HET CONCERTGEBOUWBAL. Het geluk ligt in de sneeuw Te Almelo werd Zondag de voetbalwedstrijd Heracles A.GO.V.V. gespeeld. Een spelmoment voor het doel der gastheeren Het nieuwe gebouw der school voor dienstplichtige onderofficieren-administrateur te Middelburg is Zaterdag officieel geopend. Tijdens de rede van den com mandant, luit. kolonel G. G. Berghuys .Li Ong's Pung Chow" behaalde den eersten prijs in den clubwedstrijd, welke door de Pekingees- en dwergspanielclub in den Haagschen Dierentuin georganiseerd werd. De kampioen met zijn eigenaresse, mevr. Verhaeghe uit Brussel Friesland heeft geprofiteerd van de gelegenheid. Hoewel het water op het ijs stond, werd Zaterdag te Stavoren een hardrijderij voor mannen gehouden. Een tweetal deelnemers in actie Een aardig tafreeltje op den Vijver berg in de Residentie, waar dagelijks honderden meeuwen gevoederd worden 3)e £cictocHe (Bou/tmit Aan mr. D. Kruseman, oud-president van het Amsterdamsche Gerechtshof, werd Zaterdag te Amsterdam voor de eerste maal de medaille der .Mr. D. Hudig stichting" uitgereikt. De heer Bloemers, burgemeester van Arnhem, verrichtte de uitreiking In het Concertgebouw te Amsterdam werd Zaterdagavond het „Concert- gebouwbal" gehouden ten bate van het pensioenfonds der leden van het Concertgebouworkest. Een overzicht van de balzaal FEUILLETON Een Wintersportroman van PETER KRAYENBüHL. (Nadruk verboden). 34) Met behulp van een paar latten en een oude krant, legt Dieter een klein vuur aan, waaraan hij althans zijn handen kan war men. Schaduwen glijden over zijn gemoed, hij voelt zich ernstig verongelijkt en dat stemt hem weemoedig.... Diep in hem klinkt de nagalm van een verre reeds niet meer werkelijke stem: Dieter, roept ze, Dieter en ze bedoelt hem toch niet meer.... Zijn er geen sterren, welker banen el kaar eens in de duizend jaar kruisen om dan weer voor eeuwen uiteen te gaan...? Ook Petra is voorbij, onherroepelijk, voor goed.... Eén avond, een droom, raadsel achtig, maar toch zoo mooi, een korte ont moeting tusschen twee zielen in de ruimte der eeuwen. Er is nog ergens iets in Dieter achterge bleven; hij acht zich gewogen en te licht bevonden Als hjj naar buiten gaat, voelt hij de fluisterende stilte, welke de eerste sche mering vooraf gaat als een ragfijne, gla zen wand, die zich om zijn denken legt. De sterren vervagen, de kruin van de An- nenfluh duikt juist onder de horizon. Dan opeens herinnert Dieter zich de droom, die hem toen zoo van streek heeft gebracht, de droom van den ridder in de zilveren wapenrustig wiens machtige airn een kolmp aarde achter zich wierp. Waarheen? Waartoe? Wederom weet Dieter geen antwoord op deze vraag en Petra is weg De honger brengt hem tot de werke lijkheid terug en ontnuchtert hem welda dig. Hij bindt zijn ski's onder om de Ro- thornalm te beklimmen. Daarboven eet hij wat chocolade en een restje gedroogde bananen. Het eerste licht van een stralenden dag stijgt teer en zacht als zwanendons boven de bergen en vervaagt met milden glans het raadselachtige duister van den nacht.. Dieter keert terug naar het dal; het is nog te vroeg om Grace te verwachten. Bij het afdalen drijft een onzichtbare macht hem nogmaals in de richting van de ver nielde hut. Verrast blijft hij plotseling staan om dan echter de laatste meters, die hem nog van het blokhuis scheiden, in sneltreintempo af te leggen. Graceja., jij hier? Hoe komt dat zoo?! Spreek toch, Grace, waarom huil je? Ach, Dieter, laat maar, 't gaat wel over Zy grijpt in een der zakken van haar skipak en overhandigt Dieter een tame lijk gekreukt stuk papier, dat met Petra's groote, karakteristieke letter beschreven is: „Van Petra aan Grace. Ik ga weg en de hut is nu werkelijk van jou. Groet Die ter van me! Pas op Dieter!" Bij het schrijven is een uitvoerige nota- rieele acte gevoegd, waarby het eigendom en het vruchtgebruik van huis en bosch aan Grace Arlen wordt overgedragen Laat me nog een oogenblik alleen, Die terJe begrijpt me toch....? Natuurlijk, Grace Tot over een uur, Dieter, zooals steeds. Zoo lang