OMGEVING SPORT BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 31 JANUARI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R.K. Sportver. „K.R.V." K.R.V. speelde op eigen terrein tegen T.Z.B. De Zandvoorders kwamen met een flink aantal supporters, zoodat het Katwijksche publiek sterk in de minder heid was. Reeds dadelijk na den aanvang pakken beide partijen flink aan. Het was aan te zien, dat T.Z.B. haar plaats aan den kop wilde verstevigen, bovendien zou bij een overwinning op de Katwijkers, de kans van K.R.V. op het kampioenschap vrijwel uitgesloten zijn. Maar ook de K.R.V.-ploeg speelde uitstekend en 't was de K.R.V. rechts buiten, die na 20 min. spelen, zijn partij de leiding gaf (10). Ongeveer 10 min. voor de rust kreeg T.Z.B. een 11 me- terschop toegewezen, wegens vermeend aanvallen van een K.R.V.-speler op een T.Z.B.er. Onhoudbaar voor den keeper verdween de bal in het net (11). On danks deze tegenvaller verflauwde het spel bij K.R.V. niet, maar ook T.Z.B. gaf weinig toe. Beide partijen wogen vrijwel tegen elkaar op. De tweede helft gaf geen uitgesproken overwicht van een van de elftallen. Snel ging de bal op en neer en beurtelings kre gen de keepers zelfs meer werk. Na eeni- gen tijd nam K.R.V. opnieuw de leiding (21), doch de vreugde was van korten duur, want spoedig had T.Z.B. den gelijk maker gemaakt (22), waarmee ook het einde kwam. De wedstrijd kenmekrte zich door een vlot en aangenaam spel, waarbij beide ploegen vrijwel van gelijke sterkte waren. De verstandhouding tusschen de elftallen was best. DE ENGELSCHE BEKERRONDE. Gisteren is de wedstrijd Tottenham Hots purWestham United voor de vierde be kerronde overgespeeld. De uitslag werd 11, ook na verlenging. Op het veld van Manchester City is de match Sheffield WednesdayChester, eveneens voor de vierde bekerronde, voor de tweede maal overgespeeld Sheffield Wednesday won nu met 2—0. SCHAKEN LEIDSCHE SCHAAKBOND. De competitie. De 4de klasse A. De uitslag van een wed- strijdgisteravond in „Centraal" te Leiden gespeeld was de volgende: Philidor IIITaveno IV. P. FlippoJ. Vermond 01 Th. v. WijkH. Boekkooy 10 P. MazurelKlein 01 H. J. DuffelsF. Knotter 10 H. C. BouterJ. Roefstra 10 J. v. DisselA. Jansen 10 D. v. GalenD. Bosma 10 J. GijsmanJöhs Jonk 1/2-1/2 A. M. ImminkC. de Vroedt 10 A. J. de GraafJ. Beekman 01 Totaal 6 1/2—3 1/2 Door deze (vierde) overwinning staat Philidor III ongeslagen op de 1ste plaats. L.S.G. IIInter Nos I (Boskoop) 6 1/2 31/2. Deze wedstrijd, die te Boskoop gespeeld werd, was afgebroken in den stand 5 1/2x 3 l/2x. Eén partij, die van het 3de bord, tusschen Mr. A. G. Blécourt en F. J. Trap man zou aldaar uitgespeeld worden. Inmid dels heeft de heer Trapman de partij zonder verder spelen gewonnen gegeven, zoodat hiermede L.S.G. II den wedstrijd met 6 1/23 1/2 gewonnen heeft en momenteel de 1ste plaats in de 2e klasse A inneemt, echter met miniem verschil van Hazers- woude I en D. Noteboom I te Noordwijk. HET TOURNOOI TE MOSKOU. Flohr heeft de leiding. Gisteren werden wederom enkele afge broken partijen voortgezet. De uitslagen luiden: Elfde ronde: LoewenfischBondarevs- ky 10; ReshevskyAlatortzef y2y. Veertiende ronde: BondarevskyKeres y«y2; RagozinReshevsky 10. Vijftiende ronde: FlohrKonstantiono- jolsky 'A—ü. Zestiende ronde: ReshevskyGoglidze 1—0. Flohr heeft thans de leiding met 11 