FORD WINT TWAALF PRIJZEN in tie Rally Monte Carlo DE LEIOSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 MET FORD GEWONNEN PRIJZEN: Challenge „Le Journal" voor den langsten afstand j Coupe de Norvège voor de beste prestatie van een uit Noorwegen gestarten deelnemer j Challenge „l'Auto" voor den fabrikant van het merk, waarvan 3 wagens het grootst aan tal punten behaalden; Coupe No 1 der K.N.A.C. voor de beste Nederlandsche pres tatie in de zwaarste klasse; Coupe No 2 der K.N.A.C. voor de beste Nederl. prestatie in klasse II (Ford „VIER de Luxe"); Coupe „van Wickevoort Crommelin" voor op één na den besten deelne mer gestart uit Amsterdam; Challenge „Bakker Schut" voor den 2en bestuurder van den best geclasseerden Nederlandschen deelnemer; Prix Baltique voor de beste prestatie van een uit Tallinn gestarten deelnemer; Coupe de l'Automobile Club de Monaco voor de beste prestatie in de renv en acceleratieproef; Challenge „Barclays Bank" voor de beste prestatie van een wagen van Engelsch fabrikaat; Challenge „Nederl. Ford Auto mobiel Fabriek" en Coupe „Nederl. Ford Automo biel Fabriek" resp. voor de beste prestatie van een Nederl. deelnemer op Ford en voor de beste prestatie van een Nederl. deelneemster op Ford. In de Rally Monte Carlo, de vuurproef der rij- en belrouw- baarheidskwaliteiten van den modernen automobiel, wisten de Ford V-8 automobielen zes van de tien eerste plaatsen te bezetten en daarmede beslag te leggen op 12 prijzen. Vier van de zes best geclasseerde Ford V-8 wagens waren van Nederlandsch Fabrikaat. Onder de moeilijkste omstandigheden, over wegen, die nu eens op spiegels, dan weer op gletschers geleken, door ijzige koude, mist en slagregens reden de Fords, komende uit de meest onher bergzame uithoeken van Europa, zonder één enkel straipunt naar Monte Carlo. In de zware rem- en acceleratie-proef werd de beste prestatie door een Nederlandschen Ford V-8 geleverd. RALLY-PRESTATIES ZIJN NORMALE FORD-PRESTATIES want alle deelnemende Ford automobielen waren standaard producten, zooals die in de Showrooms van alle Official Ford Dealers ter aflevering gereed staan. Overtuigt U daarvan door een demonstratie! DE ZES VAN DE TIEN BESTE PLAATSEN WERDEN BEZET DOOR: 3e Mutsaerts Kouwenberg Lamberts Hurrelbrinck op Nederl. Ford V-8; 4e Joullie Duclos Levegh op Matford; 5e Bakker Schut Nortier op Nederl. Ford V-8i 6e Van der Hoek Ton op Nederl. Ford V-8; 7e Gatsonides Barendrecht op Nederl. Ford V-81 9e Whalley op Eng. Ford V-8. N.V. NEDERLANDSCHE. FORD AUTOMOBIEL FABRIEK - AMSTERDAM Official Ford Dealer te Leiden: N.V. „HET MOTORHUIS" Stationsweg 1. Lisse: J. CAMMENGA Co. Heereweg 148. DINSDAG 24 JANUARI 1939 Een prettige kostganger. De heer Glasbergen te Oegstgeest heeft iemand in huis, zekeren A. van K., eveneens uit Oegstgeest. Maar deze laat ste blijkt in den omgang geen gemakke lijk mensch te zijn zooals men zal mer ken. De elfjarige Arie Glasbergen kwam ver tellen, dat hij van van K. een klap om zyn ooren had gekregen tijdens een voorkomende ruzie. Vader Glasbergen kwam ook nog als ge tuige naar voren en zeide, dat hij van K. niet uit het huis kon zetten. Verder deelde vader nog mede, dat van K. aangeboden had om den elfjarigen Arie zijn nek om te draaien en diens moeder, dus vaders vrouw, aan het mes te steken. De Politierechter oordeelde het noodig om zich in Raadkamer terug te trekken om te beraden van K. te laten arrestee ren. Het slot was, dat de zaak werd aange houden met bevel tot medebrenging van van K. om dien te hooren. Het rijwiel in huurkoop. J. M. V., klinker te A1 p h e n a. d. R Ij n, had een fiets in