duurt het echter niet eens; bei den zijn zij veel vroeger in het dal dan overeen is gekomen en Grace moet er om lachen. Zij is nu weer geheel de oude, al schijnt ze dan met opzet het onderwerp- Petra te vermijden. Je hebt een verovering gemaakt, zegt ze glimlachend. M'n moeder spreekt over je.... Dat is tijdelijk Grace en waarschijn lijk slechts bij gebrek aan behoorlijk ge sprekstof, nu dr. Hembder weg is, bromt Dieter, die nog over Petra's vertrek loopt te piekeren. Desondanks wil ze je horoscoop la ten trekken en ik moet haar de data bren gen! Zeg maar, dat mijn prvié-leven te on belangrijk is om het aan haar uit te leve ren, antwoordt Dieter nog onvriendelij ker. Kom tot je zelf, kom tot ons beiden, Dieter, maant Grace hem zachtjes, terwijl ze haar arm om zijn schouder legt. Eén oogenblik slechts, niet langer, beschouwt Dieter dit als een poging tot inbraak, doch het slot van zijn verbitterd hart vermag aan den valschen sleutel van deze, uit lief de voortkomende vriendschapsbetuiging geen weerstand te bieden. Al spoedig vertelt hij haar het geheele verloop van zyn eerste ontmoeting met Pe tra, hoe deze van het eerste oogenblik af een diepen indruk op hem heeft gemaakt en hoe hij, ook zonder dat daarover ooit een woord is gewisseld, onmiddellijk heeft gevoeld, dat ook voor Petra zijn gedwon gen bezoek aan haar kluizenaarswoning veel meer heeft beteekend dan het korte verblijf van een vreemdeling, dien zij voor het eerst zag Een avontuur, zooals eigenlijk slechts een uitzonderlijk mensch als jij bent, kon overkomen, Dieter. Nochtans: ik geloof, dat je het als een groot voorrecht mag be schouwen, deze bijzondere sympathie van Petra voor een man, dien zij voor het eerst ontmoette. En jij, Dieter, hoe was het met jou gesteld? Hield je van Petra? Ik geloof, Grace, dat elkeen, die Pe tra kent en haar begrijpt, van haar moet houden. Zij heeft, ondanks of mis schien wel dank zij haar kluizenaarsle ven, iets zuiver menschelyks over zich waar in zij zich onderscheidt van de meeste an deren, die haar overigens op hun beurt stellig niet in dezelfde mate die sympa thie zullen toedragen als wy.... Ik denk er precies zoo over, Dieter. Alleenik heb van den eersten dag, waarop ik haar ontmoette, geweten, dat het meer was dan sympathie of vriendschap die ze je toedroeg. Een vrouw ziet scherp, Dieter, en gewoonlijk heeft ze, als de lief de in het spel is, aan een half woord ge noeg. Als ik maar wist, wat er met Petra ge beurd is. Haar verdwijnen is toch wel heel zonderling. Dieter voelt, hoe Grace hem 'n oogen blik onderzoekend opneemt. Merkwaardig, zoo blind als jullie mannen, soms toch kunnen zijn. Is je dan zt-jf niet opgvallen, dat er iets in haar ver anderd is, sinds ze van onze verhouding af wist? Petra is teleurgesteld in iets, waar in ze sinds jaren voor het eerst weer ge loofde. Het was een teleurstelling, zooals ze die op ander gebied reeds zoo veel heeft gekend. Ze dacht zich door haar afzondering daartegen gewapend te hebben, maar zelfs haar kluizenaarsleven bleek geen afdoende remedie. Ik begrijp het niet, ik heb er toch waarlijk geen aanleiding toe gegeven,. Grace In plaats van te antwoorden, draait Gra ce zich om en diep in haar knieën door buigend, glijdt ze in suizende vaart de hel ling af. Dieter volgt verbaasd en twijfe lend aan zich zelf. Pap heeft gisteravond mama van je schoolplannen op de hoogte gebracht. Zy hebben in geen jaar zoo genoegelijk met elkaar zitten praten Dieter bemerkt, dat Grace het gesprek van Petra wil afleiden. En wat denk je, dat Walter Dillmann uitvoert? Die zal wel op zijn zuster wachten. Neen, Dieter, dien ontbreekt het ge duld om te wachten; Dillmann is iemand, die iets te doen moet hebben. Nou, dan is hij zeker bezig een nieuw vliegtuig te bouwen Onzin, hy zit rustig in het Grand Ho tel en componeert Schlagers voor het feest van morgenavond. Met dien heeft Lersner het getroffen Daartoe zal Walter nu wel in de stem ming zyn, maar wie schrijft de teksten? Wordt vervolgd.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12