y. punt, gevolgd door Reshevsky en Ragozin, ieder met 10 punten. INTERACADEMIALE SCHAAKCOMPETITIE. Gisteravond ontving de Leidsche Stu denten Schaakver. „Morphy" de Utrecht- sche Studenten Schaakver. „Lasker" voor het spelen van een wedstrijd voor de in teracademiale schaakcompetitie. „Morphy", dat het vorig jaar op fraaie wijze het kam pioenschap behaalde en daardoor voor een jaar in beizt kwam van den wisselprijs: „Het Zilveren Paard", staat er ook thans weer goed voor. „Ludendo Studemus" uit Groningen schijnt de grootste concurrent te zijn, doch deze werd dooi de Leidenaren verslagen. Ook thans tegen „Lasker" gaf „Morphy" weer goed partij, voorloopig wonnen de Leidsche studenten met 42, terwijl de overige twee partijen nog zullen worden uitgespeeld. Een kleine overwin ning voor de thuisclub is dus wel te ver wachten. De gedailleerde uitslag luidde: „Morphy"„Lasker" 1. J. R. HommesJ. M. A. P. J. Jan sen yy 2. J. de BruynY.G. Stoutenbeek 10 3. M. WijnansTh. G. v. Rijssel afgebr. 4. Th. R. A. VreedeL. J. Bastiaans 10 5. H. ViesH. v. IJzeren afgebr. 6. J. H. PasstoorsG. A. Hoogland y.y 7. J. H. SandersA. P. M. Boland 01 8. D. ter HaarH. J. H. Bolhuis 10 42 R.K. DAMES-HOCKEY-COMPETITIE. Sportraad van de Vrouwelijke Jeugd beweging voor Katholieke Actie. De uitslagen van de wedstrijden van Zondag luiden: le klasse: N.V.A. (Amsterdam)Hurry Up II (Overveen) 10. Quick (Haarlem) Thor (Amsterdam) 11. 2e klasse: Quick (Haarlem)Thor (Am sterdam) 30. Hurry Up (Overveen) Keep fit (Den Haag 21. ZWEMMEN DE TOURNEE DER DEENSCHE ZWEMSTERS. Ragnhild Hveger en Inge Soerensen de beide Deensche zwemsters, die in Maart a.s. naar ons land komen, zullen aan de volgende wedstrijden deelnemen: 10 Maart jubileum wedstrijden A. D. Z. in het sporfcfondsenbadOost. 14 Maart de waterratten Haarlem. 16 Maart Surae Breda en 19 Maart B. Z. Z. Zwolle. WATERPOLO LISSE DE WINTERCOMPETITIE. Morgenavond zal in de Overdekte a. d. Haarlemmerstraat gespeeld worden de wedstrijd LZC 2Zian 4. Aanvang 10 uur. WERELDKAMPIOENSCHAP VIERPERSOONS BOB. Zondag werden te Cortina de wereldkam pioenschappen vierpersoons bob met de tweede race voortgezet. Door de nachtvorst was de baan buitengewoon snel geworden, zoodat het niet te verwonderen was, dat het baanrecord vijf keer werd verbeterd. De Zwitser Feierabend was ook nu de snelste. Gisteren werden de wereldkampioen schappen vierpersoons bob voortgezet met de derde race. De baan bevond zich in uitstekende conditie en alweer moest het baanrecord er aan gelooven. De Engelsche bob, bestuurd door Mac Evoy, welke net vorige jaar den titel won, bracht het re cord op 1 min. 21,67 sec. Zwitserland be hield echter de eerste plaats in het alge meen klassement. De stand na de derde race luidt: 1. Zwit serland (St. Feierabend) 4 min. 9,64 sec.; 2. Engeland (St. Mc Evoy) 4 min. 10,86 sec.; 3. Duitschland 1 (st. Kilian) 4 min. 14,17 sec.; 4. Duitschland 2 (st. Fischer) 4 min. 14,20 sec.; 5. Ver Staten (St. Heaton) 4 min. 15,63 sec.; 6. België (St. Lunden) 4 min. 17,88 sec.; 7. Italië 2 (St. de Zanna) 4 min. 18,19 sec.; 8. Frankrijk 1 (St. Balzan) 4 min. 20,58 sec.; 9. Italië 1 (St. Gilarduzzi) 4 min. 20,67 sec.; 10 Frankrijk 2 (St. Char- let) 4 min. 21,47 sec.; 11. Roemenië (St. Michail) 4 min. 28,92 sec. OLYMPISCHE SPELEN OLYMPISCHE SPELEN. 