huurkoop gekocht. Voordat het vehikel afbetaald was, had hij het reeds verkocht. Degene van wie hij de fiets gekocht had, was zoo welwillend voor V. geweest om te zeggen, dat hij het niet aan zou geven als V. de termijnen, nog verschuldigd, door zou blijven beta len. Verdachte was in gebreke gebleven en had, volgens zijn zeggen door werkloos heid, de termijnen niet betaald, zoodat toen aangifte gevolgd was. De Officier zeide, dat V. meer met rij wielkwesties te doen heeft gehad en wel verduistering daarvan. Dat is thans reden om een flinke straf te eischen en wel een gevangenisstraf voor den tijd van vier maanden. De Politierechter, wilde alvorens vonnis te wijzen eerst een rapport over verdach te hebben. Bollenkweeker tegen Chinees. De eene Chineezenkwestie is nog niet vergeten of de andere staat al weer voor de deur. En nog ingewikkelder dan de vo rige. Allereerst hadden we den Chinees Hollandsch. Dus trad een tolk op en wel de Chineesche consul. Maar deze sprak geen Hollandsch, wel Duitsch. Maar om dat de verdachte P. J. V., bloembollen- kweeker te Noordwijkerhout, ook geen Duitsch verstond, was er een tweede tolk aanwezig, die het Duitsch weer in het Hollandsch omzette. Het werd interessant, maar het duurde wat lang en men werd af en toe duizelig. Het geval kwam hier op neer. Ting Tong Lie kwam met zijn pindatrommel voor zijn buik bengelend Noordwijkerhout binnen gewandeld. Om zijn „lekka-lekka" aan den man te brengen was hij den schuurzolder opgezeuld bij verdachte V. en had daar zijn versje hoope-hoope af gedraaid. V. wilde niets koopen en had Ting Tong Lie een Hollandschen muilpeer toegediend waardoor Ting Tong Lie twee weken op bed was verhuisd. Gevolg: zijn pindahan- del stond stil, dus vroeg hij daar maar 50 schadevergoeding voor. Na een uitvoerig getuigenverhoor gaf verdachte zelf zijn lezing van het geval en zeide, dat Ting Tong Lie hem geslagen had met een schoffel. Uit zelfverdediging had hij toen terug geslagen. De Politierechter merkte op, dat volgens verschillende getuigenverklaringen Ting Tong Lie weg liep en dat verdachte ach ter hem aan liep. Verdachte: „Dat was om mijn schoffel te halen". Verder voerde verdachte nog aan, dat Ting Tong Lie met zijn hoofd op den schoffel gevallen was en dat aldus de ver wonding ontstaan was. De Officier achtte de mishandeling be wezen en eischte een geldboete van ƒ30 subs. 30 dagen. De verdediger van verdachte, mr. Nord Thomson uit Leiden, achtte zelfverdedi ging aanwezig en concludeerde vrijspraak. De Politierechter zal over een week schriftelijk vonnis wijzen. De verfrissching na het bad. De tien-jarige Zandbergen uit Leid- schendam was op 30 Juli aan het zwemmen en maakte gebruik van een vlot, toebehoorend aan J. J. B., boterhan- delaar te Leidschendam. B. waarschuwde hem, dat hij van het vlot af moest blijven, maar Zandbergen verliet het vlot niet en bleef waar hij was. B. was toen boos ge worden en had Zandbergen een mep toe bedacht en ook toegediend. Dat was nog niet alles geweest, want B., die toen zeer boos geworden was, had den in een bad pak gekleeden Zandbergen met zijn scha mel bedekte body tegen een Meidoornhaag geduwd. De Officier vond, dat verdachte te ver gegaan was en eischte een geldboete van ƒ5 subs. 5 dagen. Verdachte ontkende en zeide Zandber gen alleen maar beetgepakt te hebben. Zandbergen zelf verklaarde ruiterlijk, dat een en ander hem geen pijn gedaan heeft, reden voor den Politierechter om verdachte vrij te spreken. Mag men niet zeggen. W. H., schipper te A1 p h e n a. d. R Ij n, had tegen P. van V. iets gezegd, dat met den levenswandel van diens vrouw te