Hoorn,, teAlphen aan den R\jn, doordat een dekzeil van de auto was afgevallen. Hierdoor was de motorrijder H. uit Den Haag komen te vallen, doordat het zeil tegen hem was opgeslagen. H. verklaarde, dat de auto met groote snelheid reed en de duo-passagier den chauffeur een teeken had gegeven te stoppen. Dit is niet opge merkt of de chauffeur gaf hieraan geen ge volg, maar een klap van het zeil was voor nem onvermijdelijk. Door den val was zijn bovenarm ernstig gekneusd en gebro ken, waardoor hij thans voor zijn geheele verder leven invalide was, daar bekwame doktoren geen hoop gaven invaliede was, daar bekwame doktoren geen hoop gaven op een volledig herstel. Een getuige, mej. P. de Wit uit Hazerswoude, had het onge val gezien en bevestigde hetgeen H. daar omtrent had medegedeeld. Daar dus bleek, dat het ongeval niet aan woest of hard rijden was veroorzaakt en te wijten was aan nalatigheid eischte de ambtenaar een geldboete van 10.— subs. 10 dagen, waar mede de kantonrechter zich kon vereeni gen. A. U. uit Bodegraven was met een Ford-auto uit de richting Woerden de Noordstraat ingereden en op den hoek van net trotttoir gevlogen. De getuige-veld- wachter V. uit Bodegraven had het onge val gezien en verklaarde, dat het door de groote snelheid was gekomen. Bij het on derzoek van den wagen kwam echter vast fe staan, dat een stang was gebroken en verschillende onderdeelen in zulk een slechten toestand verkeerden, dat een breuk onvermijdelijk was. De ambtenaar wilde dan ook reeds bij de schikking eischen dat de wagen werd vernietigd, doch de drie gebroeders U. verklaarden eenstem mig, dat hoewel de wagen slescht was, re paratie mogelijk bleef. De ambtenaar wil zijn eerst genomen besluit terugnemen als de export van VI. de auto na reparatie Keurt. Na acht dagen kan hij, indien de kantonrechter er zich mede vereenigt de wagen die reeds 33 dagen onder beslag ligt, terug krijgen. Tevens werd geëischt een geldboete van f 50.— subs. 25 dagen. De kantonrechter veroordeelde tot 35.— subs. 10 dagen met teruggave van het in beslag genomen motorrijtuig. Water bij de melk. Een veehouder uit Hazerswoude -was geverbaliseerd voor het feit, dat in zijn melk zich 18 pet. water bevond. Dit feit was geconstateerd op een Zondag en de ambtenaar merkte op, dat ook reeds vroeger op Zondag een dergelijk feit was geconstateerd. De verdediger erkent het feit. De oorzaak was echter geweest, dat het z.g. biestmelk was geweest die zeer vet was. Daar nu de melk druppels gewijs door het teems was gezakt had de land bouwer er wat warm water bijgedaan om de melk vlugger te doen doorzakken, daar hij om 8 uur zijn religieuse plichten wilde waarnemen. De verdediger legt ook nog een bewijs van een semi-officieel lichaam over, waarin w.ordt verklaard dat de land bouwer steeds goede melk heeft gehad. De ambtenaar in zijn requisitoir is van mee ning, dat verdachte goed knoeien kan, door er zooveel water bij te doen, dat het vet gehalte net behouden wordt. Hij wil echter rekening houden met de omstandigheden cn de gunstige verklaring van het semi- officieele lichaam en eischt een geldboete van 75.subs. 30 dagen. De kantonrech ter veroordeelt hem tot 50.subs. 25 dagen. A. V. te A1 p h e n a. d. R ij n, die een tent bezit langs het Aarkanaal, had na slui tingstijd bier geschonken. Verdachte gaf het feit toe, doch merkte op. dat dit in de woonschuit was gebeurd. De ambtenaar wii rekening houden met de gunstige om- standieheden en vordert een geldboete van 2.50- subs. 2 dagen met verbeurd verklaring van het in beslag genomene. Veroordeeling conform den eisch. DE MOORD TE BRUNSSUM. Tegen de verdachten viiftien jaar gevan- genisstraf geëischt. Het O. M. bij de rechtbank te Maastricht eischte heden tegen elk der verdachten in de moordzaak te Brunssum vijftien jaar gevangenisstraf. DINSDAG 7 FEBRUARI 1939 keerd moeter nemen en het uit zicht belemmerd wordt?... NOOIT! HILVERSUM I. 18Ï5 en 301.5 M. AVRO- Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Orgelspel 