BIOSCOPEN TE LEIDEN Laatste berichten MARKTBERICHTEN MAANDAG 6 FEBRUARI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 VASTENAVONDFEEST ST. JOSEPHGEZELLEN. Gisteravond is het Carnaval geweest in de Stadsgehoorzaal. De St. Josephgezellen vierden er het afscheid al is het dan nog wat voorbarig van het vleeschtijd- perk bij het begin van den Vastentijd. Want dat is immers de beteekenis van de Carnavalsviering, al zullen de St. Joseph gezellen het gisteravond wel niet zoo ge voeld hebben. Er heerschte in elk geval een vroolijke en opgewekte stemming, zooals dat op een Carnavalsavond past, mede dank zij de pittige muziek van het muziekgezel schap „Franz Schweitzer". Het gezelschap had nieuwe muziekstandaards gekregen in den vorm van smaakvolle schildjes met gouden initialen F. S. Een goede inzet was het optreden van de Urker en Volendammer visschers, die blijkbaar weten, hoe men zoo'n feest vie ren moet, want zij zongen er lustig op los en hun Carnavalsliederen werkten aan stekelijk op hun auditorium. Na de Franz Schweitzer-marsch volgde het openingswoord van den vice-praeses kapelaan Schrama, die alle aanwezigen van harte welkom heette, in 't bijzonder prof. Vlekke van Rolduc, die de gast was van pastoor Beukers, alsmede de andere aanwezige geestelijken'. Kapelaan Schra ma sprak den wensch uit, dat deze Car navalsviering de hand tusschen donateurs en gezellen zou mogen verstevigen en dat deze avond in alle opzichten zou mogen slagen. De duettisten X. en Co. zorgde nu voor een gezellig kwartiertje, waarna een paar geweldig vingervlugge Xylophonisten de zaal verbaasd deden^ staan over hun vaar digheid. Vervolgens kwamen de Volen- dammers weer terug (leden van Sebastian Schafer), die toonden dat zij meer in hun mars hadden dan Carnavalsliederen. Zij bleken ook meer serieuse liederen aan te kunnen en vertolkten „Rosen aus dem Süden" en „An der Schonen blauen Do- nau" met veel toewijding en artistiek kun nen. Zij oogsten daarmede een groot suc ces, want het daverende applaus bewees, hoezeer dit gedeelte in den smaak viel. Accordeon-spelen is eveneens een kunst, maar de Benjamin van Frans Schweitzer kan het. Voorts vermelden wij nog het op treden van Billy en zijn partner, twee muzikale clowns. Vervolgens bracht prins Carnaval met zijn gevolg leven in de brouwerij, de hee- ren overstroomden de zaal met jolijt enserpentines. Een tweetal tooneelspelletjes: „Het groote moment"' en „Bij den wonderdok ter" werden opgevoerd, welke beide grappige spelletjes, doordat zy zeer goed werden weergegeven, groote hilariteit verwekten en ten zeerste werden gewaar deerd. Zoo was het alles bij elkaar een echt gezellige en prettige Vastenavondviering. VAN EEN VISSCHER, DIE LAAT THUIS KWAM. Gistermorgen was de 44-jarige W. N. gaan visschen en eerst te half zes in den namid dag keerde hy terug. De vrouw des huizes was er niet erg over gesticht, dat man lief zoolang was uitgebleven en stak zulks niet onder stoelen of banken. Toen was de beurt aan het looze visschertje, die niet kon zetten, dat zijn vrouw hem' dit pretje niet gunde. Ook hij werd boos en koelde zijn drift op een aantal ruiten van zijn woning, hetgeen tot gevolg had, dat de man een bloedende snij wonde van 15 c.m. leng te van de pols tot in zijn hand opliep. De E. H. D. zorgde voor de rest van dit hui selijk drama.... VERZET. MISHANDELING EN VERNIELING. Hedennacht trof een agent van politie in een winkel aan den Lage Rijndijk na Sluitingstijd nog een bezoeker aan, wien hij aanzegde heen te gaan. Toen deze, de 25-jarige T. de R., hieraan niet onmiddel lijk voldeed en de agent hem uit den win kel wilde zetten, pleegde hij verzet en sloeg den agent in het gelaat. Niettemin werd het driftige jnngmensch