28 inschrijvingen voor Helssinki. Het Finsche Olympisch Comité heeft tot nu toe 28 inschrijvingen voor de Olympi sche Spelen in 1840 ontvangen. Men verwacht er echter nog meer. De volgende landen hebben in beginsel hun deelneming toegezegd: Argentinië, België, Brazilië, Britsch-In- dië, Costa Rica, Denemarken, Duitsch land, Engeland, Estland, Finland, Grieken land, Haiti, Hongarije, Italië, Joegoslavië, Lichtenstein, Luxemburg, Malta, Neder land, Noorwegen, Palestina, Portugal Roe menië, Tsjechoslowakije, Ver. Staten, IJs land,' Zweden en Zwitserland. Harmonie „Trou moet blijcken" De Harmonie „Trou moet Blijcken", directeur de heer L. v. d. Hoef te Beverwijk, gaf gis teravond in de groote zaal van de „Witte Zwaan" haar jaarlijksche uitvoering voor donateurs en kunstlievende leden. De zaal was vol. Na een openingsmarsch verkreeg de eere-voorzitter, de heer A. H. Schrama, het woord, die allereerst een woord van welkom richtte tot den Burgemeester, die zoo bereidwillig is geweest het bescherm heerschap te aanvaarden; ook richtte hij een woord van welkom aan den oud-dirigent, - den heer Bolderdijk en echtgenoote. Voor de echtgenoote van den Burgemeester, niet aanwezig, werden bloemen aangeboden. Zich tot den directeur wendend, hoopte de voorzitter, dat deze avond voor hem, als nieuweling te Lisse, een succes moge zyn. Na allen een genotvollen avond te hebben toegewenscht, verkreeg de Burge meester het woord. Deze dankte allereerst voor de attentie voor zijn echtgenoote. Voorts zeide spreker met genoegen het Beschermheerschap te hebben aanvaard, omdat hij overtuigd is van het groote belang voor een gemeente van een Harmoniegezelschap. Dank bracht hij aan den directeur, welke een marsch te zijnen name heeft gecomponeerd. Spr. zeide met warmte de subsidie voor „Trou moet Blijcken" in den gemeenteraad te hebben gesteund. Spr. besloot met den wensch, dat „Trou moet Blijcken" een goede toekomst tegemoet moge gaan, waar na de Burgemeester v. Rijckevorsel-marsch werd ten gehoore gebracht en achtereen volgens het geheele muzikale gedeelte van het programma werd afgewerkt. Alle num mers verwierven een dankbaar applaus. In de pauze werd een verloting gehouden van 50 fraaie prijzen, welke bijna allen ten geschenke waren gegeven, waarvoor de voorzitter schenksters en schenkers harte lijk dank bracht. Hierna kregen we het optreden van den Humorist Freddie Speelman uit Haarlem, die de aanwezigen gezellig wist bezig te houden. Tot slot natuurlijk he traditio- neele bal, waarvoor de muziek werd ver zorgd door het Lisser dansorkest „The Mu sic Makers". Een goedgeslaagde uitvoe ring! NOORDWIJK St. Josephsgezellen. Morgenavond wordt voor de leden een kaartwedstrijd gehouden in het kruisjassen. Opgeven voor dezen wedstrijd Woensdag om kwart voor zeven, opdat we om 7 uur kunnen loten en beginnen. Bij het opgeven moet het diploma getoond worden; daar mogen na tuurlijk niet te veel stempels op ontbreken. Vergeet dus je diplbm'a niet en zorg allen cp tijd te zijn, opdat we ook op tijd kun nen eindigen. Muzikale rondgang. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Beatrix, zal het Fanfarecorps „Excxelsior" heden avond een muzikale rondgang door het dorp maken, vertrek half acht vanaf het Juvenaat. Ook te Noordwijk aan Zee zal eenzelfde rondgang worden gemaakt door de „Echo der dufnen". Geboren: Dorothea Clasina Cathari- na, dochter van A. J. Buschman en E. H. Nijnens Antje Hendrika Prijns, doch ter van Th. de Mooij en A. C. v. d. Berg Alida Catharina Maria, dochter van B. J van Schie en C. W. J. Meijer, Maria Jacoba, dochter van J. W. v. d. Zalm en M H. J. Maat, Adrianus Ferdinand Tho mas, zoon van W. M. Vink en J. Witt Petrus Johannes, zoon van W. A. v. d. Weij- aen en M. C. Verweij Adrianus Corne lia Maria, dochter van A. E. Leijten en C. v. d. Voort Wijntje Jacoba, dochter van P. H. Lindhout en R. v. d. Voet Fran- ciscus Johannes, zoon van P. L. van Bo- hemen en J. J. Angevare Nicolaas Pe trus, zoon van Th. G. Steenvoorden en M. v d. Berg Jacob, zoon van J. Admiraal en S. L. v. d. Leek. Ondertrouwd: W. J. v. d. Hulst en A M. Turnhout L. Dubbelaar en T. Sloof C. W. G. Alkemade en S. P. V. Fenain G. C. Alkemade en A. H. Smag- linsky. Overleden: Pieter Koelewijn 71 jaar gehuwd met J. van Nobelen Johannes Braun 79 jaar weduwn. van C. W. Paarde- kooper. HOOK. JEU.Mb Alarm in de Middel- landsche Zee (Pier re Fresnay, Aim os). London melody (Anna Neagle, Tul- lio Carminati). De wet der wildernis (Rex-Rin-tin-tin, Rob Custer). Daar waar mij n Sari- woon. (Gracie Fulds Victor Mc Laglen). In geheimen dienst. (Brigitte Horney). Mammy - (Bobby Breen, May Robson). Texas avonturier. (George O'Brien). Strijd tegen de interna tionale wapen smokkelarij. Romantisch Sensationeele wildernis- avonturen Zuid- Af rikaansch volksdrama Romantische negerfilm AANVANGSUUR lederen avond 8 uur. Zondag ook van 27 uur. Zaterdag en Woensdag 2 uur ma- tinée. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 4—7 uur. Woensdag half 3 matinée. lederen avond 8.15 u. Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag ook'van 2—7 uur. Eiken werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v volwassenen Goedgekeurd volwassenen LEIDSCHENDAM Geestelijke herbewapening. Woens dag 1 Februari a.s. des avonds te 8 uur hebben de drie Standsorganisaties R. K. Volksbond, Hanze en L.T.B., wederom een groote bijeenkomst georganiseerd in het R. K. Vereenigingsgebouw. Op deze bijeenkomst, waarvoor een groote deelname verwacht wordt, 'al pa ter dr. van Kempen C.ss.R. een lezing met lichtbeelden houden over „Geestelijke herbewapening". De toegang is vrij. NOORDWIJKERHOUT Muzikale rondwandelang. Hedenavond om 8 uur houdt de Muziekvereenignig „De Harpe Davids" een muzikale rondwande ling door het dorp, ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix. St. Victor-uitvoering ten bate van de St. Elizabeth-Vereeniging. Zondag- en Maandagavond geeft de tooneelclub „Oud en Jong" een uitvoering in het patronaat van St. Victor, ten bate der St. Elisabeth- Vereeniging der Parochie. NOOTDORP Werkverschaffing. Bij het Gemeente bestuur is bericht binnengekomen, dat het plan tot verbetering van den tuin van den heer W. Wijtvliet, uit te voeren in werk verschaffing, door den Minister van So ciale Zaken is goedgekeurd. Biljartwedstrijden. Door de Biljart vereniging A.D.O. uit deze gemeente is deelgenomen aan de door de Haagsche Biljart Bond georganiseerde jubileumwed strijden. Aan deze wedstrijden namen 21 verenigingen deel en het mag van onze plaatselijke biljartclub dan ook een pracht resultaat genoemd worden, dat deze er in geslaagd is den 2en prijs in dit tournooi te verwerven. A.D.O. heeft tegen 5 vereni gingen, zcowel een thuis- als een uitwed strijd gespeeld en behaalde