Het geluk ligt in de sneeuw BRUNO WALTER TE AMSTERDAM. DE MONTE CARLO-RALLYE. FEUILLETON Een Wintersportroman van PETER KRAYENBüHL. a (Nadruk verboden). 23) Men kan op verschillende manieren jjdel zijn. Beroep? Vliegtuigconstructeur. Waar? Laai u mij toch niet alles woord voor woord er uit trekken! Of denkt u misschien, dat ik m'n geduld er bij zal verliezen? In Munchen, B.M.W. En waarom bent u gevlucht....? Walter gaat plotseling rechtop zitten, maar zijn opkomende woede verdwijnt weer even snel bij den aanblik van het rustige, openhartige gelaat van het meisje. Hij laat zich weer achterover vallen en staart naar de met roet besmeurde kalk van de ba-ken boven hem. Grace wacht. Uit angst, zegt hij eindelijk. Grace gaat naar den haard en legt nieu we houtblokken op de gloeiende asch. Zoo, ja, dat kan ik me begrijpen, meneer Dillman. Ik ben zelf ook geen held en Dieter evenmin. In dezen tijd is het al veel, als men het leven verder voortsleept... Uit angst dus en waarvoor als ik vra gen mag? Voor de politie, natuurlijk.... Voor arrest! Weet u wat dat is? En of! Het moet afschuwelijk zijn om zoo als object behandeld, mishandeld en be licht te wórden. Maar wat hebt u dan eigenlijk uitgevoerd? NietsIk wou iets doen, maar.... toen was het al gebeurd Wat was al gebeurd? Nu moet u eens eerlijk opbiechten, meneer Dillman. Stort u uw hart maar eenis in mij uil, alsof ik een leege zak was. Het zal u goed doen. Walter probeert het. Ik heb een zuster, knap, opgewekt... levenslustig, zeker.... Maar door en door fatsoenlijk, niets op aan te merken. Gritta heet ze en als ik zei, dat ze knap is dan drukte ik me te zwak uit. Ze is, wat men noemt een schoonheid. Zwartblauw haar, een teint als ivoor, een hoofd grooter dan ik en vijf jaar ouder. Ze is weduwe, een jonge weduwe dus en misschien wat te le venslustig. Ze is muzikaal, speelt viool en harp, zigeunerachtig weilswaar, maar mee slepend en vol bekoren, zooals alles aan haar. U houdt van uw zuster....? Tot zij trouwde konden we 't samen uitstekend vinden En u kon er zich mee vereenigen, dat ze.... Neen, ik raasde en ik had den man, die haar opeischt, kunnen vermoorden. U schijnt nogal driftig van aard te zijnl Gritta snakte er naar eindelyk vrij te zijn. We weTden beiden zeer kort gehou den en leefden in een bekrompen sfeer. Mij heeft ze door haar huwelijk in staat ge steld te studeeren. Het vorige jaar stierf haar man. Hij liet haar een hoop geld na en Gritta stelde haar luxueuze woning wa genwijd open voor alles, wat in Munchen tot de beste kringen behoort.Zoo maakte zij ook kennis met Prestini.... Prestini? Dien naam heb ik al eens meer gehooord.... Walter Dillman lacht spottend. Wie heeft dien niet gehoord? De mo delschilder van Munchen! En bovendien een Don Juan, die geen vrouw met rust kan laten en bij zijn .attenties tegenover het zwakke geslacht waarlijk niet kieskeu rig is. De grootste windbuil op onzen breedtegraad, zij het dan begaard, zéér begaafd zelfs. Gritta koesterde onmiddel lijk een zeldzame antipathie tegen hem. Ze weigerde hem te ontvangen, maar zijn succes bij de vrouwen in het algemeen maakte hem blind voor den oprechten af keer van e envan haar. Hij wedde, als ware zij een renpaard, dat ze hem nog eens als model zou dienen en op de eerstvolgende tentoonstelling kwam hij uit met een por tret, waarvan iedereen, die Gritta kende, moest gelooven, dat zij het wasScnaam- teloos was het, in één woord, louter een product van zijn fantasie. Nooit had ze hem zelfs ook maar een vinger toegestoken.... Maar als men hem er naar vroeg, dan lachte hij slechts vee!