gearresteerd en op het politiebureau in een cel opgeslo ten. Ook daarmee was hij niet erg ingeno men en koelde zijn wraak op een W. C., die nagenoeg vernield werd. Weerspannigheid, mishandeling en ver nieling.... de Haagsche Politierechter zal wel oordeel vellen. ZWIJNTJESJAGERS IN ACTIE. Zaterdagavond zijn vijf rijwielen ont vreemd op verschillende plaatsen in de stad. TIEN JAAR „SANCTA VERONICA", Ver. tot steun aan stille armen. De viering van het tweede lustrum van de Ver. Sa Veronica tot steun aan stille armen, is in al haar eenvoud een schitte rend geslaagd ochtendfeest geworden. 't Begon zoo heerlijk met een plechtige H. Mis opgedragen door kap. F. Bernefeld den geestel. adviseur, in de devote en prachtige kapel van de Zusters van Lief de, Pelikaanstraat 1, De verschillende gezangen werden door de Eerw. Zusters op wijdingsvolle wijze uitgevoerd. Het altaar baadde in een zee van licht. De geest, adviseur hield naar aanleiding van evangelie en epistel een kernachtige toespraak tot de feestvierende dames, waarin de eerw. spr. haar voorhield, dat zij God dankbaar moesten zijn voor het vele goeds, dat zij in Zijn dienst hebben mogen verrichten voor haar minderbe deelde zusters. God slaat geen acht, in welke mate er gewerkt is, ieder werke echter naar beste krachten, de woorden indachtig van Paulus „voor de werken van God kunt gij nooit genoeg doen"! Met een aansporing dat een ieder naar best vermogen, 't zij door veel of weinig te doen, op dezen weg zou vortgaan, waar voor Gods beste zegen onder dit H. Mis offer zou worden afgesmeekt, besloot de eerw. spreker zijn treffende toespraak. Onder de H. Mis naderden allen ter H. Tafel, terwijl erna een zeer toepasselijk lied werd gezongen, wat diepen indruk maakte. Zoo innerlijk gesterkt werden al len in een gezellige zaal onthaald op een tot in de puntjes verzorgd ontbijt, waar aan tevens vele en hartelijke woorden zijn gesproken. Allereerst door de Presidente van Sa Veronica, die haar vreugde erover uit sprak, dat de Ver. zich in zoo veler sym pathie mocht verheugen, door de groote belangstelling getoond bij dit tweede lus trum. Zij was blij nu eens in de gelegen heid te zijn, ieder persoonlijk te danken, die aan de oprichting, den groei en den bloei van Sa Veronica hebben medege werkt. Aanvankelijk een groot zorgenkind, is 't door de stuwende werkkracht van velen nu uitgegroeid, tot een belangrijke onder- afdeeling van den R. K. Vrouwenbond en tot een vereeniging welke onder de cha ritatieve instellingen in Leiden een voor name plaats inneemt. Vervolgens werd het woord gevoerd door mevr. J. Manders—Vermeulen, als presidente van den R. K. Vrouwenbond, die ook medegewerkt heeft deze vereeni ging op te richten, wat haar vooral de eer ste paar jaren veel hoofdbrekens gekost heeft, maar van welker afd. zij nu veel voldoening beleeft. Daarna was het woord aan mevr. E. PollmannSchoondergang als oud-presi dente, die de opkomst en groei memo reerde. Mevr. van OerleNipper richtte harte lijke woorden van geluk wensch en waar- deei'ing tot het bestuur alsmede tot mevr. Manders, die haar geesteskind tot werke lijkheid gemaakt heeft. Mej. Th. Elshof sloot als presidente van de vereeniging Hulp in de Huish. en de Baby de rij van spreeksters en prees mede de aangename samenwerking tusschen de verschillende afdeelingen. Mej. Niemer beantwoordde iedere speech met eenige toepasselijke woorden en zeide aan 't slot te rekenen op den voortdurenden daad werkelijken steun van allen tot heil van de R. K. Leidsche armen en voornamelijk stille armen. Memoreeren wij nog verder, dat de Misise naaiver. een aangename verrassing vergezeld van bloemen, deed bezorgen door haar presidente mevr. SpeetCou turier in de