daarmede de volgende resultaten- tegen Onder Ons 2210; tegen Thalia 2210; tegen H.A.B. N. 1715; tegen Cromvliet 2111 en te gen Paul Kruger 1814. De laatste wed strijd moest de beslissing brengen en slechts meteen geringe meerderheid werd A.D.O. overwonnen. SASSENHEIM JUBILARIS J. VAN DIEST. De Jubilaris ontvangt de zilveren medaille. De heer J. van Diest heeft het feit, dat hij voor 40 jaren bij de firma L. Onder water Zoon te Lisse in dienst trad, op voor hem onvergetelijke wijze mogen her denken. Maandagmorgen werd door den weleerw. heer L. Onderwater, Missionaris van Mill- Hill, broer van den tegen woordigen patroon, van v. Diest, in de parochiekerk een H. Mis opgedragen uit dankbaarheid. Daarbij was de geheele familie Onder water, van oud tot jong, 3 geslachten, tegen woordig, alsmede het personeel der firma O. en de naaste familieleden van den Ju bilaris. Al dezen vereenigden zich daarna aan een ontbijt in het K.S.A.-gebouw, aange boden door de familie O, waaronder de heer W. Onderwater den Jubilaris huldigde en hem een couvert met inhoud overhan digde. Twee leden van het personeel voerden het woord en wezen op de kameraadschap pelijke omgang in de ploeg Onderwater. Namens het personeel werd hem een lede ren leunstoel aangeboden- Burgemeester Gouverneur deelde mede, in een geestige speech, dat het H. M. de Koningin behaagd had den Jubilaris de eere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau te verleenen. Z.E, Achtbare spelde hem de medaille op de borst. Des namiddags kwamen vele ingezetenen den Jubilaris gelukwénschen onder wie wethouder Bader. Ook vele bloemstukken en schriftelijke gelukwenschen getuigden van medeleven. Pastoor de Haan kwam aan het ontbijt gelukwensdhen DE NIEUWE PROVINCIALE WEG. Betonnen platen op palen. De brug achter de Oosthaven, waaronder door mettertijd de Sassenheimer sloot ge leid zal worden, is thans gereed. Eveneens de 300 M. daarop aansluitende aarden baan. Volgens ontvangen inlichtingen is het be stek voor het graven van de nieuwe Sas senheimer Vaart en het verdere gedeelte der aarden baan tot aan den nieuwen Rijks weg nagenoeg gereed. Aanbesteding kan dan binnenkort tegemoet gezien worden. Het laatste gedeelte der aan te leggen weg komt op palen te staan, waarop een betonnen plaat. Zoodra het besteek gereed is, zullen wij nadere bij zondeheden over dit kunstwerk mededeelen. Werkverschaffing. Dat ook ons Ge- meentebestur steeds actief is in het zoeken naar objecten welke in werkverschaffing kunnen worden uitgevoerd, blijkt wel uit het feit, dat thans 24 steuntrekkenden in werkverschaffing zijn geplaatst. Zij zijn belast met baggeren, verbeteren plantsoenen, puinkloppen, ophalen trot toirs en werken bij de firma Doornbosch. VALKENBURG HET VLIEGVELD. De koopprijs valt mee. De eigenaars der landerijen bestemd voor het vliegveld hebben van den Directeur der Domeinen allen bericht ontvangen betrekking hebbende op den prijs welke van deze perceelen is vastgesteld. Naar we van betrouw bare zijde vernamen moet deze prijs in het algemeen niet zijn tegengeval len, wat niet wegneemt, dat er zich al tijd nog wel gevallen zulen voordoen, dat een eigenaar er nadeelen van heeft. Men neme ook in aanmerking dat niet alle gebruikers dezer landerijen de eigenaren er van zijn. Zoodoende kan de eigenaar er geen, en de gebruiker, de pachter, er wel schade van hebben. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 3 Februari, des namiddags om 8 uur. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken en mededeelingen; 3. Wijziging bouw verordening; 4. Voorschot vergoeding ar tikel 1010 Lageronderwijswet 1920; 5. Ouderraad openbare lagere'school; 6. On derwijzeres openbare lagere school, mej. A. J. Vennink; 7. Benoeming lid plaatselijke commissie toezicht school middelbaar on derwijs; 8. Verdeeling Jaarwedden dienst van openbare werken; 9. Verdeeling loon B. J. Lamboo; 10 Wijziging electriciteits- verordening; 11. Verhooging crediet extra onderhoud gemeentewoonwagen; 12. Cre diet opmaken rioleeringsplan; 13. Leges- verordening; 14. Comptabiliteitsbesluiten; 15. Rondvraag. WARMOND Bonte avond. De telken jare door de R.K. Muziek-, Tooneel- en Zangvereeni- ging „St. Matthias" te geven Bonte avond heeft zoo langzamerhand zoowel in als buiten Warmond een zekere vermaardheid gekregen. En geen wonder, want deze avond staat geheel in het teeken van vreugde en jolijt, een avond waarop men naar hartelust kan genieten van muziek, tooneel en zang." Zoo was het ook weer di"r motief voor dezen avond was gekozen: „Ik hou van Holland", waarbij de bezoekers werden meegenomen op een reisje „Kris kras door Nederland". Laten wij voorop stellen, dat het een buitenge woon geslaagde avond geworden is; een eere saluut komt toe aan de dames M. Machen en C. de Vetten voor de wijze, waai op zij dit hoor- en kijkspel in elkaar hebben ge zot Eike provincie werd uitge beeld naar eigen aard, zeden en gewoon ten en of dit nu geschiedde door middel van een lied, een voordracht of een de clamatie, het was alles even kunstig en gi cstig Wat hebben wij genoten van het bezoek aan de K.R.O., van het tooneel- stukje „Het Gelukje", dat zoo prachtig werd vertolkt, van het korte Brabantsche schetsje „De duivel kocht een lapke grond Koe geestig was niet de voorstel ling die gegeven werd van Friesland, Gro ningen, Drente en Zeeland en vooral niet te vergeten Limburg met zijn beroemde vla Te veel om alles op te noemen. Wij zijn er van overtuigd, dat de bezoekers zich geen moment yerveeld hebben en wi.i stemmen ten volle in met de hulde en lof die de voorzitter van de Bonte ~»und- commissie, mr. J. Walenkamp, bracht aan de stuwende krachten van dezen avond, genoemde dames Machen en de Vetten, voor de wijze waarop zij ons kennis heb ben doen maken met ons onovertroffen vaderland, waarvan de lof op zoo'n ge voelvolle wijze werd vertolkt door mej. Machen in een prachtige declamatie. Wij hopen, dat het volgende jaar wederom een bonte avond zal worden gehouden, want succes is bij voorbaat verzekerd. Waar deze avond mede is georganiseerd tot versterking van de kas van Matthias, steunt men met het bezoek tevens een mooie sociale instelling, die ieders belang stelling en waardeering verdient. Vermel den wij nog, dat deze avond werd bijge woond door den voorzitter van „St. Mat thias den heer C. Zwetsloot, den pas toor, den kapelaan, dr. H. Walenkamp en verschillende andere notabelen uit het dorp. Gaat u maar na: 43500 onge lukken per jaar, dat is er gemid deld één ongeveer per 13 minu ten En als iedereen blijft denken, dat de schuld bij anderen ligt, dan beleven we misschien nog een gemiddelde van 13 onge vallen per minuut!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9