Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 24 JA OARI 1939 DE LEI'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE GEHOUDEN VERDUISTERINGS PROEF. Was Leiden onveldoende verduisterd? Het Hoofd van den Luchtbeschermings dienst verzoekt opname van het navol gende: „Hebben wij. Leidenaars, bij de op Don derdag j.l. gehouden verduisteringsoefe ning minder ons best gedaan dan de inwo ners van de overige gemeenten onzer pro vincie?", is de vraag, welke naar voren komt, als men sommige passages leest van de verslagen, welke in enkele couranten voorkomen en indrukken weergeven van menschen, die de provincie met den spe- cialen trein hebben doorkruist. Gelet op de belangstelling voor en ge zien de medewerking gedurende de oefe ning, meen ik bovengestelde vraag ontken nend te mogen beantwoorden. De indruk, dien de „reizende" waarne mers van onze gemeente hebben verkre gen, mag m.i. niet als de juiste maatstaf worden aangelegd voor eene algemeene beoordeeling der oefening. Wat toch is het geval? De speciale trein is pl.m. 10.15 uur dus tegen den afloop der oefening Lei den genaderd. Ook door de controleurs is geconstateerd, dat omstreeks dit tijdstip in verscheidene huizen de verduisterings maatregelen werden opgeheven. Lichten op zolderkamers, in slaapkamers, keukens werden weer ontstoken; in enkele werk plaatsen, waar het werk had stilgelegen, begon men te werken. Inderdaad een niet goed te keuren, doch psychologisch wel te verklaren fout. De speciale trein naderde onze gemeente van de zijde Alphen. Reeds gedurende bij na 2 uur hadden de passagiers in het don ker gezeten en het laatste gedeelte van het traject had hen midden door de donkere weilanden gevoerd. In het stadsgedeelte, waar de trein onze gemeente binnenkwam, brandde de proefverlichting. Begrijpelij kerwijs moet dit op de passagiers een „bij zonder verlichten" indruk hebben ge maakt. Bovenomschreven factoren hebben in ons nadeel gewerkt. Hadden diezelfde pas sagiers dien avond pl.m. 9.30 uur onze ge meente per auto doorkruist of uit een vliegmachine kunnen observeeren en dit laatste is m.i. de eenige juiste wijze van controle ik ben er zeker van, dat dan een ander oordeel geveld zou zijn. Ontkend kan en zal niet worden, dat er fouten zijn gemaakt, welke behoudens in enkele gevallen niet zóó zeer alan opzet als wel aan verregaande .noncha lance waren toe te schrijven. In sommige van deze gevallen wordt proces-verbaal opgemaakt. Ik meende op bovenstaande te moeten wijzen om recht te doen wedervaren aan allen, die hun algeheele medewerking aan de oefening verleenden en door het lezen van bovenbedoelde verflagen wellicht eenigszins zijn teleurgesteld. Tot hen richt ik mij met de wcorden: werkt ook bij eene volgende oefening wederom op dezelfde wijze en in dezelfde mate mede; den nala- tigen wijs ik op hun plicht in den vervol ge hun volle medewerking te verleenen aan een taak, die deze tijd helaas ons allen onafwijsbaar oplegt. St. Joseph-troepen van de Katholieke Verkenners. Morgenochtend om 7 uur algemeene H. Communie voor de Verkenners van de St. Josephtroep. Feestavond L.W.S.V. De Leidsche Wandelsportvereeniging (L. W.S.V.) hield ter gelegenheid van haar 8-. jarig bestaan, onder groote belangstelling, een feestavond in „Oud Hortuszicht" alhier, hier. z Na het openingswoord van den voorzitter, den heer J. C. Krijger, had een kleine hul diging plaats, n.L van den heer W. C. de Wekker, die zijn 5-jarig penningmeester schap der vereeniging herdacht. De voorzitter feliciteerde hem -hiermede namens de vereeniging en sprak daarbij de hoop uit, dat hij nog