R. K. Vrouwenbond een bloe menhulde deed geworden. Al mei al- eën intiem feest, met veel hartelijkheid waardoor de onderlinge band tusschen bestuur, werkende leden en de overige char. afd. van den R. K. Vrou wenbond belangrijk is verstevigd, wat on getwijfeld het vooropgezette doel ten goede zal komen. De zelateurs worden er aan herinnerd, dat Dinsdagavond voor de maandvergade ring de afrekening moet plaats hebben. De heer J. Brandenburg, alhier, leerling der Pontschool, Steenschuur 3, slaagde voor het examen in Engelsche handelscor respondentie, afgenomen door de Ver. v. Handelsexamens op Practischen Grond slag. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Vier dochters (Lane Sisters, Claude Rains). De held op sokken (Joe Penner). Huwelijksgeluk van 4 zusters Klucht lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2 uur ma tinee. Goedgekeurd v volwassenen Casino: De Jantjes (Johan Kaart, Fientje de la Mar). Circusclown (Joe Brown) Avonturen v. Amsterdamscb matrozen Klucht lederen avond 8 uur. Zondag ook van 47 uur. Woensdag half 3 matinée. Guedgekeurd v volwassenen Luxor: De rechtzaak dr. Deruga (Willy Bir- gel). Flash Gordon op Planeet Mars (Bus ter Crabbe). Drama Utopie lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. lederen middag behalve Maandag, 3 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen lido: Rex: Afgekeurd Afgekeurd EEN VERIJDELDE AANSLAG OP PRINS MAURITS. Rede van dr. J. H. Kernkamp voor de Mij. der Ned. Letterkunde. In de maandelijksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde alhier heeft Vrijdagavond dr. J. H. Kernkamp, uit Den Haag, gesproken over: een verijdelde aanslag op het leven van Prins Maurits bij het huwelijk van Amelie van Marnix van St. Aldegonde. Spr. vestigde eerst de aandacht op het verslag van Marnix' tijdgenoot Johan van Oldenbarnvelt over de wederwaardighe den van het gezantschap, dat de jonge re publiek der Vereenigde Nederlanden naar Hendrik IV zond, in 1598, om den Fran- schen monarch alsnog af te brengen van zijn volgens de Staten noodlottige voorne men vrede te sluiten met Spanje. Het ver trek van dit gezantschap ging niet voor spoedig: eerst nadat men 46 dagen had ge wacht, kon de tocht met een gunstigen wind worden ondernomen. Oldenbarnevelt in het bijzonder had zich den tijd, dien hij in het vaderland tegen wil en dank moest doorbrengen, ten nutte gemaakt door het inwinnen van gegevens, die hem van dienst konden zijn. Van de verkregen in lichtingen waren die van Daniël van der Meulen zeker niet het minst van waarde. Deze ter wille van het geloof uitgeweken oud-Antwerpenaar, die sinds 1591 te Lei den woonde, was n.l. kort tevoren onder voorwendsel van familieaangelegenheden door den vijand naar de zuidelijke Neder landen gelokt om over de mogelijkheid van een verzoening der afvallige gewesten te worden gepolst. Uitvoerig schetste spr. den tijd en de om standigheden, waaronder de voorgenomen aanslag op het leven van Prins lyiaurits werd gesmeed, wees op het contact van Richardot president van den conseil privé met Dar.iël van der Meulen en herinnerde er aan, dat Hendrik IV ten spijt van de protesten van het Noord-Ne- derlandsche gezantschap 2 Mei 1598 vrede sloot met Spanje. Het huwelijk van Amelie van Marnix van St. Aldegonde met den heer van Merwede zou op 24 Mei 1598 te Leiden kerkelijk wor den voltrokken: Prins Maurits had te ken nen gegeven, de bruiloft van zijn ritmees- tei met de dochter van den vriend van het Oranjehuis te willen bijwonen. Een dag vóór de huwelijksvoltrekking was te Leiden een Zuid-Nederlander, Pie- tei Panne, gesignaleerd, wiens zonderlin ge verhalen zoozeer de aandacht trokken, dat men het noodig vond hem scherp te observeeren. Argwaan