Het geluk ligt in de sneeuw Twee jeugdige beoefenaars van het banketbakkersvak bezorgden den verjaardags taart, welke ter gelegenheid van den 1sten verjaardag van Prinses Beatrix namens de Ned. Banketbakkersvereeniging werd aangeboden, aan het paleis Noordeinde te Den Haag Ter gelegenheid van den eersten verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix werd door de Ned. Banketbakkersvereeniging een verjaardagstaart aan het Prinselijk Gezin aangeboden De afbraak van het middengedeelte van het Muntgebouw te Amsterdam is voltooid, waardoor de Munttoren ge heel vrij is komen te staan. De vrijheid zal echter van korten duur zijn, want na afbraak volgt opbouw De Maas is dermate gewassen, dat de „Veerweg" te Oeffeit is overstroomd en de veer dienst gestaakt moest worden Gereed voor de afdaling in pijlsnelle vaart bij de bobslee-kampioenschappen te Cortina Ampezzo in Italië De Spaansche regeeringssoldaten, die de Fransche Zuidgrens passeeren, vluchtend voor de naderende nationalistische troepen, worden door de mobiele garde aan gehouden en na zorgvuldig gefouilleerd te zijn, naar de voor hen bestemde kampen overgebracht Bij hun komst in Barcelona werden de Spaansche nationalistische troepen door vele inwoners geest driftig begroet. De gemotoriseerde afdeelingen op een der pleinen van de stad FEUILLETON Een \V intersportroman van PETER KRAYENBilHL. (Nadruk verboden). £9) Natuurlijk! Of hij de gevolgen van zijn daad overzien heeft is een tweede. Ver moedelijk is het niet eens tot hem door gedrongen, dat hij hier groote kans liep om te bevriezen. Zijn bedoeling is waarschijn lijk slechts geweest om z'n zinnen te ver zetten. Hij is nu eenmaal een zwakkeling, die alle mogelijke middelen aangrijpt, om over z'n vermeend verdriet heen te komen. Hij staat nu tenminste weer over eind. maar hoe brengen we hem er toe zijn beenen te gebruiken? Door een .dink pak slaag.Nee, wacht even, ik weet wat beters.... dr. Muschle. Dieter brengt zijn handen als een luid spreker dicht bij het oog van den nog half bewusteloozen en op zijn beenen zwaaien- den jurist en schreeuwt: Compliment van juffrouw Brigitte, dr. Muschle en ze laat vragen of u direct ir. het Grand Hotel wil komen. Maar gauw, juffrouw Brigitte wacht op u! Dr. Muschle tracht zijn zware oogleden wat op te reffen en grinnikt ongeloovig. Waar? In het Grand Hotel.hik in het.Grand Hotel.Is ze.... hik... dan al terug?hik. Dieter bekruipt de lust dit menschelijk wrak aan zichzelf over te laten. Grace be kijkt den beschonken man bijna weten schappelijk koel, zonder eenigen afkeer. Ja, meneer Muschle, brult Dieter op nieuw in diens oor, ze is al terug. Maar u mag wel opschieten, want ze wacht al een heele poos op u.... Toe.hik.helpt u me.hik.... eens een handjeik wil.... hik.... alles betalen, smeekt Muschle klagend en inderdaad maakt hij nu aanstalten om zich op weg te begeven. De zonderlinge kara vaan heeft zich echter nauwelijks in bewe ging gezet, als een hevige sneeuwbui los breekt. Muschle komt weliswaar geleidelijk wat meer bij zijn positieven, maar het is voor Dieter en Grace toch een heel karwei den hevig slingerenden man tot doorloopen te bewegen. Dieter ziet zich herhaaldelijk genoodzaakt tot agressief optreden, want steeds weer blijft de beschonkene staan in een hardnekkige poging zijn helper, aan het verstand te brengen, dat hij niet dron ken is, doch alleen maar wanhopig, om dat de wereld zoo slecht is Bijna twee voilé uren hebben zij noodig om Antonswille te bereiken; het heeft in- tusschen opgehouden te sneeuwen en als zü eindelijk de lichten van het Grand Ho tel zien, wordt het dal reeds weer over koepeld door een wintersch helderen ster renhemel. Grace neemt de taak op zich den ge rant, William Lersner, in te wijden en als deze dr. Muschle een zolderkamer heeft toegewezen, loodst Dieter zijn vrachtje langs een weinig gebruikte zijtrap naar boven, brengt den hevig tegenspartelen den man naar bed en stuurt een jongen naar de apotheek om een slaapmiddel te halen. Grace, die intusschen Lersner volledig op de hoogte heeft gebracht, komt na. Ik denk, dat hij het daarmee wel 24 uur uithoudt, zegt Dieter, Muschle dwin gend