11.00 Wenken voor de huishouding 11.30 Ensemble Betr van Dinteren 12.15 Be richten, AVRO-Amusementsorkest 1.00 Omroeporkest 1.45 Gramofoonmuziek 2.00 Omroeporkest en solisten 2.45 Knip cursus 3.45 AVRO-Vaudeville-orkest en solisten (opn.) 4.30 Kinderkoor 5.00 Kinderhalfuur 5.30 AVRO-Aeolian- orkest 6.15 Gramofoonmuziek met toe lichting (ca. 6.25 Berichten) 7.00 Voor de kinderen 7.05 Kinderkoor „Zang- lust" 7.30 Engelsche les 8.00 Be richten ANP, Radiojournaal, mededeelin- gen 8.20 Gramofoonmuziek 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein 10.00 Radiotooneel 10.20 Het Renova-kwintet 11.00 Be richten ANPt Gramofoonmuziek 11.30— 12.00 Leden van het AVRO-Dansorkest. HILVERSUM H. 415.5 M. KRO-Uitzen- ding. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest (1.001.20 Gramofoonmuziek) 2.00 Voor de vrouw 3.00 Modecursus 4.00 KRO-orkest 4.45 Gramofoonmuziek 5.00 KRO-Melo- disten en solist 5.45 Gelukwenschen 6.05 Vervolg concert 6.35 Berichten, sportpraatje 7.00 Berichten 7.15 Cycles „Naar de nieuwe gemeenschap" 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten ANP, mededeelingen 8.15 KRO-Sym- phonie-orkest en solist (9.009.20 Gramo foonmuziek) 10.05 Gramofoonmuziek 10.15 Zang met pianobegeleiding 10.30 Berichten ANP 10.40 Gregor Serban en zijn Roemeensch orkest 11.0512.00 Gramofoonmuziek. DROITW1CH. 1500 M. 11.40—11.45 Gra mofoonmuziek 12.20 Radiotooneel 1.15 Gramofoonmuziek 1.502.20 Het Garfield Phillips kwartet 4.15 Eddie Caroll een zijn kwintet 4.45 Causerie „The Use of the Piano"— 5.00 Zang 5.20 Het Austral Trio 5.50 Zang met pianobegeleiding 6.20 Berichten 6.45 Voor knutselaars 7.00 BBC-Theater- orkest 7.50 Causerie „Signs of the times" 8.20 Herinneringen uit 1909 9.20 Be richten 9.45 Journalisten vertellen van hun werk. 10.15 BBC-orkest en een pianokwartet 11.15 Fransche causerie „La presse, son organisation, son influence" 11.30 Het Grosvenor House-Dansorkest en solisten 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.). RADIO PARIJS. 1648 M. 9.00, 10.00, 10.25 een 11.20 Gramofoonmuziek 12.35 Zang 1.10 Gramofoonmuziek 1.25 Locatelli-orkest 2.35 Pianovoordracht met toelichting 3.00 Gramofoonmuziek 4.40 Zang 5.25 Gramofoonmuziek 6.35 Pianovoordracht 7.20 Het Giardino- orkest 8.35 Radiotooneel 10.3511.50 Kamermuziek. KEULEN. 456 M. 5.50 en 6.30 Gramo foonmuziek 7.50 Omroepschrammel- ensemble 11.20 Omroeporkest en -koor en solisten 1.30 Populair concert 3.20 Omroeporkest 6.30 Winternulp-pro- gramma 7.30 Hermann Hagestedt's dans- orkest een soliste 9.35 Omroeporkest en solist 10.0511.20 Weensche walsen. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.05 en 1.30 Om roeporkest en gramofoonmuziek 1.50— 2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek 8.2011.20 „Die Fledermaus", operette. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gramofoon muziek 5.20 Pianovoordracht 6.35 Gramofoonmuziek -7.35 Literair-muzi- kaal programma 8.20 en 9.35 Radit» orkest en soliste 10.3011.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.3» Omroeporkest en solisten (8.108.25 Poli tiek dagbladoverzicht) 9.20 Berichten 10.2011.20 Weensch walsenconcert. GEM. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Radio Parijs 9.30 Radio PTT Nord of diversen 11.20 Radio Parijs 12.35 Brussel VI. 2.20 Motala of diversen 2.40 Radio PTT Nord of diversen 3.20 Keulen 5.20 Brussel VI. 6.50 Keulen 9.20 Boedapest of diversen 9.35 Brus sel Fr. 10.20 Keulen 11.20 Parijs Post Par. of diversen 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Diverseen 10.35 Londen Reg. 1.15 Droitwich 2.20 Diverseen 2.35 Radio Parijs 2.50 Londen Reg. 4.25 Droit wich 6.40 Londen Reg. 7.00 Droit wich 7.50 Straatsburg of diversen 8.20 Droitwich 8.35 Londen Reg 8.50 Droitwich 9.45 Praag of diversen 10.15 Droitwich. NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP Het is niet moeilijk de vinger te leggen op de talrijke wanverhoudingen, die de samen leving tot een