veel jaren met de zelfde activiteit deze functie mag blijven vervullen. Daarna werd het programma afgewerkt en werden eenige leuke voordrachten door leden der vreeniging opgevoerd, welke zeer in de smaak vielen van het publiek. Het verdere gedeelte van den avond werd verzorgd door den heer Jean van Zijp, die een zoodanig programma had samengesteld, dat er volop werd genoten. Na he officieele gedeelte volgden nog verschillende mooie nummers en ter slotte een gezellig samenzijn. Bazar voor Kinderuitzending. Op 31 Januari, 1 en 2 Februari zal een Prinses Beatrix-bazar worden gegeven ten bate van het Centraal Genootschap voor Kinderuitzending. Vrijdagavond om half 9 zal door de gemeentelijke radiodistributie een radiopraatje worden gehouden, ter aanbeveling van deze bazar. De Wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen, is verhinderd mor gen spreekuur te houden. Door de politie is aangehouden de zwer ver J. B. D., die nog twintig dagen hech tenis tegoed had. Uit Leiden vertrokken: Jhr H. M. van Beresteijn, N. O. Indië C. P. P. Bere, Sassenheim, Fl. Schouten straat 13 L. R. v. d. Bergh, den Haag, Oude Scheveningscheweg 60 D. Bins, Oegstgeest, A. v. Buerenlaan 16 J. C. A. Fam., Limmen, Disseldorperweg A 22b G. v .Eede-Borsboom, Utrecht, Heeren straat 13 H. W. J. Brugman, Echt, Pey 180 C. B. de Bruin, Amsterdam. Utrecht- schestraat 98 E. v. d. Burgh, Oegstgeest, Dorpsstraat 8 A. C. Cosman, Rotterdam, Heemraadssingel 24b G. J. Crisp ij n en Fam., den Haag, K. de Geerstraat 17 H. Dam, Voorburg, Laan c. Leeuwenst. 22 E. J. Eeckelaert, Loosdrecht A 21 H. v. Eemond, den Haag, N. Hekkenlaan 18b A. v. Gelder, Rotterdam, v. d. Werf- straat 1II A. Th. de Groot, Den Helder, Huisduinerweg 3 L. de Haan en Fam., den Haag, v. Vollevenstraat 22 D. Been- akker-v. Heerde, Amsterdam, H. de Groot kade 8hs H. J. v. d. Heide, Leiderdorp, Hoogmadesoheweg 39 C. M. v. Hoof, Breda, Zandfoergweg 102 M. Koopstra, Bussum, Hotel „Jan Tabak" M. C. C. E. Versteeg-Kreuger, Bindjei A. E. Kruif, Amsterdam, Kramerstraat 18 II M. Th. de Lange, den Haag, v. Brakelstraat 69 C. M. C. Nommel-Lash, Oegstgeest, Regen- tesselaan 21 J. G. v. Leeuwen, Leider dorp, Hoofdstraat 104b A. P. v. d. Luit en Fam., Voorschoten, Leidscheweg 560 H. R. Nater, Vlaardingen, Korte Dijk 115 J. E. Nater, Rijswijk Z.H., da Costalaan 26 J. J. J. Nouwens en Fam., Dort mund Dl. J. Ouwerkerk en Fam., Oegst geest, Deutzstraat 14 A. C. Peters, Voor schoten, Leidschestraatweg 191 M. v. d. Pijl, den Haag, Sijzenlaan 30 A. Romijn, Zóeterwoude, Rijnegommerstraat G 35 S. Sjardijn, Amsterdam, N. Amstelstraat 123 H. Kok-Smit, Rotterdam, Damloo- perstraat 1 J. Uiterwijk Winkel, Bloe- mendaal, Zandvoorterweg 88 W. Ver koren, Amsterdam, Sarphatistraat 104 A. P. Versloot, Oegstgeest, de Kempe- naerstraat 20 L. A. M. v. d. Vin en Fam., Limen, Disseldorperweg A 22b A. L. v. d. Vlugt, Bloemendaal, Aerden- houtsduinweg 10 C. Voogd, Oegstgeest, Ch. de Bourbonlaan 15 N. Zuilen, Noord- wijk, v. Speijkstraat 15. In Leiden gevestigd: A. v. Beelen, dienstbode, Rijnsburgerweg 90 A. P. Bers en Fam., sigarenmaker, Wald. Pyrmontstraat 23 E. M. Beurze, Nic. Beetsstraat 22 N. Keiler-Blok en Fam., Morscnkade 11 D. de Boer, hulp in de huish., Steenschuur 7a H. R Boo gaard, kinderjuffr., Warmonderweg 27 H. J. A. v. d. Brink, winkelbediende, Plan tage 10 M. v. Dam en Fam., chauffeur, Musschenbr.str. 6a C. J. G. Harbers, teekenaar, H. de Vriesstraat 61 Wed. M. Blanken-Harskamp en Fam., Bakkerk.str. 8a J. C. Hartmann en Fam., arts, Bree- straat 8 G. C. Hartmans en Fam., con troleur BB, H. de Grootstraat 6 