groeide weldra tot ernstige verdenking, toen Pieter Panne zich in de voorste rij vertoonde bij den ingang dei Waalsche kerk, waarlangs de bruilofts stoet moest passeeren. Van een arrestatie zag de Leidsche overheid op dat moment echter af, daar zy wist, dat de Prins zich niet naar de kerk zou begeven. Marnix achtte het raadzaam, Prins Maurits er van in kennis te stellen, dat hem 'mogelijk ge vaar dreigde, waarop de Prins slechts yer- zocht er op te letten, dat geen onbekende bezoekers de feestzaal zouden betreden. Een voorstel tot bewaking van het huis door soldaten wees hij resoluut van de hand. De regeering van Leiden meende ech ter elk risico te vermijden door den zonder lingen kwant voorloopig onschadelijk te maken. Des avonds om 10 uur, voordat de bruiloftsdag ten einde was, gaf zij bevel, Pieter Panr.e in hechtenis te nemen. Op den man werden papieren gevonden, die weliswaar het bewijs leverden, dat men hier te doen had met iemand, die groote schulden haa gemaakt en ,een zeer avon tuurlijk leven leidde, maar die toch geen directe aanwijzing verschaften over een beraamden aanslag op het leven van Prins Maurits, gelijk men vermoedde. De Prins keerde ongedeerd naar Den Haag terug. Hiermede behoorde de zaak echter niet tot het verleden. Op 22 Juni 1598 werd Pie ter Panne te Leiden wegens bekentenis van moord veroordee'd tot de doodstraf met het zwaard, gevolgd dor vierendeelen. In den breede weidde spr. hierover uit. Onwrikbaar staat vast, zoo betoogde hij, dat Panne regelrecht naar Leiden is geko men met de wetenschap, dat Maurits aan wezig zou zijn bij het huwelijk van Mar nix' dochter. Die kennis heeft hij te Brus sel verworven blijkens de processtukken, maar wie hem de inlichtingen verschafte, blijft een groot vraagsteeken. Naar aanleiding van de moeilijkheden bij het ontwarren van dat mysterie wees spr. er ten slotte op, dat Melchior Nicolass Schetz van Grebbendonck een der ge tuigen op wien Costerus zich ook beroept met Marnix' halfzuster in den echt was verbonden, en zyn broeder gehuwd is ge weest met de dochter van Richardot, wel ke laatste dan ook van de ware toedracht dezer zaken vermoedelijk meer heeft afge weten dan wij thans weten. DE LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". De vermaarde Hongaarsche cellist Ti- bor de Machula wiens recital den vorigen keeï in Leiden zulk een groot succes was, zal op Donderdag 9 Februari a.s. wederom voor de leden van bovengenoemde ver eeniging in de groote zaal van de Stads gehoorzaal concerteeren, aan de vleugel begeleid door den bekenden pianist Theo van der Pas. De Machula, die in Honga rije geboren werd en zijn opleiding in Budapest kreeg, is ook in ons land de graag geziene gast der concerten-podia en wordt algemeen als een der beste ver tegenwoordigers van zijn instrument be schouwd. Dezen keer zal de kunstenaar op zyn recital werken van Brahms, Bach. Frank Bridge en Popper ten gehoore brengen. GEWAARSCHUWD! Er wordt hier ter stede door een juffrouw gecolporteerd met een boekje, getiteld „Ziet de feiten order de oogen". In dit boekje, dat is uitgegeven door „De Wacht toren" wij hebben deze uitgeverij nog onlangs besproken worden helaas andere dingen dan feiten onder de oogen gezien! Men leest er om slechts één dwaas heid te noemen over „een samenzwering tusschen het Pausdom en de totalitaire Hitler-regeering in Duitschland" Is het niet buitengewoon fraai? Wij willen zulk fraais niet in ons huis hebben, al zouden wij het cadeau krijgen! DE STICHTINGSDAG DER LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Woensdag a.s. zal de 364ste diesherden king der Leidsche Universiteit plaats heb ben. Wie uit naam van den Academischen Senaat de herdenkingsrede zal