- beteekenend en was er iemand, die een vermoeden uitte, dan sprak hij het niet tegen.... Een paar dagen later zag ik toe vallig, dat Gritta aanstalten maakte zijn woning binnen te drirgen. In haar tasch had ze een klein model revolver.... Ik weet nu nog niet, hoe het me gelukt is haar naar huis te brengen.... Ik ging terug en kocht onderweg een hondenzweep met het doel hem eens een flinke afstraffing te geven. Inderdaad kwam ik ook ongezien zijn woning bin nen, maar toen ik z'n atelier betrad, vond ik hem daar tot m'n ontzetting languit op den grond liggen.... Denkt u zich nu de situatie eens in: Uit zijn okselholte vloeit bloed.... Al mijn woede is eensklaps verdwenen, ik weet zelfs niett meer, dat het Prestini is, die daar ligt, ik buk me en til hem voorzichtig wat opEen revolver glijdt in m'n hand, ik slinger het ding ver weg en til zijn hoofd ou om te zien, of hij nog leeft.Wat ik zie is een vertrokken, cynisch lachenden mond. Dat doet me terugdeinzen, ik tuimel bijna achterover en loop daarbij tegen een be diende aan.Dat doet mij plotseling de gevaarlijke situatie beseffen, waarin ik me bevind: een onbekende indringer, die zijn slachtoffer heeft neergeschoten, een re volver in zijn onmiddellijke nabijheid.... En op hetzelfde moment ook zie ik de ge volgen van dit alles: de alarm makende bediende, politie, rechercheurs, parket, ik word gearresteerd en naar het huis van be waring overgebracht ik moet bewijzen, dat ik geen moordenaar ben.... Ik had geen seconde noodig om te over leggen wat me te doen stond. Vóórdat de bediende van zijn verbazing was bekomen, gaf ik hem e envuistslag onder den kin cm in no time door 't dichtsbij zijnde raam te verdwijnen. U moet weten, dat ik gewoonlijk geen vrees ken; ik heb als vliegenier al vaak een paar angstige seconden doorgemaakt, maar voor alles wat justitie heet, voor dat heele differentieele gedoe van den burger lijken moraal heb ik een diepgaand respect. Net als Dieter, denkt Grace. —Nu weet u alles, besluit Walter Dill- mann zijn tamelijk verward relaas, ter wijl hij zijn hoofd naar den muur wendt. Ik kan me voorstellen, want er in u omging en ik begrijp uw gedrag dan ook volkomen, zegt Grace na een korte pauze, welke ze gebruikt heeft om een soort absolutie te vinden voor dezen biecht. Of het verstandig was, is een tweede. Dat zal de toekomst moeten leeren Ik had geen tijd om verstandig te zijn, valt Walter haar koppig in de rede. Nee, nee, maar het zou toch van be lang zijn te weten, wat zich intusschen in München heeft afgespeeld. Dat kunt u op uw tien vingers na rekenen: Onderzoek door de recherche, lijkschouwing, getuigenverhoor, verden king tegen Walter Dillmann, bevel tot aanhouding en voorgeleiding.... Daar ben ik nog niet zoo zeker van. Tenslotte hebt u de daad niet, bedreven en wij weten immers niet, of er geen aanwijzingen zijn tegen den werkelijken dader. De Duitsche politie gaat gewoon lijk nogal nauwkeurig te werk. Juist daarom zal zij vermoedelijk in de eerste plaats den vermoedelijken dader trachten op te sporen.... zoo zeker als twee maal twgaegfagfgffaf ....En hem hier ontdekken; dat is zoo zeker als twee maal twee vier is. Te dien aanzien behoeft u zich waarlijk geen illusies te maken Misschien stel ik me wel vrijwillig ter beschiking. (Wordt vervolgd). De Monte Carlo-rallye. Een overzicht tijdens de aankomst der deelnemers aan het eindpunt Bruno Walter, die in de komende weken een reeks concerten van het Concertgebouworkest te Amster- Eboué, de gouverneur van I I, Tchad, vertrok dezer dagen dam zal leiden, ving Maandag met de repetities aan van parjjs per v|iegtuig naar zijn nieuwe standplaats Mr. F. J. Waals is met ingang van 1 Februari a s. benoemd tot burge meester van de gemeente Dreumel Het ongeluk van de Engelsche vliegboot .Cavalier". Een kijkje in de cockpit van het toestel. Rechts: de eerste piloot Neil Richardson. Links: de radiotelegrafist Patrick Chapman Overzicht van het Muntplein te Amsterdam, waar ten gerieve der voetgangers in het Muntgebouw een poort wordt aangebrdcht

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12