F. M. v. d. Vlist-den Hollander, Utr. Jaagpad 82 M. Israël, 11. verpleegster, Meezenstraat 2 Wed. E. v. Tol-Karreman, Hooigracht 13-29 Wed. G. Roeloffs-Knol, v. Ildenb. straat 36 M. J. v. Leeuwen, tuinder, Le vendaal 74 F. P. J. Meeuwse, du Rieu- straat 2 L. de Meijer en Fam., controleur AVM, Jac. Catslaan 65 A. H. v. Nieuw- kerk, verpleegster, Rijnsb. weg 113a Wed. S. J. Pieters-Noordeman, huishoud ster, Noordeinde 13 H. Noort, dienst bode, Warmonderweg 47 J. Romijn, dienstbode, Cobetstraat 60 F. Flink-de Roode, K. Hansenstraat 2 J. Skopal, Havenkade 5 Soetjahjo, Groenhoven- straat 26 J. M. Spaan, dienstbode, de M. v. Streefkerkstraat 31 M. Stellaard, Noordeinde 20a Wed. B. A. Winckel- Veenstra, Witte Singel 85 N. Th. v. d. Veer, Oude Vest 113 A. Waarden burg en Fam., broodbakker, Borgerstraat 6 A. de Wolf, huishoudster, Narmstraat 7 J. L. M. H. Wijnans en Fam., kellner, Nieuw- steeg 27a Z. Zairin, Groenhovenstraat 26 W. Zandvliet, chemiker en tandtechn., Pasteurstraat 24a. Binnenland TEELTBESCHIKKING BLOEMBOLLEN. Stcrt. no. 16 bevat een" ministerieele be schikking waarbij voor den oogst 1939 voor verschillende soorten bloembollen de mini mumprijzen worden vastgesteld. DE LIMBURGSCHE RACES OP 21 MEL In verband met het feit, dat op den 2den Pinksterdag de jaarlijksche Katholieken dag in Limburg wordt georganiseerd, is in overleg met de K. N. M. V.-Sportcommis- sie door het bestuur van de stichting „Cir cuit van Limburg" besloten de races op dit circuit, nabij Roermond, acht dagen te ver vroegen en dus vast te stellen op 21 Mei 1939. In verband hiermede zullen de snel heidswedstrijden op de baan Valkeveen op den 2den Pinksterdag definitief doorgang vinden, terwijl waarschijnlijk het terrein kampioenschap van Overijssel eveneens op dien dag zal worden verreden. Dit laatste evenement staat momenteel genoteerd op 16 Juli. MILITAIR VLIEGTUIG IN INDIë NEERGESTORT. Een militair vliegtuig van het type C. 10 is heden bij Bandoeng neergestort. De bestuurder, een reserve-officier, is omge komen. De monteur wist zich door een sprong met een parachute te redden. De C 10 is een tweepersoons verkenner, uitgerust met een Rolls Royce motor. De bestuurder van de C 10, het Fokker jachtvliegtuig, dat bij Bandoeng is neer gestort, was de reserve luitenant F. Korff. Deze is bij den val om het leven gekomen. De twee inzittende, de sergeant-monteur den Hollander heeft zich, zooals gemeld, met een parachute kunnen redden. Nader vernemen wij nog dat wijlen de heer F. Korff te Soesterberg is opgeleid to* reserve-officier waarnemer. Hij is daar,- i-a naar Indië vertrokken doch niet in mi litair dienstverband. Dit verband heeft hij eerst in Indië wederom aangegaan. BEDRIJFSSTORING BIJ DE STAATS MIJN MAURITS. Door het onklaar raken van de hefboo- men is schacht I van de Staatsmijn Mau- rits te Geleen, tijdelijk buiten bedrijf ge steld. Het zal waarschijnlijk eenige dagen duren, voor de storing is opgeheven. Hon derdvijftig arbeiders kunnen tengevolge van deze storing niet te werk worden ge steld. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht is door nog niet bekende oorzaak een dubbele arbeiders woning op het Molenveld te Berchem door brand vernield. De brand is ontstaan in de woning van het gezin Brok. Door den vrij krachtigen wind stond ook het huis van de familie Nelissen weldra in brand. Beide woningen brandden tot den grond toe af. De geheele inboedel is verloren. De bejaarde Nelissen, die bedlegerig is, kon men nog tijdig in veiligheid brengen. Het vuur werd bestreden met brand- bluschapparaten, waardoor men er in slaag de, den brand, die