houden kunnen wij nog niet mededeelen.' De gebruikelijke rijjool van het Leidsch Studentencorps zal verschillende hoogst actueele onderwerpen bevatten. Uitgebeeld zullen o.m. worden: Robin Hood, Sneeuw witje en de Zeven Dwergen, Daladier in Tunis, het vertrek van het Duitsche Dienstmeisje en de Volkenbond „in cos- tuum". Ook de jury en de schijn jury zul- lij gecostumeerd deelnemen. De levering der benoodigde costuums is opgedragen aan het costuumhuis „Erato", aan wie tevens de costumeering voor de feestelijkheden ter gelegenheid van het eeuwfeest van het L.S.C. is opgedragen. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 5723. De Vereenigde Ne derlandsche Makelaarsbureaux „Eigen Haard", Oegstgeest, Boonstraat 11. Vest. fil.ï Leiden, Lammenschansweg 39, d.d. 1 Febr. 1939. De opbrengst van de collecte ten bate van het Sint Franciscus Liefdewerk, gis teren in de Leonarduskerk gehouden, heeft opgebracht 170.42. Aan alle milde ge vers onzen hartelijken dank. Het bestuur van S.F.L. Si R. K. H. V. „ST. GREGORIUS". LEIDEN. Het Bestuur van bovengenoemde ver eeniging maakt den leden bekend, dat de repetities in hét vervolg worden gehou den in 't zaaltje ingang Maria Gijzen- steeg naast de „Overdekte"' aan de Haar lemmerstraat en wel op Dinsdagavond; aanvang der repetities 7.30 uur tambours, 8.10 uur leerlingen, 8.40 uur harmonie. Op die avonden kunnen zich de tambours en muzikanten aanmelden. Er kan nog van alles gebruikt worden. Onze instru- mentenvoorraad is nog niet uitgeput. Ook trommen zyn nog voorradig. De harmonie werd opgericht 15 November 1938; op 30 November kon met de repetities een aan vang worden gemaakt, wij hadden toen 23 werkende leden ingeschreven, op 1 Fe bruari wijzen de boeken van den secre taris 33 aan, dus dat is 10 meer. Wij ho pen, dat wij over twee maanden dit aan tal weer wat opgevoerd hebben. Wij ho pen, dat de katholieken van Leiden met belangstelling den gang van zaken van St. Gregorius zullen volgen. Het bestuur neemt thans uitgebreide maatregelen om te beginnen met het werven van dona teurs. Wij hopen dat 't bestuur bij geen onzer lezers te vergeefs zal aankloppen. Ook bij verenigingsbesturen zal worden aange klopt; die zullen zeer zeker ons werk be grijpen en steunen. Nieuwe leden kunnen zich ook dagelijks aanmelden bij den secr.-penningm. Hansenstraat 53. J. v. GOOZEN. Binnenland TRAGISCH VERDRINKINGSGEVAL. Meisje omgekomen bij een poging om haar broertje te redden. Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor een, was de 14-jariga A. Neven, wonende te Etten, op het ijs van een nabij zijn wo ning gelegen z.g. leemput, een groot stuk land, waaruit men tot op groote diepte het leem had uitgegraven, aan het glijden, ter wijl zijn 11-jarig zusje Elizabeth toekeek. Plotseling zakte de jongen door het ijs. Zijn zusje begaf zich eveneens op het ijs on, haar broertje te heipen, reikte hem de hand en trachtte hem uit het water te trek ken. Hierdoor brak het ijs onder haar af en geraakte ook zij te water. Een in de buurt spelende knaap snelde weg ob hulp te ha len. De heer C. Voesene, begaf zich zonder bedenken te watei en wist het jongetje, dat reeds bewusteloos was, op het droge te brengen. Het meisjes kon hij echter niet meer redden, meldt de „Crt." Na een uur dreggen werd ten slotte het lijkje van het meisje opgehaald. Door toepassing van kunstmatige ademhaling slaagde men er in de levensgeesten van den jongen op te wek ken. Bij zenuwpijnen. Mijnhardtjes maken U geheel pijnvrij. 