het glas, dat hij hem aan de lippen heeft gezet, leeg te drinken. Hij woont toch met zijn zuster sa men, niet....? Stuur haar een telegram, dat ze hem komt halen.... Een uitstekend idee, GraceHier is toch niets meer met hem te beginnen. In die jas daar zal zijn portefeuille wel zit tenKijk jij eens even, of je z'n adres kunt vinden Hier heb ik al een brief, die aan hem geadresseerd is. En wacht eens.... hier is nog geld ook. We zullen hem het telegram zelf maar laten betaien Grace vindt nog ergens een stuk papier, snel stelt ze een brieftelegram op, belt en laat het naar de post brengen. Het toege wezen kamermeisje wordt voor zoover dat noodig blijkt bij deze gelegenheid tevens van den toestand op de hoogte ge bracht. Als zij zich aldus behooi*lijk van hun taak gekweten hebben, wendt Grace zich tot Dieter: Dat is waar ook, boy, Pap en ik wa ren gisteren op de thee bij Lersner. den gérant. Een zeer interessant mensch Die ter, daar moet je heusch eens kennis mee maken Ik vind het heel aardig van je, Grace, ik begrijp je bedoeling. Je wilt me onder de menschen brengen, maar geloof me, ik heb er voorloopig geen behoefte aan. Hier daar ligt ook zoo'n interessant mensch Dieter wijst minachtend op dr. Muschle en hoe interessant. Wat koop ik voor die humaniteit? Ik vind mezelf inte ressant genoeg Geweldig interessant ben jij, Dieter, veel te interessant zelfs! Maar des on danks mag je toch niet onbeleefd zijn. Bo vendien verzoek ik je er om, Dieter. Lers ner wilde je spreken, ik geloof, dat hij je wat te vragen heeft, het leek me nogal zonderling. Dat kan het voor mijn part nog wel een poosje blijven. Voorloopig heb ik geen behoefte aan nieuwe verhalen. Ik heb aan de oude meer dan genoeg. Je begrijpt me toch Natuurlijk, Dieter, maar ik hoop, dat je bij gelegenheid Bij gelegenheid graag, Grace, maar niet nuVertel me eens, wat doet je Pap eigenlijk op het oogenblik? Heb je zin in een partij schaak? Grace neemt reeds de hoorn van de huis telefoon en laat zich met haar vader ver binden. Geweldig, Grace, vraag het hem maar eens. Zij wisselt een paar woorden met haar vader, die zich direct bereid verklaart de uitdaging aan te nemen en eenige minu ten later zitten mr. Arlen en Dieter te genover elkaar in een feilen strijd om de macht tusschen zwart en wit. Tegen acht uur komt Grace haar Pap voor de derde maal aan het diner herinneren. Met een zucht besluiten de beide spelers, het er voor vandaag dan maar bij te la ten en de partijen den volgenden ochtend voort te zetten. Mr. Arlen noodigt Dieter uit met hen te dineeren, maar deze wijst het vriendelij ke aanbod van de hand. Dieter wil met zichzelf alleen zijn, Pap en dat heeft hij ook noodig. Boven dien zijn we beiden knap vermoeid en waarlijk niet zonder reden. Dat moet je me dan eens vertellen, GraceMeneer Prausnitz, wel thuis.... Maar denkt u er om, mogenochtend om 10 uur, let wel: 9 uur 60, verwacht ik u om den strijd te beslechten.... Dieter spoedt zich naar Kaiserhof, waar hij bij den ingang den hem reeds lang ver wachtenden Hohrain in de armen loopt. Gugelhofer heeft zich natuurlijk over hem beklaagd en daarbij steun gevonden bij eenige vrouwelijke skihazen, die zich ach tergesteld voelen. Het is nu al voor de derde maal, dat u een lesuur hebt afgezegd. Ik zou graag zien, dat u uw plicht wat serieuzer opvatte. Overigens is het allerminst in uw eigen belang, dat u zich'zoo vaak in Antonswil ophoudt, u ziet over 't hoofd Laat u het maar aan mij over voor m'n belangen op te komen, meneer Hoh rain. U hebt volkomen het recht over de uwen te waken en ik kan u ook geen onge lijk geven als u niet tevreden over me bent. Maar weet u, meneer Hohrain juist het feit, dat u altijd gelijk hebt, maakt u zoo onuitstaanbaar! Op zichzelf was deze opmerking tegen over den directeur van Hotel Kaiserhof wel wat heel openhartig, maar Hohrain kende zijn skileeraar bereids als een jongmensch, dat geen blad voor den mond placht te ne men en waar hij midden in het seizoen zijn diensten niet kon missen, schikte hij zich in het onvermijdelijke, haalde met een nij dig gebaar zijn schouders op en verdween. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12