oversloeg op de nabij gelegen boerderij van den landbouwer Vos, in den kiem te smoren. De bewoners waren slechts laag verze kerd. Buitenland DE NOBELPRIJS VOOR DEN VREDE VOOR CHAMBERLAIN? STOCKHOLM, 24 Jan. (Reuter-ANP). Twaalf leden van den rijksdag hebben voor gesteld den Nobel-prijs voor den vrede voor het jaar 1938 toe te kennen aan Cham berlain. Zij hebben dit voorstel ingediend bij de Nobel-commissie van het Noorsche parle ment, waarbij zij de meening uitspraken, dat „Chamberlain ongetwijfeld in Septem ber 1938 Europa voor een ramp heeft be hoed". DE SITUATIE TE BARCELONA. PERPIGNAN 24 Jan. (A.N.P.) Vol gens de laatste vanochtend uit Spanje ont vangen berichten, blijft de republikein- sche regeering nog steeds te Barcelona ze telen. Toch zijn de ministeries naar het Noorden overgebracht. Waarschijnlijk zul len zij te Gerona of Figuera worden ge vestigd. De ambassade van Frankrijk is even eens geëvacueerd. Zij zal de regeering vol gen. Jules Henry, de ambassadeur, ver toeft nog te Barcelona. De stad werd van ochtend gebombardeerd. Over den mili tairen toestand is niets bekend gewor den. LEIDEN. Geboren: Geertrui d. v. C. v. d. Meel en A. M. Neuteboom. Theodora Geertrui- da d. v. J. J. v. Gulik en M. A. Foulon. George Andries z. v. A. Hollinga en J. Hettema. Susanna Maria d. v. M. Kokke- dee en S. H. Paats. Jan z. v. L. J. Wetse- naar en M. Buis. Anna Petronella Maria Antonia d. v. C. L. Mulder en C. Jansen. Hendrik Jan z. v. C. Kleer en M. M. v. d. Mark. Beatrix Clazina d. v. J. v. Omme- ring en J. G. den Hertog. Johanna Eli sabeth Berdina d. van W. J. Sirach en A. Roman. Aly Anthonia d. v. A. B. Kooijman en A. P. Jongejan. Laurens z. v. H. de Bolster en M. J. Zitman. Lauderux Ma- rinus z. v. J. v. d. Linden en C. v. d. Lin den. Aagje d. v. W. Kooien en D. C. Martijn. Jacob z. v. J. Admiraal en S. L. v d. Leek. Elisabeth Johanna d. van A. C. J. Benschop en J. van Dam. Cornelis z. v. J. Ouwersloot en M. v. d. Mey. Cor nelia d. v. J. v. Egmond en G. Star. Mijntje d. v. W. Nederveld en M. Hogeveen. Ondertrouwd: A. W. v. Oosten jm. 42 j. en P. J. A. v. Doorn jd. 4? j. Gehuwd: J. v. Beek wedr. en S. M. Nachtegeller jd. F. K. v. d. Broek wedr. en C. van Ginkel wed. P. H. v. d. Meij- den jm. en J. M. de Vrind jd. Gehuwd op Zaterdag 21 Jan.: M. Schreuder jm. en C. P. C. Jorissen jd. Overleden: M. C. de Vriend wed. v. H. W. P. v. Barneveld 81 j. G. v. Aken hsvr. van H. Huisman 24 j. M. Dekker m. 72 j. De rechtsche troepen zijn thans in het gezicht van Barcelona en de stad ligt bin nen het bereik van de rechtsche artillerie. Manresa is geheel omsingeld en in alle sectoren wordt de opmarsch met groote snelheid voortgezet. Vanochtend is Martorell in handen van dte Navareesohe divisie gevallen en deze divisie trekt thans de Llobregat over en rukt op naar de stad, welke nog ongeveer 20 K.m. is verwijderd. DE GERUCHTEN OVER OPROEPING VAN 200.000 RESERVISTEN IN ITALIë. ROME, 24 Jan. (A.N.P.) In officieele kringen verklaart men niets te weten van een op groote schaal onder de wapenen roepen van reservisten, waarover in het buitenland een bericht was gepubliceerd, en dat, indien reservisten onder de wape nen werden geroepen, slechts sprake kan zijn vcor normale oproepingen voor her halingsoefeningen. Ongetwijfeld zijn te Rome desbetreffen de geruchten in omloop geweest. Men sprak met name van lichting 1901, dat zijn de mannen die in 1901 zijn gebo ren Dat noemt men echter tamelijk on waarschijnlijk ,daar deze mannen thans 37 jaar en ouder zijn. Voorts wordt melding gemaakt van jon gelieden die een individueele oproepings- kaart