STADS Instantine NIEUWS AGENDA Academienieuws DINSDAG 24 JANUARI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal Bij onze agenten /Q cent per week; 2.60 per kwartaal Franco per post t 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? KANS OP REGEN. De Bilt seint: Verwachting: Voor het geheele land: Aanvankelijk op klarend, later opnieuw zwaar bewolkt tot betrokken, met kans op regen, afnemende wind, later echter weer toenemend uit Zuidelijke richtingen, koude nacht, over dag iets kouder dan vandaag. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: nu en dan lichte regen, N. N W., krachtige wind, 6 gr. C. Vlissingen: betrokken, N. W. krachtige wind, 6 gr. C. De Bilt: regen in het laatste uur, W. N. W. matige wind, 6 gr. C. Groningen: voortdurend matige regen, N. N W. matige wind, 6 gr. C. Maastricht: regen in het laatste uur, W. N. W., krachtige wind 5 gr. C. liUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De depressie, welke gisteren buiig en onstuimig weer veroorzaakte over onze omgeving, Frankrijk en de Britsche Eilan den, trok, in diepte afnemend, naar Noord- West-Duitschland. Een rug van hoogen luchtdruk strekt zich thans uit van Groen land over Ierland en de Golf van Biscaye naar Spanje. In dezen rug klaarde het weeh vrijwel geheel op en namen de windkrach ten af. Tengevolge van nachtelijke uitstra ling daalde de temperatuur in het bin nenland van Ierland tot onder het vries punt, terwijl ook in onze omgeving, Frank- lijk en Duitschland de temperatuur wat daalde. In Scandinavië nam de vorst iets toe. Op het geheele vasteland van West- Europa zijn de ochtendtemperaturen ech ter nog steeds boven normaal. De nieuwe storing, welke zich gisteren ten Westen van de Azoren begon te ontwikkelen, nam in diepte toe en doet hedenmorgen den luchtdruk in Ierland reeds weer dalen. Hoewel zij een grooten weerstand heeft te overwinnen, zal zij toch morgen in den loop van den dag haar invloed op het weer ten onzent doen gelden. LUCHTTEMPERATUUR. 6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.*.: Van Dinsdagnamiddag 4.59 uur tot Woensdagmorgen 7.23 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 25 Jan. voorm. 5.20 en nam. 5.44 uur. Maan op 8.18 uur Woensdagmorgen. Maan onder 22.13 uur Woensdagavond. Storm waarschuwingsdienst. Hedenmorgen 9.20 uur werd geseind aan alle posten: „Attentiesein neer." Van onze Adverteerders KUNNEN HEERENDASSEN GEWASSCHEN WORDEN? Zeker dames, de z.g. onkreukbare das sen heel gemakkelijk zelfs. Het beste is hiervoor een lauw, bijna koud LUX-sopje te gebruiken. De voering hoeft men niet eens uit de dassen te tornen, doch men moet bij het wasschen de das zooveel mogelijk in het model houden. Dit kan U het beste doen, door de das dubbelgevouwen te was schen. U weekt de das even in water (lauw, bijna koud) met een scheutje azijn er in, vervolgens maakt U een lauw, bijna koud LUX-sopje en perst voorzichtig met de handen het sop door het weefsel. Vooral niet wringen! Is de das bovenop bij de knoop erg vuil, dan even heel voorzichtig over elkaar wrijven. Daarna de das in water van dezelfde temperatuur spoelen, tot het water helder blijft. Voeg aan het laatste spoelwater een scheutje azijn toe. Druk dan met de handen zooveel mogelijk vocht er uit, doch niet wringen en rol de das om zooveel mogelijk water er uit te verwijde ren in een badhanddoek uit en leg hem vervolgens verder te drogen, maar niet in de zon of bij vuur. Wanneer de das droog is. kan hij voorzichtig onder een doek ge- reken, worden. GENOOTSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG Het genootschap van den Stillen Om gang hield gisteravond zijn jaarvergade ring in het gebouw der St. Josephsgezel- lenvereeniging. Na