4599 Ddoa 30 en 50 ct. ONDER AUTOBUS GERAAKT EN GEDOOD. Een 25-jarige vrouw kwam vanmorgen ongeveer kwart voor tien op den Haar lemmerdijk te Amsterdam met de pedaal van haar fiets in aanraking met de tree plank van een stilstaande auto. Zij viel van haar fiets en kwam terecht juist voor de wielen van een passeerende autobus. De vrouw werd overreden en was op slag dood. Het lijk is naar het Binnengasthuis vervoerd. VROUW VERBRAND. Zaterdagmiddag omstreeks half vyf zijn door onbekende oorzaak de kleeren van een 34-jarige bewoonster van een perceel aan de van Egmcndstraat te 's-Graven- hage mej. Z. P., in brand geraakt. Hoewel buren de brandende kleeding doofden en de vrouw naar het ziekenhuis Zuidwal werd overgebracht, is zy toch in den nacht van Zaterdag op Zondag aan vrebranding in den derden graad overle den. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT Na een grondig vooronderzoek zijn poli tie en rijksambtenaren er gisteren in ge slaagd te Lienden een complete geheime distilleerderij in beslag te nemen. Toen de ambtenaren de eenzaam gelegen woning binnentraden, vonden zij den bewoner thuis terwijl de instalaltie geheel in bedrijf was. De eigenaar van de distilleerderij is in ver zekerde bewaring gesteld. Buitenland SLACHTOFFERS DER OVERSTROO MINGEN IN AMERIKA. WASHINGTON, 6 Febr. (A. N. P.). Het hoofdkwartier van het Amerikaansche Rcode Kruis deelde gisteren mede, dat 5600 gezinnen in de straten Ohio, Kentucky. West-Virginia en Tennessee dakloos zijn of op andere wijze door de zware overstroo mingen geteisterd worden. AMSTERDAM, 6 Febr. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 375 vette koeien, waarvan de prijzen waren: ë876, 5866 en 5056 cent per kg. slachtgewicht 8n melk- en kalfkoeien 180&260, per stuk, 37 vette kalveren 2e kwal. 5260 cent en 3e kwal. 4450 cent per kg. levend gewicht; 123 nuchtere kalveren 5.00 8.50 en 44 schapen 1425 per stuk; 532 varkens: vleesch varkens, wegende van 90110 kg. 5758 cent, zware 5657 cen,t vette 55—56 cent per kg. slachtgedwicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: runderen ma tige aanvoer, handel vlug, prijzen voor de mindere soorten lager; melkkoeien gewone aanvoer, pryzen onveranderd; vette kalve ren korte aanvoer, prijzen lager; nuchtere kalveren, behoorlijke aanvoer met vaste pryzen, schapen: gewone aanvoer, prijzen lager. Varkens: behoorlijke aanvoer, han del willig met iets hoogere pryzen. ROTTERDAM, 6 Febr. Vee. Aanvoer: 2400 totaal, 647 vette runderen, 229 vette kalveren, 15 nuchtere kalveren, 804 scha pen en lammeren, 704 varkens, 1 Zuiglam- mer. Prijzen per kg.: vette koeien 72, 60 en 3848 cent, vette ossen 66, 58 en 3848 cent, vette/ kalveren 1.05, 95 en 6575 cent, varkens (levend gewicht) 48, 47 en 45 cent, schapen 49, 43 en 33 cent, lamme ren 53, 47 en 42 cent. Prijzen per stuk: scha pen 252118, lammeren 201713. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer iets ruimer, handel traag prijzen van vo rige week Dinsdag moeilijk te handhaven, prima koe 75 cent, prima os 68 cent; vette kalveren aanvoer gelijk vorige week, han del matii, prijzen voor eersten tweede kwaliteit iets lager, derde kwaliteit onver anderd prima tot f 1.15, schapen en lam meren aanvoer korter, handel kalm, prijzen voor eerst en tweede kaliteits iets hooger, derde kwaliteit onveranderd; varkens: aanvoer iets korter, handel tamelijk, prij zen prijshoudend. Een partij schapen voor export verkocht. BOSKOOP, 6 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Wilh Kordes 2.60, Forsythia 90150 cent, Azalea 1.00 1.90, Seringen 0 601.20, Mahonia 11-r- 2i cena, Andromeda 1.502.50, Prunus triloba 0.701.20, Rhod. per stuk 28 cent. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) Londen 8.67i/2 Berlijn *4.321/., Parijs 4 901/., Brussel 31.29 Zwitserland 41.85 Kopenhagen 38.70 Stockholm 44 671/., Oslo 43 60 New York 1.853/16 Praag 6.37

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3