hebben ontvangen. Het betreft hier radiotelegrafisten, het personeel van gevechtswagens enz. De drukte, welke in de kazernes te Rome heerscht, komt althans ten deele voort uit de aanwezigheid van 20.000 fascistische miliciens, die te Rome zijn geconcentreerd om deel te nemen aan den jaarlijkschen schouw ter gelegenheid van den verjaar dag der stichting van de militie, le Fe bruari. Van deze concentratie is gebruik ge maakt om dè miliciens een periode te la ten doormaken van oefeningen met auto matische en andere wapens. BLADEN IN BESLAG GENOMEN. BERLIJN, 24 Jan. (A.N.P.) De Times en verscheiden andere buitenlandsche bladen zijn vanochtend door de Gestapo bij aan komst in Duitschland in beslag genomen. Deze maatregel werd waarschijnlijk ge nomen op grond van in de bladen versche nen artikelen over den oeconomischen toe stand in Duitschland. HET A.S. BEZOEK VAN VON RIBBF.NTROP AAN WARSCHAU. BERLIJN, 24 Januari. (A.N.P.) Naar verwacht wordt, zal het a.s. bezoek van von Ribbentrop aan Warschau sterk den nadruk leggen op de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Duitschland en Polen. Waarschijnlijk zal grondig gesproken worden over de betrekkingen van Polen men zijn buren. De kwestie der TsjechischPoolsche grens zal wel aan de orde komen in ver band met de jongste besprekingen van von Ribbentrop met Chvalkowski. Ook de Oekraine, Dantzig en Memel zul len tec sprake komen. Het bezoek van von Ribbentrop zal Hitler in staat stellen voor zijn op 30 Januari te houden rijksdagrede voering zijn inlichtingen te verifieeren. DE MANOEUVRES DER AMERIKAANSCHE VLOOT. HAVANNA, 25 Januari. (A.N.P.) Er wordt een volkomen geheimhouding in acht genomen met betrekking tot de ma noeuvres der Amerikaansche vloot. De autoriteiten hebben de perskaarten ingetrokken, welke recht van toegang ga ver. tot de vlootbasis, waar de bewaking is verdubbeld. MAROKKANEN HEBBEN GA VA BEZET. LERIDA, 24 Jan. (A. N. P.). De Marok- kaansche troepen hebben Gava in bezit genomen. LEIDEN, 23 Jan. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 2.505.60, savoyekool 4.105.50, groenekool 5.20, boerenkool 920, rapen 2.804.30, prei 6.60 11.20, kroten 1.102.90, kroten, ge kookt 57, upien 1.005.50, peen 3.808.20, spruiten 223, andijvie 19 —39. Nero 6.90—18.10, witloof f 7—26, per 100 stuks: knolselderie 3.3010. pieterselie 20—22, selderie 4.90—15.20. de Raad tot uitvoering van het genomen besluit niet moet overgaan en verzoekt het besluit op etschorten en nogmaals aan de orde te brengen. 24 Jan. Vette Varkens. Aanvoer 331 totaal waarvan 320 zwaar 46.5, 45 en 44 cent per kg. levend gewicht, en 11 licht. Handel sleepend, afloop minder. KATWIJK a. d. RIJN, 23 Jan. Groenten- veiling. Per 100 kg.: roodekool 2.204.80, gelekool 46, uien 4.006.75, witlof 1619, per kist van 20 kg.: waspeen f 0.801.60, kroten 4070 cent, per 100 stuks: knolselderie A 711, idem B 3 6.50, per kist van 6 kg.: boerenkool 50 tot 70 cent. ROTTERDAM, 24 Jan. Vee. Aanvoer: 4081 totaal, 219 paarden, 3 veulens, 841 magere runderen, 826 vette runderen, 53 kalveren, 171 graskalveren, 1451 nuchtere kalveren, 454 schapen en lammeren, 3 var kens, 60 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 70, 58 en 3845 cent, vette ossen 66, 58 en 3848 cent, stieren 60, 54 'en 48 cent, vette kalveren 115, 105 en 65 75 cent, schapen 47, 42 en 32 cent, lamme ren 51, 45 en 41 cent, graskalveren 52 en 4? cent, nuchtere kalveren 36, 31 en 26 eene sldchtpaarden 52, 42 en 32 cent. Prijzen per stuk: schapen 221917, lammeren 181512, nucntere slachtkalveren 9 —75, nuchtere fokkalveren 242017, slachtpaarden 220—180—100, werkpaar- cen 320—260—120, hitten 230—185— 210, stieren f 270200140, kalfkoeien 295—230—160, melkkoeien 290—220— 160, varekoeien 200160140, vaarzen 175—155—115; pinken f 145—115—95, graskalveren f 554030, bokken of gel ten 975. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen onveranderde prijzen koe tot 74 cent, prima os tot 68 cent stieren aanvoer gewoon, handel traag, prijzen iets lager; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel redelijke prijzen als gisteren en prima tot 1.28, schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel goed, prij zen als vorige week; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer ruimer, handel traag, prijzen iets lager; paarden aanvoer flink, handel matig, prijzen iets hooger; kalf- en melkkoeien aanvoer iets grooter, handel stil, prijzen moeilijk te handhaven; vare- kceien aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen iets stijver; vaarzen en pin- xen aanvoer als vorige week, handel traag prijzen iets lager; graskalveren aanvoer iets kleiner, handel stroef prijzen prijs houdend; bokken en geiten aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen niet ge heel prijshoudend. ROTTERDAM, 23 Jan. Buitcnl. Granen. Stemming flauw.. Rogge 76/77 kg. Zuid-Russische disp. f 8.80, 76/77 kg. Noord-Russische 8.75, 75/76 kg. Bahia Blanca stoomend 8.75, 73/74 kg. Roemeensche disp. 8.60. Gerst 64/65 kg. Zuid-Russische disp. 158.80, no. 3 Amerikaansche disp. 157, fc'3/64 kg. Roemeensche disp. 158, 60/61 Roemeensche aangek, 157, 70/71 kg. Pool sche geladen-gest. f 157.50, La Plata stoo mend 159.50. Mais per 2000 kg. Gele La Plata mais disp. 167.idem stoomend f 166.50, witte La Plata mais stoomend 162, La Plata cinquantino loco 195.gele Ame rikaansche no. 2 disp. 167.stoomend 164.50, Donau-Galfax-Bernaraab aangek, f 162.stoomend f 161.50, gele Russische stoomend 163.mixed Rusische stoo mend 162. Binnenlandsche granen en peulvruch ten. Gerst, Chevalier 7.758.10, do. win ter 7.50- -7.80, haver 6.006.50, rogge T' 7.608.00, erwten, kleine groene 9.00 10.25, getrokken erwten f 10.5011.75 al ios per 100 kg. LOOSDUINEN, 23 Jan. Groentenveiling. selderie 23.5024.40 per 100 bos, prei 7.809.00 per 100 kg., boerenkool 0.89 —1.30 per 7 ag. HAZERSWOUDE, 24 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 5046 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.754.40 en eendeneieren 2.95 per ICO stuks, kippen 70 cent. VINKEVEEN, 23 Jan. Groentenveiling. Witl f I 18.50—22.—, idem II 11.50— 15.—, witlof III 4.00—5.50 per 100 kg. BODEGRAVEN, 24 J.an. Kaas. Aange voerd 79 partijen Goudsche kaas, waaron der 3455 met rijksmerk, wegende 31095 kg. Piijs met rijksmerk le soort f 2626.50, 2e soort 24—25 per 50 kg. Handel matig. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.653/4 Berlijn 74.00 Parijs 4.891/2 Brussel 31.32 Zwitserland 41.79 Kopenhagen 38.65 Stockholm 44 60 Oslo 43.50 New York 1.85i/4 Praag 6.35 THEATER HOOKJFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Strijders om het le ven (Paul Muni, Anita Louise). Het mysterie van de zwarte kat. (Ricar- do Cortez, Jane Tra vis) Leven van Louis Pasteur Detective geschiedenis lederen avond 8 uur. Zondag ook van 4—7 uur. Woensdag half 3 matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Vloeibaar goud. (Irene Dunne, Ran dolph Scott). Enkele reis Holly wood. (Laurel en Hardy). Muzikaal epos Komisch lederen avond 8 uur. Zondag ook van 27 uur. Eiken werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: Afgekeurd Lido: Afgekeurd Luxor: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3