opening met gebed door den wel- eerw. pater Booms, heet de voorzitter den nieuwen geestelijk directeur, pater Salva- tor Booms, O.F.M., van harte welkom. Spr. verwacht van hem een stuwenden ar beid voor de eer van het H. Sacrament van Mirakel in het Genootschap van den Stil len Omgang. Vervolgens verwelkomt spr. den rede naar pater Gilbertus Lohuis, een geboren Leidenaar, die, omdat hij vroeger dan aanvankelijk werd gedacht, moet vertrek ken, zijn rede direct zal uitspreken. Spr. verwelkomt tenslotte de bestuurs leden uit de omgeving, die regen en wind hebben getrotseerd, alle aanwezigen en de pers, waaraan hij een hartelijk propaganda- woord voor de Leidsche Courant toevoeg de. Hierna was het woord aan pater Gil bertus Lohuis, O.F.M., die zou spreken over het onderwerp: Het gebed in een nacht. Vooraf zeide spr. het waarlijk een bij zonder genoegen te vinden in Leiden te spreken, omdat hier het huis staat, waarin God hem de gave van het natuurlijke le- van gaf en het doopvont, waaraan hij het geestelijk leven ontving. Overgaande tot zijn onderwerp, zeide spr., dat het ontroerendste oogeublik in Jesus' leven was, als Hij bad. Dat v/as zóó schoon, dat de apostelen kwamen tot de smeekbede: Heer, leer ons ook bidden: Maar dan zijn er nog tijden die zich special eigenen tot het gebed: de nacht. Jesus bad dikwijls in den nacht. En is het gebed de schoonste verheffing van den mensch, in de Kerk is het nachtelijk ge bed altijd gebleven. Zoo gezien is het gebed van tienduizen den, die opgaan in den nacht, zoo schoon, zoo heilig. De wereld is verscheurd Azië Europa China en Japan staan in bloed en vuur, maar er zijn dingen die ons verblijden, die ons enthousiast kun nen maken. Een van die schoone dingen is de hoofdstad van ons landje, een hoofd stad van gebed ondanks de zedelijke el lende. Ook nu nog is er een prachtig ka tholiek geloof, het is een bedeoord der St. Eucharistie, waaraan het volgens Vondel zijn eer en opkomst te danken heeft. Am sterdam en de grootste der Eucharistische dichters, Vondel. Wat moet de christenen trekken naar die mirakelstad? Spr. schetst dan in enkele trekken de geschiedenis, die tot dezen opbloei leidde, de begunstigin gen door keizers en andere voorrechten en het eigenlijke feit, de H. Hostie in het haardvuur naar het verhaal der oude Kro nieken. De waarheid dezer Kronieken werd door spr. aan de hand van histori sche documenten onweersprekelijk be wezen. Dan vertelt spr. van de opbloei der H. Stede, het sluiten ervan, na de andere kerken na de reformatie en de ingebruik name 12 jaa.r later als Hervormde kerk. Amsterdam was verraden, maar de Ka tholieken lieten zich hun bidweg niet ont nemen, dien zij deden in het geheim. Is onze Stille Omgang nu een vervan ging van de beroemde Mirakelprocessie, zooals Derkinderen die schilderde, vraagt spr. Verschillende historici ontkennen dit, omdat deze Stille Omgang reeds voor de reformatie bestond en daarna voortduur de. Toch vervaagde langzaam de herinne ring daaraan. Niet, zooals het altijd gaat, bij de tijdgenooten, maar bij het nage slacht. In 1880 eerst ontstond een nieuw initiatief uit de Derde Orde van Amster dam. Vandaar ging het weer over heel het land. Spr. verhaalt dan hoe dit geschiedde en hoe de belangstelling der Katholieken groeide. De grootheid van Amsterdam is ook en vooral de Stille Omgang, welke men niet kon weglaten uit een modern boek werk over de beteekenis van Amsterdam. De tegenwoordige omgang houdt vast aan het oude wezen: het bidden en overwe gen in stilte. Het uiterlijke moet ervan verwijderd blijven om alles te kunnen con- centreeren op den geest van boete en ver sterving. Al is het een geloofsdemonstra- tie, het is aldus niet bedoeld, maar een ge bed in