ma ken had, er aan toevoegend, dat ook van V. ongeoorloofde dingen deed. Een dekknecht had de betreffende woorden gehoord en zei, dat het fraais be stemd was voor den kapitein van de sleep boot, waar hij op werkte. Verdachte ontkende ten stelligste. Hij had wel iets geroepen, maar niet de woorden, die hem ten laste gelegd waren. De Officier was een andere meening toegedaan en eischte een geldboete van 8 subs 8 dagen. De verdediger achtte de beleediging niet bewezen, maar de Politierechter wel, zoodat het vonnis werd een geldboete van ƒ5 subs. 5 dagen. Centen inplaats van kwartjes. P. J. J. uit Leidschendam had centen in de gasmeter gedaan inplaats van kwartjes. Verdachte wist niet dat zulks niet mocht; hjj had alles netjes bij willen be talen. De Politierechter merkte op, dat hij ook met de electriciteitmeter „trucjes" heeft uitgehaald. De Officier eischte een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van vier maanden met drie jaar proeftijd, maar met de bijzondere voorwaarde, dat het verschil moet worden bijbetaald. Het vonnis werd een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met drie jaar proeftijd en de verplichting het nog verschuldigde bij te betalen. Steunfraude. F. V. te Ter Aar had zijn inkomsten niet goed opgegeven aan den steundienst. Verdachte bekende en er werden geen getuigen gehoord. De Officier wilde verdachte nog een kans geven en eischte een maand voor waardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. De Politierechter was het daarmede eens en vonniste conform den eisch. HAAGSCHE RECHTBANK OPZETTELIJKE BRANDSTICHTING TE BOSKOOP Verdachte tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank deed hedenmorgen uit spraak in de zaak tegen den 28-jarigen schilderspatroon J. H. uit Reeuwijk, die op 27 September in zijn werkplaats te Boskoop brand had gesticht. Verdachte had het feit volmondig bekend. De officier had tegen verdachte een ge vangenisstraf geëischt voor den tijd van twee jaar en zes maanden. De uitspraak werd hedenmorgen een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. Insluiper tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld Op 29 Juli was de Duitscher F. W. H. binnengeslopen in den winkel van den Velo-Waschmachinehandel aan de Bree- straat ie L e i d e n. Verdachte had een greep in de open staande brandkast gedaan en was, toen de dochter des huizes verscheen, met een uit vlucht de voordeur uitgewandeld. Deze greep in de brandkast had hem ruim 100 opgebracht. Omdat verdachte voorloopig nog veertien jaar gevangenisstraf te ondergaan heeft, had de officier twee jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde verdachte he denmorgen conform. Het verkeerd ingevulde kasboek. De boomkweeker M. P. uit Boskoop, had terecht moeten staan, omdat hij zijn kasboek verkeerd had ingevuld waardoor hü meer steun van de Ned. Sierteelt Cen trale zou ontvangen dan hem toe zou ko men. De officier van Justitie had vier weken gevangenisstraf geëischt. Het vonnis werd hedenmorgen een ge vangenisstraf van vier maanden voorwaar, delijk met een proeftijd van drie jaar. Ingebroken in het expeditie schip van zijn patroon. P. H., schipper uit Hazerswoude, thans ged. in het Huis van Bewaring, had in de maanden October en November van het vorig jaar verschillende malen inge broken in de expeditieschuit van zijn vroe- geren patroon A. Roodenburg te Leiden, wiens woonschuit ligt in de Aalmarakt te Leiden en allerlei voorwerpen meegenomen, o.a. kisten suikerwerk, flesschen, wollen dekens enz. De Officier had anderhalf jaar gevange nisstraf geëischt. Verdachte werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf voor den tijd van een jaar. Plakzegels tweemaal gebruikt. Een veilingmeester had terecht moeten staan wegens het nogmaals gebruiken van reeds gebruikte plakzegels. De Officier had drie maanden gevange nisstraf geëischt. De uitspraak werd hedenmorgen een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden met een proeftijd van drie jaar. Ernstige aanrijding te Oegstgeest. De student C. D. ten H. uit Delft had op Vrijdag 4 November des avonds omstreeks 8 uur een ernstig ongeluk veroorzaakt op den Nieuwen Rijksweg te Oegstgeest waardoor de bestuurder van een tegenlig ger zeer ernstig verwond was. De Officier had vier maanden gevange nisstraf en een jaar intrekking van het rij bewijs geëischt. Het vonnis werd heden een voorwaarde lijke gevangenisstraf voor den tijd van vier maanden, bovendien een onvoorwaardelijke geldboete van 100, subs. 100 dagen en een jaar intrekking van het rijbewijs. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Ongeluk op den Rijksweg in Haarlemmermeer. Voor bovengenoemde Rechtbank stond terecht de 57-jarige dr. L. R. S. uit Rotter dam, die op 16 September j.l. een voor hem uitrijdende auto op den Nieuwen Rijksweg nabij de Haarlemmermeer rechts was ge passeerd en daardoor een persoon, die op den grasberm stond had aangereden, waar door deze een Deen die tijdelijk al hier vertoefde, ernstig gewond werd. Dr. M. N R. uit Amsterdam, als getuige gehoord, verklaarde, dat het wel te verwachten is, dat de patiënt, die thans weer in het bui tenland vertoeft, geheel zal genezen. Verdachte verklaarde, dat hij achter een auto aan had gereden. Plotseling week de ze wagen naar links en remde af, omdat er aan den rechterkant van den weg een auto stond met een lekken band. Twee men- schen stonden op den berm van den weg naar de reparatie te kijken. Verdachte zag opeens zijn weg geblokkeerd en reed rechts den berm op. Hij had nog wel zonder onge lukken kunnen passeeren, als hij den chauf feur, die in een bukkende houding stond, niet te laat had opgemerkt. Daardoor moest hij nog meer naar rechts uitwijken met het noodlottig gevolg, dat het rechterspatbord een der op den "berm staande personen raakte. De officier van justitie had het be ter gevonden, wanneer verdachte maar naar links was gaan rijden. Dan had hij wel is waar een paar paaltjes omver gere den, maar dat is in ieder geval niet zoo erg als het aanrijden van een mensch. Spr. eischte tegen verdachte een geldboete van ƒ200.subsidiair 14 dagen hechtenis. De Rechtbank zal over 14 dagen uit spraak doen OP RIJKSVELDWACHTER GESCHOTEN Tot drie jaar met aftrek van voorarrest veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam veroor deelde een jeugdigen notarisklerk, die ver leden jaar te Everdingen vier schoten op een rijksveldwachter heeft gelost, tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van tien maanden voorloopige hechtenis. De veldwachter had hem aangehouden wegens een overtreding. Na een korte woordenwisseling had de klerk zijn revol ver .getrokken en op korten afstand scho ten gelost. De veldwachter werd ernstig gewond doch herstelde. DE GOUDDIEFSTAL TE UTRECHT. Heler veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam veroor deelde den Amsterdamschen koopman M. G. wegens heling tot anderhalf jaar gevan genisstraf met aftrek van een jaar voor loopige hechtenis. De man had als tusschenpersoon dienst gedaan bij den verkoop van het goud, dat drie inbrekers buit hadden gemaakt in het gebouw van de tandheelkundige kliniek der universiteit te Utrecht.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8