karikatuur hebben gemaakt. Moeilijker is het voor velen, de richtlijnen te vinden, waarlangs wij onze weg naar een nieuwe gemeenschap moeten zoeken. Niet echter voor ons, katholieken. Christus' plaatsbekleder immers, de paus van Rome, heeft in meerdere Zendbrieven aan de ge hele wereld die richtlijnen aangegeven. Voor deze Zendbrieven zal de aandacht gevraagd worden op DINSDAG A.S. TE 7.15 UUR tijdens de 9e uitzending in de reeks „NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP" op initiatief van het Comité van Actie voos de Nieuwe Gemeenschap. Spreker: Centraal praeses H. DROST Het rassenvraagstuk Zooals gemeld is vanwege den senaat der R. K. Universiteit te Nijmegen en het be stuur van de R. K. Charitatieve Vereeni- ging voor Geestelijke Volksgezondheid. Za terdag in de aula der R. K. Universiteit te Nijmegen een studiedag gehouden over het rassen vraagstuk. In de middagzitting, welke onder leiding stond van mr. G. C. J. D. Kropman, voor zitter der R. K. Charitatieve Vereeniging, sprak prof. dr. F. J. J. Buytendijk, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen, over: „Het ras physiologisch be schouwd". Een uitvoerige critiek gaf deze spreker op de in Duitschland zoo verbreide typen- leer van E. R. Jaensch, in zijn „Biologisch fundierte psychologische Anthropologic". Deze theorie is niet alleen doortrokken van den in Duitschlano heerschenden rassen waan, maar ook wetenschappelijk zoo on voldoende gefundeerd, dat zij voor de ras- senphysiologie van geen waarde geacht kan worden. Het blijkt, zoowel op methodische gron den, als ook ten opzichte van de feitelijke gegevens zoo eindigde spr. dat een rassenphysiologie als natuurwetenschappe lijke leer betreffende het verschil in func ties tusschen menschengroepen niet bestaat. De rassen verschillen zeer zeker in hun levenshouding en geestesstijl en daardoor ook in die lichamelijke processen, die, ge heel aan het bewustzijn onttrokken, ver- loopen. Deze processen, de physiologische dus, zijn, evenals de rassen zelf, mensche- lijke verschijnselen en kunnen dus niet buiten het wezen van den mensch om be schouwd worden. Zij getuigen van de een heid van het menschelijk geslacht en van de geheime wet, waardoor het lichaam het stempel draagt van den geest. Ook op deze rede volgde een gedachten- wisseling. De derde en laatste inleider, dr. J. E. Schulte uit Maastricht, had als onderwerp voor zijn rede: „Het Rassenvraagstuk psychologisch 'beschouwd". Het ras zoo concludeerde deze spreker is geen element in den mensch, waarvan zijn geheele toekomst afhangt Het is geen noodlot, maar grondslag voor ontplooiing voor den innerlijken aanleg en voor vrije zelfbepaling. Het is de taak der wetenschap, te mid den van de dwalingen van onzen tijd den goeden weg te wijzen en de aandacht te vestigen op datgene, dat, over de „hoogste scheidsmuren" heen, den menschen ge meenschappelijk is. Hoe klein ook, kan Nederland in deze in verband met de om standigheden een gewichtige taak vervul len. Het kan ook in dit opzicht als klein land groot zijn. Er is op het punt van het rassenvraagstuk in Nederland hoegenaamd geen verschil van inzicht, wat de practische houding aangaat, hetgeen spr. toeschrijft aan het complex waardeoordeelen, dat alle landgenooten in groote meerderheid ge meen hebben. Nadat ook op deze rede van gedachten was gewisseld, is deze studiedag gesloten. Vraag inzake betaling van gemaakte vervolgingskosten ndaat een regeling is ge troffen. Antwoord: De noodzakelijke lasten, gemaakt vóór de tot stand koming van de legeling, moet u betalen. De na de rege ling, door verzuim van de tegenpartij ont stane kosten behoeft u niet te betalen. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiderdorp naar Hoogkarspel. Hoewel K.. M.? Antwoord: Leiderdorp, Leiden, Sas- senheim, Lisse Hillegom, Haarlem, Be verwijk, Castricum. Alkmaar, Oudorp, Ur- sem, Avenhorn, Hoorn, Hoogkarspel. Af stand 90 K.M.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6