den nacht van ons hart tot Chris- t In 1943 zal het 6e eeuwfeest worden gevierd. Maar God wordt heden zoo vree- selijk beleedigd, er is zooveel afval. Dit moet ons enthousiast en sterk maken, dit moet ons vooral dit enthousiasme doen overdragen aan anderen. Vooral ook met dit gebed in den nacht. Maar ook moeten wy God danken en eeren, om zooveel schoone en edelmoedige liefde, die bloeit in ons land. Spr. wekte tenslotte op tot liefde, en en thousiasme en tot het uitdragen daarvan om anderen aan te wakkeren ook een nacht te geven aan Jezus Chrnstus in eer herstel en dankbaarheid. Het gebed in den nacht was altijd de kracht van Gods heiligen. Deze nacht is de nacht, dat Christus overwint, Christus heerscht en Christus regeert. Nadat de voorzitter den spreker zijn welgemeenden dank had gebracht, verliet pater Lohuis onder applaus de vergade ring. Hierna had de installatie plaats van den nieuwen geestelijk directeur, pater Salva- tor Booms O.F.M., waarbij de voorzitter Het moderne pijnstillende middel /\effit/ 't is van »®o#e*« er van overtuigd zeide te zijn, dat deze op dracht geen groot offer zal hebben meege bracht. Dit zal voor u een geestelijke ont spanning zijn. Spr. wenscht niet alleen den pater geluk, maar ook het bestuur, daar het reeds gebleken is, dat pater Booms in deze functie op de goede plaats staat. Spr. weet, dat hij later met vreugde op dezen arbeid zal terugzien. Hierop antwoordende zeide pater Booms, dat hij voor deze verwelkoming zeer dankbaar was. al bad de voorzitter het wel erg gemaakt. Spr. zeide, dat hij zich op de ervaringen van zijn voorganger, den pas toor, zou beroepen. Herinneernd aan zijn kloosternaam Salvator Redder, zeide spr., dat er bij bestuur en leden van den Stillen Omgang niets te redden valt. Dat zijn geen naam-Katholieken, maar Ka tholieken van de daad. Ook het woord pater vader wilde spr. op ie leden niet toepassen, maar het Franciscaansche fra ter broeder, d.w.z. voor en met allen een broeder te zijn. Laten wij als broe ders met elkander samenwerken tot glo rie en eerherstel aan Jezus in het heilig Altaar-Sacrament. Na het lezen der notulen door den 2den secretaris, volgde het jaarversla,g waar uit bleek, dat het l.edental geklommen is van 2241 op 2261 leden. Dit aantal is als volgt over de af deelingen verdeeld: Zoe- terwoude 100, Groenendijk H.w., H.R. 74, Katwijk 84, Hazerswoude (Dorp) 75, Hoogmade 87, Voorschoten 86, Was senaar 200, Warmond 161, Sassenheiml65, Voorhout 191, N.w.hout 254, Koudekerk 57, Oegstgeest 12, L'dorp 41, Stompwijk 108, Leiden 575. Het genootschap hield zijn 17de bede tocht met twee groepen ieder van onge veer 1000 man. Mededeeling werd gedaan van vergade ringen van afdeelingen in de omgeving en van een schrijven van pastoor Smitz, die wegens een andere vergadering verhinderd was. Verzocht werd toch vooral aan den se cretaris adresvfranderingen op te geven. De voorz. deelde vervolgens mede, dat na een onderhoud met dp Ned. Spoorwe gen de reiskosten zijn verlaagd tot 1.25 per retour. Dit jaar zullen nieuwe gezan genboekjes worden uitgegeven, die met gebeden door den nieuwen directeur zijn samengesteld. t De Stille Omgang zal dit jaar worden gemaakt in den nacht van 11 op 12 Maart. De intentie zal zijn.: de bevordering van sociale rechtvaardigheid en sociale liefde. De voorzitter voegde hieraan een opwek kend woord toe. De heer L. C. Schrijvers, die periodiek moest aftreden, werd met algemeene stem men bij acclamatie herkozen, waarna de president dankte voor het in hem gestel de vertrouwen. Ook de geest, adviseur richtte tot hem woorden van gelukwensch en prees hem om zijn ijver, zijn geloof en zijn liefde en zijn vereenigingsgaven. De heer Schrijvers dankte voor deze woorden en hoopte nog lang te mogen wer ken aan deze schoone zaak. Hierna werd het Jubellied van het Hei lig Sacrament van Mirakel gezongen, waarbij de solo's werden gezonden door den heer van Ruiten, terwijl het refrein door de aanwezigen werd gezongen. Hierop volgde de rondvraag, waarna de president de aanwezigen opwekte tot pro paganda. Tenslotte werd het „Aan U, o Kor.ing de Eeuwen" gezongen, waarna pater Booms de bijeenkomst sloot met gebed. R.K. ALMA MATER-KOOR. Den leden wordt langs dezen weg mede gedeeld, dat de repetitie morgenavond te 8.15 uur gehouden zal worden in de Ro- manuszaal, achter de Hartebrugskerk, dus niet in het St. Antonius Clubhuis. DE LEIDSCHE STADHUIS-KWESTIE. Pleidooienop 24 April. Hedenmorgen stond de zaak van de zoo langzamerhand bekende schadevergoe dingskwestie inzake den Leidsche stad huisbouw opnieuw op de rol van de Eer ste Kamer der Haagsche rechtbank. De zaak was de laatste maal uitgesteld op verzoek van de advocaten der gedaag den de mrs. Briët en Ranitz. Irt de hedenmorgen gehouden zitting der Eerste Kamer zijn de pleidooien vastge steld o-p Maandag 24 April 1939, des mor gens om 10 uur voor de Vierde Kamer der Haagsche rechtbank. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen. 7296. L.I.F.A. (Leidsche Instrumenten Fabriek). Leiden, Breestraat 95. Fabricatie en Handel van Medische Instrumenten. Venn.: H. A. E. van Dishoeck, Amsterdam en J. P. J. M. Driessen, Leiden. 7295. C. Vreem, Leiden, Mare 94. Rund-, varkens en kalfsslagerij, annex fijne vleeschwaren. Eig.: C. B. Vreem, Leiden. W ij z i g i n g. 6762. J. L. Sommeling, Oegstgeest, Nassaulaan 36. Agenturen in tapijten. Wijz. uitgeoef. bedr. in: Agen turen in tapijten en matrasdamasten. DE TOEKOMST DER KATHOLIEKE STUDENTEN IN DE NEDERLANDSCHE GEMEENSCHAP. Voordracht dr. L. G. Kortenhorst voor „Sanctus Augustinus". Op uitnoodiging van de R.K. Studenten- vereeniging „Sanctus Augustinus" alhier sprak dr. L. G. Kortenhorst voor een groo- te schare Augustijnen over bovengenoemd onderwerp. De praeses der vereeniging, de heer J. G. Rübenkamp Bergmeyer noemde het een opmerkelijk verschijnsel dat binnen acht maanden tijds vier sprekers over deze ma terie het woord voeren voor de vereeni ging, wel een bewijs, dat dit onderwerp in het middelpunt der belangstelling staat. Dr. Kortenhorst, die vervolgens het woord verkreeg, herinnerde eraan, dat het juist twee jaar geleden was, dat spr. over deze kwestie sprak als reünist op het lus trum van St. Thomas te Amsterdam. Spr. zeide daar o.m. het volgende: „Zoo gevaarlijk het is voor een reünist, om eigen studentenidealen te transponee- ren in de verschijnselen van de tegen woordige studentenmaatschappijmet een gevoel van veiligheid mag hij het wa gen iets te zeggen over de toekomstige po sitie, die katholieke mannen en vrouwen, wanneer zij de academie vaarwel zeggen, zuilen innemen in het maatschappelijk le ven. Wie geregeld in de katholieke dagbla den de lijsten inziet van de bezetting van overheidsbetrekkingen, krijgt allicht den indruk, dat er slechts weinig behoeft te veranderen, om speciaal aan katholieke gegadigden eervolle posities in het open bare leven deelachtig te doen worden. Voor dat „weinige" moeten de katho lieke ministers, de katholieke Kamerfrac tie en de katholieke Staatspartij maar zor gen. Spr. wees er vervolgens op gelezen te heboen hoe de jongere geslachten weten schap en geloof minder als tegenstelling zijn gaan voelen en daarom minder be hoefte hebben aan onderling debat over de groote problemen van het christen dom. Die jongere geslachten wenschten te ademen en niet louter te studee- r e n in een katholiek isolement. Kan ik het anders verstaan, aldus ver volgde spr. in zijn rede, dan dat de jon gere geslachten vrijwillig en welbewust een versterking van het isolement der ka tholieken voorstaan? De heer Lingbeek zal die houding der jongere geslachten on getwijfeld toejuichen en in een argument uitputten om te betoogen, dat de katho- liexen z ij n en wenschen te b 1 y v e n een in het „protestantsche Nederland" wezens vreemd element. Meent men werkelijk, dat een isolement in den studententijd den besten waarborg biedt om in de ontkerstende wereld, die hartstochtelijk roept om, door een hoogere levensovertuiging gedragen, acti viteit ten bate van geheel ons volk onze beginselen, waarvan wij de belijders en de apostelen moeten zijn, te doen door dringen? Niet door te pre eken, maar door iets te z ij n! Van niemand met meer recht dan van de katholieke studenten mag worden ge zegd: „Gij zijt het zout der aarde, dat niet naast maar in het voedsel moet worden gestort!" Het vraagstuk van het isolement van den katholiek is nog steeds even actueel, aldus vervolgde dr. Kortenhorst, niet in het minst door het werk ten deze ver richt door de St. Adaibertsvereeniging. De vraag, of de geloovigen in de ont kerstende wereld inderdaad in een isole ment leven, kan niet geheel ontkennend worden beantwoord. De christenen leven inderdaad in een isolement, maar aan den anderen kant vraagt onze apostolische ijver ons niet geheel uit den kring van an dersdenkenden terug te trekken. Bij de bespreking der bisschoppelijke voorschriften inzake de organisatie van katholieken in neutrale organisaties was de eerste ratio: de zielzorg. Spr. meent evenwel, dat er wel eenig onderscheid ge maakt dient te worden over den aard der ontwikkeling .van de leden eener bepaal de vereeniging. In een gedegen historisch overzicht geeft dr. Kortenhorst vervolgens de verschil lende oorzaken aant waardoor de katho- lieKen in een isolement leven. Er is in de laatste veertig jaren wel iets ten goede veranderd. We teilen in het Parlement 31 leden en 4 katholieke mi nisters op belangrijke posten, we kunnen bogen op een uitstekend katholiek organi satieleven en op voortreffelijk onderwijs, doch de bezetting van openbare functies door de katholieken ligt nog steeds ver beneden het percentage van onze volks groep, op breede gebieden van het econo- miscn leven beteekenen de katholieken als groep nog heel weinig, in representatief opzient staan zy ten achter en tenslotte: wij missen de zoo hoog noodige reserve aan menschenmateriaal. Toen de katholieke universiteit gesticht werd, kwam men ontwikkelde leeken te kort om de leerstoelen te bezetten, zoodat men zich moest wenden tot geestelijken en vreemden. De oorzaak van dat alles? Wy leven volgens dr. Kortenhorst nog altijd in een zeker bedènkelyk isolement. Wij moeten onze kracht zoeken in her stel van ons zelf. De beste waarborg voor de katholieken van ons land om zich te handhaven is eenheid, ook op politiek ter rein. De verhouding tusschen de katholieken onderling kan veel bijdragen tot verster king hunner positie. Deze solidariteit moe ten de katholieken aankweeken. Het ac tief lid zijn van algemeen wetenschappe lijke vereenigingen laat nog veel wen schen over. Van bewaarschool tot ln de academie LEIDEN. Dinsdag. Vastenavond-uitvoering van de tooneelvereen. „Vondel". Opge voerd wordt: „Napoleon IV", St. Antonius Clubhuis, Mare, te 8 uur. Donderdag. R. K. Vrouwenbond, Jaarver gadering. Lezing Pater Fennel over Kath. Actie, Foyer Den Burcht, 8 uur. Vrijdag „St. Christoffel". Jaarvergadering in „De Harmonie", half 9 uur. Zondag. Groote tooneeluitvoering door de tooneelsectie van de Maria-Con- gregatie, „Den Burcht", 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 2e tot en met V r ij d a g 27 Jan a.s, waargenomen door de apotheken M. Boek- wijt, Breestraat 74, tel. 552 en J. E. M. van Dijk, Haven 18, tel. 85. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Indisch Recht: de heer A. de Haas Jr., Den Haag; Dcctoraal examen Geneeskunde de hee- ren: W. Betist, Oegstgeest, C. v. d. Linden, Dordrecht. blijven de katholieken bij elkaar en daar na kunnen zij de andersdenkenden niet en deze kennen hen niet. Daarin kunnen de katholieke studenten verandering bren gen door naast actief lid te zijn hunner katholieke studentenvereniging ook het lidmaatschap van het corps aan te nemen. Spr. gaf vervolgens nog eenige verge lijkende cijfers over de verhouding van katholieke tot niet-katholieke studenten, over het tekort ook in de vrije beroepen, enz. om vervolgens te besluiten met een opwekking het isolement te verbreken ten einde een waardige plaats onder het volk te kunnen innemen. Op deze voordracht volgde een geani meerde gedachten wisseling, waarna de bijeenkomst met een woord van dank tot dr. Kortenhorst door praeses Rübenkamp Bergmeyer werd gesloten. MILITARIA. Bij Koninklijk besluit zyn met ingang van 1 Februari a.s. benoemd en aangesteld bij het reserve-personeel der landmacht tot reserve-kapitein bij het 4e reg. iinfante- rie de res. Ie luit. J. H. van Zwijndregt en F. G. C. Peters. Gisteren werd door den Garnizoens commandant beëedigd, den bij Koninklijk besluit van 24 December 1938 Nr 54 tot reserve- officier van gezondheid de 2de klasse benoemde Vaandrig van het Bataljon Geneeskundige Troepen, P. J. Retmeier. R. K. COMITé VOOR WERKLOOZEN- ZORG. Het comité hield een goedgeslaagde bij eenkomst voor de vrouwen der R. K. Werk- loozen. Namens de Commissie voor huis houdelijke voorlichting gaf Mej. Lutz, di rectrice van de R. K. Vakschool voor meis jes, een duidelijke uiteenzetting over de cursussen, die door deze commissie worden gegeven. Mej. Lutz behandelde den kook- en naaicursus afzonderlijk om een goed overzicht hiervan te geven. Over dt lesuren gaf Mej. Lutz een overzicht, hoe gemak kelijk men dit zelf kan regelen en wees vervolgens op de vele voordeelen, welke hieraan vastzitten. De voorzitter, de heer Nijhuis, bracht spreekster hartelijk dank voor de mooie uitvoerige bespreking, die zij gehouden heeft om de dames te toonen hoe deze commissie ales in het werk: stelt om de vrouwen der werkloozen behulpzaam te zijn. De voorzitter spoorde de vrouwen daarom aan zooveel mogelijk hiervan ge bruik te maken, wijl juist zoo weinig ka tholieke vrouwen onder de deelneemsters gevonden worden. Mej. Lutz mocht daarna 22 nieuwe cur sisten noteeren. Een mooi succes! Verder werden de dames verrast met een mooie film, gegeven door de K.S.A. Het was al vrij laat toen de voorzitter dezen welgeslaagden avond sloot met den Ohr. groet. KLEINE BINNENBRAND. Hedenmorgen te 8.15 uur is een begin van brand ontstaan op de tweede etage van perceel Schelpenkadp 46, bewoond door J. H. de W. Op die etage had een student een keteltje water op een gascom- foor gezet en dit aangestoken. Daarna was hij naar zijn slaapkamer teruggekeerd, doch spoedig bemerkte hij, dat er op zijn kamer brand was. Het bleek, dat de schoorsteenlooper en de divan in brand waren geraakt. Zijn hospes, die spoedig aanwezig was trok den schoorsteenlooper weg en de smeulende divan werd buiten gebracht, waarna het vuur met eenige emmers wa ter werd gebluscht. De politie-brandweer die gealarmeerd was, behoefde geen dienst te doen. BEEN GEBROKEN. De 8-jarige H. K., wonend op de Uiter stegracht is gistermiddag in de 2e Groene- steeg tegen een rijwiel opgeloopen, be stuurd door S. O. De kleine jongen viel en brak een been, waarop de E. H. D. hem naar het Acad. Ziekenhuis vervoerde.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2